cysta na jajniku a branie pigułek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-28, 09:54   #1
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146

cysta na jajniku a branie pigułek


Pytanie kieruję do doktora, bo różnych opinii w necie się już naczytałam.
Otóż chodzi o to, że 3 lata temu wykryto u mnie cystę na jajniku, którą następnie usunięto laparoskopowo. Za duża już była na leczenie hormonami, a poza tym w momencie, gdy ją wykryto brałam już Mercilon i to od jakichś 2 lat. Dowiedziałam się wtedy, że mam za mało hormonów i to dlatego. Po operacji co pół roku chodziłam na USG i wszystko było ok (teraz już nie chodzę). Potem postanowiłam wrócić do pigułek i pani doktor (ta sama, co wcześniej) stwierdziła, że teraz powinnam brać mocniejsze pigułki i zapisała i Minulet. W sumie wszystko było ok do czasu, gdy stwierdziłam, że ich nie potrzebuję. Wtedy dowiedziałam się, że nie moge przerwać brania pigułek, bo to zbyt ryzykowne, bo może się znów pojawić cysta. Posłuchałam jej w sumie i łykałam je dalej. Potem, gdy sama chciałam zmienić pigułki z powodu powtarzających się bóli jajników pod koniec opakowania pigułek, wypisała mi receptę na Jeanine, ale po nich było jeszcze gorzej, bo nogi puchły i przytyłam trochę , i znów poszłam zmienić pigułki. Wtedy przypadkowo trafiłam do innej lekarki i ta zaprzeczyła temu, że powinnam brać silniejsze pigułki i przepisała mi słabsze Novynette. W sumie czuję się po nich dobrze, ale zastanawia mnie fakt jak to w końcu jest? Czy jestem skazana na pigułki dopóki nie zachcę zajść w ciążę? I czy faktycznie powinnam brać silniejsze niż ten wcześniejszy Mercilon??
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 23:44   #2
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

podbijam, co by nie uciekło
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 21:00   #3
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

Panie Doktorze, proszę o odpowiedź
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 10:11   #4
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

Podciagam
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 10:38   #5
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

up
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 14:49   #6
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

Ponownie proszę o odpowiedź


Tinker - dzięki za pomoc w wyciąganiu wątku na światło dzienne
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 16:22   #7
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

Cytat:
Napisane przez MagJa
Ponownie proszę o odpowiedź


Tinker - dzięki za pomoc w wyciąganiu wątku na światło dzienne
Nie ma za co, zauwazylam ze doktor byl online, to szybko podbila, ale bylo za pózno
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-08, 16:28   #8
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
Nie ma za co, zauwazylam ze doktor byl online, to szybko podbila, ale bylo za pózno
No właśnie ja też podbijam, jak widzę doktora na forum, ale jakoś nic to nie daje
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 18:40   #9
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

Up Up Up
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 00:09   #10
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

Kurcze, "silniejsze" i "slabsze", to niezupełnie tak jest.
Wszystkie przecież tabletki antykoncepcyjne, powoduje się, że jajniki wcale lub duuuużo mniej "pracują". Sprawia to, że istnieje mniejsza sklonność do powstawania torbieli jajnika, szczególnie dlatego, że często powstają one z "przetrwałych" pęcherzykoów Graffa a jak wiadomo tabletki hamują owulację, co za tym idzie uniemożliwiają tworzenie się pęcherzyków Graffa.
Może zatem być tak, że aby ustrzec siętworzenia tych torbieli, szczególnie powstających z "przerośniętych" pęcherzyków Graffa, korzystnie jest (niestety)hamować pracę jajnika przyjmując doustne tabletki antykoncepcyjne.

W. Kazimierak
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 09:22   #11
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

Cytat:
Napisane przez dr W.Kazimierak
Kurcze, "silniejsze" i "slabsze", to niezupełnie tak jest.
Wszystkie przecież tabletki antykoncepcyjne, powoduje się, że jajniki wcale lub duuuużo mniej "pracują". Sprawia to, że istnieje mniejsza sklonność do powstawania torbieli jajnika, szczególnie dlatego, że często powstają one z "przetrwałych" pęcherzykoów Graffa a jak wiadomo tabletki hamują owulację, co za tym idzie uniemożliwiają tworzenie się pęcherzyków Graffa.
Może zatem być tak, że aby ustrzec siętworzenia tych torbieli, szczególnie powstających z "przerośniętych" pęcherzyków Graffa, korzystnie jest (niestety)hamować pracę jajnika przyjmując doustne tabletki antykoncepcyjne.

W. Kazimierak
Dziękuję za odpowiedź
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-17, 20:03   #12
hhhggg
Raczkowanie
 
Avatar hhhggg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: LUBELSKIE
Wiadomości: 84
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

Ja mam ptanie czy kazda cyste trzeba usunac? Bo mi wykryto cyste na jajniku w wieku 12 lat, teraz mam 17. Mam to tak zostawic czy co? Bo ja sie w tym nie orientuje.
hhhggg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 21:13   #13
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

Ale z pewnością dobrze się w tym orientuje Twój lekarz prowadzący.
Co on o tym wszystkim sądzi? (Wie przynajmniej jaka duża jest ta torbiel i chyba wie jak to wygląda w badaniu ginekologicznym i w obrazie USG).

W. Kazimierak
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 17:23   #14
hhhggg
Raczkowanie
 
Avatar hhhggg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: LUBELSKIE
Wiadomości: 84
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

Ale wlasnie o to chodzi, ze ja nie jestem pod opieka zadnego lekarz, nigdy tez nie bylam u ginekolaga. Cyste wykryto mi przez przypadek na badaniu USG, bylam w szpitalu z ostrymi bolami brzucha.
hhhggg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 16:06   #15
hhhggg
Raczkowanie
 
Avatar hhhggg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: LUBELSKIE
Wiadomości: 84
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

up
hhhggg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 00:24   #16
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

Cytat:
Napisane przez hhhggg
Ale wlasnie o to chodzi, ze ja nie jestem pod opieka zadnego lekarz, nigdy tez nie bylam u ginekolaga. Cyste wykryto mi przez przypadek na badaniu USG, bylam w szpitalu z ostrymi bolami brzucha.
No to jaki stąd wniosek??
Czekać aż samo przejdzie??
A może

Trzeba stwierdzić jaki jest stan aktualny i podjąć odpowiednią decyzję,
po prostu.
Ogólnie odpowiem, że nie każdą cystę trzeba usuwać, ale czy cokolwiek z tej odpowiedzi wynika?
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 15:52   #17
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

Ja miałam torbiel 4,5 cm i ... zniknęła. Miałam i mam poroblemy z niereguralnymi krwawieniami, przedłużającymi się w najgorszym okresie do 20 dni. Mimo to mam założoną spiralę (dla mnie to wynalazek -cud). Lekarz (inny) polecił mi Mirenę. Nie wiem, czy zmiana na tą wkładkę pomoże, ale zdam się na lekarza. Znów mam długie miesiączki i ciągle boli mnie prawy jajnik (cysta była na lewym). Co ciekawe lekarz powiedział podczas badania USG, że mam zespół policystycznych jajników. Z zajściem w ciąże (2), nie miałam problemów.
Z kolei cysta podobno jest związana z owulacją. Nie wiem co się ze mną dzieje, nie rozumiem własnego ciała i mam serdecznie dość ciągłych plamień i ciągłych - nazwijmy to - "bólów głowy", gdy obok mnie zasypia świetny facet!
A! No i mam w wywiadzie rodzinnym złośliwego raka jajnika, co nie nastraja mnie optymistycznie.
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 23:33   #18
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

"Zwykła" spirala zwiększa obfitość miesiączek i niekiedy wywołuje plamienia.
Mirena zmniejszy obfitość miesiączek, (ale trzeba pammiętać, że niekiedy calkowicie je zahamuje)
Z uwagi na występujące uprzednio plamienia, przed zalożeniem Mireny wskazana byłaby
ocena endometrium (np. za pomocą biopsji aspiracyjnej)
Co do bólów okolicy jajnika, to mogą być spowodowane owulację, ale wtedy występują w środku cyklu i mijają po 2 - 3 dniach. Może to być też endometrioza, co wykazalaby laparoskopia.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 12:23   #19
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

Dziękuję Panu za odpowiedź. Poobserwuję w jakim czasie cyklu występuje ból jajnika. Czy brak "czucia" jajnika z lewej strony oznacza w takim razie brak jego aktywności? Chyba nie skoro powstała na nim cysta. Mam nadzieję, że dobrze rozumuję.
Co do Mireny - również dziękuję - rozwiał Pan ostatecznie moje wątpliwości. Wynika z tego, że byłaby rzeczywiście dla mnie dobrym rozwiązaniem.
Co do badań, z pewnością porozmawiam o nich z moim lekarzem.
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-19, 20:09   #20
Wiolka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

Witam!!

Rok temu dowiedziałam się że mam cyste lewego jajnika. Myslalam ze idzie to szybciutko wyleczyc lecz mylilam się. Pare dni pozniej dostalam okres i musiała mnie wywiesc karetka pogotowia poniewaz miałam skręt cysty i mogło to spowodowac jej peknięcie z jakimis powiklaniami. Lezalam w szpitalu po czym wyprobowali na mnie tabletki ktore zadzialaly. Z 10 cm cysty niezostalo nic. Brałam tabletki przez 5 miesięcy po czym doktor pozwolil mi je odlozyc. Po roku czyli w tym znow okazalo sie że mam cyste lewego jajnika 8 cm. No i ponownie tabletki. Powiedzono mi ze mam tendencje do robienia sie cysty na jajniku i albo tabletki albo zabieg usunięcia jajnika. Pytanie jest moje takie: Czy juz do końca bede musiala zarzywac tabletki czy konieczne jest usuniecie jajnika. Martwie sie tym bo niemam jeszcze 20 lat a juz bylabym pozbawiona narządu. W tej chwili zarzywam tabletki Jasmin czy to dobre tabletki. Prosze o pilną odpowiedż bo bardzo sie martwie.
Wiolka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 14:05   #21
JolciakSk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

witam u mnie wykryto cyste 62x45m i lekarz mi przepisal tabletki antykoncepcyjne czy sa jakies inne tabletki bo ja niezabardzo che brac tabletki antykoncepcyjne i chcialm sie jeszcze dowiedziec czy w moim przypadku jest to duzy torbiel ??prosze o szybka odpowiedz i z gory dziekuje
JolciakSk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 14:34   #22
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

Torbiel jest dosyć sporo a nawet duża. Można ją spróbować zlikwidować tylko poprzez środki hormonalne... tylko nie wiem czy w grę wchodzą wyłącznie tabletki anty. Jeśli torbiel nie zniknie po tabletkach pewnie będzie Cię czekała laparoskopia.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 15:12   #23
JolciakSk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

własnie lekarz mi przepisal tabletki anty ale czy nie lepiej by bylo jak by mi odrazu zrobili ten zabieg?poco mam sie truć tabletkami a pozatym mnei to czesto boli t co mam sie meczyc 6 miesiecy jak te tebletki i tak moga mi niepomoc
JolciakSk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 15:27   #24
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

Laparoskopia to nie jest taki sobie zabieg... łaczy się z uśpieniem podłączenim do respiratora robią 3 dziury w brzuchu...potem całą noc lezy się pod obserwacją z podłączonym cewnikiem nie można wstawać i głównie jedzie się na środkach przeciwbólowych a przez następny tydzień wszystko boli... lepiej spróbować leczenia hormonalnego niż kłaść się pod nóż... w razie gdyby torbiel się nie wchłoneła trzeba robić laparoskopie żeby sprawdzić co jest w tej torbieli.
To że zrobią CI laparoskopię nie znaczy że masz z głowy torbiele. Po operacji np w skutek zaburzań hormonalnych torbiel może się odnowić.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 18:51   #25
KingaKingaKinga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

Mam 17 lat, jestem dwa tygodnie po operacji na której wycięli mi cystę wielkości pomarańczy wraz z jajnikiem.

Cała ta sytuacja była dla mnie wielkim zaskoczeniem. Odwiedziłam ginekologa, ponieważ zaniepokoiło mnie krwawienie około 10 dni po miesiączce. Oprócz tego czułam lekki ból w okolicy prawego jajnika podczas oddawania moczu, jednak on był niewielki wiec nigdy wcześniej nie zwracałam na niego uwagi. Byłam pewna, że nic mi nie jest, że w takim wieku to normalne. Lekarz skierował mnie na USG. Następnego dnia poszłam z wynikami do ginekologa, który od razu skierował mnie do szpitala i już tego samego dnia przeprowadzono operacje. To wszytko działo sie tak szybko, że nawet nie miałam czasu się tym przejmować. W szpitalu leżałam jeszcze 6 dni.
W moim przypadku operacja była konieczna. Cysta była duża i wyniszczyła prawie cały jajnik, nie zostało z niego prawie nic więc trzeba było go usunąć. Za dwa tygodnie mam wizytę kontrolną i wtedy dowiem się jak mam zapobiegać nawracaniu się kolejnym cystom, bo podobno to lubi sie nawracać... Najbardziej martwi mnie to, że jestem taka młoda i że kiedyś będę mogła mieć problem z zajściem w ciąże... Czy życie z jednym jajnikiem może mieć jakiś wpływ na to?
KingaKingaKinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 12:34   #26
klimatyczna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 67
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

Cytat:
Napisane przez JolciakSk Pokaż wiadomość
własnie lekarz mi przepisal tabletki anty ale czy nie lepiej by bylo jak by mi odrazu zrobili ten zabieg?poco mam sie truć tabletkami a pozatym mnei to czesto boli t co mam sie meczyc 6 miesiecy jak te tebletki i tak moga mi niepomoc
ja mialam zabieg laparoskopii,ale po dwoch latach znowu wytworzyla mi sie torbiel.Po zabiegu nie bralam hormonow i prawdopodobnie dlatego wytworzyla mi sie kolejna.Torbiel pekla pozniej sama,ale bol byl niesamowity i wyladowalam w szpitalu.Po tym doswiadczeniu moja ginekolog kazala mi brac hormony i dzieki temu poki co wszystko jest ok.Tabletki powoduja zmniejszanie sie cysty i u niektorych moga one calkowicie zniknac-u mnie niestety sie to nie udalo.Pozdrowka
klimatyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 20:56   #27
KingaKingaKinga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

Czyli branie hormonów to jedyny dobry sposób na zapobieganie torbielom? Jak szybko mogą one urosnąć po raz kolejny? Bardzo się boję, bo został mi tylko jeden jajnik i nie chce aby i z nim były problemy... Czy regularne wizyty u ginekologa wystarczą? Czy jednak powinnam brać tabletki?
Proszę o pomoc i radę
KingaKingaKinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 21:04   #28
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

Zalezy co jest przyczyną torbieli. Moze sie równie dobrze utworzyć w pierwszym cyklu po laparoskopii. To taki chyba najczarniejszy scenariusz. Ale jesli ten jajnik który został miałaś czysty to może nie będzie działo sie z nim nic niepokojącego.
Leczenie tez powinno byc dopasowane do tego co powoduje u Ciebie torbiele ale najczęsciej sa to tabletki anty.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 21:40   #29
KingaKingaKinga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

Dziękuję Ci ślicznie Aneczko8
KingaKingaKinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 18:52   #30
rerekukum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9
Question pęknięcie cysty

Mam pytanie dotyczące sposobu postępowania w następującej sytuacji.tydzień temu miałam ogropne bóle dołu brzucha jajniki i jakby coś "pośrodku"Do tego wymioty biegunka stan podgorączkowy wziełam 2 nospy forte i przeszedł ten ogromny bólów porównywalnie do porodowego- a rodziłam 2 razy)Poszłam po 3 dniach do ginekologa.badanie usg wykazało że mam powiększone jajniki (4,5 cm i 5cm)co doktor powiązał z zapaleniem jajników.oprócz tego "znalazł"tam jakąś czarną plamę jakby obok jajnika.stwierdził że te bóle to pęknąć mogła właśnie cysta a ten płyn to pozostałości po nim.Dostałam leki-doxycyclinum 100mg. 2 razy dziennie.i cilest jak tylko dostanę miesiączkę.Wcześniej brałam hormony trójfazowe-antykoncepcyjne niestety niepamiętam nazy.żle się czułam i właśnie wtedy utworzyła się ta cysta.Proszę napiszcie mi jak postępuje się podczas takich wypadków.Ja do tej pory źle się czuję,ogólne osłabienie,zmęczenie,wymi oty na przemian z nudnościami,jakieś dziwne zmęczenie po przebyciu 500metrów.Zastanawiam się nad wizytą u innego lekarza.
Z góry dziękuje za odpowiedź.
rerekukum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:46.