Hałaśliwa maszyna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-04, 08:23   #1
muka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2

Hałaśliwa maszyna


Witam!

Mam do Was pytanie odnośnie mojej nowej maszyny. Zakupiłam sobie niedawno maszynę, nowa, cichutką i nagle zaczęła mi ona pracowac jak stary łucznik Fakt zerwało mi nitke, ale jak rozebrałam bębenek to nie zanlazałm tam żadnej urwanej nitki, jedyni trochę kłączków. Po wyczyszczeniu maszyna dalej "łupie". nie mam pojęcia co to może być? Czy to jest normalne w tych nowych maszynach z chwytaczem roatcyjnym, że przy grubszym materiale się tak zachwouje? Czy może to być wina igły, nici? Sama nie wiem, czego jeszcze...

Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.
muka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 10:34   #2
Stellaria
Przyczajenie
 
Avatar Stellaria
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 23
Dot.: Hałaśliwa maszyna

Witam

Mam podobny porblem z moim pfaffem. Po kazdym szyciu zbyt grubego albo strzepiacego się mocno materiału - mojaq maszyna zaczyna pracować jak traktor. Na "łupanie" pomaga wtedy kropla oleju na bębenek. Najpierw rozbieram go, odkurzam wszystko pędzelkiem a potem zakrapiam olej, składam i przeszywam jakis cieńki materiał. Kiedy pierwszy raz zaczęła tak "dziwnie pracowac" nie wiedziałam co się dzieje, ale szyję na niej już od 5 lat więc zdazyłam już się przyzwyczaić.
Stellaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 14:27   #3
muka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2
Dot.: Hałaśliwa maszyna

Dokłądnie właśnie coś takeigo zauważyłam u sebie. ja mam Janome. Na cienki materiałach szyje bossko!! Wystraczy jednak coś grubszego, u mnei to była stara bawełniana bluzka dosć gruba a zaczeła łupac tak, ze nie wiedziałam jak się zachować. Pan z serwisu mówił, ze tej maszyny nie tzreba oliwić. Zobaczymy jak będzie dalej. Moze to po porstu taka uroda? Choć co w takim razie z tym chwytaczem rotacyjnym, który tak cichutko pracuje?

DZięi za odpowiedź
muka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:27.