jaka antykoncepcja? pomóżcie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-15, 20:22   #1
heatemyheart
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 37

jaka antykoncepcja? pomóżcie!


chcę zacząc współżyc z moim chlopakiem (poprawka: oboje chcemy tego). jednak ja się boję o.. wiadomo o co. o ciążę. jaką więc poleciłybyście antykoncepcje?
__________________
studentka kosmetologii, Wrocław

Edytowane przez heatemyheart
Czas edycji: 2011-05-15 o 20:26
heatemyheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 20:31   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Sama musisz wybrać ,jestes zdecydowana na seks więc bądż i w tej kwestii dorosła.
Gumka,pigulki,plastry,krą żek,spirala lub metody typu NPR.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 20:57   #3
cgc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 48
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Cytat:
Napisane przez heatemyheart Pokaż wiadomość
chcę zacząc współżyc z moim chlopakiem (poprawka: oboje chcemy tego). jednak ja się boję o.. wiadomo o co. o ciążę. jaką więc poleciłybyście antykoncepcje?
Polecam wizytę u ginekologa i zadanie tam tego pytania.
cgc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 21:08   #4
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Każdy poleci ci inną metodę, bo każdemu co innego odpowiada, każdy ma tez inny organizm. Jedna powie, że najlepsze są tabletki, inna, że po tabletkach jest miliard skutków ubocznych i że tylko gumka, a jeszcze inna, że najlepszy jest NPR, bo naturalny.

Najlepiej będzie, jeśli pójdziesz do ginekologa i z nim omówisz tę sprawę.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 22:13   #5
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Spróbuj prezerwatyw. Dobrze założone dają dużą pewność, przynajmniej ja od dwóch lat w ciążę nie zaszłam.
Ale ja przemawiam ze strony przeciwnej tabletkom anty
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 22:20   #6
nailatka
Raczkowanie
 
Avatar nailatka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 57
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Skoro pytasz o zdanie, to i ja się wypowiem.
Na początku współżycia (przez około rok) używałam z TŻ prezerwatyw.
Jednak po pewnej przygodzie, w rezultacie której wylądowałam w szpitalu na ginekologii w nocy, przed wigilią, prosząc lekarza o receptę na tabletkę "po", wybrałam się do ginekologa i zaczęłam brać tabletki.
Nie było na początku łatwo przestawić organizm, w sumie zmieniałam tabletki 3 razy, ale w końcu się udało i jestem zadowolona.
Moim zdaniem, jeśli nie masz żadnych przeciwskazań, tabletki antykoncepcyjne to jedna z lepszych form zabezpieczania się przed ciążą.
Mówię "jedna z lepszych", ponieważ nie próbowałam innych, takich jak plastry, zastrzyki.
Dodatkowo, biorąc tabletki, niejako jesteś zmuszona odwiedzać ginekologa co jakiś czas, badać się, a to z pewnością korzystnie wpłynie na Twoje zdrowie!
nailatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 23:57   #7
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Ja ze swojej strony mogę polecić tabletki. To była moja pierwsza metoda antykoncepcji i, jak do tej pory (może to niedużo, bo rok, ale i tak) działa bez zarzutu. Dodatkowo skończył się bolesny PMS i pierwsze dni krwawienia oraz wypryski na twarzy. Zmienne nastroje mam od zawsze, więc tu dobroczynny wpływ pigułek ciężko mi stwierdzić Oczywiście na początku zupełnie nie wierzyłam w ich skuteczność, ale z czasem to mija. Ponadto w ogóle nie widzę skutków ubocznych, w badaniach też nie widać niczego niepokojącego. Ogólnie mam więc w tym niesłychane szczęście, bo od początku leki okazały się być dobrze dobrane. Ale też jestem przeciwna obwinianiu o każdego pryszcza i niechęć do seksu pigułek, choćby ze względu na ten spokój, jaki mi dają, więc nie jestem obiektywna.
A jeśli wolisz czuć i widzieć zabezpieczenie, to prezerwatywa.
__________________

Edytowane przez mbamboo
Czas edycji: 2011-05-15 o 23:58
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-16, 07:46   #8
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Ja przez 3 lata stosowałam prezerwatywy. Potem ze względu na policystyczne jajniki lekarz zapisał mi tabletki anty: to było akurat jak poznałam mojego obecnego faceta, więc jak rozpoczynaliśmy współżycie, to nie musieliśmy stosować już gumek - i strasznie się z tego cieszę, bo po pierwsze odczuwam większa przyjemność, niż z prezerwatywami; a po drugie kochamy się prawie codziennie, na ogół kilka razy pod rząd, więc nie nastarczylibyśmy na gumki , a ich ciągłe zmienianie byłoby mocno uciążliwe.

Skutków ubocznych nie widzę (żadnych problemów z wagą, libido cały czas mam chyba ponad normę, w badaniach wszystkie parametry jak najbardziej w w porządku) - wiadomo, że nie każdy organizm tak dobrze zareaguje na tabletki, ale nie ma też po co nastawiać sie od razu negatywnie
__________________

Edytowane przez Lea_ny
Czas edycji: 2011-05-16 o 07:49
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 10:46   #9
shirleyyy
Rozeznanie
 
Avatar shirleyyy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: z Nibylandii
Wiadomości: 885
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Ja używałam prezerwatyw, tabletek a raz czegoś takiego jak Nuva ring chyba. nasączony hormonami żelowy krążek, który umieszcza się w pochwie. Działa jak tabletki...

co do 1 metody- najpopularniejsza, najbardziej dostępna, mnie nigdy nie pękła ale słyszałam o takich przypadkach nie raz, dla kobiety wygodne, dla faceta troszku mniej, i podobno "słabiej" odczuwają....

co do 2 metody- z tej byłam najbardziej zadowolona, 100 procent odczuć, wygoda, i można zawsze, kiedy się chce (nie musisz myśleć czy masz gumkę przy sobie czy nie), ja osobiście skutków ubocznych nei miałam, libido i waga ok, okres mi się uregulował, ale o "nabieraniu wody" i nawet o depresji w efekcie ich brania też słyszałam u znajomych. Ale to było pare lat temu, teraz tabletki są nowocześniejsze

i po 3- krążek....hmmmm.....mam mieszane uczucia miałam stracha ,ze przy siusianiu mi wypadnie, albo będzie przeszkadzał przy seksie......no i miałam wątpliwości co do skuteczności( lekarz twierdził ,ze taka sama jak tabsy), co do seksu, to facetowi ani mnie nie przeszkadzał, w ciąże nie zaszłam ale używałam tylko m-ąc więc nie wiem jak z tą skutecznością, upierdliwe było ciągłe "kontrolowanie" czy jest na miejscu, średnio wygodne....

w moim rankingu wygrywają tabletki, pod warunkiem ,ze są dobrze dobrane.....niestety obecnie " jadę na lateksie" ,gdyż z pewnych względów zdrowotnych (nie chodziło tu o skutki ich używania) musiałam zrobić przerwę....drugą pozycję zajmują prezerwatywy a trzecią krążek ( jak dla to to jest dla "gadzeciar":P)
__________________
"But you didn't have to cut me off
Make out like it never happened
And that we were nothing
I don't even need your love
But you treat me like a stranger"...
shirleyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 15:46   #10
cgc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 48
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Widzę, że chwilowo ranking zdominowały gumy i tabsy. Zatem garść rad dodatkowych:
1. Gumy duuuużo rzadziej pękają jak się ich prawidłowo używa. Przeczytaj zatem info z opakowania, nie noście ich w portfelu, nie narażajcie na skrajne temperatury, nie kupujcie najtańszych. Najlepiej o towar dbają w aptekach, więc guma z apteki jest pewniejsza o tyle, że leżała w klimatyzowanym pomieszczeniu i nikt po niej nie skakał. Przeterminowane gumy wyrzucamy. Jeśli istnieje ryzyko suchości pochwy, prezerwatywę smarujemy lubrykantem opartym na wodzie.
2. Tabsy używamy zgodnie z instrukcją. Dobranie tabsów wymaga kompetentnego ginekologa, a nie gnoja, który potrafi tylko brać kasę i mówić, że wszystko będzie dobrze. O tabsach trzeba trochę poczytać. Jak biorąc tabsy idziesz do lekarza to zawsze mów mu, że je bierzesz i pytaj o interakcje. Niektóre leki znoszą działanie tabletek, trzeba wiedzieć które i wówczas stosować coś innego (zapewne gumę).
cgc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 23:28   #11
antosia2808
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 44
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Ja stosuję tabletki anty i jestem bardzo zadowolona ,ale jak już wcześniej pisano to wszystko zależy od organizmu jak zastana przyjęte.
antosia2808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 08:49   #12
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Jak na stałe, to polecam tabletki.
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 21:03   #13
koralik24
Rozeznanie
 
Avatar koralik24
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: NZ
Wiadomości: 951
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Metod jest caly ogrom, ja korzystam z tabsow ale dlatego, ze wszystkie gumki sa na mojego za male, a innych metod albo stosowac nie moge, albo nawet na nie patrzec nie chce

Ale nie sugeruj sie tym co kto bierze bo to bardzo indywidualna sprawa.

Oprocz tabletek anty i prezerwatyw dla mezczyzn do najpopularniejszych metod naleza:
1. Wkladka domaciczna (w tym Mirena)
2. Zastrzyki hormonalne
3. Plastry hormonalne
4. Pierscienie hormonalne
5. Kapturek dopochwowy
7. Prezerwatywy dla kobiet.
8. Implanty

Ogolnie tabletki antykoncepcyjne juz na zachodzie ida w zapomnienie - stosuje sie je glownie w ramach leczenia a nie zapobiegania. Wszystkie inne metody chemiczne (hormonalne) sa duzo bezpieczniejsze a nawet daja wiecej pewnosci bo nie musisz o nich pamietac.


Natomiast niezaleznie od tego co tu wyzej napisano, NPR nie jest antykoncepcja. Stad nazwa "naturalne planowanie rodziny".
__________________
1. Rzucilam palenie.
koralik24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 13:27   #14
jendrek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 6
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Cytat:
Napisane przez koralik24 Pokaż wiadomość
Metod jest caly ogrom, ja korzystam z tabsow ale dlatego, ze wszystkie gumki sa na mojego za male,
Zastanawia mnie to nadal jak to jest z tymi za małymi gumkami. Ile tacy panowie by musieli mieć żeby było za małe?
Przecież jak już tutaj kiedyś jedna z pań pisała gumkę można wręcz wdziać na głowę (więc rozciągalność jest mega duża), a jak się to ma do rozmiaru przyrodzenia? Tacy panowie to by chyba musieli mieć jakieś niewyobrażalne i nierealne na tutejszej szerokości geograficznej długości 25cm i w obwodzie 20cm. Może to kwestia nieumiejętności zakładania i ścisłego przylegania zamiast pozostawienia 1-2cm wolnej przestrzeni na długości licząc od czubka, nieodciągnięcia napletka przed założeniem stąd potem mylne uczucie wielkiego ścisku. Chciałbym poznać te definicję za dużych penisów
jendrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 14:00   #15
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Cytat:
Napisane przez jendrek Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie to nadal jak to jest z tymi za małymi gumkami. Ile tacy panowie by musieli mieć żeby było za małe?
Przecież jak już tutaj kiedyś jedna z pań pisała gumkę można wręcz wdziać na głowę (więc rozciągalność jest mega duża), a jak się to ma do rozmiaru przyrodzenia? Tacy panowie to by chyba musieli mieć jakieś niewyobrażalne i nierealne na tutejszej szerokości geograficznej długości 25cm i w obwodzie 20cm. Może to kwestia nieumiejętności zakładania i ścisłego przylegania zamiast pozostawienia 1-2cm wolnej przestrzeni na długości licząc od czubka, nieodciągnięcia napletka przed założeniem stąd potem mylne uczucie wielkiego ścisku. Chciałbym poznać te definicję za dużych penisów
Zgadzam się z Tobą. Przecież gumkę można naciągnąć na rękę, jakby się postarać. A na jakieś 20 cm średnio grubego penisa nie można? Dziwne. Chyba, że owi panowie mają 25 cm i do tego grubego jak pień baobabu, nie wiem. Ja się mało znam na takich OGROMNYCH przyrodzeniach
Mój TŻ jest dobrze obdarzony, a Durexy Classic są dobre. Wszystkie inne firmy robią mniejsze gumki, dlatego cieszę się, że chociaż Durex się postarał o długie prezerwatywy Po prostu dobrze ją naciąga i podczs kochania się sprawdza czasem czy nic się nie obsuwa.
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2011-05-22 o 14:03
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 18:37   #16
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Są też wersje XXL
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 19:00   #17
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
Są też wersje XXL
To fakt Kiedyś kupiliśmy z Durexa te XXL, ale były tylko troszkę większe niż Classic. Jakoś "szału" nie zrobiły. Więc uznalliśmy, że przepłacać nie będziemy, jak są dobre te zwykłe. Mała paczka XXL kosztuje ok. 8 zł, a duża Classic 23 zł To znacząca różnica
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 12:52   #18
koralik24
Rozeznanie
 
Avatar koralik24
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: NZ
Wiadomości: 951
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Cytat:
Napisane przez jendrek Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie to nadal jak to jest z tymi za małymi gumkami. Ile tacy panowie by musieli mieć żeby było za małe?
Przecież jak już tutaj kiedyś jedna z pań pisała gumkę można wręcz wdziać na głowę (więc rozciągalność jest mega duża), a jak się to ma do rozmiaru przyrodzenia? Tacy panowie to by chyba musieli mieć jakieś niewyobrażalne i nierealne na tutejszej szerokości geograficznej długości 25cm i w obwodzie 20cm. Może to kwestia nieumiejętności zakładania i ścisłego przylegania zamiast pozostawienia 1-2cm wolnej przestrzeni na długości licząc od czubka, nieodciągnięcia napletka przed założeniem stąd potem mylne uczucie wielkiego ścisku. Chciałbym poznać te definicję za dużych penisów
Wiesz, co innego jest rozciagnac gume i napompowac jak balonik albo wcisnac na przedramie, a co innego ja zalozyc na narzad, ktory wykonuje ciagle jakas "prace" - przeciez penisa nie wkladasz i nie czekasz cierpliwie jak splunie, tylko cos tam sie dzieje...
No i z za malymi gumami gdy sie dzieje to sie zsuwa a to boli bo element zsuniecia ociera sie o ciebie i powoduje nieprzyjemnie pieczenie i podraznienie, choc zabezpieczenie niejako jest bo w koncu zbiorniczek w scisku sie trzyma... (do czasu ) Z punktu widzenia mezczyzny podobno doznania tez nie sa za fajnie... Z punktu mojego, jestem po takiej metodzie obtarta i obolala, a i wspominac nie trzeba, ze wysycham bo mnie boli zamiast byc przyjemnie... Wiec zabawa konczyla sie zanim sie na dobre zaczela...
A tabsy nie dosc, ze za darmo to nam obojgu tylko przyjemniej i nie trzeba sie meczyc zeby odpowiednio dopasowac XL na niego.

No i czego tu nie rozumiec?
Przeciez kazdy wie, ze kazdy penis jest inny, sa male, srednie, duze, waskie, przecietne, szerokie. To, ze rozmiar gumek jest niby uniwersalny, nie znaczy ze jest dla kazdego bo z jakichs powodów powstaja te dla mniejszych panow jak i wiekszych, a nawet i dla jeszcze wiekszych (choc te juz trzeba specjalnie sprowadzac).
I naprawde nie rozumiem sposobu myslenia, ze za male to znaczy, ze zle zakladasz.

Na mojego faceta kazdy lateks wcisniesz, ale co z tego, ze wcisniesz jak nic juz z tym miejscem zrobic nie mozesz zeby pozostala na miejscu.
Próbowalim nawet tych nie-lateksowych... Ale okazaly sie mniej rozciagliwe i nawet przez glówke nie chca przejsc, choc jak sie uparl to zalozyl, ale wygladalo bolesnie az mi sie wszystkiego odechcialo...
__________________
1. Rzucilam palenie.
koralik24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 19:22   #19
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Cytat:
Napisane przez heatemyheart Pokaż wiadomość
chcę zacząc współżyc z moim chlopakiem (poprawka: oboje chcemy tego). jednak ja się boję o.. wiadomo o co. o ciążę. jaką więc poleciłybyście antykoncepcje?
myślę, że na początek gumki zdecydowanie wystarczą. Jeśli nie masz problemów z nieregularnymi miesiączkami czy bólami podczas jej to chyba nie musisz od razu się pakować w tabletki. Wymagają one systematyczność i to porządnej.
Przy częstym współżyciu prezerwatywy stają się trochę uciążliwe.
Jednak dopiero zaczynasz wiec jak na mój gust wystarczy. Z resztą sama tak zaczynałam i wydaje mi się to dobrym sposobem dla początkujących Oczywiście należy pamietać o prawidlowym założeniu gumki.
Pozdrawiam
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...



Edytowane przez malajaa
Czas edycji: 2011-05-23 o 19:27
malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 22:29   #20
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Cytat:
Napisane przez koralik24 Pokaż wiadomość

Natomiast niezaleznie od tego co tu wyzej napisano, NPR nie jest antykoncepcja. Stad nazwa "naturalne planowanie rodziny".

Zalezy w jakim celu się ja stosuje

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:26 ----------

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
myślę, że na początek gumki zdecydowanie wystarczą. Jeśli nie masz problemów z nieregularnymi miesiączkami czy bólami podczas jej to chyba nie musisz od razu się pakować w tabletki. Wymagają one systematyczność i to porządnej.

a po ilu razach mozna uznac ,że to juz dalej niz początek i zainteresowac sie innymi metodami ?
Bo antykoncepcja jest dla odpowiedzialnych wbrew pozorom i nie demonizowałabym tego pilnowania itp ,wystarczy ustawic przypomnienie w komórce .
Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Przy częstym współżyciu prezerwatywy stają się trochę uciążliwe.
Jednak dopiero zaczynasz wiec jak na mój gust wystarczy. Z resztą sama tak zaczynałam i wydaje mi się to dobrym sposobem dla początkujących Oczywiście należy pamietać o prawidlowym założeniu gumki.
Pozdrawiam

Po warunkiem ,że potrafi się zareagowac gdy gumka pęknie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 07:45   #21
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość

a po ilu razach mozna uznac ,że to juz dalej niz początek i zainteresowac sie innymi metodami ?
Bo antykoncepcja jest dla odpowiedzialnych wbrew pozorom i nie demonizowałabym tego pilnowania itp ,wystarczy ustawic przypomnienie w komórce .
Myślę, że tu nie chodzi o konkretna liczbę "tych razy" tylko, zakładając czysto teoretycznie, jeżeli będą uprawiali seks raz czy dwa w miesiącu to, oczywiście moim zdaniem, lepiej wypadną gumki.
Na dłuższą metę jestem zwolenniczką tabletek jednak wiadomo, że powodują szereg skutków ubocznych, a rzadko się zdarza, że pierwsze są od razu dobrze dobrane. Po co dziewczyna ma się denerwować i uprzedzać. Zrobi i tak co będzie chciała, to w końcu ona musi wybrać. Ja tylko wyrażam swoje zdanie
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 11:05   #22
koralik24
Rozeznanie
 
Avatar koralik24
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: NZ
Wiadomości: 951
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Zalezy w jakim celu się ja stosuje
Ale to od niczego nie zalezy.
NPR to nie antykoncepcja.
I nie wazne co z nia robisz i jak skuteczna moze sie wydawac - nigdy nie bedzie antykoncepcja.
Zadnej zaleznosci tutaj nie ma

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Na dłuższą metę jestem zwolenniczką tabletek jednak wiadomo, że powodują szereg skutków ubocznych, a rzadko się zdarza, że pierwsze są od razu dobrze dobrane.

Aj dziewczyny, przestalybyscie namawiac na te szkodliwe tabsy wkoncu i to jeszcze mlode dziewczyny...
A co z pierscieniami hormonalnymi?
Nie przechadza przez uklad pokarmowy wiec sa bezpieczniejsze dla organizmu.
Oprócz tego hormony w niewielkiej ilosci uwalniaja sie do szyjki macicy stad tez mniej problemów z infekcjami (zmora tabletkowiczek) oraz zwiekszona wilgotnosc pochwy wiec i zeli nawilzajacych nie trzeba stosowac (co moze byc kolejna zmora tabletkowiczek). Oprócz tego nie trzeba o nich wogole pamietac. Zakladasz sama raz i trzymasz 3 tygodnie, po czym wyjmujez zeby miec okres. Nie wypada, mozna sie kapac, bzykac, przytulac, plywac, i wogole robic wszystkoc co sie chce. Dodatkowo zmniejsza bolesnosc miesiaczek, ich nieregularnosc oraz lagodzi objawy PMS - choc nie tak drastycznie jak w przypadku tabletek... Jak masz swira na punkcie czystosci to mozesz je wyjac i umyc - to nie wplynie na ich skutecznosc.
Prosze: bezpieczniejsze, wygodniejsze od tabletek i w przeciwienstwie do plastrów niewidoczne zas w porównaniu do zastrzyków - niewyczuwalne...

A zeby dobrze hormony dobrac wystarczy nie robic tego na oko a wykonac odpowiednie badania krwi i tak dalej, rzadko ktory lekarz to robi bo badania nie sa taniutkie, a i latwo ich sie nie robi bo trzeba kilka razy w jednym cyklu w odpowiednich dniach - ale na podstawie wywiadu oraz badan poziomu hormonow mozna dowiedziec sie jaki progesteron dobrac i mozesz sie nigdy nie dowiedziec co oznaczaja zle dobrane leki hormonalne.

Gumy sa zawsze najlepsze jak sie nie chcesz zarazic - czy to choroba weneryczna czy tez zwyklym zapaleniem grzybiczo bakteryjnym. Tylko do stosowania gum zawsze najlepiej miec przy sobie tabletke 72po - dzieki temu nawet jak peknie nie trzeba bedzie biegac do lekarza w srodku nocy i sie stresowac niepotrzebnie. Taka tabletke mozna spokojnie trzymac w portfelu i ma dluga date waznosci, wiec sie nie zepsuje. Ja zawsze mialam przy sobie gdy na gumkach lecialam - daje to przyjemne uczucia bycia zabezpieczonym jakby gumka nie wytrzymala...
__________________
1. Rzucilam palenie.

Edytowane przez koralik24
Czas edycji: 2011-05-24 o 11:21
koralik24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 12:00   #23
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Cytat:
Napisane przez koralik24 Pokaż wiadomość
Ale to od niczego nie zalezy.
NPR to nie antykoncepcja.
I nie wazne co z nia robisz i jak skuteczna moze sie wydawac - nigdy nie bedzie antykoncepcja.
Zadnej zaleznosci tutaj nie ma
.


Brak antyk. to seks kiedy się chce ,zdaje się,że przy NPR ludzie powstrzymuja sie od seksu w dni "niebezpieczne" świadomie się powstrzymują więc jak to nazwać jak nie antykoncepcją ?
Pomijam aspekt skuteczności,religijny ,itp.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 12:44   #24
koralik24
Rozeznanie
 
Avatar koralik24
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: NZ
Wiadomości: 951
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Brak antyk. to seks kiedy się chce ,zdaje się,że przy NPR ludzie powstrzymuja sie od seksu w dni "niebezpieczne" świadomie się powstrzymują więc jak to nazwać jak nie antykoncepcją ?
Pomijam aspekt skuteczności,religijny ,itp.
Trzeba wiedziec dokladnie co to jest antykoncepcja zeby wiedziec, ze NPR nia nie jest.
Antykoncepcja to nic innego jak metoda zapobiegania ciazy umozliwiajaca uprawianie seksu gdy tylko ma sie na to ochote (np.: poniewaz owulacja zostala zatrzymana przez hormony badz nasienie jest powstrzymane przed przedostaniem sie poprzez prezerwatywe, czy tez niemozliwosc zagniezdzenia jaja przy spirali).

Wiedzac juz czym jest antykoncepcja oraz czym jest NPR (obserwacja ciala majaca wyznaczyc dni gdzie niezbedne bedzie zachowanie wstrzemiezliwosci) mozna bardzo latwo oddzielic jedno od drugiego.
Jak to nazwac? Myslano nad tym dlugo az wkoncu wyszlo: (naturalne) planowane rodziny.
__________________
1. Rzucilam palenie.

Edytowane przez koralik24
Czas edycji: 2011-05-24 o 12:47
koralik24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 15:50   #25
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Anti conceptio-przeciw poczęciu ,a co i jak i kiedy to inna sprawa.
Świadomy brak współżycia w dni płodne to właśnie działanie przeciw poczęciu.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 16:04   #26
koralik24
Rozeznanie
 
Avatar koralik24
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: NZ
Wiadomości: 951
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Anti conceptio-przeciw poczęciu ,a co i jak i kiedy to inna sprawa.
Świadomy brak współżycia w dni płodne to właśnie działanie przeciw poczęciu.
Wyjasnij mi anti conceptio (do ktorego w swej wiedzy sie odnosisz)... z jakiego jezyka definicje "anti" wytrzasnelas?
Bo contraception to wiem skad jest i od jakiego jezyka i jakich slow sie wzielo, ale "anti conceptio"... po jakiemu to?

Poczytaj co na ten temat pisza wspolczesne zrodla od WHO zaczynajac, na kosciele konczac - a nie w odwrotnej kolejnosci
W NPR nie dzialasz przeciw poczeciu. Dzialasz zgodnie z nim i w ten sposob na nie wplywajac. Ale nic tutaj przeciwko czemus nie robisz - tak na chlopski rozum to tlumaczac.
__________________
1. Rzucilam palenie.

Edytowane przez koralik24
Czas edycji: 2011-05-24 o 16:29
koralik24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 19:54   #27
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Cytat:
Napisane przez koralik24 Pokaż wiadomość
Wyjasnij mi anti conceptio (do ktorego w swej wiedzy sie odnosisz)... z jakiego jezyka definicje "anti" wytrzasnelas?
Bo contraception to wiem skad jest i od jakiego jezyka i jakich slow sie wzielo, ale "anti conceptio"... po jakiemu to?
zdaje się z łaciny
Cytat:
Napisane przez koralik24 Pokaż wiadomość
Poczytaj co na ten temat pisza wspolczesne zrodla od WHO zaczynajac, na kosciele konczac - a nie w odwrotnej kolejnosci
W NPR nie dzialasz przeciw poczeciu. Dzialasz zgodnie z nim i w ten sposob na nie wplywajac. Ale nic tutaj przeciwko czemus nie robisz - tak na chlopski rozum to tlumaczac.
Widocznie mam nie chlopski rozum ,nie ma świadomego seksu w dni płodne-nie ma ciąży ,proste.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 17:20   #28
Nie_lykam
Przyczajenie
 
Avatar Nie_lykam
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 12
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Cytat:
Napisane przez heatemyheart Pokaż wiadomość
chcę zacząc współżyc z moim chlopakiem (poprawka: oboje chcemy tego). jednak ja się boję o.. wiadomo o co. o ciążę. jaką więc poleciłybyście antykoncepcje?
Heatemyheart, koniecznie umów się na wizytę do ginekologa! Lekarz Cię zbada, zapyta o przebyte choroby, przyjmowane leki, styl życia i na pewno przepisze Ci metodę, która będzie dla Ciebie najlepsza. Specjalista zna przeciwwskazania do stosowania każdej z metod, więc nie powinnaś się martwić, że trafisz na taką, która jest nie dla Ciebie szczerość z ginekologiem w sprawach zdrowia i oczekiwań wobec antykoncepcji i na pewno wizyta zakończy się sukcesem - a Ty będziesz miała antykoncepcję najlepszą dla siebie
Nie_lykam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 13:08   #29
karolina_jurcz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 65
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

A jakie jest wasze zdanie w temacie wazektomii? Ogólnie to fajna sprawa, by to mężczyzna zajął się antykoncepcją. Nie od dziś wiadomo, ze np. tabletki nie mają zbyt dobrego wpływu na nasze zdrowie... A wazektomia to stosunkowo prosty i bezbolesny zabieg.
karolina_jurcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 17:42   #30
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: jaka antykoncepcja? pomóżcie!

Cytat:
Napisane przez karolina_jurcz Pokaż wiadomość
A jakie jest wasze zdanie w temacie wazektomii? Ogólnie to fajna sprawa, by to mężczyzna zajął się antykoncepcją. Nie od dziś wiadomo, ze np. tabletki nie mają zbyt dobrego wpływu na nasze zdrowie... A wazektomia to stosunkowo prosty i bezbolesny zabieg.
Miodzio. Zbieramy na zabieg, to najlepsze rozwiązanie. Ale pod jednym warunkiem: trzeba mieć pewność, że dzieci się nie chce, ponieważ rewazektomia może się nie udać, można również pobrać nasienie bezpośrednio z jądra, ale nie znam szczegółów. Wazektomia to antykoncepcja stała, ale co jakiś czas warto wybrać się na badanie spermy czy wszystko jest ok i nie ma w niej plemników.
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-07 23:15:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:05.