Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-03, 13:33   #2191
gosiaaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 11
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

plecami sie nie martw, mnie też bolą, szczególnie właśnie przy schylaniu sie albo jak długo chodzę/stoję. To jest męczące ale derma wczoraj mi powiedziała że to normalne i w trakcie dalszej kuracji powinno przejść
gosiaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-03, 13:37   #2192
gosiaaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 11
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Plecami się nie martw, mnie też bolą, szczególnie właśnie przy schylaniu się albo jak długo chodze/stoję. Derma powiedziała że to normalne i w czasie dalszej kuracji powinno przejść (biorę izo dopiero miesiąc - 30 mg na dobę)
gosiaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-03, 19:46   #2193
Kamma1507
Zakorzenienie
 
Avatar Kamma1507
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 276
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam znów ;* Dawno już nie psiałam, teraz musiałam troche poczytać i nadgonić, nadal znajome acnenormowiczki Chociaż dużo nowych osób widzę zaczyna kurację. I dobrze za parę miesięcy będziecie szczęśliwe jak my

Limonatka no pięknie wyglądasz

U mnie minęły już dwia miesiące od zakończenia kuracji, stosowałam do smarowania na przemian dwa złuszczające kremy wczoraj miałam wizytę mój derm stwierdził, że ten lek dokonał u mnie cudów i widać też jaką krzywdę wyrządził skórze (oczywiście chodziło mu o przebarwienia) przez następne dwa miesiące nadal mam uzywać złuszczjących kremów, a na następnej wizycie mamy się umówić na zabiegi laserowe, mój derm jest uważanym profesorem, który szkoli mlodych dermatologów i ma zabrać mnie na pokazowe zabiegi laserem i nie będe musiała za nie płacić Już nie mogę się doczekać by sie tego pozbyć do końca.


Pozdrawiam Kochane
__________________

[...] Może jutro znów odkryjesz, że życie jest wciąż szalone,
jeśli po prostu się uśmiechniesz."

Kamma1507 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-03, 19:48   #2194
Aska23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 12
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Makrelo w kapeluszu ja biore roaccutanem juz 3 miesiac jestem rowniez wysoka i bola mnie plecy od samego poczatku w taki sposob ze czasami niepotrafie sie wyprostowac po schyleniu :/ z tego co wiem to duzo osob narzeka wlasnie na bole plecow i kregoslupa! po miesiacu mialam rowniez bole w klatce piersiowej ale szybko przeszly! pozdrawiam wszystkie forumowiczki
Aska23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-04, 11:56   #2195
olenkah
Raczkowanie
 
Avatar olenkah
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 129
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Mija 3 miesiac od zakonczenia kuracji. Cera jest bardzo ladna, nawet sie specjalnie nie swieci. Jedyne co to przetluszczanie wlosow wrocilo w 100% i musze myc codziennie :/ No i potej kuracji calej masakrycznie mi wypadaja teraz wlosy. Odrastaja nowe, ale jak wiadomo sa krotkie i sie pusza, przez to nie moge ich ulozyc, zeby sensownie wygladaly :/ Teraz zaczelam taka kuracje majaca odbudowac wlosy i paznokcie. Juz nie moge sie doczekac wizyty u dermy i usuniecia tych blizn!! Ale one sa juz naprawde tylko nikla pozostaloscia po tym co bylo. Ale wiadomo - apetyt rosnie w miare jedzenia!

Tez widze, ze pojawila sie grupka nowych osob rozpoczynajacych kuracje - trzymam za Was kciuki i uwierzcie, ze wszystko jest warte efektu koncowego!!!!

Uwielbiam moja derme za to, ze zaproponowala mi kuracje Izotekiem!! A moj wczesniejszy lekarz nawet o tym nie wspomnial I stracilam tyle czasu.

Aha, wzrok sie nie poprawil i poszlam do okulisty. Powiedzial, ze po takim czasie, nie powinna kuracja miec juz znaczenia i teraz mam szkla mocniejsze o 3 cwiartki :/ ale w koncu widze
olenkah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-04, 20:17   #2196
czarna248
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 098
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dziewczyny a czy którejs z Was powychodziło na poczatku wiecej pryszczy? Bo ja własnie skonczyla 1 wsze opakowanie curacne - jutro zaczynam drugie 20mg dziennie na wage 55 kg a powinnam brac 27mg ale lekarz tak kazal moze poprosze go pod koniec pazdziernika by mi zwiekszył na 25mg - teraz ogolnie mi wiecej powychodzilo pryszczy wiec nie wiem kurcze
czarna248 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-04, 20:26   #2197
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez czarna248 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy którejs z Was powychodziło na poczatku wiecej pryszczy? Bo ja własnie skonczyla 1 wsze opakowanie curacne - jutro zaczynam drugie 20mg dziennie na wage 55 kg a powinnam brac 27mg ale lekarz tak kazal moze poprosze go pod koniec pazdziernika by mi zwiekszył na 25mg - teraz ogolnie mi wiecej powychodzilo pryszczy wiec nie wiem kurcze
tak, prawie każdej. na początku terapii może, i w większości przypadków występuje, wysyp pryszczy. W wątku już była o tym mowa. Co więcej, zdaje mi się, ze w ulotce leku jest o tym mowa.
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-04, 22:12   #2198
kamgandur
Raczkowanie
 
Avatar kamgandur
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 35
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

o, mnie tez dawno nie bylo
pozdrawiam wszystkich na forum

Co do wlosow: ostatnio wylazily mi doslownie garsciami, ogarnelo mnie przerazenie!
Zakonczylam juz kuracje aknenorminem i myslalam, ze to po tym.

Moja derma zalecila mi branie biotyny 5mg. Do tego sama z siebie zakupilam jeszcze szampon Schwarzkopf Activ F - Dr Hoting i taki sam tonik przeciw wypadaniu wlosow.
Nie wiem co z tych rzeczy dziala, bo zaczelam stosowac je jednoczesnie, ale musze przyznac REWELACJA!
Z odplywu w prysznicu i szczotki do wlosow wyciagam 1/20 tego co wczesniej. Przyznam, ze zwlekalam dlatego, ze nie bardzo mialam nadzieje na dzialanie tej biotyny - wczesniej bralam drogi Inneov, gestosc wlosow i nie widzialam zadnych efektow.
Niestety za pozno sie zabralam za dbanie o wlosy i 10 cm musze obciac.

Niewiem tylko, czy biotyne mozna brac razem z retinoidami?
__________________

kamgandur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-04, 22:33   #2199
czarna248
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 098
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez wilhelmina Pokaż wiadomość
tak, prawie każdej. na początku terapii może, i w większości przypadków występuje, wysyp pryszczy. W wątku już była o tym mowa. Co więcej, zdaje mi się, ze w ulotce leku jest o tym mowa.

dziękuję za odp - tak jest mowa ale wolę zapytac kogos juz doswiadczonego w tej terapii - pozdrawiam.
czarna248 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-04, 23:02   #2200
czarna248
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 098
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez kamgandur Pokaż wiadomość
o, mnie tez dawno nie bylo
pozdrawiam wszystkich na forum

Co do wlosow: ostatnio wylazily mi doslownie garsciami, ogarnelo mnie przerazenie!
Zakonczylam juz kuracje aknenorminem i myslalam, ze to po tym.

Moja derma zalecila mi branie biotyny 5mg. Do tego sama z siebie zakupilam jeszcze szampon Schwarzkopf Activ F - Dr Hoting i taki sam tonik przeciw wypadaniu wlosow.
Nie wiem co z tych rzeczy dziala, bo zaczelam stosowac je jednoczesnie, ale musze przyznac REWELACJA!
Z odplywu w prysznicu i szczotki do wlosow wyciagam 1/20 tego co wczesniej. Przyznam, ze zwlekalam dlatego, ze nie bardzo mialam nadzieje na dzialanie tej biotyny - wczesniej bralam drogi Inneov, gestosc wlosow i nie widzialam zadnych efektow.
Niestety za pozno sie zabralam za dbanie o wlosy i 10 cm musze obciac.

Niewiem tylko, czy biotyne mozna brac razem z retinoidami?

no własnie ciekawe? moze zapytam o to derm. pod koniec pazdziernika bo bede szla po wypisanie kolejnej recepty.
Jestes zadowolona z kuracji?
Ile czasu u Ciebie trwała? - kiedy zauwazyłaś pierwsze efekty ? ile brałaś dziennie ? - pozdrawiam.
czarna248 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 12:03   #2201
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Też jestem ciekawa tej biotyny. Mam za sobą 3 tygodnie kuracji Izotekiem i włosy lecą jak szalone przy myciu. Jedyne pocieszenie to fakt, że nie muszę ich myć tak często jak przed kuracją.

Przy okazji chciałam się zapytać Wizażanek, które są już po dłuższej kuracji - czy u Was retinoidy wyleczyły buźkę w 100%, tzn. nie pojawiają się na niej ŻADNE krostki?
Bo u mnie nie wyskakuje nic ropnego, ale ciągle pojawiają się małe niespodzianki, których nie da rady nawet usuwać mechanicznie... Zastanawiam się czy to normalne, czy coś się dzieje w organizmie (jakiś stan zapalny na przykład) i w dlatego ciągle coś mi wywala...?
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-05, 19:32   #2202
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
Też jestem ciekawa tej biotyny. Mam za sobą 3 tygodnie kuracji Izotekiem i włosy lecą jak szalone przy myciu. Jedyne pocieszenie to fakt, że nie muszę ich myć tak często jak przed kuracją.

Przy okazji chciałam się zapytać Wizażanek, które są już po dłuższej kuracji - czy u Was retinoidy wyleczyły buźkę w 100%, tzn. nie pojawiają się na niej ŻADNE krostki?
Bo u mnie nie wyskakuje nic ropnego, ale ciągle pojawiają się małe niespodzianki, których nie da rady nawet usuwać mechanicznie... Zastanawiam się czy to normalne, czy coś się dzieje w organizmie (jakiś stan zapalny na przykład) i w dlatego ciągle coś mi wywala...?
3 tygodnie to jeszcze nie tak długo. Pewnie za jakiś czas przestanie Ci wyskakiwać cokolwiek. Jeżeli nie, to może lekarz zwiekszy Ci dawkę. Jaką bierzesz?
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well


espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 20:40   #2203
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez espera Pokaż wiadomość
3 tygodnie to jeszcze nie tak długo. Pewnie za jakiś czas przestanie Ci wyskakiwać cokolwiek. Jeżeli nie, to może lekarz zwiekszy Ci dawkę. Jaką bierzesz?
Biorę 20mg dziennie.

Czyli istnieje taka możliwość, że przestanie cokolwiek wyskakiwać na twarzy, że skóra zrobi się idealnie gładka? Pytam bo nie wiem czego się spodziewać i na co się nastawiać...
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 20:52   #2204
czarna248
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 098
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja tez biore 20mg dziennie na 55kg - to tez zalezy ile wazysz- mi narazie caly czas cos wyskakuje z dzis zaczelam 2 opakowanie czyli 2 gi miesiąc - mi wychodza zpalne ryszcze z zaskornikow ktore mialam wczesniej widoczne golym okiem - mysle ze musimy byc cierpliwe ;-) - kazdego dnia budze sie z nadzieja ze jest lepiej - owszem znikają mi powoli pryszcze ale zaraz wychodza nastepne- ale ja wierze ze wygram z tym - ale moze to potrwac troche dłuzej - musimy sie wspierac ;-)))) - w paz. ide do derm wiec moze mi powiekszy dawkę na 25 mg- najwazniejsze sie nie stresowac bo to pogarsza sprawe ;-) - pozdrawiam
czarna248 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 23:07   #2205
kamgandur
Raczkowanie
 
Avatar kamgandur
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 35
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez czarna248 Pokaż wiadomość
no własnie ciekawe? moze zapytam o to derm. pod koniec pazdziernika bo bede szla po wypisanie kolejnej recepty.
Jestes zadowolona z kuracji?
Ile czasu u Ciebie trwała? - kiedy zauwazyłaś pierwsze efekty ? ile brałaś dziennie ? - pozdrawiam.
Prawda, lepiej zapytaj, bo nie wiadomo. Ja kupilam biotyne z "biovitala" w dm i zaplacilam okolo 6 euro.

Z kuracji jestem bardzo zadowolona. Co prawda, tak jak Laity napisala, srednio raz na miesiac wyskocza u mnie ze 2-3 mini grudki, ktore same schodza po paru dniach, nie wolno przy nich majstrowac tylko. Ale to mi nie przeszkadza, bo prawie ich nie widac i w porownaniu z tym co mialam przed, to po prostu smieszne kwestie sa.

Bralam Aknenormin jakies 5 - 6 miesiecy (5 opakowan), po 40 mg dziennie. Waze 43kg.

Pierwsze efekty byly jakos po 2 miesiacu. Na poczatku wysyp - masakra. Potem co jakis czas prawie do 3 miesiaca kuracji cos tam mi ropnego wyskakiwalo sporadycznie. Teraz jest super. Wrzuce jakas fotke, ale musze pokopac.

Popieram wszystkie dziewczyny, ktore zdecydowaly sie na ta kuracje, a ktore sie jeszcze zastanawiaja - namawiam. Zaluje ze nie znalam tego leku wczesniej, zaoszczedzilabym sobie kompleksow, zjechanych nerwow i nie wiem czego jeszcze.

Jestem z wami, pozdrawiam
__________________

kamgandur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 23:23   #2206
czarna248
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 098
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Kurcze no to duza bralas dawke jak na ta mała wagę ;-) - wazne ze pomoglo - napisze co powiedzial lekarz o biotynie moze pomoze to innym dziewczynom - przede mna jeszcze dluga droga;-) mam nadzieje ze mi zwiekszy dawke lekarz ;-)
pozdrawiam
czarna248 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 09:00   #2207
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dzięki za te info o bolących plecach. Uspokoiłyście mnie dziewczyny.. już myślałam że czeka mnie operacja kręgosłupa (panikara trochę jestem). Chcę zwiekszyć dawkę, ale jak ma mi to nasilić te bóle to chyba się na razie wstrzymam..
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 11:10   #2208
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Mam jeszcze pytanko o te nieszczęsne plecy - stosowałyście jakieś ćwiczenia albo maści? czy po prostu poczekać aż minie? Ja smarowałam sie ultrafastinem ale bez efektu.
I jeszcze jedno - na twarz- wiadomo w trakcie kuracji kremy nawilżające. Ale w zimę chyba nie... można półtłuste?
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 13:40   #2209
kamgandur
Raczkowanie
 
Avatar kamgandur
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 35
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

zalaczam foto po kuracji (3 m-ce po).

Mam troche podkladu na twarzy, bo ze wzgledu na zakaz opalania w tym roku jestem biala jak maka. Jest on raczej koloryzujacy niz kryjacy, wiec wielkiej roznicy nie robi.

Bol plecow jest przy tym leczeniu chyba nieodlaczny. Tez to mialam. Do tego ciagle zmeczenie. Kolo 18-tej bylam juz nie do zycia. Wszystko ustapilo po paru dniach od konca kuracji.
Na bole nic nie stosowalam, staralam sie tylko nie dzwigac.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_1770.jpg (120,9 KB, 157 załadowań)
__________________

kamgandur jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-06, 14:18   #2210
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

kamgandur śliczna buźka Nawet śladu trądziku. Fajnie, że nie masz blizn i przebarwień... zazdroszczę
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 15:04   #2211
czarna248
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 098
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

kurcze - ogolnie ładna dziewczyna z ciebie ;-)

pozdrawiam.
czarna248 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 15:10   #2212
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
Biorę 20mg dziennie.

Czyli istnieje taka możliwość, że przestanie cokolwiek wyskakiwać na twarzy, że skóra zrobi się idealnie gładka? Pytam bo nie wiem czego się spodziewać i na co się nastawiać...
Raczej tak, choć nic nie jest idealne.
Niektórym od razu przestaje cokolwiek wyskakiwać, inni mają wysyp – przez ok. 2 miesiące (więc Tobie, czarna248, pewnie niedługo przejdzie), a nieliczni pozostali czekają dłużej lub potrzebują większej dawki. Ja byłam w tej 3ciej grupie – na początku coś tam jeszcze się pojawiało, choć mniejszego kalibru niż przed kuracją, przestało przy zwiększeniu dawki do 50mg (przy wadze 60kg). Aktualnie mam gładka twarz, kilka razy pojawiły się tylko pojedyncze czerwone kropeczki (może od kremu), których nie można nazwać pryszczami. Zostało mi kilka podskórnych grudek na brodzie - ale ich ilość zdecydowanie się zmniejszyła i są widoczne tylko gdy mocno napnę, naciagnę skórę przed lustrem.
Na razie powinnaś jeszcze trochę poczekać. Większość osób nie potrzebuje dużych dawek (i źle je znosi). Trzymam kciuki
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well



Edytowane przez espera
Czas edycji: 2008-10-06 o 15:34
espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 17:16   #2213
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dzięki za odpowiedzi

U mnie te krostki też są małe, niewidoczne wręcz dla innych, ale mnie zawsze coś przeszkadza Zastanawiam się czy ich tworzenie się nie jest spowodowane zbyt małym nawilżeniem skóry... Szczerze mówiąc unikam wszelkich kremów na ile to możliwe, ale zdaje się, że zacznę coś stosować.
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 18:08   #2214
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ja mam pytanie: czy któraś z Was jest może z Lublina? po dzisiejszej wizycie u mojego dermatologa, który zaproponował mi dzisiaj 4 z kolei kurację antybiotykiem () odpuszczam, i szukam innego lekarza, który mógłby poprowadzić u mnie kurację Izo.
Byłabym wdzięczna za jakieś wskazówki (o ile ktoś coś wie)
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 19:45   #2215
kamgandur
Raczkowanie
 
Avatar kamgandur
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 35
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Bardzo dziekuje za wszystkie komplementy .

Mysle ze u was efekty beda takie same. Chetnie wrzucilabym foto z czasow "przed" kuracja, czyli tona pryszczy zatapetowana tona fluidu, ale sama nie moglam na siebie patrzec i takie zdjecia od razu wywalalam. Jednak jak cos mi w rece wpadnie to zalacze dla porownania. U mnie bylo tak, ze co 2-3 lata mialam nasilenie i wtedy moja skora na polikach i w okolicy szczeki, to byla jedna wielka rana.

Mam szczescie, ze blizny typu doly mi nie zostaly. Troche przebarwien jednak mam i dlatego wybieram sie jeszcze na "kwasy".

Laity wlasnie, apropo's kwasow owocowych - moja derma stwierdzila, ze powinno to pomoc na te mini grudki/krostki.
__________________

kamgandur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 19:56   #2216
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez kamgandur Pokaż wiadomość
Laity wlasnie, apropo's kwasow owocowych - moja derma stwierdzila, ze powinno to pomoc na te mini grudki/krostki.
Kurcze, ja właśnie przez ostatni miesiąc działałam Atredermem, żeby się porządnie złuszczyć i obawiam się teraz czy to nie przez to mam te krostki Atre już odstawiłam, wyjęłam krem nawilżający, który niegdyś dobrze się spisywał i zobaczę co się będzie działo.

A te kwasy to w gabinetach kosmetycznych?

I dołączam się do komplementów. Śliczna buźka i mam na myśli nie tylko cerę
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 10:30   #2217
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez kamgandur Pokaż wiadomość
Bardzo dziekuje za wszystkie komplementy .
..w pełni zasłużone! ja też się przyłączam..
W ogóle mogłybysmy zorganizować wybory Miss Poretinoidowej
Fajnie by było tez spotkać sie 'na żywo' , pogadać, wymienić doświadczenia, pogratulować tym po leczeniu i wesprzeć te dziewczyny w trakcie.. ale i tak dobrze że mamy forum
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 14:43   #2218
kamgandur
Raczkowanie
 
Avatar kamgandur
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 35
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

DZIEKI
DZIEKI
DZIEKI


juz jestem jak burak na twarzy.

jak chodzi o ten peeling kwasami, to kiedys slyszalam, ze gabinety kosmetyczne moga to robic, ale tylko do ilus tam procent. Gleboki peeling maja prawo wykonywac tylko lekarze.

Mi zaproponowala to moja dermatolog, wiec u niej bede robic. Dala mi juz ulotke. Z tego, co tu jest napisane, to w przypadku skory tradzikowej bede musiala uzywac przed i w czasie trwania peelingow kremu ZENIAC LP Nie mam pojecia co to.

Zwlekam jeszcze z pojsciem, bo niestety impreza ta bedzie mnie kosztowac 150 euro (10 zabiegow + krem). Moze w listopadzie pojde.

Co jeszcze tu pisza: ze na poczatku moze wystapic pogorszenie stanu skory (krostki, swedzenie), ale z czasem trwania zabiegow skora znacznie sie poprawia.

Moze rzeczywiscie Laity masz te krostki od kremu zluszczajacego. Ale ja jeszcze zadnego nie uzywalam i tez mam, takie suche grudki malutkie???

Makrela - popieram: dobrze, ze mamy to forum, dzieki temu "nie taki diabel straszny..."
__________________

kamgandur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 20:29   #2219
Asaniii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 17
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Hej dziewczyny,
ja od jutra zaczynam kurację Izotekiem. Lekarz zalecił mi od razu 40mg/ dzień - stwierdził że nie ma na co tracić czasu i bierzemy się energicznie za leczenie... Wyliczył mi że kuracja bedzie trwała ok 5,5 mieś. (przy wadze 54 kg.) Boje się tylko że tak od razu wysoka dawka, że organizm nie będzie miał czasu żeby się do leku przywyczaić.. Zobaczymy.

Mam do Was pytanie -
(pamiętałam żeby zapytać lekarza i w końcu zapomniałam). Jestem w trakcie leczenia antybiotykiem (Augmentin)- lecze nim chore gardło. Czy Wy brałyście jakieś antybiotyki w trakcie kuracji Izo/Acne?? Czy myślicie że moge brać te leki jednocześnie? CZy się wstrzymać jeszcze ok 7 dni do zakończenia leczenia tym Augmentinem??
Asaniii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 22:47   #2220
kamgandur
Raczkowanie
 
Avatar kamgandur
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 35
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Asaniii Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
ja od jutra zaczynam kurację Izotekiem. Lekarz zalecił mi od razu 40mg/ dzień - stwierdził że nie ma na co tracić czasu i bierzemy się energicznie za leczenie... Wyliczył mi że kuracja bedzie trwała ok 5,5 mieś. (przy wadze 54 kg.) Boje się tylko że tak od razu wysoka dawka, że organizm nie będzie miał czasu żeby się do leku przywyczaić.. Zobaczymy.

Mam do Was pytanie -
(pamiętałam żeby zapytać lekarza i w końcu zapomniałam). Jestem w trakcie leczenia antybiotykiem (Augmentin)- lecze nim chore gardło. Czy Wy brałyście jakieś antybiotyki w trakcie kuracji Izo/Acne?? Czy myślicie że moge brać te leki jednocześnie? CZy się wstrzymać jeszcze ok 7 dni do zakończenia leczenia tym Augmentinem??
Hej
dawka sie nie martw, ja waze 43 kg i bralam od poczatku do konca leczenia 40/mg na dzien, przez ok.5 m-cy.

Z rozpoczeciem jednak bym sie wstrzymala, az skonczysz brac antybiotyk.
__________________

kamgandur jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:00.