13 latka i 18 latek - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-17, 18:05   #151
201607040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7 272
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Czyli corka nie ma innych przyjciol, znajomych? Jesli tak, to tu jest najwiekszy problem. I jesli chcesz, mozesz z nia o tym porozmawiac, dlaczego nie ma znajomych w swoim wieku, lub w wieku zblizonym do swojego.
E. Wydaje mi się, że w tym chodzi raczej o to, że MOGŁABY mieć innych przyjaciół w swoim wieku ZAMIAST niego - co nie znaczy, że innych nie ma, ale że to z nim rozmawia częściej niż z nimi.
201607040950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 18:13   #152
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: 13 latka i 18 latek

Bo owszem, moglaby miec.
O ile rozumiem, ze ma sie "grupowe" znajomosci ze starszymi/mlodszymi, o tyle nie bardzo wierze w to, ze majac normalne znajomosci w szkole czy z innymi rowiesnikami, ktorych zna sie juz dluzej, woli sie spedzac czas ze starszym chlopakiem sam na sam i sie w nim nie pokochuje
Podejrzewam tutaj albo wlasnie pokochiwanie sie w chlopaku albo wczesniejsza samotnosc tej dziewczynki. Albo jedno i drugie.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 18:16   #153
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Bo owszem, moglaby miec.
O ile rozumiem, ze ma sie "grupowe" znajomosci ze starszymi/mlodszymi, o tyle nie bardzo wierze w to, ze majac normalne znajomosci w szkole czy z innymi rowiesnikami, ktorych zna sie juz dluzej, woli sie spedzac czas ze starszym chlopakiem sam na sam i sie w nim nie pokochuje
Podejrzewam tutaj albo wlasnie pokochiwanie sie w chlopaku albo wczesniejsza samotnosc tej dziewczynki. Albo jedno i drugie.
Może być też tak, że mną znajomych w szkole, którzy jednak mieszkają daleko, a nie ma nikogo w okolicy i stąd taka sytuacja. A chłopak też mógł z braku innej opcji zakumplować z małolatą, bo się świeżo sprowadził.
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 18:22   #154
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
Może być też tak, że mną znajomych w szkole, którzy jednak mieszkają daleko, a nie ma nikogo w okolicy i stąd taka sytuacja. A chłopak też mógł z braku innej opcji zakumplować z małolatą, bo się świeżo sprowadził.
No wlasnie o tym tez pisalam, ona samotna, on nowy i sie zakumplowali.
Mozna byloby dziecku albo ulatwic spotykanie sie ze znajomymi ze szkoly albo zapisac na jakies dodatkowe zajecia, zeby miala szanse na towarzystwo, mniej wiecej, rownolatkow.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 18:30   #155
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: 13 latka i 18 latek

zgadzaam sięę z lubąąą, lol. dziwne, ale tak jest
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 18:38   #156
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: 13 latka i 18 latek

Trzynastolatka to ani małe dziecko (jak niektórzy twierdzą) ani wielka młodzież. Po prostu, wczesna nastolatka. Zabraniać nie ma co, kontrolować - warto.
Żadna trzynastolatka, którą znałam/znam, nie była/nie jest dojrzała. Okej, może "dojrzała jak na swój wiek", ale to nie jest przecież to samo. Tak już jest, że w tym wieku środowisko imponuje bardzo, a już szczególnie starszy kolega/koleżanka. Co sobie myśli chłopak - nie wiadomo, ale zostawienie tej znajomości bez nadzoru, samej sobie to moim zdaniem proszenie się o jakieś kłopoty. Ten osiemnastolatek nawet nie musi być zdemoralizowany, żeby stać się nieodpowiednim towarzystwem dla niej. Po prostu są na innych etapach. Bez sensu jest mówienie, że on jest be i już, bez sensu jest też gadanie, że na pewno ona taka rozwinięta, a on chce z nią grać w planszówki
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 09:49   #157
Ola-zz
Rozeznanie
 
Avatar Ola-zz
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 851
Dot.: 13 latka i 18 latek

Luba trochę się nie zgodzę. Ja do dziś dzień mam starszych znajomych a gdy chodziłam do gimnazjum to także miałam starszych znajomych. Np. z kilkoma przyjaciółmi mojego brata bardzo dobrze się dogadywałam a byli starsi chyba 4-6 lata. I i mieliśmy wspólne tematy. Oczywiście ja byłam jak na swój wiek na wyrost rozwinięta, emocjonalnie... Reasumując chodzi mi, że ta dziewczyna nie musi być ani samotna ni podkochująca się w nim.
Ola-zz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-18, 09:52   #158
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez Ola-zz Pokaż wiadomość
Luba trochę się nie zgodzę. Ja do dziś dzień mam starszych znajomych a gdy chodziłam do gimnazjum to także miałam starszych znajomych. Np. z kilkoma przyjaciółmi mojego brata bardzo dobrze się dogadywałam a byli starsi chyba 4-6 lata. I i mieliśmy wspólne tematy. Oczywiście ja byłam jak na swój wiek na wyrost rozwinięta, emocjonalnie... Reasumując chodzi mi, że ta dziewczyna nie musi być ani samotna ni podkochująca się w nim.
wiesz, ze w gimnazjum mozna miec 16 lat i wtedy znajomość z 19-20 latkiem nie jest szokująca?
co innego 13 latka i 18 latek
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 10:19   #159
Ola-zz
Rozeznanie
 
Avatar Ola-zz
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 851
Dot.: 13 latka i 18 latek

W wątku jest o 13 osóbce więc mówię tylko i wyłącznie o tych latach gdy sama byłam w 1 lub ewentualnie 2 klasie gimnazjum. Ale to prawda 16 a 20 lat to już trochę inna sprawa. Tak przykładowo
Ola-zz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 10:57   #160
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
Ciekawe. Przez większość dzieciństwa funkcjonowałam w gronie osób starszych - czy przez fandom, czy harcertstwo, czy dzieciaki znajomych. Z perspektywy czasu wiem, że traktowali mnie zawsze z sporą dozą pobłażania, nie byłam "im równa", ale żadna z tych relacji nie opierała się na "namawianiu do czegoś na co nie mam ochoty", wszystkie były tak platoniczne jak się da, bo po prostu byłam "przybraną siostrą", albo "maskotką" ekipy, nad którą roztaczano opiekę (występowało też w relacjach1+1 ).

Swoją drogą, za moich czasów w harcerstwie zwykle młodzikami zajmowały się właśnie osoby w wieku licealnym (zwykle jako przyboczni, ew drużynowi w większym szczepie) i powstawały z tego przyjemne relacje, niekiedy trwające po dziś dzień, część moich rówieśników (płci obojga) zajmowało się młodymi, niejednokrotnie spotykając się z nimi nie tylko w grupie i jakoś żaden nie myślał o wplątywaniu erotycznych motywów w relację (przeraża mnie jak wiele dorosłych osób od razu odczytuje znajomość przez ten pryzmat).


U mnie knajpką nazywaliśmy lokalną pizzerię i szkolny klub, gdzie najbardziej wyskokowym napojem była cocacola. Przykro mi, ale twoje nazewnictwo nie jest jedynym właściwym.
A co ma harcerstwo z czasów Twojego dzieciństwa do tematu wątku? Inne czasy, inne realia. Kosmos. Mnie też nikt nie zgwałcił i nie wciągnął do sekty, co nie oznacza, że mam naiwnie wierzyć, że to bajki.

Znakomita większość kojarzy "knajpkę" jednak z alkoholem. To tak jak "lodziara" nie jest nazwą cukierni. Przyjmij do wiadomości, że nie posiadasz jedynego słusznego spojrzenia na świat i każdy ma prawo oceniać tę znajomość wg własnego upodobania. Ja nie chciałabym, żeby moją córką zaopiekował się jakiś osiemnastolatek. Dla mnie to dziwne.


Autorka nie jest zainteresowana tematem jak widzę, bo już nie pojawiła się ponownie.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 11:50   #161
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez Ola-zz Pokaż wiadomość
Luba trochę się nie zgodzę. Ja do dziś dzień mam starszych znajomych a gdy chodziłam do gimnazjum to także miałam starszych znajomych. Np. z kilkoma przyjaciółmi mojego brata bardzo dobrze się dogadywałam a byli starsi chyba 4-6 lata. I i mieliśmy wspólne tematy. Oczywiście ja byłam jak na swój wiek na wyrost rozwinięta, emocjonalnie... Reasumując chodzi mi, że ta dziewczyna nie musi być ani samotna ni podkochująca się w nim.
Nie zrozumialas lub nie doczytalas co napisalam.
A napisalam, ze owszem, moja corka ma starszych znajomych, ja tez mialam. I wcale nie uwazam, ze bylam nad wiek rozwinieta a dogadywalam sie z nimi. Zeby sie dogadywac na roznych spotkaniach towarzyskich ze starszymi od siebie nie trzeba byc az "nad wiek rozwinietym", bez przesady.

Ale czy Ty z ktoryms z przyjaciol brata spotykasz sie dosc czesto sam na sam, jeden na jeden? Bo moja corka tego nie robi, a gdyby zaczela z jednym z przyjaciol swojego barat tak sie spotykac i to dosc czesto wiedzialabym, ze cos jest na rzeczy. Albo cos by jej nie poszlo w jej towarzystwe albo ten akurat chlopak stalby sie dla niej wazniejszy.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2015-11-18 o 11:51
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-18, 12:08   #162
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez Karena 73 Pokaż wiadomość
A co ma harcerstwo z czasów Twojego dzieciństwa do tematu wątku? Inne czasy, inne realia. Kosmos. Mnie też nikt nie zgwałcił i nie wciągnął do sekty, co nie oznacza, że mam naiwnie wierzyć, że to bajki.
Ma to, że część moich znajomych nadal pełni funkcje instruktorskie i pracuje z młodzieżą. Według nich bynajmniej czasy i realia nie uległy tak drastycznej zmianie, sytuacje analogiczne do tych, które pamiętam nadal mają miejsce. Chyba że dane z zeszłego tygodnia są już nieaktualne.
Cytat:
Znakomita większość kojarzy "knajpkę" jednak z alkoholem. To tak jak "lodziara" nie jest nazwą cukierni. Przyjmij do wiadomości, że nie posiadasz jedynego słusznego spojrzenia na świat i każdy ma prawo oceniać tę znajomość wg własnego upodobania. Ja nie chciałabym, żeby moją córką zaopiekował się jakiś osiemnastolatek. Dla mnie to dziwne.
Jedynym słusznym spojrzeniem na świat, którego bronię, jest rozmowa o faktach i konkretach, a nie wróżenie z fusów. Uszanuję każde poglądy, które nie opierają się na "olaboga on na pewno chce ją zgwałcić, bo jest starszy ". Rozumiem, że komuś może nie odpowiadać starsze towarzystwo dziecka - ale to nie uprawnia do obrażania chłopaka bez powodu, ani do zakazywania dziecku znajomości "bo tak", jeśli nie umie się nawet sensownie uargumentować sytuacji. Sama nawet nie próbuję oceniać jak jest w tej sytuacji, bo mamy stanowczo za mało konkretów. Ktoś wcześniej zwrócił uwagę na bardzo ważną sprawę - czy to dziecko ma innych kolegów w swoim wieku, jeśli nie - to dlaczego, jeśli tak - to dlaczego wybiera starsze towarzystwo, czy dawne relacje ucierpiały na tej znajomości itd. To że dziewczynka ma dużo starszego znajomego jak najbardziej może być niepokojącym sygnałem, tylko żeby wiedzieć co on oznacza wypadałoby poznać dziecko.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 12:39   #163
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: 13 latka i 18 latek

Hibiku, nie porownywalabym takiej relacji jak przedstawiona w tym watku a tym np w harcerstwie. Tutaj relacja jest calkowicie prywatna, w harcerstwie jednak wynika z samej struktury organizacji. Sama bylam zuchem a potem harcerzem i nie przypominam sobie by nasi druzynowi czy przyboczni spotykali sie z nami na kawke, chodzili z nami do kina tak jeden na jeden.
Czym innym praca z dziecmi, z mlodzieza, w grupie mniejszej czy wiekszej a czym innym czeste spotykanie sie np 18letniego druzynowego z 13 letnia harcerka na kawie czy chodzenie z nia do kina. Nie wiem jak teraz, ale kiedys byloby to przekroczeniem pewnych zasad i druzynowy mialby z tego powodu nieprzyjemnosci.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 18:55   #164
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: 13 latka i 18 latek

abstrahujac od calej wczesniejszej dyskusji to zastanawia mnie dlaczego do razu autorka zaklada, ze skoro chlopak starszy to sa wielkie szanse,ze zostana para i oczywiscie bedzie z tego jakies nieszczescie

moja matka tez uwazala, ze kazdy chlopka z ktorym zamienilam 2 slowa w okresie szkolnym to na pewno mi sie podoba a ja jemu-niewazne czy to byla rozmowa, czesc na korytarzy czy wpadniecie po ksiazki po chorobie i nieobecnosci w szkole( w domysle: i koniec kontaku ) -zawsze sie nad zastanawialam

bo nic z tego nie musi byc. A jak ma byc to i tak bedzie, wiec pozostaje tu kwestia czy autorka wychowala corke na wzlednie rozsadna i ogarnieta dziewczyne
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 11:53   #165
Ola-zz
Rozeznanie
 
Avatar Ola-zz
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 851
Dot.: 13 latka i 18 latek

Luba, chyba mi to umknęło ja nigdy nie lubiłam zbyt często spotykać się z znajomymi to po pierwsze a po drugie tak z tymi znajomymi brata spotykaliśmy się w sensie bez brata. Choć czasem też i był brat. Ja i jeszcze 1 lub 2 osoby. A i prawie codziennie pod szkołą się widywaliśmy bo oni chodzili do innej szkoły dosłownie kilka metrów dalej. Aaa i pamiętam, że to właśnie z nimi i moim bratem i wraz z jego dziewczyną za zgodą mamy wszyscy razem poszliśmy do pubu. To było moje pierwsze takie wyjście. Pierwsze piwo. Były to moje chyba 16 lub 17 urodziny.
A co do pary ona 13 prawie 14 a on 17 bo o maturze nie mówiono więc może jeszcze nie ma 18 lat to już na ten temat się wypowiedziałam Podtrzymuję swoje zdanie
Ola-zz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 14:04   #166
agavva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 5
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cześć dziewczyny, dosc dllugo mnie tu nie bylo. Wasze odpowiedzi czytalam jednak nie logowalam sie na konto ..
Wiem ze minelo troche czasu i watek pewnie umarl jednak znowu przyszlam po porade bo znowu nie wiem czy moze rzeczywiscie nie wyolbrzymiam

napisze tak moja corka to od zawsze spokojna malomowna i wywazona dziewczyna, uczy sie dobrze nigdy nie slyszalam zadnych skarg na nia od nauczycieli.
na pewno nie pije i nie pali juz nie mowiac o tym ze mialaby isc w takim wieku z kims do lozka. Ona sama przyznaje ze dla niej to niepowazne i nie czulaby sie na takie cos.

Nawiazujac do tematu nie zakazywalam corce spotkan z chlopakiem u nas w domu bo szczerze wolalam widziec ja z nim tutaj a nie zeby chodzila gdzies po miescie.
Jakis czas temu te kontakty im sie zminiejszyly spotykali sie mniej, z tego co zauwazylam. Corka mi nic nie mowila dokladniej ale powiedziala ze on przygotowuje sie do matury.
Dowiedzialam sie tez ze chlopak ma dziewczyne co bardzo mnie ucieszylo i zmieniejszylo moje obawy co do ich znajomosci.

Jednak teraz spędzaja ze soba bardzo duzo czasu po jej szkole praktycznie caly dzien. Nie u nas w domu ale ida do niego albo do parku. Dziwie sie ze jego
dziewczyna nie ma niczego przeciwko temu. On sobie dorabia wiec ma troche pieniędzy i zawsze jej cos kupi co nie bardzo mi odpowiada. Ja daje jej kieszonkowe
ale ona od razu to wyda bo nie jest to jakas wielka kwota. Ma on tez prawo jazdy i ostatnio w dlugi weekend jechał do kuzynki na grilla i zaproponowal ze wezmie ja ze soba.
Corka bardzo chciala jechac jednak ja sie nie zgodzilam. Wypomniala mi wtedy ze jej kolezanki juz dawno wszedzie chodza same a ona nawet z przyjacielem nie moze nigdzie isc.
I sie obrazila. Miala tez w maju urodziny zaproponowalam ze moze go zaprosi ale ona nie chciala. Potem za dwa dni dostała od niego prezent.
Najgorsze to to ze zauwazylam ze caly czas pisze z nim na facebooku czasem nawet do 23 w nocy. Ostatnio bardzo mnie tym zdenerwowala i kazalam jej przeczytac o czym z nim pisze.
Nie bylo tam niczego nieodpowiedniego jednak byl chyba to tylko fragment rozmowy. Dodam ze ona jest bardzo w niego zapatrzona.

Ehh nie wiem czy ja juz przesadzam? moj maz powtarza ze dobrze sie uczy a ja nie mam sie juz czego czepiac

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

wybaczcie ale tak szybko pisalam ze zapomnialam napisac waznej rzeczy a mianowicie ostatnio widzialam ze sie przytulili co wzbudzilo we mnie wiekszy niepokoj
agavva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 14:08   #167
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: 13 latka i 18 latek

wiesz co to jest tajemnica korespondencji? -_-
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 14:31   #168
agavva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 5
Dot.: 13 latka i 18 latek

wiem tylko ze jak mam inaczej dowiedziec sie o czym moja 14 letnia corka pisze z 5 lat starszym chlopakiem ? ona jest powsciagliwa i malo mowi a wczesniej mialysmy swietny kontakt
agavva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 14:39   #169
skatex3
Obserwuję .
 
Avatar skatex3
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 598
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez agavva Pokaż wiadomość
wiem tylko ze jak mam inaczej dowiedziec sie o czym moja 14 letnia corka pisze z 5 lat starszym chlopakiem ? ona jest powsciagliwa i malo mowi a wczesniej mialysmy swietny kontakt
A to musisz koniecznie wiedzieć wszystko o czym pisze twoja córka? Należy jej się trochę prywatnosci..

A mówi ci co raz mniej, bo co raz bardziej jej się czepiasz i naciskasz na nią. Sprobuj z nią NORMALNIE rozmawiac to sama będzie ci się zwierzać.

Jeśli będziesz przyjmować taką postawę jak teraz to niestety tylko pogłębisz dystans między wami.
__________________
Z roku na rok starszy, ale duchem wciąż jak dzieciak...
... Już nie chce mi się czekać, za złem świata uciekać.
skatex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-28, 14:43   #170
agavva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 5
Dot.: 13 latka i 18 latek

naprawde staram sie rozmawiać z corka normalnie ale problem w tym że ona nie chce mi nic mówic, cale dnie spedza z nim a jak wroci do domu to ciagle smsuje. ja sie po prostu martwie
agavva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 14:46   #171
skatex3
Obserwuję .
 
Avatar skatex3
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 598
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez agavva Pokaż wiadomość
naprawde staram sie rozmawiać z corka normalnie ale problem w tym że ona nie chce mi nic mówic, cale dnie spedza z nim a jak wroci do domu to ciagle smsuje. ja sie po prostu martwie
Przy obiedzie nie rozmawiacie albo podczas kolacji? Wieczorem może spróbuj zaproponować jej wspolny spacer czy mały seans filmowy.
I spożywajcie razem posiki. To zawsze zbliża i tworzy sytuację do porozmawiania.
__________________
Z roku na rok starszy, ale duchem wciąż jak dzieciak...
... Już nie chce mi się czekać, za złem świata uciekać.
skatex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 14:57   #172
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: 13 latka i 18 latek

Tylko nie zamęczaj jej pytaniami przy obiedzie, bo obrzydzisz dziewczynie jedzenie.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 14:58   #173
skatex3
Obserwuję .
 
Avatar skatex3
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 598
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Tylko nie zamęczaj jej pytaniami przy obiedzie, bo obrzydzisz dziewczynie jedzenie.
Dokladnie. Po prostu normalna rozmowa, a nie natrętne pytania w kółko o tym samym.
__________________
Z roku na rok starszy, ale duchem wciąż jak dzieciak...
... Już nie chce mi się czekać, za złem świata uciekać.
skatex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 16:05   #174
aleks_90
Zadomowienie
 
Avatar aleks_90
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 557
Dot.: 13 latka i 18 latek

Z tym kolesiem musi być cos nie tak czemu nie wezmie sobie 16 chociaz? Ja bym zawiadomiła policje. Ja tam jak miałam 13-16 lat to nie obchodzili mnie starsi bałąm sie że mnie zbajerują i wykorzystają.

Edytowane przez aleks_90
Czas edycji: 2016-05-28 o 16:07
aleks_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 17:48   #175
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomości: 1 066
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez agavva Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, dosc dllugo mnie tu nie bylo. Wasze odpowiedzi czytalam jednak nie logowalam sie na konto ..
Wiem ze minelo troche czasu i watek pewnie umarl jednak znowu przyszlam po porade bo znowu nie wiem czy moze rzeczywiscie nie wyolbrzymiam

napisze tak moja corka to od zawsze spokojna malomowna i wywazona dziewczyna, uczy sie dobrze nigdy nie slyszalam zadnych skarg na nia od nauczycieli.
na pewno nie pije i nie pali juz nie mowiac o tym ze mialaby isc w takim wieku z kims do lozka. Ona sama przyznaje ze dla niej to niepowazne i nie czulaby sie na takie cos.

Nawiazujac do tematu nie zakazywalam corce spotkan z chlopakiem u nas w domu bo szczerze wolalam widziec ja z nim tutaj a nie zeby chodzila gdzies po miescie.
Jakis czas temu te kontakty im sie zminiejszyly spotykali sie mniej, z tego co zauwazylam. Corka mi nic nie mowila dokladniej ale powiedziala ze on przygotowuje sie do matury.
Dowiedzialam sie tez ze chlopak ma dziewczyne co bardzo mnie ucieszylo i zmieniejszylo moje obawy co do ich znajomosci.

Jednak teraz spędzaja ze soba bardzo duzo czasu po jej szkole praktycznie caly dzien. Nie u nas w domu ale ida do niego albo do parku. Dziwie sie ze jego
dziewczyna nie ma niczego przeciwko temu. On sobie dorabia wiec ma troche pieniędzy i zawsze jej cos kupi co nie bardzo mi odpowiada. Ja daje jej kieszonkowe
ale ona od razu to wyda bo nie jest to jakas wielka kwota. Ma on tez prawo jazdy i ostatnio w dlugi weekend jechał do kuzynki na grilla i zaproponowal ze wezmie ja ze soba.
Corka bardzo chciala jechac jednak ja sie nie zgodzilam. Wypomniala mi wtedy ze jej kolezanki juz dawno wszedzie chodza same a ona nawet z przyjacielem nie moze nigdzie isc.
I sie obrazila. Miala tez w maju urodziny zaproponowalam ze moze go zaprosi ale ona nie chciala. Potem za dwa dni dostała od niego prezent.
Najgorsze to to ze zauwazylam ze caly czas pisze z nim na facebooku czasem nawet do 23 w nocy. Ostatnio bardzo mnie tym zdenerwowala i kazalam jej przeczytac o czym z nim pisze.
Nie bylo tam niczego nieodpowiedniego jednak byl chyba to tylko fragment rozmowy. Dodam ze ona jest bardzo w niego zapatrzona.

Ehh nie wiem czy ja juz przesadzam? moj maz powtarza ze dobrze sie uczy a ja nie mam sie juz czego czepiac

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

wybaczcie ale tak szybko pisalam ze zapomnialam napisac waznej rzeczy a mianowicie ostatnio widzialam ze sie przytulili co wzbudzilo we mnie wiekszy niepokoj
Wiesz co, a wyobraź sobie teraz że jesteś na jej miejscu. Czy Twoim zdaniem takie zachowanie wzmacnia jej zaufanie do Ciebie? Raczej nie. Czy gdyby Tobie ktoś kazał czytać, o czym rozmawiasz ze znajomym/chłopakiem, chciałabyś z nim o tym rozmawiać? Raczej nie. Swoim podejściem po prostu psujesz relację z córką. Miotasz się strasznie bo nie wiesz co robić.
Całe szczęście moja matka taka nie była. Jako 13 latka spotykałam się z 17 latkiem. Nikt mi nie zaglądał ani w komputer, ani w telefon. Też szczególnie z nią o chłopaku nie rozmawiałam. O 21 najpóźniej miałam być w domu i to był jedyny warunek. W wakacje spędzaliśmy całe dnie na działce z domkiem, która należała do jego babci. Czasami piliśmy tam piwo z jego znajomymi, którzy też mieli młodsze dziewczyny. Czasami leżeliśmy na kocach i jedliśmy z drzew papierówki. Czasami przez cały dzień robiliśmy owadom zdjęcia makro. Gdzieś tam powoli się do siebie fizycznie zbliżaliśmy, ale pierwszy stosunek miał miejsce kiedy miałam 16 lat i sama go chciałam, zabezpieczaliśmy się gumkami. Żadne z rodziców ze mną o tym nie rozmawiało, ani o seksie, ani o antykoncepcji, ani o ryzyku, nic z tych rzeczy. Brak tych rozmów nie jest niczym chwalebnym, ale tak naprawdę nie wydaje mi się, że ich obecność cokolwiek by zmieniła.
Kiedy miałam 16 lat, nocowaliśmy już czasami razem. Oczywiście, nigdy nie dostałabym na to przyzwolenia rodziców, więc zawsze ściemniałam, że idę na ognisko z klasowe z innym kolegą - ulubieńcem mojej matki, ministrantem, a spać będę u koleżanki. Słowo "ministrant" otwierało mi każde drzwi. Oczywiście u koleżanki nigdy nie spałam, a tego kolegę widywałam raczej tylko w szkole...
Tak właśnie kończą się zakazy. Wszystko się da, tylko trzeba to odpowiednio obejść. Pamiętam że wszystkie moje koleżanki z gimnazjum i liceum robiły tak samo. Większość z nich miało nieco trudniej niż ja, ale szczerze mówiąc nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek rodzice przez zakazy mieli szansę wpłynąć na to, co nastolatka robiła a czego nie... Brak kieszonkowego mógł jedynie wpłynąć na to, kto palił papierosy. Albo, co gorsze - kto miał na gumki a kto nie. Niestety.
I naprawdę nie mówię o żadnym marginesie, te dziewczyny miały w miarę normalne domy, dobrze się uczyły, zdały matury, pokończyły studia, pracują teraz w fajnych miejscach i zakładają rodziny.
Osobiście, z 13-latką polecam wybrać się do ginekologa, który ją zbada i pogada o antykoncepcji.

I tak w ogóle, to wątpię, żeby ten chłopak rzeczywiście miał jakąś inną dziewczynę. Ona po prostu próbuje Cię uspokoić, bo widzi, że dostajesz zajoba. Daj jej żyć. Owszem - interesuj się, bądź wsparciem i ufaj, ale nie prześladuj biednej dziewczyny z powodu rozmów na portalach społecznościowych, bo to ostre przegięcie. Działasz na swoją niekorzyść. Posłuchaj męża.
__________________


Edytowane przez scandalistka
Czas edycji: 2016-05-28 o 17:57
scandalistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 20:18   #176
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez scandalistka Pokaż wiadomość
Wiesz co, a wyobraź sobie teraz że jesteś na jej miejscu. Czy Twoim zdaniem takie zachowanie wzmacnia jej zaufanie do Ciebie? Raczej nie. Czy gdyby Tobie ktoś kazał czytać, o czym rozmawiasz ze znajomym/chłopakiem, chciałabyś z nim o tym rozmawiać? Raczej nie. Swoim podejściem po prostu psujesz relację z córką. Miotasz się strasznie bo nie wiesz co robić.
Całe szczęście moja matka taka nie była. Jako 13 latka spotykałam się z 17 latkiem. Nikt mi nie zaglądał ani w komputer, ani w telefon. Też szczególnie z nią o chłopaku nie rozmawiałam. O 21 najpóźniej miałam być w domu i to był jedyny warunek. W wakacje spędzaliśmy całe dnie na działce z domkiem, która należała do jego babci. Czasami piliśmy tam piwo z jego znajomymi, którzy też mieli młodsze dziewczyny. Czasami leżeliśmy na kocach i jedliśmy z drzew papierówki. Czasami przez cały dzień robiliśmy owadom zdjęcia makro. Gdzieś tam powoli się do siebie fizycznie zbliżaliśmy, ale pierwszy stosunek miał miejsce kiedy miałam 16 lat i sama go chciałam, zabezpieczaliśmy się gumkami. Żadne z rodziców ze mną o tym nie rozmawiało, ani o seksie, ani o antykoncepcji, ani o ryzyku, nic z tych rzeczy. Brak tych rozmów nie jest niczym chwalebnym, ale tak naprawdę nie wydaje mi się, że ich obecność cokolwiek by zmieniła.
Kiedy miałam 16 lat, nocowaliśmy już czasami razem. Oczywiście, nigdy nie dostałabym na to przyzwolenia rodziców, więc zawsze ściemniałam, że idę na ognisko z klasowe z innym kolegą - ulubieńcem mojej matki, ministrantem, a spać będę u koleżanki. Słowo "ministrant" otwierało mi każde drzwi. Oczywiście u koleżanki nigdy nie spałam, a tego kolegę widywałam raczej tylko w szkole...
Tak właśnie kończą się zakazy. Wszystko się da, tylko trzeba to odpowiednio obejść. Pamiętam że wszystkie moje koleżanki z gimnazjum i liceum robiły tak samo. Większość z nich miało nieco trudniej niż ja, ale szczerze mówiąc nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek rodzice przez zakazy mieli szansę wpłynąć na to, co nastolatka robiła a czego nie... Brak kieszonkowego mógł jedynie wpłynąć na to, kto palił papierosy. Albo, co gorsze - kto miał na gumki a kto nie. Niestety.
I naprawdę nie mówię o żadnym marginesie, te dziewczyny miały w miarę normalne domy, dobrze się uczyły, zdały matury, pokończyły studia, pracują teraz w fajnych miejscach i zakładają rodziny.
Osobiście, z 13-latką polecam wybrać się do ginekologa, który ją zbada i pogada o antykoncepcji.

I tak w ogóle, to wątpię, żeby ten chłopak rzeczywiście miał jakąś inną dziewczynę. Ona po prostu próbuje Cię uspokoić, bo widzi, że dostajesz zajoba. Daj jej żyć. Owszem - interesuj się, bądź wsparciem i ufaj, ale nie prześladuj biednej dziewczyny z powodu rozmów na portalach społecznościowych, bo to ostre przegięcie. Działasz na swoją niekorzyść. Posłuchaj męża.
Z 13 o antykoncepcji? Na glowe upadlas
?
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 20:31   #177
herbata_to_zycie
Raczkowanie
 
Avatar herbata_to_zycie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 138
Dot.: 13 latka i 18 latek

Ja nigdy nie rozumiałam w czym dziewczyny w wieku 13-15 lat mogą być interesujące dla chłopaków starszych o 5 lat od nich. Przecież to taka różnica w obu światach, że kosmos.

Ja osobiście zapytałabym dziewczynę: czy jak miałaś 10-11 lat, to podobali ci się 13- lub 14- letni chłopcy? Myślę, że powiedziałaby tak (z tego co pamiętam, to w tym wieku namiętnie podczytywało się bravo i grało we "flirt w karty", więc zainteresowanie chłopcami już wtedy było, a tym bardziej "fascynacja" starszymi). No dobra a czy teraz, jak masz te 13-14 lat, byłabyś zainteresowana "chodzeniem" z np. 11-latkiem? No nie sądzę.

I ubierając to w taką perspektywę ,próbowałabym jej uświadomić, że to jest taki sam poziom różnicy między dwojgiem ludzi, jak ona z tym dorosłym chłopakiem. No bo przecież jest. Ja rozumiem, że może być zafascynowana starszym chłopakiem, no ale dla mnie z jego strony to jest jakieś nie po kolei.

Edytowane przez herbata_to_zycie
Czas edycji: 2016-05-28 o 20:34
herbata_to_zycie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 20:38   #178
letik
Zadomowienie
 
Avatar letik
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Oczko górnego śląska:)
Wiadomości: 1 182
Dot.: 13 latka i 18 latek

Na moje oko z tym chlopakiem jednak jest coś nie tak. O ile zrozumiem fascynacje mlodej dziewczyny starszym facetem ( sama byłam zakochana, jako 11 latka sądziłam, że moim mężem zostanie Bartek Wrona ew. Angelo Kelly) o tyle tego, że 18-19 latek interesuje sie dzieckiem - zrozumieć sie nie da.
__________________
Będę walczyć tak długo, aż pewnego dnia powiem skromnie - wszystko czego chciałam, dzisiaj już należy do mnie !
letik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 11:29   #179
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: 13 latka i 18 latek

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 16:29   #180
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomości: 1 066
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Z 13 o antykoncepcji? Na glowe upadlas
?
Tak właśnie, z 13 o antykoncepcji. Najwyżej nie wykorzysta tych informacji teraz, tylko za jakiś czas. Ale jej nie zaszkodzi.
Czy Wy naprawdę w tym wieku nie interesowałyście się nawet teorią? Nie zakochiwałyście się?
To może ja w jakimś alternatywnym świecie żyję.
__________________

scandalistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-01 20:10:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:37.