ryczalt za pierwszy miesiac DG - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-12, 22:36   #1
myycha
Rozeznanie
 
Avatar myycha
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 780
Question

ryczalt za pierwszy miesiac DG


RATUJCIEEEE
Od pazdziernika mam firme, jestem na ryczalcie, sprzedaje na allegro. Bylam u ksiegowej zeby mi pomogla ugryzc ta cala ksiegowosc, powiedziala mi ze mam liczyc 3% od dochodu (cena za jaka sprzedalam towar + koszty wysylki). Dopiero dzis! dowiedzialam sie ze 3% licze od ceny towaru a 8.5% od kosztow wysylki. Nie bede mowic Wam co ta kobieta ode mnie uslyszala ...

Ale najwazniejsze! Za pazdziernik zaplacilam podatek liczac tylko te 3%... i teraz nie wiem czy przypadkiem za malo nie wyszlo... bo nie mam pojecia jak obliczyc podatek na dwoch stawkach... bez odliczania stawek zusowskich (bo w pierwszym miesiacu sie nie odlicza). Bo juz mam cala formulke liczenia podatku z odliczeniem stawek.

Czy ktos z Was ma pojecie o tym?

I jeszcze jedno, jesli sie okaze ze wplacilam za malo... to co mam zrobic?
myycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 00:24   #2
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: ryczalt za pierwszy miesiac DG

Nie jestem ekspertem, ale skoro nic nie odliczasz, to przypadkiem nie tak zwyczajnie: przychód ze sprzedaży x 3% + przychód z wysyłki x 8,5% ?
Płacisz od przychodu, nie dochodu. Mam wrażenie, że mój TŻ nie wiedział o tym nieodliczaniu składek i nic nie zapłacił...
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:34.