przedpokój - dobór kolorów i dodatków. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-19, 09:29   #1
IvoryRose
Raczkowanie
 
Avatar IvoryRose
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 48

przedpokój - dobór kolorów i dodatków.


Cześć!
Czytam sobie od pewnego czasu sporo wątków w tym dziale i widzę, że wiele z Was ma dużo fajnych pomysłów i porad. W związku z tym przyszła kolej na mnie.
Mam przedpokój. Jest dość spory, ale - niestety - niezbyt ustawny. W tej chwili jest w nim szafka na buty, lustro i wieszak na kurtki z małą półką. To na pewno zostaje. Kolor to chyba olcha miodowa (w tym samym kolorze są drzwi wejściowe i drzwi w mieszkaniu). Ściany są białe, kafelki na podłodze w kolorze piaskowym, ciepły odcień. W roli żyrandola występuje plafon, który też raczej ma tam zostać.
Proszę o rady: jakie dodatki można dobrać i w jakiej kolorystyce, jaki pasowałby kolor ścian (myślałam o zielonym - pastelowym, ale nie jestem w pełni przekonana...).
Załączam przykładowe zdjęcie z kolorem kafelków - jak ten środkowy pas, może nieco ciemniejsze.
Meble są inne niż te w załączniku, ale daję przykładowe, żeby pokazać kolor.
Załączam jeszcze plan przedpokoju (nie jest zbyt profesjonalny, ale pokazuje kształt i problematyczną kwestię - wszędzie są jakieś drzwi...).
Nie chcę w przedpokoju dużej szafy - od tego jest garderoba. Zależy mi raczej na dodatkach dekoracyjnych, może jakiejś niedużej komódce, regaliku w rogu między drzwiami do salonu i łazienki (chyba tylko tam coś się zmieści).

Jeśli macie jakieś pomysły, to proszę o wypowiedzi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fbf8a13ddf8452cdmed.jpg (26,4 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5119991.jpg (34,9 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg przedpokój.jpg (28,0 KB, 41 załadowań)
IvoryRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 13:27   #2
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: przedpokój - dobór kolorów i dodatków.

ściany bym dała ecru, albo delikatną oliwkę tylko z oliwką jest straszny problem z doborem odcienia
jeśli chodzi o dobór dodatków, to byś musiała zdjęcie wrzucić ale stawiałabym na komódkę w rogu w takim samym stylu jak szafka na buty i obrazki na ścianach
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 19:26   #3
IvoryRose
Raczkowanie
 
Avatar IvoryRose
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 48
Dot.: przedpokój - dobór kolorów i dodatków.

Dziękuję za odpowiedź.
Właściwie to muszę przyznać rację, przemyślałam, że ściany ecru będą najbardziej odpowiednie - cieplejsze niż biel, a nie przytłaczające.
Na razie nie mam możliwości zrobienia zdjęcia. Ale myślę, że przy ścianach ecru pozostanę przy moim pragnieniu zielonego i takie dobiorę dodatki. Wymyśliłam jeszcze, że przyda się miejsce do siedzenia (do zakładania butów).

Jeśli ktoś jeszcze ma pomysł, to proszę o sugestie.
IvoryRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 20:17   #4
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: przedpokój - dobór kolorów i dodatków.

Cytat:
Napisane przez IvoryRose Pokaż wiadomość
Wymyśliłam jeszcze, że przyda się miejsce do siedzenia (do zakładania butów).
to może szafkę na buty przerzucisz do tego pustego rogu (zakładając, ze będą w niej mało używane buty), na niej jakiś ozdobny wazonik, koszyk z trawy czy wikliny na drobiazgi, czy inny ozdobny gadżecik, a na miejsce szafki dasz ławkę z półkami albo szufladami na buty? to miejsce do siedzenia dobrze, żeby było blisko drzwi
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 20:52   #5
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: przedpokój - dobór kolorów i dodatków.

Tam chyba jest za wąsko na ławeczkę. Ale popieram ecru plus zieleń, tylko zieleń powinna być raczej w ciepłym odcieniu.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 08:19   #6
IvoryRose
Raczkowanie
 
Avatar IvoryRose
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 48
Dot.: przedpokój - dobór kolorów i dodatków.

Cześć!
Dziękuję za odpowiedzi! Myślę o kolorze Dzika Orchidea albo Posrebrzane Żyto ze Śnieżki Barwy Natury.
Zielony - w tym kolorze miałaby być ławeczka, może też jakiś zielony dywanik, zielone ramki na obrazki.
Co sądzicie o kompozycjach z różnymi ramkami - proste drewniane, bardziej ozdobne, z jakimiś ornamentami? Czy ładniej jak wszystkie są takie same, proste? Chciałabym zrobić na jednej ścianie taką obrazkową kompozycję. Widziałam, że fajnie w roli obrazków sprawdzają się strony z gazet. A jak Wam się podoba takie rozwiązanie?

W roli ławeczki do zakładania butów dałabym to: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/44361109/ z jakąś ozdobną poduchą u góry. Mam tę szafkę, muszę ją tylko przemalować na zielono. Cięcie kosztów, rozumiecie. Podoba mi się kolor groszkowy ze Śnieżki Superemal Emalia Akrylowa do drewna i metalu.
IvoryRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 12:44   #7
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: przedpokój - dobór kolorów i dodatków.

Cytat:
Napisane przez IvoryRose Pokaż wiadomość
Cześć!
Dziękuję za odpowiedzi! Myślę o kolorze Dzika Orchidea albo Posrebrzane Żyto ze Śnieżki Barwy Natury.
Dzika Orchidea byt różowa jest, nie pasuje moim zdaniem chyba, ze to kwestia monitora. Posrebrzane Żyto lepsze, chociaż najlepiej kupić tester i chociaż arkusz brystolu pomalować i przyłożyć do ściany, kolory wtedy zupełnie inaczej wyglądają niż na obrazku
Cytat:
Napisane przez IvoryRose Pokaż wiadomość
Zielony - w tym kolorze miałaby być ławeczka, może też jakiś zielony dywanik, zielone ramki na obrazki.
Co sądzicie o kompozycjach z różnymi ramkami - proste drewniane, bardziej ozdobne, z jakimiś ornamentami? Czy ładniej jak wszystkie są takie same, proste? Chciałabym zrobić na jednej ścianie taką obrazkową kompozycję. Widziałam, że fajnie w roli obrazków sprawdzają się strony z gazet. A jak Wam się podoba takie rozwiązanie?
ja bardzo lubię mieszanie stylów tyle, że jest to trudne, ale efekty mogą być super

Cytat:
Napisane przez IvoryRose Pokaż wiadomość
W roli ławeczki do zakładania butów dałabym to: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/44361109/ z jakąś ozdobną poduchą u góry. Mam tę szafkę, muszę ją tylko przemalować na zielono. Cięcie kosztów, rozumiecie. Podoba mi się kolor groszkowy ze Śnieżki Superemal Emalia Akrylowa do drewna i metalu.
o, fajny pomysł akurat szukam jakiejś ławeczki do przedpokoju i nic mi nie pasuje docelowo ma być zamknięta, ale w sumie tanie jest, to może być tymczasowo tylko na Twoim miejscu bym ją machnęła bejcą i lakierem zamiast farbą kryjącą
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-23, 13:49   #8
IvoryRose
Raczkowanie
 
Avatar IvoryRose
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 48
Dot.: przedpokój - dobór kolorów i dodatków.

Faktycznie, Dzika Orchidea jest jednak zbyt różowa...Mara30, masz rację.

Z tą ławeczką, to mi pozostaje tylko przemalowanie, bo już raz ją malowałam na biało, a biała nie pasuje.
Na dolną półkę można wstawić pudełko lub kosz, np. na pasty do butów, jakieś akcesoria itd. i w ten sposób z otwartej zrobić zamkniętą.

Myślę jeszcze o jakichś ładnych, ozdobnych pudłach na szaliki, czapki i tego typu drobiazgi, może też jakiś wieszaczek na klucze.
IvoryRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 20:00   #9
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: przedpokój - dobór kolorów i dodatków.

Moim zdaniem pomieszane ramki to fajny pomysł, lepszy niż ileś jednakowych. Dałabym też parę czarnych, myślę, dla kontrastu, żeby nie było za mdło.

A ławeczka super, fajnie że ją pokazałaś (tzn ten stoliczek nocny ) - może by mi się taki przydał, ozdobiłabym go decoupagem!
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 22:05   #10
IvoryRose
Raczkowanie
 
Avatar IvoryRose
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 48
Dot.: przedpokój - dobór kolorów i dodatków.

Nad ramkami się jeszcze zastanowię, bo mam trochę czasu na decyzję, ale chyba zdecyduję się na miks.

Co do ławeczki/stolika to właśnie takie mebelki lubię - bo są drewniane, tanie, a funkcji można wymyślić dużo więcej, niż proponuje producent. U mnie to już była szafka nocna, szafka na drukarkę, szafka na dokumenty i papiery, więc czemu by nie ławeczka do zakładania butów.
IvoryRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 14:00   #11
beata108
Przyczajenie
 
Avatar beata108
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9
Dot.: przedpokój - dobór kolorów i dodatków.

Cytat:
Napisane przez IvoryRose Pokaż wiadomość
Cześć!
Dziękuję za odpowiedzi! Myślę o kolorze Dzika Orchidea albo Posrebrzane Żyto ze Śnieżki Barwy Natury.
Zielony - w tym kolorze miałaby być ławeczka, może też jakiś zielony dywanik, zielone ramki na obrazki.
Co sądzicie o kompozycjach z różnymi ramkami - proste drewniane, bardziej ozdobne, z jakimiś ornamentami? Czy ładniej jak wszystkie są takie same, proste? Chciałabym zrobić na jednej ścianie taką obrazkową kompozycję. Widziałam, że fajnie w roli obrazków sprawdzają się strony z gazet. A jak Wam się podoba takie rozwiązanie?

W roli ławeczki do zakładania butów dałabym to: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/44361109/ z jakąś ozdobną poduchą u góry. Mam tę szafkę, muszę ją tylko przemalować na zielono. Cięcie kosztów, rozumiecie. Podoba mi się kolor groszkowy ze Śnieżki Superemal Emalia Akrylowa do drewna i metalu.
zastanów się nad tą orchideą, jakiś czas temu pomalowałam tak pokój i nie mogłam tam przebywać, trzeba było wszystko przemalować.
beata108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-25, 05:21   #12
m_artika
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 14
Dot.: przedpokój - dobór kolorów i dodatków.

A może jakaś lawenda, krem lub zgaszona szarość... ?
Kolor zależy też od upodobań, jednak warto we wnętrzu choć na jednej ścianie 'zaszaleć' i przełamać stonowane beże i brązy ...
Tutaj mała wskazówka jak dobierać kolory:
[reklama]

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-05-25 o 23:01 Powód: usunięcie linku
m_artika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 07:56   #13
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: przedpokój - dobór kolorów i dodatków.

[QUOTE=m_artika;46597770]A może jakaś lawenda, krem lub zgaszona szarość... ?
Kolor zależy też od upodobań, jednak warto we wnętrzu choć na jednej ścianie 'zaszaleć' i przełamać stonowane beże i brązy ...
Tutaj mała wskazówka jak dobierać kolory:
[reklama]

Martika, co Ty tak z tym Fluggerem na wszystkich wątkach. Za to bana można dostac
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.




Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-05-25 o 23:01 Powód: link w cytowanej wypowiedzi
dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 09:28   #14
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: przedpokój - dobór kolorów i dodatków.

Lepiej pomalować na jakiś jasny kolor. W przedpokoju nie ma okien i w ciemnym kolorze będzie wyglądał ponuro. Do tych płytek chyba najbardziej pasuje biel.
Nie podoba mi się ten wieszak. Jak macie garderobę, to może tam wieszajcie kurtki, a w przedpokoju niech stoi tylko jakaś duża komoda, lustro, kwiaty?


Cytat:
Napisane przez m_artika Pokaż wiadomość
A może jakaś lawenda, krem lub zgaszona szarość... ?
Kolor zależy też od upodobań, jednak warto we wnętrzu choć na jednej ścianie 'zaszaleć' i przełamać stonowane beże i brązy ...
Tutaj mała wskazówka jak dobierać kolory:
Dlaczego w każdym poście dajesz link do tej firmy?
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 13:37   #15
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: przedpokój - dobór kolorów i dodatków.

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
Nie podoba mi się ten wieszak. Jak macie garderobę, to może tam wieszajcie kurtki, a w przedpokoju niech stoi tylko jakaś duża komoda, lustro, kwiaty?
wieszak jest przydatny, niezbyt duży, ale ze 2-3 haczyki chociaż, jak pada, to przecież mokrego płaszcza od razu nie załadujesz do garderoby
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 14:16   #16
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: przedpokój - dobór kolorów i dodatków.

My wieszamy nad wanną wtedy, żeby ociekły. ja nie lubię po prostu kurtek na widoku, chociaż większość domów tak ma.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 11:17   #17
IvoryRose
Raczkowanie
 
Avatar IvoryRose
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 48
Dot.: przedpokój - dobór kolorów i dodatków.

Hej, dzięki za odpowiedzi.
_chocolate, napisałaś o białych ścianach i zaczęłam się zastanawiać. Zwłaszcza że są czyste i tak naprawdę nie muszę ich koniecznie przemalowywać, mogłyby zostać białe... No waham się teraz.
Wieszak chcę zostawić, bo kurtki, płaszcze aktualnie noszone chcę mieć na wierzchu, a chować te, których nie nosi się przy danej porze roku. Poza tym, jak przyjdą goście, mogą odwiesić kurtki na widoku na te kilka godzin, bez chowania do garderoby.
IvoryRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 15:12   #18
michalinaa1
Przyczajenie
 
Avatar michalinaa1
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5
Dot.: przedpokój - dobór kolorów i dodatków.

Ja najciekawsze gadżety do mojego mieszkania znalazłam na tzw. pchlim targu. Do przedpokoju szczególnie polecam "pojemnik" na parasole. Ja znalazłam prawdziwą perełkę - metalowy stojak w kształcie parasola. Pomalowałam go złotą farbą i wygląda doskonale . Pozdrawiam!
michalinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 16:27   #19
ulubione
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 91
Dot.: przedpokój - dobór kolorów i dodatków.

Dodatki właściwie kreują całe wnętrze ale podstawa jest najważniejsza i w małym ciemnym przedpokoju najlepiej zrobić jasne ściany i jasną podłogę (najlepiej taką samą jak w salonie jeżeli nie ma drzwi).
ulubione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-09 17:27:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:23.