Badania w ośrodku RODK - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-06, 13:19   #241
emertepe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Witam serdecznie! Przeczytałam caly wątek i uważam, że jest skarbnicą wiedzy.


A teraz kilka słów o mnie. Od 4 lat jestem po rozwodzie, chociaż przed rozwodem byłam już 2 lata w separacji z moim ex. Mam syna, który teraz ma 10 lat. Moj ex nie mieszka z nami od 6 lat, czyli od czasu gdy dziecko mialo niespełna 4 lata. Przez większość tego okresu przebywał za granicą, ostatni raz widział syna cztery lata temu. Od tego czasu nie dzwonił, nie pisał, nie pamiętał o urodzinach, imieninach o niczym generalnie. Dwa lata temu złozył sprawę o ustalenie kontaktów ale nie dopełnił jakichś formalności i sprawę umorzono. Minęły dwa lata i zabawa zaczęła się od nowa. W międzyczasie nie próbował kontaktować się z nami w żaden sposób (no chyba, że telepatycznie) ale oczywiście w swoim wniosku do sądu napisał jak to ja mu utrudniam kontakt z dzieckiem.
ja od kilku lat jestem w stałym związku (za dwa miesiące bierzemy ślub) i mój obecny partner jest dla dziecka tym kim prawdziwy Tato powinien być. Nie tylko opiekunem ale i autorytetem. Syn pamięta biologicznego ojca tylko jako osobę gwałtowną, agresywną i nie chce się z nim spotykać, chociaż powiedziałam mu, żeby sam podjął decyzję a cokolwiek zdecyduje to ja stanę za nim murem. Powiedział, że nie chce i że on już ma tatę.

Za dwa tygodnie mamy badanie. I tu jest moje pytanie. Czy ja mogę przyjść z moim partnerem na to badanie? Czy będzie badany jego związek z moim synem pod kontem funkcji ojca, którą dla niego pełni? Ex opisuje, jak to jest bardzo mocno emocjonalnie związany z synem i że jest przekonany, ze syn również ma z nim silny związek ale czy można być silnie emocjonalnie związanym z kimś, kogo się nie widziało tyle lat?. Powiem tak, my się oczywiście wybieramy razem i jesteśmy przygotowani na to, żeby domagać się również badania mojego partnera, nie wiem tylko, czy zostanie to wziete pod uwagę lub czy ma prawo nam tego badania odmówić. Będę wdzięczna za pomoc!!

Edytowane przez emertepe
Czas edycji: 2009-04-22 o 13:29
emertepe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 22:31   #242
mama13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: Badania w ośrodku RODK

.

Edytowane przez mama13
Czas edycji: 2012-02-13 o 05:05
mama13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 18:20   #243
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Cytat:
Napisane przez emertepe Pokaż wiadomość
Witam serdecznie! Przeczytałam caly wątek i uważam, że jest skarbnicą wiedzy jeśli chodzi o RODK.

A teraz kilka słów o mnie. Od 4 lat jestem po rozwodzie, chociaż przed rozwodem byłam już 2 lata w separacji z moim ex. Mam syna, który teraz ma 10 lat. Moj ex nie mieszka z nami od 6 lat, czyli od czasu gdy dziecko mialo niespełna 4 lata. Przez większość tego okresu przebywał za granicą, ostatni raz widział syna cztery lata temu. Od tego czasu nie dzwonił, nie pisał, nie pamiętał o urodzinach, imieninach o niczym generalnie. Dwa lata temu złozył sprawę o ustalenie kontaktów ale nie dopełnił jakichś formalności i sprawę umorzono. Minęły dwa lata i zabawa zaczęła się od nowa. W międzyczasie nie próbował kontaktować się z nami w żaden sposób (no chyba, że telepatycznie) ale oczywiście w swoim wniosku do sądu napisał jak to ja mu utrudniam kontakt z dzieckiem.
ja od kilku lat jestem w stałym związku (za dwa miesiące bierzemy ślub) i mój obecny partner jest dla dziecka tym kim prawdziwy Tato powinien być. Nie tylko opiekunem ale i autorytetem. Syn pamięta biologicznego ojca tylko jako osobę gwałtowną, agresywną i nie chce się z nim spotykać, chociaż powiedziałam mu, żeby sam podjął decyzję a cokolwiek zdecyduje to ja stanę za nim murem. Powiedział, że nie chce i że on już ma tatę.

Za dwa tygodnie mamy badanie w RODK. I tu jest moje pytanie. Czy ja mogę przyjść z moim partnerem na to badanie? Czy będzie badany jego związek z moim synem pod kontem funkcji ojca, którą dla niego pełni? Ex opisuje, jak to jest bardzo mocno emocjonalnie związany z synem i że jest przekonany, ze syn również ma z nim silny związek ale czy można być silnie emocjonalnie związanym z kimś, kogo się nie widziało tyle lat?. Powiem tak, my się oczywiście wybieramy razem i jesteśmy przygotowani na to, żeby domagać się również badania mojego partnera, nie wiem tylko, czy RODK weźmie to pod uwagę lub czy ma prawo nam tego badania odmówić. Będę wdzięczna za pomoc!!
Z reguły bada się te osoby które są stronami w procesie i które otrzymały wezwanie do stawienia się na badaniu ale możesz tam pojawic sie ze swoim partnerem niech ośrodek ma wgląd na całą sytuację i więź jaka łączy twojego syna z twoim partnerem ....to badanie będzie wyraźnie dotyczyło ustalenia kontaktów twojego byłego męża z synem dlatego ośrodek przeprowadzi badanie dokładnie na taka okoliczność i największy wpływ na to może mieć to co wyrazi na ten temat twój syn podczas badania
__________________
Każda łza uczy nas jakiejś prawdy
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 06:24   #244
kaamilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Aga 11 jeżeli to możliwe to też bardzo proszę o przesłanie tych testów. Dziękuję
kaamilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 09:20   #245
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Aga11 wysłałam ci prośbę na PW byłabym bardzo wdzięczna za odzew
__________________
Każda łza uczy nas jakiejś prawdy
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 11:19   #246
aga11
Przyczajenie
 
Avatar aga11
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 26
Dot.: Badania w ośrodku RODK

mama13 i kamila wyślijcie mi na PW swój adres mailowy to podeślę te testy.
aga11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 16:36   #247
emertepe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Czy ja tez moglabym prosic o testy?
Bede wdzieczna

---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:07 ----------

A w ogole, to ja nie wierze w fachowosc ocen psychologow, kuratorow czy innych osob, ktore wydaja decyzje o naszym zyciu.
Mialam dwie takie sytuacje, gdzie ocena psychologa a w drugim przypadku kuratora byla absolutnie bledna.
Dziecko bylo diagnozowane przez psychologa na okolicznosc tatusia, ktory nie widzial dziecka 4 lata i nagle sobie o nim przypomnial. Odbylam kilka wizyt u pani psycholog, ktora miala dac mi odpowiedz na pytanie, czy dziecko rzeczywiscie chce i potrzebuje tego kontaktu z ojcem czy nie. Balam sie, ze moze to co mowi do mnie, tzn ze nie chce go widziec robi tylko po to, zeby nie sprawic mi przykrosci. Po kilku wizytach pani psycholog zrobila takie krotkie podsumowanie tego co zaobserwowala u dziecka. I pyta mnie, czy wiem, czego syn sie boi, na co odpowiadam, ze syn sie niczego nie boi. No bo nie boi sie a pani psycholog z tryumfem odkrywcy mowi, ze a wlasnie ze sie boi. Ja zaskoczona pytam: czego? I czego? Pajakow! jak to, niemozliwe - dalby sie przeciez ukluc stadu pajakow zeby zostac Spidermanem - niemozliwe zeby sie bal. BOI SIE. No to pytam po wizycie dziecko, jak to jest z tymi pajakami, a on mi mowi - no bo pani tak bardzo chciala uslyszec, ze on sie czegos boi, ze wymyslil te pajaki.... No i tu pani psycholog ma sukces objawiony a okazuje sie, ze dziecko zagralo jej na nosie...

To jest niestety czynnik ludzki . To sa ludzie i nie sa nieomylni.

Podobna sytuacje mialam z pania kurator. Rozmawiala z dzieckiem na temat ewentualnych spotkan z ojcem. 5 razy powiedzial, ze nie chce. A potem zapytala, czy moglby go odprowadzac na zajecia sportowe - powiedzial, ze obawia sie, ze moglby na nie nie dotrzec, nie ma zaufania do ojca. Musiala by mama przy tym byc.
I jaki wniosek pani kurator wyciagnela? Dziecko nie jest przeciwne widzeniom, tylko, chcialby najpierw w obecnosci mamy. A potem dziecko sie mi rozplakalo jak sie dowiedzialo, jak jego odpowiedz zostala zinterpretowana.

Wkrotce badanie i nie wiem na kogo trafimy.

Edytowane przez emertepe
Czas edycji: 2009-04-16 o 16:39
emertepe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-16, 23:55   #248
JanOstateczny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
oczami faceta

RODK jawi się jako skuteczna maszyna do weryfikacji rozpadających sie rodzin. Czytam wypowiedzi PAŃ i zdecydowanie rozumiem strach, obawy, lęk przed utrata kontroli nad rozwodem ...

aż przykro, że przeżywacie to przez osobniki tej samej płci co moja ...

obserwuję właśnie z bardzo bliska rozwód - facet robi wszystko by wykończyć swoją jeszcze żonę, dzieci mają tak 'nawsadzane' do głowy, że już nie wiedzą czy wariant 'miesiąc u tatusia, miesiąc u mamusi' im pasuje czy nie. Koleś wyjeżdża - dzieci normalnieją. Potrzeba ok tygodnia, żeby zachowywały były znowu otwarte i radosne. Gdy jest są napięte, nie wiedzą jak się zachować by swojego ojca nie urazić tym co myślą i czują [bo zazwyczaj nie są entuzjastyznie nastawione do jego pomysłów 'oszukania mamusi' - facet nie ustala widzeń z żoną i dzieci zabiera uniemożliwiając matce kontakt z nimi] ... gehenna

Rozwód gdzie po drugiej stronie macie socjopatę to nie przelewki. Taki człowiek ma zazwyczaj awersję również do prawa [KC i KK] i robi sporo błędów formalnych jak w omawianym przypadku [w wypowiedziach, SMSach, mailach, pismach sądowych].

Oczywiście zaglądałem na fora ojcowie i wstroneojca - dużo tam durnej agresji i wyzywanek. Pocieszające też jest to, że jest grupa 'rozwodmenów', którzy studzą zapał co poniektórych oszołomów.

W trudnych rozwodach zbierajcie każdy fakt, każdy szczegół. Warto pisać coś w rodzaju 'capitain log' - o wielu niby niepozornych drobiazgach się zapomina a są często ważne.

I jeszcze jedno - DYKTAFON - nie bójcie się po niego sięgać. Skrupuły i wstyd zostawcie na czas pokoju. Brudny rozwód to wiele bitew jednej wojny. Jeśli ktoś wyciąga miecz do walki, trzeba się bronić.

Nagrywajcie wszystko - dzięki temu można zarejestrować takie 'kwiatki' jak na przykład to: "zrobię wszystko, żeby ci nie zostawić nic - wykorzystam do tego dzieci. Pójdę na całość bez reguł - z resztą mało mnie obchodzi co z nimi. Nie dam się oskubać ...". Albo nagrywa się ewidentne kłamstwa czy tłumaczenia świadków powoływanych prez Pozwanego - "o wiesz kochana, no przyszedł i mówił, żebym mu pomogła i powiedziała to i to - że sądiad z domu obok się zgodził [jeszcze nie] a on był z dziećmi u kuratora i tam powiedziały one, że chcą być tylko z tatusiem [nie był u kuratora]". Nagle się okazuje, że większośc jego świadków się w sądzie sama podstawia i nawet nie musicie zbyt wiele udowadniać jeśli facet w sądzie pokazuje, że jest kłamca, manipuluje prawdą w sprawie, okłamuje sąd.

Edytowane przez JanOstateczny
Czas edycji: 2009-04-17 o 07:37 Powód: pisałem późno, kika rzeczy napisałem nie dość precyzyjnie i zapomniałem o dwóch drobiazgach
JanOstateczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 17:58   #249
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: oczami faceta

Witaj na naszym forum Janie bardzo się cieszę że trafił do nas mężczyzna który ma takie podejście do problematyki rozwodu twoje rady z pewnością bardzo sie przydadzą wielu osobom
__________________
Każda łza uczy nas jakiejś prawdy
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 10:20   #250
mama13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: Badania w ośrodku RODK

.

Edytowane przez mama13
Czas edycji: 2012-02-13 o 05:05
mama13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 19:05   #251
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Nie zawsze jest tak że rodzice wypełniają różne testy czasem są tylko rozmowy czyli wywiad psychologiczny i rozmowa kierowana ale wiele zależy od okoliczności badań i wieku dziecka jednak w waszym przypadku raczej nastawiałabym się na testy

takie badania istotnie trwają dość długo około 5 godzin jednak nie nastawiaj się że będziesz rozwiązywać wszystkie te testy mogą to być np 2 testy plus wywiad z każdym z was.... co do ośrodka to ja mogę nieco opowiedzieć na temat ośrodka nr1 na Andersa
__________________
Każda łza uczy nas jakiejś prawdy

Edytowane przez Edi5555
Czas edycji: 2009-04-18 o 19:11
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-21, 17:49   #252
Grace1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Thumbs down Dot.: Badania w ośrodku RODK

Cytat:
Napisane przez Edi5555 Pokaż wiadomość
Kochani służę pomocą w razie pytań czy wątpliwości co do tego jak wygladają badania w ośrodku RODK jak się zachowywać o co pytają co jest ważne itd
tak więc wszystkie niepewne rozwodzące się wizażanki zapraszam do konwersacji
Dzien dobry,

czy moge prosic o przeslanie mi listy pytan? Zrozumialam, ze jest ona dostepna u Pani. Bardzo dziekuje za pomoc. Rozwodze sie z chorym psychicznie mezem (schizofrenia), ktory domaga sie samodzielnej (bez osob trzecich, poza miejscem zamieszkania dziecka) opieki nad dzieckiem (6,5 roku). W miedzyczasie kompletnie sie nie odwiedza syna ani sie z nim nie kontaktuje. Na moje zaproszenie odpowiedzial tylko w dniu urodzin dziecka - pol roku temu. Syn nie jest zle do ojca nastawiony ani sie go nie boi (ojca przedstawiam mu w pozytywnym swietle).

Pozdrawiam
Grace1
Grace1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 08:31   #253
Gosienka 2007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.: Badania w ośrodku RODK

witajcie! Mam bardzo nietypową sprawe, walcze o synka, moj maz mieszka w Niemczech tam tez zalozyl sprawe o pobyt dziecka przy nim. w Polsce toczy sie juz sprawa rozwodowa od pazdziernika 2008. Mam pytanie ile czeka sie na badania w RODK? Mam 2-letniego synka, jak one przebiegają przy tak malych dzieciach? Dziekuje i czekam na odpowiedz.
Gosienka 2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 10:31   #254
aha
Raczkowanie
 
Avatar aha
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 50
Dot.: Badania w ośrodku RODK

To zależy od miasta. Ja czekam od listopada 2008. Termin mam wyznaczony na pierwszą połowę maja, a więc 7 m-cy. Z tym, że złożyłam pismo do sądu o ustalenie terminu na maj własnie, bo wtedy będę w Polsce z córką. Dzwoniłam też do ośrodka, żeby potwierdzić ten termin. Pani odpowiedziała, że jest tak jak sobie życzyłam na maj, że nie będzie z tym problemu, bo moja kolejka i tak już minęła. Pismo składałam w marcu, bo obawiałam się, ze mi ustalą termin na kwiecień w okolicach świąt, a wtedy bilety osiągają kosmiczne ceny I z tego, co wiem faktycznie miał być to kwiecień, a więc 6 m-cy czekania. Mnie już ten 1 miesiąc więcej nie robił różnicy.
Dziecko mam w wieku 5 lat i jeszcze jestem przed wywiadem, więc nie powiem Ci jak to wygląda. Pozdrawiam i cierpliwości życzę.
__________________
ZAWSZE WALCZĘ Z ODSŁONIĘTĄ PRZYŁBICĄ
aha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 12:44   #255
emertepe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Jestem juz po badaniu. Trwalo wszystko nieco ponad 2 godziny. Ze mna byla przeprowadzona rozmowa, z moim ex rozmowa i wypelnial jakis kwestionariusz natomiast syn (10 lat) wypelnial test, rysowal, drzewo i wymarzona rodzine. Przeprowadzono z nim tez rozmowe. W sumie On byl 'maglowany' najdluzej. Ojciec mojego dziecka, ktory we wnioskach do sadu opisuje jak to ja mu utrudniam kontakt z dzieckiem a on biedny wielokrotnie podejmowal proby kontaktu ale ja wszystkie uniemozliwialam W OGOLE NIE PRZYWITAL SIE Z SYNEM, NIE ZAMIENIL Z NIM ANI JEDNEGO SLOWA I NIE POCZEKAL AZ SKONCZY BYC BADANY. Przyszedl, do mnie powiedzial 'witam' na przywitanie i 'czesc' jak wychodzil z osrodka. To wszystko! A my przechodzimy przez tak ogromny stres! Dziecko bylo przerazone, nie chcialo tam w ogole jechac, bal sie z nim spotkac... Chodze po sadach, prawnikach, psychologach, osrodkach roznej masci, calymi miesiacami mysle o tej sprawie, boje sie, dziecko sie denerwuje.... A ojciec dziecka, widzac go pierwszy raz po 4 latach nawet nie zauwazyl jego obecnosci! Rece opadaja.

Edytowane przez emertepe
Czas edycji: 2009-04-22 o 13:30
emertepe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 18:12   #256
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Badania w ośrodku RODK

[quote=Grace1;11980278]Dzien dobry,

czy moge prosic o przeslanie mi listy pytan? Zrozumialam, ze jest ona dostepna u Pani. Bardzo dziekuje za pomoc. Rozwodze sie z chorym psychicznie mezem (schizofrenia), ktory domaga sie samodzielnej (bez osob trzecich, poza miejscem zamieszkania dziecka) opieki nad dzieckiem (6,5 roku). W miedzyczasie kompletnie sie nie odwiedza syna ani sie z nim nie kontaktuje. Na moje zaproszenie odpowiedzial tylko w dniu urodzin dziecka - pol roku temu. Syn nie jest zle do ojca nastawiony ani sie go nie boi (ojca przedstawiam mu w pozytywnym swietle).

Nie ma jakiejś stałej listy pytań ....pytania tak naprawdę są zależne od tego co ośrodek chce wiedzieć na temat was jako rodziny czy was jako rodziców czy małżeństwa itd w sytuacji którą opisałaś jest praktycznie pewne że on nie otrzyma wyłącznej opieki nad dzieckiem ale może zachować prawo do widzeń ...jednak domagaj się o to aby odbywały się w twojej obecności

Cytat:
Napisane przez emertepe Pokaż wiadomość
Jestem juz po badaniu. Trwalo wszystko nieco ponad 2 godziny. Ze mna byla przeprowadzona rozmowa, z moim ex rozmowa i wypelnial jakis kwestionariusz natomiast syn (10 lat) wypelnial test, rysowal, drzewo i wymarzona rodzine. Przeprowadzono z nim tez rozmowe. W sumie On byl 'maglowany' najdluzej. Ojciec mojego dziecka, ktory we wnioskach do sadu opisuje jak to ja mu utrudniam kontakt z dzieckiem a on biedny wielokrotnie podejmowal proby kontaktu ale ja wszystkie uniemozliwialam W OGOLE NIE PRZYWITAL SIE Z SYNEM, NIE ZAMIENIL Z NIM ANI JEDNEGO SLOWA I NIE POCZEKAL AZ SKONCZY BYC BADANY. Przyszedl, do mnie powiedzial 'witam' na przywitanie i 'czesc' jak wychodzil z osrodka. To wszystko! A my przechodzimy przez tak ogromny stres! Dziecko bylo przerazone, nie chcialo tam w ogole jechac, bal sie z nim spotkac... Chodze po sadach, prawnikach, psychologach, osrodkach roznej masci, calymi miesiacami mysle o tej sprawie, boje sie, dziecko sie denerwuje.... A ojciec dziecka, widzac go pierwszy raz po 4 latach nawet nie zauwazyl jego obecnosci! Rece opadaja.
To sam pokazał jakim jest człwiekiem nic dodać nic ująć ...myślę że nie masz się co martwić
__________________
Każda łza uczy nas jakiejś prawdy
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 17:52   #257
aha
Raczkowanie
 
Avatar aha
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 50
Dot.: Badania w ośrodku RODK

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312562


Sąd najpierw mi przyznał alimenty w wys. 600 zł, ale ex złożył zażalenie i sąd uchylił wcześniejsze postanowienie Nie wiem jeszcze jaki był na to argument, wieczorem będę dzwonić. Jestem zdruzgotana. Ex jak na razie nie ma żadnych obowiązków, natomiast chciałby mieć jak najwięcej praw. Od stycznia nie dostałam od niego na dziecko ani złotówki. Tak mnie boli ta niesprawiedliwosc, ze az mi sie żyć nie chce. Nie chce sie tu rozpisywać o alimentach, dlatego podaję link do tego tematu. Jakby ktoś miał jakies rady dla mnie, albo chociaż dobre słowo, będę wdzieczna. Uszło ze mnie życie, zaczynam sie poddawać, bo od ponad roku jak trwa proces jeszcze nic nie poszło po mojej myśli Jak mam mieć wiarę, ze w RODKu pójdzie lepiej?
__________________
ZAWSZE WALCZĘ Z ODSŁONIĘTĄ PRZYŁBICĄ
aha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 01:25   #258
JanOstateczny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Cytat:
Napisane przez aha Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312562


Sąd najpierw mi przyznał alimenty w wys. 600 zł, ale ex złożył zażalenie i sąd uchylił wcześniejsze postanowienie Nie wiem jeszcze jaki był na to argument, wieczorem będę dzwonić.
AHA - spokojnie - ustalmy fakty bo ja czegoś nie wyczytuję tu. Po złożeniu zażalenia ex'a - co w nim było? Wg. mnie ex mógł złożyć pismo z prośbą o ponowne rozpatrzenie kwestii alimentów, ich wysokości, miejsca pobytu dzieci, itd. Jeśli tak się stało, to sąd zezwala lub odrzuca taką prośbę. Potem w kolejnym piśmie podaje uzasadnienie. Od tego możesz się odwołać. Nie jestem pewien, ale odwołanie pisze się do sądu apelacyjnego. Ten może odrzucić decyzję sędziego, który zgodził się na ponowne rozptrzenie wysokości alimentów.

A tak na marginesie - czy przekazałaś komornikowi zadanie odzyskania zaległych alimentów?? Pamiętaj, że kosztami tego działania obciąża komornik tego z którego zasądzone kwoty 'zdejmuje'.
JanOstateczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 15:35   #259
aha
Raczkowanie
 
Avatar aha
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 50
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Nie chcę zaśmiecać tego tematu, bo jest założony o alimentach. Więc odpowiedz znajdziesz jak klikniesz ten link w moim poście powyzej.

Jaśniej rzecz ujmując to JA będę ponosić koszty za komornika??
__________________
ZAWSZE WALCZĘ Z ODSŁONIĘTĄ PRZYŁBICĄ
aha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-27, 19:02   #260
i586
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Witam Aga 11! wysłałam Ci wiadomość na maila z prośba o testy na badania RODK. Byłabym wdzięczna za odpowiedź bo to już niedługo. Dziękuje!!

Edytowane przez i586
Czas edycji: 2009-04-27 o 19:04
i586 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 13:31   #261
ewik8791
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Cytat:
Napisane przez aga11 Pokaż wiadomość
Edi ma rację. Ale przecież lepiej chociaż troszkę wiedzieć jak te testy wyglądają. Mam te testy od znajomej więc nie nastawiajcie sie ze akurat takie będą ale dla rozjaśnienia sytuacji chętnie wyślę.

Matka i ginalp przyślijcie mi swojego maila na priv to Wam wyślę.
prosze równiez o testy mam wizyte z córcią 2,5 roczku w RODK pod koniec maja i boję sie że były mąż mając doświadczenie w wypełnianiu róznego rodzaju testów poradzi sobie znakomicie z nimi.
ewik8791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 19:17   #262
aha
Raczkowanie
 
Avatar aha
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 50
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Wyślij mi na priv swój mail, to wyślę Ci to, co sama już dostałam. Próbowałam Ci wysłać dzisiaj, ale przyszła wiadomość zwrotna, że nie otrzymałaś maila. Więc nie wiem...Jeszcze raz ten adres proszę Głowa do góry, będzie dobrze Ja też mam badanie w maju
__________________
ZAWSZE WALCZĘ Z ODSŁONIĘTĄ PRZYŁBICĄ
aha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 07:24   #263
dafi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: Badania w ośrodku RODK

witajcie!! Czekam na badania w RODK, synek ma 2,5 roczku. Czy ktos moze mi przesłac na poczte testy. Bardzo sie boje tych badan, bo moj mąż jest manipulatorem i chcialabym sie do nich dobrze przygotowac, zeby dobrze wypasc i n ie stracic synka. Prosze o pomoc.
dafi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 11:41   #264
aha
Raczkowanie
 
Avatar aha
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 50
Dot.: Badania w ośrodku RODK

No to na co czekasz? Dawaj maila ;P
__________________
ZAWSZE WALCZĘ Z ODSŁONIĘTĄ PRZYŁBICĄ
aha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 07:32   #265
dafi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: Badania w ośrodku RODK

jurczykowska@vp.pl Oto moj e-mail... z Góry dziekuje i pozdrawiam
dafi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 12:14   #266
aha
Raczkowanie
 
Avatar aha
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 50
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Mam w końcu wyznaczony termin na 21 maja

Ps. Dziewczyny pilnujcie swoich spraw, jak macie wątpliwości, to dzwońcie do sekretariatów do RODK czy do sądu. W moim przypadku jak sie okazuje wysłano wezwanie na zły adres. Jako, że mieszkam w Anglii, podałam adres do doręczeń, a ciągle jakieś dokumenty są wysyłane na adres zameldowania :/
__________________
ZAWSZE WALCZĘ Z ODSŁONIĘTĄ PRZYŁBICĄ
aha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 22:19   #267
mama13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: Badania w ośrodku RODK

.

Edytowane przez mama13
Czas edycji: 2012-02-13 o 05:07
mama13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 18:23   #268
JanOstateczny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
czy na prawdę nie ma na to rady ?

pytanie nasunęło mi się po przeczytaniu tego co napisała mama13.

To branie i nieodprowadzanie dziecka z powrotem do domu. Miejsce pobytu dzieci zasądzone przy mamie. Rodzice mają równe prawa do opieki. Tatuś bierze dzieci, a potem pomimo ustaleń, o której mają być z powrotem odprowadza je dzień później albo kilka.

Policja niewiele może. Sąd - może jak będzie mieć czas ustali termin rozprawy, a czas to tygodnie a nawet miesiące. Co zrobić z takim agresywnym ojcem dzieci?
Wariant siłowy odrzucam - proszę o sugestie, pomysły - nie mam dobrej metody na tego oszołoma.

Są też inne okoliczności ewidentnie pokazujące jego agresywne zachowanie, ale nie chcę ich podawać bo chciałbym uprościć sytuację.
JanOstateczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 08:17   #269
aha
Raczkowanie
 
Avatar aha
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 50
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Mama13 mam kilka pytań:

1. co to ten jest ten test wartości pozytywnych i negatywnych?
2. co to za skala postaw rodzicielskich?

Podaj choć kilka przykładów proszę.

No i jeszcze kwestia, o którą już kilka osób pytało, a nadal nie ma odpowiedzi. Jak to jest z tą opłatą za badanie? Ile to kosztuje i w jakiej formie się płaci? W ten sam dzień gdzieś w kasie ośrodka, przekazem wcześniej czy jak
__________________
ZAWSZE WALCZĘ Z ODSŁONIĘTĄ PRZYŁBICĄ
aha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 22:00   #270
mama13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: Badania w ośrodku RODK

.

Edytowane przez mama13
Czas edycji: 2012-02-13 o 05:08
mama13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-12 23:48:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:15.