ślub w środku tygodnia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-07, 08:02   #1
miss-k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 35

ślub w środku tygodnia


witam!

Jestesmy juz po zareczynach, teraz zastanawiamy sie nad data slubu, ma to byc najpozniej do roku.
Wpadl nam do glowy pewnien pomysl, zalezy nam na 12 a nie ma intereseujacego miesiaca z 12 wypadajacym w sobote.
dlaczego nie robi sie slubu w tygodniu.
Nasz bedzie konkordatowy i raczej maly (do 50 osob), czy ksiadz moze nam odmowic slubu w czwartek? 12 lipca.

Nie jestesmy zwolennikami robienia wszystkiego tak jak inni i "bo tak wypada" a także planowania imprezy na 2 lata przed
miss-k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 19:37   #2
agnes23
BAN stały
 
Avatar agnes23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 1 939
Dot.: ślub w środku tygodnia

ślub w środku tygodnia to chyba już nie problem, ostatnio babka u mnie w pracy brała ślub kościelny w czwartek 06.07.2006 r.
agnes23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 09:56   #3
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: ślub w środku tygodnia

moja znajoma miała ślub i wesele w piątek
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 09:58   #4
miss-k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 35
Dot.: ślub w środku tygodnia

bardzo dziekuje, chlopaka tez w pracy dowiedzial sie, ze juz widzieli sluby w tygodniu
miss-k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 20:28   #5
aga378
Raczkowanie
 
Avatar aga378
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 472
Dot.: ślub w środku tygodnia

ja brałam ślub właśnie w czwartek, nikt nie był zdziwiony, wszystko poszło ok.
aga378 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 21:54   #6
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: ślub w środku tygodnia

Kurcze dobre, tylko że bałabym sie podjąc taka decyzje, wiadomo goście moga w ciągu tygodnia pracować, nie wszyscy mogliby zwolinić sie itp, nie byłoby czasu (chodzi o Panie) na pojscie na spokojnie do fryzjera i takie tam, niektorzy z tego powodu mogliby sie nie zjawić, mhm , a czemu własnie nie chcecie wybrac tradycyjnie soboty?

Pozdrawiam
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 07:12   #7
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: ślub w środku tygodnia

Przecież napisała dlaczego. Nic się nie martw i bierz wtedy kiedy chcecie. Problemu z księdzem nie powinno być. Kiedyś ślubu idzielano w każdym dniu tygodnia i było to normą, teraz tylko przyjęło się brać ślub w sobotę (ze względu na wesele). Poza tym przecież to będą wakacje, w miarę wcześniej powiadom rodzinę i znajomych, aby wzięli urlop i tyle.Wybierz też godzinę w miarę możliwości jak najbardziej popołudniową, aby Ci co nie dostali urlopu mogli się przygotować i przyjść (np. 18).
A jeszcze jest 12 maj 2007 (sobota), ale trochę mało czasu.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-23, 10:40   #8
miss-k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 35
Dot.: ślub w środku tygodnia

wielkie dzieki za wsparcie, teraz jak pojdziemy zapytac ksiedza bede zupelnie spokojna. A goscmi to sie nie martwie, teraz czesto w soboty pracuje sie z przymusu. Ludzi i tak bedzie malo. I nie bedzie problemu z sala i innymi rzeczami zamawianymi na konkretny termin. Bedziemy zalatwiac spokojnie i skupiajac sie na najwazniejszym.
miss-k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 11:57   #9
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: ślub w środku tygodnia

Życze powodzenia i żeby nie było żadnych komplikacji
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 12:03   #10
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: ślub w środku tygodnia

ja nie widze zadnego problemu.
tez bralismy slub w srodku tygodnia - w srode (w czwartek poprawiny). bylo to w zeszlym tygodniu (zaraz po wtorkowym swiecie wniebowziecia). nawet nie zastanawialismy sie, czy moga byc jakies problemy. gosci zostali powiadomieni o tym fakcie juz w styczniu, wiec mieli duzo czasu by zaplanowac sobie urlop. wszyscy byli (ponad 80 osob). nie slyszalam rowniez jakichkolwiek narzekan z ich strony).
z ksiedzem tez poszlo gladko. nawet nie byl zdziwiony - bo niby dlaczego?? gdzie jest napisane, ze sluby robi sie w sobote?? to tylko takie przyzwyczajenie - poniewaz to wolny dzien od pracy.

mielismy dodatkowo plusy. w lokalu, w ktorym byla organizowana impreza dostalismy rabat (z 235zl/os zeszli na 200zl/os - do dosc duzy upust). nie bylo tez problemu z kapela i fotografem, ktory rowniez poszedl na ugode . jak widzisz same plusy goscie z pewnoscia nie beda mieli za zle. najlepiej jak zrobisz wesele w czwartek (wtedy 2 dni urlopu i dlugi imprezowy weekend gwarantowany )
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 21:12   #11
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: ślub w środku tygodnia

my planujemy slub w piatek, ale to dopiero za rok wiec nie uwazam urzadzania slubu w srodku tygodnia za problem
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-03, 13:17   #12
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: ślub w środku tygodnia

Cytat:
Napisane przez Flofferek Pokaż wiadomość
my planujemy slub w piatek, ale to dopiero za rok wiec nie uwazam urzadzania slubu w srodku tygodnia za problem
Może to być problemem dla gości, jeśli do tego dojdą poprawiny to muszą wziąść trzy dni urlopu. W sobotę jest po prostu wygodniej.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 13:26   #13
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: ślub w środku tygodnia

wiekszosc to emeryci
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 14:38   #14
wiolaelk
Raczkowanie
 
Avatar wiolaelk
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 295
Dot.: ślub w środku tygodnia

Dokładnie tak jak pisały dziewczyny. z księdzem, załatwieniem sali, fotografa, obsługi i tak dalej na pewno problemów mieć nie będziesz. dla nich to tez nawet na rękę bo w ciągu tygodnia więcej zarobią. Jednak co do gości nie byłabym taka pewna, ponieważ jeżeli ktoś pracuję to musi wziąć co najmniej 2 dni urlopu, a nie każdy będzie chciał się zwalniać z pracy. Poza tym wg mnie to tak jakoś dziwnie w tygodniu. Sobota i niedziela to tak jakoś bardziej uroczyście wygląda. Nie wyobrażam sobie, że np. ludzie wracają w środku tygodnia z pracy a ja paraduję w sukni ślubnej. jakoś to nie po mojemu. ale każdy robi tak jak jemu pasuje. Skoro zależy Wam na tej 12 to pewnie macie jakiś sentyment do tej liczby, ale jeśli zdecydujecie się na ślub w innym terminie, to wtedy tez ta wybrana data będzie dla Was ważna, więc ja bym tak ściśle nie trzymała się tego założenia i zrobiłam wesele tradycyjnie w sobotę.

Pozdrowionka
wiolaelk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 14:57   #15
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: ślub w środku tygodnia

U mnie w parafii nie ma zadnego problemu ze slubem na tygodniu (nie udziela sie ich tylko w piatki no bo to dzien postny), nawet gdzies uslyszalam, ze podobnoproboszcz na kazaniu powiedzial, ze jesli ktos nie ma pieniedzy na slub to udzieli go za darmo wlasnie na tygodniu gratulacje dla Panny Młodej
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 13:51   #16
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: ślub w środku tygodnia

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
U mnie w parafii nie ma zadnego problemu ze slubem na tygodniu (nie udziela sie ich tylko w piatki no bo to dzien postny), nawet gdzies uslyszalam, ze podobnoproboszcz na kazaniu powiedzial, ze jesli ktos nie ma pieniedzy na slub to udzieli go za darmo wlasnie na tygodniu gratulacje dla Panny Młodej
Oczywiście że sam ślub nie jest problemem bo można go udzielić po każdej mszy, ale wesele w środku tygodnia może być problemem.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-08, 11:24   #17
africa
Raczkowanie
 
Avatar africa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 98
Dot.: ślub w środku tygodnia

To swietny pomysl, gdy slub chce sie wziac w miare szybko. Raczej nie ma problemu z zalatwieniem wszystkiego, tylko tak jak wspomnialyscie wczesniej klopot moze byc z goscmi. ja juz wiem, ze jak bym tak postapila, to czesc rodziny uznalaby to poprostu za dziwactwo. Ale ja chce jednak tradycyjnie-w sobote.
africa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 18:38   #18
magdulec
Zadomowienie
 
Avatar magdulec
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: lubelski
Wiadomości: 1 301
Dot.: ślub w środku tygodnia

Nie rozumiem tego jak można brać slub kościelny w piatek i uważać się za katolików, inne dni są w pożadku, tylko czasami dla gości jest to niewygodne gdyż wiekszość może pracować a tak cięzko brać ulrop na 3 dni.
magdulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 19:57   #19
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: ślub w środku tygodnia

Ostatnio przechodziłam z psiółką koło katedry i przed wejsciem stała limuzyna .... fakt troszke się zdziwiłysmy ale faktycznie we wtorek o godzinie 12:00 odbywał się tam ślub ... gości było sporo i myślę że ślub w środku tygodnia to już nic nadzywczajnego .... może nie jest to praktykowane często ale nie jest to dla księży problemem....
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-02, 18:13   #20
Marcioszek27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 42
GG do Marcioszek27
Dot.: ślub w środku tygodnia

Ja chcialam w niedziele, bo zadne soboty juz nie sa wolne na lipiec 2008 w wakacyjne m-ce i okazalo sie ze w niedziele iu nas slubow nie ma, wiec chyba tez bede musiala wziasc w tygodniu, bo nie chce brac w innej parafii, choc tam to jest mozliwe.
Marcioszek27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 12:36   #21
michasia_k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1
Dot.: ślub w środku tygodnia

My mamy ślub w trakcie tygodnia, a dokładnie we wtorek 14.08.07. Jest to dzień owszem pracujący, ale środa jest dniem wolym bo jst święto Maryjne. Wszyscy zostali poinformowani wcześniej, więc duzych problemów z przyjadem nie będzie. A i muszę powiedzieć że już inni zaczeli brać z nas przykład i zaklepują termin 14.08 na przyszły rok, tyle tylko że wtedy będzie to czwartek, no i jak znalazł długie balowanie przez długi weekend
michasia_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 14:08   #22
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: ślub w środku tygodnia

Oj, ślub w środku tygodnia nie jest problemem. Wśród moich znajomych wielu brało/będzie brało ślub w tygodniu. Nie spotkałam się z czymś takim, żeby ksiądz odmówił udzielenia ślubu w takiej sytuacji. Może chyba odmówić w jakieś święto, tak jak mojej znajomej, która chciała ślubować 15.08. W końcu stanęło na 14.08. tego roku, a więc we wtorek.
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 19:26   #23
sylusia23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 19
Dot.: ślub w środku tygodnia

Cytat:
Napisane przez miss-k Pokaż wiadomość
witam!

Jestesmy juz po zareczynach, teraz zastanawiamy sie nad data slubu, ma to byc najpozniej do roku.
Wpadl nam do glowy pewnien pomysl, zalezy nam na 12 a nie ma intereseujacego miesiaca z 12 wypadajacym w sobote.
dlaczego nie robi sie slubu w tygodniu.
Nasz bedzie konkordatowy i raczej maly (do 50 osob), czy ksiadz moze nam odmowic slubu w czwartek? 12 lipca.

Nie jestesmy zwolennikami robienia wszystkiego tak jak inni i "bo tak wypada" a także planowania imprezy na 2 lata przed
witaj,
ja na przekład biorę ślub w czwartek 22 maja w świeto.Słyszałam ,że coraz więcej ludzi decyduje się na slub w tygodniu.Także nie jestem zwolenniczką"tego co wszyscy"Pozdrowionka
sylusia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 20:36   #24
agulamaciula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 42
Dot.: ślub w środku tygodnia

witam wszystkich narzeczonych...mamy zamówioną i opłaconą salę weselną na 08.08.08 tj. PIATEK....dziś poszliśmy do mojej parafii ustalić godzinę ślubu...i proboszcz kategorycznie odmówił nam ślubu w piątek((( nawet nie chciał udzielić dyspensy...jest nam przykro...teraz musimy szukać innej parafii....Czy ktoś z Was miał ślub w piątek? Czy były jakieś przeszkody? agula
agulamaciula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 06:45   #25
aluniaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar aluniaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 18 294
Dot.: ślub w środku tygodnia

Witam sie i ja podbije troche wątek bo widze, ze dawno tu nikt nie zagladal w miare uplywu lat i na mnie przyszla pora planowania slubu razem z narzeczonym jestesmy przekonani, ze rok 2014 bedzie odpowiednim dla nas terminem no i teraz kwestia daty Zalezy nam aby w dacie byla 14tka poniewaz zaczelismy byc ze soba 14 sierpnia i zareczyny mialy miejsce 14 stycznia no i spojrzalam w kalendarz i w roku 2014, 14 sierpnia wypada w czwartek i tak mysle czy bylaby to dobra data? Chcialam zaznaczyc, ze 15 sierpnia jest ustawowo wolnym dniem, świeto jak myslicie? daloby rade? wiem, ze trzeba z salą pogadać i księdzem ale ciekawa jestem waszego zdania... Co wy byscie zrobily?
__________________
Razem 14.08.2004
Zaręczeni 14.01.2011

Małżeństwo 06.09.2014
aluniaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 12:41   #26
oddajmisie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20
Dot.: ślub w środku tygodnia

oczywiście pogadajcie z księdzem, nie powinno być problemu, u mnie w parafii był nawet ślub w piątek!
oddajmisie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 13:09   #27
kalwinka
Zadomowienie
 
Avatar kalwinka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 502
Dot.: ślub w środku tygodnia

myślę ze nie będzie problemu. Moja koleżanka brała ślub w czwartek
kalwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 13:43   #28
aluniaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar aluniaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 18 294
Dot.: ślub w środku tygodnia

Ooo to super dziekuje wam za odpowiedzi bo szczerze mowiac balam sie, ze nerwowo ktos moze zareagowac i z oburzeniem

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

A do ksiedza w najblizszym czasie nie pojdziemy bo ja musze zrobic bierzmowanie do czasu slubu to po pierwsze, a po drugie w przyszlym roku sie przeprowadzamy i nie wiemy, w ktorym kosciele bysmy chcieli brac slub
__________________
Razem 14.08.2004
Zaręczeni 14.01.2011

Małżeństwo 06.09.2014
aluniaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 19:29   #29
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: ślub w środku tygodnia

problem jest z gośćmi, bo muszą wziąc 2 dni urlopu.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 19:34   #30
aluniaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar aluniaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 18 294
Dot.: ślub w środku tygodnia

Dlaczego dwa? Piątek jest wolny ustawowo więc na dobrą sprawę tylko jeden.... Hmmm... w sumie masz racje, dwa jesli liczyc srode... Ale z drugiej strony jesli komus zalezy to przyjedzie tak czy inaczej
__________________
Razem 14.08.2004
Zaręczeni 14.01.2011

Małżeństwo 06.09.2014
aluniaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-01 04:29:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.