Kontakty wujek vs nastoletnia siostrzenica: jak się zachować? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-18, 06:58   #31
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Kontakty wujek vs nastoletnia siostrzenica: jak się zachować?

Dziewczyna dojrzewa. W tym wieku dziewczyny często "podkochują się" w młodym nauczycielu, starszym kuzynie,(...), czyli w takiej osobie, która im w jakiś sposob imponuje. To raczej platoniczna fascynacja, choć niektóre potrafią dawać jasne sygnały i "walczyć" o swoje zauroczenie.

Jednak pamiętaj, że to osoba dorosla stawia granicę poufałości. Ty w ogóle nie powinieneś pozwolić na to, by ona siadała Ci na kolanach, obejmowala i dawała buziaki. Ona ma 14 lat, więc nie jest już 5 latką. Nawet dziecko w 3 klasie podstawowki już niechętnie siada krewnym na kolana. Po prostu następnym razem powiedz, że jest już chyba za duża by Ci siadać na kolana. Postaw na szczerość i powiedz, że to nie wypada, że takie zachowanie już nie przystoi komuś, kto ma 14 lat. Zmieniaj też temat, jeśli dziewczyna będzie napomykać o seksie, czy lekcjach wychowania seksualnego. Być może to będzie przykre, ale to Ty musisz postawić granicę waszej intymności (bo czym jest siadanie Ci nastolatki na kolanach, jak nie intymnością?). Nie musisz być przecież niemiły. Starczy być stanowczym.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 07:56   #32
offshore
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2
Dot.: Kontakty wujek vs nastoletnia siostrzenica: jak się zachować?

Nie spodziewałem się aż tylu rad I wypowiedzi. Dziękuję za nie wszystkie – są bardzo pożyteczne oraz konkretne, zastosuję je. Zwróciłyście mi uwagę na rozmowę z matką, tak też uczynię. Faktycznie macie rację lepiej aby moja kuzynka została poinformowana o swojej córce. Nie wiadomo co takie dziecko może potem wymyślić, tak jak pisałyście, może mnie oskarżyć o molestowanie, pedofilię.

Pytałyście o kontakty siostrzenicy z matką i ojcem.
Kuzynka samotnie wychowywała córkę całe lata, “ojciec” na wieść o ciąży zostawił kuzynkę samą. Wydaje mi się, że kuzynka ma dobry kontakt ze swoją córką. 4 lata temu kuzynka poznała nowego faceta, który jest jej mężem, mają małe dziecko. Siostrzenica swojego ojczyma podobno traktuje jak własnego ojca.

Kuzynka podkreślała, że jej córka jest zamknięta w sobie i ma niską samoocenę, jest skrzywdzona psychicznie przez ludzi na całe życie przez rasizm. Przez 10 lat ciągle słyszała wyzwiska, ludzie jej nienawidzili za kolor skóry. Od 4 lat mieszkają za granicą, więc już problemów nie ma.
offshore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 09:09   #33
karlaidamis
Raczkowanie
 
Avatar karlaidamis
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 211
Dot.: Kontakty wujek vs nastoletnia siostrzenica: jak się zachować?

Rasizm. Tak to jest duzy problem naszego spoleczenstwa, ktorego kompletnie nie rozumiem. Dlaczego kolor skory ma wplywac na to jak ludzie sa traktowani przez innych. Zawsze mnie to strasznie wkurza. :'( niektorzy wychowuja swoje dzieci od malego ba rasitow co jak widze normalnie sie gotuje we mnie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Mężatka i singielka z odmiennym stylem, inspiracją i rozmiarówką. Co nas łączy?? Wizaż i moda. Dopiero zaczynamy, ale jeśli chcesz nas poczytać zapraszamy
http://petitevanitycase.blogspot.com/

https://www.facebook.com/pages/Petit...61559957208303
karlaidamis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 09:28   #34
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Kontakty wujek vs nastoletnia siostrzenica: jak się zachować?

Cytat:
Napisane przez karlaidamis Pokaż wiadomość
Rasizm. Tak to jest duzy problem naszego spoleczenstwa, ktorego kompletnie nie rozumiem. Dlaczego kolor skory ma wplywac na to jak ludzie sa traktowani przez innych. Zawsze mnie to strasznie wkurza. :'( niektorzy wychowuja swoje dzieci od malego ba rasitow co jak widze normalnie sie gotuje we mnie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Niektórzy po prostu za wszelką cenę chcą się poczuć lepszymi i w taki sposób "podnodszą" swoją wartość
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 09:40   #35
karlaidamis
Raczkowanie
 
Avatar karlaidamis
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 211
Dot.: Kontakty wujek vs nastoletnia siostrzenica: jak się zachować?

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Niektórzy po prostu za wszelką cenę chcą się poczuć lepszymi i w taki sposób "podnodszą" swoją wartość
To tylko dowodzi tego jaki nasz narod jest chory. Nabijac sie z innych i robic im przykrosc zeby byc lepszymi. Dziwie sie rodzicom ze nic z tym nie robia. Moje dzieci od malego beda uczone szacunku do kazdego. Nie wazne czy ma inny kolir skory, czy jest sparalizowyny czy na cos chory. Bo to tez czlowiek.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Mężatka i singielka z odmiennym stylem, inspiracją i rozmiarówką. Co nas łączy?? Wizaż i moda. Dopiero zaczynamy, ale jeśli chcesz nas poczytać zapraszamy
http://petitevanitycase.blogspot.com/

https://www.facebook.com/pages/Petit...61559957208303
karlaidamis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 09:45   #36
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Kontakty wujek vs nastoletnia siostrzenica: jak się zachować?

Cytat:
Napisane przez karlaidamis Pokaż wiadomość
To tylko dowodzi tego jaki nasz narod jest chory. Nabijac sie z innych i robic im przykrosc zeby byc lepszymi. Dziwie sie rodzicom ze nic z tym nie robia. Moje dzieci od malego beda uczone szacunku do kazdego. Nie wazne czy ma inny kolir skory, czy jest sparalizowyny czy na cos chory. Bo to tez czlowiek.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Zgadzam się z Tobą.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 09:49   #37
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Kontakty wujek vs nastoletnia siostrzenica: jak się zachować?

Cytat:
Napisane przez karlaidamis Pokaż wiadomość
To tylko dowodzi tego jaki nasz narod jest chory. Nabijac sie z innych i robic im przykrosc zeby byc lepszymi. Dziwie sie rodzicom ze nic z tym nie robia. Moje dzieci od malego beda uczone szacunku do kazdego. Nie wazne czy ma inny kolir skory, czy jest sparalizowyny czy na cos chory. Bo to tez czlowiek.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie nasz jeden.

Pomijając fakt, że nawet, jeśli ktoś miał/ma rodziców rasistów, to będąc samodzielnym myślowo powinien sam dojść do słusznych wniosków, mimo niewłaściwego wychowania. Na marginesie - robicie offtop.

Rany Koguta, takie zachowanie niekoniecznie wskazuje na fakt, że dziewczyna ma złe relacje z matką. Może być zupełnie inaczej. I niestety, ale w tej konkretnej sytuacji Autor powinien myśleć również o sobie, a nie tylko u uczuciach ,,siostrzenicy". Autor może też przekazać jej mamie tę sytuację na różne sposoby, moim zdaniem powinien po prostu zwrócić uwagę, że dziewczyna chyba się w nim zakochała i on się w tej relacji niezręcznie czuje, więc chciałby, żeby z nią pogadała. Bez wspominania o paradowaniu w bieliźnie.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-18, 10:25   #38
capricho
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 56
Dot.: Kontakty wujek vs nastoletnia siostrzenica: jak się zachować?

Na razie jesteś pasywny i akceptujesz jej zachowanie zamiast zachowywać się jak dorosły facet, którym jesteś.

Powiedz jej wprost, że musicie ochłodzić kontakty. Powiedz, że kiedyś spotka faceta, z którym zacznie się spotykać, ale ty nim nigdy nie będziesz, chociaż bardzo ją lubisz. Pościemniaj, że nastolatki dopiero uczą się życia, burza hormonów itp. dlatego nie masz za złe jej zachowania, ale musi je zmienić i że jest mądrą, atrakcyjną dziewczyną, nie ma powodów do kompleksów.

Potem idź na dystans. Raczej mail max. raz w tygodniu, nie codzienne czaty.
capricho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 14:37   #39
201705080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 635
Dot.: Kontakty wujek vs nastoletnia siostrzenica: jak się zachować?

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Rany Koguta, takie zachowanie niekoniecznie wskazuje na fakt, że dziewczyna ma złe relacje z matką. Może być zupełnie inaczej. I niestety, ale w tej konkretnej sytuacji Autor powinien myśleć również o sobie, a nie tylko u uczuciach ,,siostrzenicy". Autor może też przekazać jej mamie tę sytuację na różne sposoby, moim zdaniem powinien po prostu zwrócić uwagę, że dziewczyna chyba się w nim zakochała i on się w tej relacji niezręcznie czuje, więc chciałby, żeby z nią pogadała. Bez wspominania o paradowaniu w bieliźnie.

Nie jestem przekonana, że wskazuje, po prostu "głośno" myślę. Pod wpływem tego wątku zaczęłam sobie przypominać rożne dziwne historie z czasów szkolnych.
Autor pisze, że mała ma dobry kontakt z mamą i to chyba rozwiewa nasze wątpliwości
201705080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 15:07   #40
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Kontakty wujek vs nastoletnia siostrzenica: jak się zachować?

Cytat:
Napisane przez offshore Pokaż wiadomość
Nie spodziewałem się aż tylu rad I wypowiedzi. Dziękuję za nie wszystkie – są bardzo pożyteczne oraz konkretne, zastosuję je. Zwróciłyście mi uwagę na rozmowę z matką, tak też uczynię. Faktycznie macie rację lepiej aby moja kuzynka została poinformowana o swojej córce. Nie wiadomo co takie dziecko może potem wymyślić, tak jak pisałyście, może mnie oskarżyć o molestowanie, pedofilię.

Pytałyście o kontakty siostrzenicy z matką i ojcem.
Kuzynka samotnie wychowywała córkę całe lata, “ojciec” na wieść o ciąży zostawił kuzynkę samą. Wydaje mi się, że kuzynka ma dobry kontakt ze swoją córką. 4 lata temu kuzynka poznała nowego faceta, który jest jej mężem, mają małe dziecko. Siostrzenica swojego ojczyma podobno traktuje jak własnego ojca.

Kuzynka podkreślała, że jej córka jest zamknięta w sobie i ma niską samoocenę, jest skrzywdzona psychicznie przez ludzi na całe życie przez rasizm. Przez 10 lat ciągle słyszała wyzwiska, ludzie jej nienawidzili za kolor skóry. Od 4 lat mieszkają za granicą, więc już problemów nie ma.
dzieci mieszanej krwi są zazwyczaj śliczne i dojrzewają szybciej. Może i to ma wpływa na jej zachowanie. Dojrzewa szybciej, hormony rządzą.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-18 16:07:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:36.