Opryszczka - nie mam już siły - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-11, 13:01   #211
karolinkaa77
Raczkowanie
 
Avatar karolinkaa77
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 496
Dot.: Opryszczka - pomocy! :(

Vratizolin , genialny na opryszczki ! ;d polecam opakowanie malutkie bo 3 gramy ale działa szybko i jest stosunkowo tani , a jeśli opryszki są czesto to proponuje kupienie kremu z witaminą B który kosztuję grosze ( albo witaminki w tabletakch) bo to działa ;p aj sama zawsze mailam problem z opryszczami a teraz jest znacznie lepiej
__________________
Every time is a good time for a pie.


She wants to change her world !


karolinkaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 13:12   #212
karolinkaa77
Raczkowanie
 
Avatar karolinkaa77
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 496
Dot.: Opryszczka na ustach i w okolichach ust

vratizolin jak dla mnie najlepszy a jesli ktos ma tendencje do czestych opryczek to witaminki B w róznych postaciach mi pomaglo bardzo
__________________
Every time is a good time for a pie.


She wants to change her world !


karolinkaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 15:10   #213
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: Opryszczka na ustach i w okolichach ust

ja na szczęście nie muszę unikać solarium, bo jeszcze nigdy mi po nim nic nie wyskoczyło ale za to przy przeziębieniach czy chorobach zawsze
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 16:57   #214
aga70
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 350
Dot.: Opryszczka - pomocy! :(

Cytat:
jeśli opryszki są czesto to proponuje kupienie kremu z witaminą B który kosztuję grosze ( albo witaminki w tabletakch) bo to działa ;p aj sama zawsze mailam problem z opryszczami a teraz jest znacznie lepiej
co do witamin masz zupełna rację. tutaj w serwisie poświęconym opryszczce piszą o tym dokładnie.
a co do Tribiotic'u zgadzam się z tym że działa on tylko na sam wykwit. przecież opryszczka wargowa powstaje w wyniku wirusa, którego nosimy w swoim organizmie a jak wiadomo antybiotyki nie działają na wirusy tylko na bakterie. Więc napewno taki Tribiotic nie walczy z wirusem opryszczki a chyba na tym powinno polegać leczenie...
aga70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 17:22   #215
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Opryszczka - pomocy! :(

Cytat:
Napisane przez aga70 Pokaż wiadomość
co do witamin masz zupełna rację. tutaj w serwisie poświęconym opryszczce piszą o tym dokładnie.
a co do Tribiotic'u zgadzam się z tym że działa on tylko na sam wykwit. przecież opryszczka wargowa powstaje w wyniku wirusa, którego nosimy w swoim organizmie a jak wiadomo antybiotyki nie działają na wirusy tylko na bakterie. Więc napewno taki Tribiotic nie walczy z wirusem opryszczki a chyba na tym powinno polegać leczenie...


Jeśli ktoś ma opryszczkę stosunkowo rzadko to czemu nie może wyleczyć samego wykwitu a powinien zastosować Heviran?
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 21:05   #216
hostess
Raczkowanie
 
Avatar hostess
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 459
Dot.: Opryszczka - pomocy! :(

też uważam że suplementacja ma sens, antybiotyki wolę zostawić na zapalenie gardła a an wiruska leki przeciwwirusowe, do tego skuteczne jest też unikanie w miarę możliwości czynników które wyzwalają opryszczkę np. solarium! która z was była na solarium z opryszczką? ja sama też kiedyś nie wiedziałam kiedyś że promienie UV wywołują opryszczkę
__________________
http://fainarete.blogspot.com/ zapraszam na BLOGA
hostess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 21:14   #217
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Opryszczka - pomocy! :(

Cytat:
Napisane przez werkaa Pokaż wiadomość
Ależ można leczyć tylko wykwity. Nikogo nie da się zmusić do stosowania leków przeciwwirusowych (który ma za zadnie zmniejszyć ilość wirusa w organizmie, ponieważ nie można go wytępić całkowicie)! To powinno leżeć w naszym interesie. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nawet mała opryszczka może może dać powikłania-http://www.bezopryszczki.pl/ekspert_powiklania
Wiem, wiem, to miało być takie pytanie retoryczne.
Po prostu Ago, jak piszesz o opryszczce to zawsze tak jakbyś nie rozumiała, że ktoś leczy tylko wykwit czyli efekt (defekt?) kosmetyczny.
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-11, 22:09   #218
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Opryszczka - pomocy! :(

Ja dostalam od dermatologa plyn do przemywania na doxycyclinie i silnym spirytusie. Nie moglam uzywac zadnych kremow ylko rano i wieczorem tym paskudztwem - skora byla sztywna i sucha z bialym nalotem doxycycliny - jak moj chlopak mnie pocalowal o malo nie zwymiotowal - smakowalam okropnie. Ale te wykwity z twarzy zeszly jakos po 3 tygodniach. Potemm takie slady rozowe mialam ale juz zeszlo, ale blizna po mega opryszcze pozostala - nie mam kawalka wargi. Wczesniej bylam u lekarza ogolnego i kazal mi jakas mascia te ranki smarowac - ale juz zapomnial mi powiedziec ze ta masc to tylko przez 3 dni - no i jak trafilam do dermatologa to juz byla infekcja. Jutro wrzuce fote tego paskuda - ja sama nie wierzylam ze opryszczka moze byc taka bycza
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 22:37   #219
hostess
Raczkowanie
 
Avatar hostess
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 459
Dot.: Opryszczka na ustach i w okolichach ust

nie wyskakuje ci zimno po solarium no to gratuluję na prawdę bo to rzadkość długotrwałe opalanie czy właśnie solarium to najpopularniejszy czynnik. a przeziębienia czy miesiączka też pomagają opryszczce wydostać się na zewnątrz wrrrr
z tego co wiem stres również czy wam wyskakuje w sesję oprycha???
__________________
http://fainarete.blogspot.com/ zapraszam na BLOGA
hostess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 22:41   #220
hostess
Raczkowanie
 
Avatar hostess
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 459
Dot.: Opryszczka - pomocy! :(

koniecznie wrzuć, to będzie nauczka dla wszystkich...eeh ci lekarze czasem nie pomyślą a skąd niby my mamy wiedzieć co ile się bierze ;/
3 tygodnie to całkiem długo norka27 a teraz jak się leczysz z opryszczki?
__________________
http://fainarete.blogspot.com/ zapraszam na BLOGA
hostess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 14:46   #221
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Opryszczka na ustach i w okolichach ust

Od tej pory minal rok i jakos mi sie udalo - jak cosik swedzialo to ja juz zapobiegawczo zoviraxem gruba warstwe i jakos odpukac caly rok minal mi bez. Mam nadzieje ze juz tak pozostanie a nie na samo wesele mi wyskoczy mega potwor Tamten lekarz pierwszego kontaktu kazal mi hydrokortinazolem smarowac buzie, a jak zrobilo sie jeszcze gorzej to zaczelam czytac na opakowaniu i co tam bylo - w razie uzywania na skorze twarzy kuracje ograniczyc maximum do 3 dni Szkoda ze lekarz zapomnial mi wspomniec Potem to juz byl dermatolog i wyzyta ktora kosztowala tylko 70zl I teraz wierze w magiczna moc doxycycliny i wazeliny i nie dam sie na zadne inne swinstwa namowic Kurka widze ze sie niezle ukrywalam bo znalazlam tylko 2 fotki jedna w fazie wzrostu a druga w fazie gojenia juz po zastosowaniu wazeliny- tylko jakies nie wyrazne te fotki mam . Cala warga zaatakowana byla, nad warga tez i obrzmienie wewnatrz plus krawiace miecho w fazie szczytowe - nie mam takiej fotki na szczescie a potem te wybroczyny...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oprycha1.jpg (7,9 KB, 151 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oprycha2.jpg (17,4 KB, 111 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg opr3.jpg (17,8 KB, 127 załadowań)

Edytowane przez norka27
Czas edycji: 2009-03-12 o 15:00
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-12, 19:10   #222
hostess
Raczkowanie
 
Avatar hostess
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 459
Dot.: Opryszczka na ustach i w okolichach ust

jak opisywałaś w poście te zdjęcia to nie byłam pewna czy chcę je zobaczyć ale nie było aż tak strasznie rzeczywiście ładnie ci się to świństwo rozsiało i super że już po wszystkim będziesz naszym żywym dowodem na to że opryszczka to nie żarty!!!!
__________________
http://fainarete.blogspot.com/ zapraszam na BLOGA
hostess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 20:03   #223
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: Opryszczka na ustach i w okolichach ust

norka27 nie bylo az tak źle no ale wiadomo, z opryszczka nigdy nie jest dobrze pamiętam moja największą opryszczke, nie mogłam jeść ani mówic... masakra, wreszcie wymarzone usta jak angelina jolie, ale niestety do tego bomble po sam nos
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 20:42   #224
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Opryszczka na ustach i w okolichach ust

Dziewczyny te fotki to nie oddaja natury - same wiecie jak to wyglada w momencie babelkowania, krwawienia i strupienia, to bylo pod sam nos, dlugie na polowe kciuka Na szczescie wazelina doprowadzila to krwawiace cos do stanu rozowego jak na fotkach i zmniejszyla obrzek i granice - wszystko splynelo i pozostala rozowa blizna - sucha bez ranki. Cos mi sie zdaje ze wykasowalam te paskudne fotki a na reszcie zawsze jakos zakrylam paskude Ale teraz juz moge upredzic - jedziesz w tropiki - stosuj filtr 30 przez pierwsze dni takze na twarz - przy tych upalach i tak sie spalisz z takim filtrem. I zapobiegawczo nakladac masc na usta po mega nagrzaniu - bo slonko niestety powoduje takie cuda. Stracilam skore 3 razy, nawet palce u stop byly brazowe - a stosowalam najpierw 15 - po pierwszym zlinieniu byla juz 30
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 21:08   #225
aga70
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 350
Dot.: Opryszczka na ustach i w okolichach ust

szczerze to ja najbardziej jestem zaskoczona tym że w twoim przypadku pomigła doksycyklina... czy to aby napewno była opryszczka? z tego co wiem to antybiotyki pomagają na bakterie a nie na wirusy.. a opryszczka to jednak wirus HSV. na wikipedii przeczytałam między innymi, że doksycyklina leczy:
  • choroby skóry - w tym w ciężkich postaciach trądziku
  • zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych
  • zakażenia tkanek miękkich i inne
nie widze tu nic o wirusach.. może norka27 złapałaś coś innego?
a co do ochrony przed slońcem masz rację... ja zawsze jak wychodzę na słońce lub idę do solarium to stosuję pomadki ochronne z filtrem.. bo zazwyzcaj promienie UV uaktywniają mojego wirusa
aga70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 10:20   #226
olenialenia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 100
Dot.: Opryszczka na ustach i w okolichach ust - DŁONIE

Kochane wiecie co, na ustach z opryszczką mam spokój (odpukać) ale zauważyłam na palcu na dłoni coś w stylu opryszczki nie wiem czy to na pewno wirus HSV1 , ale jak przykleiłam plaster na to zjawisko to zaczęło się goić i to wygląda naprawdę jak opryszczka czy jest to możliwe że wirus przeniósł się na dłonie????????

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

A dodam jeszcze że dłonie mam odmrożone i z tym kolejnym zjawiskiem walczę już ok. 15 lat - jest lepiej ale nadal nie mają normalnego koloru skóry i są zimne
__________________
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie."

"Całuj mnie w nosek, bo to Twój nosek to już 5 lat RaZeM (03.12.2004) PMŻ
olenialenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 11:21   #227
aga70
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 350
Dot.: Opryszczka na ustach i w okolichach ust

olenialenia zaciekawiło mnie to co napisałaś i troche poszperałam. Tutaj http://www.bezopryszczki.pl/ekspert_choroby wyczytałam coś takiego:
Inne zmiany narządowe
Niekiedy może być zajęta rogówka (keratitis dendritica). Zmiany te są dość bolesne i uporczywe, mogą pozostawiać upośledzenie wzroku, ze ślepotą włącznie. Wykwity rozsiane na skórze (np. na palcach rąk, małżowinach usznych)


i myślę że to może być jak najbardziej opryszczka. Poczytaj sobie informacje na tej stronie, sporo może Ci się wyjaśni. Według mnie musisz udać sie do lekarza.. opryszczka jest bardzo zaraźliwa i najważniejsze aby nie doszło do zarażenia narządów rodnych.. musisz koniecznie udać się na wizytę moim zdaniem.
aga70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 11:30   #228
olenialenia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 100
Dot.: Opryszczka na ustach i w okolichach ust

aga70 bardzo dziękuje za odpowiedź w poniedziałek może uda mi się udać do lekarza... moja praca niestety daje mi bardzo duże ograniczenia wyjściowe jednak przyznam wystraszyłam się bardzo jeszcze raz Ci dziękuje
__________________
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie."

"Całuj mnie w nosek, bo to Twój nosek to już 5 lat RaZeM (03.12.2004) PMŻ
olenialenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 15:10   #229
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Opryszczka na ustach i w okolichach ust

Opryszczki nie mialam smarowac doxycyclina tylko rany ktore dodatkowo powstaly na skorze - najpierw wygladalo to jakby opryszczka sie przerzucila na poliki i czolo ale po tej super masci - hydrocortinazolu co mi lekarz kazal smarowac, po jakis 10 dniach zrobila sie z tego infekcja - takie krwawiace, otwarte ranki i na to dostalam doxycycline - nie na opryszczke co byla na wardze Dermatolog stwierdzil ze w tych rankach juz sa bakteie i dlatego przepisal antybiotyk. Opryche wazelinowalam tak dlugo az to rozowe calkowicie wyschlo i taka cienka skorka narosla, dodatkowo machnelam kilka razy salicylowym. Dermatolog chcial jakies antybiotyki przepisac i taka tam dluzsza historia ale ja nie mialam czasu do niego latac bo mieszkam na stale w norwegii i wlasnie bylam na wylocie do siebie. Blizne mam do dzisiaj - na szczescie na polikach nie ale zostalo kilka fioletowych plam. To byla silna reakcja na slonce i zmeczenie podroza- tak mi dermatolog powiedzial.
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-13, 16:02   #230
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Opryszczka na ustach i w okolichach ust - DŁONIE

Cytat:
Napisane przez olenialenia Pokaż wiadomość
Kochane wiecie co, na ustach z opryszczką mam spokój (odpukać) ale zauważyłam na palcu na dłoni coś w stylu opryszczki nie wiem czy to na pewno wirus HSV1 , ale jak przykleiłam plaster na to zjawisko to zaczęło się goić i to wygląda naprawdę jak opryszczka czy jest to możliwe że wirus przeniósł się na dłonie????????


tak mi przyszło do głowy, że może to kurzajka ale nie jestem pewna jak one wyglądają. idź Ty z tym lepiej do lekarza!


tu cały czas mi się rozdziela cytowanie
Cytat:
Napisane przez aga70 Pokaż wiadomość
szczerze to ja najbardziej jestem zaskoczona tym że w twoim przypadku pomigła doksycyklina... czy to aby napewno była opryszczka? z tego co wiem to antybiotyki pomagają na bakterie a nie na wirusy.. a opryszczka to jednak wirus HSV. na wikipedii przeczytałam między innymi, że doksycyklina leczy:
Cytat:
Napisane przez aga70 Pokaż wiadomość
  • choroby skóry - w tym w ciężkich postaciach trądziku
  • zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych
  • zakażenia tkanek miękkich i inne
nie widze tu nic o wirusach.. może norka27 złapałaś coś innego?
a co do ochrony przed slońcem masz rację... ja zawsze jak wychodzę na słońce lub idę do solarium to stosuję pomadki ochronne z filtrem.. bo zazwyzcaj promienie UV uaktywniają mojego wirusa


a moim przypadku pomaga Tribiotic i inne maści z podobnym składem.
hm, tak teraz pomyślałam, że niby to antybiotyk, ale jego zastosowanie to oparzenia czy rany, które w końcu niekoniecznie muszą być zakażone bakterią, a na które Tribiotic jednak działa .

Edytowane przez blue_apple
Czas edycji: 2009-03-13 o 16:04
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 16:57   #231
olenialenia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 100
Dot.: Opryszczka na ustach i w okolichach ust

tak mi przyszło do głowy, że może to kurzajka ale nie jestem pewna jak one wyglądają. idź Ty z tym lepiej do lekarza!

wiesz, co nie wiem nigdy nie miałam kurzajki - moja kumpela kiedyś miała ale nie pamiętam jak to wyglądało a to co ja mam naprawdę przypomina opryszczkę
w poniedziałek idę do lekarza

__________________
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie."

"Całuj mnie w nosek, bo to Twój nosek to już 5 lat RaZeM (03.12.2004) PMŻ
olenialenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 19:28   #232
hostess
Raczkowanie
 
Avatar hostess
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 459
Dot.: Opryszczka na ustach i w okolichach ust

olenialenia z Twojego opisu bardziej pasuje mi opryszczka tym bardziej że ona może (rzadko ale zdarza się) przechodzić na przykład na skórę tak jak norce27 rozsiała się na buzi, dlatego też polecam wizytę u lekarza koniecznie wszystko będzie ok

norka27 ja jak byłam w Jordanii to zaczęłam od 50 mimo że raczej nie spalam się na słońcu ale widziałam jak reszta pierwszego dnia poparzyła sobie skórę na 30 poza tym masz rację słońce + opryszczka = masakra co do bakterii na tych rankach to nie dziwie się że dał Ci antybiotyk bo profilaktycznie przy takich zmianach się daje i masz rację że to nie bezpośrednio na oprychę ale wiesz często ludzie piszą że maść z antybiotykiem leczy im opryszczkę
Cytat:
hm, tak teraz pomyślałam, że niby to antybiotyk, ale jego zastosowanie to oparzenia czy rany, które w końcu niekoniecznie muszą być zakażone bakterią, a na które Tribiotic jednak działa .
niestety oparzenia i rany bardzo szybko przechodzą w stan zakażenia i antybiotyki w róznych postaciach (maści tabletki) dawane są często profilaktycznie
__________________
http://fainarete.blogspot.com/ zapraszam na BLOGA
hostess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 20:13   #233
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Opryszczka na ustach i w okolichach ust

Mialam kolezanke w liceum ktorej opryszczka wybila na posladkach i udach - okropne, swedzace a potem krwawiace ranki - jakby cala krew byla zakazona. A ta drapala sie jak wsciekla - dermatolog stwierdzil ze to z zimna - byla zima a gwiazda latala w jeansach bez niczego pod Ja mysle ze u mnie oprycha zachamowana zmiana klimatu - mieszkam teraz w Norge - mniejsze natezenie slonca i tu jakos w ogole nie widac ludkow z tym paskudem
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 19:37   #234
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Opryszczka na ustach i w okolichach ust

No mam taka nadzieje cicha Pierwszy rok bez oprych za mna A jak mi wyskoczy przed slubem to chyba pogryze z radosci...
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 22:21   #235
hostess
Raczkowanie
 
Avatar hostess
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 459
Dot.: Opryszczka na ustach i w okolichach ust

gratuluję ślubu i trzymam kciuki żeby żaden jeden opryszczek się nie pojawił a kiedy ten dzień? może przed warto pobrać tak profilaktycznie heviran bo wiesz słońce choroba ale stres również może wywołać opryszczkę a nie oszukujmy się ślub to cudowny moment ale strrrrasznie stresujący
__________________
http://fainarete.blogspot.com/ zapraszam na BLOGA
hostess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 10:43   #236
aga70
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 350
Dot.: Opryszczka na ustach i w okolichach ust

olenialenia nie ma za co dziękować ja lubie pomagać a tym bardziej w kwestii zdrowai i opryszczki bo wiem co to znaczy mieć wirusa HSV w sobie..
czekam na wieści jak po wizycie, czy moje przypuszczenia się sprawdzą i jak coś zapytaj się lekarza o Heviran może dobrze prze leczyć się na przyszłosć..
aga70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 13:43   #237
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Opryszczka na ustach i w okolichach ust

Slub w lipcu, ja tam stresu jako takiego nie mam ale za to TZ trzesie sie jak osika - postanowilismy w lutym tego roku, jakos tak spontanicznie a on teraz panika ze nie damy rady bo tak malo czasu zostalo TZ jest marynarzem i nie ma go za wiele w domku. Ale moze ten heviran warto brac, profilaktycznie. Tak w skrocie - napiszcie co to, pewnie bylo to gdzies tam w watku ale mi zgainelo w akcji Niech watek hevirau wyjdzie na swiatlo dzienne raz jeszcze a ja tym czasem bedac w polandii na swieta sie zaopatrze hojnie w owy srodek TZ kupil mi w meksyku taka masc Cicloferon - sklad aciclovir 0.05g i cos co nazwali excipiente 1g - musze przyznac ze jak mnie cos swedzialo tajemniczo nad warga to zaraz ta mascia ciach i rok bez mi minal. Teraz zawsze mam ze soba owa magiczna tubke
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 18:50   #238
hostess
Raczkowanie
 
Avatar hostess
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 459
Dot.: Opryszczka na ustach i w okolichach ust

norka27 no to rzeczywiście niewiele czasu ale super że to wyszło spontanicznie na pewno zdążycie ze wszystkim
co do HEVIRANu jest to przeciwwirusowy lek z acyklowirem tym samym który był w maści od Twojego TŻ tylko że heviran to tabletki przepisywane przez lekarza w odpowiedniej dawce (200, 400 lub 800mg) mają silniejsze działanie niż maści ponieważ nie działają tylko miejscowo a na wirusa od środka, zmniejszają ilość wirusa w organizmie przez co czas między wyskoczeniem opryszczek jest wydłużony u mnie podczas leczenia w ogóle opryszczka nie wyskoczyła
__________________
http://fainarete.blogspot.com/ zapraszam na BLOGA
hostess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 10:10   #239
olenialenia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 100
Angry Dot.: Opryszczka na ustach i w okolichach ust

Kochane ... byłam u lekarza....
oczywiście lekarka nie wie co to może być
ale jak powiedziała:
"na pewno nie opryszczka, bo opryszczka wyskakuje tylko na ustach istnieje tylko opryszczka wargowa która powstaje z wirusa HSV1 "

to się jej zapytałam...
"Skoro opryszczka wargowa tworzy się wirusa HSV1 , i to może się przenieść np. na brodę itp. to dlaczego na palce u dłoni nie? jest Pani lekarzem i powinna Pani wiedzieć że z wirus HSV1 może się przenosić np. na palce u dłoni a co gorsze na narządy rozrodcze to dlaczego Pani wyklucza opryszczkę? i mówi, że wirus HSV1 tylko atakuje usta?"

oczywiście się oburzyła i przepisała mi krem "Mecortolon - krem 0,5%" i maść "Detromecyna 2%" oraz kazała kremem smarować na dzień i zaklejać plastrem (uczulenie - jak to nazwała) a na noc smarować maścią i także zaklejać plastrem... ehhhhh
w przyszłym tygodniu biorę dzień wolnego i jadę do dermatologa ....
__________________
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie."

"Całuj mnie w nosek, bo to Twój nosek to już 5 lat RaZeM (03.12.2004) PMŻ
olenialenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 10:28   #240
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: Opryszczka na ustach i w okolichach ust

Laluna1986 na tej stronie też jest o tym, że moze sie pojawiać na rękach:
Cytat:
Niekiedy może być zajęta rogówka (keratitis dendritica). Zmiany te są dość bolesne i uporczywe, mogą pozostawiać upośledzenie wzroku, ze ślepotą włącznie. Wykwity rozsiane na skórze (np. na palcach rąk, małżowinach usznych) mogą nie mieć charakterystycznych cech, drobne grudki i pęcherzyki; wtedy są często nierozpoznawalne.
cytat z http://www.bezopryszczki.pl/ekspert_choroby
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-31 23:45:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:02.