Biochemia w ciąży - ZBIORCZY - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-11, 20:27   #571
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

wrzuc sklady, to sprobujemy cos wywnioskowac ale porzadne ujedrniacze antycellulity itp maja skladniki, ktorych w ciazy sie nie zaleca. na pewno bezpiecznie bedzie z jakas oliwka przeznaczona dla dzieci albo mam
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 21:17   #572
nowa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 13
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Serum do biustu:

Aktywne składniki
  • Firming-SX Complex (kofeina, żeń-szeń, Centella Asiatica, kolagen, elastyna)
  • Ekstrakty z bluszczu i miłorzębu japońskiego
  • Energisomy Q
Skład (INCI)

Purified Water, Glycerin, Centella Asiatica, Hydrolysed Collagen, Hydrolysed Elastin, Cetyl Alcohol, Hedera Helix (Ivy) Extract, Panax Ginseng Root Extract, Glycine Soja Oil,Laminaria Hyperborea , Caffeine, Propylene Glycol, Sodium Polyacrylate, Glyceryl Stearate SE,Dimethicone, Phenoxyethanol / Methylparaben/ Butylparaben / Ethylparaben / Propylparaben, Ginkgo Biloba Extract ,Mari Sal, Glycerin / Propylene Glycol / Lecithin / Carnitine / Ubiquinone, DMDM Hydantoin, Fragrance, Linalool, Lilial/lysmeral/BMHCA.

serum wyszczuplające:

Aktywne składniki
  • Isocell® Slim , Cantella Asiatica, kofeina, mentol wyciąg z bluszczu Kolagen i elastyna Miłorząb japoński
  • Minerały wód termalnych Północnej Bretanii wyciąg z alg Laminaria
Skład (INCI)
Purified Water, Glycerin, Centella Asiatica, Laminaria Hyperborea, Cetyl Alcohol, Ginkgo Biloba, Caffeine, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate SE, Glycine Soja Oil, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, Sodium Salicylate, Lecithin, Silica, Maris Sal, Hedera Helix, Lecithin, Carnitine, Ubiquinone, Hydrolysed Collagen, Hydrolysed Elastin, DMDM Hydantoin, Menthol, Isopropyl Alcohol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Fragrance.

krem wyszczuplający:

Aktywne składniki
  • Kompleks Lipocell - Slim® - Isocell® Slim, Centella Asiatica, kofeina, mentol wyciąg z bluszczu Kolagen i elastyna
  • Miłorząb japoński
  • Minerały wód termalnych Północnej Bretanii wyciąg z alg Laminaria
Skład (INCI)
Purified Water, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Mineral Oil, Isopropyl Myristate, Petrolatum, Cholesterol, Propylene Glycol, Glycerin, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Ginkgo Biloba, Caffeine, Butylene Glycol, Laminaria Hyperborea, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate SE, Centella Asiatica, Sodium Salicylate, Silica, Lecithin, Carnitine, Ubiquinone, Hedera Helix, Hydrolysed Collagen, Hydrolysed Elastin, Carbomer, Triethanolamine, DMDM Hydantoin, Menthol, Isopropyl Alcohol, EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Fragrance.

serum na rozstępy:

Aktywne składniki
  • Kompleks Lipocell - Slim® (Isocell® Slim, Centella Asiatica, kofeina, kolagen i elastyna
  • Kolagen i elastyna
  • ekstrakty z miłorzębu japońskiego, bluszczu, skrzypu
  • Minerały wód termalnych Północnej Bretanii wyciąg z alg Laminaria
  • witaminy A, E, F i H
Skład (INCI)

Purified Water, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Mineral Oil, Isopropyl Myristate, Hydrolysed Collagen, Hydrolysed Elastin, Petrolatum / Cholesterol / Cetearyl Alcohol, Isopropyl Alcohol, Mineral Oil, Dimethicone, Glycerin ,Propylene Glycol, Cetyl Alcohol, Octyldodecanol, Caffeine, Centella Asiatica, Sodium Polyacrylate, Laminaria Hyperborea, Hedera Helix (Ivy) Extract, Equisetum Arvense Leaf Extract, Ginkgo Biloba Extract, Polysorbate 20/ Retinyl Palmitate/ Tocopherol / Linoleic Acid/ PABA, Menthol, Phenoxyethanol / Methylparaben/ Butylparaben / Ethylparaben /Propylparaben, Sodium Salicylate/ Lecithin/ Silica, EDTA, DMDM Hydantoin, Maris Sal, Fragrance.

Te wszystkie opisy znalazłam w internecie tak że nie jestem pewna czy to cały skład.. Jednak proszę o radę.. Z góry dzięki
nowa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 21:50   #573
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

sa to pelne sklady nic konkretnego by mnie tam nie przerazalo procz mieszanki konserwantow... nie wiem, jak jest z kofeina, jest w kazdym z tych kosmetykow i to nie jakos na koncu skladu... ale poza tym to chyba ok ja juz wiem, ze dla bezpieczenstwa bede stosowala oliwki... ba, juz teraz wole dobra oliwke na uelastycznienie skory
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 09:17   #574
nowa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 13
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Dzięki za pomoc
nowa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 00:40   #575
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: Kosmetyki a ciąża

Cytat:
Napisane przez nowa22 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny!
Mam pewien problem i nie mogę nigdzie znaleźc odpowiedzi... Otóż jestem w 28 tc i chciałabym wiedziec czy kosmetyki na rozstępy, antycellulitowe i do biustu z serii eveline slim extreme 3d mogą w jakiś sposób zaszkodzic mojemu maleństwu??? Pytałam moją gin ale powiedziała mi że nie powinnam zajmowac się takimi pierdołami... tak że zostałyście mi tylko Wy bardzo was proszę o pomoc...
skoro jestes w ciazy i zalezy ci na dzidzi to ginekolog powinna tym bardziej powiedziec ci co mozna a czego nie mozna stosowac a nei zbyla cie..cos nie kompetentna ta lekarka
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 09:12   #576
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Kosmetyki a ciąża

no wiesz konserwanty z tych kosmetyków na pewno trafią do krwioobiegu Twojego, a zarazem i dziecka. także ja polecam raczej kosmetyki dla mam lub dla dzieci np. hipp lub babydream.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 19:39   #577
KUBUŚ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 495
Dot.: Kosmetyki a ciąża

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
no wiesz konserwanty z tych kosmetyków na pewno trafią do krwioobiegu Twojego, a zarazem i dziecka. także ja polecam raczej kosmetyki dla mam lub dla dzieci np. hipp lub babydream.
a konserwanty w jedzeniu , lepiej nic nie jeść i z domu wychodzić w masce bo wiadomo spaliny, zanieczyszczone powietrze itd...

chyba lekko przesadzacie z tymi kosmetykami
KUBUŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-01, 16:58   #578
Aranjani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 574
Dot.: Kosmetyki a ciąża

Cytat:
Napisane przez KUBUŚ Pokaż wiadomość
a konserwanty w jedzeniu , lepiej nic nie jeść i z domu wychodzić w masce bo wiadomo spaliny, zanieczyszczone powietrze itd...

chyba lekko przesadzacie z tymi kosmetykami
No wreszcie jakies zdrowe podejście do tematu


Mam pytanie. Czy są tu znawczynie produktów z Mazideł?
Wiecie może, czy coś poza kwasami nie nadaje się z jakiegoś powodów do aplikacji w ciąży?
Ja chyba nie wytrzymam i skusze się na małe stężonko kwasu mlekowego w toniku...
Jestem w 20 t.c.
__________________
kosmetyki
Aranjani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 08:01   #579
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Kosmetyki a ciąża

Cytat:
Napisane przez Aranjani Pokaż wiadomość
No wreszcie jakies zdrowe podejście do tematu


Mam pytanie. Czy są tu znawczynie produktów z Mazideł?
Wiecie może, czy coś poza kwasami nie nadaje się z jakiegoś powodów do aplikacji w ciąży?
Ja chyba nie wytrzymam i skusze się na małe stężonko kwasu mlekowego w toniku...
Jestem w 20 t.c.
Wiesz, tak naprawdę to kwestia własnej odpowiedzialności i ewentualnie... sumienia. Nikt nikomu nic nie nakazuje.
A co do Mazideł - przy każdym produkcie jest specyfikacja i jest napisane, czy można używać w ciązy.
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 12:49   #580
Aranjani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 574
Dot.: Kosmetyki a ciąża

Czy można, to raczej nic nie piszą... Możliwe, że nie o wszystkich wiadomo, czy szkodzą, czy nie. Pewnie o kilku bezpiecznych dziś, nowych składnikach w kosmetykach za kilka lat tez będzie głośno, bo się okaże że jednak w ciąży szkodzą... Zdam się w takim razie na własne wyczucie.

Może to nie kosmetyczna biochemia - ale chemia. Samo powietrze w wielkich miastach jest bardziej szkodliwe niz kosmetyki. Ja, kiedy dowiedziałam się o ciąży wróciłam na wieś.

http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/kl..._lokalne.html:
"Dwutlenek siarki (SO2) znajdujący się w powietrzu powoduje częstsze występowanie u mieszkańców chorób dróg oddechowych oraz zwiększoną ich podatność na choroby nowotworowe. Głównym źródłem SO2 w miejskim powietrzu jest spalanie paliw kopalnych, zwłaszcza węgla np. w elektrociepłowniach oraz w dzielnicach miast o przewadze tradycyjnego, indywidualnego ogrzewania mieszkań.
Tlenki azotu (NOx) podwyższają ciśnienie krwi, powodują zaburzenia krążenia, spadek wydajności oddechowej oraz drażnią oczy. Głównym źródłem NOx w miejskim powietrzu jest spalanie paliw kopalnych, zwłaszcza przez silniki samochodów, oraz emisje z zakładów przemysłu chemicznego.
Oddychanie powietrzem miejskim z tlenkiem węgla (CO) podwyższa ryzyko zawału serca, choroby wieńcowej oraz chorób układu krążenia. Co więcej zastępuje tlen w krwi i powoduje jego niedobór co może prowadzić do uszkodzeń systemu nerwowego i mózgu, nawet do śmierci. Głównym źródłem CO w miejskim powietrzu jest spalanie paliw kopalnych, tzn. węgla, ropy, gazu ziemnego.
Kadm (Cd) kumuluje się w wątrobie, nerkach i kościach. Może powodować raka płuc i osteoporozę. Wzmaga także nadciśnienie tętnicze. Głównym źródłem Cd w miejskim powietrzu są emisje z zakładów przemysłu chemicznego i metalurgicznego oraz spalanie węgla
Kolejny metal ciężki, ołów (Pb) osadza się w kościach i wpływa na nerki oraz system nerwowy np. może powodować choroby umysłowe. Jest szkodliwy dla wątroby oraz osłabia oczy. Głównym źródłem Pb w miejskim powietrzu są emisje z hut i spalanie węgla.
Fluor (F) jest potrzebny dla organizmu (np. kości, zęby) lecz w niewielkich ilościach. Zbyt wielkie dawki niszczą kości, nerki i płuca, mogą powodować raka płuc. Głównym źródłem F w miejskim powietrzu jest przemysł metalurgiczny, np. emisje z hut aluminium.
Ozon troposferyczny (O3) powodujący np. smog foto-chemiczny drażni oczy i system oddechowy, może nawet częściowo uszkodzić górne drogi oddechowe."



http://www.ekoklub.ehost.pl/index3.php?link=l37 :
"Ryzyko zachorowania wynikające z zanieczyszczenia powietrza jest zróżnicowane: szczególnie duże w przypadku dzieci, osób w starszym wieku, cierpiących na wcześniejsze choroby, kobiet w ciąży oraz dzieci nienarodzonych. Według badań Światowej Organizacji Zdrowia, w całej Europie same pyły samochodowe odpowiedzialne są za 25 mln dodatkowych zachorowań wśród dzieci na schorzenia górnych dróg oddechowych i ponad 32 tysiące dodatkowych zgonów na rok."

http://dudi85.fm.interia.pl/graf/slask/powietrze.html :
"A jaki jest efekt zanieczyszczenia atmosfery dla mieszkańców Górnego Śląska? Proporcjonalnie często występujące ciąże patologiczne oraz przekraczająca średnią krajową umieralność niemowląt, większa u dzieci śląskich w porównaniu z ich rówieśnikami w innych częściach kraju zachorowalność na przewlekłe zaburzenia układu oddechowego, niektóre postacie nowotworów, ołowicę, alergie. Największy jest odsetek dzieci upośledzonych. Tę przerażającą statystykę zdrowotną dzieci uzupełniają częstsze niż w innych rejonach zachorowania dorosłych (choroby układu krążenia, astma, rozedma płuc, pylica, ołowica, nowotwory) oraz niższa średnia życia, szczególnie mężczyzn."

Piszę to dlatego, że moim zdaniem są ważniejsze zagrożenia dla naszych nienarodzonych dzieci, których się czasem nie dostrzega, lub nie chce dostrzec. Co z tego, że ominie sie filtr chemiczny i retinoidy, skoro potem, na spacerze przy drodze zaserwujemy maleństwu inhalację ołowiem i innymi świństwami?
Nie chce z nikim polemizować, tylko wrzucam swój luźny wniosek.

A kosmetyki apteczne są tak samo poddawane badaniom jak i wszystkie inne. Np. serii Vichy, moim zdaniem nie powinno tam w ogóle być ;P
__________________
kosmetyki
Aranjani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 14:49   #581
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Aranjani, w wielu kosmetykach jakies tam stezenia kwasow sa, ale sa na tyle niskie, ze nie pisza nawet nic o tym. w ciazy sie nie poleca pewnych substancji, bo skora jest inna, delikatniejsza. dodatkowo gospodarka hormonalna nie calkiem normalna jak zastosujesz zbyt mocne kwasy, to duzo latwiej nabawisz sie przebarwien w ciazy. w sumie to i bez kwasow o to latwo a z plamami nikt nie chce chodzic. zdaje sie jednak, ze kwasy PHA nie sa fotouczujalace, przypuszczam wiec, ze mozna bez strachu o plamy...

co do konserwantow, to tez uwazam, ze gorsze sa te z jedzenia, no i spaliny zaszkodza nam wiecej niz jakis krem. mimo wszystko skreslilam juz niektore kompletnie, bo zwyczajnie dostaje po nich wysypki. czy bym sie bawila w czytanie skladow jak bym nie miala problemow tego typu? kto to wie
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-04, 16:38   #582
Aranjani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 574
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Znalazłam w absolutach w opisie. Są faktycznie wzmianki, że nie można stosować niektórych rzeczy. Poza tym, z tego co wiem, to niektóre zapachy są bardzo niewskazane, na przyklad pomarańczowy, czy własnie champaka. Na to tez warto zwrócić uwagę
__________________
kosmetyki
Aranjani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 15:17   #583
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Aranjani Pokaż wiadomość
Czy można, to raczej nic nie piszą...
Kojarzę opisy np. kwasu salicylowego, niektórych olejków eterycznych - z tego, co mnie interesowało. Jednak nawet gdy nie jest opisane, w razie wątpliwości możesz zawsze napisać do Mazideł.
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 14:22   #584
olajka
Zadomowienie
 
Avatar olajka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 445
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Witajcie Dziewczyny Jestem tu nowa i chciałabym się od Was dowiedzieć czy mogę stosować Nawilżające Mleczko Do Ciała - Skóra Muśnięta Słońcem Garniera? Jestem w 7 tc i skoro nie mogę odwiedzać solarium chciałabym choć tym poprawić koloryt skóry. Znalazłam w składzie min. Ethylparaben, a to chyba jest szkodliwe dla płodu..? Do tej pory używałam tego mleczka, ale dzisiaj natrafiłam na stronę o kosmetykach i skladnikach zakazanych w ciąży, a ciężko mi dokładnie się dowiedzieć czy te konkretne kosmetyki przeze mnie stosowane są szkodliwe Nie wiem, też czy mogę w dalszym ciągu stosować podkład do twarzy Max Factor Lasting Performance (ma w swoim składzie min.Methylparaben) Mam nieładną cerę i problemy skórne, głównie krostki mnie zsypująteraz nawet mam sporo i na dekolcie. Peelingów też nie można stosować podobno więc co mi zostaje? Dziewczyny pomórzcie!
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/294fb9d287.png

Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy..

http://s4.suwaczek.com/20091003040114.png

Bo KTOŚ sprawia, że ten uśmiech się pojawia
Weroniczka ur.13.11.2010 r.
olajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 18:26   #585
Aranjani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 574
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Ja jestem w 21 tc i używam tego samego mleczka Garnier co ty.
Pewnie trafiłaś na stronę dra Różańskiego, dla którego nie tylko parabeny ale nawet caprylic jest rakotwórczy (a z tego co wiem, to po prostu olej kokosowy). Peelingów mechanicznych, owszem, używam, ale stosuję filtry 50+ na dzień. Używam też serum z 3% kwasu mlekowego.

Ja juz pisałam, że pewnie dopiero za 20 lat będzie wiadomo co na prawdę szkodzi a co nie. A póki co, staram sie nie popadać w paranoję. Przejrzałam ostatnio składy kosmetyków dla niemowląt i to dopiero była ciekawa lektura... Juz sama nie wiem co o tym myśleć. Wyszło mi na to, że unikają tylko tych składników, które mogą zewnętrznie podrażnić skórę dziecka, nie patrząc na ilość składników przenikających do organizmu. Czy oni nas robią w balona, oby tylko zarobić?
__________________
kosmetyki
Aranjani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 10:24   #586
olajka
Zadomowienie
 
Avatar olajka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 445
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Aranjani dziękuje za odpowiedź Właśnie mi by się przydała konkretna lista kosmetyków jakie mogę używać z markami i nazwami. Nie wiem czy te apteczne są też całkowicie bezpieczne. Żel pod prysznic napewno nawilżający-mam Palmolive zielony, antyperspirant dla alergików do skóry wrażliwej w kulce AA bezzapachowy. No i to mleczko Garniera stopniowo opalajace plus jeszcze różowe do suchej skóry. Tego napewno będę używać nadal. Boję się zatem stosować kremy do twarzy na krostki, peelingi, żele myjące bo jak czytam te składy to nie wiem co myśleć :/ Nie liczę na to że mi się cera sama poprawi jak niektórm dziewczynom w ciąży Nawet płyn do higieny intymnej nie jest już pewny, wszędzie piszą co innego. Ja używam nadal tego samego z serii AA senstive.
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/294fb9d287.png

Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy..

http://s4.suwaczek.com/20091003040114.png

Bo KTOŚ sprawia, że ten uśmiech się pojawia
Weroniczka ur.13.11.2010 r.
olajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 12:14   #587
Aranjani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 574
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Ja mam płyn z Ziaji przeciwgrzybiczny w razie w. Na opakowaniu piszą, że polecany jest dla kobiet w ciąży. Mi on pasuje.
Na brodzie wyskoczyło za to coś, co przypomina liszaj. Nic nie daje sobie z nim rady, nawet Tormentiol. Lekarz powiedział, że po ciąży mi zejdzie. Póki co smaruję podwójnie filtrem i łagodzę olejkiem, żeby sie nie przebarwiło na słońcu.
Ogólnie do twarzy najlepsze sa teraz dla mnie oleje z mazideł. Większość ładnie sie wchłania i nie ma niespodzianek.
Ostatnio mnie rzuciło na słodycze, dzięki czemu mam kilka pryszczy, ale to na pewno nie wina olejków.
Do ciała świetna jest oliwka Hipp oraz olejek z serii w Rossmanie:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...cji-ciala.html
Nie ma na KWC, ale z tej samej serii Babydream dla mam jest olejek do kąpieli. Dla mnie cudo - skóra miękka, nawilżona, jędrna... Tylko na cellulit nie mam sposobu
__________________
kosmetyki
Aranjani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 14:54   #588
marylisek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 244
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Wydaje mi się do preparatów z kwasem mlekowym to nie ma jakichś przeciwskazań, bo przecież płyny do higieny intymnej zawierają kwas mlekowy, nawet te przeznaczone dla kobiet w ciąży i połogu.
marylisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 21:16   #589
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

to chyba chodzi o stezenie - przy wyzszym stezeniu taki kwas to jak peeling, a skora w ciazy jest uwrazliwiona na slonce, wiec trzeba uwazac. ale preparaty z tym kwasem majace zluszczac sa chyba odpowiednio opisane. w nizszych stezeniach kwas mlekowy jest jak najbardziej ok
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-14, 19:27   #590
olajka
Zadomowienie
 
Avatar olajka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 445
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Dziewczyny a moja szwagierka nic nie je, jest w 12 tc bo wszystko jest szkodliwe dla dziecka z samego obiadu je np. tylko same ziemniaki! Wiem, że to nie wątek o jedzeniu a kosmetyków używa właśnie tych z eveline 3d spa chodzi mi tu o serum do biustu i preparat na rozstępy. Ja chyba zakupie sobie tą Mustele. Tylko nie wiem, czy już teraz powinnam ją stosować tak na samym początku? Peeling zamierzam sobie zrobić jakimś domowym sposobem z płatków kukurydzianych plus jakaś papka do tego, tylko jeszcze nie weim co by tu bylo odpowiednie i nie zaszkodziło. No i muszę zakupić dobry krem z wysokim filtrem do twarzy i nawiżający. Ale też nie wiem jakie odżywcze składniki powinny się tam znaleźć, mam na dodatek jeszcze skóre wrażliwą i problem z krostkami ;( Poradźcie dokładną nazwę kremiku i markę proszę
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/294fb9d287.png

Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy..

http://s4.suwaczek.com/20091003040114.png

Bo KTOŚ sprawia, że ten uśmiech się pojawia
Weroniczka ur.13.11.2010 r.
olajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 10:03   #591
olajka
Zadomowienie
 
Avatar olajka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 445
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Jeszcze zastanawia mnie fakt stosowania wzmacniającej odżywki firmy Alessandro do paznokci w ciąży..? Jak sądzicie czy to jest bezpieczne?
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/294fb9d287.png

Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy..

http://s4.suwaczek.com/20091003040114.png

Bo KTOŚ sprawia, że ten uśmiech się pojawia
Weroniczka ur.13.11.2010 r.
olajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 14:16   #592
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

ja jestem w 24 tc i jak narazie chwalę sobie i używam do pielegnacji ciała balsam i oliwkę 9olejek) z serii babydream rossmana
mam pytanie kuzynka z uk poleciła i nawet przesłała wielki słoik wazeliny (500g) - podobno jest to tam bardzo popularne i skuteczne jako zapobieganie rozstępom. ja sama mam mieszane uczucia, pozatym aplikacja jest kłopotliwa...możecie się wypowiedzieć?
skład - petrolatum
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 14:51   #593
olajka
Zadomowienie
 
Avatar olajka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 445
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

A ja już miaław wczoraj zakupić krem do biustu i na rozstępy z serii Perfecta mama, ale przeczytałam, że jest on dopiero od 4 miesiąca, więc nie kupiłam. Zakupiłam za to żel do higieny int.Perfecta mama z kwasem mlekowym i z wyciągiem z kory dębu. Jest bezzapachowy i bezbarwny no i nie zakłóca badań usg. Muszę i ja stestować tą serię babydream

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

Jednak odżywka Alessandro jest niewskazana w ciąży bo zawiera formaldehyd, który jest szkodliwy dla płodu.
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/294fb9d287.png

Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy..

http://s4.suwaczek.com/20091003040114.png

Bo KTOŚ sprawia, że ten uśmiech się pojawia
Weroniczka ur.13.11.2010 r.
olajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 21:12   #594
gwiazda666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 126
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Hekanna,ratuj
czy krem Olay definity na noc mozna stosowac w 7 m.ciazy-tu sklad

Skład: aqua, glycerin, ethylhexyl salicylate, niacinamide, isopropyl isostearate, butyl methoxydibenzoylmethane, acetyl glucosamine, dimethicone, polyacrylamide, titanium dioxide, mica, octocrylene, phenylbenzimidazole sulfonic acid, polyethylene, tocopheryl acetate, tocopherol, Aloe barbadensis, soluble colagen, hyaluronic acid, panthenol, Carthamus tinctorium (safflower) seed oil, Vaccinum macrocarpon (cranberry) fruit extract, lecithin, plankton extract, butylene glycol, C13-14 isoparaffin, cetyl alcohol, stearyl alcohol, laureth-7, dimethiconol, PEG-100 stearate, cetearyl alcohol, cetearyl glucoside, behenyl alcohol, palmitic acid, stearic acid, myristyl alcohol, arachidyl alcohol, tin oxide, triethanolamine, disodium EDTA, phenoxyethnol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, imidazolidynyl urea, benzyl alcohol, phosphoric acid, sodium benzoate, parfum, benzyl salicylate, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, citronellol, linalool, alpha-isomethyl ionone, butylphenyl methylpropional, limonene

z gory wieellkieee dzziekiii
gwiazda666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 22:50   #595
Aranjani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 574
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Ma wysoko w składzie rakotwórczy polyacrylamid. Dalej nie chce mi sie nawet czytać.
__________________
kosmetyki
Aranjani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 10:53   #596
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

podnoszę kwestie wazeliny (skład petrolatum), czy to dobre do smarowania brzuszka w ciąży???
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 12:11   #597
Aranjani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 574
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Do brzuszka w ciąży najlepsze masło shea, np: z Drogerii Natura albo olejek dla ciężarnych z Rossmanna
A wazelina to zwykły nawilżacz i na pewno nie zaszkodzi.
__________________
kosmetyki
Aranjani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 18:48   #598
madziar5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 100
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Witam Dziewczyny, umieściłam swoje pytanie w innym wątku, lecz nie uzyskałam odpowiedzi(( a bardzo mi zalezy na Waszej pomocy.

Mam ogromną prośbę, prześledziłam już sporo wątków na temat filtrów przenikających ale nie znalazłam tam jednoznacznej odpowiedzi. Jestem w 9 miesiącu ciąży i zamierzam karmić synka piersią. Jednocześnie muszę używać filtrów. Zainteresowałam się filtrem Bioderma kid lait spf 50+.

Podam skład: WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL,
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL
METHOXYPHENYL TRIAZINE, CYCLOMETHICONE, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES,
LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, CREATINE, C20-22 ALCOHOLS, DECYL GLUCOSIDE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, PENTYLENE GLYCOL, XANTHAN GUM, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BLUE 1 (CI 42090), DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, CHLORPHENESIN, PHENOXYETHANOL

Wydaje mi się, że nie ma tam filtrów przenikających ale proszę podpowiedzcie mi czy się nie mylę, bo boję się go zastosować (a skład ma przyjazny).
madziar5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 20:21   #599
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez _agatka Pokaż wiadomość
podnoszę kwestie wazeliny (skład petrolatum), czy to dobre do smarowania brzuszka w ciąży???
mi się wydaje że wazelina nie powinna szkodzić. moja siostra używała wazeliny w ciąży właśnie w celu zapobiegnięcia rozstępom. u niej wazelina się sprawdziła w 100%
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 09:03   #600
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Dziękuje ślicznie za odpowiedzi
podłączę się jeszcze pod pytanie o filtry w ciąży i podczas karmienia, czy dzieci moga stosowac te same filtry co mamy? czy musi być specjalny oznakowany ,że dla dzieci?
pogoda coraz bardziej słoneczna i chciałabym się upewnić co jest wskazane, czy możecie podać przykłady?
napisze składy tego co mam aktualnie na stanie:

Avene Spf 50 - emulsja w pomarańczowym opakowaniu
Skład: Avene thermal spring water, ethylhexyl methoxycinnamate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, water, butylene glycol, C12-15 Alkyl benzoate, cyclomethicone, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, ptfe, dimethicone, cetearyl alcohol, c20-22 alkyl phospate, polymethyl methacrylate, c20-22 alcohols, caprylic/capric trigliceryde, chlorphenesin, coco-glucoside, cucurbita pepo seed oil, decyl glucoside, disodium edta, fragrance, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, phenoxyethanol polysorbate 60, propylene glycol, sorbic acid, squalane, titanium dioxide, tocopheryl glucoside, triethanolamine, triethoxycaprylylsilane, trimethoxycaprylylsilane, xanthan gum, zinc oxide

Soraya krem ochronny do twarzy spf 30 ultranawilżający, wodoodporny
Skład: Aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, diethylamino hydroxybenzol hexyl benzoate, ethylhexyl stearate, cocoglicerydes, decyl oleate, cyclopentasiloxane, polypropylsilsequioxane, cetyl alcohol, glyceryl stearate, potassium cetyl phospate, ethylhexyl triazone, propylene glycol, agarum ciribosum extract, butylene glycol, pyrus malus fruit extract, tocopherol, hydrolyzed algin, chlorella vulgaris, maris aqua, panthenol, disodium edta, allantoin, dimethicone, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, carbomer, methylparapen, propylparaben, dmdm hydantoin, parfum, alpha-isomethyl ionane, benzyl alcohol, benzyl salicylate, buthylphenyl methylpropional (lilial), citral, citronellol, geraniol, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde (lyral), isoeugenol, limonene, linalool
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-28 10:38:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:19.