Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-19, 17:57   #1411
wymyslonaa
Przyczajenie
 
Avatar wymyslonaa
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20
Dot.: Licea W Katowicach

Hej Jestem całkiem nowa i zastanawiam sie nad pójściem do Mickiewicza, wiec jakby ktoś jeszcze miał coś ciekawego do powiedzenia na temat tej szkoły to byłabym bardzo wdzieczna ;D Konkretnie chodzi mi o biol-chem, bo żaden inny profil w moim przypadku nie wchodzi w gre Ewentualnie opinie o innych szkołach z tym rozszerzeniem byłyby mile widziane.
wymyslonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 18:02   #1412
karolina916
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 19
Dot.: Licea W Katowicach

Moja Pani z chemii mówiła że biol-chem w Mickiewiczu jest najlepszy Dobry jest też w III Lo w Chorzowie . Oferują lekcje łaciny , nauczyciele są wymagający ale sa naprawde spoko, w szkole jest duzo imprez i atmosfera ogólnie miła . Biol-chem ma tam bardzo wysokie srednie i dojazd do szkoły też jest dogodny.
karolina916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 18:17   #1413
wymyslonaa
Przyczajenie
 
Avatar wymyslonaa
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20
Dot.: Licea W Katowicach

Do Chorzowa raczej nie bede dojeżdżac, za dużo problemów Chetnie bym sie dowiedziała czegoś wiecej na temat atmosfery w Micku i czy bardzo meczą z przedmiotów, których rozszerzenie nie obejmuje, bo u mnie troche cienko z humanistycznymi ^^
wymyslonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 20:05   #1414
Maylee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: miasto cudów
Wiadomości: 33
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez Rage Pokaż wiadomość
Witaj Maylee, zastanawiam się głęboko nad wyborem Micka i to właśnie biolchemu.

Opinie słyszałam różne na temat tej szkoły, że poziom się obniżył, że ludzie nadęci... Że przedmioty humanistyczne leżą... Jak to jest naprawdę?
Okok, zatem już odpowiadam
Jeżeli chodzi o poziom to odnoszę wrażenie, że co roku wzrasta (chociażby patrząc po progach punktowych D: ), ale wiadomo, zależy od rocznika.
Nadęci? Pierwsze słyszę, w zdecydowanej większości ludzie są świetni. Trochę dzielimy się na grupy, jest nas dużo, to niestety jest nie do uniknięcia ;d
Nie powiedziałabym że przedmioty humanistyczne leżą, wręcz przeciwnie, wymagają od nas sporo, co mnie jako biolchemowi jest nie na rękę XD No cóż, ja się w liceum najbardziej nastawiam na naukę przedmiotów potrzebnych do matury i na studia D: Nie zależy mi na dobrych ocenach ze wszystkiego (mocna trója/czwóra nie jest zła ), staram się bardziej może z 5 przedmiotów xD Chybabym oszalała zakuwając wszystko na 5 i 6, biorąc pod uwagę moje zamiłowanie do nauki XDD Chyba że masz ambicje na stypendium- zaczynają od 5,25. Na ten semestr nie widziałam nikogo z taką średnią, ale wiadomo, wszystko się może zdarzyć
Mam nadzieję że nie przestraszyłam. Ja ogólnie polecam Micka, nie żałuję swojego wyboru ;3 Bywa ciężko, ale jak już iść do liceum, to nie żeby było lekko i łatwo, tylko trzeba coś z niego wynieść (:

Edytowane przez Maylee
Czas edycji: 2014-02-12 o 13:45
Maylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 15:03   #1415
Camie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Katowice!
Wiadomości: 13
Dot.: Licea W Katowicach

Cześć! Ja też jestem w IIIlk. i pojęcia nie mam gdzie iść. Zastanawiam się nad konopą-klasa lingwistyczna (ta z ang. a nie hiszp.) i uczenie się "humana" na własną rękę albo po prostu nad pójściem na zwykły human bez języków. Tylko pytanie gdzie-Micek-słyszałam że podobno jest do d*** od dwóch moich koleżanek, Kopernik-dziennikarska - nie bo zalezaloby mi na normalnych humanie ew. profil prawniczy, noi po za tym jest franc ;( kurcze nie mam pojęcia co ze soba zrobić. Jestem w kropce. A słyszłyście coś o V LO??Wysoki poziom???
Camie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 19:06   #1416
allaccount
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 5
Dot.: Licea W Katowicach

To ja się wypowiem w sprawie Micka. Wybór tej szkoły to chyba najlepsza decyzja, jaką podjęłam w życiu. Świetni, wbrew obiegowym opiniom całkowicie normalni ludzie, większość nauczycieli to umiejący zadbać o odpowiedni kontakt z uczniem pasjonaci, co owocuje bardzo dobrymi wynikami w nauce, a przede wszystkim w ogóle nie szkolna, lecz luźna, przyjazna atmosfera. Co chwilę organizowane są jakieś zabawne mini eventy i imprezy. Nie brakuje też różnorodnych konkursów dla chcących się wykazać. Lepszych biol-chemów na Śląsku nie znajdziecie, podobnie ma się z humanami. Nauczanie języków obcych również stoi na wysokim poziomie, szczególnie chwalę sobie niemiecki. Coby zbytnio nie idealizować - jedną z nielicznych moim zdaniem wad w tej szkole jest fizyka, ale rozszerzenie ma innego nauczyciela, więc chyba nie ma się o co martwić. Denerwować może też tłok na sali gimnastycznej (zazwyczaj ćwiczą 2 klasy w całości), ale w końcu nie jest to szkoła sportowa. Co prawda czasem trzeba na trochę dłużej przysiąść nad książkami, ale ja osobiście nie mam najmniejszego problemu ze znalezieniem wolnego czasu dla siebie. Jeśli są jakieś pytania, chętnie odpowiem.
allaccount jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 14:26   #1417
karolina916
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 19
Dot.: Licea W Katowicach

Słyszałyście może jakieś opinie na temat XV LO w Katowicach? Otwieraja tam w tym roku nową klase promocja zdrowia i propozycja jest fajna. Może orientujecie się jaki jest poziom i atmosfera?
karolina916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-23, 19:12   #1418
Maylee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: miasto cudów
Wiadomości: 33
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez allaccount Pokaż wiadomość
Coby zbytnio nie idealizować - jedną z nielicznych moim zdaniem wad w tej szkole jest fizyka, ale rozszerzenie ma innego nauczyciela, więc chyba nie ma się o co martwić.
...Ale za to chemia jest genialnie tłumaczona i prowadzona, na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Biologię tez mamy dobrą- a o to na biolchemie chodzi!
O właśnie, a propos mickowych języków, to ja jeszcze ze swojej strony polecam hiszpański! (:
To tak w ramach uzupełnienia mojej poprzedniej wypowiedzi : D

Edytowane przez Maylee
Czas edycji: 2014-02-12 o 13:47
Maylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 15:29   #1419
olus154
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Siemianowice
Wiadomości: 43
GG do olus154
Dot.: Licea W Katowicach

A ja mam takie jedno pytanko. Nie wiecie może kiedy będą jakieś targi edukacyjne w Katowicach? : D
__________________
xD .
olus154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 15:40   #1420
Slodkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Slodkaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 935
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez olus154 Pokaż wiadomość
A ja mam takie jedno pytanko. Nie wiecie może kiedy będą jakieś targi edukacyjne w Katowicach? : D
były rok temu w tym roku na pewną będą ale kiedy? nie wiem
Slodkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 18:25   #1421
agattttta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czeladż
Wiadomości: 4
Dot.: Licea W Katowicach

Ja też nie mam pojęcia jakie liceum wybrać. Interesuje mnie profil humanistyczny (moze byc z jezykiem) . Słyszałam , ze fajne jest l. paderewskeigo. Nie wiem moze wy mi pomozecie?
agattttta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-24, 18:54   #1422
Slodkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Slodkaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 935
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez agattttta Pokaż wiadomość
Ja też nie mam pojęcia jakie liceum wybrać. Interesuje mnie profil humanistyczny (moze byc z jezykiem) . Słyszałam , ze fajne jest l. paderewskeigo. Nie wiem moze wy mi pomozecie?
Fajne to może i jest ale moja nauczycielka j.angielskiego miała uczennicę, która skończyła gimnazjum ze średnią 4,80 + egzaminy poszły jej dobrze i dostała się do swojej upragnionej szkoły - Paderewy. Niestety po roku przepisywała się do inne szkoły (mundurowej) ponieważ najnormalniej w świecie nie wyrabiała, miała same 2 ledwo wyciągała na 3 więc nie chciała się dalej męczyć, podobno trzeba się bardzo dużo uczyć i nauczyciele są bardzo wymagający ale owocuję to potem dobrymi wynikami matur w dodatku szkoła ma dobre kontakty z uniwersytetami w Europie, moja dalsza koleżanka właśnie jest w klasie maturalnej i planuję wyjechać na studnia na Maltę i szkoła jej to w znacznym stopniu ułatwiła. Więc jeśli jesteś bardzo ambitna, lubisz się uczyć to szkoła dla Ciebie ale na pewno nie jest łatwo i trzeba przygotować się na niezły zapieprz kolokwialnie rzecz ujmując
Jeśli będziesz miała jakieś konkretne pytania - to służę radą, mam kilku znajomych z tej szkoły więc w razie będę mogła się podpytać

Edytowane przez Slodkaa
Czas edycji: 2012-02-24 o 18:57
Slodkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 12:53   #1423
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez Słodkaa
Jeśli będziesz miała jakieś konkretne pytania - to służę radą, mam kilku znajomych z tej szkoły więc w razie będę mogła się podpytać
To akurat nie do mnie, ale jakby coś, to ja się chętnie jeszcze wielu rzeczy dowiem o tej szkole

A tak w ogóle, to słyszałyście, że zamiast liceum ogólnokształcącego, będzie liceum specjalistyczne I dopiero w drugiej klasie będzie można wybrać rozszerzenia: jeśli ktoś będzie chciał mieć fizykę (i inne przedmioty ścisłe), nie będzie mieć historii, a jeśli będzie chciał mieć historię, nie będzie mieć ścisłych, tylko przyrodę Tutaj jest to dokładniej napisane:
http://www.perspektywy.pl/index.php?...802&Itemid=106

http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/590664,kolejna_reforma_sz kolnictwa_pozegnanie_z_li ceum_ogolnoksztalcacym.ht ml

Edytowane przez saane
Czas edycji: 2012-02-25 o 14:28
saane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 14:04   #1424
juliem
Raczkowanie
 
Avatar juliem
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 140
Dot.: Licea W Katowicach

niestety linki nie działają
Slodkaa: wiesz mniej więcej od ilu pkt tam przyjmują ??
i czy trudno się dostać ??
juliem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 14:28   #1425
karolina916
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 19
Dot.: Licea W Katowicach

W tym roku nie ma być progów punktowych , ale będą zwracać uwage na egzaminy
karolina916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 14:32   #1426
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez juliem
niestety linki nie działają
Mój błąd, już poprawiłam
saane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 19:01   #1427
agattttta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czeladż
Wiadomości: 4
Dot.: Licea W Katowicach

a licea w Katowicach? Jakie najlepsze? Dodam że na połrocze miałąm średnia 4,3 moze uda mi sie na lepsza. chciałabym wile wyciagnać ale nie chce sie zajechac. Co polecacie?
agattttta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 19:05   #1428
Camie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Katowice!
Wiadomości: 13
Dot.: Licea W Katowicach

Może się ktoś orientuje czy w Konopie jest zakuwanie jak w Paderewie czy jednak bardziej lajtowo???
Camie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 12:48   #1429
yaagodowa
Raczkowanie
 
Avatar yaagodowa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 72
Dot.: Licea W Katowicach

jestem w klasie lingwistycznej w Paderewie, więc mogę pomóc
yaagodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-28, 19:05   #1430
agattttta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czeladż
Wiadomości: 4
Dot.: Licea W Katowicach

No i jak jest w Paderwie? Tylko mnie interesuje bardziej humanistyczny. Chwalą sobie? Wg jacy nauczyciele ? Jacy ludzie? Warto???
agattttta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 16:22   #1431
magdunia93
Raczkowanie
 
Avatar magdunia93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 71
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez Slodkaa Pokaż wiadomość
Fajne to może i jest ale moja nauczycielka j.angielskiego miała uczennicę, która skończyła gimnazjum ze średnią 4,80 + egzaminy poszły jej dobrze i dostała się do swojej upragnionej szkoły - Paderewy. Niestety po roku przepisywała się do inne szkoły (mundurowej) ponieważ najnormalniej w świecie nie wyrabiała, miała same 2 ledwo wyciągała na 3 więc nie chciała się dalej męczyć, podobno trzeba się bardzo dużo uczyć i nauczyciele są bardzo wymagający ale owocuję to potem dobrymi wynikami matur w dodatku szkoła ma dobre kontakty z uniwersytetami w Europie, moja dalsza koleżanka właśnie jest w klasie maturalnej i planuję wyjechać na studnia na Maltę i szkoła jej to w znacznym stopniu ułatwiła. Więc jeśli jesteś bardzo ambitna, lubisz się uczyć to szkoła dla Ciebie ale na pewno nie jest łatwo i trzeba przygotować się na niezły zapieprz kolokwialnie rzecz ujmując
Jeśli będziesz miała jakieś konkretne pytania - to służę radą, mam kilku znajomych z tej szkoły więc w razie będę mogła się podpytać
Nie wiem jak to się stało, że Twoja koleżanka mając taką średnią nie wyrobiła, bo miałam podobnie, ale daje sobie rade
Owszem, naprawdę trzeba się uczyć, ale nigdy nie zarywałam nocy, uczyłam się w dzień i na średnią 4,0 można wyjść, dodam jeszcze, że w 1 klasie były 3 świadectwa z paskiem u mnie w klasie
Zdarzyło mi się mieć dopa tylko raz w 1 klasie i to na półrocze z fizyki.
Da się to ogarnąć, bo gdyby tak nie było Paderewa nie miałaby uczniów, bo wszyscy by się przepisali

Cytat:
Napisane przez agattttta Pokaż wiadomość
No i jak jest w Paderwie? Tylko mnie interesuje bardziej humanistyczny. Chwalą sobie? Wg jacy nauczyciele ? Jacy ludzie? Warto???
Jeśli chodzi o szkolę to pisałam tutaj chyba z kilka razy, że pod względem ludzi, atmosfery, nauczycieli i możliwości wyjazdów naprawdę nie mogłam wybrać lepiej i polecam!
Tak jak napisałam wyżej: trzeba się uczyć, ale z roku na rok jest chyba coraz łatwiej, bo człowiek przyzwyczaja się do takiego systemu pracy, że codziennie można być zapytanym, a oznacza to, że trzeba się nauczyć
Myślę, że pierwsza klasa jest najgorsza, ale to chyba wszędzie, bo uczniowie chcą dorównać wynikom z gimnazjum. Niestety, często wszyscy są rozczarowani, kiedy myślą, że potrafili wszystko, a rezultat nie jest taki jaki oczekiwali. W liceum naprawdę trzeba zapracować na swoją ocenę, nie ma ich "za nic".
Potem już ma się tą świadomość, że wyjście na 4,0 jest sukcesem i podchodzi się do tego bardziej na luzie

Jak jakieś pytania to ja również służę pomocą.

Edytowane przez magdunia93
Czas edycji: 2012-02-29 o 16:26
magdunia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 18:20   #1432
yaagodowa
Raczkowanie
 
Avatar yaagodowa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 72
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez magdunia93 Pokaż wiadomość

Jeśli chodzi o szkolę to pisałam tutaj chyba z kilka razy, że pod względem ludzi, atmosfery, nauczycieli i możliwości wyjazdów naprawdę nie mogłam wybrać lepiej i polecam!
Tak jak napisałam wyżej: trzeba się uczyć, ale z roku na rok jest chyba coraz łatwiej, bo człowiek przyzwyczaja się do takiego systemu pracy, że codziennie można być zapytanym, a oznacza to, że trzeba się nauczyć
Myślę, że pierwsza klasa jest najgorsza, ale to chyba wszędzie, bo uczniowie chcą dorównać wynikom z gimnazjum. Niestety, często wszyscy są rozczarowani, kiedy myślą, że potrafili wszystko, a rezultat nie jest taki jaki oczekiwali. W liceum naprawdę trzeba zapracować na swoją ocenę, nie ma ich "za nic".
Potem już ma się tą świadomość, że wyjście na 4,0 jest sukcesem i podchodzi się do tego bardziej na luzie

Jak jakieś pytania to ja również służę pomocą.

Potwierdzam słowa Magdunia93, atmosfera w szkole jest super, wyjazdów zagranicznych jest mnóstwo, każdy znajdzie coś dla siebie.
Co do nauki, to fakt - jest jej dużo, ale ja także nie zarywam nocy a jakoś sobie radzę
yaagodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 10:03   #1433
chainee
Raczkowanie
 
Avatar chainee
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 38
Dot.: Licea W Katowicach

Hej Wam ! A ciężko jest się dostać do Padarewy ?
chainee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 14:51   #1434
Nudia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: Licea W Katowicach

Siemka!Zastanawiam się nad liceami w tychach i w katowicach.Profile które mnie interesują:mat-fiz,mat-ang i inne z matmą.z katowickich zastanawiam się nad kopernikiem i mickiem,czy trudno się tam dostać?(liczę na średnią ok.5,2.pkt-nie wiem,ale liczę,że bd dobrze:P).Którą szkołę wy polecacie,a może zupełnie inna?No i jeszcze tychy,forum o kato,ale o tyskich mało informacji jest,więc może wy mi pomożecie?
Nudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 15:19   #1435
magdunia93
Raczkowanie
 
Avatar magdunia93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 71
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez chainee Pokaż wiadomość
Hej Wam ! A ciężko jest się dostać do Padarewy ?
Zależy od rocznika.
Myślę, że nie ma się teraz co sugerować progami punktowymi z zeszłych lat, bo wy macie inny system rekrutacji
Zróbcie po prostu wszystko co możecie, żeby super napisać egzamin i dostać się do wymarzonej szkoły


I zupełnie nie wiem co będzie się działo u mnie w liceum, jak wejdzie ta reforma
magdunia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 17:28   #1436
agattttta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czeladż
Wiadomości: 4
Dot.: Licea W Katowicach

A co sadzicie o długoszu??
agattttta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 17:35   #1437
yaagodowa
Raczkowanie
 
Avatar yaagodowa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 72
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez Nudia Pokaż wiadomość
Siemka!Zastanawiam się nad liceami w tychach i w katowicach.Profile które mnie interesują:mat-fiz,mat-ang i inne z matmą.z katowickich zastanawiam się nad kopernikiem i mickiem,czy trudno się tam dostać?(liczę na średnią ok.5,2.pkt-nie wiem,ale liczę,że bd dobrze:P).Którą szkołę wy polecacie,a może zupełnie inna?No i jeszcze tychy,forum o kato,ale o tyskich mało informacji jest,więc może wy mi pomożecie?
moja kuzynka chodzi do Kruczka w Tychach na mat-ang. Musi brać korki z matmy, bo jest wysoki poziom, ale mimo tego jest bardzo zadowolona, bo zaprocentuje to w przyszłości na maturze
yaagodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 14:59   #1438
olus154
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Siemianowice
Wiadomości: 43
GG do olus154
Dot.: Licea W Katowicach

A ja mam problem.
Od dawna chciałam iść na medycynę. No i biologię uwielbiam, z chemią jest też dobrze.
Lubię też polski, wos, historia ujdzie (mimo że mam dobre oceny).
Nie wiem, co zrobić. Czy iść na biol-chem czy humana..
Bardzo mi zależy na biol-chemie, zwłaszcza w Mickiewiczu, ale nie wiem czy dam radę..
__________________
xD .
olus154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 22:11   #1439
_ Monique _
Przyczajenie
 
Avatar _ Monique _
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 9
Dot.: Licea W Katowicach

Co do Paderewy
Jestem w II kl (profil językowy). Wcale nie żałuję, że wybrałam własnie tą szkołę : ) Skończyłam gimnazjum ze średnią 5,13. Obecnie mam 4,0. Czy muszę ciężko na to pracować? Powiem tak... nie mieszkam w kato, więc sporo czasu tracę na dojazd. Poza tym mam bardzo dużo zajęc dodatkowych, przez co wracam późno do domu. Najwcześniej o 16:00, ale zdarza się, że również o 20:00 ;/ Wiadomo, wracam, jem obiad (ha ha obiado-kolację ; )), i w końcu biorę się za naukę. Gdyby nie to, że uczę się z komputerem (facebook itd ;D) to wyrabiałabym się szybciej. A tak najwcześniej chodzę spać po 24:00, częściej po 1:00 -.- Ale mam wielu znajomych, którzy idą spać przed 23:00, więc spokojnie ; ).

Tak jak ktos juz tutaj wspomniał do Paderewy, z resztą chyba tak, jak do każdego liceum, trzeba się przyzwyczaić. Ze smutkiem stwierdzam, że nie jestem w stanie nauczyć się tak, żeby przyjść do szkoły i umieć wszystko śpiewająco (choć mam z 2 takie osoby w klasie). Reszta, włącznie ze mną, stosuję zasadę improwizacji tzn. na cześć przedmiotów nauczyć się dobrze, paru nauczycieli przekupić żelkami, żeby nie pytali , umówić się, że ktoś zgłosi się do odpowiedzi i uratuje innych ; ) Trzeba mieć dobrą taktykę

Wydaje mi się, że np. w Konopie jest ciężej. Poza tym słyszałam, ze tam ludzie się lubią lansować (jeśli jest tu ktos z konopy i zdecydowanie się z tym nie zgadza, to przepraszam, ale tak usłyszałam od kogoś ) . Poderewe naprawdę lubię za ATMOSFERĘ. NAUCZYCIELE są w większości świetni i wgl śmieszni (wiadomo, zawsze zdarzają się odchyły od normy ), zazwyczaj ugodowi i ludzcy.

Ktoś pytał o profil humanistyczny. Jeżeli z polskiego trafi się prof, D.Banaś, tak jak mnie, to polski zdany na maturze śpiewająco. To bardzo wymagający nauczyciel, budzący respekt, ale jednocześnie najzabawniejszy ;D Często po prostu leżymy pod ławkami i składamy się ze śmiechu ;D

Co do LUDZI, to nie dzielą się na jakieś tam grupki tak, jak w innych szkołach. Dogadasz sie be problemu z każdym, bo wszyscy są bardzo sympatyczni. Najśmieszniej jest zawsze w klasach c ha ha mat-fizy jedne ;D

Maaatko, mogłabym się rozpisać, ale i tak wszystkiego nie jestem w stanie opisać ; )
Jeżeli ma się w miarę przyzwoite oceny, to nie jest ciężko się dostać. Taż się zastanawiałam, czy mnie przyjmą i ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, przyjęli mnie jako szóstą
życzę wszystkim powodzenia w wyborze
__________________
"No One Can Hurt You Now
Because You Know What's True
Yes, I Believe In Me
So You Believe In You!"
♥♥♥
_ Monique _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 16:16   #1440
Camie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Katowice!
Wiadomości: 13
Dot.: Licea W Katowicach

A jak wygląda kwestia lingwistycznego w Konopie?? Wysoki poziom>??? Dużo zakuwania??? Fajni nauczyciele???
Camie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-24 22:37:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:52.