OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-04-15, 14:48   #31
Kaira McLilian
Przyczajenie
 
Avatar Kaira McLilian
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Szczerze zainteresowała mnie ta metoda. Czytałam o oczszczaniu olejkami na blobu Azjatycki Cukier, ale za bardzo nie wiedziałam z czym to się je. Artykuł jest bardzo klarowny i wiele wyjaśnia, dziękuję za niego. Zamierzam spróbować, choć boję się, że moją zapchaną cerę, nawiedzaną ostatnio przez ropne wypryski, może to jeszcze bardziej podrażnić.
Kaira McLilian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-15, 18:12   #32
jhsat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Maintal/Frankfurt am Main
Wiadomości: 18
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Wczoraj wyprobowalam ta metode oczyszczania skory,choc przyznam szczerze ze balam sie bardzo,poniewaz od jakiegos czasu na mojej skorze pojawiaja sie ropne krosty,zaskorniaki.wyprob owalam juz tyle kosmetykow i tych z gornej polki tez i bez zadnych rewelacji,moja skora pozostawala bez wiekszych zmian(a mam juz 30 na karku).Po wczorajszej "kuracji" olejkami dzisiaj rano zauwazylam ze nic nowego na twarzy mi sie nie pojawilo-tzn zadnego nowego pryszcza.Skora nie byla swiecaca jak to codziennie z rana .Dzisiaj tez juz OCM-owalam skorke i szczerze (jak na razie) jestem zachwycona!!!!!:lov e::j upi: I pomyslec,ile to kasy wydalam na mazidla,ktore nic pozytecznego z moja skora nie zdzialaly!!!!!!!!

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Zapomnialam dodac ze skora jest gladka i przyjemna w dotyku,taka NORMALNA,taka jak powinna byc!!!! super i polecam
jhsat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-15, 20:42   #33
Diana_93
Raczkowanie
 
Avatar Diana_93
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 77
GG do Diana_93
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Do Marysia180: ja bym radziła dodawać 10-20% olejku dodatkowego, ale możesz próbować więcej
polecam strony z olejkami i półproduktami: zróbsobiekrem, mazidła i biochemiaurody
jak ktoś zacznie przygodę z olejami to nie będzie się mógł powstrzymać i gwarantuję wam że kremy przestaną być potrzebne
Diana_93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 13:48   #34
beatryczee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Thumbs up Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

jakież było moje przerażenie, kiedy przedwczoraj pierwszy raz przeczytałam o tym, że miałabym moją tłustą, zanieczyszczoną, skłonną do trądziku cerę myć... tłustymi olejami. jednak ciekawość zwyciężyła, wczoraj pobiegłam zakupić olejek rycynowy oraz lniany (i zgrabną 100ml buteleczkę z mega wygodnym dozownikiem z rossmana za 1,99zł oraz ściereczkę z mikrofibry - jana niezbędnego za 8 zł mam nadzieję, że może takowa być). Wczoraj wieczorem i dzisiaj rano zastosowałam i... od dawna nie miałam tak czystej, świeżej twarzy. i od razu nabrała zdrowszego koloru! niezwykłe uczucie. a to nakładanie gorącego ręczniczka mmm co za przyjemność mam nadzieję, że efekty będą równie wspaniałe. polecam!
beatryczee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 13:51   #35
Terrorystka77
Raczkowanie
 
Avatar Terrorystka77
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 255
Cool Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

w końcu pozbędę się tych zaskórników i krostek!!! : roza:
__________________
"Całe życie czekamy na nadzwyczajnego człowieka, zamiast zwyczajnych ludzi przemieniać w nadzwyczajnych. "

Hans Urs von Balthasar

3077
Terrorystka77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 15:39   #36
Nathi
Przyczajenie
 
Avatar Nathi
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 26
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Stosuję tę metodę od 3 dni i jestem w szoku. Moja skóra wygląda rewelacyjnie i przestała się łuszczyć Nie muszę już robić peelingu codziennie wieczorem,a zaskórników jest zdecydowanie mniej
__________________
Dokładne recenzje kosmetyków

Nie sztuka być zauważoną, lecz zapamiętaną!
Nathi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 18:41   #37
_Japonka_
Rozeznanie
 
Avatar _Japonka_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 739
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Już od jakiegoś czasu przecieram wieczorem twarz olejami, a ten artykuł skłonił mnie do wypróbowania metody OCM. Mam tylko pytanie: czy gotową mieszankę w buteleczce trzymacie w lodówce? Niestety nie mam żadnej zamykanej szafki (życie w akademiku ), jedynie półki, ale tam dociera słońce, więc może lepiej trzymać mieszankę w lodówce?
__________________
au pair lipiec sierpień wrzesień - Haga

They make it look so easy. Connecting with another human being. It's like no one told them it's the hardest thing in the world.
_Japonka_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-16, 19:45   #38
Terrorystka77
Raczkowanie
 
Avatar Terrorystka77
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 255
Cool Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

mógłby mi ktoś napisać jakie olejki będą dobre dla mojej twarzy i w jakiej proporcji

nie wiem jaki mam typ cery
- mam zaskórniki na nosku i wokół
- pojawiają się krostki w różnych miejscach
- czasem skóra jest sucha i się łuszczy

pomóżcie
__________________
"Całe życie czekamy na nadzwyczajnego człowieka, zamiast zwyczajnych ludzi przemieniać w nadzwyczajnych. "

Hans Urs von Balthasar

3077
Terrorystka77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 00:12   #39
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

terrorystka - ciężko powiedziec . raczej cerę masz mieszaną bądź tłustą.
A jeśli jest wysuszona to może wynik zbytniego stosowania wysuszaczy
ja bym na Twoim miejscu stosowała oleje tak jak do cery normalnej. olej pomoże na łuszczącą się cerę a jednoczesnie oczyści

Japonka - zalezy od oleju . Np lniany trzyma sie w lodówce, ale inne myślę,ze w szafce dadzą spokojnie radę (ja tak robię) . Byleby słońce nie docierało
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 06:36   #40
Farmetka
Raczkowanie
 
Avatar Farmetka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: PLland
Wiadomości: 466
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Cytat:
Napisane przez Kaira McLilian Pokaż wiadomość
Szczerze zainteresowała mnie ta metoda. Czytałam o oczszczaniu olejkami na blobu Azjatycki Cukier, ale za bardzo nie wiedziałam z czym to się je. Artykuł jest bardzo klarowny i wiele wyjaśnia, dziękuję za niego. Zamierzam spróbować, choć boję się, że moją zapchaną cerę, nawiedzaną ostatnio przez ropne wypryski, może to jeszcze bardziej podrażnić.
początki są trudne i przez pierwsze dwa tygodnie jest gorzej a póżniej o niebo lepiej
Farmetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 09:53   #41
Terrorystka77
Raczkowanie
 
Avatar Terrorystka77
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 255
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Cytat:
Napisane przez agadus Pokaż wiadomość
a ja polecam stosuję ta metodę już długo, mam cere mieszaną, i robię sobie takie mieszanki"
-10%oleju rycynowego+10% olejku ze słodkich migdałów+80% olej z pestek winogron
i robiłam też ,że zamiast olejku ze słodkich migdałów dawałam olej kokosowy ale jednak ze słodkich migdałów dużo lepiej się sprawdził
kochana a mogłabyś napisać skąd oleje masz? twoja metoda bd dla mnie dobra, tak sądzę ;]
pozdr ;*

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
terrorystka - ciężko powiedziec . raczej cerę masz mieszaną bądź tłustą.
A jeśli jest wysuszona to może wynik zbytniego stosowania wysuszaczy
ja bym na Twoim miejscu stosowała oleje tak jak do cery normalnej. olej pomoże na łuszczącą się cerę a jednoczesnie oczyści

Japonka - zalezy od oleju . Np lniany trzyma sie w lodówce, ale inne myślę,ze w szafce dadzą spokojnie radę (ja tak robię) . Byleby słońce nie docierało
dzięki śliczne może coś z tego będzie
__________________
"Całe życie czekamy na nadzwyczajnego człowieka, zamiast zwyczajnych ludzi przemieniać w nadzwyczajnych. "

Hans Urs von Balthasar

3077
Terrorystka77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-17, 14:56   #42
olap93
Zakorzenienie
 
Avatar olap93
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 625
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Ja stosuje od ok. tygodnia i mnie wypryszczyło i to takie krosty grube, podskorne
olap93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 15:07   #43
Farmetka
Raczkowanie
 
Avatar Farmetka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: PLland
Wiadomości: 466
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Cytat:
Napisane przez olap93 Pokaż wiadomość
Ja stosuje od ok. tygodnia i mnie wypryszczyło i to takie krosty grube, podskorne
jak już wczesniej pisałam pierwsze dwa tygodnie sa trudne, mnie też na początku wypryszczyło. Trzeba to przeżyć i tyle
Farmetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 15:09   #44
dannu
Rozeznanie
 
Avatar dannu
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 869
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

powiem Wam, że się zastanawiałam nad tą rewelacyjną metodą, ale jednak się nie zdecyduję. mam bardzo wrażliwą, cienką i naczynkową cerę. wszelkie odstępstwa od aktualnej normy lub też kilka nagłe zmiany powodują zaczerwienienie, podrażnienie i milion syfków.
może któraś z Wizażanek ma podobne warunki twarzowe i przetestowała OCM z pozytywnym rezultatem?
dannu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 16:35   #45
Diana_93
Raczkowanie
 
Avatar Diana_93
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 77
GG do Diana_93
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Cytat:
Napisane przez Terrorystka77 Pokaż wiadomość
mógłby mi ktoś napisać jakie olejki będą dobre dla mojej twarzy i w jakiej proporcji

nie wiem jaki mam typ cery
- mam zaskórniki na nosku i wokół
- pojawiają się krostki w różnych miejscach
- czasem skóra jest sucha i się łuszczy

pomóżcie
polecam olej tamanu - sama stosuję i widzę efekty - likwiduje ślady po starych wypryskach i zapobiega nowym, ale tym olejkiem smaruję buzię po jej wcześniejszym umyciu, a do OCM używam mieszaniny oliwki Hipp + rycynowy

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

Cytat:
Napisane przez dannu Pokaż wiadomość
powiem Wam, że się zastanawiałam nad tą rewelacyjną metodą, ale jednak się nie zdecyduję. mam bardzo wrażliwą, cienką i naczynkową cerę. wszelkie odstępstwa od aktualnej normy lub też kilka nagłe zmiany powodują zaczerwienienie, podrażnienie i milion syfków.
może któraś z Wizażanek ma podobne warunki twarzowe i przetestowała OCM z pozytywnym rezultatem?
ja też mam taką cerę jak Twoja i OCM mi nie szkodzi, ważne jest żeby ściereczka nie była gorąca tylko ciepła wtedy nie będą pękać naczynka

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Terrorystka77 Pokaż wiadomość
kochana a mogłabyś napisać skąd oleje masz? twoja metoda bd dla mnie dobra, tak sądzę ;]
pozdr ;*

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------


dzięki śliczne może coś z tego będzie

olej rycynowy dostaniesz w każdej aptece a resztę olejków dostaniesz na mazidla, biochemiaurody, zrobsobiekrem albo allegro

Na zrobsobiekrem dostaniesz nawet olejek z "marychy"
teraz to olejków jest naprawdę wiele są z truskawek, malin, brzoskwiń, itd. dlatego porzucam kremy na rzecz olejków, bo taki np. olejek z malin posiada właściwości absorbowania promieniowania UV (na poziomie SPF 28 - 50 – tak jak czysty tlenek tytanu) ale jest bardzo drogi bo z jednej ciężarówki malin uzyskuje się około 18 litrów oleju (11,90zł/15ml cena ze strony zrobsobiekrem)

Zajrzyjcie na str sklepu i zobaczcie sobie rodzaje i charakterystykę olejków zimnotłoczonych:
http://zrobsobiekrem.pl/pl/c/Oleje-z.../4/1/default/3

Edytowane przez Diana_93
Czas edycji: 2012-04-17 o 16:42
Diana_93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 17:47   #46
nan94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 16
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

yhmm..
__________________
nan94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 19:01   #47
dannu
Rozeznanie
 
Avatar dannu
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 869
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Cytat:
Napisane przez Diana_93 Pokaż wiadomość
ja też mam taką cerę jak Twoja i OCM mi nie szkodzi, ważne jest żeby ściereczka nie była gorąca tylko ciepła wtedy nie będą pękać naczynka
dzięki za info może się jednak skuszę
dannu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 19:15   #48
Terrorystka77
Raczkowanie
 
Avatar Terrorystka77
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 255
Cool Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

pomogłaś mi ♥
__________________
"Całe życie czekamy na nadzwyczajnego człowieka, zamiast zwyczajnych ludzi przemieniać w nadzwyczajnych. "

Hans Urs von Balthasar

3077
Terrorystka77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 22:39   #49
Diana_93
Raczkowanie
 
Avatar Diana_93
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 77
GG do Diana_93
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

ja też zapuszczam (a doniedawna miałam jeszcze włosy do łopatek, ale ponad miesiąc temu ścięłam się prawie na twiggy) a teraz tęsknię za swoimi długimi falistymi włosiskami

polecam Wam blog Alinki :
http://brunettesheart.blogspot.com/ szczególnie ostatni post o nowej pielęgnacji i diecie

Edytowane przez Diana_93
Czas edycji: 2012-04-17 o 22:47
Diana_93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-18, 07:06   #50
Farmetka
Raczkowanie
 
Avatar Farmetka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: PLland
Wiadomości: 466
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Cytat:
Napisane przez dannu Pokaż wiadomość
powiem Wam, że się zastanawiałam nad tą rewelacyjną metodą, ale jednak się nie zdecyduję. mam bardzo wrażliwą, cienką i naczynkową cerę. wszelkie odstępstwa od aktualnej normy lub też kilka nagłe zmiany powodują zaczerwienienie, podrażnienie i milion syfków.
może któraś z Wizażanek ma podobne warunki twarzowe i przetestowała OCM z pozytywnym rezultatem?
Ja mam taką cerę, dość wrażliwa,naczynkowa i tak jak Ciebie zmiany powodowały wypryszczanie. Po przejściu na OCM faktycznie pierwsze dwa tygodnie były ciężkie, stan cery się pogorszył i mnie obsypało a potem było super. Teraz mam na tyle ładną buzię, że tylko się pudruję na ewentualnie większe naczynko delikatnie korektor i voila!
Farmetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-18, 07:42   #51
Terrorystka77
Raczkowanie
 
Avatar Terrorystka77
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 255
Cool Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

OCM wypróbowany .... i szczerze powiem , że mam taka jakąś milszą twarz .. i żadne krostki nowe się nie pojawiły, zaskórników nie widać. Ta metoda służy mojej buźce jestem zadowolona.
Dziewczyny nie bójcie się to jest naprawdę przyjemną metoda
__________________
"Całe życie czekamy na nadzwyczajnego człowieka, zamiast zwyczajnych ludzi przemieniać w nadzwyczajnych. "

Hans Urs von Balthasar

3077
Terrorystka77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-18, 08:07   #52
dannu
Rozeznanie
 
Avatar dannu
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 869
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Cytat:
Napisane przez Farmetka Pokaż wiadomość
Ja mam taką cerę, dość wrażliwa,naczynkowa i tak jak Ciebie zmiany powodowały wypryszczanie. Po przejściu na OCM faktycznie pierwsze dwa tygodnie były ciężkie, stan cery się pogorszył i mnie obsypało a potem było super. Teraz mam na tyle ładną buzię, że tylko się pudruję na ewentualnie większe naczynko delikatnie korektor i voila!
mówisz? trochę się jednak obawiam, ale jak napisała Diana powyżej wypróbuję z ciepłym a nie gorącym ręcznikiem
dannu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-18, 11:52   #53
Farmetka
Raczkowanie
 
Avatar Farmetka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: PLland
Wiadomości: 466
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

koniecznie tylko ciepły ręcznik, gorący daje super odprężenie ale naczynka moga strzelic.Poza tym zmywanie ręczniczkiem delikatnie złuszcza skórę( nie trzec za mocno) i nie uzywam juz peelingu do twarzy a bużkę mam bez odstających skórek.

Poniżej linki do stron, które warto obejrzeć m.in. po to aby sie uswiadomic dlaczego naturalne jest lepsze

http://www.forum.radiobc.pl/index.php?topic=131.0

http://cudownediety.blogspot.com/201...kodliwych.html

http://www.storyofstuff.org/
Farmetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-18, 12:17   #54
aga12174
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 920
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

ja mam cerę rzczej tłustą, wykorzystałam mieszankę olejku rycynowego z jojoba, i już po 2 użyciach mam wrażenie, moja skóra twarzy mniej się świeci, pory i zaskorniki są mniej widoczne. Mam pytanie stosujecie tylko na wieczór czy też rano?
__________________
aga12174 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-18, 12:46   #55
Farmetka
Raczkowanie
 
Avatar Farmetka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: PLland
Wiadomości: 466
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

ja stosuję na wieczór, wiem, że niektóre dziewczyny stosują też rano
Farmetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 09:54   #56
baranek2412
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Zaczynam dziś Mam odwieczny problem z cerą (trądzik różowaty) i stosowałam już bardzo dużo preparatów, lekarstw, antybiotyków. Jedne pomagały inne wręcz przeciwnie, jeszcze inne aaa szkoda gadać... Chętnie spróbuję czegoś naturalnego, bo z doświadczenia wiem, że natura działa najlepiej. Moja buzia w tej chwili wygląda nieciekawie: zaczerwienienia i jeden wulkan na brodzie. To do dzieła!

P.S.
W szafce mam olej lniany, z oliwek i słonecznika
baranek2412 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 10:18   #57
Astridd
Rozeznanie
 
Avatar Astridd
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 593
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Baranek, przy trądziku różowatym każda forma nagrzewania jest niewskazana. Ani ciepły ręcznik, ani parówka. I to że kuracja jest naturalna nic nie zmienia. Możesz pogorszyć stan skóry.
Astridd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 21:51   #58
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Hej! Mam szereg wątpliwości co do tej metody, proszę o rozjaśnienie

1. Czy skóra jest bardzo tłusta po zastosowaniu tej metody? Zastanawiam się czy np. olej nie osadza się na rzęsach i nie utrudna makijażu oczu. Czy ma jakiś sens mycie jej potem np. żelem do twarzy_
2. I jak to wygląda z przemywaniem rano?
3. Które oleje polecacie?? Mówię o tych dziwaczniejszych typu z malin, orzecha laskowego, migdałowy, kokosowy, z konopii.....
4. jak często stosujecie? czy wystarczy przemyć twarz takim a la tonikiem olejowym? czy konieczny jest ten ręcznik?
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 07:13   #59
beatryczee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Burbery, skóra w ogóle nie jest tłusta, jeśli dobrze wykonasz wszystkie czynności - i tu odpowiedź na inne Twoje pytanie, tak, konieczny jest ręcznik, jeśli wysmarujesz - przemyjesz twarz olejem (tak jak to się robi tonikiem) to na pewno będzie tłusta :P a używając do tego gorącego ręcznika, skutecznie zmyjesz olej (spróbuj sobie umyć tłuste naczynia zimną wodą - nie da rady. więc trzeba koniecznie na ciepło, wprawdzie na koniec dajesz zimny okład ale wtedy już starłaś na gorąco ten olej z twarzy). Jeśli przetrzesz tym gorącym ręcznikiem też rzęsy to nic na nich nie zostanie, ja nie mam z tym problemu a uwierz, że mocno tuszuję rzęsy. Jeśli umyjesz potem twarz żelem to cała metoda traci sens, bo tu chodzi właśnie o to, żeby nie katować twarzy chemią. Wyłącznie olej. Pytasz o rano - ja myję olejem i rano i wieczorem ale jeśli chcesz to podobno dobre jest mydło Alep, możesz np. stosować zamiennie. Co do rodzaju oleju... ehh w ogóle na wszystkie pytania znalazłabyś odpowiedzi, jeśli byś dokładnie poczytała, no ale neich będzie. Olej dobierasz do rodzaju cery. Ja mam tłustą ze skłonnościami do trądziku i używam lnianego, polecam. Nie wiem jaką masz cerę, do suchej podobno oliwa z oliwek nawet może być (oczywiście tłoczona na zimno). Tutaj masz opisy wszystkich http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/c/Oleje-zimnotloczone/4 coś sobie wybierzesz. ale nie polecam kupować na tej stronie, drogo strasznie, lepiej tam poczytaj a kup sobie w markecie spożywczym, ja kupiłam 250ml lnianego za 16 zł, był nawet za 9 zł.
beatryczee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 08:14   #60
ewelka_637
Raczkowanie
 
Avatar ewelka_637
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Burbery

1.Każdy makijaż bardzo ładnie się zmywa (jest mały problem przy zmywaniu kresek eyelinera, ale wystarczy bardziej pomasować to miejsce.)
2.Wydaje mi się że najlepiej tą metodę stosować wieczorem do demakijażu i "odnowienia" skóry po całym dniu, efekt jest świetny. Mam skórę normalną z skłonnością do mieszanej i po OCM jest taka świeża i jedwabiście delikatna. A rano przemyć buzię hydrolatem bądź tonikiem.
3.Zależy od gustu ja używam z pestek winogron oraz z oliwek
4.Tak jak mówiłam najlepiej stosować metodę wieczorem. Po zrobieniu całego OCM są lepsze efekty i na tym to polega. Nie próbowałam mieszanką przecierać tylko twarzy. Po to jest cała ta otoczka aby osiągnąć wymagany efekt

Polecam i pozdrawiam
__________________
ewelka_637 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-26 03:26:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:41.