Bromergon - wątek zbiorczy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-09, 09:52   #1
WAgulek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 39
Arrow

Bromergon - wątek zbiorczy!


Witajcie
Mam dośc wysoki poziom prolaktyny (12 razy większy wynik po obiciązeniu niż przed)-badanie robiobne w zwiazku z silnymi nerwami przed okresem szczególnie (PMS)-lekarz zalecil mi brac na noc codizennie pol tabletki Bromergonu-niesttey juz po pierwszej dawce mialam silny bol głowy w nocy, rano nie obeszlo sie bz tabletki przeciwbolowej, kolejnej nocy to samo-natomiast rano koszmar-nudności, półprzytomna , wymioty i pol dnia pokladania sie bez sił i ze ściśniętym żołądkiem.Odstawilam.Zast anawiam się cyz to mozliwe, zeby taka mala dawka miala taki skutek? w ulotce na temat bołu glowy nie doczytalam się. Zastanawiam się, czy nie brać zamiast tego Castagnusa -czy jest szansa ze te ziolowe tabletki obniża mit ą prolaktyne? Mam takze problemy zniskim libido-ale glownie chodiz mi o PMS i silne nerwy. Doradźcie co robić, boję się tych hormonalnych lekow-Bromergon podobno ma byc dobrze tolerowany, lekarz mowil,z e przez kilka pierszych dni moze byc gorsze samopoczucie i ze powinno przejsc, ale tez przy tak malej dawce raczej nie powinno tak zle samopoczucie wystąpic. Czy któraś z was miala moze tez tak kiepskie samopoczucie po Bromegronie? czy to normalne i czy powinnam to jakos przetrwac ( nie sądze zebym dala rade-przeciez nie mogę co rano brac przeciwbolowych tabletek-bez przesady)Czy ten Castagnus w ogole dziala? Prosze o rady.dzieki.
WAgulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 10:30   #2
kaYa
Zadomowienie
 
Avatar kaYa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 697
GG do kaYa
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

mam pytanko - u jakiego byłaś lekarza ? ginekologa czy endokrynologa-ginekologa ? ja byłam u Ładyńskiego na Myliusa
jak wysoką masz ta prolaktynę - ja miałam 3483 a po miesiącu mam 1157 ale mam inny lek - popołudniu sprawdze w domku i powiem ci
kaYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 12:01   #3
WAgulek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 39
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Ja chodze do Drozda-przychodnia na Bazyńskiego-to ginekolog.Nie mam przy sobie wyniku-ale mialam chyba gdzies ok 3900 ten wynik po obciążeniu. Zastanawiam się ,czy to bardzo zle samopoczucie po drugiej dawce-nie bylo spowodowane tymn, ze rano wzielam nurofen na ten bol glowy-na pusty żolądek.nie wiem co robic, cyz isc po inne leki, zczy jeszcze sprobowac wziać ten bromergon-wlasnie zgadalam sie z moja siostrą i ona mowi,z e tez przez kilka pierwszych dni miala lekie bole glowy i ze przeszly-wiec juz nie wiem co robic.Branie codziennie tabletek przeciwbolowych to tez nie najlepszy pomysł.A moze ta moja wysoka prolaktyna bierze się z nerwow? jestem b.nerwowa, po ciazy to juz makabrycznie-wiecznie zla i rozdrażniona-moze jak zaczne brac coś na uspokojenie, to i proklaktyna się obnizy-a moze obnizenie prolaktyny spowoduje uspokojenie się? sama nie wiem co mam robic.
WAgulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 13:33   #4
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

z tego co wiem to bromergon nie jest dobrze tolerowany. radze ci poszukac jakiegos innego leku z mniejszymi skutkami ubocznymi. ja wlasnie dlatego nawet nie wykupilam bromergonu, bo slyszalalm o jego "okropnym" dzialaniu ubocznym. z tego co wiem to on bardzo oslabia czlowieka, czesto sa nudnosci, wymioty, bole glowy i tak jak pisalas - czlowiek chodzi taki skolowany. ja to bym padla po tym bromergonie, bo normalnie mam niskie cisnienie i tylko bym spala, a po tym leku to juz bylby moj koniec... jednak nie na wszystkich dziala tak samo bromergon. ja mam zamiast tego leku norprolac, ale jeszcze nie zaczelam go lykac. na razie sprobuje ugryzc moje problemy od innej strony.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 13:33   #5
kaYa
Zadomowienie
 
Avatar kaYa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 697
GG do kaYa
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

twoja nerwowość i stany napięć są spowodowane właśnie wysokim poziomem prolaktyny , skonsultuj sie z lekarzem w sprawie tabletek może wymieni ci na inne
kaYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 15:57   #6
olli03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Witam
mi dr Ładyński zapisał Dostinex- bierze się raz na tydzień i ew. skutki uboczne mozna odczuwac jedynie następnego dnia (ja nie odczuwam prawie zadnych).
jego wadą jest jednak cena ok. 320 zł za opakowanie wystarczające na prawie 3 miesiace.
pozdrawiam
olli03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 16:28   #7
kaYa
Zadomowienie
 
Avatar kaYa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 697
GG do kaYa
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

właśnie sprawdziłam - też dostałam te tabletki - rewelacja , tylko po pierszej tabletce czułam się fatalnie - teraz góry mogę przenosić !!!!
kaYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-09, 19:37   #8
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Z moich doświadczeń wynika, że nieźle jest tolerowane dopochwowe przyjmowanie Bromergonu.
(np. 3 tabletki na dobę, można stosować jednorazowo).
Niektórzy lekarze nie są zwolennikami takiego sposobu stosowania,
ale w wielu przypadkach to się sprawdza.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 06:22   #9
WAgulek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 39
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Dziękuję za odpowiedzi. Panie Doktorze-czy to znaczy, ze przepisaną dawke moge spróbować zastosowac dopochwowo?
Boję sie jakos wracać do tego bromegronu-ale tez nie bardzo mnie stać na dużo drozsze leki-chociaż wiadomo-zdrowie najwazniejsze.
WAgulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 20:49   #10
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Dawkę większą od przepisanej (2, nawet 3 razy). Wchłanianie z pochwy jest słabsze niż z przewodu pokarmowego.
Efekt można ocenić badając stężenie prolaktyny po np. 2 tygoniach.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 10:00   #11
WAgulek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 39
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Ok, spróbuję, dziękuję za odpowiedż.Kupilam tez sobie castagnus-czy jest sens zażywać go łącznie z bromegronem? lub jeśli jednak samopoczucie po bromegronie bedzie nadal kiepskie-to zamiast niego? czy w moim przypadku może castagnus coś zdzialac?
WAgulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-13, 11:01   #12
adamuss248
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4
Bromergon, a ciąża-Pilne!

Witam, panie doktorze, mam wysoką prolaktynę:49,45ng/ml, 1godz. po 10mgmetoclopramidzie-175,60ng/ml. Pani doktor u której się leczę przepisała mi bromergon,ale zaznaczyła, abym w czasie jego stosowania "zawiesiła" plany starania się o maluszka. I ty pojawia sie problem, ponieważ słyszałam, że lek ten stosuje się do momenty zajścia w ciążę, a nawet w początkowym jej okresie aby uniknąć poronienia. I jeszcze jedno pytanie jak ustalić przyczynę tak wysokiej prolaktyny? Czy może to być groczulak, przy takich wskaźnikach? Pytam dlatego, że wiem,iż jednym z powodów podwyższonej prolaktyny może być niedoczynność tarczycy. Cz w związku z tym bromergon wystarczy? Proszę o odpowiedź, bo mam mętlik w głowie. Nie wiem co robić, a dziś mam wizytę u lekarza. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
adamuss248 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 16:43   #13
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Bromergon, a ciąża-Pilne!

W wielu ciążach był podawany na początku Bromergon, bo po prostu pacjentki nie wiedziały, że są w ciąży. Jeżeli ciąża jest stwierdzon, lek należy odstawić.
Takie stężenia prolaktyny z reguły są wynikiem obecności mikrogruczolaka
co wymaga takiego właśnie jak u Pani sposobu leczenia.
Oznaczanie "hormonów tarczycowych" też byloby wskazane, ale nie szukałbym koniecznie związku z prolaktyną.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 19:22   #14
adamuss248
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4
Dot.: Bromergon, a ciąża-Pilne!

Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie: po jakim okresie stosowania bromergonu należy wykonać ponowne badanie stężenia prolaktyny? Może zaleciłby Pan dodatkowe badania jeśli tak to jakie? Pozdrawiam.
adamuss248 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 13:39   #15
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Bromergon, a ciąża-Pilne!

Z dodatkowych badań - ocena owulacji w USG.
Inne badanie - w zależności od tego wyniku.
(Ale lekarz prowadzący może mieć inny plan)
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 11:50   #16
adamuss248
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4
Dot.: Bromergon, a ciąża-Pilne!

Dziękuje za udzielenie odpowiedzi> Mam jeszcze jedno pytanie: biorę 2 tabletki dziennie bromergonu kiedy mam się udać na ponowne badanie prolaktyny? Pozdrawiam.
adamuss248 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 16:03   #17
olar
Przyczajenie
 
Avatar olar
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 10
Thumbs down Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Mam pytanie do Pana Doktora. Właśnie odebrałam wyniki prolaktyny. Do lekarza zarejestrowana jestem dopiero na 7 lutego, ale nie chcę tak długo czekać. Chciałabym aby zinterpretował Pan moje wyniki.
Oto one: rok ur. 1979, 4 dzień cyklu, PRL bez obciążenia: 841,9 mlU/l, po tabletce czyli po godzinie 2023,0. Nadmienię, że poziom tarczycy robiłam wcześniej i był w normie.
Bardzo proszę o szybką odpowieddź. Będę wdzięczna
olar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 14:53   #18
Ania_an
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7
Podejrzenie pco, bromergon

Lekarz zlecił mi ostatnio Bromergon. Czy ułatwi mi on zajście w ciążę. Czy mogę go brać nawet po zapłodnieniu??? Mam podejrzenie PCO. Już ponad pół roku staramy się z mężem o małego szkraba. Jak narazie lipa Czy przy braku miesiączki (biorę Duphaston) Można określić dni płodne??
Ania_an jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 18:25   #19
Lukrecja_27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 7
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Witam ja mam przypisany Dostnex ponoć ten lek jest znacznie lepszy od innych. Jest ponoć nowocześniejszy i na być lepiej tolerowany przez organizm. Tyle wiem od lekarza a jak będzie naprawdę to dowiem się wkrótce bo zacznę go brać dopiero w poniedziałek. W mojej aptece go nie mieli i muszą sprowadzić. Cena za 8 tabletek - to 250-260 zł (u mnie w aptece) to jest kuracja na 4 miesiące po 1/2 tabletki tygodniowo. Jestem ciekawa czy nie będzie miał efektów ubocznych takich jak po Bromergonie.
Lukrecja_27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-28, 21:42   #20
długowłosa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

dobry wieczór chciałam sie zapytać czy bromergon pomaga na zmiany trądzikowe nasilające się w okresie owulacji i przed miesiączką czy dawka jedna tabletka dziennie na noc jest wystarczająca bardzo prosiłabym też o informację czy ten lek zatrzymuje wodę w organiźmie gdyż mam do tego skłonności po niektórych lekach bardzo proszę o odpowiedź
długowłosa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 21:51   #21
długowłosa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

chciałam jeszcze dodać ze wynik prolaktyny jest w granicach normy
długowłosa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 08:04   #22
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

no ja nie biore bromergonu, ale nor prolac i nie zauwazylam, zeby zatrzymywala mi sie woda w organizmie po tym leku. ponadto ja tez mam prolaktyne wlasciwie w normie. a co do zmian tradzikowych to nie wiem na razie. jak cos zauwaze to na pewno napisze.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 10:58   #23
olar
Przyczajenie
 
Avatar olar
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 10
Red face Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Witajcie, dawno nie zagladalam.
Moje problemy z prolaktyna dalej trwaja. Zaczelam od Bromergonu i brałam go przez 2,5 miesiaca.I cały czas przybierałam na wadze. Może i z powodu zatrzymywania wody w ograniźmie - ponieważ zbyt wiele nie jadam. A może po prostu z powodu burzy hormonów. Jestem po wizycie u endokrynologa, który zalecił mi branie Dostinexu (cena 280 zł w najtańszej aptece). Właśnie minął miesiąc odkąd zaczęłam go stosować i zrobiłam wyniki. Oto one: PRL 99,8 mlU/l (norma 127-637), PRL po 60 min. 124,8 mlU/l. Zastanawiam się czy te wyniki nie są też nieodpowiednie - tym razem za niskie. Czytałam, że wyniki przed i po tabletce nie powinny być do siebie zbliżone, a im mniejsza różnica między nimi tym gorzej. No i mam kolejny dylemat. Jutro dzwonie do lekarza i muszę z nim to przedyskutować. Jutro też mam izytę u neurologa - będę naciskać na zrobienie TK - z resztą moja lekarz pierwszego kontaktu kazała mi się nad tym upierać.
Dostinex rzeczywiście nie powoduje dużych skutków ubocznych - w przeciwieństwie do Bromegronu. Teraz już rzadko mam napadowe bóle głowy (choć nadal się pojawiają) i tylko raz zakręciło mi się w głowie.
No i od 2 miesięcy intensywnie ćwiczę (2x w tygosniu aerobik w wodzie z basenem), 1x Body Space i 2x siłownia. Ciało ładniej wygląda i zaczyna mi waga spadać, ale dopowrotu do mojej wagi jeszcze daleko.
Co zaś się tyczy cery - to Dostinex raczej nie pomaga na cerę, gdyż w połowie cyklu zaczynam mieć strasznie wywalone czoło. Pomimo, iż mam maść od dermatologa.
Jeśli wiecie coś o interprretacji moich wyników dajcie znać. Dzięki.
olar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 20:27   #24
olar
Przyczajenie
 
Avatar olar
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 10
Unhappy Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Wiecie - dzwoniłam do endokrynologa, u którego już raz byłam ale nie podowało mi się jego podejście. Powiedział, ze wszystko OK i nie muszę się martwić mam zmniejszyć porcję tabletek. No i rozmawiając ze mną sobie ziewał. Co prawda neurolog też mi powiedziała, że nie mam się co martwić. Ale myślę o zmiene lekarza - nawet się zarejestrowałam do dwóch innych endokrynologów poleconych przez pania neurolog - tylko, że owe wizyty są na 22.09 i 05.10 Aż mnie krew zalewa, że w naszej służbie zdrowia trzeba tyle czekać aby mieć wizytę z NFZ.
olar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 13:37   #25
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Cytat:
Napisane przez olar
Co prawda neurolog też mi powiedziała, że nie mam się co martwić. Ale myślę o zmiene lekarza - nawet się zarejestrowałam do dwóch innych endokrynologów poleconych przez pania neurolog - tylko, że owe wizyty są na 22.09 i 05.10 Aż mnie krew zalewa, że w naszej służbie zdrowia trzeba tyle czekać aby mieć wizytę z NFZ.
olar no to dlugo bedziesz czekac na ta wizyte .

ja jak chcialam zapisac sie na wizyte do endokrynologa z NFZ-u to pani oswiadczyla mi, ze limit miejsc na rok 2006 wyczerpal sie. zdenerwowalam sie strasznie, powiedzialam jej co o tym mysle . potem oczywiscie dyla prywatnie do lekarza. i tak juz mam zrobione wyniki, jestem po wizycie. prolatyna mi spadla, mam nic nie brac. za 2 miesiace mam powtorzyc wyniki.

olar zycze ci powrotu do zdrowka .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 21:12   #26
Gosiutka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 916
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

ja dobrze tolerowalam ten lek Na nic nie narzekałam
Gosiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 13:11   #27
annaczer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 1
Dot.: Bromergon i silne bóle głowy

Biorę bromergon od ponad 2 miesięcy, źle tolerowałam ten lek około miesiąca-miałam chyba wszystkie możliwe skutki uboczne. Ale najbardziej martwi mnie to, że nie mam nadal regularnych okresów a ponad to są one bardzo bolesne-a nigdy tak nie było!Ostatnio nawet zemdlałam z bólu, później wymiotowałam i miałam biegunkę. Leku nie powinno się brac jak się jest w ciąży. A może te bolące okresy to poronienia??Czy biorąc ten lek jak jestem w ciąży (pierwsze np. 2 tygodnie) mogę powodowac poronienia?
annaczer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 12:38   #28
Nortia
Przyczajenie
 
Avatar Nortia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15
Arrow Dziwne skutki uboczne Bromergonu

Endokrynolog stwierzdził u mnie hiperprolaktynemię. Jedynymi objawami, które jak dotąd miałam były lekko nieregularne okresy i bolesne piersi. Od ponad miesiąca zażywam Bromergon (obecnie 1 i 1/4 tabletki na dobę a muszę dojść do dwóch tabletek). Przyznam, że póki co bardzo dobrze znoszę działania tego leku. Martwi mnie jednak kilka objawów typowych dla hiperprolaktynemii, które zaczęły u mnie występować dopiero po rozpoczęciu leczenia Bromergonem, a mianowicie: bardziej intensywne owłosienie ciała, uczucie niepokoju, odkładanie się tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha oraz hustawki popędu seksualnego (ze skrajności w skrajność). Czy to jest normalne? Pomóżcie...
__________________
Nortia

"... kobieta, która idzie śmiało i swobodnie za głosem instynktu, uczciwsza jest od tej, która z zamkniętymi oczyma zdradza męża w jego własnych ramionach."
Nortia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 12:49   #29
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Dziwne skutki uboczne Bromergonu

Cytat:
Napisane przez Nortia
Endokrynolog stwierzdził u mnie hiperprolaktynemię. Jedynymi objawami, które jak dotąd miałam były lekko nieregularne okresy i bolesne piersi. Od ponad miesiąca zażywam Bromergon (obecnie 1 i 1/4 tabletki na dobę a muszę dojść do dwóch tabletek). Przyznam, że póki co bardzo dobrze znoszę działania tego leku. Martwi mnie jednak kilka objawów typowych dla hiperprolaktynemii, które zaczęły u mnie występować dopiero po rozpoczęciu leczenia Bromergonem, a mianowicie: bardziej intensywne owłosienie ciała, uczucie niepokoju, odkładanie się tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha oraz hustawki popędu seksualnego (ze skrajności w skrajność). Czy to jest normalne? Pomóżcie...
Nie wiem, czy Ci wiele pomoge.Kiedy stosowalam Bromergon nie mialam takich objawow, moze jedynie hustawki popedu seksualnego, ale lekarz uprzedzal mnie, ze 'rozne nowe rzeczy moga sie ze mna dziac' i poczatkowo bromergon moze niektore objawy nasilic (np. wyciek z piersi) i to sie po jakims czasie uspokoi.Ale wszelkie niepokojace sygnaly powinnam z nim skonsultowac.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 09:06   #30
dimar
Raczkowanie
 
Avatar dimar
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 282
Dostinex/ Bromergon

cZY KTOS WIEC CZY PO DOSTINEXIE ALBO BROMEGRONIE SIE TYJE??? cZEKA MNIE ROCZNA KURACJA. NIE WIEMCZEGO SIE SPODZIEWAC A NASTEPNA WIZYTE LEARZA MAM ZA MIESIAC, NIECHCE TYLE CZEKAC.
__________________
------------------- napisze jak cos osiagne,
dimar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-18 10:06:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:39.