pierwsza rozmowa w sprawie praktyk - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-22, 21:00   #31
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: pierwsza rozmowa w sprawie praktyk

Cytat:
Napisane przez desti
Fresa w sumie to staram sie o tym nie myslec... bo im wiecej mysle, tym wiecej watpliwosci mam :/ ... zreszta po wstepnym wyborze beda ponowne rozmowy... nawet jakby mi sie udalo dostac do czolowki... to hmmm... co ma byc to bedzie ...
Dokładnie tak jak mówisz-co ma być to będzie .Jak nie tym razem ,to następnym
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 21:09   #32
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: pierwsza rozmowa w sprawie praktyk

Cytat:
Napisane przez ~~~JOLA~~~
Do 30 No to nie ulega watpliwosci, ze niedlugo w koncu zaczniesz ten Ausbildung
w sumie chyba z pieciu albo szesciu mi papiery wrocily... ale nawet gdybym w polowie zalapala sie na rozmowe... to mam nadzieje, ze w ktormys zakonczy sie to sukcesem...

zeby tak mozna bylo pozbyc sie konkurentek hyhy ...


Fresa... ... dziekuje za wsparcie... ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 13:38   #33
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: pierwsza rozmowa w sprawie praktyk

Nie ma za co Desti ,my zagraniczne wizażanki musimy wspierać się nawzajem .Z autopsji wiem,że początki ne należą do łatwych i bardzo ważne jest dobre słowo i wsparcie.Nawet jeśli nie znamy się osobiście ,możemy podnosić się na duchu,w naszej doli na obczyznie
Pozdrawiam
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 14:26   #34
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: ciag dalszy historii... malo optymistyczny

hmmm... ... sporo czasu minelo od mojej pierwszej rozmowy... tyle jeszcze bylo we mnie optymizmu i checi... sporo mialam obaw ale wydawalo mi sie, ze wszystko bedzie dobrze...

niestety nie jest... prawda jest taka, ze ciagle jestem traktowana jak obywatek drugiej kategorii... niewiem czy to tylko dlatego , ze nie mam obywatelstwa i jestem na stalym pobycie :/ ...
bo naprawde trudno mi sobie wyobrazic inna przyczyne... ja zdaje sobie sprawe, ze konkurencja jest duza a miejsc malo... ale po tych miesiacach jest mi po prostu bardzo... bardzo przykro...
bo zalezalo mi na tym zeby znalezc miejsce... duzo czasu spedzialam zastanawiajac sie co wlasciwie chce robic... pani w szkole byla przekonana, ze znajde miejsce... hmmm... jak widac niestety sie mylila...

uwazam, ze jest to bardzo nie w porzadku... wyslalam okolo 30 podan, wszystko tak jak powinno wygladac... liczylam sie z tym, ze czesc wroci... ale nie ze tak to bedzie wygladalo...
wiele mi odeslali nawet nie zapraszajac mnie na rozmowe... ale mialam takie przypadki:
- bylam na rozmowie gdzie nie mieli pelnych dokumentow... pani poprosila mnie zebym dostarczyla jeszcze zyciorys... specjalnie na drugi dzien pojechalam 40 km w jedna strone i co... na nastepny dzien papiery mi wrocily... mile nieprawdaz :/ ... to byla pierwsza rozmowa, ktora tu wczesniej opisalam...
- kolejny przypadek gdzie dostalam list, ze mam sie skontaktowac na poczatku kwietnia w celu ustalenia terminu rozmowy... zadzwonilam 3 kwietnia... pani powiedziala mi, ze jeszcze nie maja daty na rozmowy i ze beda w kontakcie... dwa dni pozniej papiery mi wrocily ...
- o tym tez nie pisalam ale bylam na dwudniowej probie w kolejnym... razem z siastra z oddzialu spedzialm dwa dni... ona byla zadowolona... powiedziala, ze calkiem dobrze bede sobie radzila bo to od razu widac... juz po pierwszym dniu dzwonila do babki, z ktora mialam rozmowe, zeby jej powiedziec jak sobie radzilam... tym bardziej, ze dali mnie na te dwa dni na stacje gdzie byly osoby wymagajace stalej opieki co moze na pierwszy rzut wystraszyc... ale sobie poradzilam... siostra powiedziala, ze bedzie za mnie trzymac kciuki...
minelo cos okolo 3 tygodni... i dzis dostalam papiery z powrotem, ze przyjeli kogos innego na to miejsce...
i tak moge sie zastanawiac dlaczego... bo co byl lepszy ode mnie... jak??? ... skoro po to szukam miejsca zeby sie nauczyc zawodu...

i jeszcze kilka podobnych sytuacji mialam... nie ma co wszystkiego opisywac...

smutno mi dzis cholernie ... bo stracilam nadzieje, ze cos mi sie uda znalezc... mozliwosci juz w sumie nie mam... pozostal mi troche ponad miesiac...

i tylko wkurza mnie strasznie to, ze ciagle dookola slysze o integracji cudzoziemcow z tubylcami... trabia o tym politycy az sie ziemia trzesie...
ale prawde mowiac nikogo to nie obchodzi... ...

nie wiem co mam zrobic... prawie rok szukania... bo na poczatku chcialam isc do panstwowej szkoly pielegniarskiej... gdzie nie mialam szans... ale swoje to trwalo... teraz mam szkole a nie mam miejsca na praktyki...

plakac mi sie chce... ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 18:12   #35
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: ciag dalszy historii... malo optymistyczny

Desti! Strasznie mi przykro. Moze jeszcze sie uda, zobaczysz. A moze jednak to znak, ze powinnas pomyslec o innej szkole? Nie mialas planu awaryjnego? Moze jest cos jeszcze co chcialabys robic?
Pozdrawiam serdecznie.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 21:06   #36
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: ciag dalszy historii... malo optymistyczny

Problem jest w tym, ze juz nie mam pojecia i do ogranicza mnie wiek jezeli chodzi o wybor szkoly... ewentualnie moglabym isc na studia ale na to nie mam czasu

po tym jak nie wyszlo mi z pielegniarstwem to byl moj awaryjny plan... nigdy bym nie przypuszczala, ze tak sie sprawa potoczy...
jeszcze sie nie poddalam... teraz juz nie mam nic do stracenia wiec moge kombinowac... w powodzenie nie wierze ale to zawsze lepiej jak siedziec i nic nie robic...

i jeszcze jest jedna sprawa... na zalatwianie innej szkoly jest juz troche pozno... musialabym kolejny rok czekac... a to juz w ogole w rachube nie wchodzi...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 09:56   #37
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: pierwsza rozmowa w sprawie praktyk

Desti kochana

Ogromnie mi przykro, az mam lezki w oczach!
Nie wiem, co Ci poradzic, bo w tej sytuacji mozesz tylkko probowac dalej. Ja Cie i tak podziwiam, ze tak dlugo wytrzymalas z tym probowaniem, bo powiem Ci, ze ja na pewno bym juz zrezygnowala po tylu podaniach, ile Ty wyslalas. U mnie napisanie takiego podania, wprawadzenie zmian do cv itd to czesto trwa pare dni i przez wiekszosc dnia pisze wtedy, zmieniam, cos edytuje. Wyslalam pare miesiecy temu dokumenty do przedszkola, to nawet nie odpowiedzieli, a mialam wysokie kwalifikacje jak na to, czego oni wymagali. A, i nawet sobie zazyczyli zdjecia, nie wydrukowanego, tylko normalnego. Ciekawe, po co przedszkole katolickie potrzebuje czegos takiego?

Ostatnio mialam wielka nadzieje na prace, ZNOWU, ale teraz mysle, ze to nie wypali, bo widze, ze juz cos kombinuja A zostalam polecona przez pewna dobrz im znana osobe, oni potrzebuja teraz jak najwiecej ludzi do pracy, i byli bardzo zainteresowani mna i w ogole, a teraz nagle jakies dziwne pytania stawiaja.

Ja sprawdzilam juz polaczenia powrotne do Polski. A jak sobie pomysle, ze mam sie tak szarpac, jak Ty, i ciagle ludzic, ze tym razem moze sie uda, to jeszcze bardziej utwierdzam sie w tej decyzji.
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-20, 14:54   #38
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: pierwsza rozmowa w sprawie praktyk

Desti

Tez bardzo mi przykro, ze tak sie wszystko potoczylo... I tak jak Sylwia jestem pelna podziwu Ja stoczylam tylko jedna taka walke o miejsce w szkole, ale wiem, ile mnie to nerwow i lez kosztowalo...
Nie poddawaj sie, wiem, ze po tylu niepowodzeniach nie jest to latwe, ale sprobuj. Wiem, miesiac to naprawde malo czasu, ale moze jednak sie uda
Cytat:
Napisane przez desti
i tylko wkurza mnie strasznie to, ze ciagle dookola slysze o integracji cudzoziemcow z tubylcami... trabia o tym politycy az sie ziemia trzesie...
ale prawde mowiac nikogo to nie obchodzi... ...
Wlasnie... Niestety ciagle nie jestesmy traktowani na rowni z Niemcami... I wyglada na to, ze nigdy nie bedzeimy, bo zawsze znajdzie sie ktos, komu bedziemy przeszkadzac

Bede trzymala kciuki i mam nadzieje, ze mimo wszystkich przeciwnosci uda Ci sie cos znalezc

Sylwia Tobie rowniez zycze powodzenia Nie poddawaj sie, bo to jest najwazniejsze Wiem, ze nie jest latwo, ale czasem warto

Pozdrawiam Was cieplo
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 09:50   #39
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: pierwsza rozmowa w sprawie praktyk

Cytat:
Napisane przez ~~~JOLA~~~
Sylwia Tobie rowniez zycze powodzenia Nie poddawaj sie, bo to jest najwazniejsze Wiem, ze nie jest latwo, ale czasem warto

Pozdrawiam Was cieplo
Dziekuje Przynajmniej tu mozna sie wyzalic...


Desti, mam do Ciebie pytanie. Chodzi o tamta prace, w ktorej ubiegam sie o przyjecie, oni potrzebuja ludzi, ja zostalam dwukrotnie polecona i sie ucieszyli, ale, jak pisalam, chyba juz cos kreca.

Wczoraj dostalam e-maila (w odpowiedzi na mojego z doslanymi swiadectwami), ze dziekuja bla bla bla, i ze sie ze mna skontaktuja.

Zastanawiam sie, czy jest to zwykle splawienie mnie. W Polsce znaczyloby to raczej, ze pracy nie dostalam, ale tu podobno pisza otwarcie, jesli nie maja miejsc itp., ale z drugiej strony ze wzgledu na to, ze zostalam im polecona przez dobrze im znana osobe, to moze w tej sytuacji nie chcieli otwarcie napisac, ze mnie nie chca i czemu, tylko wymyslili taka wymowke, a ja moge czekac na kontakt z ich strony do konca swiata.

Jak Ty myslisz? Czy zdarzalo Ci sie, ze ktos napisal: Skontaktujemy sie, a potem nie bylo zadnego kontaktu z ich strony? Czy tez, jesli juz odpisywali, to pisali otwarcie, ze nie?

Ja sie dodatkowo zastanawiam, co by podali jako powod, gdyby mieli mi otwarcie odmowic, bo przeciez nie brak miejsc (oni pierwsi spytali moja znajoma, czy kogos nie zna do tej pracy).
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 21:28   #40
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: pierwsza rozmowa w sprawie praktyk

hmmm... wiesz to na prawde trudno powiedziec... z praktykami troche inaczej bywa jak z praca... ale Niemcy potrafia niezle kombinowac i w sumie nigdy nie wiadomo jak sie sprawa zakonczy... niby tacy otwarci i szczerze wala jak jest... ale jednak czesto wychodzi, ze wcale tak nie jest...

poczekaj... albo zadzwon tam zeby sie przypomniec... bo wiesz gdybac tak sobie mozna... ale ciagle szansa jest 50/50 ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 13:08   #41
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: pierwsza rozmowa w sprawie praktyk

Cytat:
Napisane przez desti
hmmm... wiesz to na prawde trudno powiedziec... z praktykami troche inaczej bywa jak z praca... ale Niemcy potrafia niezle kombinowac i w sumie nigdy nie wiadomo jak sie sprawa zakonczy... niby tacy otwarci i szczerze wala jak jest... ale jednak czesto wychodzi, ze wcale tak nie jest...

poczekaj... albo zadzwon tam zeby sie przypomniec... bo wiesz gdybac tak sobie mozna... ale ciagle szansa jest 50/50 ...

Dzieki za odpowiedz... Ja jak zwykle zapomnialam podziekowac
Dostalam od nich odpowiedz, jutro maja do mnie dzwonic, boje sie jak cholera, bo u mnie w budynku sa prace jakies prowadzone i czasami u sasiadow boruja mi wiertarka w podloge i huk jest potworny, POTWORNY. Trzymaj za mnie kciuki od 12.00 do 13.00... O Jezu, juz mi niedobrze na sama mysl o jutrzejszym dniu...
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 15:19   #42
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: pierwsza rozmowa w sprawie praktyk

Sylwia... no i jak poszlo ??????? ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 15:20   #43
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: pierwsza rozmowa w sprawie praktyk

Cytat:
Napisane przez desti
Sylwia... no i jak poszlo ??????? ...
Hej. Zadzwonili dopiero wczoraj. Wczesniej, z powodu bledu mojego TZta (ktory nie wyslal emaila, wrrrr) siedzialam nad telefonem po 2 godziny w wyznaczonym wczesniej czasie w piatek i w czwartek, nerwowka jak rzadko, bo takie czekanie tylko pogarsza sprawe, bylam wyczerpana po tym, a oni nie zadzwonili, dopiero potem 'odkrylam' blad TZta i moja zlosc na niego byla wieeeelka Wczoraj zadzwonili niespodziewanie, jak bylam u Majki i poszlo calkiem dobrze, ta czesc przeszlam, jutro mam osobiste spotkanie, test z angielskiego i rozmowe z zalozycielem firmy. Tej rozmowy sie najbardziej boje, bo to Wloch i ja nie wiem, czego mam sie spodziewac. Boje sie glupich pytan, na ktore po niemiecku nie bede w stanie odpowiedziec. W dodatku nie mam nic eleganckiego do ubrania, wszystko jest w PL. Niemcy nie przejmuja sie ubiorem - to wiem, ale Wlosi???

W kazdym razie prosze trzymac kciuki jutro o 12.00!!!
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 13:48   #44
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: pierwsza rozmowa w sprawie praktyk

sporo czasu minelo... odkad zalozylam ten watek... i prawde mowiac powoli tracilam juz nadzeje, ze cos mi z tych planow wyjdzie... co prawda mialam opcje zastepcza ale wiadomo... na tym bardzo mi zalezalo...

iiiiii... UDALO SIE ... ...

ciagle jeszcze trudno mi w to uwierzyc ... a wszystko dzieki przesympatyczej pani ze szkoly... jakies trzy tygodnie temu bylam u niej, zeby powiedziec jak sprawa wyglada... a wygladala kiepsko...
na to ona mi powiedziala, ze jest nadzieja... bo ma osobe, ktora dostala praktyki ale do konca nie jest przekonana czy chce na te trzy lata czy moze na rok... z jej polecenia wyslalam tam jeszcze raz papiery (raz juz mi odeslali) ... z dopiskiem, ze po rozmowe z pania w szkole... dowiedzialam sie, ze moze bedzie wolne miejsce i ze jak bardzo chetnie...
a ze swojej strony pani w szkole zadzwonila do dyrektorki tego Heimu, ze ja sie zglosze...

i tak oddzwonili do mnie, ze mam sie stawic na rozmowe... Dyrektorka bardzo konkretna, bez zadnych tam pytan o cele itp... umowila sie ze mna, ze zrobie dwa dni proble zeby mogli zobaczyc jaka jestem i czy bede pasowac do zespolu...
ciesze sie tym bardziej, ze naprawde bardzo mi sie tam podoba... super obiekt... mila atmosfera i fajni ludzie... wiec jak sie na drugi dzien dowiedzialam, ze mnie biora to prawie wysciskalam ta dyrektorke ...

tak wiec 14 wrzesnia zaczynam szkole... i jak sie okazalo, pani w szkole caly czas trzymala dla mnie to miejsce... jestem ostatnia osoba, ktora wpisala na liste... mimo, ze zglaszali sie do niej przez ten czas jak ja szukalam tacy co praktyki juz mieli zalatwione...
radosc moja jest jeszcze wieksza bo jak sie okazalo Bawaria jako wolne panstwo zwracac mi bedzie czesne za szkole... ktore jest niemale bo 266 euro miesiecznie... i tak za 11 miesiecy zwracaja a tylko jeden miesiac musze sama oplacic...
a do tego... poniewaz Heim w ktorym bede miala praktyki jest prywatny bede dostawac tam miesiecznie pieniazki za praktyke... wiec nie dosc, ze zwroci mi sie za benzyne co jeszcze cos mi tam zostanie...


http://www.pflegeresidenz-lindenpark.de/ <-------- tu mozecie zobaczyc gdzie spedze nastepne trzy lata uczac sie zawodu... pomijajac takie drobiazgi, ze na miejscu mam basen i silownie ...


wychodzi na to, ze cuda sie zdazaja ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 18:00   #45
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: pierwsza rozmowa w sprawie praktyk

Desti To jeszcze raz Ci pogratuluje

Bardzo sie ciesze, ze Ci sie udalo I to jakie super warunki Widzisz, jednak warto bylo czekac. Rzeczywiscie swietnie wyglada ten Heim, od razu pomyslalam, ze prywatny... W Kielu juz po wygladzie poznac, czy to prywatny, czy nie

Dobrze, ze trafilas tez na taka sympatyczna kobiete, ktora Ci pomogla. Sama pewnie tez dalabys rade, moze trwalo by to troche dluzej, ale wierze, ze by sie udalo
Jeszcze raz gratuluje serdecznie
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 18:15   #46
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: pierwsza rozmowa w sprawie praktyk

Cytat:
Napisane przez ~~~JOLA~~~ Pokaż wiadomość
Desti To jeszcze raz Ci pogratuluje

Bardzo sie ciesze, ze Ci sie udalo I to jakie super warunki Widzisz, jednak warto bylo czekac. Rzeczywiscie swietnie wyglada ten Heim, od razu pomyslalam, ze prywatny... W Kielu juz po wygladzie poznac, czy to prywatny, czy nie

Dobrze, ze trafilas tez na taka sympatyczna kobiete, ktora Ci pomogla. Sama pewnie tez dalabys rade, moze trwalo by to troche dluzej, ale wierze, ze by sie udalo
Jeszcze raz gratuluje serdecznie

sama bym nie dala rady... w 100% ... bo to w sumie juz pozno jest a ja nie mialam juz co czekac, ze sie ktos odezwie bo wszystko mi powrocilo albo w ogole sie nie odezwali... teraz mam troche do zalatwiania w dzikim tempie ale co tam... najwazniejsze, ze sie udalo ... a szkola startuje w czwartek... ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 18:28   #47
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: pierwsza rozmowa w sprawie praktyk

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
sama bym nie dala rady... w 100% ... bo to w sumie juz pozno jest a ja nie mialam juz co czekac, ze sie ktos odezwie bo wszystko mi powrocilo albo w ogole sie nie odezwali... teraz mam troche do zalatwiania w dzikim tempie ale co tam... najwazniejsze, ze sie udalo ... a szkola startuje w czwartek... ...
Wlasnie, najwazniejsze, ze sie udalo
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 23:01   #48
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: pierwsza rozmowa w sprawie praktyk

Deeeestiiii!!!!!!!



Strasznie sie ciesze!! A wiec jednak jest ok, a nawet lepiej, niz ok! Istnieja zyczliwi ludzie, takze w Niemczech, i takze w stosunku do Polakow. Ale super, udalo nam sie! Chociaz jeszcze zobaczymy, jak to bedzie w roku szkolnym Ale mam wrazenie, ze to dostanie sie bylo najgorsze.

Pamietaj, odwiedzaj nas czasem (mimo nawalu nauki i pracy) i zdawaj sprawozdanie, bo my tu wszystkie ciekawskie jestesmy
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 08:47   #49
Lady_Elektra
Raczkowanie
 
Avatar Lady_Elektra
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 77
Dot.: pierwsza rozmowa w sprawie praktyk

To jeszcze ja, jeszcze ja...
Desti gratulacje!!!
Udało się Tobie!!! Tak trzymaj!!! Jesteś dowodem na to, że nigdy nie należy się poddawać
__________________
Od 29.09.2006 London

Chwilowo odcięta od internetu.
Lady_Elektra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 07:40   #50
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: pierwsza rozmowa w sprawie praktyk



Mówiłam, że Ci sie uda! Cały czas w to wierzyłam! GRATULACJE!
Przyjemnej nauki i mam nadzieje, że kiedys spotkamy sie w Ambergu, zeby to uczcić
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 20:08   #51
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: pierwsza rozmowa w sprawie praktyk

wlasciwie to teraz powinnam zmienic temat ...

na: Pierwsze wrazenia ze szkolnej lawki ...

w kazdym razie dwa pierwsze dni za mna... wracalam do domu wykonczona... ale nie tylko ja... w ramach lepszego poznania sie przez dwa dni mielismy rozne "zabawy" w grupach... straszne to bylo na poczatku ... nie mam w grupie zadnej Polki ale to tez plus bo przynajmniej musze sobie radzic z niemieckim... i nawet jakos idzie ...

najgorsze bylo jak musielismy w pierwszy dzien zrobic plakaty... pytania byly podane... a potem na srodek i powiedziec cos o sobie na podstawie tego co sie stworzylo... boszzzz... uwielbiam takie akcje ...

ale na drugi dzien bylo lepiej... i choc dostalismy artykul, na podstawie ktorego trzeba bylo napisac odpowiedz wyrazajca nasze zdanie... a potem to przedstawic w malej grupie... ... ale jakos poszlo... chyba jednak latwiej cos sobie napisac jak mowic z biegu ...

od poniedzialku beda troche bardziej powazne zajecia... tak sobie mysle... bo kolejne dni gier by mnie wykonczyly ... ale przydatne to bylo... troche sie juz poznalismy a poniewaz praca w grupach jest dla nich w szkole podstawa to teraz bedzie nam troche latwiej...


Luba ... jak tam Twoje prawo jazdy ??? ... bo tak mysle, ze w koncu moze uda nam sie spotkac ...

i dziekuje wam dziewczyny, ze wierzylyscie kiedy ja juz zwatpilam ...

Edytowane przez desti
Czas edycji: 2006-09-16 o 21:05
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 21:02   #52
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: pierwsza rozmowa w sprawie praktyk

Desti, to bardzo dobrze, ze nie masz zadnej Polki w grupie, bo jak napisalas - szybciej sie nauczysz niemieckiego Wiem to z wlasnego doswiadczenia

Jejku, wspolczuje tych "publicznych" wystapien na srodku klasy... Ja na sama mysl o tym to palpitacji serca dostaje Niestety kolejne semestry to referaty i prezentacje Nie wiem, czy przezyje

A jak ludzie w grupie?? Bo to wazne, zeby wspolpracowac z grupa, z ktora sie dobrze rozumie

I mam nadzieje, ze strach juz Ci przeszedl
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 21:16   #53
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: pierwsza rozmowa w sprawie praktyk

Cytat:
Napisane przez ~~~JOLA~~~ Pokaż wiadomość
Desti, to bardzo dobrze, ze nie masz zadnej Polki w grupie, bo jak napisalas - szybciej sie nauczysz niemieckiego Wiem to z wlasnego doswiadczenia

Jejku, wspolczuje tych "publicznych" wystapien na srodku klasy... Ja na sama mysl o tym to palpitacji serca dostaje Niestety kolejne semestry to referaty i prezentacje Nie wiem, czy przezyje

A jak ludzie w grupie?? Bo to wazne, zeby wspolpracowac z grupa, z ktora sie dobrze rozumie

I mam nadzieje, ze strach juz Ci przeszedl
a skad... boje sie caly czas ... moze juz nie tyle ludzi i kontaktu z nimi i ich reakcji na taka sierote jak ja... tylko na to co mnie czeka... bo wiadomo nauki bede miala dwa razy wiecej jak reszta... troche mnie przerazaja te przedmioty... a juz o przygotowaniu czegos i prezentacji tego nie wspomne ...
wyszukalam w sieci program, ktory tlumaczy w obie strony... i to tlumaczy zgodnie z trescia czyli zachowuje kontekst wypowiedzi... i tak dumam nad zakupem ... bo w sumie przydlaby sie... bledy tez sprawdza... na poczatku byla by to dobra pomoc ...

jest nas w sumie 27 osob... z tym, ze przez te dwa dni bylo nas ponad 40... goscinnie na zapoznanie przybyly z Krankenpflegeschule... bo tam tez bede miala praktyki z racji tego, ze moj kierunek jest dwuzawodowy...

ale moja docelowa grupa jest calkiem fajna... w roznym wieku... i jest wiele sympatycznych osob... ...

wlasciwie to wiekszosc jest pod wrazeniem tego, ze sie po niecalych 4 latach zdecydowalam na taka szkole... ale wiadomo jacy sa Niemcy ... oni z wlasnej woli nie robia nic co wydaje im sie skomplikowane...
najlepiej, ze przy tym zadaniu co trzeba bylo napisac wlasna opinie do tego artykulu z kontra argumentami... to wiekszosc strasznie jeczala, ze to za trudne ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 21:18   #54
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: pierwsza rozmowa w sprawie praktyk

Desti, poradzisz sobie! Bedzie coraz lepiej. Chociaż faktycznie przy publicznych wystepach może czasami serce stanąć

Prawko mam, zdałam za pierwszym razem. Zaliczyłam prawie zawał i mam pól głowy siwych włosów , ale mam prawko! Cud! Jeszcze go nie mam w ręce, ale niedługo będę szalec po Ambergu.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 21:26   #55
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: pierwsza rozmowa w sprawie praktyk

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
a skad... boje sie caly czas ... moze juz nie tyle ludzi i kontaktu z nimi i ich reakcji na taka sierote jak ja... tylko na to co mnie czeka... bo wiadomo nauki bede miala dwa razy wiecej jak reszta... troche mnie przerazaja te przedmioty... a juz o przygotowaniu czegos i prezentacji tego nie wspomne ...
Ja Ci dam sierote... Nauki na pewno bedzie sporo, ale dasz rade Ja to wiem
Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
wlasciwie to wiekszosc jest pod wrazeniem tego, ze sie po niecalych 4 latach zdecydowalam na taka szkole... ale wiadomo jacy sa Niemcy ... oni z wlasnej woli nie robia nic co wydaje im sie skomplikowane...
najlepiej, ze przy tym zadaniu co trzeba bylo napisac wlasna opinie do tego artykulu z kontra argumentami... to wiekszosc strasznie jeczala, ze to za trudne ...
He he, tak znam to Niemcy sa troszke bardziej leniwi I chca wszystko, jak najprostsze. Nie wszyscy oczywiscie Ja tez ciagle slysze wielki podziw, ze po tak krotkim czasie na studia sie zdecydowalam No co, w koncu latka leca... I nie ma na co czekac Teraz sama wiem, ze troche za wczesnie zaczelam, ale nigdzie nie nauczylabym sie tak dobrze jezyka
Zobaczysz, ze niedlugo zadnego programu tlumaczacego nie bedziesz potrzebowala

Luba - gratuluje
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 21:35   #56
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: pierwsza rozmowa w sprawie praktyk

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Desti, poradzisz sobie! Bedzie coraz lepiej. Chociaż faktycznie przy publicznych wystepach może czasami serce stanąć

Prawko mam, zdałam za pierwszym razem. Zaliczyłam prawie zawał i mam pól głowy siwych włosów , ale mam prawko! Cud! Jeszcze go nie mam w ręce, ale niedługo będę szalec po Ambergu.

o tak z tym sercem to prawda... tylko u mnie to serce tlucze mi sie gdzies w okolicy kostek a zoladek mam niebiezpiecznie blisko gardla ...

gratuluje zdania prawka ... to teraz nic nie stoi na przeszkodzie zebysmy sie spotkaly w Ambergu ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 21:39   #57
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: pierwsza rozmowa w sprawie praktyk

Jola ... oni nie tylko leniwi sa ale i myslec im sie za bardzo nie chce, nie mowiac o poziomie wiedzy ... bo ubawili mnie niesamowicie gdy przy pewnej zabawie wiekszosc byla mocno zdziwiona dlaczego na ksiezycu nie mozna uzyc zapalek i kompasu magnetycznego... i wazniejsze od powietrza i wody bylo jedzenie ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 21:49   #58
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: pierwsza rozmowa w sprawie praktyk

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
Jola ... oni nie tylko leniwi sa ale i myslec im sie za bardzo nie chce, nie mowiac o poziomie wiedzy ... bo ubawili mnie niesamowicie gdy przy pewnej zabawie wiekszosc byla mocno zdziwiona dlaczego na ksiezycu nie mozna uzyc zapalek i kompasu magnetycznego... i wazniejsze od powietrza i wody bylo jedzenie ...
Niezle Jak czasem ogladam te rozne reportaze, gdzie pytaja glownie nastolatkow o rozne rzeczy, to sie prawie jak geniusz czuje
Ale tak szczerze mowiac, to straszne jest... Przeszlam przez kilka niemieckich szkol i jak widzialam, z czym ludzie po maturze maja problemy, to az sie dziwilam, jak oni mature zrobili Albo jaka latwa musiala byc
Ostatnio slyszalam, ze sie zala, ze za malo absolwentow wyzszych uczelni jest... A co robia?? Wprowadzaja oplaty za studia I nie wiem, czego sie spodziewaja...
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 08:42   #59
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: pierwsza rozmowa w sprawie praktyk

Cytat:
Napisane przez ~~~JOLA~~~ Pokaż wiadomość
Niezle Jak czasem ogladam te rozne reportaze, gdzie pytaja glownie nastolatkow o rozne rzeczy, to sie prawie jak geniusz czuje
Ale tak szczerze mowiac, to straszne jest... Przeszlam przez kilka niemieckich szkol i jak widzialam, z czym ludzie po maturze maja problemy, to az sie dziwilam, jak oni mature zrobili Albo jaka latwa musiala byc
Ostatnio slyszalam, ze sie zala, ze za malo absolwentow wyzszych uczelni jest... A co robia?? Wprowadzaja oplaty za studia I nie wiem, czego sie spodziewaja...
a to tez slyszalam, ze mowili, ze za malo absolwentow jest... ale co sie dziwic Niemcom sie nie chce ... oni by chceli wszystko ale zeby z siebie cos dac... ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:39.