WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2010-10-10, 17:16   #2371
M³ódka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 186
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

pomog³a¶, pomogla¶ zawsze moge sobie raz na jaki¶ czas dokupiæ butelkê muszynianki tak dla wyrównania ;-)

...choæ ja s±dzê, ze ogromn± rewolucj± dla mojego organizmu bêdzie sam fakt tego, ze przestanê piæ wodê ¼ródlan± a tak sie wczesniej dziwilam, ze biorê suplement z tak± megawysok± dawk± sk³adników i on nie dzia³a i zastanawia³am siê jak to wogóle jest mo¿liwe
...no to teraz ju¿ wiem wkoñcu

...tak sie tylko zastanawiam jak tosobie zorganizowaæ, je¶li po jakim czasie nie przestan± mi w³osy lecieæ, to bdzie znaczy³o, ¿e to nie by³a kwestia wody i mam szukaæ dalej
M³ódka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-10, 17:29   #2372
cherry l
Zakorzenienie
 
Avatar cherry l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomo¶ci: 14 174
GG do cherry l
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

umy³am przed chwila w³osy i na³ozy³am jak±¶ od¿ywke z oriflame,bo akurat mia³am próbke,przeczesa³am CA£E w³osy i nie wypad³o mi a¿ tak duzo! xD sie zdziwi³am normalnie ;P

ipoza tym zacze³am myc wlosy szamponem dla dzieci i wydaje mi sie,ze w³osy mam jakby troche bardziej miêkkie ^ ^ ale moze mi sie oczywi¶cie tylko wydawaæ; P
__________________
"If you want something you've never had,then you've got to do something you've never done "
"When somebody tells you "you can't" turn around and say "watch me"
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game"
----> *mój postcrossingowy blog* <---



cherry l jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-10, 18:12   #2373
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomo¶ci: 272
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Ja mogê poleciæ Muszynê Zdrój, Wysowianka, Piwniczanka,Anka O ile siê orientuje to wysoko zmineralizowane wody mo¿na kupiæ w sklepach ze zdrow± ¿ywno¶ci±. Muszynianka ma 1700
A tutaj link http://www.wodadlazdrowia.pl/pl/8871...alizowane.html

Edytowane przez karolamaria89
Czas edycji: 2010-10-10 o 18:14
karolamaria89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-10, 18:36   #2374
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 3 272
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

po myciu 200 w³osów mniej
phenomena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-10, 18:36   #2375
cherry l
Zakorzenienie
 
Avatar cherry l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomo¶ci: 14 174
GG do cherry l
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

ja w³a¶nie wole wody jak ¿ywiec zdrój tzn o smaku 'kranówy' ;P
__________________
"If you want something you've never had,then you've got to do something you've never done "
"When somebody tells you "you can't" turn around and say "watch me"
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game"
----> *mój postcrossingowy blog* <---



cherry l jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-10, 18:39   #2376
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 4 444
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Poka¿ wiadomo¶æ
Przynajmniej masz jaki¶ konkretny trop A wcierka to mo¿e Alpicort E? To jest typowy lek na takie hormonalne problemy w³osowe.
O! dok³adnie to alpricot E by³

Cytat:
Napisane przez coffeee Poka¿ wiadomo¶æ
to prosze napisz jakie mia³as wyniki -liczbowo
i w jakim dniu cyklu robi³as
FSH, Estradio i LH endokrynolog kaza³a mi zbadaæ w 15-20 dniu cyklu a testosteron, SHGB, DHAE w dowolnym.
Nie mam jeszcze wyników SHGB i DHAE
pozosta³e:
testosteron 0,44 (norma 0,06-0,86)
FSH 4,33
estradiol 43, 51
LH 4,65
te trzy ostatnie normy w zale¿no¶ci od fazy cyklu
Bejjka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-10, 21:42   #2377
zooja22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 11
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Z ogromnym biciem serca przy³±czam siê do Waszych debat na temat niestety wspólnego problemu...przejrza³am wiele w±tków, wybra³am mnóstwo produktów i przetestowa³am je. Zarówno tabletki (hormonalne i suplementy diety oczywi¶cie vitapil, sprzypovita, belissa, capivit, inneov...itp, itd-NIC) jak i wcierki, substancje na porost, na zahamowanie wypadania w³osów- NIC. oczywi¶cie kuracja cebulowa( swoj± drog±...o Matko..jak to ¶mierdzi!! musia³am obci±æ 2razy do skóry w³osy ¿eby siê pozbyæ smrodu). rozpoczê³am swoja wojnê jakie¶ 3lata temu ( wtedy wypada³o jakie¶ 300dziennie i ju¿ my¶la³am ¿e bêdê zaraz ³ysa) a mam 23. Walczy³am, posz³y tysi±ce z³otych. korzystaj±c z Waszych rad testowa³am, chodzi³am po lekarzach którzy bardziej lekcewa¿±cy byæ nie mog± teraz jestem na dnie...ni¿ej nie mogê upa¶æ... za³ama³am siê...od 3 tyg wypada mi dziennie 1200 w³osów gdy myjê oko³o 900( liczê tylko te które znajdê na ubraniu- nie dziwcie siê bo ja po prostu mam problem...). lekarze uwa¿aj± ¿e jest to normalne, badañ nie wypisuj± bo po co?! przecie¿ boryka siê z tym tyle osób...ale ja wiem ¿e to nie jest normalne, nie sypiam po nocach bo zbieram w³osy z poduszki, to ju¿ jest tak daleko posuniêta psychoza ¿e mam czarne my¶li...jestem o krok od totalnego wy³ysienia..co ja pisze?!to ju¿ nasta³o)to co s³yszê w gabinetach doprowadza mnie do ³ez...zestaw standard: 1)drogi szampon (dercos, kerium),2)co¶ do wcierania (zwykle steryd od pi±tku Alpicort E)3) co¶ do po³kniêcia ( witaminki). jedyna nadzieja jest w tym ¿e nied³ugo braknie substancji które mi bêd± mogli przepisaæ jako nowo¶æ do wypróbowania. hmm ale ilu lekarzy jeszcze nie odwiedzi³am ja ju¿ nie mam si³y i nie mam mo¿liwo¶ci wiêkszego zad³u¿enia wiêc moje starania pójd± na marne..jeste¶cie moj± jedyn± nadziej±..potrzebuje pomocy.
Przepraszam ¿e siê rozpisa³am to i tak oooogromny skrót.
je¶li kto¶ przeczyta³ to help
Pytanie numer 1: ile Wam dziennie w³osów wypada?
2: jakie badania zrobiæ? kilka robi³am na w³asny koszt
3: jakie¶ masa¿e?, akupunktura? czy to mo¿e co¶ zdzia³aæ?
4: Dobry (yyy....co?) lekarz w £odzi??
jedyne co mogê oferowaæ od siebie to do¶wiadczenie w tym temacie, przewa³kowa³am trochê i mo¿e co¶ podpowiem...mo¿e ³atwiej bêdzie komu¶ pomóc ni¿ sobie
jeszcze dodam: zdrowy tryb ¿ycia, sport zakazany przez lekarza bo to powodujê podwy¿szenie testosteronu( niewiarygodny ginekolog), ale ³agodne æwiczenia czêsto, stres ograniczony, ale wywal± mnie z pracy zaraz bo jestem ambasadork± pewnej marki ;( umar³a nadzieja...
pozdrowienia

Edytowane przez zooja22
Czas edycji: 2010-10-10 o 21:44
zooja22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2010-10-11, 09:44   #2378
pluto17-17
Zadomowienie
 
Avatar pluto17-17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: polska
Wiadomo¶ci: 1 936
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

mo¿e win± jest stres??

robi³a¶ morfologie i poziom ¿elaza ??

przyczyny wypadania to tak¿e:
* niedoczynno¶æ tarczycy
* zaburzenia hormonalne - nadmiar prolaktyny, niedobór estrogenów Czêsto spotykane jest równie¿ ³ysienie polekowe, np. doustne antybiotyki przeciwtr±dzikowe.
* Fatalne skutki mo¿e mieæ te¿ anemia spowodowana brakiem ¿elaza. W ogóle wszelkie niedobory zwi±zane z diet± ¼le odbijaj± siê na kondycji w³osów.
odchudzasz siê ???
mo¿e masz ³upie¿ ?? s³ysza³am ¿e to tez jest przyczyn±



mi wypada przy myciu jakie¶ 200-300 w³osów, ale w dni których nie myje wydaje mi siê ze nie dochodzê do 100. Ostatnio pomaga mi vitapil który ograniczy³ moje wypadanie
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=10696630 &posted=1#post10696630 CIUSZKI

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post10816597 KSI¡ZKI
pluto17-17 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-11, 15:16   #2379
humen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 68
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

zooja22 Zacznij pic olej z siemienia lnianego
humen jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-11, 16:07   #2380
bojkka
Rozeznanie
 
Avatar bojkka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 639
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

By³am dzi¶ pierwszy raz u dermatologa, (w³osy zaczêly wypadaæ prawie miesi±c temu) Kaza³a mi kupiæ NERIL - tonik, a jak skoñcze Ha pantoten optimium , który sama sobie kupi³am jaki¶ czas temu to mogê sie przerzuciæ na Revalid. Musze zrobiæ morfologiê, zbadaæ ¿elazo, TSH i testosteron...
__________________
be proud of who you are
bojkka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-11, 16:10   #2381
Aguu
Rozeznanie
 
Avatar Aguu
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 904
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Od wczoraj do walki w³±czy³am wodê brzozow± - oby by³y efekty..
__________________
Prawdziwa kobieta powinna byæ dam± na salonach, kuchark± w kuchni i dziwk± w sypialni.

Aguu jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-11, 17:26   #2382
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 15 914
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

kupi³am sobie maxivit, dromin
na skalp cebula/czarna rzepa
do mycia szampon do wypadaj±cych

pewnie to i tak nic nie da
gosiaczek6 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-11, 17:38   #2383
M³ódka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 186
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Dziewczyny czy która¶ z was to mo¿e stosowa³a:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...saszetkach.htm
(ja dzi¶ zaopatzylam siê w jedn± saszetkê-zobaczymy co bedzie

...Chcialam jeszcze zdaæ relacjê z poszukiwañ odpowiedniej wody
Agueda mia³a racjê woda mineralna "Saguaro mineral" a Lidla jest najlepsz± jak± znalazlam (i do tego tania )
Jest to woda wysokomineralizowana z sum± sk³adników 2091,45 mg/l czyli najwiêcej ze sprawdzonych przeze mnie
wapñ - 341,79 mg/l
Sód - 101,28 mg/l
Magnez-70,29 mg/l
potas - 9,89 mg/l
wodorowêglany 1543,76 mg/l
Siarczanowy 9,08 mg/l
Chlorkowy 6,10 mg/l

Niestety posiadam jeszcze ca³± zgrzewkê tej przeklêtej wody ¼ródlanej z biedronki wiêc postanowi³am j± mieszaæ z t± z Lidla dopóki jej nie wykoñczê w proporcjach 1 : 1 to ju¿ powinno byc calkiem nie¼le-zobaczymy jaka bedzie róznica po tygodniu
Zdam relacjê jak sprawy siê maj±
Trzymajcie kciuki
M³ódka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-11, 18:06   #2384
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 15 914
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

gosiaczek6 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-11, 19:35   #2385
zooja22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 11
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

olej z siemienia lnianego..bankowo spróbujê. dziêkujê za podpowiedz.
nie wspomnia³am o powa¿nej dolegliwo¶ci jak± jest ³uszczyca skóry g³owy, ale ka¿dy lekarz na wstêpie wizyty mówi: no i czego pani chce? taki ju¿ pani los. oczywi¶cie ci którzy chc± siê mnie pozbyæ. dermatolodzy zgodnie twierdz± ¿e to nie powoduje wypadania w³osów. ja wiem ¿e sama ³uszczyca nie ale wcieranie substancji owszem.
morfologia jest ok. tylko obni¿one krwinki bia³e, neutrofile równie¿- znacznie, podwy¿szone limfocyty. reszta badañ prawid³owa zarówno ¿elazo, mocz, TSH, FT3, FT4, glukoza ok, OB tak¿e. lekarz twierdzi ¿e tak byæ mo¿e.
Hormony jakie?? zrobiê poziom estradiolu bo mam go wcieraæ w skórê g³owy (Alpicort E) i siê powa¿nie bojê bo je¶li mam jakie¶ zaburzenia hormonu owego to wyst±piæ mog± powa¿ne skutki uboczne. wiêc pytam jakie jeszcze hormony?? idê jutro po skierowanie prywatnie ;(
zooja22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-11, 20:42   #2386
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 1 864
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez M³ódka Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny czy która¶ z was to mo¿e stosowa³a:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...saszetkach.htm
(ja dzi¶ zaopatzylam siê w jedn± saszetkê-zobaczymy co bedzie

...Chcialam jeszcze zdaæ relacjê z poszukiwañ odpowiedniej wody
Agueda mia³a racjê woda mineralna "Saguaro mineral" a Lidla jest najlepsz± jak± znalazlam (i do tego tania )
Jest to woda wysokomineralizowana z sum± sk³adników 2091,45 mg/l czyli najwiêcej ze sprawdzonych przeze mnie
wapñ - 341,79 mg/l
Sód - 101,28 mg/l
Magnez-70,29 mg/l
potas - 9,89 mg/l
wodorowêglany 1543,76 mg/l
Siarczanowy 9,08 mg/l
Chlorkowy 6,10 mg/l

Niestety posiadam jeszcze ca³± zgrzewkê tej przeklêtej wody ¼ródlanej z biedronki wiêc postanowi³am j± mieszaæ z t± z Lidla dopóki jej nie wykoñczê w proporcjach 1 : 1 to ju¿ powinno byc calkiem nie¼le-zobaczymy jaka bedzie róznica po tygodniu
Zdam relacjê jak sprawy siê maj±
Trzymajcie kciuki
Ta woda ma dosyæ du¿o sodu. Dla osób odchudzaj±cych siê nie bêdzie wcale taka dobra bo du¿o sodu zatrzymuje wodê w organizmie (to jakby piæ solon± wodê).
Te¿ trochê poczyta³am i najlepiej jest chyba piæ ¶rednio zmineralizowan± wodê je¶li siê jest przeciêtnym cz³owiekiem czyli o normalnej aktywno¶ci fizycznej. Dodatkowo nadmiar minera³ów z wody mo¿e siê gromadziæ w nerkach i tworzyæ kamienie nerkowe itp. Nie wszyscy mog± tak± wodê piæ.
Ja najczê¶ciej popijam Cisowiankê bo mi smakuje, ale czasem wspominan± Muszyniankê czy Muszynê Zdrój.
abercrombie&fitch jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-11, 21:01   #2387
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 15 914
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

a kropla beskidu nadaje siê dla'normalnego' cz³eka? bardzo j± lubiê
gosiaczek6 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-11, 21:07   #2388
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 4 444
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Poka¿ wiadomo¶æ
Ja najczê¶ciej popijam Cisowiankê bo mi smakuje, ale czasem wspominan± Muszyniankê czy Muszynê Zdrój.
to dok³adnie tak jak ja
Bejjka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-12, 00:33   #2389
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomo¶ci: 1 008
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

a Celestynka?
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-12, 07:22   #2390
Snufki
Rozeznanie
 
Avatar Snufki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomo¶ci: 758
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Bejjka Poka¿ wiadomo¶æ
to dok³adnie tak jak ja
I ja A do tego nie jest droga
Snufki jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-12, 08:10   #2391
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 1 864
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Poka¿ wiadomo¶æ
a kropla beskidu nadaje siê dla'normalnego' cz³eka? bardzo j± lubiê
W tych artyku³ach co czyta³am nie by³o zbyt pochlebnie napisane o niej. Raczej mie¶ci³a siê w tej kategorii kiepskich wód. Poza tym producentem jest Coca-cola wiêc pewnie marketing tu dzia³a na wszystkich

Cytat:
Napisane przez Snufki Poka¿ wiadomo¶æ
I ja A do tego nie jest droga
No w³a¶nie. Cenowo jest te¿ przystêpna i my¶lê ¿e szkody nie wyrz±dzi.
abercrombie&fitch jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-12, 10:28   #2392
Domzdrowia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 29
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Kurcze, a ja wczoraj zafarbowa³am w³osy na wymarzony rudy domowym sposobem i pozby³am siê przy tym gar¶ci w³osów, tak mocno mi siê popl±ta³y, a w dodatku zrobi³y siê sztywne na koñcach. Teraz my¶lê, co by tu z nimi zrobiæ, aby sta³y siê miêkkie no bo tych co wypad³y ju¿ nie przywrócê? Czyta³am tutaj obszerny w±tek o waxach, chcê kupiæ polski wax - biovax. Podobno daje rezultat. Co my¶licie?
Domzdrowia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-12, 10:45   #2393
M³ódka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 186
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Poka¿ wiadomo¶æ
Ta woda ma dosyæ du¿o sodu. Dla osób odchudzaj±cych siê nie bêdzie wcale taka dobra bo du¿o sodu zatrzymuje wodê w organizmie (to jakby piæ solon± wodê).
...sama siê nad tym wczoraj zastanawialam..ale narazie mnie problem nie dotyczy bo jak pisalam mieszam pó³ na pó³ z biedronkow± ¼ródlan± dopóki nie zurzyje zgrzewki...a za ten czas bedê mogla obserwowaæ jak sprawa wypadania w³osów

Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Poka¿ wiadomo¶æ
Dodatkowo nadmiar minera³ów z wody mo¿e siê gromadziæ w nerkach i tworzyæ kamienie nerkowe itp. Nie wszyscy mog± tak± wodê piæ.
...to co piszesz jest bardzo s³uszne z tym, ¿e tylko w przypadku osób które maj± tendencjê do odk³adania siê z³ogów w nerkach -czyli np jesli ktos z najbli¿szej rodziny mia³ piasek w nerkach itp to zalecam ostro¿no¶æ, w przeciwnym wypadku nie powinno byc wiêkszych problemow i mo¿na ¶mia³o piæ

Dziewczyny ja wam muszê o czym¶ napisaæ, bo ja ju¿ sama nie wiem co my¶leæ

Wczoraj wieczorem na³o¿y³am tê glinkê o której pisa³am post ni¿ej i podczas mycia w³osy wypada³y mi standardowo, po zmyciu jej i uczesaniu w³osów najpierw na mokro a potem na sucho tez wypad³o ich standardowo...ale dzi¶ rano prze¿y³am szok...czesa³am siê 3 razy dlu¿ej i wypad³o mi tylko 70 w³osów normalnie niemo¿liwe
tylko, ¿e a¿ siê bojê, ¿eby tak zosta³o-zobaczymy jak bedzie na wieczór i w ci±gu dnia aha dziewczyny powiedzcie mi czy to mo¿liwe, ¿e wypada mi ich znacznie mniej bo po protu juz wiêkszo¶æ wypad³a i nie ma juz z czego tyle lecieæ bo je¶li tak, to to jest masakra jaka¶

Nie wiem co by moglo na to wp³yn±æ...ta maseczka z wczoraj chyba ma³o mo¿liwe...ale z drugiej strony juz 3 dziennie pije tej cholernej ¼ródlanej a przyjmuje dosyc mocne suplementy w du¿ej dawce...ale czy to mo¿liwe ¿e na czwarty dzieñ bym zauwazyla ró¿nicê

Jak my¶licie?
M³ódka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-12, 10:47   #2394
kotka20093
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: ma³opolska
Wiadomo¶ci: 941
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

tak sobie tu non stop debatujemy na temat niedoborów mineralow,witamin , a
wiecie co dziewczyny tak sie zastanawiam, jak to by³o np podczas II wojny swiatowej, w sensie co ludzie jedli. z opowiadañ mojej babci wynika³o ¿eczesto nie by³o chleba, o miêsie mozna by³o sobie pomarzyæ, dzieci czesto jad³y niedojrza³e owoce z sadu. taka dieta chyba nie dostarcz³a odpowiedniej ilosci bia³ka, witamin i minra³ów. a jako¶ nie s³ysz³o sie o ³ysieniu kobiet. moja prababcia jak zy³a to mia³a barzo ³adne ciemne loczki , babcia co obecnie ma 75 lat tez ma sporo w³osów.
kotka20093 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-12, 10:54   #2395
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez kotka20093 Poka¿ wiadomo¶æ
tak sobie tu non stop debatujemy na temat niedoborów mineralow,witamin , a
wiecie co dziewczyny tak sie zastanawiam, jak to by³o np podczas II wojny swiatowej, w sensie co ludzie jedli. z opowiadañ mojej babci wynika³o ¿eczesto nie by³o chleba, o miêsie mozna by³o sobie pomarzyæ, dzieci czesto jad³y niedojrza³e owoce z sadu. taka dieta chyba nie dostarcz³a odpowiedniej ilosci bia³ka, witamin i minra³ów. a jako¶ nie s³ysz³o sie o ³ysieniu kobiet. moja prababcia jak zy³a to mia³a barzo ³adne ciemne loczki , babcia co obecnie ma 75 lat tez ma sporo w³osów.
To ja Ci odpowiem: jedzenie teraz masz napchane chemi± i hormonami
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamiêci legnie rok
Serce mnie nie boli, rêce ci±gle zdolne do po¶wiêceñ s±
Oczy trochê senne, wszystkie moje drogi wiod± w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-12, 11:11   #2396
kotka20093
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: ma³opolska
Wiadomo¶ci: 941
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

czyli nic nam juz nie pomo¿e bo z jednej strony wcianamy witaminki z z drugiej chemie
kotka20093 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-12, 11:36   #2397
M³ódka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 186
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

nie neguje chemii w zarciu, bo nie da sie ukryæ, ze miêso a¿ kipi od hormonów i nie jest to obojêtne...ale nie do koñca siê z tym zgodzê
..od kiedy jestem na diecie nauczy³am siê, ¿e mamy ogromny wp³yw na to jak du¿o tej chemii spo¿ywamy ja np nie jem wêdlin, chleba, jakich¶ dro¿d¿ówek, zapiekanek, chipsów itp...jem du¿o warzyw, nabia³u no i miêso-bez tego ani rusz..jednak uwa¿am ¿e jest to naprawdê minimum chemii, bo przeciez w mro¿onych warzywach nie ma ich az tak du¿o jak np w ketchupie czy musztardzie itp dajê wam tylko pod rozwagê, ¿e produkt produktowi nierówny
(sama swego czasu gdy uzywa³am sosów do spaghetti to zawsze patrzy³am na sk³ad i nie wybiera³am tych superreklamowanych z mnóstwem konserwatnów tylko zawsze z Dawtony, bo by³y konserwowane tylko kwasem cytrynowym-czyli bardzo naturalnie w porównaniu do innych , no i pasteryzowane..podczas gdy w innych tego typu mo¿na by znale¼æ "pó³ tablicy mendelejewa"...oczywi¶cie trochê sobie ¿artujê i przerysowuje ale my¶lê, ¿e rozumiecie o co mi chodzi)

...i nie do koñca zgodzê siê z kole¿ank± która mówi, ¿e w wojnê nie bylo problemów z ³ysieniem, wiadomo co mo¿e powodowaæ niedo¿ywienie...niektórzy ludzie po obozach, którzy w skutek niedozywienia stracili w³osy, starcili je na stale-i juz nigdy im nie odros³y to nie by³o tak, ¿e wtedy ludzie b³yszczeli wrêcz zdrowiem choc nic nie jedli a teraz maj± wszystko i s± chorowici..nie mo¿emy tak mówiæ...wtedy problemy by³y g³ownie z niedozywieniem albo z monodiet±..teraz jest to stres i chemia...ale nie mówcie mi, ¿e jak ktos np mieszka³ na wsi i w wojne przymiera³ g³odem ale nie wy³ysia³ to dlatego, ze wtedy bylo super a teraz jest be..jak siê mieszkalo na wsi, to siê a to jajko zjadlo jak kura byla, a to troche mleka od sasiada a to siê jagód w lesie nazdieralo, a to te niedojrzale jab³ka i jakos to by³o, choæ g³odno ale jakie¶ tam witaminy by³y-nawet w ziemniakach jesli ktos mial szcze¶cie je je¶æ...

...ja osobi¶cie uwa¿am, ¿e to nie jest tak, ¿e kiedy¶ nie bylo problemu a teraz jest...po prostu zmieni³y sie przyczyny...nie bez znaczenia jest tez fakt, ¿e jesli by³a wojna i ludzie skupiali siê na tym ¿eby prze¿yc i mieæ co zje¶æ ¿eby nie umrzeæ z g³odu to nie by³o az taka sprawa ¿ycia i smierci dla nich to, ¿e w³osy bardziej lec± (a w dzisiejszych czasach jestesmy jak wiadomo bardziej wymagaj±cy i ¶wiadomi w³asnego cia³a i zdrowotno¶ci) a babci przeciez od czasów wojny wlosy napewno zd±¿y³y odrosn±æ

hi hi hi tak sobie ¿artujê ale chcialam tylko powiedzieæ, ¿e nie mo¿na demonizowaæ, przeciez nie jest tak, ¿e aktualnie 50% spo³eczeñstwa cierpi na patologiczne wypadanie w³osow
M³ódka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-12, 12:32   #2398
hashii
Raczkowanie
 
Avatar hashii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 160
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Ja staram siê sama piec chleb.. jest to bardzo ³atwe i sprawia wiele rado¶ci, no i oczywi¶cie fakt, ¿e je siê w³asny chlebek, ¿aden nadmuchany i gumowaty, jak nie mam czasu to kupujê chleb razowy, z nasionami. Staram siê kupowaæ nieprzetworzone rzeczy lub w ma³ym stopniu.. co do wody to nigdy wcze¶niej nie zwraca³am na to uwagi..

Mój dziadek by³ wywieziony na Syberiê. Pracowa³ tam 5 lat. Teraz ma 88 lat a wyniki badañ ma lepsze ni¿ czterdziestolatkowie. My¶lê, ¿e to go w jaki¶ stopniu zahartowa³o. Pomimo tego dobrze siê od¿ywia, chodzi na d³ugie spacery nawet pieli na dzia³ce.. Naprawdê go podziwiam!


A w³osy jak lecia³y tak lec±, za tydzieñ wizyta u dermatologa ;] i chyba skoczê do apteki po Vitapil ;>
hashii jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-12, 16:02   #2399
agueda
Raczkowanie
 
Avatar agueda
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 319
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Abercrombie&fitch tak dla pewno¶ci spytam jeszcze raz o s³uszno¶æ mojego wyboru . Czy my¶lisz, ¿e po³±czenie szamponu Radical i od¿ywki Jantar bêdzie ok? bo ca³y czas waham siê jeszcze nad Alpecinem lub Nerilem..
agueda jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-12, 18:14   #2400
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomo¶ci: 272
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Je¿eli chodzi o wody wysoko zmineralizowane to picie 2l dziennie nikomu nie zaszkodzi.
Co innego gdyby¶my mówi³y o leczniczych wodach wysoko zmineralizowanych te maja nawet te wydawane s± na receptê i ich stosowanie kontroluje lekarz

Fakt jest taki, ¿e je¿eli nie dostarczamy organizmowi do¶æ minera³ów z jedzeniem taka wysoko zmineralizowana woda pomo¿e nam to nadrobiæ.

Ja staram siê je¶æ zdrowo, obiady domowe du¿o warzyw, owoców, ma³o chleba a je¿eli ju¿ to pyszny domowy chlebek który piecze mi moja przysz³a te¶ciowa.

Pomimo naszych starañ od¿ywiaæ siê "zdrowo" a mo¿e "ekologicznie" jest bardzo ciê¿ko. Miêso kupowane w miêsnym mimo ¿e przyrz±dzane przez nas i tak zawiera wszytko to co jad³o zwierz±tko a najczê¶ciej s± to pasze rybne nafaszerowane antybiotykami.

Zwróæcie uwagê czym smarujecie chleb, bo mieszanka olejów ro¶linnych jest bardzo nie zdrowa. Nawet kupuj±c "mas³o " w sk³adzie czêsto znajduj± siê oleje. Dla przyk³adu powiem ¿e u mnie w kauflandzie jest raptem 1 dostêpne prawdziwe mas³o, o ile nie k³ami± sk³ady. A tych na których pisze "mas³o" jest sporo.


A lepsza pozycja osób które swoj± m³odo¶æ prze¿y³y w czasach wojennych i wcze¶niej polega na tym, ¿e ¿ywno¶æ by³a ma³o przetworzona, pozbawiona konserwantów i innej chemii a ¶rodowisko nie tak zatrute. Ten kto ju¿ mia³ co¶ do jedzenia to by³o co co¶ z naszego punktu widzenia "zdrowe"

Warto by jeszcze zwróciæ uwagê na ilo¶æ chemii jak± sobie serwujemy w kosmetykach. Przecie¿ wszystko czym siê smarujemy przenika wg³±b skóry na pewno ma to jakie¶ dzia³anie w takich ilo¶ciach jakich nasze pokolenie u¿ywa.

Ufffff ale siê rozpisa³am
karolamaria89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:24.