Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-09, 15:59   #2311
Bella_Swan_960
Raczkowanie
 
Avatar Bella_Swan_960
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 321
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Ach, no skoro tak to ok Mi by się przydały troszkę mniejsze jednak.
karolamaria - zapytaj na wątku o ooak, tam dziewczyny o tym dużo wiedzą Mi się wydaje że gdzieś tam czytałam że można, ale głowy nie dam uciąć...
Bella_Swan_960 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 16:10   #2312
Avonleay
Raczkowanie
 
Avatar Avonleay
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 154
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Czy wie może, któraś, czy można nałożyć Liquid Fimo przed wypieczeniem np ciasta na którym polewa będzie? Wydaje mi się, że czytałam, że FIMO pod polewą będzie miękkie, ale nie pamiętam, a ponowne wypiekanie jest kłopotliwe
__________________
sometimes you can't make it on your own

moje miniaturki
mój wątek

Dumna aparatka od 13.05.2011r. (piątek)
Avonleay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 16:35   #2313
qppancegle
Raczkowanie
 
Avatar qppancegle
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 382
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

bella- a znalazłaś gdzieś mniejsze ?
__________________
No hej.
qppancegle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 16:49   #2314
Bella_Swan_960
Raczkowanie
 
Avatar Bella_Swan_960
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 321
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Nie znalazłam :P tzn. myślałam o takich w jakich sie kupuje koraliki na paznokcie, wyhaczyłam gdzieś kiedyś w jakiejś gazecie, ale mają brzydkie korki. Silikon taki

Avonleay - a jak inaczej? Chodzi ci o to czy Liquid można na Fimo przed pieczeniem? Można
Bella_Swan_960 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 19:03   #2315
qppancegle
Raczkowanie
 
Avatar qppancegle
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 382
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Dziewczyny ! jeśli któraś z Was chce dostać próbki modeliny do przetestowania za darmo i jeszcze się nie zgłosiła, to szybciutko prześlijcie mi na pw swoje adresy ! jutro wysyłka (rychło w czas dostałam wiadomość :P )
__________________
No hej.
qppancegle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 20:26   #2316
Srebrna
Zadomowienie
 
Avatar Srebrna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 562
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

qppancegle: moze daloby sie zasugerowac wysyłanie jakichs bardziej, em, zestawialnych kolorków? Bo te trzy z paczki to takie dosyć żrące w oczy, aż trudno wymyślić, do czego tego użyć...

No i znów będę marudą, ale zrobiłam konika morskiego z próbkowej zielonej i już zaczynają z niego odpadać kawałeczki poprzyklejane - albo za słabo trzyma, albo przyklejając je "oderwałam" je od razu, bo tak się kleiły do palców.

Poza tym bawiłam się modeliną z http://www.modelina.net.pl/ w małych kostkach i całkiem przyjemnie, dopiero po naprawdę długim międleniu robi się lekko niewygodna w obsłudze.
__________________
Srebrna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 22:34   #2317
liwley
Przyczajenie
 
Avatar liwley
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 28
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

cześć dziewczyny....
mam problem z nowo kupioną modeliną speed...(ta sama co koleżanki na górze)...na allegro
mianowicie klei się do palców niemiłosiernie,pracowałam już dużo w tym materiale i żaden mi się aż tak nie kleił,
biorę w ręce(po odstaniu)tylko trzymam palcami a narzędziami rzeźbie,chcę przekręcić na drugą stronę to ciągnie się za palcami jak ser żółty,i muszę wszystko od nowa poprawiać,i tak w kółko.

Edytowane przez liwley
Czas edycji: 2011-01-09 o 22:36
liwley jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-09, 22:36   #2318
Avonleay
Raczkowanie
 
Avatar Avonleay
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 154
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Może spróbuj mąki?
__________________
sometimes you can't make it on your own

moje miniaturki
mój wątek

Dumna aparatka od 13.05.2011r. (piątek)
Avonleay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 22:40   #2319
liwley
Przyczajenie
 
Avatar liwley
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 28
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

popostu dodać do modeliny??....w sumie...to ją trochę zagęści..
ale jak wypiekę to nie usmażę tej mąki na czarno??
liwley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 22:47   #2320
qppancegle
Raczkowanie
 
Avatar qppancegle
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 382
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Srebrna: na razie to jeszcze te same próbki, które większość z Was już dostała. do następnych już sugerowałam te kolory ;-) powiem Ci, że ja dopiero teraz je otworzyłam i mi się pięknie lepi, naprawdę nie mam żadnego problemu, ale z każdą modeliną miałam tak, że jak odłożyłam i postała figurka ze 2 dni, to potem odpadało, dlatego uważam, że nie powinno się odwlekać utwardzania, bo to chyba normalne, że się zsycha.
__________________
No hej.
qppancegle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 23:01   #2321
Srebrna
Zadomowienie
 
Avatar Srebrna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 562
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez liwley Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny....
mam problem z nowo kupioną modeliną speed...(ta sama co koleżanki na górze)...na allegro
mianowicie klei się do palców niemiłosiernie,pracowałam już dużo w tym materiale i żaden mi się aż tak nie kleił,
biorę w ręce(po odstaniu)tylko trzymam palcami a narzędziami rzeźbie,chcę przekręcić na drugą stronę to ciągnie się za palcami jak ser żółty,i muszę wszystko od nowa poprawiać,i tak w kółko.
Ou? Mnie kiedyś tak reagowała (chyba Speed właśnie) taka w dużych kostkach. Trzeba obsuszać (rozwałkować, między dwie kartki, jak się zrobi plama tłusta na papierze, to wyjąć i testować, czy już, jak nie, powtarzać).

Cytat:
Napisane przez Avonleay Pokaż wiadomość
Może spróbuj mąki?
Kobieto, nie siej dezinformacji, błagam. Jeszcze ktoś posłucha tej wybitnej rady i zepsuje sobie modelinę. To nie ciasto kruche, nie ciastolina i nie masa solna - to jest ROZPUSZCZONY PLASTIK.
Od mąki to on może się zagęścić, ale po upieczeniu bedzie cokolwiek problem z trwałością.

Cytat:
Napisane przez liwley Pokaż wiadomość
popostu dodać do modeliny??....w sumie...to ją trochę zagęści..
ale jak wypiekę to nie usmażę tej mąki na czarno??
Nie dodawaj, zepsujesz modelinę li i jedynie.

A co do smażenia mąki, no to przecież modelinę pieczesz w 110-130 stopniach, a ciastka kruche nawet w 180, więc tu nie ma ryzyka Ryzyko tylko w tym, że ci się wyprodukowany obiekt rozpadnie. W końcu mąka do klejenia wymaga wody, której w modelinie być nie powinno...
__________________
Srebrna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-10, 07:22   #2322
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Dziewczyny rozmawiałam ze sprzedwcą w jednym ze klepów internetowych i powiedział, że dużo lepsza od Fimo jest Sculpey. Fimo się ponoc popsuła, bo zabroniono do niej dodawać jakiegoś tam składnika. Ja mam zamiar od razu przechodzić na Sculpey, bo nie dość, że podobno lepsza to i większe i tańsze kostki są
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 08:26   #2323
Srebrna
Zadomowienie
 
Avatar Srebrna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 562
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

wilczex: nie jakiegośtam, tylko konkretnie dawniej stosowanych plastyfikatorów, czyli ftalanów. To dlatego, że Komisja Europejska (albo jakieś inne ciało UE, nie pomnę) wydała zalecenie o zawartości ftalanów w zabawkach, a modelina podpada pod zabawkę. Bo f. są trujące.

Jeszcze niedawno na www FIMO był press release dostępny o tym, nie wiem jak teraz. Ale temat ftalanów i przepisów był w poprzednim wątku.

Druga sprawa, że FIMO zostało od Fabera przejęte i nowa firma pewnie wprowadziła swoje korekty...
__________________
Srebrna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 10:31   #2324
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

no to czyli tak na chłopski wiejski rozum to jest lepsze Fimo czy Sculpey ?

Bo dla mnie to jednak wstyd się przyznać to magia!
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 11:04   #2325
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Czy jest szansa załapania się jeszcze na bezpłatne próbki ?

Ja osobiście wolałabym, żeby modelina była miększa niż np fimo. Bo ja mam bardzo zimne dłonie i ciężko mi się lepi.

Sculpey jest w kostkach 57g a Fimo 56g więc różnica niewielka, u mnie w mieście i tak jest tylko fimo, w dodatku tylko w empiku. Chętnie bym wypróbowała Sculpey ale zamawiane małych ilości się nie opłaca.

Edytowane przez karolamaria89
Czas edycji: 2011-01-10 o 11:10
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 13:59   #2326
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Sa jeszcze weiększe kostki niż 57g w cenie 56gramowej Fimo, więc się opłaca. A poza tym te 57g jest tańsze niż Fimo z Empiku, wiec jakby nie patrzeć myślę, że warto zamówić. ZObaczymy jak się będzie lepiło.

@Srebrna - nie ważne co tam przestali dodwać - ma działać

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

Są jeszcze większe kostki niż 57g w cenie 56gramowej Fimo, więc się opłaca. A poza tym te 57g jest tańsze niż Fimo z Empiku, wiec jakby nie patrzeć myślę, że warto zamówić. Zobaczymy jak się będzie lepiło.

@Srebrna - nie ważne co tam przestali dodawać - ma działać
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 16:53   #2327
shortestway
Raczkowanie
 
Avatar shortestway
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 64
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Wilczex- naszyjnik jest cudny!

Któraś z dziewczyn zrobiła tutka na fakturę lodowego wafelka- wybaczcie że nie pamiętam która, ale przeczytałam kilkanaście stron i już mi się wszystko pogmatwało.
W każdym razie- WIELKIE DZIĘKI!
(by the way "Ty masz zrobić równe!" mnie powaliło )
Takie proste, a takie genialne. Że też mi to nigdy do głowy nie przyszło...

Jeżeli chodzi o szklane buteleczki, to mniejszych raczej nie uświadczycie. Potrzebowałam takich na kolczyki, naszukałam się, naszukałam ale bezskutecznie. Ale przynajmniej łatwo dostępne są te 2x4.(cm) No i zawsze można na bieżąco sprawdzać na ebay.. (tam jest wszystko)

Jak już jestem przy stronie ebay, to zamawiam silikonową foremkę na spód babeczki (tego typu http://cgi.ebay.com/SILICONE-MOULD-M...item19c1df5d4b)
Ten temat był ponawiany kilka razy, ale chyba bezskutecznie.
Więc jeżeli któraś jest chętna to piszcie na priv
shortestway jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 19:22   #2328
qppancegle
Raczkowanie
 
Avatar qppancegle
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 382
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

shortestway - ja i bella swan byłśmy chętne, najlepiej jakby znaleźć jednego producenta, który ma różne foremki, mnie zależy np. na talerzykach i filiżankach. także szukajmy !

ps. zamówiłam te buteleczki 2x4cm , sztuk 20 ! a co !
__________________
No hej.
qppancegle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 19:32   #2329
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 521
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

a ja mam problem z modeliną SPEED.... biała już trzecia kostka kruszy się jak szalona, a brązowej od rąk odkleić nie mogę ;(
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeń i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wziąść a wziąć! chyba, że ktoś musi coś zabraść...
bynajmniej ≠ przynajmniej!

Edytowane przez Ashira
Czas edycji: 2011-01-10 o 19:33
Ashira jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-10, 20:32   #2330
Puszkaa
Rozeznanie
 
Avatar Puszkaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 640
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Gdzie mogę kupić duużo białej modeliny w obrębie Kraków/Dąbrowa Górnicza?
__________________
Mój decoupagowy wątek
Modelinowe wytwory



W oczekiwaniu na czworonożnego przyjaciela...

Puszkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 22:24   #2331
basia_e
Rozeznanie
 
Avatar basia_e
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 609
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez Puszkaa Pokaż wiadomość
Gdzie mogę kupić duużo białej modeliny w obrębie Kraków/Dąbrowa Górnicza?
ja widziałam w empiku (ale akurat nie w Krakowie, ale w Krakowie też są empiki) dużą kostkę (chyba 250 albo 500g) białej fimo, ale zdaje się że to była kostka fimo air - czyli jej się nie wypieka :/Ale proponuje poszukać w jakimś plastyku, będzie taniej, albo przez internet
__________________
Zapraszam do:
mojego wątku Moje rękodzieła
albumów z moimi pracami szydełkowymi
a także do buszowania w moim chomiczku: basia_e
basia_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 22:26   #2332
Avonleay
Raczkowanie
 
Avatar Avonleay
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 154
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez shortestway Pokaż wiadomość

Któraś z dziewczyn zrobiła tutka na fakturę lodowego wafelka- wybaczcie że nie pamiętam która, ale przeczytałam kilkanaście stron i już mi się wszystko pogmatwało.
W każdym razie- WIELKIE DZIĘKI!
(by the way "Ty masz zrobić równe!" mnie powaliło )
Takie proste, a takie genialne. Że też mi to nigdy do głowy nie przyszło...
Dziękuję bardzo

Srebrna - nie chodziło mi o to, żeby mieszać modelinę z mąką. -.- Jeśli przypruszymy delikatnie modelinę mąką, to się tak nie lepi. To chyba proste i logiczne.

basia_e - FIMO AIR? Ciekawe. Można to kupić w empiku, tak?
__________________
sometimes you can't make it on your own

moje miniaturki
mój wątek

Dumna aparatka od 13.05.2011r. (piątek)

Edytowane przez Avonleay
Czas edycji: 2011-01-10 o 22:28
Avonleay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 22:58   #2333
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

zrobiłam komplet i kolczyki z różyczkami.
Taki tam banalny i prosty projekt ^_^.

Sorki za zdjęcia i jakość ich robione w nocy i przy sztucznym świetle.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (51,6 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (55,6 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (76,2 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (64,4 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (69,3 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 01.jpg (43,7 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 02.jpg (47,0 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 001.jpg (37,6 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 002.jpg (27,0 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 003.jpg (42,2 KB, 19 załadowań)
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 00:57   #2334
basia_e
Rozeznanie
 
Avatar basia_e
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 609
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Avonleay - no ja widziałam w rzeszowskim empiku właśnie taką wielką kostkę fimo air, ale co ciekawe oprócz tej jednej, żadnej innej w tym empiku nie znalazłam na szczęście dużo fimo jest w plastyku
A z tego co przeczytałam na stronie fimo to fimo air jest na bazie wody i nie ma potrzeby pieczenia, samo wysycha, a potem można je pomalować, wygładzić papierem ściernym itp.
__________________
Zapraszam do:
mojego wątku Moje rękodzieła
albumów z moimi pracami szydełkowymi
a także do buszowania w moim chomiczku: basia_e
basia_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 07:01   #2335
Srebrna
Zadomowienie
 
Avatar Srebrna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 562
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez Puszkaa Pokaż wiadomość
Gdzie mogę kupić duużo białej modeliny w obrębie Kraków/Dąbrowa Górnicza?
Zalezy pewnie od tego, jakiej. Wyżej wspomnianą Speed kupisz na Krakowskiej, po nieparzystej stronie, tuż obok podcieni (idziesz od Dietla w Krakowską, po prawej stronie ulicy masz arkadki, jak się skończą, to jest plastyczny). Biała powinna być ok jeżeli chodzi o konsystencję.

Ashira: o, u mnie biała i pomarańczowa idealnej jakości, brązowa ociupinkę się klei. Oni to muszą przechowywać w megazłych warunkach (albo te opakowania są aż tak do bani).
__________________
Srebrna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 14:02   #2336
shortestway
Raczkowanie
 
Avatar shortestway
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 64
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez qppancegle Pokaż wiadomość
shortestway - ja i bella swan byłśmy chętne, najlepiej jakby znaleźć jednego producenta, który ma różne foremki, mnie zależy np. na talerzykach i filiżankach. także szukajmy !

ps. zamówiłam te buteleczki 2x4cm , sztuk 20 ! a co !
Świetnie. To róbcie listę zakupów!!
Jeżeli chodzi o znalezienie odpowiedniego sprzedawcy to może być ciężko, ale szukam
A jak znajdę to dam Wam znać.

Ja też zamówiłam 20 sztuk. Chyba mi coś odbiło
shortestway jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 14:28   #2337
susan1224
Raczkowanie
 
Avatar susan1224
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 141
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez Puszkaa Pokaż wiadomość
Gdzie mogę kupić duużo białej modeliny w obrębie Kraków/Dąbrowa Górnicza?
Ja mieszkam w okolicach Krk i mam 1, 5 kg białej modeliny z allegro . Sprzedają tam w kostkach po 0,5 kg bodajże. Wystarczy wpisać w Al "biała modelina" z resztą TU masz linka
Jeśli chodzi o tą Fimo air to też ją w empikach widziałam i jestem do niej zrażona i na nią zła, bo tylko ona była a zwykłej Fimo nie było wcale .
__________________
"Always remember a fallen soldier, always remember fathers and sons at war".
susan1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 15:13   #2338
czarna kawa
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna kawa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 981
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Ivonea: bardzo ładny komplet Te listki są metalowe, o ile dobrze widzę?

Co prawda Fimo Air nie próbowałam, ale ogólnie nie polecam modeliny samoutwardzalnej. Jest bardzo krucha, wystarczy trochę wilgoci żeby rozmiękła, a po dłuższym czasie po wyschnięciu robi się na niej biały nalot, który przypomina wytrącona sól. Przynajmniej tak się dzieje w przypadku ciastoliny...
__________________
czarna kawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 15:26   #2339
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

tak szczerze mówiąc to nie wiem co to za metal albo metalpodobne? zepsułam naszyjnik z listków;p właśnie stąd one są.
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 17:06   #2340
qppancegle
Raczkowanie
 
Avatar qppancegle
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 382
Dot.: Biżuteria z modeliny / masy termoutwardzalnej (ręcznie robione koraliki)-cz. II

Cytat:
Napisane przez shortestway Pokaż wiadomość
Ja też zamówiłam 20 sztuk. Chyba mi coś odbiło
chłopak mi zrobił niespodziankę i zamówił 30 sztuk, 10 od siebie co ja z tym zrobię :P

Ivonea - bardzo ładne te kolczyki, z klasą
__________________
No hej.
qppancegle jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:37.