Wybielanie zębów- wątek zbiorczy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-10, 22:39   #151
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: wybielanie ząbków....

Cytat:
Napisane przez madamecrazy
A czy możliwe jest wybielenie martwego zęba?
oczywiście zabieg trwa ok tygodnia,trzeba zrobić niewielka dziurkę w wewnętrznej powierzchni zęba gdzie wkłada sie sączek z środkiem wybielającym,kiedy efekt jest zadowalający sączek usuwa sie i zakłada plombe.
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 23:27   #152
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: proste i białe ząbki

Też byłamna tej stronie. Muszę przyznać, że ten aprat lingwalny jest naprawdę dobry!Ale gdyby nie ta cena ..... Rodzice mi napewno takiego nie fundną Jednak kiedy zobaczyłam aprat przeźroczytyczy nawet ten kolorowy, wydaje mi sie, że na moich zebach nie wyglądałoby to tak źle Mam okropne zęby strasznie długo rosną i puźno wypdają. Szczególnie dwa kły, rosna mi naprawde długo już nidługo będzie z pół roku! To jest straszne! I może z takim apratem przeźroczystym lepiej wyglądałyby te szparki? Pozdrawiam
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 11:17   #153
manila.sosil
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 731
Dot.: proste i białe ząbki

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Ja mam takie niezbyt zęby ;/ wzięłabym aprat taki stały gdyby nie okulary!!! Jak to będzie wyglądaćkularnica+apara t+problemy z cerą???
jeśli mogę się wtrącić... hm... na pewno lepiej z aparatem niż z krzywymi zębami... Aparat jest właśnie oznaką tego, że dbasz o siebie, nie tylko o wygląd - - ale i o swoje zdrowie (bo podobno krzywy zgryz może być również powodem wielu chorób, przede wszystkim układu pokarmowego)... No więc głowa do góry! Namawiam Was do aparatu stałego... ale zanim się zdecydujecie warto znaleźć naprawdę dobrego ortodontę - bo i wśród nich bywają i tacy, którZy moga tylko zaszkodzić... dlatego wybierając się do takiego lekarza warto zrobić "wywiad" - najlepiej wśród znajomych, albo choćby w internecie, na jakichś forach... zanim znajdziecie właściwego lekarza można także pochodzić po kilku i popytać jak u nich wygląda takie leczenie, ile kosztują wizyty, jakie zęby trzeba usunąć itp. U mnie np. pierwsza wizyta była całkowicie darmowa...
Im mniejsze miasto tym opłaty są niższe... ale nie opłaty są tu najważniejsze...
i jeszcze jedno... ja nosiłam aparat już dość późno, tzn. wtedy gdy już miałam ósemki, czyli tzw. zęby mądrości... niestety czasami bywa tak, że aparat nosi się zanim te ząbki wyrosną... wszystko po ściągnięciu jest w porządku a gdy zaczynają rosnąć te ósemki to pozostałe zęby znowu tłoczą się w szczęce i wszystko powraca do punktu wyjścia... ale oczywiście są na to sposoby... pewne szybka reakcja i wyrwanie ósemek... ale wszystko trzeba wziąć pod uwagę i naprawdę pogadać na poważnie z ortodontą... warto w googlach poprzeglądac przed wizytą wszystkie możliwe strony o aparatach, wypisać sobie gdzieś wątpliowści, przygotować pytania do ortodonty i wybrać się tam z Mamą lub z Tatą...
życze powodzenia! Trzymajcie się!
__________________
manila.sosil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 13:16   #154
blue _eyes
Zadomowienie
 
Avatar blue _eyes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 430
Dot.: proste i białe ząbki

Nosilam staly aparat przez dwa lata i wierzcie ze skutki bylo juz widac po miesiacu. Wczesniej nosilam taki wyjmowany ktory malo co mi pomogl, szczerze mowiac to nie ma on porownania do aparatu stalego. Ja miaalam wlasnie ten przezroczysty (tzn. nakladk naklejane na zeba byly przezroczyste a druciki swojego koloru ktore malo co bylo widac ). Dzisaj patrzac na swoje zabki,mysle warto bylo pomeczyc sie te dwa lata, a o bolu zapomnialam Jeszcze jedno jesli osoba ktora jeszcze rosnie i zafunduje sobie taki aparat z pewnoscia bedzie nosil go krocej niz osoba dorosla.
__________________





blue _eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 13:23   #155
blue _eyes
Zadomowienie
 
Avatar blue _eyes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 430
Dot.: proste i białe ząbki

do In_ThE_ShAdOwS: Nie potrzebnie sie tym przejmujesz. ja tez nosze okulary i jakos aparat mi w tym nie wadzil. Lepiej przejsc ten dwuletni okres noszenia aparatu a potem nie wstydzic sie swojego usmiechu, niz przez cale zycie miec kompleksy.
__________________





blue _eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 22:10   #156
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: proste i białe ząbki

Cytat:
Napisane przez blue _eyes
do In_ThE_ShAdOwS: Nie potrzebnie sie tym przejmujesz. ja tez nosze okulary i jakos aparat mi w tym nie wadzil. Lepiej przejsc ten dwuletni okres noszenia aparatu a potem nie wstydzic sie swojego usmiechu, niz przez cale zycie miec kompleksy.
Wiesz masz zupełną rację, aleniedawno rozmawiałam zmama na ten temat. Ona powiedziała mi, że według dentystki ja nie nadaje się do aparatu stałego. Ja własnie chce miec stały, bo sa szybsze efekty i jest on na stałe i według mnie to jestlepsze. Pozdrawiam
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 23:08   #157
manila.sosil
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 731
Dot.: proste i białe ząbki

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
aleniedawno rozmawiałam zmama na ten temat. Ona powiedziała mi, że według dentystki ja nie nadaje się do aparatu stałego.
a na jakiej podstawie to stwierdziła?
czyżby już był wykonany rentgen?
__________________
manila.sosil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-12, 21:35   #158
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: proste i białe ząbki

Cytat:
Napisane przez manila.sosil
a na jakiej podstawie to stwierdziła?
czyżby już był wykonany rentgen?
Żadnego rentgenu nie było. Po prostu powiedziała, że się nie nadaję . Mówiła też coś, że nie warto wydawać pieniędzy skoromogę nosić mój stary ruchomy. Tylko, że ja nie chcę ruchomego, caly czas go sobie wujmuje. Za parę dnio idę do innego ortodonty ciekawe co on mi poradzi...
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 16:17   #159
streptococus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 784
Dot.: WHITE STRIPES - dobre czy nie????

ma ktos link do tego WHITE STRIPES ?? chcialabym poczytac
__________________
Jeśli do ludzia tuli sie ludź,
to ludź do ludzia musi coś czuć

pozdrovionka

taaadaaaam
streptococus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 19:41   #160
emili
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 16
Dot.: proste i białe ząbki

pracuję w gabinecie ortodontycznym, jeżeli chodzi o ząbki to sposobów jest teraz duzo! aparaty stałe sa w stanie zdzialać cuda. sama nosilam, jeżeli nie masz poważnej wady zgryzu to nie musisz nosić aparatu 2 lata. aparat z metalowych zamków to koszt ok.1500zl, aparaty przeźroczyste to koszt 2000zl i wiecej, zależy z czego zrobione sa zamki przyklejane na zeby.Jeżeli chodzi o aparaty naklejane od wewnetrzej strony są bardzo drogie, leczenie jest bardziej skomplikowane i moim zdaniem są mniej komfortowe, pewnie utrudniają wymowę i po prostu przeszkadzają( ale to tylko moje zdanie), malo gabinetów stosuje tą metodę. Jeżeli chodzi o program Chcę Być Piękna, to wszystkim wykonują tam tzw. licówki tzn. szlifuje się powierznie zęba i nakleja na nią idealnie dopasowaną "nakladkę" porcelanową, koszt jednej licówki 700zl i więcej(zależy gdzie).
Po każdym aparacie stałym należy nosić tzw.aparat retencyjny , jest on zakładany tylko na noc i podobny jest do aparatu ruchomego, można również nakleić na stałe aparat retencyjny od wew. strony jest to specjalny cienki łuk. Można rozłożyć apart na raty i spłacać w dowolnej ilości rat. Naprawde warto!Powodzenia!
emili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 20:30   #161
Sonata_ona
Rozeznanie
 
Avatar Sonata_ona
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Jamnicza Stolica ;)
Wiadomości: 695
Dot.: proste i białe ząbki

a mam pytanie bo mam troche krzywe ale jadnak mi to przeszkadza kazali placic za wizyty u ortodonty 40 zl moze nei duzo ale i tak na poczatku odmawialam zeby isc tak co 2,5 mies bo i tak spoedzilam moze 5 min w gabinecie a zajmowal sie mna moze 1,5 minutki popatrzyl powiedzial dalej nosic i rozkrecac i przestalam chodzic i chcialm se leczyc tzn zakladac aparat tylko qrcze nei wiem kiedy i jak rozkrecac tzn tak co ile tak jak mi mowil lekarz ? dopoki sie nei wyprostuja mam na dol i gore gore wyprostowac a dol zeby poszerzyc zeby gora siadla czy jakos tak
Sonata_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-14, 23:29   #162
blue _eyes
Zadomowienie
 
Avatar blue _eyes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 430
Dot.: proste i białe ząbki

Cytat:
Napisane przez emili
pracuję w gabinecie ortodontycznym, jeżeli chodzi o ząbki to sposobów jest teraz duzo! aparaty stałe sa w stanie zdzialać cuda. sama nosilam, jeżeli nie masz poważnej wady zgryzu to nie musisz nosić aparatu 2 lata. aparat z metalowych zamków to koszt ok.1500zl, aparaty przeźroczyste to koszt 2000zl i wiecej, zależy z czego zrobione sa zamki przyklejane na zeby.Jeżeli chodzi o aparaty naklejane od wewnetrzej strony są bardzo drogie, leczenie jest bardziej skomplikowane i moim zdaniem są mniej komfortowe, pewnie utrudniają wymowę i po prostu przeszkadzają( ale to tylko moje zdanie), malo gabinetów stosuje tą metodę. Jeżeli chodzi o program Chcę Być Piękna, to wszystkim wykonują tam tzw. licówki tzn. szlifuje się powierznie zęba i nakleja na nią idealnie dopasowaną "nakladkę" porcelanową, koszt jednej licówki 700zl i więcej(zależy gdzie).
Po każdym aparacie stałym należy nosić tzw.aparat retencyjny , jest on zakładany tylko na noc i podobny jest do aparatu ruchomego, można również nakleić na stałe aparat retencyjny od wew. strony jest to specjalny cienki łuk. Można rozłożyć apart na raty i spłacać w dowolnej ilości rat. Naprawde warto!Powodzenia!
drogo macie.. ja placilam za porcelanowy 1200 zl
__________________





blue _eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 13:08   #163
Tataraczka
Rozeznanie
 
Avatar Tataraczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 695
Dot.: proste i białe ząbki

Ja 4 lata temu miałam aparat ruchomy, "nosiłam go" przez rok ale ranił mi dziąsła i nic nie pomógł, a teraz chciałabym założyć sobie aparat stały przeźroczysty ale rodzice mówią że mi nie kupią bo się będę wstydziła go nosić... pomóżcie, jak ich przekonać? Naprawdę się wstydzę swojego uśmiechu...
Tataraczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 20:07   #164
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: proste i białe ząbki

To u mnie przez pewien czas było odwrotnie - mama namawiała mnie na aparat stały, a ja nie chciałam, bo się wstydziłam tego, jak będę wyglądać. Teraz już sama wiem, że ważniejszy jest mój wygląd i zdrowie w przyszłości, niż kilka złośliwych spojrzeń czy uwag teraz. Ale skoro ty wiesz na pewno, że będziesz nosic ten aparat i nie straszne ci żadne docinki czy krzywe spojrzenia, powiedz o tym rodzicom. Porozmawiaj z nimi dokładnie na ten temat. Jeśli zobaczą, że naprawdę ci zależy i pokażesz im, że będziesz wytrwała w noszeniu aparatu, na pewno się zgodzą. Przecież chyba najważniejsze jest dla nich twoje dobro. Można się dziwić, że od razu nie są chętni, ale z drugiej strony nie jest to mały wydatek i może boją się, że po kilku wizytach zrezygnujesz, że zabraknie ci wytrwałości? Powiedz im o wszystkim otwarcie. Pozdrowionka
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 09:12   #165
emili
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 16
Dot.: proste i białe ząbki

Do blue eyes .jeżeli chodzi o ceny to są one uzależnione od materialu z którego zrobione są zamki, jeżeli zapłacilaś 1200zl to wydaje mi się że nie były one z porcelany,ale z jakiegoś odpowiednika.Najważniejsz e jest jednak to aby się trzymały i nie żółkły. Poza tym jak zobaczyłam ceny w Wa-wie to dopiero jest szok!!mam nadzieje ze warto bylo!pozdrawiam!
emili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 09:24   #166
emili
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 16
Dot.: proste i białe ząbki

Cytat:
Napisane przez Sonata_ona
a mam pytanie bo mam troche krzywe ale jadnak mi to przeszkadza kazali placic za wizyty u ortodonty 40 zl moze nei duzo ale i tak na poczatku odmawialam zeby isc tak co 2,5 mies bo i tak spoedzilam moze 5 min w gabinecie a zajmowal sie mna moze 1,5 minutki popatrzyl powiedzial dalej nosic i rozkrecac i przestalam chodzic i chcialm se leczyc tzn zakladac aparat tylko qrcze nei wiem kiedy i jak rozkrecac tzn tak co ile tak jak mi mowil lekarz ? dopoki sie nei wyprostuja mam na dol i gore gore wyprostowac a dol zeby poszerzyc zeby gora siadla czy jakos tak

na pewno powinnaś iść do lekarza aby ponownie ustawił aparaty, jeżeli nie nosiłaś ich to pewnie nie będą pasowały. wydaje mi się że jeżeli powiesz szczerze lekarzowi że nie masz kasy, a bardzo ci zależy na prostych zębach i będziesz przychodzaiła co 2,5 miesiąca to na pewno się zgodzi, dowiedz się dokładnie co ile go rozkręcać i jak glugo w ciągu doby nosić. U mnie to zupełnie normale, jeżeli nie ma jakiś szczególnych potrzeb to nie umawiamy dorosłych pacjentów co miesiąc!Pokaż, że ci zależy a będzie dobrze!!
emili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 09:50   #167
ewaes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 147
Dot.: proste i białe ząbki

Czy do założenia aparatu stałego zawsze konieczne jest wyrwanie niektórych zębów? Mam 33 zęby (wszystkie ósemki i nawet jedną dziewiątkę) i nie chciałbym się rozstawać z żadnym z nich. Dodatkowo mam bardzo słabe szkliwo (potrafi odpadać nawet przy jedzeniu orzechów). W zasadzie problem jest tylko z dolnymi jedynkami, bo zachodzą na siebie ok. 1 mm. Reszta raczej prosta i równa.
ewaes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 15:18   #168
emili
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 16
Dot.: proste i białe ząbki

Cytat:
Napisane przez ewaes
Czy do założenia aparatu stałego zawsze konieczne jest wyrwanie niektórych zębów? Mam 33 zęby (wszystkie ósemki i nawet jedną dziewiątkę) i nie chciałbym się rozstawać z żadnym z nich. Dodatkowo mam bardzo słabe szkliwo (potrafi odpadać nawet przy jedzeniu orzechów). W zasadzie problem jest tylko z dolnymi jedynkami, bo zachodzą na siebie ok. 1 mm. Reszta raczej prosta i równa.
usównie zębów nie jest konieczne, jeżeli brakuje ci dosłownie kilka milimetrów aby je zmieścić można wykonać twz. ekstakcję cześciową czyli bardzo delikatne szliwfowanie powierzchni stycznych zebów (to miejsca gdzie zeby się ze sobą łaczą)zabieg ten jest zupełnie bezbolesny, a szkliwo szybko odbudowuje się , a więc nie uszkadza się jego struktury. jeżeli lekarz radzi aby usunąć zęby to raczej należy to wykonać, czesto ludzie nie chcą usuwać zębów ale jak po kilku miesiacach widzą efekty to mówią że było warto!!ale wykonuje się to raczej w wypadkach gdzie nie ma miejsca np na jeden czy dwa całe zęby!pozdrowienia!
emili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 22:16   #169
gosiak00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 36
Dot.: proste i białe ząbki

A ja mam takie wazne dla mnie pytanko. Chce zakupic sobie aparat, ale niestaly - ile kosztuje?? Nosilabym na noc i czesto w dzien - moja wada zgryzu nie jest az tak mocna zeby nosic staly. Tylko czy niestaly jest tez az tak drogi??
Kolejne pytanko do ktorego roku zycia aparat niestaly prostuje zeby - czyli dziala??
Na aparat staly nie mam kasy, ale napisalas ze mozna wziac na raty... Czy to prawda??
Mimo wszystko interesuje mnie jednak ten niestaly bardziej
gosiak00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-18, 22:20   #170
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: proste i białe ząbki

Przez telefon ortodontka powiedziała mojej mamie, że aparat stały można zakładać od 16 roku zycia!!!!!!! Nie błagam ja bardzo chcę taki aprat teraz. Przecież wielu moich rówiesników nosi aparaty...Czy to prawda?? Z góry dzieki
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 08:57   #171
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: proste i białe ząbki

Podciągam pytanko ;]
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 10:26   #172
Martulaaa
Raczkowanie
 
Avatar Martulaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 360
Dot.: proste i białe ząbki

Ja też od jakiegoś czasu siedzę w tym temacie i chyba zdecyduję się na aparat.Kilka znajomych osób nosiło, głównie metalowe,ale te 2 lata tak szybko zleciały,a oni mają teraz "hollywoodzkie" zęby
Bardzo wiele informacji znalazłam na forum gazeta.pl.Jest tam zarówno dział dla amatorów, jak i dla profesjonalistów (można zapytać o różne rzeczy zw. z aparatem).
Martulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 12:40   #173
Ewe328
Raczkowanie
 
Avatar Ewe328
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 45
Dot.: proste i białe ząbki

Do Shadows, nie ma ściśle określonego przedziału wiekowego, w którym prowadzi się leczenie ortodontyczne.A to że aparat stały zakłada się od 16 lat to bzdura
__________________
Choćbyś cały świat zmierzył w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziesz Go nigdzie, jeśli nie nosisz Go w sobie.
R.W.Emerson
Ewe328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 17:37   #174
psheniczka
Raczkowanie
 
Avatar psheniczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wakefield
Wiadomości: 394
Dot.: proste i białe ząbki

No ja też jestem przekonana, że można stały aparat zakładać poniżej 16 roku życia. Ja mam 18 lat i od prawie 3 miesiecy mam aparat, ale moje koleżanki które są w moim wieku nosiły i już dawno pościągały więc napewno gdy zakladały mialy mniej. No a poza tym teraz coraz wiecej osób nosi takie aparaty i to nic wstydliwego A nawet jedna koleżanka która ma śliczne zęby powiedziała że sama chętnie założyłaby sobie taki aparat bo to jest QL
psheniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 17:46   #175
Aniaa_1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 18
Dot.: proste i białe ząbki

.

Edytowane przez Aniaa_1989
Czas edycji: 2006-05-24 o 15:12
Aniaa_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 17:59   #176
ginogino22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 2
Dot.: proste i białe ząbki

Aparat można zakładać poniżej 16 roku życia tyle że najczęściej później trzeba go nosić jeszcze raz Moja kuzynka nosiła w wieku 13 lat i teraz znowu musi...
Ja mam 18 lat, noszę aparat stały 1/2 roku. Chciałam mieć zamki w aparacie białe przekonałam rodziców, ale ortodontka mi go odradziła, ponieważ podobno trzeba nosić go dłużej i te gumki żółkną, więc i tak jest widoczny. A przecież nikt nie zmiena ich co tydzień... Więc mam stały metalowy, jakoś żyje... Jeszcze rok i będe miałą śliczne ząbki
A co do białości to nosząc aparat orodontyczny zęby najłatwiej się psują, więc zazwyczaj po zdjęciu aparatu ząbki się wybiela...
ginogino22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 20:31   #177
Martulaaa
Raczkowanie
 
Avatar Martulaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 360
Dot.: proste i białe ząbki

Amelia16 z tym że zęby przez aparat najłatwiej się psują nie do końca się zgodzę.Po prostu osoby,które noszą aparaty muszą bardzo dokładnie i bardzo często myć zęby (mają do tego specjalne preparaty i szczoteczki),niektórym się nie chce albo kilka razy odpuszczą i bakterie zaczynają harce Moja koleżanka,osoba bardzo systematyczna i obowiązkowa nosiła aparat stały przez 2,5 roku,a zęby myła do znudzenia,uważała bardzo na to co je,kroiła kromki na mini kawałeczki itd. i po zdjęciu aparatu było ok
Martulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 20:47   #178
aldobrandeska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1
Dot.: proste i białe ząbki

A czy można zamontować sobie taki aparat, aby zniwelować szparę między jedynkami?
Czy ktoś zna stronę z różnymi wadami zębów? Pozdrawiam wszystkich!
aldobrandeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 23:17   #179
megi-megi
Zakorzenienie
 
Avatar megi-megi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 993
Dot.: proste i białe ząbki

Dziewczyny, chodze do orto co 3 tyg. na kontrole i aparaty stałe noszą już takie małe szkraby. Chodzi przecież o to, żeby ząbki były proste, a jak wyrosną ósemki, to coś może się zacząć zmieniać, ale nie musi - z drugiej strony dotyczy to też tych osób, które nie były leczone orto. A ósemki obecnie zaleca się usuwać - gdzieś czytałam, że to,że nam rosną, jest błędem ewolucji, bo już nie powinny w naszych czasach . Jeśli rozpatrujecie ceny aparatu, to ja dodam,że za swój - jestem u schyłku leczenia !!!! porcelanowy płaciłam 2500x2=5000!!!!! Do wydatku trzeba doliczyć koszty wizyt planowych i tych jak coś się stanie przez przypadek i jakieś zdjęcia rtg itp. - ja za wizytę płace 120, czasem za jakies dodatkowe materialy 150, ale to rzadko. Wszystko o zębach znajdziecie na stronie www.dentonet.pl - świetny serwis i rewelacyjne forum dla maniaków zębowych - takich jak ja. O aparatach jest tam wiele wątków. Jak macie jakieś pytania dotyczące leczenia - chętnie odpowiem, bo naprawdę obecnie jestem mocno w temacie .
megi-megi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 19:04   #180
Nierika
Zadomowienie
 
Avatar Nierika
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 865
Dot.: proste i białe ząbki

Cytat:
Napisane przez aldobrandeska
A czy można zamontować sobie taki aparat, aby zniwelować szparę między jedynkami?
Czy ktoś zna stronę z różnymi wadami zębów? Pozdrawiam wszystkich!
Aparatem stalym nie takie rzeczy sie robi . Zeby mozna przesuwac na duze odleglosci i obracac je o rozne katy .
__________________


Nie kąp się na plaży niestrzeżonej. Nikt nie zauważy twojego utonięcia.
Nierika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-07 13:28:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:22.