Pomóżcie, zrozpaczona, ból po prawej stronie podbrzusza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-30, 15:45   #1
nierozsadna89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 9

Pomóżcie, zrozpaczona, ból po prawej stronie podbrzusza


Witam, mam 23 lata. Cykl miesiączkowy mam nieregularny, ale raczej trwa 32 dni. Ostatnio dostałam normalny okres 8 sierpnia, który trwał 5 dni. 18 sierpnia odbyłam stosunek z chłopakiem, tzn. na samym początku kochaliśmy przez ok. 5 minut bez zabezpieczenia, po tym czasie użyliśmy prezerwatywy i kochaliśmy się do końca z prezerwatywą. Wszystko było w porządku. Od 27 sierpnia miałam lekkie bóle w podbrzuszu, a od dzisiaj tzn. od 29 sierpnia mam bóle prawego podbrzusza tzn. myślę że prawego jajnika.Dzisiaj mamy 30 sierpnia, przyznam że ból ustał, tylko czasem jakieś lekkie pobolewanie. Jak duże jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży? Bardzo się boję. Z niecierpliwością czekam na poradę. A może to owulacja. Ale tak późno. Robiłam 28 sierpnia dwa testy ciążowe, ale to chyba za wcześnie. Wyszły negatywnie. Pomóżcie!!! Ja już płaczę w domu
nierozsadna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 15:50   #2
kasia00101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 7
Dot.: Pomóżcie, zrozpaczona, ból po prawej stronie podbrzusza

jak dla mnie nie masz sie czym martwic, staram sie o dziecko od półtorej roku i co miesiac miewam dziwne bóle, wyjatkowy apetyt, wieksze piersi i wszystko co objawia sie podczas ciąży, i co??? i nic. Wkręcasz sobie bo sie stresujesz mysle ze nie tak łatwo zajść hmmm a na przyszłośc to nawet w prezerwatywie nie polecam by Twój męzczyzna kończył, dla mnie to żadne zabezpieczenie!! pozdrawiam i glowa do góry...w ciąży zapewne nie jesteś
kasia00101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 16:03   #3
nierozsadna89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 9
Dot.: Pomóżcie, zrozpaczona, ból po prawej stronie podbrzusza

Chodzi Ci o to, że prezerwatywa może pęknąć? Ja czytałam że plemniki znajdują się w preejakulacie i prawdopodobieństwo jest, tego się obawiam najbardziej. Ale jutro idę do ginekologa a w poniedziałek zrobię jeszcze dwa testy.
nierozsadna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 16:15   #4
Sleepy Hollow
Raczkowanie
 
Avatar Sleepy Hollow
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: epj/sb/szy
Wiadomości: 154
Dot.: Pomóżcie, zrozpaczona, ból po prawej stronie podbrzusza

Cytat:
Napisane przez nierozsadna89 Pokaż wiadomość
Chodzi Ci o to, że prezerwatywa może pęknąć? Ja czytałam że plemniki znajdują się w preejakulacie i prawdopodobieństwo jest, tego się obawiam najbardziej. Ale jutro idę do ginekologa a w poniedziałek zrobię jeszcze dwa testy.
raz - nie stresuj się tak, testy faktycznie za wcześnie, a ginekolog wątpię czy tak wcześnie stwierdzi ciążę. proponuję, żebyś zrobiła test z krwi (beta hcg).
dwa - przyczyny mogą być różne, niekoniecznie to ciąża, bo wątpię czy tak wcześnie byś poczuła mogłaś sobie ,,zaziębić'' jajnik, ogrzej go trochę (przez dzień, dwa) i zobaczysz wtedy.
__________________
Wrocławiu, przybywam!
Sleepy Hollow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 16:34   #5
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Pomóżcie, zrozpaczona, ból po prawej stronie podbrzusza

Cytat:
Napisane przez kasia00101 Pokaż wiadomość
jak dla mnie nie masz sie czym martwic, staram sie o dziecko od półtorej roku i co miesiac miewam dziwne bóle, wyjatkowy apetyt, wieksze piersi i wszystko co objawia sie podczas ciąży, i co??? i nic. Wkręcasz sobie bo sie stresujesz mysle ze nie tak łatwo zajść hmmm a na przyszłośc to nawet w prezerwatywie nie polecam by Twój męzczyzna kończył, dla mnie to żadne zabezpieczenie!! pozdrawiam i glowa do góry...w ciąży zapewne nie jesteś
bzdurne te Twoje zalecenia
Cytat:
Napisane przez nierozsadna89 Pokaż wiadomość
Witam, mam 23 lata. Cykl miesiączkowy mam nieregularny, ale raczej trwa 32 dni. Ostatnio dostałam normalny okres 8 sierpnia, który trwał 5 dni. 18 sierpnia odbyłam stosunek z chłopakiem, tzn. na samym początku kochaliśmy przez ok. 5 minut bez zabezpieczenia, po tym czasie użyliśmy prezerwatywy i kochaliśmy się do końca z prezerwatywą. Wszystko było w porządku. Od 27 sierpnia miałam lekkie bóle w podbrzuszu, a od dzisiaj tzn. od 29 sierpnia mam bóle prawego podbrzusza tzn. myślę że prawego jajnika.Dzisiaj mamy 30 sierpnia, przyznam że ból ustał, tylko czasem jakieś lekkie pobolewanie. Jak duże jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży? Bardzo się boję. Z niecierpliwością czekam na poradę. A może to owulacja. Ale tak późno. Robiłam 28 sierpnia dwa testy ciążowe, ale to chyba za wcześnie. Wyszły negatywnie. Pomóżcie!!! Ja już płaczę w domu
Po pierwsze to nie rozumiem Twojej paniki, przecież nawet okres Ci się nie spóźnia
Po drugie bóle jajnika o niczym w zasadzie nie świadczą, w poprzednim cyklu przez większość jego trwania mnie prawy jajnik bolał, w ciąży nie jestem
A na przyszłość nie pozwalajcie sobie na takie ryzykowne zachowania skoro wywołują u Ciebie aż taką panikę i histerię
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 17:58   #6
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Pomóżcie, zrozpaczona, ból po prawej stronie podbrzusza

A skąd wiesz że to ból jajnika? Mozliwe że to bóle kątnicy - może masz problemy z przewodem pokarmowym?
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 18:25   #7
nierozsadna89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 9
Dot.: Pomóżcie, zrozpaczona, ból po prawej stronie podbrzusza

Może być w tym trochę racji, ja miałam dwa lata temu leczoną labliozę, tzn lamblie. Teraz dwa miesiące temu zrobiłam znowu badania i wykazały lamblie, lecz nie leczyłam teraz tego. Nie brałam teraz żadnych antybiotyków, zostawiłam to tak.Więc lamblie mam nadal. Co ty o tym myślisz?
nierozsadna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 18:25   #8
Sleepy Hollow
Raczkowanie
 
Avatar Sleepy Hollow
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: epj/sb/szy
Wiadomości: 154
Dot.: Pomóżcie, zrozpaczona, ból po prawej stronie podbrzusza

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
A skąd wiesz że to ból jajnika? Mozliwe że to bóle kątnicy - może masz problemy z przewodem pokarmowym?
nie wiem, napisałam tylko co to może być. nie jestem lekarzem, nie badałam jej, dzielę się tylko tym, co sama kiedyś przeżyłam i co wyglądało podobnie. jak ktoś się Ciebie zapyta: ,,od dwóch dni boli mnie głowa, co to może być?'', to masz wiele opcji i każdą propozycję może sprawdzić, niż celować na ślepo.
__________________
Wrocławiu, przybywam!
Sleepy Hollow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 18:27   #9
nierozsadna89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 9
Dot.: Pomóżcie, zrozpaczona, ból po prawej stronie podbrzusza

Dzisiaj byłam pobrać krew do badania na morfologię, OB i cukier. Wszystko mam w normie.
nierozsadna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 18:33   #10
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Pomóżcie, zrozpaczona, ból po prawej stronie podbrzusza

Cytat:
Napisane przez Sleepy Hollow Pokaż wiadomość
nie wiem, napisałam tylko co to może być. nie jestem lekarzem, nie badałam jej, dzielę się tylko tym, co sama kiedyś przeżyłam i co wyglądało podobnie. jak ktoś się Ciebie zapyta: ,,od dwóch dni boli mnie głowa, co to może być?'', to masz wiele opcji i każdą propozycję może sprawdzić, niż celować na ślepo.
to było do autorki wątku, bo napisała że myśli iż to ból jajnika

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Cytat:
Napisane przez nierozsadna89 Pokaż wiadomość
Dzisiaj byłam pobrać krew do badania na morfologię, OB i cukier. Wszystko mam w normie.
ale po co Ci te badania? lepiej USG ginekologiczne i USG jamy brzusznej
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 18:36   #11
nierozsadna89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 9
Dot.: Pomóżcie, zrozpaczona, ból po prawej stronie podbrzusza

Badania miałam robione w innym celu. To jest za wcześnie na badanie USG. Te badania wykazują ciąże dopiero w 4-5 tygodniu. Myślę że pójdę w poniedziałek na badanie beta HCG. Kosztuje u mnie 20 zł a będę miała pewność na 100%. To chyba dobry pomysł?
nierozsadna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 18:43   #12
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Pomóżcie, zrozpaczona, ból po prawej stronie podbrzusza

Badanie USG nie miałoby potwierdzić ciązy tylko znaleźć ew. przyczyne bólu (ginekologiczną jelitową)
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 18:52   #13
nierozsadna89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 9
Dot.: Pomóżcie, zrozpaczona, ból po prawej stronie podbrzusza

Jutro idę do ginekologa. Dzisiaj to sobie załatwiłam. Boję się że może mnie wyśmiać. że za szybko przyszłam.Ciekawe czy mnie zbada, może mam jakieś kamienie, nie wiem.
nierozsadna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 14:32   #14
nierozsadna89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 9
Dot.: Pomóżcie, zrozpaczona, ból po prawej stronie podbrzusza

Byłam dzisiaj u ginekologa. Zrobiła USG. Powiedział, że widać, że jestem przed okresem. A skąd te bóle to on nie wie. Co wy o tym myślicie?
nierozsadna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 22:47   #15
olaolaolaolaolaolaolaolao
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 13
Dot.: Pomóżcie, zrozpaczona, ból po prawej stronie podbrzusza

Mam podobna sytuację do Twojej. Przed ostatnia miesiączką nic mnie nie bolało (zero objawów nadchodzącego okresu), teraz boli mnie wszystko ze zdwojoną siłą, a do okresu jeszcze ok. 2 tygodnie.
Byłam u dwóch ginekologów z których żaden ciązy nie stwierdził (byc może jest za wcześnie) zrobiłam niezliczona liczbe testów aptecznych i badania krwi ;p
Na ostatnim USG Pani Ginekolog stwierdziła, że to mogą być problemy jelitowe. Może u Ciebie też chodzi właśnie o to.
olaolaolaolaolaolaolaolao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 08:14   #16
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Pomóżcie, zrozpaczona, ból po prawej stronie podbrzusza

Cytat:
Napisane przez nierozsadna89 Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj u ginekologa. Zrobiła USG. Powiedział, że widać, że jestem przed okresem. A skąd te bóle to on nie wie. Co wy o tym myślicie?
Myślimy, że nie potrzebnie panikujesz
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 13:08   #17
nierozsadna89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 9
Dot.: Pomóżcie, zrozpaczona, ból po prawej stronie podbrzusza

Mam podobna sytuację do Twojej. Przed ostatnia miesiączką nic mnie nie bolało (zero objawów nadchodzącego okresu), teraz boli mnie wszystko ze zdwojoną siłą, a do okresu jeszcze ok. 2 tygodnie.
Byłam u dwóch ginekologów z których żaden ciązy nie stwierdził (byc może jest za wcześnie) zrobiłam niezliczona liczbe testów aptecznych i badania krwi ;p
Na ostatnim USG Pani Ginekolog stwierdziła, że to mogą być problemy jelitowe. Może u Ciebie też chodzi właśnie o to.

U mnie tak samo ginekolog stwierdził, że to mogą być takiego typu problemy. Ale żeby bolało cały czas po prawej stronie na dole. Mam wielkie obawy. Już minęło 14 dni od stosunku, dlatego planowałam iść jutro na badanie krwi beta HCG? Powinno już wyjść ? Kiedy ty robiłaś te badania? Myślisz że wyjdzie już też po 14 dniach test ciążowy? Ja jestem parę dni przed okresem, znaczy powinnam być.

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Cytat:
Napisane przez olaolaolaolaolaolaolaolao Pokaż wiadomość
Mam podobna sytuację do Twojej. Przed ostatnia miesiączką nic mnie nie bolało (zero objawów nadchodzącego okresu), teraz boli mnie wszystko ze zdwojoną siłą, a do okresu jeszcze ok. 2 tygodnie.
Byłam u dwóch ginekologów z których żaden ciązy nie stwierdził (byc może jest za wcześnie) zrobiłam niezliczona liczbe testów aptecznych i badania krwi ;p
Na ostatnim USG Pani Ginekolog stwierdziła, że to mogą być problemy jelitowe. Może u Ciebie też chodzi właśnie o to.
U mnie tak samo ginekolog stwierdził, że to mogą być takiego typu problemy. Ale żeby bolało cały czas po prawej stronie na dole. Mam wielkie obawy. Już minęło 14 dni od stosunku, dlatego planowałam iść jutro na badanie krwi beta HCG? Powinno już wyjść ? Kiedy ty robiłaś te badania? Myślisz że wyjdzie już też po 14 dniach test ciążowy? Ja jestem parę dni przed okresem, znaczy powinnam być.
nierozsadna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 16:02   #18
olaolaolaolaolaolaolaolao
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 13
Dot.: Pomóżcie, zrozpaczona, ból po prawej stronie podbrzusza

Ja robiłam testy 15 i 22 dni po stosunku. Wynik wyszedł ujemny, ale też nie wiem czy sie z tym badaniem nie pośpieszyłam.

Zrób badanie krwi, powinno wykazać co i jak, szczególnie, że jesteś już kilka dni przed okresem.
olaolaolaolaolaolaolaolao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 16:06   #19
Koteczka89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 645
Dot.: Pomóżcie, zrozpaczona, ból po prawej stronie podbrzusza

prawdopodobienstwo ciazy małe, test jednak warto zrobic, dla spokoju ducha.

co do pobolewania jajnikow - mogą pobolewac "tak o", mogłas je zaziebic, mozesz byc chora (np PCO) nikt Cie nie zbada przez neta, musisz isc na usg.

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------

aha co do prawej strony na dole to moze byc tez wyrostek, tyle ze wtedy bys raczej wyła z bólu a nie odczuwała tego jako pobolewanie .
Koteczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-04, 08:46   #20
nierozsadna89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 9
Dot.: Pomóżcie, zrozpaczona, ból po prawej stronie podbrzusza

Właśnie chwilkę temu wróciłam z badania krwi beta HCG. Dzisiaj się wszystko wyjaśni. Mam taką nadzieję. Dziękuje za wasze słowa otuchy
nierozsadna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:40.