Stepper II - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-12, 10:03   #2101
bedlam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: Stepper II

Witam,

pod wpływem waszych wypowiedzi postanowiłam kupić stepper i wziąć się troszkę za siebie. Zakupiłam sprzęt Fitplay 125F z kolumną, skrętny. Przekonana byłam, że ma on regulację oporu - tak wynikało z info na stronie (www.fitland.pl). Wczoraj stepper dotarł do mojego domu, złożyłam go i okazuje się, że ma tylko regulację wysokości pedałów. Pytanie: czy aby nie doprowadzić do nadmiernego przyrostu mięśni (moim celem jest schudnąć) wystarczy po prostu ustawić pedały dość nisko, czy oddać sprzęt i kupić z regulacją oporu?

Będę wdzięczna za pomoc.
bedlam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 21:10   #2102
Mgiełka91
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 674
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez bedlam Pokaż wiadomość
Witam,

pod wpływem waszych wypowiedzi postanowiłam kupić stepper i wziąć się troszkę za siebie. Zakupiłam sprzęt Fitplay 125F z kolumną, skrętny. Przekonana byłam, że ma on regulację oporu - tak wynikało z info na stronie (www.fitland.pl). Wczoraj stepper dotarł do mojego domu, złożyłam go i okazuje się, że ma tylko regulację wysokości pedałów. Pytanie: czy aby nie doprowadzić do nadmiernego przyrostu mięśni (moim celem jest schudnąć) wystarczy po prostu ustawić pedały dość nisko, czy oddać sprzęt i kupić z regulacją oporu?

Będę wdzięczna za pomoc.

Regulacja oporu właśnie przydaje się gdy chcesz nabrać mięśni A gdy chcesz zrzucić tłuszczyk, to należy stepować na niskim schodku wykonując szybkie i krótkie ruchy najlepiej jak najbardziej naciskając piętami na pedały Aby jeszcze bardziej utrudnić sobie ćwiczenie, radzę przesunąć stopy do przodu, a gdy wypniesz pupę, to wtedy ona będzie lepiej pracować
Mgiełka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 21:29   #2103
bedlam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: Stepper II

Dzięki za info.. dziś był moj pierwszy raz.. 35 min 1800 kroków. Niski stopień. Zdziwiona jestem bo kondycji mi bark a rezulatat w porównaniu do niektórych początkujących nie najgorszy. I myślę że może za mały opór mam w te chwili albo robię coś źle.
Może macie jakieś wskazówki dla początkujących??
nadmienię, że wzrost 168 waga 55. cel 52kg.

Z góry dziękuję
bedlam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 21:13   #2104
Mgiełka91
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 674
Dot.: Stepper II

Sama jestem początkująca :P Ja jak nie daję rady, to opieram się o krzesło, a nogi czuję, że nadal pracują. Może i nie powinnam, ale już tak czasem plecy bolą, że no muszę.

Ja dzisiaj zrobiłam 55min + 5 rozciągania i przez ten czas wyszło 4781 kroków, 669kcal. Nie wiem, czy to dużo?
Mgiełka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 22:42   #2105
MMADZIA123WROCLOVE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 54
Dot.: Stepper II

dołączam się do wątku! mój stepper stoi i co jakis czas mam motywację, ale potem zawsze jest cos innego...:/
MMADZIA123WROCLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 22:44   #2106
afrodytta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 405
Dot.: Stepper II

OTO moj stepper
http://www.allegro.pl/item956368992_...vit_crane.html
dokladnie taki jak na aukcji
wytrzymuje ok300-400 stepow dziennie 3do4 serii po 100 przy max podniesionych podestach na nogi i tak juz od pol roku
Liczy sie systematycznosc
Dodam ze przy takim stepowaniu przysiad na jednej nodze nie powinien juz nikomu sprawic najmniejszych klopotow
afrodytta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 19:05   #2107
Kurczakowaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1
Dot.: Stepper II

Witam, ja z takim pytaniem do Was dziewczyny nie mam dostępu do steppera w ciągu tygodnia wiec zastanawiam sie czy jeśli będę ćwiczyć codziennie (w weekend) to przyniesie jakieś rezultaty Dodam jeszcze, że ograniczam sie w jedzeniu

Edytowane przez Kurczakowaa
Czas edycji: 2010-03-14 o 19:06
Kurczakowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-14, 20:27   #2108
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Stepper II

Dziś znów ale tylko 10 minut. Właściwie to od poniedziałku codziennie po 10 minut, ale myślę, że z czasem się poprawię
__________________
Choć ciężko mi to idzie, walczę ze słabościami

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.


Leoś 29.12.2014 
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 15:21   #2109
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez Salomea1 Pokaż wiadomość
Najgorsze to to ze chcę stepper skrętny, bez kolumny, z linkami i z tą regulacja a takich to już wogóle nie potrafie wyszukać.
Ano właśnie trudno jest znaleźć stppery, które naraz spełniają wszystkie te kryteria, bo jak mają tłoki i regulację, to są niestety z tą nieszczęsną kolumną (np. Kettler). Rozejrzyj się może po produktach InSportLine.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 14:26   #2110
superja25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 26
Dot.: Stepper II

ja wczoraj po tyg przerwie chorobowej 20 min. Z tym ze kupilam buty easytone i gdzies wyczytalam na forum ze na stepperze daja wycick, wczoraj sppróbowaam i o malo nie padlam!!! 10 min z butami i 10 w zwyklych butach...
Dzisiaj czuje prawie wszytskie miesnie nóg ale jutro znow tym razem bez easytone...najpierw trzeba miec kondycje niestety
__________________
DO WAKACJI MNIEJ o 5 kg
superja25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 14:40   #2111
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez millia Pokaż wiadomość
Ano właśnie trudno jest znaleźć stppery, które naraz spełniają wszystkie te kryteria, bo jak mają tłoki i regulację, to są niestety z tą nieszczęsną kolumną (np. Kettler). Rozejrzyj się może po produktach InSportLine.
Kupiłam InsportLine BiG Twist z linkami. NIestety regulacja obciażenia polega na obróceniu takich gum, czyli mozna podłożyc ksiażkę i będzie to samo. Teraz czekam na kuriera. Zobaczymy co przyjdzie.

I jeszcze głupie pytanie. Na stepperze cwiczycie w butach?
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-16, 20:16   #2112
zielonomi_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 136
Dot.: Stepper II

I jeszcze głupie pytanie. Na stepperze cwiczycie w butach?[/QUOTE]

Ja osobiscie cwicze bez butow- jakos tak mi wygodniej, poza tym chyba bym sie zapocila cwiczac w butach xD

Dzis ponad godzinka zaliczona bardzo fajnie cwiczy sie ze sluchawkami w uszach, wczesniej wolalam ogladac tv przy cwiczeniach na stepperze
zielonomi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 20:37   #2113
marta5106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 160
Dot.: Stepper II

Witam i dołączam do Was

Stepper mam już od kilku lat, ale jakos tak przeleżal przez ten czas prawie wcale nie uzywany. Od prawie 3 m-cy zaczełam ćwiczyc na silowni 2x w tyg i postanowiłam w domku włączyc do treningu właśnie stepper (oprocz brzuszków i ćwiczeń z hantlami).
Dzisiaj zaliczyłam 45 min (2500 stepów)
marta5106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 06:06   #2114
superja25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 26
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez Salomea1 Pokaż wiadomość
I jeszcze głupie pytanie. Na stepperze cwiczycie w butach?
Nie ma głupich pytań)) Ja na swoim stepperze ćwicze w butach bo pedały są tak wyprofliowane że po 5 min umieram na ból stóp. Poza tym ślizgałam się po nich i uderzałam nieraz dużym palcem w taką wystającą cześć pedała. Dlatego kupiłam sobie takie lekkie trampeczki z dziurkami. W nich jest łatwiej podeszwa jest cieńka ale wystarczaąca zeby uniknąć bólu.
Co do butów easytone to czytałam na jakimś forum ze dziewczyny zabierały je na siłownię i tam ćwiczyły na stepperach w butach. Stąd informacje o zwiększonej aktywności mięsni ud i łydek. Po poniedziałkowych przejściach oczywiście to potwierdzam. Stopa nie poci się az tak bardzo a wycisk jest taki ze hoho. No ale kwestia przyzwyczajenia
__________________
DO WAKACJI MNIEJ o 5 kg
superja25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 15:00   #2115
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez superja25 Pokaż wiadomość
Nie ma głupich pytań)) Ja na swoim stepperze ćwicze w butach bo pedały są tak wyprofliowane że po 5 min umieram na ból stóp. Poza tym ślizgałam się po nich i uderzałam nieraz dużym palcem w taką wystającą cześć pedała. Dlatego kupiłam sobie takie lekkie trampeczki z dziurkami. W nich jest łatwiej podeszwa jest cieńka ale wystarczaąca zeby uniknąć bólu.
Ja próbowałam na początku w samych skarpetkach, bo pomyślałam "co to za problem?". No i potem stopy strasznie mnie bolały, ale wpierw całkowicie zdrętwiały. Wcześniej takie coś mi się przydarzyło po użyciu twistera (który zresztą poszedł w odstawkę po kilku próbach). No więc ćwiczę w butach (i cienkich skarpetkach), w których zwykle uprawiam jogging, tyle że nie zawiązuje ich, aby stopy jeszcze mniej się męczyły.

Cytat:
Napisane przez zielonomi_ Pokaż wiadomość
bardzo fajnie cwiczy sie ze sluchawkami w uszach, wczesniej wolalam ogladac tv przy cwiczeniach na stepperze

Na początku ćwiczyłam tylko przy serialach, teraz robię to głównie przy dramach (są ma maxa wciągające i jako że są zabawne jeszcze bardziej umilają mi "pracę") na przemian z muzyką, bo z kolei szybka melodia pomaga mi zachować szybszy rytm. Często robię tak, że oglądam coś 20 min, a potem włączam muzykę, albo na odwrót, bo urozmaicam sobie cały proces.
Właśnie w tej chwili obmyślam na co mam ochotę dzisiaj, bo za godzinę wychodzę z pracy, a już za 2,5 godziny zabieram się za "steppowanie", więc trzeba mieć plan.

Edytowane przez millia
Czas edycji: 2010-03-17 o 15:04
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 16:06   #2116
jaszczurka_2007
Zadomowienie
 
Avatar jaszczurka_2007
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 544
GG do jaszczurka_2007
Dot.: Stepper II

kolejna godzina za mną dzisiaj ze słuchaweczkami
jaszczurka_2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 19:57   #2117
marta5106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 160
Dot.: Stepper II

Ja dzisiaj 30 min i 5 min twistera.
Dziewczyny ćwiczycie codziennie? Boje sie o efekt " żabich nóżek", bardzo bym tego nie chciała, zalezy mi na odchudzeniu nóg.
marta5106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 14:59   #2118
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez marta5106 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ćwiczycie codziennie?
Nie polecam, bo kiedy mają się zregenerować mięśnie? Poza tym można popaść w rutynę, trening przestanie cieszyć, stanie się obowiązkiem...
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 18:04   #2119
natalcia87
Raczkowanie
 
Avatar natalcia87
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: WLKP ;)
Wiadomości: 351
Dot.: Stepper II

dziewczyny a powiedźcie czy stepper dobry jest na tłuszczyk na brzuchu, ja mam strasznie galaretkowaty ( tak się kurna trzęsie) i zastanawiam się czy stepper coś tu zdziała
natalcia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-18, 18:55   #2120
monisia02
Zadomowienie
 
Avatar monisia02
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 098
GG do monisia02
Dot.: Stepper II

dziś 4200 kroków w 36 min.
monisia02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 20:11   #2121
mysiunia85g
Zadomowienie
 
Avatar mysiunia85g
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 610
Dot.: Stepper II

30 minut
mysiunia85g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 21:15   #2122
tiara
Zadomowienie
 
Avatar tiara
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław / Kielce
Wiadomości: 1 220
GG do tiara
Dot.: Stepper II

Ja dzis tylko 15 min w ramach rozgrzewki.
__________________
In Barcelove

1 etap 6 -5 - 4 - 3- 2 - 1

Winners do what losers don't want to do
tiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 09:21   #2123
Kasia.26
Przyczajenie
 
Avatar Kasia.26
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 14
Dot.: Stepper II

Wskoczyłam wczoraj wieczorkiem na stepper i tak mi się dobrze szło jak nigdy. Zaczęłam się fajnie pocić i gdy minęło 15 minut i zrobiłam 1700 stepów trach i pękła śruba podtrzymująca prawy stopień i było po moich ćwiczeniach. Jutro jadę do Reala (bo tam go kupiłam w promocji) zareklamować. Stepper mam z firmy HMS i dałam za niego 119 zł, normalnie kosztuje około 170 zł i kurcze wiem, że nie jest jakiś specjalnie dobry sprzęt ale żeby po miesiącu się rozpadł? Jakoś specjalnie intensywnie go nie użytkuje, a i waga 60 kg jest dopuszczalna Jeśli mi go przyjmą i zabiorą to podpowiedźcie jakie ćwiczenia mogę wykonywać w tym czasie, żeby zachować systematyczność Pozdrawiam
__________________

Kasia.26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 15:50   #2124
natalcia87
Raczkowanie
 
Avatar natalcia87
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: WLKP ;)
Wiadomości: 351
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez natalcia87 Pokaż wiadomość
dziewczyny a powiedźcie czy stepper dobry jest na tłuszczyk na brzuchu, ja mam strasznie galaretkowaty ( tak się kurna trzęsie) i zastanawiam się czy stepper coś tu zdziała

halllooo

czy ktoś może udzielić mi odpowiedzi....

ćwiczycie to chyba widzicie jakieś postępy....
natalcia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 15:51   #2125
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez natalcia87 Pokaż wiadomość
halllooo

czy ktoś może udzielić mi odpowiedzi....

ćwiczycie to chyba widzicie jakieś postępy....
Lepiej chyba abyś brzuszki robiła. Wtedy masz bezpośredni wpływ na brzuch.
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 16:55   #2126
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez natalcia87 Pokaż wiadomość
dziewczyny a powiedźcie czy stepper dobry jest na tłuszczyk na brzuchu, ja mam strasznie galaretkowaty ( tak się kurna trzęsie) i zastanawiam się czy stepper coś tu zdziała
halllooo
czy ktoś może udzielić mi odpowiedzi....
ćwiczycie to chyba widzicie jakieś postępy....
Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Lepiej chyba abyś brzuszki robiła. Wtedy masz bezpośredni wpływ na brzuch.
O matko boska
Brzuszki NIE SPALAJĄ TŁUSZCZU!
Jeśli ktoś nie ma pojęcia o wpływie poszczególnych ćwiczeń na organizm, to po kiego grzyba daje rady?
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 17:08   #2127
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez Jelonek Pokaż wiadomość
O matko boska
Brzuszki NIE SPALAJĄ TŁUSZCZU!
Jeśli ktoś nie ma pojęcia o wpływie poszczególnych ćwiczeń na organizm, to po kiego grzyba daje rady?
Pisała o galarecie, co dla mnie oznacza nieujędrniony brzuch, a na to są brzuszki. Poza tym matko boska milej nie możesz pisać?
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 17:19   #2128
scooby0
Raczkowanie
 
Avatar scooby0
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 317
GG do scooby0
Dot.: Stepper II

ja dzisiaj 20 minut niecałe
tak z miesiac po robie poce sie i potem sie wykomuje :pp hhe
i czekamy na efekty.
bd robic co 2 dni
__________________
Życie bez muzyki było By jak Seks bez orgazmu..
scooby0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 17:38   #2129
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Pisała o galarecie, co dla mnie oznacza nieujędrniony brzuch, a na to są brzuszki. Poza tym matko boska milej nie możesz pisać?
Matko boska brzmi niemiło? Dla mnie jest wyrazem omdlenia po zobaczeniu kolejnego polecania brzuszków na palenie tłuszczu.
Pytała czy stepper jest dobry na "tłuszczyk na brzuchu, bo jej się strasznie trzęsie", co ma się jej trząść jak nie tłuszcz? Mięśnie?
Przez takie rady pojawiają się tutaj kolejne i kolejne posty "A6W na oponkę", "rób 1000 brzuszków dziennie a schudniesz 20cm w talii" i inne bzdury tego typu. Jeśli się nie zna odpowiedzi, to lepiej nie wprowadzać w błąd. Dziewczyna będzie skręcać kark na tych brzuszkach, a jedyne co osiągnie to kontuzja grzbietu. Nie wspominając o tym, że zniechęcona brakiem efektów być może porzuci wszelkie ćwiczenia.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 19:02   #2130
natalcia87
Raczkowanie
 
Avatar natalcia87
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: WLKP ;)
Wiadomości: 351
Dot.: Stepper II

dokładnie , dużo czytałam o tym że brzuszki nie spalają tłuszczu tylko wyrabiają mięśnie, a po co mi mięśnie jak mam tłuszczyk na brzuchu, przecież i tak żadnego efektu nie będzie.......:c onfused:

pytałam o stepper, niech ktoś się wypowie kto zobaczył różnice,

a propo brzuszków:
to niedawno specjalista fitness wypowiadał się na ten temat, wiem bo czytałam!!!!!!!

Jelonek mimo wszystko dziękuje za odzew !!!!

i czekam na dalsze uwagi
natalcia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-06 14:30:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:58.