Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-12, 17:35   #4201
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Hej, dawno mnie tu nie było. U mnie ostatnio słabo, najblizsze 4 tygodnie mam wyjazdowe ale mam nadzieję, że nie będzie katastrofy.

I 4 kromki chleba słonecznikowego: dwie z masłem orzechowym i dżemem, dwie z serkiem typu almette i pomidorami suszonymi, do tego herbata z pokrzywy
II kawałek ciasta ze śliwkami + kawa z mlekiem
III placki ze smażonej cukinii
IV ogromna porcja arbuza
V 4 kanapki: 2 z masłem orzechowym i dżemem, 2 z serkiem typu almette i pomidorami suszonymi, do tego sałatka z pomidora i rzodkiewek i herbata z pokrzywy


Miały być jeszcze jajka na kolację bo chodzą za mną cały dzień ale rewolucje żołądkowe mnie dopadły i odpuszczam.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-13, 07:48   #4202
dziewczynka87
Rozeznanie
 
Avatar dziewczynka87
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 605
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Pomóżcie proszę, dlaczego nie chudnę, a wręcz tyję - waga waha się o 300-500g w jedną i drugą i to z jednego na drugi dzień (wiem, że to mało, ale dołuje).
Przykładowo jem:

I. 2 kromki chleba słonecznikowego z szynką z indyka, serek wiejski z kiełkami (rzodkiewka, brokuł) i szczypiorkiem, kilka rzodkiewek (3-5), ogórek (mały surowy).

II. Owsianka - płatki owsiane, otręby żytnie, błonnik witalny, borówki, maliny, napój ryżowy.

III. Ryż brązowy, pierś z kurczaka (na patelni bez tłuszczu), fasolka szparagowa. Sok samodzielnie wyciskany np. z grapefruita.

IV. Sałatka - miks sałat, pomidor, kilka kawałków mozarelli lekkiej, ogórek, przyprawy.

Do tego piję co najmniej 2 litry samej wody, do tego 1-2 kawy, herbata (morwa, herbata zielona).

Edytowane przez dziewczynka87
Czas edycji: 2018-08-13 o 08:09
dziewczynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-13, 08:37   #4203
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Proszę o ocenę, na co to wygląda?

I:
2 kromki chleba orkiszowego, każda z pastą słonecznikową i pomidorem, czarna kawa
II: szklanka kefiru naturalnego
III: sałatka: pimdor, ogórki małosolne, sałata, pierś z kurczaka, ser sałatkowy (coś ala feta - kilka kostek), całość polana olejem lnianym i przyprawiona pieprzem

trening
odrazu po treningu banan

IV: zupa krem brokułowa z kaszą jęczmienną wiejską i 2 ugotowane jajka

W ciągu dnia 3 litry wody, herbatki ziołowe, poza kawą ze śniadania 2 małe białek kawy z 2% mlekiem


I: bułka pełnoziarnista na pół, każda połowa z domowym hummusem (cieciorka, tahini + przyprawy), do tego pomidor

II: Pierś z kurczaka z 3 plastrami mozzarelli, surówka koperkowa, gotowana marchewka, kalarior, ziemniak, sos warzywny (nie zaciągany niczym), ogórek małosolny

III: spora micha lodów

IV: pełnoziarnista bułka z pastą słonecznikową i ogórkiem małosolnym, sałatka owocowa z banana, gruszki, suszonych śliwek i żurawiny, posypana mieszanką otrębów i polana łyżką tahini

Napoje tak jak w poprzednim dniu.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-16, 09:30   #4204
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Kolejny do oceny, jak to według Was wygląda, bardziej R czy U?

I: owsianka (3 łyzki płatków owsianych, 1 łyżka mieszanki otrębów, 1 łyżka siemienia lnianego złocistego, całość zalana wodą), ogromna garść borówek, 1/4 kostki twarodu chudego, łyżka masła orzechowego z białkiem serwatkowym

II: 2 kromki chleba orkiszowego z pastą słonecznikową z pestkami dyni

III: sałatka: sałata, pomidor, 2 ogórki małosolne, pierś z kurczaka (próżona), mała garść słonecznika, całość polana olejem lnianym i popieprzona

IV: banan (po treningu)

V: Zupa prezydencka (z tego co pamiętam to jest tam kapusta, pomidor, papryka, por, ogólnie jakaś mieszanka warzyw) z kaszą jęczmienną wiejską, 2 jajka na twardo

W ciągu dnia dużo wody, herbata z pokrzywy, kawa czarna sypana i 2 malutkie rozpuszczalne kawki z mlekiem 2%
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-17, 09:26   #4205
dellio32
Przyczajenie
 
Avatar dellio32
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

karola11 mam podobny jadłospis, tyle że nie pije wcale kawy a zupę prezydencka jem raz na miesiac, zamiast jej kapuscianą
dellio32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-17, 10:46   #4206
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dellio32 Pokaż wiadomość
karola11 mam podobny jadłospis, tyle że nie pije wcale kawy a zupę prezydencka jem raz na miesiac, zamiast jej kapuscianą
a jesteś na R czy U?
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 13:07   #4207
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

I 2 duże kanapki z chleba słonecznikowego i pasty ze słonecznika, bazylii i suszonych pomidorów, jajacznica w dwóch jajek i pół papryki czerwonej, kawa z mlekiem
II spora gałązka winogrona ciemnego, kawałek ciasta domowego ze śliwkami
III pierogi z jagodami
IV cukinia smażona
V śledź w pomidorach z puszki
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-19, 19:28   #4208
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 19:37
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 07:49   #4209
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dziewczynka87 Pokaż wiadomość
Pomóżcie proszę, dlaczego nie chudnę, a wręcz tyję - waga waha się o 300-500g w jedną i drugą i to z jednego na drugi dzień (wiem, że to mało, ale dołuje).
A wiesz ile jesz? Próbowałaś ważyć jedzenie?
Bo taki jadłospis niewiele mówi. Porcja kurczaka może być mniejsza i większa, każde 10g ryżu (suchego) to jakieś 35 kcal, więc pomiędzy porcją 30 g a porcją 100 g już jest około 250 kcal różnicy...
Tak samo owsianki mogą być bardziej lub mniej kaloryczne, wszystko zależy od ilości.
Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
Kolejny do oceny, jak to według Was wygląda, bardziej R czy U?
Serio polecam ważenie
Waga kuchenna nie jest dużym wydatkiem (ja kupiłam za niecałe 30 zł w jakimś markecie, w sklepach internetowych pewnie są i tańsze), sama będziesz w stanie ocenić pod co podpada Twój jadłospis.
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 08:58   #4210
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;8554180 6]A wiesz ile jesz? Próbowałaś ważyć jedzenie?
Bo taki jadłospis niewiele mówi. Porcja kurczaka może być mniejsza i większa, każde 10g ryżu (suchego) to jakieś 35 kcal, więc pomiędzy porcją 30 g a porcją 100 g już jest około 250 kcal różnicy...
Tak samo owsianki mogą być bardziej lub mniej kaloryczne, wszystko zależy od ilości.

Serio polecam ważenie
Waga kuchenna nie jest dużym wydatkiem (ja kupiłam za niecałe 30 zł w jakimś markecie, w sklepach internetowych pewnie są i tańsze), sama będziesz w stanie ocenić pod co podpada Twój jadłospis
.[/QUOTE]

Pogrubione - nie będę się bawić w ważenie bo to prowadzi do obsesyjnego liczenia kalorii, wiem o czym mówię.
Podaję objętościowo porcje w swoim jadłospisie typu "garść", "łyżka", "łyżeczka" itp. Myślę, że po tylu jadłospisach, które są tu oceniane nie trudno jest komuś zerknąć i stwierdzić czy mój jadłospis jest bardziej redukcyjny czy na utrzymanie...

Podaję kolejny:

I: Owsianka z serkiem wiejskim i susoznymi owocami:
3 łyzki płatków owsianych, łyżka mieszanki otrębów, łyżka siemienia lnianego, 2 morele suszone, łyżka suszonej żurawiny,łyżka rodzynek, całość zalatna wodą + 1/2 opakowania serka wiejskiego

II: 2 jabłka

III: Sałatka:
kilka liści sałaty, cały pomidor, duży ogórek małosolny, łyżka słonecznika, pierś z kurczaka uprużona (ok 1/3 z całej piersi), całość polana olejem lnianym przyprawiona pieprzem

Trening - 40 minut kardio + ćwiczenia na brzuch i rozciąganie

odrazu po treningu banan

IV:
Talerz zupy kalafiorowej z kaszą jęczmienną wiejską, ok 1/3 piersi z kurczaka z zupy

W ciągu dnia 3 litry wody mineralnej, 2 kawy (jedna czarna i jedna biała z 2% mlekiem), herbata czarna, herbata z pokrzywy, elektrolity

A jeśli chodzi o kaloryczność to wszystko zależy od dnia i waha się ona w jadłospisie między 1400 a 1800, zależy od posiłków i dodatków, jeżeli dodam do owsianki tahini albo masło orzechowe to już ze spokojem podbija ją o ok 150 kcal
__________________

Edytowane przez karola11
Czas edycji: 2018-08-20 o 09:01
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 10:21   #4211
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 19:37
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-20, 11:26   #4212
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Teoretycznie moje zapotrzebowanie to ok 2200 kcal. Po podliczeniu moich jadłospisów to w zależności od dnia wypada różnie bo są dni gdzie jest tych kalorii w ciągu dnia 1400 a są dni gdzie jest ich 1800.
Jem tak od długiego czasu. Wagę trzymam. Jedynie od całkiem niedawna zmieniłam śniadania oraz kolację, zamiast kanapek na śniadania jadam owsiankę (sporadycznie kanapki na śniadanie aby owsianka się nie przejadła) a w przypadku kolacji to były one do tej pory dosyć węglowodanowe (nie, nie tyłam po nich) i zmieniłam je na lżejsze czyli np. zupy, sałatki, jajka itp.
Jestem szczupła, ale chciałabym zrzucić ok 2 kg, nie więcej i zastanawiam się co tu zrobić/zmienić, żeby się udało. Bo chyba nie ma co już obcinać w moim jadłospisie.
__________________

Edytowane przez karola11
Czas edycji: 2018-08-20 o 11:28
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 12:08   #4213
distant-girl
Raczkowanie
 
Avatar distant-girl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 306
GG do distant-girl
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW


Czy ktoś może ocenić moj jadłospis? REDUKCJA

śniadanie: owsianka na mleku i wodzie z suszonymi bananami, kokosem i nasionami chia

II śniadanie: 2x serek wiejski ze szczypiorkiem 150 g

obiad: makaron penne z krewetkami i kurczakiem, suszonymi pomidorami, natką pietruszki i czosnkiem

kolacja: sałatka z ogórka,pomidora,oliwek,su szonych pomidorów
+1 jajko

po kolacji póznym wieczorem bieganie 5km
__________________
never give up.

66 kg ------->59 kg
distant-girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 14:07   #4214
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
Pogrubione - nie będę się bawić w ważenie bo to prowadzi do obsesyjnego liczenia kalorii, wiem o czym mówię.
Podaję objętościowo porcje w swoim jadłospisie typu "garść", "łyżka", "łyżeczka" itp.
OK, ja nie jestem przyzwyczajona do mierzenia łyżkami. A pod względem "dostania obsesji" nie widzę większej różnicy między mierzeniem objętościowym a wagowym
Jak ktoś może dostać obsesji od ważenia, to może i dostać obsesji od mierzenia łyżką...
Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
A jeśli chodzi o kaloryczność to wszystko zależy od dnia i waha się ona w jadłospisie między 1400 a 1800, zależy od posiłków i dodatków, jeżeli dodam do owsianki tahini albo masło orzechowe to już ze spokojem podbija ją o ok 150 kcal
Może czegoś nie rozumiem... ale skąd pytanie typu "czy to jadłospis redukcyjny?" skoro znasz kaloryczność swoich potraw i znasz swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne? Masz na myśli to, że waga stoi mimo że od dłuższego czasu stosujesz taką dietę?
Cytat:
Napisane przez distant-girl Pokaż wiadomość
[FONT="Comic Sans MS"]
Czy ktoś może ocenić moj jadłospis? REDUKCJA
A pod jakim kątem?
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 14:18   #4215
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;8555035 6]OK, ja nie jestem przyzwyczajona do mierzenia łyżkami. A pod względem "dostania obsesji" nie widzę większej różnicy między mierzeniem objętościowym a wagowym
Jak ktoś może dostać obsesji od ważenia, to może i dostać obsesji od mierzenia łyżką...

Może czegoś nie rozumiem... ale skąd pytanie typu "czy to jadłospis redukcyjny?" skoro znasz kaloryczność swoich potraw i znasz swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne? Masz na myśli to, że waga stoi mimo że od dłuższego czasu stosujesz taką dietę?

A pod jakim kątem? [/QUOTE]

Kaloryczność podliczyłam po wypowiedziach dziewczyn w tym wątku, wcześniej tego nie robiłam.
Pytanie czy to R czy U wynika z tego, że waga stoi w miejscu mimo dużej aktywności fizycznej i ujemnego bilansu - bo wynika z tego, że jest on ujemny.
Widzę różnicę jeśli chodzi o obsesję, już tłumaczę dlaczego. Ważąc porcję można dokładnie co do kalorii wszystko wyliczyć i mnie to pare lat temu zgubiło do tego stopnia, że liczyłam obsesyjnie i niestety miałam anoreksję. Wyszłam z niej. Nie mniej, nie chcę wdawać się w szczegóły. Tutaj natomiast podaję ilości typu łyżka, garść itp. żeby zobrazować jak duże to są porcje by ktoś mógł ten jadłospis ocenić, ja sama natomiast nie przykładam już wagi do tego. Chciałam jedynie oceny z zewnątrz jak te jadłospisy wyglądają, czy jak U czy jak R.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 16:46   #4216
distant-girl
Raczkowanie
 
Avatar distant-girl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 306
GG do distant-girl
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

czy jest ok na redukcje i czy zdrowo?
__________________
never give up.

66 kg ------->59 kg
distant-girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 18:32   #4217
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez distant-girl Pokaż wiadomość
czy jest ok na redukcje i czy zdrowo?
Czy jest ok na redukcję? Jeśli kalorie się zgadzają, to ok. Nie zgadnę jak duże są te porcje - każde danie może zarówno bombą kaloryczną (tu patrzę na chipsy bananowe, kokos, nasiona chia, suszone pomidory) jak i być bardziej "fit". Nie mówię, że takich rzeczy trzeba się wyrzekać na redukcji, ale łatwo sobie nimi nabić dużo kalorii. Zresztą dużą ilością owsa czy makaronu również

Czy zdrowo? No poza pomidorem i ogórkiem to tu nie widać żadnych warzyw, niewiele źródeł witamin, minerałów. Błonnika niedużo (tylko coś tam na I śniadanie), wydaje się być sporo białka - ja bym poświęciła trochę tego białka na rzecz warzyw
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 20:27   #4218
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 19:35
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 21:07   #4219
Belive_23
Raczkowanie
 
Avatar Belive_23
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 308
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez distant-girl Pokaż wiadomość

Czy ktoś może ocenić moj jadłospis? REDUKCJA

śniadanie: owsianka na mleku i wodzie z suszonymi bananami, kokosem i nasionami chia ja bym dodała jeszcze jakieś owoce, może jabłko?

II śniadanie: 2x serek wiejski ze szczypiorkiem 150 g + warzywa, ogórek? rzodkiewka?

obiad: makaron penne z krewetkami i kurczakiem, suszonymi pomidorami, natką pietruszki i czosnkiem + jakieś warzywa, np. pomidorki koktajlowe

kolacja: sałatka z ogórka,pomidora,oliwek,su szonych pomidorów
+1 jajko

po kolacji póznym wieczorem bieganie 5km
Trochę więcej warzyw i będzie w porządku!
Belive_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-21, 08:18   #4220
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tak jem od dawna (tylko wprowadziłam te zmiany, o których wspominałam), nie dlatego, że stosowałam dietę redukcyjną tylko takie mam nawyki żywieniowe. Jestem sczupłą osobą, ale pomyślałam, że fajnie byłoby jeszcze do 2 kg zrzucić, żeby bardziej uwydatnić mięśnie. Te 2200 kcal wyliczyłam według wzoru, uwzględniłam aktywność fizyczną według podanych we wzorze parametrów. Faktycznie, gdybym ucięła te kalorie w obecnym jadłospisie to chodziłabym głodna a tego absolutnie nie chcę

Podaję dzisiejszy jadłospis

I: Owsianka - 3 łyżki płatków osianych, 1 łyżka mieszanki otrębów, łyżka suszonej żurawiny, łyżka rodzynek, 2 suszone morele, łyżka siemienia lnianego (całość zalana wodą), 1/2 opakowania serka wiejsckiego (100g), spora garść borówek, 2 płaskie łyżeczki tahini

II: 2 jabłka, garść borówek

III: zupa kalafiorowa z kaszą jęczmienną wiejską i pierś z kurczaka z zupy

IV: sałatka - sałata, pomidor, ogórek małosolny, gotowane jajko, szczypiorek, olej lniany, pieprz, bazylia (suszona), pół opakowania serka wiejskiego (100g)

W ciągu dnia ok 2,5-3 litrów wody, herbata z pokrzywy, 2 małe białe kawy z 2% mlekiem, jedna czarna, elektrolity
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 19:13   #4221
distant-girl
Raczkowanie
 
Avatar distant-girl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 306
GG do distant-girl
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Redukcja dzisiaj:
podobnie jak wczoraj

śniadanie: owsianka na mleku z nasionami chia, bananem
II śniadanie: mały kawałek pizzy ()
Obiad: paella - ryż z krewetkami smażony w bulionie z papryką, cebulą, czosnkiem, natką pietruszki, chorizo
kolacja: serek wiejski ze szczypiorkiem, pomidorem, ogórkiem.
wieczorkiem bieganie 5km
__________________
never give up.

66 kg ------->59 kg
distant-girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 19:23   #4222
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
Tak jem od dawna (tylko wprowadziłam te zmiany, o których wspominałam), nie dlatego, że stosowałam dietę redukcyjną tylko takie mam nawyki żywieniowe. Jestem sczupłą osobą, ale pomyślałam, że fajnie byłoby jeszcze do 2 kg zrzucić, żeby bardziej uwydatnić mięśnie. Te 2200 kcal wyliczyłam według wzoru, uwzględniłam aktywność fizyczną według podanych we wzorze parametrów. Faktycznie, gdybym ucięła te kalorie w obecnym jadłospisie to chodziłabym głodna a tego absolutnie nie chcę

Podaję dzisiejszy jadłospis

I: Owsianka - 3 łyżki płatków osianych, 1 łyżka mieszanki otrębów, łyżka suszonej żurawiny, łyżka rodzynek, 2 suszone morele, łyżka siemienia lnianego (całość zalana wodą), 1/2 opakowania serka wiejsckiego (100g), spora garść borówek, 2 płaskie łyżeczki tahini

II: 2 jabłka, garść borówek

III: zupa kalafiorowa z kaszą jęczmienną wiejską i pierś z kurczaka z zupy

IV: sałatka - sałata, pomidor, ogórek małosolny, gotowane jajko, szczypiorek, olej lniany, pieprz, bazylia (suszona), pół opakowania serka wiejskiego (100g)

W ciągu dnia ok 2,5-3 litrów wody, herbata z pokrzywy, 2 małe białe kawy z 2% mlekiem, jedna czarna, elektrolity
w tym jadłospisie nie ma 2200kcal, zakładam, ze max 1500. To za mało.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 21:07   #4223
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Belive_23 Pokaż wiadomość
Trochę więcej warzyw i będzie w porządku!
Dokładnie brakuje warzyw

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
Tak jem od dawna (tylko wprowadziłam te zmiany, o których wspominałam), nie dlatego, że stosowałam dietę redukcyjną tylko takie mam nawyki żywieniowe. Jestem sczupłą osobą, ale pomyślałam, że fajnie byłoby jeszcze do 2 kg zrzucić, żeby bardziej uwydatnić mięśnie. Te 2200 kcal wyliczyłam według wzoru, uwzględniłam aktywność fizyczną według podanych we wzorze parametrów. Faktycznie, gdybym ucięła te kalorie w obecnym jadłospisie to chodziłabym głodna a tego absolutnie nie chcę

Podaję dzisiejszy jadłospis

I: Owsianka - 3 łyżki płatków osianych, 1 łyżka mieszanki otrębów, łyżka suszonej żurawiny, łyżka rodzynek, 2 suszone morele, łyżka siemienia lnianego (całość zalana wodą), 1/2 opakowania serka wiejsckiego (100g), spora garść borówek, 2 płaskie łyżeczki tahini

II: 2 jabłka, garść borówek

III: zupa kalafiorowa z kaszą jęczmienną wiejską i pierś z kurczaka z zupy

IV: sałatka - sałata, pomidor, ogórek małosolny, gotowane jajko, szczypiorek, olej lniany, pieprz, bazylia (suszona), pół opakowania serka wiejskiego (100g)

W ciągu dnia ok 2,5-3 litrów wody, herbata z pokrzywy, 2 małe białe kawy z 2% mlekiem, jedna czarna, elektrolity
Betiska ma racje - tutaj nie ma 2200 kalorii
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 10:14   #4224
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Dokładnie brakuje warzyw

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------


Betiska ma racje - tutaj nie ma 2200 kalorii
2200 kcal to norma na zapotrzebowanie a ja chcę lekką redukcję
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 10:27   #4225
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
2200 kcal to norma na zapotrzebowanie a ja chcę lekką redukcję
A na jakim poziomie masz podstawową przemianę materii?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Podsta...emiana_materii
Poniżej tego poziomu absolutnie nie powinno się schodzić, to niebezpieczne dla zdrowia. Może też spowolnić metabolizm, uzyskując de facto efekt odwrotny od zamierzonego...
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 18:02   #4226
distant-girl
Raczkowanie
 
Avatar distant-girl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 306
GG do distant-girl
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

dzisiejszy jadłospis:
dzisiaj słabo bo wstałam późno

śniadanie: serek wiejski+ 1 banan+ 1 brzoskwinia

obiad: sałatka: 50 g szynki parmeńskiej, rucola, ogórek, pomidorki koktajlowe, oliwki, cebula, ser feta, awokado

kolacja: mały kawałek lasagne
__________________
never give up.

66 kg ------->59 kg
distant-girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 20:16   #4227
jujka
Rozeznanie
 
Avatar jujka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 850
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U
I 3 jajka sadzone, 2plastry szynki parmeńskiej, kilka pomidorków i pół papryki
II pudding chia z masłem migdałowym i morelami
III krewetki z cukiniowym spaghetti posypane prażonym sezamem
IV domowy placek ze śliwkami, kawa gotowana z przyprawami
V quinoa z pieczoną dynią, tarkowaną marchewką i jarmużem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jujka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 20:56   #4228
086ccab2a84e9142d228c7d1aebf21f21390d1d8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 13
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez distant-girl Pokaż wiadomość
dzisiejszy jadłospis:
dzisiaj słabo bo wstałam późno

śniadanie: serek wiejski+ 1 banan+ 1 brzoskwinia

obiad: sałatka: 50 g szynki parmeńskiej, rucola, ogórek, pomidorki koktajlowe, oliwki, cebula, ser feta, awokado

kolacja: mały kawałek lasagne

Wygląda jak głodówka Nie jesz tak codziennie, prawda?
086ccab2a84e9142d228c7d1aebf21f21390d1d8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-23, 08:18   #4229
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;8558703 6]A na jakim poziomie masz podstawową przemianę materii?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Podsta...emiana_materii
Poniżej tego poziomu absolutnie nie powinno się schodzić, to niebezpieczne dla zdrowia. Może też spowolnić metabolizm, uzyskując de facto efekt odwrotny od zamierzonego...[/QUOTE]

PPM wychodzi według wyliczeń 1323 kcal.

Jadłospis:

I: 2 kromki chleba orkiszowego posmarowane serkiem bieluch i na to jedna z masłem z orzechów laskowych a druga masłem orzechowym z serwatkiem białkowym

II: 1 opakowanie serka grani z łyżką żurawiny, łyżką rodzynek i łyżką słonecnzika

III: sałatka (taka jak codziennie ) sałata, ogórek małosolny, pomidor, pierś z kurczaka(taka w panierce), pieprz, olej lniany

trening interwałowy

IV: banan, łyżka masła oczechowego z białkiem serwatkowym, szklanka kefiru

V: jajeczniza z 2 jaj z cukinią, 2 ogórki małosolne, 3 kromki chrupkiego pieczywa z pastą słonecznikową
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-23, 10:13   #4230
distant-girl
Raczkowanie
 
Avatar distant-girl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 306
GG do distant-girl
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

dzisiaj redukcja:

śniadanie: owsianka na mleku 2%+łyżka nasion chia+1 nektarynka

II śniadanie: serek wiejski, banan

obiad: 1 pierś z kurczaka+pół cukini+ryż (pół woreczka)

przegryzka: kawałek ananasa

kolacja: szpinak, 2 jajka

co sądzicie?

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

[1=086ccab2a84e9142d228c7d 1aebf21f21390d1d8;8559881 6]Wygląda jak głodówka Nie jesz tak codziennie, prawda?[/QUOTE]


nie, po prostu późno wstałam a nie chciałam potem się objadać na noc
__________________
never give up.

66 kg ------->59 kg
distant-girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-05 10:25:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:34.