czy to normalne ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-30, 22:16   #1
Signomi
Rozeznanie
 
Avatar Signomi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: z Polski :D
Wiadomości: 593

czy to normalne ?


nie znalazłam takiego wątku wczesniej, w razie potrzeby prosze o podłączenie mnie do podobnego wątku
moje pytanie brzmi: Czy to normalne ze moje okresy trwaja 10 dni ? ( moje rowiesniczki maja ok 3-5 dni krwawienia ;/ ). przy czym sa one bardzo obfite a w pierwszych dniach umieram z bólu ( glownie pierwszy dzien. ) . Nie biore zadnych tabletek hormonalnych
chcialabym wiedziec czy jest sie czym martwic czy nie i czym to moze byc zwiazane ( do ginekologa sie i tak wybieram, ale ciekawosc mnie zjada )

(przepraszam ze dwa razy sie dodal ten sam temat ale komputer mi szwankuje )
__________________
Żyjmy tak, jakby dzisiejszy dzień miałby być ostatnim

Edytowane przez Signomi
Czas edycji: 2009-01-30 o 22:24
Signomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 10:08   #2
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: czy to normalne ?

10 dni to troche sporo, w sumie maksymalnie moze trwac 7 dni (ja tak mam, w sumie 2 ostatnie to takie lekkie plamienie)... ale moze poprostu twoj organizm tak ma... trudno stwierdziec najlepiej pogadac z ginekologiem
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 10:15   #3
LargeHadronCheerleader
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 119
Dot.: czy to normalne ?

Jaką długość ma cały Twój cykl? Czy krwawienie jest obfite? Czy Twoja mama bądź ktoś z rodziny chorował na endometriozę? Czy zawsze tak było, czy coś się zmieniło? Warto porozmawiać z mądrym lekarzem - to może być Twoja "uroda", może być to objaw jakiejś nieprawidłowości. Jeżeli okres zaczyna się malutkim plamieniem, to może być też de facto poprzedni cykl i niedobory progesteronu w III fazie... Najlepiej pogadać rzeczywiście z lekarzem, ale mądrym lekarzem, a nie kimś, kto od kopa włoi Cię w piguły.
LargeHadronCheerleader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 10:45   #4
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: czy to normalne ?

Cytat:
Napisane przez Signomi Pokaż wiadomość
nie znalazłam takiego wątku wczesniej, w razie potrzeby prosze o podłączenie mnie do podobnego wątku
moje pytanie brzmi: Czy to normalne ze moje okresy trwaja 10 dni ? ( moje rowiesniczki maja ok 3-5 dni krwawienia ;/ ). przy czym sa one bardzo obfite a w pierwszych dniach umieram z bólu ( glownie pierwszy dzien. ) . Nie biore zadnych tabletek hormonalnych
chcialabym wiedziec czy jest sie czym martwic czy nie i czym to moze byc zwiazane ( do ginekologa sie i tak wybieram, ale ciekawosc mnie zjada )

(przepraszam ze dwa razy sie dodal ten sam temat ale komputer mi szwankuje )

od jak dawna masz okres?? Ja tak mialam na poczatku przez jakieś 2-3 lata, później jakoś minęlo z wiekiem i miałam 6dni teraz biore anty to już wogóle mam z tym spokój. Przeszłam masę badań (nic z nich nie wyninkęło ale trzeba było) Ty też się przygotuj na nie


edit: aha i są jakieś tabletki na to, nie mówię tu o hormonalnych, ja kiedyś brałam na jakieś pól roku zahamowały one takie długie miesiączki...potem organizm przestawił się znowu na swoje tory i znowu okresy były długie ale to mi je dali przy jednym epizocie kiedy okres przedłużył się do tych 20 dni (wsumie to plamienie nie okres był)
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2009-01-31 o 10:47
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 12:57   #5
Signomi
Rozeznanie
 
Avatar Signomi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: z Polski :D
Wiadomości: 593
Dot.: czy to normalne ?

cykle mam tak 30,31 dni. a miesiaczkuje 7 lat.
__________________
Żyjmy tak, jakby dzisiejszy dzień miałby być ostatnim
Signomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 12:28   #6
sanddyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 116
GG do sanddyy
Dot.: czy to normalne ?

Nie ma co, najlepiej idz do dobrego lekarza. On ci pomoze, wszystko wytluamczy, a przezde wszytskim powie, czy to jest czymś spowodowane, czy poprostu tak juz masz. Nie zwlekaj z wizyta, bo co sie odwlecze to nie uciecze;p
__________________
bo żyć jest sztuką..
moja rola, to istnieć!

sanddyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 17:51   #7
Signomi
Rozeznanie
 
Avatar Signomi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: z Polski :D
Wiadomości: 593
Dot.: czy to normalne ?

dzisiaj bylam u ginekologa i powiedziala mi ze to taki urok mlodosci i ze mi kiedys przejdzie i przepisala mi jakies tabletki ktore mam brac podczas okresu 3 razy dziennie ;/ ehhhhh zobaczymy jak to bedzie dzieki dziewczyny za odpowiedzi
__________________
Żyjmy tak, jakby dzisiejszy dzień miałby być ostatnim
Signomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-05, 21:16   #8
maarcinka
Raczkowanie
 
Avatar maarcinka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 167
Dot.: czy to normalne ?

gdy mialam dluzsze cykle (30,31 dni) tez mialam okres ok 10 dni. nic niezwyklego
maarcinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 14:21   #9
sanddyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 116
GG do sanddyy
Dot.: czy to normalne ?

ja jestem szczesciara i mam od 4-5 dni, ale sa lepsze bo maja z 3;p wiec taki juz urok kobiecej natury, kazda z nas jest inna
__________________
bo żyć jest sztuką..
moja rola, to istnieć!

sanddyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:09.