Włosy, które za wolno rosną? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-13, 09:59   #1
diablica9
Raczkowanie
 
Avatar diablica9
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 480
Exclamation

Włosy, które za wolno rosną?


Być może był taki temat, jeśli tak to bardzo przepraszam ale ta sprawa jest pilna i dość dziwna, nie miałam czasu na dokładniejsze przeszukiwanie forum.
Od listopada 2006 zapuszczam włosy. Były wtedy ze 3 cm za uszy. Teraz są tak ze 4 cm za szyję(najdłuższe), ponieważ były cieniowane i to porządnie więc nie są wszystkie jednej długości. Troche mnie dziwi że przez taki okres czasu tak mało urosły podczas gdy moja znajoma ma dłuższe ode mnie a częściej i więcej ścina. Sataram się podcinać regularnie końcówki (co kilka miesięcy 1 cm), nie farbuję ich i stosuję odżywkę regenerującą. Jedyne co robię z nimi to prostuje. Czy mogło to w jakiś sposob wpłynąć na ich wzrost?
I tak przy okazji- czy prostownica może wpłynąć na szybsze przetluszczanie się wlosow?
diablica9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 10:06   #2
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344
Dot.: Włosy, które za wolno rosną?

hmmm myśle ze rosna Ci noramlnie a przyspieszyc mozesz je stosujac np maske do włosow henna treatment wax, lub tez olejek rycynowy - oba specyfiki do kupienia w aptece

a co do prostownicy to raczej nie ma takiego wplywu, tylko moze sie tak wydawac, bo na prostych bardziej to widac
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 12:13   #3
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Włosy, które za wolno rosną?

jak dla mnie to wlosy rosna wlasym tempem... gdy uzywasz prostownicy one sa oslabione..wtedy ich koncowki sie odlamuja!! i moze dlatego masz wrazenie ze one stoja w miejscu..mialam to samo...

odstawilam prostownice, zaczelam uzywac jakis maseczek mocno regenerujacych i moje wlosy odbily na nowo w ktorkim czasie sporo urosly


olejek rycynowy i WAx nie przyspieszaja...jedynie odzywiaja!! a jak wiadomo odzywione szybciej rosna..ale tez nie u wszystkich wiec sie nie napalaj ze po uzyciu od razu zaczna rosnac jak szalone.

jesli masz przetluszczajace sie wlosy odradzam olejek rycynowy...
chyba ze w mieszance- zoltko, cytryna, troche olejku. Albo zaledwie kropelka do szamponu
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 12:42   #4
vanilia_ninja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 655
Dot.: Włosy, które za wolno rosną?

Ja też obcięłam koło listopada do za ucho,a teraz mam prawie do ramion.
I dalej zapuszczam..
cóż,trzeba czekać

ps.używam Waxu 1x na tydzień i czekam..
__________________


vanilia_ninja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 14:04   #5
diablica9
Raczkowanie
 
Avatar diablica9
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 480
Dot.: Włosy, które za wolno rosną?

Dzięki dziewczyny

truskaffka- jak odstawiłam prostownicę na jakiś czas to też mi się wydawało że szybciej rosną... Eh, czasem zastanawiam się po co ja tak męcze te włosy :/
diablica9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 14:14   #6
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Włosy, które za wolno rosną?

Moim zdaniem twoje wlosy i tak dosc szybko rosną...ja swoje tez scialam w polowie listopada ( nawet specjalnie mam zapisane w notatniku!) i urosly znaczie mniej niz twoje. a nie podcinam ich tak czesto. nie wiem od czego to jest uzaleznione chyba genetycznie. bo ja ciagle uzywam odzywek, maseczek, nie prostuje, nie susze suszarką !! i i tak nie rosną
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 14:21   #7
Anja92
Wtajemniczenie
 
Avatar Anja92
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 523
GG do Anja92
Dot.: Włosy, które za wolno rosną?

Ja myślę że wzrost włosów nie jest uwarunkowany genetycznie, mojej mamie rosną z 3 cm na miesiąc ( widac bo farbuje ), a mi 1 cm . I jeszcze najgorsze jest to że mama regularnie farbuje, codziennie suszy i często kręci je lokówką stosując raz na jakiś czas odżywkę a ja używam Waxa, olejku rycynowego i łykam Silicę :/
__________________

Anja92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-13, 14:49   #8
diablica9
Raczkowanie
 
Avatar diablica9
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 480
Dot.: Włosy, które za wolno rosną?

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Moim zdaniem twoje wlosy i tak dosc szybko rosną...ja swoje tez scialam w polowie listopada ( nawet specjalnie mam zapisane w notatniku!) i urosly znaczie mniej niz twoje. a nie podcinam ich tak czesto. nie wiem od czego to jest uzaleznione chyba genetycznie. bo ja ciagle uzywam odzywek, maseczek, nie prostuje, nie susze suszarką !! i i tak nie rosną

Może powinnaś podcinać końcówki?
Myśle że nie jest to uzależnione genetycznie, bo moja mama farbuje, ścina, suszy i nie używa żadnych odżywek, a jej włosy wyglądają na zdrowsze od moich! i oczywiście szybciej rosną
diablica9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 10:38   #9
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Włosy, które za wolno rosną?

Gdybym podcinala czesto to by chyba wogole nie urosly. wiem ze to glupie podejscie ale wole podcinac np co 4 mc bo w innym wypadku to bym chyba zapuszczala 10 lat...
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 11:56   #10
Rosalena
Raczkowanie
 
Avatar Rosalena
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 98
Dot.: Włosy, które za wolno rosną?

Jakiś czas temu rozmawialam z moja fryzjerką na temat tego jak szybko powinny rosna włosy i na powiedziała, ze to kwestia indywidualna. Podobno są osoby którym włosy rosna do długości do ramion a potem prawie przestaja rosnąc, ze to taka budowa cebulek i ze takei włosy nigdy nie beda do pasa.. A średnia długośc odrostu na miesiac to od 0,6 do 3 cm.

Osobiście zauważyłam, ze jak mialam włosy baaardzo krótkie- prawie na zapałkę, to rosły jak oszalałe a potem coraz wolniej. Ale moze zbytnio sie zasugerowałam slowami fryzjerki.
__________________
Biec przed siebie spacerując..
Rosalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 12:02   #11
Evil_Queen
Raczkowanie
 
Avatar Evil_Queen
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 297
Dot.: Włosy, które za wolno rosną?

Ja mysle, ze po wyprostowaniu wlosy sie bardziej przetluszczaja. I widac to dobrze na moich. Gdy nie wyprostuje to moge nie myc nawet przez 3 dni, a jak wyprostuje to codziennie. I tak jest zawsze. Dlatego ograniczam prostowanie do minimum
__________________


'just trying to stay positive.'


.
Evil_Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-02, 12:11   #12
black.moth
Raczkowanie
 
Avatar black.moth
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 139
GG do black.moth
Dot.: Włosy, które za wolno rosną?

a czy od potu mogą się niszczyć????
__________________
cookie monster is
going to be fit

26.VI-61
03.VI- ?
10.VI- ?
17.VI- ?

black.moth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 12:39   #13
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Włosy, które za wolno rosną?

oj duzo jest przyczyn takiego stanu, ale sa tez rozne sposoby na przyspieszenie tego procesu, czytalas ten watek?
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ost+w%B3os%F3w
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 21:58   #14
AniaBrunetka
Rozeznanie
 
Avatar AniaBrunetka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 631
Dot.: Włosy, które za wolno rosną?

gdy prostujemy wlosy, to suche i zniszczone koncowki po prostu sie odlamuja... odpadaja... wiec mamy wrazenie ze one nie rosna. gdy odstawilam prostownice na ok 3 msc to bardzo duzo urosly mi wlosy... teraz znow mam wrazenie ze "stoja w miejscu", bo prostuje, a moje koncowki to istne siano
__________________
Zapuszczam włosy!
AniaBrunetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 04:34   #15
blekitneoczy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 232
Dot.: Włosy, które za wolno rosną?

A co powiesz na wlosy ktore w ogole przestaly rosnac...tak jak u mnie?! I juz tak trwa ta sytuacje od kilku lat, moje wlosy urosly przed lokcie i koniec zbuntowaly sie
blekitneoczy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 11:34   #16
Basie3ka
Przyczajenie
 
Avatar Basie3ka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 8
Dot.: Włosy, które za wolno rosną?

Jajka, jajka i jeszcze raz jajka! Jedz jajka xD Ja jem ich bardzo dużo, ponieważ kocham omlety, a do jednego daje 2 jajka (hmm, omletów srednio jem 3 dziennie) I włosy rosną mi 4/5 cm miesięcznie. To strasznie dużo i szczerze mówiąc denerwuje mnie to bo muszę często je podcinać. Sama nie wiedziałam czemu tak szybko mi rosną, dopiero usłyszałam w telewizji na tvn style, że włosy rosną od nabiału Żeby efekty był widoczne jedzcie conajmniej 3 dziennie (polecam robienie omletów, czyli tzw. grzybków. Przepis możecie znaleźć wszędzie )
Basie3ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 14:13   #17
Loretta8
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 919
Dot.: Włosy, które za wolno rosną?

Cytat:
Napisane przez Basie3ka Pokaż wiadomość
Jajka, jajka i jeszcze raz jajka! Jedz jajka xD Ja jem ich bardzo dużo, ponieważ kocham omlety, a do jednego daje 2 jajka (hmm, omletów srednio jem 3 dziennie) I włosy rosną mi 4/5 cm miesięcznie. To strasznie dużo i szczerze mówiąc denerwuje mnie to bo muszę często je podcinać. Sama nie wiedziałam czemu tak szybko mi rosną, dopiero usłyszałam w telewizji na tvn style, że włosy rosną od nabiału Żeby efekty był widoczne jedzcie conajmniej 3 dziennie (polecam robienie omletów, czyli tzw. grzybków. Przepis możecie znaleźć wszędzie )
Jak na serio to przyspiesza ich wzrost to i ja spróbuję. Ciekawe tylko ile wytrzymam i czy szybko mi one nie zbrzydną
__________________


Loretta8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 12:33   #18
SummerGlow
Rozeznanie
 
Avatar SummerGlow
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: 7th Heaven
Wiadomości: 693
Dot.: Włosy, które za wolno rosną?

To prawda jedzenie jajek czyni cuda Moje wloski tez tak rosna, ze szkda gadac. Dwa lata temu obcielam wlosy tak, ze leciutko siegaly do ramion. Rowniutko za rok byly dluzsze o jakies...6 cm? Teraz musialam obciac z koniecznosci- chlor. Czasami mam ochote sobie je przedluzyc..naprawde
SummerGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:33.