Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 191 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-09, 10:22   #5701
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Jaksy, powinnaś sobie poprzymierzać kolory na żywo i sprawdzić, które faktycznie pasują, a które tylko ci się podobają.

Póki co, wydaje się, że jesteś raczej typem ciepłym - wiosną albo jesienią.
No właśnie to jest mój największy problem - ocena w jakim kolorze jest mi dobrze. Może poproszę kogoś z otoczenia

Swoją drogą zabiłaś mi ćwieka - nigdy nie myślałam o sobie jako jesieni (kojarzyła mi się z rudymi/kasztanowymi włosami). Bardziej zastanawiałam się między wiosną a latem. Teraz przypatrzę się tej jesieni :P Faktycznie, z tego co opisałam, bardziej pasuje mi jednak typ ciepły, ale może przełamany neutralnie/chłodnie? Muszę poczytać coś więcej o podkategoriach typów.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2013-02-09 o 10:33
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 12:39   #5702
marta_de
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 15
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
czysta biel i czysta czerń


-Czy pasują ci kolory jaskrawe?
Jaskrawe, neonowe raczej nie.

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Łagodne szarawe owszem.

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Pasuje mi raczej srebro (choć to może tylko mój wymysł, bo złota po prostu nie lubię).
Pasuję mi raczej barwy zimne (wzorując się na tej palecie: http://img822.imageshack.us/img822/1700/33875088.jpg)
Szczególnie często wybieram fiolet i niebieski (taki chabrowy).
Rzadko stawiam na brązy, żółcie, pomarańcze i czerwienie (choć, fakt tu mam dwie koszulki :P)


-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
Stawiam raczej na ciuchy monochromatyczne. Raczej bez wzorów - drobne całkowicie odpadają.
marta_de jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 22:31   #5703
agnisi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Mi też bardzo zależy na analizie i serdecznie dziękuję jeżeli ktoś się jej podejmie

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Za pierwszym razem na czerwono, później na ciepły jasno brązowy kolor.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy niebieskie z granatową obwódką dookoła źrenicy i tęczówki. Rzęsy mam ciemne czarne, a brwi raczej w jasnym brązie.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Mam, chociaż zimą praktycznie nie widać raczej złotawo-ciepłe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Jasna, łatwo o zaczerwienienia na twarzy różowo-czerwone.

5. Naturalny kolor włosów ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Ciemny blond, jasny brąz zawsze miałam problem z określeniem co to za kolor. Złotawo-rudawe przebłyski.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Ciemny pudrowy róż

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Chabrowy, czerwień, butelkowa zieleń, granat, kolor ciemnego czerwonego wina

-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Myślę, że raczej te czyste odcienie

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Bardzo jaskrawe neonowe to myślę, że nie. Ale kolory intensywne same w sobie chyba pasują.

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?
Raczej nie.

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
Chyba i zimne i ciepłe w zależnosci od intesywności koloru. Złoto zdecydowanie mi pasuje szczególnie latem.

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Raczej monochromatycznie, a jak juz to tylko zabawa w kontrast z kolorami a nie wzorami.
agnisi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 00:51   #5704
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez marta_de Pokaż wiadomość
-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
czysta biel i czysta czerń


-Czy pasują ci kolory jaskrawe?
Jaskrawe, neonowe raczej nie.

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Łagodne szarawe owszem.

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Pasuje mi raczej srebro (choć to może tylko mój wymysł, bo złota po prostu nie lubię).
Pasuję mi raczej barwy zimne (wzorując się na tej palecie: http://img822.imageshack.us/img822/1700/33875088.jpg)
Szczególnie często wybieram fiolet i niebieski (taki chabrowy).
Rzadko stawiam na brązy, żółcie, pomarańcze i czerwienie (choć, fakt tu mam dwie koszulki :P)


-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
Stawiam raczej na ciuchy monochromatyczne. Raczej bez wzorów - drobne całkowicie odpadają.
Jeśli faktycznie pasują ci takie kolory + biel i czerń, to pewnie zima, pytanie tylko czy faktycznie to są twoje najlepsze kolory, czy tylko przyzwyczajenie.


Naprawdę bez przymierzania podajecie mi niepewne dane - to, co na ich podstawie wywnioskuję może być dalekie od rzeczywistości.

Szczególnie polecam przymierzanie kolorów w takich zestawach, jak wymienione w moich pytaniach: biały vs ecru, czerń vs bardzo ciemne kolory ciepłe i chłodne, itp.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 09:53   #5705
Agata Przybylska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Według mnie masz ładny owalny kształt twarzy.

Edytowane przez kasienka.b
Czas edycji: 2013-02-10 o 13:53 Powód: Nieopłacona reklama
Agata Przybylska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 16:46   #5706
Ooh_la_la
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 10
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Też zawsze mam problem z ustaleniem jakim jestem typem, bo mam wrażenie, że trochę z każdego - z jednego mam kolor włosów z drugiego tendencję do opalania a z trzeciego kolory które do mnie pasują ;/ może Wy coś poradzicie Ja się zawsze widziałam jako lato, ale może to być dalekie od prawdy


1. Jak się opalasz - na brzoskwiniowo oliwkowo, bardzo bardzo rzadko zdarza się mi się przyrumienić na czerwono i jeśli już to tylko na buzi. Ciało opala mi się niemal od razu na jasny ciepły brąz.

2. Kolor oczu - niebieski

3. Piegi - żadnych Nawet po lecie nie mam nawet pół piega

4. Cera - różowawa, szarawa (brzydki kolor, jak nic)

5. Naturalny kolor włosów - blond, ale jasny. Nie platyna ale ładny naturalny jasny blond Raczej chyba ciepły odcień, takie mam wrażenie

6. Kolor ust - ciemny, bardziej malinowy niż czerwony. Moim zdaniem bardzo ciemny w stosunku do koloru buzi

Co Wy na to? Macie jakiś pomysł?
__________________
30 day shred
dzień 10 level 2
Ooh_la_la jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 16:50   #5707
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wampierz czy tylko lato i zima moga miec oliwkową karnacje??
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-10, 17:58   #5708
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wampierz
"Poprzymierzałam" kolory z paletek w photoshopie i najwięcej trafień mam w Light Spring, Bright Spring i Light Summer. Przetrzepałam też Twojego bloga :P Lektura mozolna, ale już zaczynam troszkę kapować
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 00:00   #5709
Xavierra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Poprosze o pomoc w okresleniu typu urody.
Wraz ze znajoma mialysmy ostatnio problem ze sklasyfikowaniem jej osoby.
waham sie sie pomiedzy wiosna a latem ale w gruncie rzeczy do niektorych opisow pasuje i jesien ;/

oto cechy kolezanki:

-wlosy ciemny blond,kotore czasami przybieraja rudawy odcien,latem pod wplywem slonca niektore pasma sa rozjasnione i kolor jest jakby zlocisty.Zima wydaje sie bardziej szarawy/zimnawy

-oczy ciemnoniebieskie ale raczej w ciemnoszarym odcieniu

- cera jasna, latem kiedy byla mlodsza miala piegi na nosie, opala sie raczej wolno. Cera bezproblemowa,brak wypryskow itp

Znajoma wydaje sie byc 'ciepla' chociaz jej opis pasuje do typu urody 'lato'

Uzywa cieplego makijazu,czy popelnia blad?jak ma sie ubierac?twierdzi ze najlepiej czuje sie w cieplych kolorach ale ja mysle ze lepiej pasuja jej pastele.Ktora z nas ma racje?

w zalaczeniu podaje zdjecia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mmmmmn.jpg (20,3 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 223611_1719289361950_3383666_n.jpg (67,6 KB, 37 załadowań)
Xavierra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 12:20   #5710
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Opis nic nie znaczy, odpowiedz na pytania, które kilka postów wyżej zadała Wampierz.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 14:49   #5711
nikusia1101
Raczkowanie
 
Avatar nikusia1101
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 129
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

A mogłabyś odpowiedzieć jeszcze na moje pytania dotyczące pasujących kolorów?[COLOR="Silver"]

Przepraszam, że tak późno ale odpowiadam:
-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Biel i czerń czyli tradycyjne połączenie nie powiem bo bardzo lubię i wydaje mi się że pasują. Kremowy...hmmmm może bardziej cappucino, ale nie ciemny brąz, szary- uwielbiam

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Nie lubię takich kolorów, ponieważ jestem przekonana że mi nie pasują i źle bym się w takich czuła.

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?
Kolorki szarawe bardzo lubię, jasna szarość i takie ciut ciemniejsze, ale nie `prawie` czarne

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Nie wiem czy mi pasuje ale ostatnio kupiłam tuniczkę przeplataną złotą nicią i dobrze się w niej czułam, ciepłe czy zimne- sama nie wiem :/

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Lubię zestawienia kolorków raczej mniej krzykliwe, wzory, kwiatki paski- oki ale nie do przesady biel- czerń- szary oki
nikusia1101 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-11, 22:05   #5712
Xavierra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Ale Wampierz pyta o te same informacje, myle sie?tj kolor oczu,opalanie itp ?to wszystko zawarlam juz w poscie powyzej.

Jesli natomiast chodzi o pytania typu 'jaki kolor najbardziej ci pasuje' mamy problem z okresleniem tego,w czym kolezance jest najlepiej,dlatego tu piszemy.

Ona sama ubiera sie raczej w cieple barwy, lubi tez ciemniejsze kolory, ale zastanawiamy sie czy to w ogole pasuje do jej typu urody czy moze w czym innym byloby jej lepiej?
Xavierra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 22:14   #5713
Julia91
Zadomowienie
 
Avatar Julia91
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Wiadomości: 1 026
GG do Julia91
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Nie mam pojęcia jak mam określić swój typ. Prosiłabym o pomoc.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Szybko, najpierw na czerwono ale szybko się zmienia na brązowo - złoto.


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu ?


Oczy jasne, zielone, nie mają plamek. Obwódka czarna. Brwi i rzęsy ciemnobrązowe.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Nie mam.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Skóra jasna, czerwienie się na mocny czerwony.

5. Naturalny kolor włosów ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Średni brąz, ale w takim "szarym" odcieniu.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Jasnoróżowe.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze: Czarny, zielony, czerwony (ale te ciemnoczerwone, kolor czerwonego wina), fioletowy, turkusowy, ciemnobrązowy.

Źle: Wszystkie blade, pastelowe kolory. Beż, nude - Masakra w ogóle jakby twarz mi "znika".

-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Zdecydowanie lepiej czyste kolory w szczególności czarny.

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Neonowe już nie ale jaskrawe tak.

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?

W ogóle nie.

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.


Jeżeli są nasycone to i jedne i drugie. Oprócz niebieskiego.
Lepiej się czuję w złotym.


-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Czarno biało, czarno czerwone czy zielony z fioletowym tak. Drobne wzory zamiast dużych i raczej trzymam się zestawów dwukolorowych.


Dziękuję za odpowiedź
Julia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 12:09   #5714
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Wampierz czy tylko lato i zima moga miec oliwkową karnacje??
Hm, raczej tak, z tym że zupełnie chłodno oliwkową na pewno, neutralną oliwkową mogą mieć też inne typy z wyjątkiem ciepłej wiosny i ciepłej jesieni. Przy kolorach bliskich neutralności może być trudno określić na oko przewagę tonów oliwkowych lub złocistych.

---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Wampierz
"Poprzymierzałam" kolory z paletek w photoshopie i najwięcej trafień mam w Light Spring, Bright Spring i Light Summer. Przetrzepałam też Twojego bloga :P Lektura mozolna, ale już zaczynam troszkę kapować
Jeszcze na żywo poprzymierzaj

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Xavierra Pokaż wiadomość
Poprosze o pomoc w okresleniu typu urody.
Wraz ze znajoma mialysmy ostatnio problem ze sklasyfikowaniem jej osoby.
waham sie sie pomiedzy wiosna a latem ale w gruncie rzeczy do niektorych opisow pasuje i jesien ;/

oto cechy kolezanki:

-wlosy ciemny blond,kotore czasami przybieraja rudawy odcien,latem pod wplywem slonca niektore pasma sa rozjasnione i kolor jest jakby zlocisty.Zima wydaje sie bardziej szarawy/zimnawy

-oczy ciemnoniebieskie ale raczej w ciemnoszarym odcieniu

- cera jasna, latem kiedy byla mlodsza miala piegi na nosie, opala sie raczej wolno. Cera bezproblemowa,brak wypryskow itp

Znajoma wydaje sie byc 'ciepla' chociaz jej opis pasuje do typu urody 'lato'

Uzywa cieplego makijazu,czy popelnia blad?jak ma sie ubierac?twierdzi ze najlepiej czuje sie w cieplych kolorach ale ja mysle ze lepiej pasuja jej pastele.Ktora z nas ma racje?

w zalaczeniu podaje zdjecia.
A koleżanka nie ma nic przeciwko publikowaniu jej zdjęć w internecie?

Ze zdjęć to można tylko zgadywać, ale wygląda dość ciepło, może być wiosną. Z tego co widzę nosi takie kolory (błękitna bluzeczka w kolorze dla wiosen). Jeśli wiosenne kolory najbardziej jej pasują to znaczy, że jest wiosną. Jeśli macie jakieś powody, żeby podejrzewać, że jest inną porą roku, to trzeba by poprzymierzać inne kolory.

A co do "pasowania do opisów", pasować powinny kolory z palety i wskazówki co do ubrań, makijażu itp, a nie opis, ludzie należący do jednego typu mogą wyglądać bardzo różnie, np:
http://www.truth-is-beauty.com/under...nter-look.html

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Xavierra Pokaż wiadomość
Ale Wampierz pyta o te same informacje, myle sie?tj kolor oczu,opalanie itp ?to wszystko zawarlam juz w poscie powyzej.

Jesli natomiast chodzi o pytania typu 'jaki kolor najbardziej ci pasuje' mamy problem z okresleniem tego,w czym kolezance jest najlepiej,dlatego tu piszemy.

Ona sama ubiera sie raczej w cieple barwy, lubi tez ciemniejsze kolory, ale zastanawiamy sie czy to w ogole pasuje do jej typu urody czy moze w czym innym byloby jej lepiej?
W sumie bardziej się przydają informacje, jakie kolory pasują, niż jak się wygląda - te ostatnie to najwyżej mogą trochę pomóc. Już lepiej zobaczyć zdjęcie.

---------- Dopisano o 12:32 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

Cytat:
Napisane przez nikusia1101 Pokaż wiadomość
A mogłabyś odpowiedzieć jeszcze na moje pytania dotyczące pasujących kolorów?[COLOR="Silver"]

Przepraszam, że tak późno ale odpowiadam:
-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Biel i czerń czyli tradycyjne połączenie nie powiem bo bardzo lubię i wydaje mi się że pasują. Kremowy...hmmmm może bardziej cappucino, ale nie ciemny brąz, szary- uwielbiam

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Nie lubię takich kolorów, ponieważ jestem przekonana że mi nie pasują i źle bym się w takich czuła.

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?
Kolorki szarawe bardzo lubię, jasna szarość i takie ciut ciemniejsze, ale nie `prawie` czarne

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Nie wiem czy mi pasuje ale ostatnio kupiłam tuniczkę przeplataną złotą nicią i dobrze się w niej czułam, ciepłe czy zimne- sama nie wiem :/

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Lubię zestawienia kolorków raczej mniej krzykliwe, wzory, kwiatki paski- oki ale nie do przesady biel- czerń- szary oki
Tu nie chodzi o to, co ci się podoba, tylko co przymierzyłaś i o czym wiesz, że ci pasuje (w sensie wyglądasz w tym lepiej niż w innych kolorach, nie pobrzydzą cię), a niekoniecznie musi ci się to podobać aż tak, żeby to nosić.

Dużo osób nosi klasyczne kolory - biel, czerń, granat, szary, często mniej jaskrawą czerwień czy bordo. To jest taki najbardziej zachowawczy zestaw. Tyle, ze nie każdemu jest w nim ładnie.

Naprawdę najwięcej można się nauczyć samej przymierzając kolory, jeśli wy tego nie zrobicie w domu nikt tego nie zrobi przez internet.

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Julia91 Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia jak mam określić swój typ. Prosiłabym o pomoc.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Szybko, najpierw na czerwono ale szybko się zmienia na brązowo - złoto.


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu ?


Oczy jasne, zielone, nie mają plamek. Obwódka czarna. Brwi i rzęsy ciemnobrązowe.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Nie mam.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Skóra jasna, czerwienie się na mocny czerwony.

5. Naturalny kolor włosów ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Średni brąz, ale w takim "szarym" odcieniu.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Jasnoróżowe.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze: Czarny, zielony, czerwony (ale te ciemnoczerwone, kolor czerwonego wina), fioletowy, turkusowy, ciemnobrązowy.

Źle: Wszystkie blade, pastelowe kolory. Beż, nude - Masakra w ogóle jakby twarz mi "znika".

-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Zdecydowanie lepiej czyste kolory w szczególności czarny.

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Neonowe już nie ale jaskrawe tak.

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?

W ogóle nie.

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.


Jeżeli są nasycone to i jedne i drugie. Oprócz niebieskiego.
Lepiej się czuję w złotym.


-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Czarno biało, czarno czerwone czy zielony z fioletowym tak. Drobne wzory zamiast dużych i raczej trzymam się zestawów dwukolorowych.


Dziękuję za odpowiedź
Na pewno jakaś czysta pora roku, zima lub wiosna. Najprawdopodobniej intensywna.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 16:39   #5715
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Hm, raczej tak, z tym że zupełnie chłodno oliwkową na pewno, neutralną oliwkową mogą mieć też inne typy z wyjątkiem ciepłej wiosny i ciepłej jesieni. Przy kolorach bliskich neutralności może być trudno określić na oko przewagę tonów oliwkowych lub złocistych.
To ja już nic nie wiem Wydawało mi się, że jest mi dobrze w tych kolorach co przesłałam, ale może po prostu za bardzo je lubie i wmawiam sobie że mi w nich dobrze Chyba porzucę analizę kolorystyczną, bo nie nadaje się do tego. Będę na czuja kupować ubrania A tak swoją drogą strasznie nie lubię oświetlenia w sklepach. Zafałszowuje moją kolorystykę.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 21:25   #5716
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
To ja już nic nie wiem Wydawało mi się, że jest mi dobrze w tych kolorach co przesłałam, ale może po prostu za bardzo je lubie i wmawiam sobie że mi w nich dobrze Chyba porzucę analizę kolorystyczną, bo nie nadaje się do tego. Będę na czuja kupować ubrania A tak swoją drogą strasznie nie lubię oświetlenia w sklepach. Zafałszowuje moją kolorystykę.
Dlatego najlepiej poprzymierzać w domu, na spokojnie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 13:37   #5717
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wampierzu, dawaj nowy wpis na blogu!
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 17:23   #5718
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Proszę o pomoc, sama nie dałam rady określić mojego typu kolorystycznego:
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepłyzłotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się dość szybko, zwykle na taki lekko przykurzony kolor


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Moje oczy mają kolor niebieski, zmienia się w zalezności od światła. Czasem są intensywnie niebieskie, aż błyszczące, czasem robią się szare. Oprawa oczu jest raczej przeciętna

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegów brak


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Moja cera ma odcień raczej chłodny, opalona szybko zaczyna wyglądać dość szaro


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Naturalny kolor włosów jasny blond z popielatymi przebłyskami


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Kolor ust- różowy, ale raczej chłodny


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Najlepiej czuję się w czerni, mam wrażenie że delikatne i pastelowe kolory sprawiają że robię się mało wyrazista

-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Czuję się znacznie lepiej w czystych kolorach.

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Nie pasują mi kolory jaskrawe, ale kolory bardzo intensywne wydaje mi sie że sprawiają że wyglądam lepiej

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?
Tylko troszkę zgaszone

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Zdecydowanie srebro, w złotym wyglądam bardzo żółto. Raczej pasują mi chłodne kolory, ciepłe sprawiają że robię się czerwona

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Zdecydowanie stroje monochromatyczne, ostatecznie duże kontrastowe.


Ale wszystko tutaj jest "według" mnie, a jak wiadomo- mało obiektywna jestem, szczególne że od dawna trzymam się bezpiecznej czerni.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_1101.jpg (288,1 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_1075.jpg (92,1 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5133272.jpg (45,3 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8726541.jpg (47,3 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 21058376.jpg (89,0 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 24495135.jpg (77,1 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 68438453.jpg (32,8 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 24873141.jpg (28,1 KB, 12 załadowań)

Edytowane przez lilith691
Czas edycji: 2013-02-13 o 22:16
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 19:26   #5719
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez lilith691 Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc, sama nie dałam rady określić mojego typu kolorystycznego:

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Najlepiej czuję się w czerni, mam wrażenie że delikatne i pastelowe kolory sprawiają że robię się mało wyrazista
A możesz odpowiedzieć na szczegółowe pytania dotyczące kolorów i obejrzeć palety? (są gdzieś wyżej w wątku).

Tak na oko to wydajesz się raczej typem przytłumionym, ale to taka zgadywanka. Najlepiej poprzymierzaj kolory.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-13, 21:37   #5720
nikusia1101
Raczkowanie
 
Avatar nikusia1101
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 129
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wampierz rozumiem Twoją myśl żeby nie mylić tego co pasuje z tym co lubie, ale u mnie jedno wiąże się z drugim, te kolory o których wspomniałam to sa te które w odbiciu mego lustra mnie nie pobrzydzają jak to zostało ujęte, dlatego mi się podobają i je nosze da radę wywnioskować mój typ urody z tej średnej fotki i moich odpowiedzi?
nikusia1101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 22:17   #5721
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Palety oglądam od dwóch tygodni i nadal nie wiem nic- dlatego proszę o pomoc

A post wyżej zedytowałam, żeby przejrzyściej było
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 23:53   #5722
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez lilith691 Pokaż wiadomość
Palety oglądam od dwóch tygodni i nadal nie wiem nic- dlatego proszę o pomoc

A post wyżej zedytowałam, żeby przejrzyściej było
Twoje odpowiedzi sugerują raczej, że jesteś zimą, ale mi się wydaje, że bardziej prawdopodobne jest lato. Myślę, że powinnaś poprzymierzać kolory na żywo, samo oglądanie palet nic nie da. Musisz się przekonać w których kolorach jest ci dobrze.

---------- Dopisano o 00:40 ---------- Poprzedni post napisano o 00:39 ----------

Cytat:
Napisane przez nikusia1101 Pokaż wiadomość
Wampierz rozumiem Twoją myśl żeby nie mylić tego co pasuje z tym co lubie, ale u mnie jedno wiąże się z drugim, te kolory o których wspomniałam to sa te które w odbiciu mego lustra mnie nie pobrzydzają jak to zostało ujęte, dlatego mi się podobają i je nosze da radę wywnioskować mój typ urody z tej średnej fotki i moich odpowiedzi?
A zrobiłaś sobie takie przymierzanie, o jakim mówiłam?

---------- Dopisano o 00:53 ---------- Poprzedni post napisano o 00:40 ----------

Cytat:
Napisane przez nikusia1101 Pokaż wiadomość
A mogłabyś odpowiedzieć jeszcze na moje pytania dotyczące pasujących kolorów?[COLOR="Silver"]

Przepraszam, że tak późno ale odpowiadam:
-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Biel i czerń czyli tradycyjne połączenie nie powiem bo bardzo lubię i wydaje mi się że pasują. Kremowy...hmmmm może bardziej cappucino, ale nie ciemny brąz, szary- uwielbiam

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Nie lubię takich kolorów, ponieważ jestem przekonana że mi nie pasują i źle bym się w takich czuła.

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?
Kolorki szarawe bardzo lubię, jasna szarość i takie ciut ciemniejsze, ale nie `prawie` czarne

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Nie wiem czy mi pasuje ale ostatnio kupiłam tuniczkę przeplataną złotą nicią i dobrze się w niej czułam, ciepłe czy zimne- sama nie wiem :/

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Lubię zestawienia kolorków raczej mniej krzykliwe, wzory, kwiatki paski- oki ale nie do przesady biel- czerń- szary oki
Z twoich odpowiedzi wynika, że nie zrozumiałaś pytań. Po pierwsze w ogóle nie pytam, jakie kolory lubisz. Można np. wyglądać dobrze w białym albo wściekle czerwonym i nigdy tego koloru nie nosić ze względu na gust.

Kolory muszą pasować przy noszeniu ich blisko twarzy, nie np. na spodniach.

Pytanie o biel i czerń. Pytam czy lepiej wyglądasz w czystej bieli czy lepiej w kremowym, ecru albo innej złamanej bieli np. szarawej.
I podobnie czy lepiej w głębokiej czerni czy lepiej w prawie czarnych, bardzo ciemnych odcieniach.

Pytanie o kolory ciepłe i zimne jest bardzo ważne.

Zestawienia - kolejny raz nie pytam o gust, tylko czy lepiej się wygląda np. w bluzie w szerokie czarno-białe pasy albo inny duży, kontrastowy wzór, czy może drobne wzorki, które się z daleka rozmywają. Wiele osób w ogóle nie może nosić wielkich, pstrych wzorów bo ich twarz staje się niewyraźna.


Jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytania, to przymierz kolory i napisz ponownie. Bo bez właściwych danych nikt nie jest w stanie odgadnąć twojego typu.

Czy to zdjęcie dobrze oddaje kolor twojej karnacji, bo wydaje mi się, że światło jest sztuczne. Masz makijaż, samoopalacz, czy jesteś opalona?

Jak mam zgadywać ze zdjęcia to wyglądasz na lato albo ew. łagodną jesień. Ten kolor włosów strasznie cię przytłacza. BTW jeśli jesteś latem, to raczej ani czysta biel, ani głęboka czerń nie będzie pasować. Zamiast tego trzeba wybierać kolory złamane szarością.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 00:44   #5723
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Jestem w trakcie gromadzenia kolorowych materialów i papierów, bo w domu same czernie, czerwienie i brązy. W planach jest poprzymierzanie, na razie zrobiłam sobie "makijażową" przymiarkę w gimpie, korzystając z genialnej strony http://12blueprints.com

Przeczytałam Twojego bloga, jest genialny

Oglądam te zdjęcia i szczerze sama już nie wiem, dlatego tak mocno liczę na waszą pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bright winter.jpg (70,3 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg soft summer.jpg (67,8 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg true summer.jpg (66,5 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg true winter.jpg (68,4 KB, 30 załadowań)
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 21:20   #5724
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez lilith691 Pokaż wiadomość
Jestem w trakcie gromadzenia kolorowych materialów i papierów, bo w domu same czernie, czerwienie i brązy. W planach jest poprzymierzanie, na razie zrobiłam sobie "makijażową" przymiarkę w gimpie, korzystając z genialnej strony http://12blueprints.com

Przeczytałam Twojego bloga, jest genialny

Oglądam te zdjęcia i szczerze sama już nie wiem, dlatego tak mocno liczę na waszą pomoc.
No zimowe kolory to zdecydowanie nie, przynajmniej z tym zdjęciem. BTW dobrze oddaje kolor twojej skóry?

Nie ograniczaj się tylko do tych typów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 09:33   #5725
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Znowu ja i przepraszam że tak mocno wam wątek zaśmiecam. Zrobiłam test z wszystkimi kolorami jakie mogłam w domu znaleźć, dużo tego nie jest, bo wszystko w szafie mam czarne, ale i tak proszę o pomoc.
Zaczynam dochodzić do wniosku że chyba jestem ślepa jeśli chodzi o kolory, bo nie potrafię sama ustalić w czym mi jest najlepiej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_1664 - Kopia (Kopiowanie).jpg (59,5 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_1669 (Kopiowanie).jpg (50,4 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_1629 (Kopiowanie).jpg (66,7 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_1627 (Kopiowanie).jpg (65,3 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_1624 (Kopiowanie).jpg (72,3 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_1612 (Kopiowanie).jpg (72,3 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_1622 (Kopiowanie).jpg (61,3 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_1631 (Kopiowanie).jpg (63,9 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_1656 (Kopiowanie).jpg (60,9 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_1644 (Kopiowanie).jpg (68,3 KB, 4 załadowań)
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 09:35   #5726
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

I druga częśc zdjęć.
Zdjęcia robione bez jakiegokolwiek makijażu, w świetle dziennym, bez lampy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_1676 (Kopiowanie).jpg (90,9 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_1662 (Kopiowanie).jpg (78,9 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_1661 (Kopiowanie).jpg (71,6 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_1643 (Kopiowanie).jpg (57,4 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_1637 (Kopiowanie).jpg (71,0 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_1634 (Kopiowanie).jpg (70,7 KB, 6 załadowań)
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 16:03   #5727
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Te zdjęcia, które są poruszone (nieostre) się nie nadają.

Z tego, co widzę:
jaskrawe kolory nie
wiosenne błękity nie

Najlepiej wygląda to zdjęcie:
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...1&d=1360920761
Ale też nie wiadomo co jest efektem zdjęcia, bo część jest poruszonych i oświetlenie jest różne.

A na żywo które z tych kolorów oceniłaś jako najlepsze?

Ja bym powiedziała, że te typy wydają mi się najbardziej prawdopodobne:
soft summer
soft autumn
cool summer
ew. cool winter

Najlepiej żebyś się zastanowiła ile ciepła w kolorach tolerujesz.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 17:48   #5728
ikasp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 136
Wink Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Kilka razy już próbowałam, ale nadal nie wiem jakim typem jestem, obstawiałam zimę, lecz ciągle mam wątpliwości. Może kotś mi doradzi. Dla ułatwienia dodaję zdjęcia
1. Jak się opalasz - najpierw na czerwono, później nabiera odpowiedniego koloru...raczej długo mi to zajmuje

2. Kolor oczu - brązowe/piwne

3. Piegi - nie

4. Cera -ciężko stwierdzić, raczej jasna, ale z rumieńcami.

5. Naturalny kolor włosów- ciemny brąz

6. Kolor ust- nie wiem

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Czarny, granat, pastelowa zieleń, biały.

-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Z tego co mi się wydaje pasuje mi kolor szary i brązowy.

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Intensywne kolory jakie ubierałam to granat i czerwień. Raczej mi pasowały.

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?
Tylko troszkę zgaszone

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Zdecydowanie srebro.

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

nigdy nie próbowałam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a.jpg (122,6 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dd.jpg (99,2 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dw.jpg (94,9 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg s.jpg (97,7 KB, 47 załadowań)
__________________
Zapuszczam włosy i dbam o nie
Uważam na słodycze
Ćwiczę Jillian
http://www.suwaczek.pl/cache/bc16466b06.png

Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!

Edytowane przez ikasp
Czas edycji: 2013-02-15 o 20:19
ikasp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 19:45   #5729
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Pewnie, że nie wiesz, my też nie wiemy, odpowiedz proszę na pytania, które zadaje Wampierz, nawet w tym krótkim poście nie odpowiedziałaś, jakie kolory di ciebie pasują.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 20:39   #5730
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

ikasp, najwyraźniejsze są te dwa zdjęcia:
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...0&d=1360950476
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...2&d=1360950476
Czy dobrze oddają kolor twojej karnacji? Wyglądasz na nich raczej ciepło.

Jak zwykle, polecam poprzymierzanie kolor na żywo, w dobrym oświetleniu, bez makijażu, wg mnie powinnaś się skupić na kolorach jesieni i wiosny.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.