Pozbyłam się trądziku. Co dalej..? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-07, 11:53   #1
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666

Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?


Hej dziewczyny.

Jak w temacie. Udało mi sie wyleczyć z trądziku. Nie do końca bo wiadomo wyjdzie mi co jakiś czas chrostka, jakiś większy wyprysk. Ale muszę powiedzieć, ze udało mi sie twarz zaleczyć, blizny też juz sa mniej widoczne.

I tutaj mam prośbę do Was.
Jak powinnam teraz dbać o cerę, aby nie zepsuć tego efektu?
Tzn. chodzi mi o kosmetyki, jakie polecacie? Ktore nie działają silnie ale podtrzymują skóre w dobrym stanie.

Bdę b. wdzięczna za pomoc
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 13:35   #2
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

blaque
Tak naprawdę wszystko zależy od Twojej cery. Ja bym postawiła na łagodne kosmetyki i nawilżanie.
Polecam Ci np. żel do mycia twarzy oliwkowy Ziaji i krem (np. oliwkowy lekka formuła albo masło kakaowe - ale jeśli masz skłonność do zapychania, to najpierw sprawdź składy).
Dobry, delikatny jest też tonik Uroda Melisa (taniutki, ok. 6 zł).
I najlepiej jeszcze filtry na dzień (np. Iwostin 40).
Mi taki zestaw pomaga.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 14:20   #3
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

Em No kogo jak kogo, ale Ciebie bym sie nie spodziewała

Hm, ja mam cerę mieszaną.
Używam świetnego żelu do mycia twarzy Soraya Care&Control tylko muszę poszukać na zmianę innego, bo skóra już sie powoli przyzwyczaja.
Kremy..hm przyznam się bez bicia, że używałam jaki popadnie, brałam jakiś mojej siostry, ot tak-żeby był pod podkład.. albo zwykły Nivea

Tonik też mam fajny z Bielendy Ogórek&Limonka. Super zapach, ożeźwia cudownie, i ładnie oczyszcza

A ten filtr ile kosztuje? I kupię go w aptece?

Em a jaką ty masz cerę?
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 19:28   #4
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

Ja mam cerę strasznie dziwną. Jest mieszana, ale chyba odwodniona, bo woda ją strasznie wyszusza.
Filtr Iwostinu kupisz w aptece, ja ostatnią tubkę (już drugą) kupiłam za 31 zł (100 ml ).
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 08:09   #5
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

Em- dzięki Muszę jeszcze trochę poczytać o tych filtrach itp.
Ale to po niedzieli
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 10:43   #6
VanillaNut
Raczkowanie
 
Avatar VanillaNut
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 42
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

A jak długo wlaczyłaś z trądzikiem? Ja juz meczę sie z nim rok i na koniec jakos sie nie zanosi...
__________________
Zamienię talent do komplikowania sobie życia na jakikolwiek inny...
VanillaNut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 11:43   #7
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

przede wszystkim oczyszczaj i nawilzaj
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-11, 09:40   #8
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

VanillaNut-wiesz, ja może nie miałam takiego, żebym musiała go leczyć antybiotykami, ale męczył mnie od 12roku życia. Zawsze miałam brodę w wypryskach- większych, mniejszych ale były.. Stosowałam różne kosmetyki ale były różne efekty.

Pół roku temu wpadłam w sklepie na wspomniany już żel do mycia Soraya Care&Control. Sama się zdziwiłam jak mi pomógł. Po mału zaczęły znikać. Do tego stosowałam kremy punktowe, peelingi, maseczki. I teraz moja buzia jest czysta. Pojawiaja sie oczywiście pojedyncze pryszcze, ale [narazie] już nie tj. kiedyś.

Tylko martwię się, bo pasuje mi już zmienić ten żel bo skóra sie przyzwyczaiła. I nie wiem czym go zastąpić..

truskaffka-dzieki
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 10:36   #9
lenka2
Przyczajenie
 
Avatar lenka2
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

Ja mogę Ci też poradzić żebyś nie używała kremow do twarzy ani fluidów z paraffinum liquidum (inaczej mineral oil) bo to najgorszy syf jaki moze byc ,szczególnie do cery podatnej na trądzik.Ja tez mialam problemy z tradzikiem i zwalałam to na to że jestem jeszcze młoda i hormony szaleją.Ale przez tydzień gdy byłam na dziłce i nie używałam fluidu ani kremu zauważyłam dużą poprawe w stanie mojej cery.Używałam tylko żelu i toniku.Poczytałam troche o biochemi kosmetycznej i zorintowałam się co powodowało u mnie te ,,niespodzianki."Nie jestem ekspertemalem ale wiem że to, co u jednego powoduje ,,zapychanie." porów u drugich niekoniecznie, ja daję Ci tylko dobrą rade abyś zwracała uwagę na składy kosmetyków bo to one przyczyniają się do stanu naszej cery. Tutaj możesz poczytać więcej na ten temat: http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm
__________________
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę, zamiast przeklinać ciemność." - Konfucjusz
lenka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 12:03   #10
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

lenka-dzieki Właśnie pasowałoby mi się wybrać na biochemię ale jakoś nie miałam czasu..

Dzięki za link-na pewno poczytam

O składach już słyszałam ale jakoś nie myślę nad tym, żeby każdy kupiony kosmetyk sprawdzać. No ale teraz widzę, że jednak pasuje

Jeśli jestem np. na działce, w domu-nigdzie nie wychodze, to myję tylko twarz żelem, tonikiem i żadnego kremu nie nakładam. Nie lubię.

Ale jeśli już musze nałożyć krem pod puder/fluid to jaki polecasz?
Widziałam dzisiaj z Bielendy Ogórek & Limonka, krem normalizujący.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11845

lub Oceanic, AA young

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10111

Miałam ten drugi, stosowałam go co prawda tydzień ale fajny był.

Także czekam na opinię...
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 19:30   #11
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

up
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-15, 21:55   #12
straszydło
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

jak pozbyłaś się trądziku moja córka walczy bez powodzenia i z coraz mniejszą nadzieją
straszydło jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 06:57   #13
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

straszydlo-napisałam w poście 8

Jest dużo wątków o tym, jak pozbyć się trądziku-wystarczy poszukać

A byłaś z córką u dermatologa? Moja siostra jakiś rok temu 'dostała' okropny 'wysyp'. Praktycznie na całej twarzy miała wypryski. Udała się do dermatologa.
Pamiętam, że po jakimś czasie przepisała jej Diane i oczywiście do tego jakieś kremy, itp. Teraz moja siostra tylko chodzi do kosmetyczki na zlikwiodwanie blizn. Oczywiście gdzieniegdzie jeszcze sie pojawią ale nie tak, jak jeszcze rok temu.
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 10:16   #14
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

hej

Jestem teraz w identycznej sytuacji jak ty, i mam nadzieję, że Ci jakoś pomogę

Mi też udało się niedawno pozbyć trądziku, silnego, teraz mam ładną cerę, z tym, że tak jak Tobie czasamimi coś wyskoczy

Pani dermatolog do mycia buźki kazała mi używać jedynie delikatnego mydełka dla dzieci- dotąd byłam przekonana, że to zabójstwo dla skóry, ale okazało się inaczej Do tego KONIECZNIE uzywaj filtrów- jest lato, słońce mocno przygrzewa, a to nie jestet dobre dla cery, które dopiero co pozbyła się trądziku- słonce wysusza itd. i póxniej wychodzą nowe krostki.
Dobranie odpowiednieg filtru może być trudne, ale od czego jest KWC
Na jakieś drobnme krostki używam tormentiolu- moja cera już się dużo wycierpiała przez mocne kosmetyki, więc taka łagodna maść jak najbardziej jej służy

A no i muszę wspomnieć, że jakieś 3 tyg, temu odstawiłam diane, wcześniaj miałam duac, differin, tabletki sumamedi i różne płyny robione na raceptę
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 11:20   #15
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

Mila-Dziekuje i gratuluje sukcesu w pozbyciu się 'pieknego' oznaku młodości

Hmm qrcze wszyscy mówią o tych filtrach. Ale powiedz mi (bo lubię mieć opaloną twarz) czy te filtry nie przepuszczają w ogóle słońca? I jak jes stosujesz? Codziennie rano, pod makijaż także?

Hmm widzę, że czeka mnie romans z lekturą o filtrach

Tylko przeraża mnie to, że jak czytałam cięzko się wchłaniają, zapychają itp..

O duac też miałam
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 11:48   #16
Smille
Raczkowanie
 
Avatar Smille
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 81
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

Mi także udało pozbyć się trądziku . Używałam wcześniej wspomnianego przez Ciebie żelu do mycia twarzy i toniku z tej samej serii . Jeśli nie masz nic przeciwko, podłącze się do wątku .
Smille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 14:42   #17
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

Jasne, że nie mam nic przeciwko Witaj

Dla mnie ten żel jest cudowny

Kupiłam sobie wczroaj wspomniany przezemnie wyżej krem Bielendy Ogórek&Limonka Zobaczymy jak się spisze
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 17:20   #18
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

ja zdecydowanie odradzam zaproponowany krem z ziaji-oliwkowy lekka formuła-obecnie nie mam żadnych problemów z trądzikiem, a po jego użyciu coś niedobrego zaczęło się dziać na mojej twarzy
za to gorąco polecam odkryty niedawno przeze mnie (dzięki wizażankom) kremik z AA z serii young intensywna pielęgnacja
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 17:37   #19
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

gdzie można kupić krem AA z serii young intensywna pielęgnacja?
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-16, 17:55   #20
myszkakinia
Rozeznanie
 
Avatar myszkakinia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 581
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

Gratuluje!! moj chlopak probuje sie go pozbyc i jakos srednio mu idzie.. mozesz zdradzic jak udało Ci sie go wyleczyc i ile to trwało?

co do dbania o cere to mysle, ze zel oczyszczajacy do mycia twarzy, peeling raz w tygodniu i jakas maseczka i powinno byc dobrze.. ja tak robie i nie mam krostek
__________________
Pozdrawiam!


myszkakinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 18:17   #21
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

Cytat:
Napisane przez TOMORROW Pokaż wiadomość
ja zdecydowanie odradzam zaproponowany krem z ziaji-oliwkowy lekka formuła-obecnie nie mam żadnych problemów z trądzikiem, a po jego użyciu coś niedobrego zaczęło się dziać na mojej twarzy
za to gorąco polecam odkryty niedawno przeze mnie (dzięki wizażankom) kremik z AA z serii young intensywna pielęgnacja
O tak-nie cierpie ziaji. Dla mnie te ich kremy to koszmar. Zapychają, świecę się po nich-koszmar

AA faktycznie jest b. fajne
Moja siostra go miała a ja dopiero zaczęłam go brać już pod koniec, jak jej się kończył.
Miałam go sobie kupić ale kosztuje ok 14 zł, a ostatnio nie byłam przy kasie więc kupiłam ten Bielendy.. Ale niech tylko ten mi się skończy i od razu kupuję AA

Cytat:
Napisane przez o000agus Pokaż wiadomość
gdzie można kupić krem AA z serii young intensywna pielęgnacja?
W zwykłym kosmetycznym sklepie typu Rossman, Natura. Poszukaj Znajdziesz na pewno, on jest wszędzie
Cytat:
Napisane przez myszkakinia Pokaż wiadomość
Gratuluje!! moj chlopak probuje sie go pozbyc i jakos srednio mu idzie.. mozesz zdradzic jak udało Ci sie go wyleczyc i ile to trwało?

co do dbania o cere to mysle, ze zel oczyszczajacy do mycia twarzy, peeling raz w tygodniu i jakas maseczka i powinno byc dobrze.. ja tak robie i nie mam krostek
Dziękuję
myszka proszę popatrz wyżej-pisałam o tym już 2x (bodajże 8post)
A Twój TŻet był u dermatologa?
Zastanawiam się czy Diana dla faceta by była? Jak myślicie?
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 18:55   #22
myszkakinia
Rozeznanie
 
Avatar myszkakinia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 581
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

tak, wiem.. Przepraszam pozniej juz wszystko ładnie doczytalam i chcialam nawet kasowac post ale chyba sie nie da :P

u dermatologa był.. uzywa roznych maści.. brał jakies antybiotyki itp. ale oczywiscie przerwał :/ bo skonczyly mu sie a zapisali go dopiero na miesiac pozniej.. poza tym ponoc latem nie mozna ich przyjmowac.. moze nie ma jakiegos duzego tego tradziku, jest juz duzo lepiej, ale niestety robią mu sie jeszcze kroski.. Poza tym ma tez troche problem z plecami Poleciłam mu ten żel o ktorym napisalas
__________________
Pozdrawiam!


myszkakinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 19:09   #23
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

Cytat:
Napisane przez blaque Pokaż wiadomość
W zwykłym kosmetycznym sklepie typu Rossman, Natura. Poszukaj Znajdziesz na pewno, on jest wszędzie
hehe to ja chyba ślepotka jakaś jestem bo nigdy go nie widziałam
no ale poszukam
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 20:00   #24
funymika
Przyczajenie
 
Avatar funymika
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

Przede wszystkim nie wysusz skóry za bardzo, bo to powoduje dalsze wypryski, odpowiednia dieta (tylko nie chipsy, masa ketchupu, słodycze i góry czekolady!), ja używam płynu Afronis i żelu do mycia twarzy Nivea Young. Polecam też cotygodniowe maseczki do twojego typu cery (stosuję głównie z Avonu - trawa i grejfrut)
__________________
<Bóg daje mi cytryny, więc piję czekoladę>
funymika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 10:55   #25
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

Cytat:
Napisane przez myszkakinia Pokaż wiadomość
tak, wiem.. Przepraszam pozniej juz wszystko ładnie doczytalam i chcialam nawet kasowac post ale chyba sie nie da :P

u dermatologa był.. uzywa roznych maści.. brał jakies antybiotyki itp. ale oczywiscie przerwał :/ bo skonczyly mu sie a zapisali go dopiero na miesiac pozniej.. poza tym ponoc latem nie mozna ich przyjmowac.. moze nie ma jakiegos duzego tego tradziku, jest juz duzo lepiej, ale niestety robią mu sie jeszcze kroski.. Poza tym ma tez troche problem z plecami Poleciłam mu ten żel o ktorym napisalas
Hej nie masz za co przeprszać! Nic się nie stało
Posty można edytować, ale jeśli chcesz zmienić kilka słów. Całęgo nie można kasować bo to grozi banem. Chyba coś takiego..Nie czytałam dokładnie..

To dobrze. Powiedz oczywiście za jakiś czas, czy żel mu pomógł.
Możesz mu polecić również maseczki. Dobrą maseczką domową są drożdze. Kawałek drożdzy musisz urobić na płynną substancję. Położyć na twarzy i trzymać tak 10-15 min. Zmyć ciepłą wodą

Mi osobiście pomagała. Z tego co czytałam na forach dziewczynom również.

Poszukaj jeszcze o masce aspirynowej. Z tego co pamiętam też jest dobra

Powiedz swojemu chłopakowi, żeby robił także peelingi. One naprawdę dobrze oczyszczają cerę
Cytat:
Napisane przez o000agus Pokaż wiadomość
hehe to ja chyba ślepotka jakaś jestem bo nigdy go nie widziałam
no ale poszukam
Hehe u mnie tego mnóstwo
Cytat:
Napisane przez funymika Pokaż wiadomość
Przede wszystkim nie wysusz skóry za bardzo, bo to powoduje dalsze wypryski, odpowiednia dieta (tylko nie chipsy, masa ketchupu, słodycze i góry czekolady!), ja używam płynu Afronis i żelu do mycia twarzy Nivea Young. Polecam też cotygodniowe maseczki do twojego typu cery (stosuję głównie z Avonu - trawa i grejfrut)
Dla mnie ta cała seria Nivea Young to porażka na całej lini. Po niej miałam jeszcze większe problemy niż przed używaniem jej..

Hm a masz cerę mieszaną?

To muszę popatrzeć w następnym katalogu za tą maseczką Dzięki
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 11:51   #26
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

Cytat:
Napisane przez blaque Pokaż wiadomość
Mila-Dziekuje i gratuluje sukcesu w pozbyciu się 'pieknego' oznaku młodości

Hmm qrcze wszyscy mówią o tych filtrach. Ale powiedz mi (bo lubię mieć opaloną twarz) czy te filtry nie przepuszczają w ogóle słońca? I jak jes stosujesz? Codziennie rano, pod makijaż także?

Hmm widzę, że czeka mnie romans z lekturą o filtrach

Tylko przeraża mnie to, że jak czytałam cięzko się wchłaniają, zapychają itp..

O duac też miałam
zależy jakie np. 30 w upalny dzien coś tam przepuści, ja używam 100 i nawet nie ma mowy o przpuszczeniu Też lubię mieć opaloną buźkę, ale jak mam wybierać- jasna cera bez trądziku czy opalona trądzikiem to oczywiste, ze wybiorętopierwsze. Poza tym słońce źle robi na wszelkie przebarwienia i blizny.

Ja nie jestem jakąś filtromaniaczką, jak siedzę w domku, albo jest pochmurny dzien to zazwyczaj się nie filtruję, chyba że ma cerę przesuszoną (filtry ładnie nawilżają).Stosuj je jak zwykłe kremy, pod makijaż.

Ja trafiłam na filtr, po którym twarz się nie świeci w ogóle i wchłania się natychmiastowo-SVR 100. Moze poszukaj w aptece próbek
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 12:08   #27
myszkakinia
Rozeznanie
 
Avatar myszkakinia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 581
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

To dobrze. Powiedz oczywiście za jakiś czas, czy żel mu pomógł.
Możesz mu polecić również maseczki. Dobrą maseczką domową są drożdze. Kawałek drożdzy musisz urobić na płynną substancję. Położyć na twarzy i trzymać tak 10-15 min. Zmyć ciepłą wodą

Mi osobiście pomagała. Z tego co czytałam na forach dziewczynom również.

Poszukaj jeszcze o masce aspirynowej. Z tego co pamiętam też jest dobra

Powiedz swojemu chłopakowi, żeby robił także peelingi. One naprawdę dobrze oczyszczają cerę


no niestety.. on uwaza, ze maseczki sa "dla bab" i nie chce ich robic.. do peelingu czasem uda mi sie go zmusic musze nad nim troche popracowac
__________________
Pozdrawiam!


myszkakinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 12:26   #28
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
zależy jakie np. 30 w upalny dzien coś tam przepuści, ja używam 100 i nawet nie ma mowy o przpuszczeniu Też lubię mieć opaloną buźkę, ale jak mam wybierać- jasna cera bez trądziku czy opalona trądzikiem to oczywiste, ze wybiorętopierwsze. Poza tym słońce źle robi na wszelkie przebarwienia i blizny.

Ja nie jestem jakąś filtromaniaczką, jak siedzę w domku, albo jest pochmurny dzien to zazwyczaj się nie filtruję, chyba że ma cerę przesuszoną (filtry ładnie nawilżają).Stosuj je jak zwykłe kremy, pod makijaż.

Ja trafiłam na filtr, po którym twarz się nie świeci w ogóle i wchłania się natychmiastowo-SVR 100. Moze poszukaj w aptece próbek
Ech nie lubię takiego wybierania..:rolley es:
Ty masz 100. Czyli mniejsze będą tj. słabiej działały?
Myślisz, że na początek mogłabym kupić jakiś słaby a dopiero po lecie, na wiosne zacząć używać powiedzmy 100?

A właśnie-jak jadę nad wodę, opalać się to też nakładać filtr?


A co myślisz o tym, który em zaproponowała? Z Iwostinu?

Takie próbki chyba nic nie kosztują?


Cytat:
Napisane przez myszkakinia Pokaż wiadomość
no niestety.. on uwaza, ze maseczki sa "dla bab" i nie chce ich robic.. do peelingu czasem uda mi sie go zmusic musze nad nim troche popracowac
Ech, facet..

Musisz użyć mocnych argumentów. Przekonać go! Uzyć całej swojej kobiecej siły a na pewno Cię posłucha

Nie no ale jest dobrze, jeśli przystaje na peelingi
Ale pracuj nad nim, pracuj. Powiedz mu, że jeśli chce być piękny (no dobra, ładny) musi cierpieć.

Mi to mama zawsze powtarza
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 12:36   #29
myszkakinia
Rozeznanie
 
Avatar myszkakinia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 581
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

hehehe no niestety taka prawda :P

co do Iwostinu, to mialam kiedys zel antybakteryjny i był taki sobie.. przynajmniej mi srednio odpowiadał, ani specjalnych rezultatów nie widzialam, a dodatkowo mial brzydki zapach.. z kolei co do filtra 100 to tak naprawde taki nie istnieje.. Najwiekszy jest 50. Moja siostra ma plamy na twarzy i sie tym bardzo interesuje dlatego wiem :P
__________________
Pozdrawiam!


myszkakinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 13:36   #30
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Pozbyłam się trądziku. Co dalej..?

myszkakinia to twoja siostra coś sie słabo interesuje, bo filtr 100 istnieje i go używam, zresztą wejdz na kwc i poczytaj....

Blaque filtr przy opalaniu to już w ogóle obowiązek i mniejszy niż 30 tak naprawdę nic nie zdziała. Spróbuj tego iwostinu jak chcesz.

A maski aspirynowej nawet nie róbuj nakładać bez filtra bo to są najzwyklejsze KWASY a w reakcji ze słońcem nabawisz się takich przebarwień, kttóre będzie zwalczyć trudniej niż trądzik....

A peelingu nie rób nigdy przy zmianach ropnych, bo to rozprzestrzenia bakterie i efekty są gorsze niż przed.

Wiem, ze to co piszę to 100% prawda, bo długo leczyłam trądzik, na początku durne rzeczy robiłam, ale duużo się nacczytałam i dużo powiedzieli mi dermatolodzy, dziewczyny z biochemii itd.
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:56.