Sterylizacja naszych pupili .... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Czy uważasz,że schroniska powinny rządać w umowie sterylizacji pupila?
Tak, zdecydowanie 62 84,93%
Nie, jeżeli ktoś już ma psy i chciałby do rozrodu 6 8,22%
Powinni zostawić wolny wybór właścicielowi psa (nie powinno być tego punktu w umowie) 5 6,85%
Nie wiem, nie mam zdania 0 0%
Nie lubię zwierząt 0 0%
Głosujący: 73. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-15, 23:10   #1
201604111429
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 28

Sterylizacja naszych pupili ....


Witam!

Chciałam zapytać Was dziewczyny, jaki jest Wasz pogląd na kastrację?

A szczególnie na sterylizację przymusową (prawnie umową).
Chodzi o psy,które chcemy wziąć z domu tymczasowego lub schroniska...Albo bierzemy dorosłego psa i od razu w schronisku go kastrują ,albo bierzemy szczeniaka i musimy go wykastrować w określonym w umowie czasie,bo inaczej odbiorą nam psa / suczkę.
W przypadku suczki jak dostanie cieczki i zajdzie w ciąże musimy dokonać jej aborcji lub uśpić jeszcze ślepy miot... Naprawdę tak jest w umowie !!!

Jestem w szoku,bo nawet Ci ludzie, którzy chcieliby mieć psiaka i pokolenie tego psa (bo np. jest to mądra psina) nie może.

Wiem,że sterylizacja ma swoje plusy...ale też ma swoje minusy... Moim zdaniem właściciel psa powinien mieć wybór,a nie schronisko... Wiem,że schronisko się w ten sposób zabezpiecza,ale przecież może podpisać właściciel umowę na np. hodowanie szczeniąt w razie nawet i przypadkowego rozrodu jeżeli nie chce sterylizować pupila.
Schronisko w ten sposób chce zmniejszyć populacje psów bezpańskich... rozumiem... ale jeżeli zmusza ludzi do sterylizowania swoich pupili wbrew ich poglądom i sumieniom to w ten sposób odstrasza (w wielu przypadkach miłośników psów) od adopcji. A potem narzekają ,że są przepełnione....

Piszcie co sądzicie o sterylizacji i jej wymuszaniu przez schronisko...


Edytowane przez 201604111429
Czas edycji: 2015-12-11 o 10:41
201604111429 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 04:08   #2
ViciousWitch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez Remik86 Pokaż wiadomość
Witam!

Chciałam zapytać Was dziewczyny, jaki jest Wasz pogląd na kastrację?


A szczególnie na sterylizację przymusową (prawnie umową).
TAK,TAK i jeszcze raz TAK
Cytat:
Chodzi o psy,które chcemy wziąć z domu tymczasowego lub schroniska...Albo bierzemy dorosłego psa i od razu w schronisku go kastrują ,albo bierzemy szczeniaka i musimy go wykastrować w określonym w umowie czasie,bo inaczej odbiorą nam psa / suczkę.
W przypadku suczki jak dostanie cieczki i zajdzie w ciąże musimy dokonać jej aborcji lub uśpić jeszcze ślepy miot... Naprawdę tak jest w umowie !!!

Jestem w szoku,bo nawet Ci ludzie, którzy chcieliby mieć psiaka i pokolenie tego psa (bo np. jest to mądra psina) nie może.
Kastracja jest jedyną metodą ograniczjącą niekontrolowany rozród zwierząt nierasowych a przez to ich bezdomność.To,że ma się mądrego psa nie oznacza wcale,że jego potomstwo będzie równie mądre,będzie miało podobny charakter czy nawet wygląd.U psów nierasowych występuje wiele genów z różnych ras i nigdy nie wiadomo który akurat będzie tym dominujacym.Nie masz żadnej gwarancji na to,możesz skrzyżować 2 czarne kundelki a ich potomstwo będzie miało biało-rude łaty,bo w poprzednich pokoleniach mogły miec przodka w innym kolorze itd.
Bardzo załuję,że nie wszystkie schroniska kastrują i nie wszystkie podpisują umowy adopcyjne.W wiekszości jest jednak tak,że pies idzie do nowych wlascicieli bez żadnych ustalonych warunków i standardów opieki nad nim.Właściciele pieska rozmnożą,a potem szczeniaczki trafiają do schroniska albo w kartonie na ulicę.

Cytat:
Wiem,że sterylizacja ma swoje plusy...ale też ma swoje minusy... Moim zdaniem właściciel psa powinien mieć wybór,a nie schronisko... Wiem,że schronisko się w ten sposób zabezpiecza,ale przecież może podpisać właściciel umowę na np. hodowanie szczeniąt w razie nawet i przypadkowego rozrodu jeżeli nie chce sterylizować pupila.
Właściel ma wybór-jeśli chcesz rozmażać psy idziesz do hodowli,kupujesz szczeniaka z rodowodem i po problemie.Jak sobie wyobrażasz zobowiazanie do wychowania ewentualnego potomstwa?Mioty liczą od 1 do 8-9 szczeniąt.Kto przy zdrowych zmysłach decyduje sie na utrzymywanie 10 psów?Nie wspominajac juz o tym,ze te szczeniaczki też rosna i zaczynaja sie rozmnażać-wystarczy żeby w miocie była tylko 1 suczka,która znowu zajdzie w ciążę i będa kolejne szczeniaki.I tak w kółko.Po jakimś czasie można z 1 psa mieć kilkadziesiat.I pewnie napiszesz,ze szczeniaki można oddać-tak,ale skąd masz pewność komu oddajesz?Czy ta osoba za kilka miesięcy nie wyrzuci psa,nie odda do schroniska albo nie zrobi mu krzywdy?A nawet jeśli psiak trafi na dobry dom,to taki szczeniak zajmuje miejsce psu,który już jest np.w schronisku i mógłby wreszcie mieć dom,gdyby nie zajął go przykładowy szczeniak od Ciebie.Brzmi to brutalnie,ale tak jest.Każdy kto rozmnaża nierasowe zwierzęta przyczynia się do ich bezdomności i przepełnionych schronisk.Zresztą nie wiem jak niby miałoby się sprawdzać dotrzymanie takiego zapisu-pracownik schroniska miałby jeździc co tydzien i sprawdzać czy tez przypadkiem ktos nie rozmnożył psa,nie utopił szczeniaków,nie rozdał tylko je wychowuje?Pracownicy schronisk i tak mają za duzo pracy.Kastracja jest jednorazowa i nie ma problemu ze sprawdzeniem,czy właściciel z umowy sie wywiązał czy nie.
Cytat:
Schronisko w ten sposób chce zmniejszyć populacje psób bezpańskich... rozumiem... ale jeżeli zmusza ludzi do sterylizowania swoich pupili wbrew ich poglądom i sumieniom to w ten sposób odstrasza (w wielu przypadkach miłośników psów) od adopcji. A potem narzekają ,że są przepełnione....
Miłośnik psów to dla mnie taka osoba,która albo jest miłośnikiem rasy i hoduje psy rasowe z rodowodem albo ktos kto kocha psy bez względu na ich rasę,ale też rozumie,ze nierasowych zwierzat nie wolno rozmnażac.Rozmnażanie psów tylko po to,żeby mieć potomstwo swojego pupila to dla mnie egozim.
Co ma sumienie do kastracji?To nie jest robienie krzywdy zwierzęciu.Ono w żaden sposob nie odczuwa braku potomstwa,bo nie rozumuje w taki sposób jak człowiek.
Schroniska sa przepełnione,bo codziennie w każdym mieście trafia do nich kilka/kilkanaście psów-całe mioty szczeniaków,szczeniaki-prezenty,które się znudziły dzieciom albo sikają na dywan,suki,które są za stare żeby dalej je rozmnażać,psy stare i chore-juz niepotrzebne i problematyczne ze względu na swoj stan,psy osób,których właściciele umarli,a rodzina wyrzuca je na ulicę.Mogłabym wymieniać w nieskończoność.Większość tych psów nigdy nie będzie miało swojego domu i są skazane na wiele lat w schroniskowych boksach.Nie ze względu na wymogi schronisk,bo jak już pisałam większość schronisk umów adopcyjnych nie wymaga.Po prostu jest ich za dużo.Dużo więcej niż chętnych na nie.

Cytat:
Piszcie co sądzicie o sterylizacji i jej wymuszaniu przez schronisko...
Ja bym nie nazywała tego wymuszaniem,raczej przejawem odpowiedzialności i stawianiem jasnych warunków.Albo ktoś się na nie zgadza,albo nie.
ViciousWitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 07:01   #3
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez ViciousWitch Pokaż wiadomość
TAK,TAK i jeszcze raz TAK

Kastracja jest jedyną metodą ograniczjącą niekontrolowany rozród zwierząt nierasowych a przez to ich bezdomność.To,że ma się mądrego psa nie oznacza wcale,że jego potomstwo będzie równie mądre,będzie miało podobny charakter czy nawet wygląd.U psów nierasowych występuje wiele genów z różnych ras i nigdy nie wiadomo który akurat będzie tym dominujacym.Nie masz żadnej gwarancji na to,możesz skrzyżować 2 czarne kundelki a ich potomstwo będzie miało biało-rude łaty,bo w poprzednich pokoleniach mogły miec przodka w innym kolorze itd.
Bardzo załuję,że nie wszystkie schroniska kastrują i nie wszystkie podpisują umowy adopcyjne.W wiekszości jest jednak tak,że pies idzie do nowych wlascicieli bez żadnych ustalonych warunków i standardów opieki nad nim.Właściciele pieska rozmnożą,a potem szczeniaczki trafiają do schroniska albo w kartonie na ulicę.


Właściel ma wybór-jeśli chcesz rozmażać psy idziesz do hodowli,kupujesz szczeniaka z rodowodem i po problemie.Jak sobie wyobrażasz zobowiazanie do wychowania ewentualnego potomstwa?Mioty liczą od 1 do 8-9 szczeniąt.Kto przy zdrowych zmysłach decyduje sie na utrzymywanie 10 psów?Nie wspominajac juz o tym,ze te szczeniaczki też rosna i zaczynaja sie rozmnażać-wystarczy żeby w miocie była tylko 1 suczka,która znowu zajdzie w ciążę i będa kolejne szczeniaki.I tak w kółko.Po jakimś czasie można z 1 psa mieć kilkadziesiat.I pewnie napiszesz,ze szczeniaki można oddać-tak,ale skąd masz pewność komu oddajesz?Czy ta osoba za kilka miesięcy nie wyrzuci psa,nie odda do schroniska albo nie zrobi mu krzywdy?A nawet jeśli psiak trafi na dobry dom,to taki szczeniak zajmuje miejsce psu,który już jest np.w schronisku i mógłby wreszcie mieć dom,gdyby nie zajął go przykładowy szczeniak od Ciebie.Brzmi to brutalnie,ale tak jest.Każdy kto rozmnaża nierasowe zwierzęta przyczynia się do ich bezdomności i przepełnionych schronisk.Zresztą nie wiem jak niby miałoby się sprawdzać dotrzymanie takiego zapisu-pracownik schroniska miałby jeździc co tydzien i sprawdzać czy tez przypadkiem ktos nie rozmnożył psa,nie utopił szczeniaków,nie rozdał tylko je wychowuje?Pracownicy schronisk i tak mają za duzo pracy.Kastracja jest jednorazowa i nie ma problemu ze sprawdzeniem,czy właściciel z umowy sie wywiązał czy nie.

Miłośnik psów to dla mnie taka osoba,która albo jest miłośnikiem rasy i hoduje psy rasowe z rodowodem albo ktos kto kocha psy bez względu na ich rasę,ale też rozumie,ze nierasowych zwierzat nie wolno rozmnażac.Rozmnażanie psów tylko po to,żeby mieć potomstwo swojego pupila to dla mnie egozim.
Co ma sumienie do kastracji?To nie jest robienie krzywdy zwierzęciu.Ono w żaden sposob nie odczuwa braku potomstwa,bo nie rozumuje w taki sposób jak człowiek.
Schroniska sa przepełnione,bo codziennie w każdym mieście trafia do nich kilka/kilkanaście psów-całe mioty szczeniaków,szczeniaki-prezenty,które się znudziły dzieciom albo sikają na dywan,suki,które są za stare żeby dalej je rozmnażać,psy stare i chore-juz niepotrzebne i problematyczne ze względu na swoj stan,psy osób,których właściciele umarli,a rodzina wyrzuca je na ulicę.Mogłabym wymieniać w nieskończoność.Większość tych psów nigdy nie będzie miało swojego domu i są skazane na wiele lat w schroniskowych boksach.Nie ze względu na wymogi schronisk,bo jak już pisałam większość schronisk umów adopcyjnych nie wymaga.Po prostu jest ich za dużo.Dużo więcej niż chętnych na nie.


Ja bym nie nazywała tego wymuszaniem,raczej przejawem odpowiedzialności i stawianiem jasnych warunków.Albo ktoś się na nie zgadza,albo nie.
owszem,ja też jestem kastracją zwierząt wziętych ze schorniska,jednak nie po to aby zmniejszyć ich populację,ale po to by ograniczyć wogle rozmnazanie,oraz zmniejszyc agresję u samców.
nikt nie może zagwarantować ,że pies wzięty z hodowli nie trafi do przytuliska.wiele rasowców jest w schronisku,choć właściciele wydali na niego sporo kasy.
jeśli ktoś weźmie rasowego psa ze schroniska to czemu ma go wykastrować,bo nie ma na niego papierów?


wogle to czytając ten post przypomniała mi sie pewna osoba.

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2009-03-16 o 07:05
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 07:15   #4
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez ViciousWitch Pokaż wiadomość
TAK,TAK i jeszcze raz TAK

Kastracja jest jedyną metodą ograniczjącą niekontrolowany rozród zwierząt nierasowych a przez to ich bezdomność.To,że ma się mądrego psa nie oznacza wcale,że jego potomstwo będzie równie mądre,będzie miało podobny charakter czy nawet wygląd.U psów nierasowych występuje wiele genów z różnych ras i nigdy nie wiadomo który akurat będzie tym dominujacym.Nie masz żadnej gwarancji na to,możesz skrzyżować 2 czarne kundelki a ich potomstwo będzie miało biało-rude łaty,bo w poprzednich pokoleniach mogły miec przodka w innym kolorze itd.
Bardzo załuję,że nie wszystkie schroniska kastrują i nie wszystkie podpisują umowy adopcyjne.W wiekszości jest jednak tak,że pies idzie do nowych wlascicieli bez żadnych ustalonych warunków i standardów opieki nad nim.Właściciele pieska rozmnożą,a potem szczeniaczki trafiają do schroniska albo w kartonie na ulicę.


Właściel ma wybór-jeśli chcesz rozmażać psy idziesz do hodowli,kupujesz szczeniaka z rodowodem i po problemie.Jak sobie wyobrażasz zobowiazanie do wychowania ewentualnego potomstwa?Mioty liczą od 1 do 8-9 szczeniąt.Kto przy zdrowych zmysłach decyduje sie na utrzymywanie 10 psów?Nie wspominajac juz o tym,ze te szczeniaczki też rosna i zaczynaja sie rozmnażać-wystarczy żeby w miocie była tylko 1 suczka,która znowu zajdzie w ciążę i będa kolejne szczeniaki.I tak w kółko.Po jakimś czasie można z 1 psa mieć kilkadziesiat.I pewnie napiszesz,ze szczeniaki można oddać-tak,ale skąd masz pewność komu oddajesz?Czy ta osoba za kilka miesięcy nie wyrzuci psa,nie odda do schroniska albo nie zrobi mu krzywdy?A nawet jeśli psiak trafi na dobry dom,to taki szczeniak zajmuje miejsce psu,który już jest np.w schronisku i mógłby wreszcie mieć dom,gdyby nie zajął go przykładowy szczeniak od Ciebie.Brzmi to brutalnie,ale tak jest.Każdy kto rozmnaża nierasowe zwierzęta przyczynia się do ich bezdomności i przepełnionych schronisk.Zresztą nie wiem jak niby miałoby się sprawdzać dotrzymanie takiego zapisu-pracownik schroniska miałby jeździc co tydzien i sprawdzać czy tez przypadkiem ktos nie rozmnożył psa,nie utopił szczeniaków,nie rozdał tylko je wychowuje?Pracownicy schronisk i tak mają za duzo pracy.Kastracja jest jednorazowa i nie ma problemu ze sprawdzeniem,czy właściciel z umowy sie wywiązał czy nie.

Miłośnik psów to dla mnie taka osoba,która albo jest miłośnikiem rasy i hoduje psy rasowe z rodowodem albo ktos kto kocha psy bez względu na ich rasę,ale też rozumie,ze nierasowych zwierzat nie wolno rozmnażac.Rozmnażanie psów tylko po to,żeby mieć potomstwo swojego pupila to dla mnie egozim.
Co ma sumienie do kastracji?To nie jest robienie krzywdy zwierzęciu.Ono w żaden sposob nie odczuwa braku potomstwa,bo nie rozumuje w taki sposób jak człowiek.
Schroniska sa przepełnione,bo codziennie w każdym mieście trafia do nich kilka/kilkanaście psów-całe mioty szczeniaków,szczeniaki-prezenty,które się znudziły dzieciom albo sikają na dywan,suki,które są za stare żeby dalej je rozmnażać,psy stare i chore-juz niepotrzebne i problematyczne ze względu na swoj stan,psy osób,których właściciele umarli,a rodzina wyrzuca je na ulicę.Mogłabym wymieniać w nieskończoność.Większość tych psów nigdy nie będzie miało swojego domu i są skazane na wiele lat w schroniskowych boksach.Nie ze względu na wymogi schronisk,bo jak już pisałam większość schronisk umów adopcyjnych nie wymaga.Po prostu jest ich za dużo.Dużo więcej niż chętnych na nie.


Ja bym nie nazywała tego wymuszaniem,raczej przejawem odpowiedzialności i stawianiem jasnych warunków.Albo ktoś się na nie zgadza,albo nie.
Napisałaś wszystko to co miałam w tej sprawie do powiedzenia. Śmieszna jest dla mnie samowolka w rozmnażaniu zwierząt. Pytanie: Po co to komu?? Bo rodzic był milutki?? Chęć zysku?? Jeśli to są argumenty to uważam, że taka osoba nie powinna rozmnażać jakichkolwiek zwierząt.
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 07:16   #5
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

zdecydowanie jestem za kastracją/sterylizają zwierząt nawet tych z rodowodem, jeśli mają byc tylko na kolana i nie zamierzamy zakładac hodowli.

Wrescie przestałyby istnieć pseudo, ale to marzenie
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 07:21   #6
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Jestem absolutnie za!
Uważam że jest niebywałym skandalem, ze wciąż schroniska wydają nie kastrowane zwierzęta.

Moje zwierzęta i te po schronisku, i przybłędy i te kupione za ciężką kasę z rodowodem dłuższym niż rodowód Królowej Elżbiety, wszytkie zostały wykastrowane.
Bo ja mam zwierzeta dla przyjemności nie na rozród, nie na sprzedaż, bo nie mam ochoty zasilać szeregów bied cierpiących w schroniskach.

Cytat:
Napisane przez Remik86 Pokaż wiadomość
Witam!
A szczególnie na sterylizację przymusową (prawnie umową).
Chodzi o psy,które chcemy wziąć z domu tymczasowego lub schroniska...Albo bierzemy dorosłego psa i od razu w schronisku go kastrują ,albo bierzemy szczeniaka i musimy go wykastrować w określonym w umowie czasie,bo inaczej odbiorą nam psa / suczkę.
W przypadku suczki jak dostanie cieczki i zajdzie w ciąże musimy dokonać jej aborcji lub uśpić jeszcze ślepy miot... Naprawdę tak jest w umowie !!!
Bardzo dobre rozwiązanie. Nie wiem jak można chcieć nie kastrować zwierzęcia jak się choć raz widziało, co się dzieje w schroniskach.
Tam siedzą same "mądre pieski i kotki" jeszcze "mądrzejszych" właścicieli

Cytat:
Jestem w szoku,bo nawet Ci ludzie, którzy chcieliby mieć psiaka i pokolenie tego psa (bo np. jest to mądra psina) nie może.
Ludzie są bezkrytyczni i zdolni do rozmnażania najgorszego kundla bo im się wydaje, że to nie wiadomo jaki cód, tylko dletego że to ich zwierzę.
Nie biorę pod uwagę że zwerzę wcale nie odbiega od średniej intyeligencji gatunku, w dodatku nie jest zbadane pod wzgledem poprawności budowy, zdrowia, ma wrodzone najgorsze wady i je przekaże potomstwu.
A potem nadmiar na ulicę, albo do schroniska.
Chcesz być chodowcą, kup zwierze z rodowodem po doskonałych przodkach, zweryfikuj jego poprawność harakteru, budowy, użytkowości, zdrowia na wystawach u sędziów i wetów, zdobądz licencję na rozmnażanie i wtedy rozmnażaj Z SENSEM.


Cytat:
Wiem,że sterylizacja ma swoje plusy...ale też ma swoje minusy...
Nie znam minusów. Twoje argumenty kompletnie do mnie nie przemawiają.
Napisze brutalnie: Masz instynkt macierzyński, to sama urodź sobie dziecko a nie zierzeta dla kaprysu rozmnażaj.

Cytat:
Piszcie co sądzicie o sterylizacji i jej wymuszaniu przez schronisko...
Cieszę się, ze w końcu poszli po rozum do głowy.
Mam nadzieję że pójdą dalej i po prostu w ogóle nie będą wydawać nie sterylizowanych zwierząt.
Bo jak widac na Twoim przykłądzie, umowa i zobaczenie co się dzieje w schroniskach to za mało.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 07:35   #7
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

a ja się pytam,kto dał prawo do isnienia tylko rasowych psów?
kto uważa,że rasowce nie są skrzywdzone przez modyfikacje genetyczne ?
kto uważa,że piękno rasy zmusza właścicieli do obcinania uszu,czy ogona.

miłość do psa jest bezwarunkowa i mądra.jak pisałam wcześniej kastracja powinna być przemyślana i mądrze spisana ,aby nie powodować zwiększenia ilości bezpańskich psow ,tych rasowych i nierasowych.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-16, 07:47   #8
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
a ja się pytam,kto dał prawo do isnienia tylko rasowych psów?
Tak naprawdę nie chodzi o to ze pies jest nierasowy. Chodzi o bezmyślność właścicieli. Nie wierzę, że da się utrzymać w ryzach rozmnażanie kundelków - one i tak zawsze będą, żeby nie wiem co.
Ale łatwiej to wszytko byłoby ując w jakieś ryzy, jak się wtłucze jak największej ilości ludzi do głów, ze jak chcą rozmnażać , to rasowe z rodowodem i licencją.
A jakiś nereformowalny margines i tak będzie rozmnażał bardziej lub mniej świadomie kundelki, metodą po prostu nie pilnowania ich i puszczania luzem.

Swoją drogą, nie rozumiem po co chcieć rozmnażać kundelka albo pseudorasowca - no ale to szczerze mówię, że po prostu nie rozumiem.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 08:04   #9
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Tak naprawdę nie chodzi o to ze pies jest nierasowy. Chodzi o bezmyślność właścicieli. Nie wierzę, że da się utrzymać w ryzach rozmnażanie kundelków - one i tak zawsze będą, żeby nie wiem co.
Ale łatwiej to wszytko byłoby ując w jakieś ryzy, jak się wtłucze jak największej ilości ludzi do głów, ze jak chcą rozmnażać , to rasowe z rodowodem i licencją.
A jakiś nereformowalny margines i tak będzie rozmnażał bardziej lub mniej świadomie kundelki, metodą po prostu nie pilnowania ich i puszczania luzem.

Swoją drogą, nie rozumiem po co chcieć rozmnażać kundelka albo pseudorasowca - no ale to szczerze mówię, że po prostu nie rozumiem.
a może dlatego,że jest za darmo,lub pseudo jest za grosze?to taka namiastka snobizmu.
ja zawsze chciałam mieć jamnika.nie stac mnie (i szkoda mi pieniędzy) na psa z hodowli,jednak nie jestem zainteresowana psem ze schroniska.
mój pies jest po ojcu jamniku i matce jamniczce z pokolemnia na pokolenie.
wysterylizowałam go ze względów,ktore podałam wczesniej i jestem zadowolona.
pies ma już 7 lat i żyje jak pączek w maśle.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 08:29   #10
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
a może dlatego,że jest za darmo,lub pseudo jest za grosze?to taka namiastka snobizmu.
ja zawsze chciałam mieć jamnika.nie stac mnie (i szkoda mi pieniędzy) na psa z hodowli,jednak nie jestem zainteresowana psem ze schroniska.
mój pies jest po ojcu jamniku i matce jamniczce z pokolemnia na pokolenie.
wysterylizowałam go ze względów,ktore podałam wczesniej i jestem zadowolona.
pies ma już 7 lat i żyje jak pączek w maśle.
Myślałam ze chodzi o "rasowe kundle" czyli kompletny mix wszystkiego ze wszystkim.

Osobiście uważam, ze nie ma ludzi którzy mają zwierzę a nie stać ich na rasowe. Wystarczy jakiś czas odkładać sumę jaką będzie kosztowało utrzymanie pupila aż się uskłada na rasowego. Kwestia czasu i świetny sprawdzian czy na pewno nas na zwierza stać.
Są tez tańsze rasowce z rodowodem - np. te kupowane "na kolanka" czyli przy kupnie zawierasz umowę że nie bedziesz psa rozmnażać. Albo takie które jakąs drobną wadą dyskwalifikują swoje szanse na uzyskanie licencji. Można szukać miotów podrośmniętych z których sprzedażą mało obrotny, lub nie mający jeszcze marki hodoca sobie nie za dobrze radzi - czasami ida za symboliczne ceny.
Warto zaglądać na fora "hodowców i miłośników", wcale nie rzadko zdarzają się rasowe zwierzęta z rodowodem do oddania- różnie z ludzmi bywa, czasami wychodzi alergia na zwierza, czasami się znudził, czasami jakiś nieszczęsliwy splot wydarzeń i chca oddać pupila w dobre ręce.


Akurat rozmnażanie rasowych bez rodowodu uważam za proceder najbardziej nie fair- bo to jak piractwo. hodowcy wkładają mase kasy, pracy, czasu, wysiłku w uformowanie rasy a potem ktoś po prostu im to podprowadza.

Sama prowadzisz interes, pewnie pracowicie budujesz swoją markę na rynku- i nie byłabyś zadowolona jakby ktoś zaczął się podszywać: "u mnie treski(?) jak u TamargoT, tak samo dobre, tak samo ładne ale za 1/10 ceny!"
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 12:23   #11
201604111429
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 28
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Idąc za myślą większości forumowiczek... Wybiegnijmy w przyszłość....i przeszłość...Jeżeli będziemy sterylizować wszystkie psy.. za 20 lat nie będzie psów.. Będziemy wtedy albo genetycznie klonować, albo hodowcy będą sprzedawać wtedy za baaaardzo kolosalne pieniądze psa (już tez wysterylizowanego,bo to dla nich zysk... zdechnie to kupisz drugiego)... Czy o to chodzi, by za 20 lat na tym ktoś zbijał kasę i istniały tylko rasowe (często modyfikowane genetycznie) psy...? bo mieszańców już nie bedzie... a moim zdaniem mieszańce są bardzo oddane i inteligentne.......... Mieszańca nauczyłam aportować do mięsa ( w 3 miesiące)...a żaden rasowy nie był w stanie tego opanować...

tak to widzę...

Niech wszyscy ludzie tak zrobią to nie będzie tych stworzeń...kotów też nie będzie... będziemy szczęśliwi?
Za 10 lat jak stworzenie o nazwie pies i kot będą na wymarciu (o niskiej populacji)... zmienią prawo...Wtedy będziemy krzyczeć "rozmnażać ! "

Gdyby w przeszłości już sterylizowali psy i koty ... Nasze i wcześniejsze pokolenia nie znało by pojęcia "pies" , "kot".



Skoro sterylizujemy bezpańskie psy.. czemu nie robimy tego na Dzieciach z Domu Dziecka... 18-letnia dziewczyna , która wychodzi z takiego "schroniska" zachodzi przypadkiem w ciążę... i (jeżeli nie ma pomocy od nikogo- z reguły jej nie ma i jest rzucona na pastwę losu. ) jej dziecko albo ląduje na śmietniku, zostaje w szpitalu lub trafia od razu do domu dziecka !!! Państwo porzuca takie osoby i nie pomaga w żaden sposób takim ludziom... wręcz przeciwnie - utrudnia nie dając domu ani pracy, bo nie sprawuje dalszej opieki nad taką osoba.

....a My się interesujemy losem psów ze schroniska.... w czym jesteśmy lepsi od psa? Jesteśmy tylko bardziej brutalni i na dodatek świadomi tego.
Schronisko kontroluje domy, w których są takie psy... Państwo nie kontroluje już takich młodych osób, które wychodzą z Domu Dziecka i nikogo nie interesuje co dalej będzie z takimi osobami... a czesto wtedy te osoby trafiają na droge przestępczą... zwierzeta sa tutaj bardziej uprzywilejowane niż ludzie...


Sterylizujmy też ludzi !!!! Jestem za tym,bo Domy Dziecka tez są przeludnione !!!!
Sterylizujmy tez kobiety, które dokonują aborcji lub porzucają dziecko... Po co im przywilej bycia kobietą?

Czy którejś z Was, gdyby wycieli macicę, lub jajniki to czułybyście się kobietą??? Ja nie czułabym się...

Zobaczcie jak bardzo boli serce kobietę jak nie może mieć dzieci, bo jest niepłodna.

Zastosujmy tą sterylizację w Chinach (najbardziej przeludnione państwo)... za 10 lat będzie ich o kilkaset milionów mniej....
W Chinach trzeba mieć pozwolenie od Państwa na porób.....

Zróbmy to samo w Polsce.... Będzie nas mniej, przez to będzie mniej dzieci bez rodzin...
a za kilkanaście lat będą istniały tylko staruszkowie... i wtedy pojmiemy inaczej ten problem....

Sterylizacja powinna być przemyślana... Jeżeli ktoś nie ma warunków na trzymanie suki i jej miotu, to może ją wysterylizować... ale jezeli ktoś ma i chce by suka doszła ( w moim wypadku) do jednego miotu i chciałby zostawić następne pokolenie to czemu nie? Można ze schroniskiem spisać umowę (aneks do niej) ,że sterylizuje z własnego wyboru lub nie,ale zobowiązuje się do utrzymania suki i miotu u siebie... nie oddania , nie sprzedania i nie wyrzucenia....

moja suka przez 10 lat nie miała ani jednego miotu... mimo iż były psy... po 10 latach ją puściliśmy,bo wiedzieliśmy,że nas kiedys opuści... szczeniaki miała jak miała 10 lat... szczęniaki zostały z nami. ..było ich w sumie 5 ,ale dwa po porodzie były za słabe by przeżyć - natura i reguła "słabszego ogniwa". Szczeniaczki zostały rozdane innym (znanym osobom) i nadal żyją. Chodzimy i widzimy naszych milusińskich....Zostały rozdane osobom, które nie oddają i nie wyrzucają psa...psy mają teraz po 8 lat...
Suka potem żyła 3 lata.... (zdechła ze starości) i nie miała więcej miotu... jednak można upilnować.. tylko trzeba poświęcic czas, miejsce i cierpliwość.A chowała się razem z psami....
201604111429 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-16, 12:27   #12
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez Remik86 Pokaż wiadomość

moja suka przez 10 lat nie miała ani jednego miotu... mimo iż były psy... po 10 latach ją puściliśmy,bo wiedzieliśmy,że nas kiedys opuści... szczeniaki miała jak miała 10 lat...
i czegos tak lekkomyślnego nigdy nie pojmę
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 12:39   #13
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez Remik86 Pokaż wiadomość
Idąc za myślą większości forumowiczek... Wybiegnijmy w przyszłość....i przeszłość...Jeżeli będziemy sterylizować wszystkie psy.. za 20 lat nie będzie psów..
Bzdura.
Wystarczy popatrzeć na to jak to działa wśród koni:
- u nas każdy sobie kryje cokolwiek czymkolwiek, nieletnie panienki kryją swoje beznadziejne klacze z byle jakim ruchem, z wadami pokrojowymi i zdrowotnymi, często z paskudnymi harakterami , dla kaprysu mania źrebaczka - efekt, słaba jakościowo populacja byle jakich koni , za dużo koni, co = sprzedawaniu nadwyżek na rzeź oraz kompletnej niepłacalności hodoli- koło się zamyka. W nadmiarze koni nie ma dobrych koni, bo nie opłąca się koni hodować.

- w krajach, gdzie na cały kraj jest mniej ogierów niż u nas w jednym województwie, bo się kastruje jakieś 90%. Te co zasłużą rodowodem, talentem, harakterem na ocalenie jajek to ogiery doskonale wyselekcjonowane pod każdym względema stanówka jest na dodatek droga.
Populacja koni nadal ma się u nich doskonale, natomiast jakość koni jest o niebo wyższa niż u nas - nasi hodowcy sprowadzają od sąsiadów jakieś odpady i na tle naszych koni są to mega rumaki.

Zaprzestanie rozmnażania kundelków, ma się nijak do ogólnej puli zwierząt w danym kraju- bo nadal rozmnażane są zwierzeta rasowe + margines któego nie da się reformowac nadal puszcza swoje suczki i samczyki luzem, zeby sobie poużywały życia.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 12:43   #14
201604111429
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 28
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
i czegos tak lekkomyślnego nigdy nie pojmę
Jak Pani nie pojmuje... to nie pojmuje Pani pewnych zagadnień... Gdyby tacy ludzie jak Pani istnieli jakieś 40 lat temu..nie było by teraz tych stworzeń...
Jest Pani snobką?Prawdziwa miłość jest do stworzeń w pełnej okazałości.

Nie ingerujmy w naturę.. Natura sama zmniejsza populację w większym lub mniejszym stopniu...
Od tysięcy lat ludzie nie sterylizowali zwierząt i jakoś ich przyrost nie zalał całego świata.


STERYLIZUJMY LUDZI !!!!! Zostawmy tylko geniuszy, którzy mają IQ powyżej 150... a resztę sterylizować.. po co mamy mieć "nieudaczników"

Najłatwiej pozbywać się problemu sterylizacją niż chować i opiekować takimi stworzeniami.

Z czym jest gorszy nierasowy pies? nie ma prawa do życia? bo jest zmieszany? bo nie nazywa sie dostojnie i nie ma rodowodu...?

Pies ma takie samo prawo do rozrodu jak my ludzie, bo jesteśmy takimi samymi ssakami, tylko bardziej rozumnymi.

Mieszańca można porównać do dzieci z biednych rodzin... takich ludzi tez wysterylizujecie? GRATULUJĘ !!!!! Zostawmy tylko rasowe psy i bogaczy, których na nie stać !!!!!
201604111429 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 12:49   #15
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez Remik86 Pokaż wiadomość

Z czym jest gorszy nierasowy pies? nie ma prawa do życia? bo jest zmieszany? bo nie nazywa sie dostojnie i nie ma rodowodu...?
nigdy nigdzie nie napisałam ze kundelek jest gorszy/lepszy niz pies rasowy

nadal uważam i uważac bedę, że psy kanapowce trzeba sterylizowac i kastrować, zeby ludzi nie kusiło ich rozmnażac i tyle.

mało psów czeka na dom? a skad sie wziely tam? zdecydowana większosc własnie z takiego durnego rozmnażania

Cytat:
Napisane przez Remik86 Pokaż wiadomość
Pies ma takie samo prawo do rozrodu jak my ludzie, bo jesteśmy takimi samymi ssakami, tylko bardziej rozumnymi.
pies (suka) nie czuje potrzeby zostania ojcem czy matką


powtórze po raz milion: jak kogos nie stac na rasowego, wystarczy zaadoptować psa ZA DARMO
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...

Edytowane przez motylek1007
Czas edycji: 2009-03-16 o 12:51
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 12:49   #16
201604111429
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 28
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

W kwestii koni....W naszym kraju głownie był koń do pracy... pociągowy..a nie rasowy... Koń pociągowy wyginie.. kwestia kilkudziesięciu lat... bo został wyparty ze swojej roli w rolnictwie przez zast go w całości maszyny.Dlaczego tylko takie mają prawo istnieć? Dla kasy !!!! Ładnie się człowiek reprezentuje na smukłym koniu !!!! To dopiero jest próżność !!!! i na dodatek tylko zarezerwowane dla bogatej arystokracji !!!!
201604111429 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 12:51   #17
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez Remik86 Pokaż wiadomość
Nie ingerujmy w naturę.. Natura sama zmniejsza populację w większym lub mniejszym stopniu...
Od tysięcy lat ludzie nie sterylizowali zwierząt i jakoś ich przyrost nie zalał całego świata.
O ja, prawdziwa miłość do zwierząt w wydaniu Remika:
niech się mnożą i zdychają pod płotem, w schronisku, pod kołami samochodów bo to takie naturalne.
Bo ja chcem mieć szczeniaczki i już.

A może tak wyjrzeć poza czubek własnego "chcę" nosa i spojrzeć na cierpienie tych bied w schroniskach? Chcesz kolejnego pieska? Przygarnij jakąś biedę, po co od razu mnożyć kolejne biedy i zapychać kolejne schroniska?
Tysiące bezpańskich psów i kotów czekają na dom!
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 12:54   #18
201604111429
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 28
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
nigdy nigdzie nie napisałam ze kundelek jest gorszy/lepszy niz pies rasowy

nadal uważam i uważac bedę, że psy kanapowce trzeba sterylizowac i kastrować, zeby ludzi nie kusiło ich rozmnażac i tyle.

mało psów czeka na dom? a skad sie wziely tam? zdecydowana większosc własnie z takiego durnego rozmnażania



pies (suka) nie czuje potrzeby zostania ojcem czy matką
Owszem stwierdziła Pani,że taki pies nie ma prawa do rozrodu,bo jest nierasowy..... !!!!!

nie zna pani psychologii zwierząt...zapraszam do szkoły....Zwierzęta się między sobą porozumiewają i też wiedzą o psim macierzyństwie....i nie trzeba ich uczyć... a nas tak.

I Właśnie przez durne rozmnażanie mamy psiaki... nie rozmnażajmy ich... ciekawe co pani prawnuki powiedzą jak kiedyś przeczytają w książce " był kiedyś pies". To w co ingerujemy odwróci się do nas z negatywnym skutkiem.
201604111429 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 13:00   #19
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez Remik86 Pokaż wiadomość
W kwestii koni....W naszym kraju głownie był koń do pracy... pociągowy..a nie rasowy... Koń pociągowy wyginie.. kwestia kilkudziesięciu lat... bo został wyparty ze swojej roli w rolnictwie przez zast go w całości maszyny.Dlaczego tylko takie mają prawo istnieć? Dla kasy !!!! Ładnie się człowiek reprezentuje na smukłym koniu !!!! To dopiero jest próżność !!!! i na dodatek tylko zarezerwowane dla bogatej arystokracji !!!!



Cytat:
"Ładnie się człowiek reprezentuje na smukłym koniu !!!! To dopiero jest próżność !!!! u"
Nie, to kwestia użyteczności nie wyglądu. Jakby "grubcie" zaczęły skakać wyżej jak metr albo machać łapami prawie nad uszy, to nikt by się chwili nie zastanawiał nad przesiadką.
[/quote]




Nie, to kwestia użyteczności nie wyglądu. Jakby "grubcie" zaczęły skakać wyżej jak metr albo machać łapami prawie nad uszy, to nikt by się chwili nie zastanawiał nad przesiadką.[/quote]

Cytat:
Owszem stwierdziła Pani,że taki pies nie ma prawa do rozrodu,bo jest nierasowy..... !!!!!

nie zna pani psychologii zwierząt...zapraszam do szkoły....Zwierzęta się między sobą porozumiewają i też wiedzą o psim macierzyństwie....i nie trzeba ich uczyć... a nas tak.
"Wy nie wiecie a ja wiem, jak rozmawiać trzeba z psem,
bo poznałem język psi, gdy mieszkałem w pewnej wsi"
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2009-03-16 o 13:02 Powód: dopisek
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-16, 13:03   #20
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez Remik86 Pokaż wiadomość
Owszem stwierdziła Pani,że taki pies nie ma prawa do rozrodu,bo jest nierasowy..... !!!!!
nadal nie widzę sensu rozmnazania psów, których nie znamy drzewa genealogicznego. Naparwde nie wiem co ludzie widzą w takim bezmyślnym rozmnażaniu i ryzykowaniu zycia swojego zwierzaka :roll eyes:


do reszty nie będę sie odnosiła z wiadomych względów

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość

"Wy nie wiecie a ja wiem, jak rozmawiać trzeba z psem,
bo poznałem język psi, gdy mieszkałem w pewnej wsi"
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 13:29   #21
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez Remik86 Pokaż wiadomość
Idąc za myślą większości forumowiczek... Wybiegnijmy w przyszłość....i przeszłość...Jeżeli będziemy sterylizować wszystkie psy.. za 20 lat nie będzie psów.. Będziemy wtedy albo genetycznie klonować, albo hodowcy będą sprzedawać wtedy za baaaardzo kolosalne pieniądze psa (już tez wysterylizowanego,bo to dla nich zysk... zdechnie to kupisz drugiego)... Czy o to chodzi, by za 20 lat na tym ktoś zbijał kasę i istniały tylko rasowe (często modyfikowane genetycznie) psy...? bo mieszańców już nie bedzie...
Spokojnie, taka wizja na pewno się nie spełni


Cytat:
Napisane przez Remik86 Pokaż wiadomość
Sterylizujmy też ludzi !!!! Jestem za tym,bo Domy Dziecka tez są przeludnione !!!!
Sterylizujmy tez kobiety, które dokonują aborcji lub porzucają dziecko... Po co im przywilej bycia kobietą?

Czy którejś z Was, gdyby wycieli macicę, lub jajniki to czułybyście się kobietą??? Ja nie czułabym się...

Zobaczcie jak bardzo boli serce kobietę jak nie może mieć dzieci, bo jest niepłodna.

Zastosujmy tą sterylizację w Chinach (najbardziej przeludnione państwo)... za 10 lat będzie ich o kilkaset milionów mniej....
W Chinach trzeba mieć pozwolenie od Państwa na porób.....

Zróbmy to samo w Polsce.... Będzie nas mniej, przez to będzie mniej dzieci bez rodzin...
a za kilkanaście lat będą istniały tylko staruszkowie... i wtedy pojmiemy inaczej ten problem....
Taaak, to jest bardzo trafne porównanie, naprawdę, nie ma co

Ja Ci powiem, jaka będzie przyszłość, gdyby zabroniono kastracji - jak dziś schroniska pękają w szwach, tak wtedy dosłownie pękną. Gdzie znajdzie się miejsce dla tych stworzonek? Czyżby ludzie nagle się ocknęli i rzucili, by hurtem przygarniać psy i koty, bo wszyscy mieszkamy teraz w wielkich domach z wielkimi ogrodami i mamy na to warunki? Czy stanie się cud i nie trzeba będzie miesiącami/latami szukać dobrego domu dla porzuconych zwierząt, bo ludzie będą się bić o "byle kundelka"? Taka wizja jest utopijna i wciąż niemożliwa
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 13:38   #22
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cava - nie wiedziałąm, ze Ty koniara jesteś Witam koleżankę po fachu.

Remik, przykro mi, ale piszesz takie bzdury, że wlos się języ. Bylas kiedyś w schronisku, w adopcjach dla zwierząt? Zdajesz sobie sprawe z ogromu cierpien i nieszczescia bezdomnych zwierząt?

Ludzie są bezdennie głupi. Nie ma co o tym dyskutować, to fakt. Co roku, w okolicach wakacji psy, koty, jak równiez chomiki, swinki morskie, szynszyle i inne zwierzątka są wyrzucane. z samochodów na drogę, wiązane do drzew w lesie.
Psów niechcianych są tysiące.
Owszem, zdarzają sie rasowe zwierzaki w schroniskach, ale głównie są to kundle. Jak głupi człowiek za coś zapłaci duża kase, to potem niechętnie to wyrzuca. To jeden z argumentów za psami z rodowodami.
Po drugie - kastrowane i sterylizowane zwierzeta ze schroniska to tylko kropla w morzu zwierząt w tym kraju. Jest to niewielki odsetek wykastrowanych zwierząt. Więc utopijna wizja, ze nie bedzie psów i kotów jest wyssana z palca.
Zeby nie powiedzieć - z innej części ciała.

Mam i psa i kota. Kot, wyksatrowany wg umowy adopcyjnej z adopcji, przyszedł do mnie w wersji bida z nędzą.
Pies, uratowany przed utopieniem w wieku 6 miesięcy. Wlasciciele nie mieli co z nią zrobić, bo suka im sie co cieczke puszczała. Również wysterylizowana.

Nie twierdze, ze kastracja i sterylizacja to idealne wyjscie. Idealnym wyjsciem byloby testy psychologiczne dla wlascicieli posiadania psów duzych ras, potężne kary za znęcanie się nad zwierzętami, w tym za nielegalny rozród zwierząt.
Ale, jak pisałam, ludzie są głupi. I to, co sie dzieje, to tylko ich wina.
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 13:54   #23
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Podpiszę się pod postem Awii i pod postami Cavy... Bo, sorry, ale Remik - piszesz takie bzdury, że sama nie wiem jak wziąć się za dyskusję, z której strony te bzdury ugryźć
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 14:00   #24
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Podpiszę się pod postem Awii i pod postami Cavy... Bo, sorry, ale Remik - piszesz takie bzdury, że sama nie wiem jak wziąć się za dyskusję, z której strony te bzdury ugryźć
Mnie sie przypomina blog dziewczynek, które były przeciwnikami siodła.
Bo siodło jest nienaturalne, przeskadza koniom i konie cierpią.
Poziom nawiedzenia jak i rzeczowych argumentów był ten sam.

Mam ochotę nasłać tutaj moja znajoma z Fundacji For Animals na mały wykład
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 14:01   #25
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez Remik86 Pokaż wiadomość
Jak Pani nie pojmuje... to nie pojmuje Pani pewnych zagadnień... Gdyby tacy ludzie jak Pani istnieli jakieś 40 lat temu..nie było by teraz tych stworzeń...
Jest Pani snobką?Prawdziwa miłość jest do stworzeń w pełnej okazałości.

Nie ingerujmy w naturę.. Natura sama zmniejsza populację w większym lub mniejszym stopniu...
Od tysięcy lat ludzie nie sterylizowali zwierząt i jakoś ich przyrost nie zalał całego świata.


STERYLIZUJMY LUDZI !!!!! Zostawmy tylko geniuszy, którzy mają IQ powyżej 150... a resztę sterylizować.. po co mamy mieć "nieudaczników"

Najłatwiej pozbywać się problemu sterylizacją niż chować i opiekować takimi stworzeniami.

Z czym jest gorszy nierasowy pies? nie ma prawa do życia? bo jest zmieszany? bo nie nazywa sie dostojnie i nie ma rodowodu...?

Pies ma takie samo prawo do rozrodu jak my ludzie, bo jesteśmy takimi samymi ssakami, tylko bardziej rozumnymi.

Mieszańca można porównać do dzieci z biednych rodzin... takich ludzi tez wysterylizujecie? GRATULUJĘ !!!!! Zostawmy tylko rasowe psy i bogaczy, których na nie stać !!!!!
remiku.-z tą sterylizacją nie masz racji,poniewasz pies nie tęskni za czymś czego nie zna.

młody pies nie tęskni za sexem,bo go nie zna.prawdopodobnie może nigdy go nie poznać,a testosteron buzuje w krwi.
porównam ci do ludzi,bedzie łatwiej ci zrozumieć.

rozwijasz się prawidłowo,twój organizm produkuje hormony i domaga się sexu.jak byś czę czuła,gdyby do końca życia nie pozwolono ci współżyć?pewnie enertgia i hromony rozrywałby cię na kawałki.tak samo jest ze zwierzetami.
zwierzęta w porównaniu do ludzi mają instynkt.one nie odczuwają braku potomstwa na poziomie emocjonalnym.to instynkt rozrodczy każe im się rozmnażać.
gdyby miały rozum nie zabijaly by swoich młodych w naturze (np samce-lwy),czy suki zabijające słabe młode.

poza tym nie wyeliminujemy nigdy psów,bo zawsze znajdzie się ktoś,kto dopuści do miotu.

mój post przeciwko wyeliminowaniu tańszych "rasowców"jest skierowany raczej do postu ViciousWitch.

masz rację CAVO,ale jak świat istniał zawsze znajdzie się ktoś,kto bedzie podrabiał orginalny wyrób i zawsze znajdzie się ktoś kto kupi "podróbę",czy woli "orginał".
nikt nie może mi zagwarantować,że orginał jest zdrowy i bedę się nim cieszyć bardzo długo.
nie zależy mi na certyfikacie,czy orginale.kupując psa sugerowałam się jego budową,długością sierści,czy charakterem.biorąc kundelka nie wiesz,jak bedzie wyglądał i jak bedzie się zachowywał.każda rasa ma pewne ogólne charaktwerystyki odnośnie budowy,czy zachowania.reszta należy do właściciela,czy wychowa psa agresywnego,czy miłego.

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2009-03-16 o 14:02
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 14:13   #26
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
Mnie sie przypomina blog dziewczynek, które były przeciwnikami siodła.
Bo siodło jest nienaturalne, przeskadza koniom i konie cierpią.
i jeszcze modne ostatnio "podkowy i wędzidło to samo ZŁO", bo konisie od tego cierpią i krócej żyją, a nie tak jak na stepach.
A jak nie masz równowagi za to łapę jak młot bo nie pracujesz tylko się opierniczasz po placu, to lekiem na wszytko jest sznurkowy kantarek.

O matko, w sumie to mnie to wcale już nie bawi.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 14:23   #27
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cavo - na konie nie wchodźmy, po to jest dopiero dramat. Hodowlany, sportowy, nawet rekreacyjny.
Sportu nie ma, hodowli nie ma, za to są różowe owijki i wszechwiedzące panienki.

Tu podobnie. Naturalność. Pfff. Kot czy pies bezdomny, rozjechany przez samochód jest bardzo naturalny. w koncu się urodzil.
Niecierpie takich ludzi.
Krzyczeć o prawach zwierząt do rozrodu jest komu, ale potem zajmować się, pomagać bezdomnym zwierzetom znaleźć dobry dom, czy pomóc skatowanym zwierzętom wrócić do zdrowia czy w ogóle życ - już nie bardzo.
Żaden człowiek, który widział bezbrzeżne cierpienie skatowanych, zaniedbanych, porzuconych zwierząt NIGDY nie będzie krytykował sterylizacji.
Ale do tego trzeba otworzyć oczy i myśleć rozsądnie.
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 14:23   #28
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
owszem,ja też jestem kastracją zwierząt wziętych ze schorniska,jednak nie po to aby zmniejszyć ich populację,ale po to by ograniczyć wogle rozmnazanie,oraz zmniejszyc agresję u samców.
A co ma piernik do wiatraka?
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 14:27   #29
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
A co ma piernik do wiatraka?
wiele ma .
agresyne psy po kastracji nie mają już nadwyżki hormonów i są spokojniejsze.

6. Kastracja zmniejsza agresję psów.
Problem agresji jest bardzo powszechny wśród niekastrowanych psów. Składa się nań agresja dominacyjna (Line 1986, Crowell-Dawis 1991), agresja na tle lękowym (Galac 1997), agresja w stosunku do innych samców (Hopkins 1976) i inne jej rodzaje (Neilson 1997). Kastracja to znaczący element leczenia i zapobiegania agresji. Średnio 50% - 75% psów, które zostały wykastrowane z powodu takich problemów wykazuje poprawę zachowania, a nawet całkowity zanik agresji. Rzecz jasna, że szkolenie jest tutaj rówież wielką pomocą. (Askwe 1992, Beaver 1983, Blackshaw 1991, Crowell-Davis 1991, Fry 1987, Knol 1989, Line 1986, Neilson 1997)

7. Kastracja samców zmniejsza włoczęgostwo, znaczenie moczem mebli oraz zachowania pseudokopulacyjne.
Większości zalet kastracji, jako pomocy w radzeniu sobie z problemami behawioralnymi, znanych jest od lat. Mowa tu o zmniejszeniu agresji, włóczęgostwa, zachowań pseudokopulacyjnych oraz niszczenia przedmiotów (Combemale 1929, Hatr 1976, Heidenberger 1990, Hopkins 1976, Maarschalkerweerd, Neilson 1997, etc).


źródlo:http://www.artax.pl/kastracaj_sterylizacja.html
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 14:27   #30
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
A co ma piernik do wiatraka?
Prawdopodobnie to, ze wykastrowane samce przejawiają mniejszą agresje, która czesto jest spowodowana hormonami.
Poza tym nadmiernie agresywne psy nie przekażą tej cechy potomstwu, jeśli jest to u nich dziedziczne.

Tmargo - dobry link, zwłaszcza mity o kastracji.

Edytowane przez awia
Czas edycji: 2009-03-16 o 14:30
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-26 14:53:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:41.