Pielegnacja i apteczka noworodka w uk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-31, 18:35   #1
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277

Pielegnacja i apteczka noworodka w uk


Witam
Postanowilam zalozyc taki watek poniewaz jestem troche podlamana tym wszystkim a mianowicie...
Dowiedzialam sie ze tu lekarze zabraniaja podawania witaminy 3d malenstwu,...
wiadomo ze jest ona potrzebna malcowi..
wiec co mam zrobic?
Czy ktoras z was miala taki problem..?
wiem ze moj GP mi nie przepisze jej bo z nim to wogole ciezko o cokolwiek...

druga sprawa...
tutaj lekarze kaza przemywac pepuszek.. WODA..
dla mnie tez to dziwne.. i zamierzam robic tak jak robia wszyscy w Polsce..
tylko gdzie tu kupic ten spirytus 70%? moze znacie cos innego (mam na mysli jakies juz gotowe waciki do przemywania itp..)

no i trzecia sprawa..
PIELEGNACJA..
nie widzialam tu zaduzego wyboru w kosmetykach dla dziecka..
wiem ze maluch nie musi miec ich duzo.. jednak ja chce zakupic jakis balsam albo oliwke.. szamponik i plyn do kapieli..
a wiec co wybrac?
Johnson.. uczula.. a jego jest tu pelno..
boje sie nie chce zeby maluch dostal uczulenia

CO POLECACIE??

z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 18:50   #2
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

sudokrem i bepanten można tu kupić
- w Polsce tez tego używałam

waciki z alkoholem izopropylowym przy pępuszku sie nie sprawdzały
polska położna na wizycie domowej przemywała pępek zwykłą wódką

można przemywać spirytusowym roztworem gencjany
tylko on bardzo plami i w wynajętym mieszkaniu nie polecam
- nie wiem też czy jest w Anglii
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 18:59   #3
Sznapi
Raczkowanie
 
Avatar Sznapi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Derby- UK
Wiadomości: 65
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

Do kapieli uzywam plynu Johnson's baby wash, po- oliwke tez z johnson's, na pupe sudocrem i nic pozatym.
Pepek przemywalam tylko woda i odpadl po 4 dniach( tylko trzeba pamietac zeby dobrze wysuszyc)
__________________
15 luty 2009 Krystianek
"Każdego dnia kocham Cię bardziej...
Dziś - jeszcze więcej niż wczoraj,
A i tak mniej niż jutro..."
Sznapi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 19:09   #4
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

Cytat:
Napisane przez Sznapi Pokaż wiadomość
Do kapieli uzywam plynu Johnson's baby wash, po- oliwke tez z johnson's, na pupe sudocrem i nic pozatym.
Pepek przemywalam tylko woda i odpadl po 4 dniach( tylko trzeba pamietac zeby dobrze wysuszyc)
a jak to suszylas?
sorka pewnie moje pytania wydaja sie wam banalne ja jednak jestem niedosiawdczona to moje pierwsze dziecko... i mam duzo obaw


ollencja

sudokrem juz zakupilam
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 23:26   #5
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

nie wiem jak jest z wit d dla matek karmiacych piersia, bo dla flszkowych jest ona juz w mleku

pepuszek normalnie woda, patyczkiem najlepiej, ale nie moczyc, tylko wlasnie obmyc, pamietak zeby pepuszek z klamerka byl nad pieluszka, to znaczy suszyc go
nam odpadl po 7 dniach, wiec nie musisz koniecznie robic tego spirytusem

a wybor dla dzieci kosmetykow jest ogromny, trzeba wiedziec tylko czego sie chce. ja uzywam j&j i nic nas nie uczylilo, od plynu do kapieli, przez zel po oliwke
mozesz wybrac bezzapachowe, mozesz wybvrac organiczne
tansze - drozsze: nie zawsze cena jest odzwierciedleniem jakosci

generlanie sie nie martw, ale dam ci rady dwie:
- bedziesz miec przez 10 dni opieke poloznej, jesli tylko bedziesz chciala mozesz zadzownic i przyjdzie kiedy chcesz. korzystaj z tego
po 10 dniach przejmie cie health visitor i ona sie opiekuje dzieckiem do 5 roku zycia. to sa pielegniarki z dlugim stazem, doswiwdczeniem. tu gdzie mieszkam co dziennie jest jakas grupa do ktorej mozna przynalezec, przyjsc pogaac, pobawic sie i oczywiscie pytac. sama naleze do matek karmiacych piersia, do dzieci niemobilnych, do muzycznego i jogi

a druga rada? nie przekladaj wszytskiego co polskie nad to co angielskie. oni maja inna kulture, inny klimat, inaczej dzieci wychowuja. nie placz na tym ze nie przejmuja sie np podraznieniem na buzi i mowia ze to minie. bo minie
maja inne podejscie, ale niesmialo zauwaze ze niegorsze
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 10:38   #6
Sznapi
Raczkowanie
 
Avatar Sznapi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Derby- UK
Wiadomości: 65
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

Cytat:
Napisane przez poiglot91 Pokaż wiadomość
a jak to suszylas?
sorka pewnie moje pytania wydaja sie wam banalne ja jednak jestem niedosiawdczona to moje pierwsze dziecko... i mam duzo obaw
Dokladnie jak katakumba pisze patyczkiem obmyc i patyczkiem wysuszyc. Ja bardzo sie balam tkiej metody bo naczytalam sie na roznych forach ze pepek goi sie nawet do 6 tyg i bardzo chcialam miec ten spirytus. Szczerze mowiac woda dobra na wszystko, nawet przy zmianie pieluszki myje pupe przegotowana woda i profilaktycznie od czasu o czasu stosuje sudocrem. Ani razu nie moj Krystianek nie mial odparzen.
Co do kosmetykow johnson's to moj maly po nich nie ma zadnych uczulen ale kazdy niemowlak jest inny jednemu bedzie odpowiadac drugiego uczula. Zostaje metoda prob i bledow
__________________
15 luty 2009 Krystianek
"Każdego dnia kocham Cię bardziej...
Dziś - jeszcze więcej niż wczoraj,
A i tak mniej niż jutro..."
Sznapi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 11:18   #7
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

Cytat:
Napisane przez poiglot91 Pokaż wiadomość
Witam
Postanowilam zalozyc taki watek poniewaz jestem troche podlamana tym wszystkim a mianowicie...
Dowiedzialam sie ze tu lekarze zabraniaja podawania witaminy 3d malenstwu,...
wiadomo ze jest ona potrzebna malcowi..
wiec co mam zrobic?
Czy ktoras z was miala taki problem..?
wiem ze moj GP mi nie przepisze jej bo z nim to wogole ciezko o cokolwiek...

druga sprawa...
tutaj lekarze kaza przemywac pepuszek.. WODA..
dla mnie tez to dziwne.. i zamierzam robic tak jak robia wszyscy w Polsce..
tylko gdzie tu kupic ten spirytus 70%? moze znacie cos innego (mam na mysli jakies juz gotowe waciki do przemywania itp..)

no i trzecia sprawa..
PIELEGNACJA..
nie widzialam tu zaduzego wyboru w kosmetykach dla dziecka..
wiem ze maluch nie musi miec ich duzo.. jednak ja chce zakupic jakis balsam albo oliwke.. szamponik i plyn do kapieli..
a wiec co wybrac?
Johnson.. uczula.. a jego jest tu pelno..
boje sie nie chce zeby maluch dostal uczulenia

CO POLECACIE??

z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi
Tutaj mają inne podejście do witaminy D, co wcale nie oznacza,że gorsze.
Pępuszek przemywałam wodą, kikutek odpadł bardzo szybko kilka dni i po sprawie. Wszystko zgoiło się bez najmniejszego problemu.
Pielęgnacja: na poczatku niepotrzebujesz wielu kosmetyków.
Woda, woda, woda.
Kosmetyki warto kupić w mniejszych opakowaniach, w razie sytuacji gdyby dziecko miało na nie uczulenie.
Wybór jest naprawdę ogromny. wystarczy zajrzeć do Boots. Zależy czego oczekujesz.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-01, 14:37   #8
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

dziekuje za wszystkie odpowiedzi

czyli chyba zaryzkuje i kupie J&J
czytalam ze kiedys te kosmetyki bardziej uczulaly teraz sklad sie troche moze i zmieni;l stad mniej uczulen.. no musze zobaczyc i przetestowac

pepuszek bede myla ta woda.. polozna powinna mi pokazac dokladnie jak to robic prawda?

oczka slyszalam ze najlepiej przemywac wlasnym mlekiem z piersi.. takze z tej metody rowniez skorzystam
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 15:05   #9
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

Cytat:
Napisane przez poiglot91 Pokaż wiadomość
Witam
Postanowilam zalozyc taki watek poniewaz jestem troche podlamana tym wszystkim a mianowicie...
Dowiedzialam sie ze tu lekarze zabraniaja podawania witaminy 3d malenstwu,...
wiadomo ze jest ona potrzebna malcowi..
wiec co mam zrobic?
z tą wit. d3 to w Polsce się przesadza, wiele osób przedawkowuje te witaminy, jest ona potrzebna, ale organizm sam ją produkuje, podawać warto w zimie, ale na wiosnę czy lato nie ma sensu jeżeli nie ma jakiś specjalnych wskazań ku temu

jak będzie potrzeba to Ci ją zapiszą więc się nie masz o co martwić

ja mojej córeczce tylko sporadycznie podawałam przez miesiąc, potem odstawiłam chociaż lekarz kazał, teraz nie żałuję, bo po zmianie pediatry okazało się że córa tej witaminy nie potrzebowała, jak bym jej to d3 podawała, to by się za szybko czaszka mogła zrosnąć

w polsce wiele rzeczy przepisuje się nie potrzebnie, tylko po to żeby firmy farmaceutyczne miały zbyt na to co wyprodukują

na resztę dziewczyny już odpisały
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 22:15   #10
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

ja mojej oczyt woda przemywalam, zadnego ropienia, nic
a wiele dziewczyn ma klopot z oczkami bo eksperymentuja

tak jak luna napisala - kosmetyki kupuj w malych opakowaniach, poczytaj co pisze na kwc, tam jest duzo rzeczy w anglii, sama pisze kupe recenzji, inne mamy sie wypowiadaja, moze ci to pomoze.
tylko wiesz, czytaj te recenzje gdzie dziewczyna pisze o swoim dziecku, a nie ze chusteczki dajmy na to pampers sensitive sa do kitu bo make-upu nie zmywaja (co mnie doprowadza do szalu. taka recenzja znaczy sie, a nie niezmywanie makijazu)
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 22:42   #11
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
ja mojej oczyt woda przemywalam, zadnego ropienia, nic
a wiele dziewczyn ma klopot z oczkami bo eksperymentuja

tak jak luna napisala - kosmetyki kupuj w malych opakowaniach, poczytaj co pisze na kwc, tam jest duzo rzeczy w anglii, sama pisze kupe recenzji, inne mamy sie wypowiadaja, moze ci to pomoze.
tylko wiesz, czytaj te recenzje gdzie dziewczyna pisze o swoim dziecku, a nie ze chusteczki dajmy na to pampers sensitive sa do kitu bo make-upu nie zmywaja (co mnie doprowadza do szalu. taka recenzja znaczy sie, a nie niezmywanie makijazu)
bardzo madre...

ale tak jak piszecie zakupie male opakowania JJ.. mam nadzieje ze maluch nie dostanie uczulenia

a jeszcze takie poytanko..
gdzie moge kupic miekka szczotke dla dziecka?
ja kurde latam po tych sklepach i wszedzie takie twarde ze ja nie wiem jak takie wogole mooga robic..

katakumba (nie wiem czy dobrze pamietam )ale wydaje mi sie ze gdzies czytalam kiedys twoja wypowiedz..na temat jakiegos kremu do bolacych sutkow..
moglabys jeszcze raz podac nazwe i cene..?
ja slyszalam ze najlepsze mleko z wlasnych piersi..

ahh tam tyle tego wszystkiego..
a ja ciagle w kropce
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-01, 23:30   #12
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

aha, mleko. ciekawe komu pomoglo? bo mnie nie
lansolin czy jakos tak
pisz na priv swj adres to ci wysle, mam cala tubke, nie zuzylam bo przestalam karmic jak pola miala 3 tygodnie. taka kolej rzeczy nam wyszla

a szczoteczka. nie wiem. jak chcesz moge popatrzec u nas, wydaje mi sie ze w saversie widzialam jakies, ja swoja przywiozlam z polski
lece do polski 15 kwietnia jak potrzebujesz cos, daj znac, brighton gdzie mieszkam jakas godzine pociagiem od londynu, ew poczta ci posle. taka szczoteczke np
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 11:21   #13
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

W pelni zgadzam sie z dziewczynami - wit.D w mleku modyfikowanym juz jest i jesli dodatkowo bedziesz dawala, to tylko mozesz przedawkowac, a to jest chyba gorsze niz nie podawanie wcale. Jesli bedziesz karmila piersia, to po prostu dbaj o to, zeby dzidzia miala troche sloneczka. Oni daja wit.D3 ale Muzulmankom, ktorych dzieciaki potrafia byc cale poowijane i nie widzec slonca wcale.

Nie szalej z kosmetykami, u nas nadal walaja sie te wszystkie oliwki, kremy.. Podstawa to krem do sutkow, krem do pupy (dostaniesz pewnie probke bepanthenu) i delikatny plyn do kapieli. My uzywamy Oilatum, nadal. I wlasnie, najlepiej postaraj sie o rozne probki, bo nie ma sensu kupowac calych wielkich zapasow kosmetykow, ktore moga podrazniac. A tego nigdy nie przewidzisz, wysypka moze pojawic sie dopiero po pewnym okresie uzywania.

A pepek zapinaja od razu takim specjalnym klipsem, wyciera sie to tylko delikatnie wokol (nie pocierajac tylko dotykajac delikatnie), nie moczy, to szybko sam odpada.

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
generlanie sie nie martw, ale dam ci rady dwie:
- bedziesz miec przez 10 dni opieke poloznej, jesli tylko bedziesz chciala mozesz zadzownic i przyjdzie kiedy chcesz. korzystaj z tego
po 10 dniach przejmie cie health visitor i ona sie opiekuje dzieckiem do 5 roku zycia. to sa pielegniarki z dlugim stazem, doswiwdczeniem. tu gdzie mieszkam co dziennie jest jakas grupa do ktorej mozna przynalezec, przyjsc pogaac, pobawic sie i oczywiscie pytac. sama naleze do matek karmiacych piersia, do dzieci niemobilnych, do muzycznego i jogi

a druga rada? nie przekladaj wszytskiego co polskie nad to co angielskie. oni maja inna kulture, inny klimat, inaczej dzieci wychowuja. nie placz na tym ze nie przejmuja sie np podraznieniem na buzi i mowia ze to minie. bo minie
maja inne podejscie, ale niesmialo zauwaze ze niegorsze
Popieram

I u licha, czemu w Polsce tak sie przegrzewa dzieci?!
__________________

Edytowane przez szperrr
Czas edycji: 2009-04-02 o 11:23
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 11:26   #14
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

smialam sie ostatnio szperrr ze w polsce do 18 roku zycia ustawa nakazuje dziecku czapke nosic

a szlag mnie trafia jak mnie poucza mloda mama z polski, ze dziecka np nie wolno stawiac jak ma 5 miesicy - moje angileskie znajome robia z dziecmi swoimi, robily to z wcsesniejszymi i jakos zadne nie ma krzywych nog, problemow z kregoslupem. a nawet jesli to nie wiadomo czy od tego, czy od czegos innego
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 12:02   #15
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

Czapki tez mnie czasem smiesza Chociaz wczoraj na spacerze w lesie zastanawialam sie, czy nie powinnam jej czegos jednak na glowe wiosennego zalozyc, bo nie ma jeszcze ciemienia w pelni zrosnietego a slonce mocno przygrzewalo.

Z tym chodzeniem kazdy maluch jest inny..

Mimo wszystko martwilam sie, gdy moja mloda nie majac pol roku spokojnie stala trzymajac sie czegos tylko jedna raczka i probowala przebierac nogami. A martwilo mnie to przede wsyzstkim dlatego, ze nie raczkowala.
To, ze sie nozki wykrzywia od wczesnego chodzenia mozna miedzy bajki wlozyc, jednak za wczesnie nie jest zbyt dobrze. Raczkowanie wzmacnia miesnie plecow, ktore pozniej sa potrzebne do przy stawianiu krokow, takie wzmocnienie chwiejnego rusztowania niektore dzieci nie raczkuja, to fakt, ale jakos tam sie poruszaja zanim zaczna chodzic. Mozna pozwolic kilkumiesiecznym maluszkow przebierac nogami, ale nadal potrzebuja wsparcia np. pod pachami.

Ja bylam pod tym wzgledem mocno przewrazliwiona i specjalnie uczylam Hanie raczkowac. Raczkowanie odwrocilo jej uwage od chodzenia na kilka miesiecy, mogla dotrzec do czegos interesujacego nie na nogach tylko na wszystkich czterech i to jej wystarczylo, a ja bylam spokojniejsza.

Dodam, ze chwilami czulam sie jak miedzy mlotem a kowadlem, od polskich dziadkow slyszalam, ze "o Boze, nie stawiaj jej!!" a angielscy dziwili sie, ze ucze ja raczkowac skoro ona woli chodzic, zwlaszcza ze TZ chodzil jak mial 7mscy (na szczescie sa to wspaniali ludzie i mnie nie naciskali, zaakceptowali ze robie co uwazam za najlepsze dla malej).

Strasznie sie rozpisalam, w dodatku totalny off top

To jeszcze jedno odnosnie pytan poiglot - ja uzywalam Kamillosan'u na sutki, pomagal, ale smierdzi to strasznie Krem kupil mi TZ jak juz bylam w szpitalu, wiec nie mialam wplywu. Dobrze jest tez smarowac sutki wlasnym mlekiem, ale to Ci na pewno polozne powiedza. W Polsce poleca sie kremy z lanolina lub czysta lanoline.
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 12:11   #16
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

dziekuje

no roznica jest oggroomna jesli chodzi o Polske a Anglie..
I prowadzenie ciazy wyglada tu inaczej.. i opieka nad dzieckiem.. no wszystko..
Ja napoczatku bylam przerazona tym ze nie bede miala wizyt u ginekologa.. no bo co z szyjka?(naprzyklad) skad bede znala jej stan...
ale jakos ciaza mija a ja juz jestem spokojna.., bo poronic nie poronie.. teraz moge tylko rodzic
ale nie powiem ze duzo nerw sie najadlam
nie wiem czy czytalyscie .. ale na stronie gonca jedna kobieta opisala swoja historie jak to rodzila .. i przez polozne stracila dziecko..
smutne ale prawdziwe niestety

sorka ze tak odbieglam od tematu..
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 12:36   #17
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

Wiem, ze to tak latwo powiedziec, ale nie stresuj sie, nie masz czym, naprawde Takich historii jest wiele, niektore wychwalaja polska sluzbe zdrowia a przeklinaja angielska, inne vice versa. Znam przypadki zaniedban w Polsce oraz wspanialego podejscia brytyjskich poloznikow do ciezarnych/rodzacych.

Najlepiej jest chyba po prostu zaufac, ze oni wszyscy chca dobra Twego i Twojego dziecka. To jest priorytetem kazdego tutejszego lekarza, kazdej poloznej, naprawde

Jeszcze odnosnie witamin wszelkiego rodzaju - o polowie tych polskich specyfikow nawet nie slyszalam Kupilam jakis Cebion (ten bez wit.D) ale daje go Hani tylko w okresach slabszej odpornosci (choroba, zabkowanie), to samo z probiotykami. W Polsce to sie po kilka kropli dziennie wszystkiego przypisuje..

Moze komus sie przyda: http://www.easyanswer.net/Bounty/Hug...=&btySessionID
__________________

Edytowane przez szperrr
Czas edycji: 2009-04-02 o 15:45
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 19:36   #18
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

Bardzo chcialabym ci pomoc ale niestety narazie co jedynie moge ci radzic to niech ktos z twojej rodziny w Polsce czy tez znajomy pojdzie do lekarza i poprosi o wypisanie witaminy D3 i niech przesle tobie z dwa opakowania w paczce. Sa tez gotowe platki nasaczone spirytusem do przemywania pepuszka mozna kupic bez recepty, oczywiscie mam na mysli ten zakup w Polsce. Mysle, ze to jedyne wyjscie. Powiem ci, ze ja tez obecnie jestem w ciazy i przeraza mnie tutejsza sluzba zdrowia i opieka nad ciezarna, mowie o Londynie nie wiem jak jest poza. Pozdrawiam.
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 21:00   #19
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

Czyli jednym slowem to porpostu nie dac sie zwariowac...

owszem moglby mi ktos przeslac ta witamine D3 ale podobno bardziej niebezpieczne jest przedawkowanie tej witaminy niz jej niedobor.. takze boje sie..
Dziecko piwnno byc zbadane przez lekarza i lekarz sam powinien przepisac dziecku witamine d3.. i podac jaka dawke podawac..
(a ja wole bez konsultacji z lekarzem... sama niczego maluchowi nie podawac)

takze tak czy siak kolo sie nie zamyka...:P

skoro dziewczyny pisza ze nie podawaly witaminy d3 a z ich skarbami wszystko okej..
i skoro pisza ze przemywanie pepuszka sama przegotowana woda skutkuje to zaufam
wkoncu zadna wizazanka sobie z palca tego nie wyssala tylko to porady lekarzy takze nic sie nie powinno zleo stac
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-02, 21:10   #20
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

Bede bardzo niemila i jesli ktos ma slabe nerwy to niech tego nie czyta, tylko od razu wcisnie ZP

Poiglot: wiesz, bylam dzis w Bootsie i naliczylam ok 20, tak, ok 20 jesli nie wiecej marek z kosmetykami dla dzieci. zauwaze rowniez, ze kazdy supermarket ma swoja range produktow w tym i kosmetyki do pielegnacji dzieci. W kazdej drogerii czy sklepie chemicznym polki uginaja sie od specjalistycznych po zwykle srodki do pielegnacji dzieci, wystarczy tylko szeroko otworzyc oczy i czytac, czytac, czytac i tlumaczyc z jezyka ang na polski. Choc wiem, ze Ty masz z tym chyba jakis problem, bo pamietam, ze dosc niedawno sie zalilas, ze w Uk nie ma kaszy gryczanej Otoz jest, nie tylko kasza, sa rowniez platki gryczane i maka gryczana, no ale zeby to odkryc to jednak trzeba poznac ang odpowiedniki slow polskich. Normalnie nigdy bym tego nie pisala, ale tym brakiem kosmetykow to juz przegielas, pamietam jak ja bylam w ciazy to stalam przed tymi polkami i taki byl wybor, ze sie nie moglam zdecydowac.
Wit D nie radze podawac na wlasna reke, tak samo jak przemywanie kikuta spirytusem nie jest obowiazkowe
......................... .

W ogole to po takich postach mozna by pomyslec, ze w Uk to tylko fish, chips and sausage, szare mydlo i woda
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 21:27   #21
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;1173933 8]Bede bardzo niemila i jesli ktos ma slabe nerwy to niech tego nie czyta, tylko od razu wcisnie ZP

Poiglot: wiesz, bylam dzis w Bootsie i naliczylam ok 20, tak, ok 20 jesli nie wiecej marek z kosmetykami dla dzieci. zauwaze rowniez, ze kazdy supermarket ma swoja range produktow w tym i kosmetyki do pielegnacji dzieci. W kazdej drogerii czy sklepie chemicznym polki uginaja sie od specjalistycznych po zwykle srodki do pielegnacji dzieci, wystarczy tylko szeroko otworzyc oczy i czytac, czytac, czytac i tlumaczyc z jezyka ang na polski. Choc wiem, ze Ty masz z tym chyba jakis problem, bo pamietam, ze dosc niedawno sie zalilas, ze w Uk nie ma kaszy gryczanej Otoz jest, nie tylko kasza, sa rowniez platki gryczane i maka gryczana, no ale zeby to odkryc to jednak trzeba poznac ang odpowiedniki slow polskich. Normalnie nigdy bym tego nie pisala, ale tym brakiem kosmetykow to juz przegielas, pamietam jak ja bylam w ciazy to stalam przed tymi polkami i taki byl wybor, ze sie nie moglam zdecydowac.
Wit D nie radze podawac na wlasna reke, tak samo jak przemywanie kikuta spirytusem nie jest obowiazkowe
......................... .

W ogole to po takich postach mozna by pomyslec, ze w Uk to tylko fish, chips and sausage, szare mydlo i woda [/quote]



no rzeczywiscie .. sluchaj lzy naplynely mi do oczu bo urazilas mnie tym postem,...
a tak powaznie..:

Akurat kosmetyki formy boots...sainsbury's mnie nie interesuja..
a ja po to zalozylam watek zeby sie wypowiedzialy mamusie ktore uzywaly.. sprawdzily i moga polecic..
ja sama boje sie testowac na swoim maluchu..
mozesz sie smiac.. moje pytania moga wydawac sie banalne..
Trudno
kto pyta nie bladzi
ja jestem lysa jesli chodzi o dzieci.. niedlugo bede mama takze sama zdobede dosiwadczenie..


co do kaszy .. nie zalilam sie lecz pisalam ze nie moge znalesc.. wkoncu znalazlam..
No i coz takiego strasznego sie stalo?

ciesze sie ze sa ludzie madrzy tacy jak ty i o nic pytac nie musza..
))
__________________
[/SIZE][/RIGHT]

Edytowane przez poiglot91
Czas edycji: 2009-04-02 o 21:28
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 21:33   #22
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

ciesze sie poiglot ze nie wzielas sobie krytyki moony az tak do serca
ale przepraszam cie, jesli kosemtyki z bootsa cie nie interesuja to jakie cie zadowola? mysle ze jak pisalysmy o bootsie czy o tesco to nie myslalysmy tylko o ich seriach

nie rob nic na wlasna reke. popatrz na przyklad mojej chuliganki. polecialam do polski i przy lekkim katarze od razu dostalam caly naboj lekow - od wit c ( po ktorej nota bene rzygala jak kot) po tabletki do picia i przeciwgoraczkowe
a w uk? jak juz to dzieciecy paracetamol. i szybciej wyleczylam ja z kataru w uk niz w polsce

moim skromym zdaniem w polsce system kreci na zasadzie - duzo lekow, przyzwyczaic organizm ze sam nie walczy, pieniadze plyna i wszyscy szczesliwi. oporcz rodzica i dziecka
nie gloryfikuje uk, az tak nie
bo sama bylam zniesmaczona kiedy na przerazliwy bol plecow przy posiadaniu 2 miesiecznego dziecka w domu dostalam nurofen.

ale zasada jest taka ze tu sie dzieci hartuje
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 21:34   #23
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

Poiglot: ja sie z Ciebie nie smieje, po prostu zastanawiam sie jaki jest sens pisania, ze czegos nie ma jak to jest, ot proste. Potem rozne wizje Uk wsrod rodziny kraza, ze Anglicy to tubylcy, bo tu nic nie ma
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 21:35   #24
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;1173975 9]Poiglot: ja sie z Ciebie nie smieje, po prostu zastanawiam sie jaki jest sens pisania, ze czegos nie ma jak to jest, ot proste. Potem rozne wizje Uk wsrod rodziny kraza, ze Anglicy to tubylcy, bo tu nic nie ma [/quote]

moona wiesz ze cie lubie ale chodzilo ci o tybylcow? na pewno? oni sa tybulcami czy sa cywilizowaniu czy nie...
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 21:38   #25
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

sorka zle napisalam...
Moja wina

chodzi mi o to ze te najzwyklejsze bootsowe.. tesco.. itp mnie nie interesuja
boje sie ich uzywac poprostu



wiem, wiem ze w Polsce przesadzaja czesto..
dobija mnie faszerowanie dzieci antybiotykami.. wtedy kiedy tego nie potrzebuja..
przeciez to juz jest chore..
no ale tacy lekarze niestety

ja musze zmienic tu GP bo ten moj to taki obrzydly niemily dziad ze szok..
wogole nie da sie z nim pogadac..
nawet nie potrafi mnie zbadac.. nie przejzal.. mojej karty nic..
tylko zapytal sie czy wszystko ok..!!
przepisal mi witaminy ktorych dostac nie moge.. doprosic sie nie moge o kolejna recepte.. witaminy kupuje na wlasna reke.. chociaz moglabym miec przeciez zadarmo..
az nie chce mi sie do niego lazic
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 21:42   #26
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
moona wiesz ze cie lubie ale chodzilo ci o tybylcow? na pewno? oni sa tybulcami czy sa cywilizowaniu czy nie...
Chodzilo mi o tubylcow w takim, hmmm, gminnym, pospolitym znaczeniu tego slowa
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 21:44   #27
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

ej, nikt nie dopusci do uzytku czegos co moze zaszkodzic dziecku, ja uzywalam serii z bootsa do kapieli i lotionu i bardzo mi sie podobaly a nie uczulily. dlaczego masz sie ich bac? nie popadaj w przesade. w polsce tez nie jest tak ze jesli rzeczy sa z nazwa sklepu to tlyko chlam

jest tesco organic, ja sobie chwale

a co witamin i lekarza - jak nie dostajesz recepty? moze nie sa ci potrzebne w takim razie te witaminy? nie przewitaminizuj sie kobieto
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 21:44   #28
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;1173975 9]Poiglot: ja sie z Ciebie nie smieje, po prostu zastanawiam sie jaki jest sens pisania, ze czegos nie ma jak to jest, ot proste. Potem rozne wizje Uk wsrod rodziny kraza, ze Anglicy to tubylcy, bo tu nic nie ma [/quote]
no dobrze
tylko ze naprawde niektorych rzeczy nie ma...

a niektore ciezko znalesc


__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 21:45   #29
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

Cytat:
Napisane przez poiglot91 Pokaż wiadomość
przepisal mi witaminy ktorych dostac nie moge.. doprosic sie nie moge o kolejna recepte.. witaminy kupuje na wlasna reke.. chociaz moglabym miec przeciez zadarmo..
czemu ich nie mozesz dostac GP zawsze mozna zmienic, nie wahaj sie,

i jeszcze raz: mam nadzieje, ze sie za bardzo moim postem nie przejelas, ot, wywalilam co mialam na watrobie, a jesli chodzi o mnie, to ja tez sie pytam i prosze o rady, ale wczesniej jednka sama robie rozeznanie co i jak, i nie wciskam kitow, ze nie ma
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 21:47   #30
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Pielegnacja i apteczka noworodka w uk

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
ej, nikt nie dopusci do uzytku czegos co moze zaszkodzic dziecku, ja uzywalam serii z bootsa do kapieli i lotionu i bardzo mi sie podobaly a nie uczulily. dlaczego masz sie ich bac? nie popadaj w przesade. w polsce tez nie jest tak ze jesli rzeczy sa z nazwa sklepu to tlyko chlam

jest tesco organic, ja sobie chwale

a co witamin i lekarza - jak nie dostajesz recepty? moze nie sa ci potrzebne w takim razie te witaminy? nie przewitaminizuj sie kobieto

sa potrzebne
bo polozna miala do mnie ale ze ich nie biore..
powiedzialam ze nigdzie ich nie ma a gp robi laske przepisac druga recepte to kupuje sobie poprostu pregancare..
nie bede sie go prosila.. musze zmienic gp poprostu

---------- Dopisano o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;1173991 5]czemu ich nie mozesz dostac GP zawsze mozna zmienic, nie wahaj sie,

i jeszcze raz: mam nadzieje, ze sie za bardzo moim postem nie przejelas, ot, wywalilam co mialam na watrobie, a jesli chodzi o mnie, to ja tez sie pytam i prosze o rady, ale wczesniej jednka sama robie rozeznanie co i jak, i nie wciskam kitow, ze nie ma [/quote]


niee..wszystko wporzatku

cenie szczerosc wole to nic walenie kitow
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:23.