Wiosenna regeneracja włosów - 10 najlepszych sposobów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2014-03-28, 15:12   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Wiosenna regeneracja włosów - 10 najlepszych sposobów


Twoim włosom brakuje blasku po zimie? Poznaj najlepsze sposoby na wiosenną regenerację włosów! czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 17:34   #2
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Wiosenna regeneracja włosów - 10 najlepszych sposobów

w końcu jakiś konkretny, niesponsorowany artykuł!
__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 17:50   #3
MonciaHarmoncia
Przyczajenie
 
Avatar MonciaHarmoncia
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: GLG,UK
Wiadomości: 12
Dot.: Wiosenna regeneracja włosów - 10 najlepszych sposobów

Jeszcze bym dodala-unikaj pomieszczen zadymionych dymem papierosowym,chlorowanej wody (używaj czepka) i nadmiernego stylizowania wlosow (tj.nadmierna ilość kosmetykow oraz wariacji z fryzura),a także pozwol włosom samym wyschnąć,ewentualnie susz chłodnym strumieniem
__________________
Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem
MonciaHarmoncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 21:12   #4
gochawizaz
Przyczajenie
 
Avatar gochawizaz
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 11
Dot.: Wiosenna regeneracja włosów - 10 najlepszych sposobów

Przydatne informacje zawarte w pigułce. Dodałabym do tego włączenie do pielęgnacji wcierek, olejowanie i podcięcie końców po zimie.
__________________
gorzkakokoszka
http://blogkokoszki.eu/
gochawizaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 06:14   #5
adriakoc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 96
Dot.: Wiosenna regeneracja włosów - 10 najlepszych sposobów

Nigdy w życiu nie czekajcie z rozczesywaniem włosów do ich wyschnięcia!! Nic się z nimi już nie da zrobić (w przypadku długich jak u mnie). Raz spróbowałam i dziękuję, musiałam je znowu umyć, bo nie mogłam ani pasemka rozczesać
adriakoc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 10:59   #6
emiltik
Raczkowanie
 
Avatar emiltik
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 70
Dot.: Wiosenna regeneracja włosów - 10 najlepszych sposobów

adriakoc Zgadzam się z Tobą. Z tym czesaniem to kwestia indywidualna, o ile niskoporowatym koleżankom to służy, tak wysokoporowate mają udrękę z rozczesaniem prawie suchych włosów i więcej tym szkodzą niż pomagają swoim włosom. Drugi typ należy czesać, raz, delikatnie po umyciu przed suszeniem. Co do diety, prawda najprawdziwsza Polecam awokado i orzech, mniam
emiltik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 17:21   #7
bjutiLejdi
Przyczajenie
 
Avatar bjutiLejdi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 15
Dot.: Wiosenna regeneracja włosów - 10 najlepszych sposobów

Na szczęście tegoroczna zima oszczędziła nasze włosy, była bardzo łagodna więc w czapce się nie nachodziłam.
Dawniej często miałam problem z masowo wypadającymi włosami, ale od wielu miesięcy stosuję w miarę 'włosową dietę'- orzechy, tran, ziarna zbóż, kasze i ziółka na stałe goszczą w mojej diecie, dzięki temu nie pamiętam już nawet co to znaczy mieć problem z wypadającymi włosami no jedynie przy myciu (co drugi dzień) zostaje ich troche więcej, ale to normalne.
Osobiście polecam do tych 10 punktów dodać olejowanie- ja stosuję olejek arganowy raz na tydzień/dwa tygodnie i jestem mega zadowolona z efektów !
Wcierki są ok- jednak ja przy samym wcieraniu preparatów głubiłam sporo włosów przez co nie jest to mój ulubiony punkt pielegnacji Jednak po dwóch miesiącach przerwy jutro mam zamiar wypróbować właśnie nową wcerke- Jantar, zobaczymy.
Jeśli chodzi o podcinanie końcówek- polecam cięcie 'thermocut'- obcięłam włosy tą metodą początkiem grudnia i do dziś nie mam żadnej rozdwojonej końcówki choć nie podcinalam od tamtego czasu (oczywiście stosuję na nie również preparaty ochronne).
Jeszcze co do spłukiwania chłodną wodą- Szampon spłukujmy letnią/ ciepłą wodą, natomiast nałożoną po nim odżywkę dopiero chłodną wodą.
Pozdrawiam wszystkie włosomaniaczki
bjutiLejdi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-29, 20:01   #8
aneeeczka123
Przyczajenie
 
Avatar aneeeczka123
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: Wiosenna regeneracja włosów - 10 najlepszych sposobów

Rozczesywanie suchych włosów??!! To porażka! O wiele lepiej rozczesać mokre włosy. Generalnie jeżeli ktoś ma problem z poplątanymi włosami, to polecam Tangle Teezer. Od kiedy mam tą szczotkę włosy mam gładkie, końcówki zdrowe i zero bólu podczas rozczesywania a olejowanie nie każdemu służy
aneeeczka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 07:40   #9
Agness231
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: z internetu :P
Wiadomości: 4
Dot.: Wiosenna regeneracja włosów - 10 najlepszych sposobów

Cytat:
Napisane przez aneeeczka123 Pokaż wiadomość
Rozczesywanie suchych włosów??!! To porażka! O wiele lepiej rozczesać mokre włosy. Generalnie jeżeli ktoś ma problem z poplątanymi włosami, to polecam Tangle Teezer. Od kiedy mam tą szczotkę włosy mam gładkie, końcówki zdrowe i zero bólu podczas rozczesywania a olejowanie nie każdemu służy
W pełni zgadzam się z koleżanką, trzeba być masochistką, żeby rozczesywać suche włosy
Agness231 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 15:56   #10
emiltik
Raczkowanie
 
Avatar emiltik
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 70
Dot.: Wiosenna regeneracja włosów - 10 najlepszych sposobów

Cytat:
Napisane przez Agness231 Pokaż wiadomość
W pełni zgadzam się z koleżanką, trzeba być masochistką, żeby rozczesywać suche włosy
Jak pięknie się wszystkie zgadzamy Kurczę, z tym olejowaniem mam problem ostatnio. Niby używam oleju dla mojego typu włosów ( olej z orzechów laskowych) robiłam i na suche włosy i kąpiel dla włosów z dodatkiem olejku, ale sterczą mi takie kędziory u góry przy przedziałku jak nigdy ( ani silikonem, czesaniem, tego nie uliżę) Myślę sobie, ostatnio skrzypy łykałam przez pewien czas, to może coś nowego urosło i takie niezdyscyplinowane są. Sama nie wiem, kiedyś olejowałam hippciem i może wrócę do niego, bo takiego zjawiska nie było.
emiltik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-31, 05:52   #11
tawaki
Przyczajenie
 
Avatar tawaki
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 11
Dot.: Wiosenna regeneracja włosów - 10 najlepszych sposobów

Rozczesywanie zupełnie suchych włosów nie jest zbyt przyjemne ale chodzi o to żeby nie czesać ich zaraz po myciu. Kiedyś tak robiłam i mam porównanie. Nie dość, że traciły na objętości, były przyklapnięte, to jeszcze szybciej niszczyły się końcówki. Teraz odczekuję jakieś 20 minut (przy suszeniu bez suszarki) i dopiero biorę się za rozczesywanie. Ale to też zależy od rodzaju włosów. Znajoma ma takie, że jeśli nie rozczesze ich na mokro, to nie zrobi tego w ogóle. A to spłukiwanie na chłodną wodą naprawdę działa.
tawaki jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-31, 18:00   #12
angelika29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 20
Dot.: Wiosenna regeneracja włosów - 10 najlepszych sposobów

dziewczyny o co chodzi z tym olejowaniem włosów?

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:57 ----------

Cytat:
Napisane przez bjutiLejdi Pokaż wiadomość
Na szczęście tegoroczna zima oszczędziła nasze włosy, była bardzo łagodna więc w czapce się nie nachodziłam.
Dawniej często miałam problem z masowo wypadającymi włosami, ale od wielu miesięcy stosuję w miarę 'włosową dietę'- orzechy, tran, ziarna zbóż, kasze i ziółka na stałe goszczą w mojej diecie, dzięki temu nie pamiętam już nawet co to znaczy mieć problem z wypadającymi włosami no jedynie przy myciu (co drugi dzień) zostaje ich troche więcej, ale to normalne.
Osobiście polecam do tych 10 punktów dodać olejowanie- ja stosuję olejek arganowy raz na tydzień/dwa tygodnie i jestem mega zadowolona z efektów !
Wcierki są ok- jednak ja przy samym wcieraniu preparatów głubiłam sporo włosów przez co nie jest to mój ulubiony punkt pielegnacji Jednak po dwóch miesiącach przerwy jutro mam zamiar wypróbować właśnie nową wcerke- Jantar, zobaczymy.
Jeśli chodzi o podcinanie końcówek- polecam cięcie 'thermocut'- obcięłam włosy tą metodą początkiem grudnia i do dziś nie mam żadnej rozdwojonej końcówki choć nie podcinalam od tamtego czasu (oczywiście stosuję na nie również preparaty ochronne).
Jeszcze co do spłukiwania chłodną wodą- Szampon spłukujmy letnią/ ciepłą wodą, natomiast nałożoną po nim odżywkę dopiero chłodną wodą.
Pozdrawiam wszystkie włosomaniaczki
bjutiLejdiCo to za metoda podcinania włosów 'thermocut'? Ile kosztuje?
angelika29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-02, 19:18   #13
Iskra82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 14
Dot.: Wiosenna regeneracja włosów - 10 najlepszych sposobów

Pamiętam, że kiedyś przez parę miesięcy rozczesywałam włosy, gdy były już suche. Naprawdę były dużo ładniejsze wtedy, mocniejsze. Na początku bałam się, że będę miała kołtun, ale okazało się, że włosy w zasadzie rozplątywały sie same.
PS. Wysoko porowe muszą uważać na glikol, bo włosy się po nim puszą.
Iskra82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 15:11   #14
Bella 071
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 11
Dot.: Wiosenna regeneracja włosów - 10 najlepszych sposobów

Polecam naftę kosmetyczną do wysuszonych włosów
Bella 071 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 21:34   #15
mania789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 62
Dot.: Wiosenna regeneracja włosów - 10 najlepszych sposobów

Ja zaczęłam od ścięcia zniszczonych od szalików i swetrów końcówek. A mój sposób na zdrowe i lśniące włosy to domowe maseczki prosto z kuchni. Ocet jabłkowy nadaje blasku, żółtko jaja odżywia, jogurt uzupełnia proteiny, sok z cytryny oczyszcza skórę głowy, no i niezbędne oleje: z oliwek, arganowy, z pestek winogron, a przede wszystkim rycynowy na porost i wzmocnienie. U mnie taka mieszanka działa rewelacyjnie. Włosy są lśniące, zdrowe, nie puszą się i nie elektryzują. A jak dodam olejku eterycznego np.: paczulowego, to jeszcze cudownie pachną
mania789 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-08, 13:50   #16
angelika29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 20
Dot.: Wiosenna regeneracja włosów - 10 najlepszych sposobów

Dziewczyny a czy macie jakieś sprawdzone sposoby na rozdwajające się końcówki? Próbuję wszystkiego i nadal się rozdwajają, ostatnio nawet ścięłam włosy ale niestety zauważyłam, że znowu zaczynają się rozdwajać mimo wcierania w końce specjalnych olejków i nie prostowania włosów pomocy!
angelika29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-09, 01:59   #17
MonciaHarmoncia
Przyczajenie
 
Avatar MonciaHarmoncia
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: GLG,UK
Wiadomości: 12
Dot.: Wiosenna regeneracja włosów - 10 najlepszych sposobów

Cytat:
Napisane przez angelika29 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy macie jakieś sprawdzone sposoby na rozdwajające się końcówki? Próbuję wszystkiego i nadal się rozdwajają, ostatnio nawet ścięłam włosy ale niestety zauważyłam, że znowu zaczynają się rozdwajać mimo wcierania w końce specjalnych olejków i nie prostowania włosów pomocy!
Jeśli chodzi o rozdwajające się koncowki,to jest to problem glownie "mechaniczny".
Samo podcinanie koncowek nie załatwi sprawy,bo włos rosnie od skory glowy,nie od dolu,wiec te wszystkie magiczne kosmetyki "sklejajace" należy wlozyc miedzy bajki.One daja tylko zludzenie,ze włos jest ponownie "zlozony".Sama miałam problem z rozdwajającymi się koncowkami,ale sobie na to zapracowałam.Minal już ponad rok,kiedy nie tylko mi się nie rozdwajają,ale ich kondycja ulegla mocnej poprawie.Niestety bez dużej dozy cierpliwości,odpowiedniej diety (i suplementacji) oraz pielęgnacji nie będzie efektow.Moge po sobie powiedzieć,ze mi pomogl przede wszystkim olejek rycynowy,wcierka z Jantara,nafta kosmetyczna- bezpośrednio na skore glowy,masaze glowy (najczęściej przy myciu),olejowanie,metoda OMO.Nie sprawdzilo się u mnie laminowanie.Krecone wlosy sa bardzo trudne w pielęgnacji,wiec żeby uzyskac zadowalający efekt,musialam się bardzo natrudzić
Ale warto bylo,bo teraz moje "pierścionki" robia furore
__________________
Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem
MonciaHarmoncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-19, 20:56   #18
nelka94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 29
Dot.: Wiosenna regeneracja włosów - 10 najlepszych sposobów

Po zimie prawie wszyscy mamy z tym problem;(. Napewno ścięcie rozdwojonych końcówek jest jednym z lepszych sposobów pod warunkiem ze nie rozdwajaja sie ponownie domowe sposoby tez czasem stosuje ale za dużo w pracy.... I niestety trzeba dobrze przemyśleć co i w jakiej kolejności sie nakłada na włosy i skore glowy. Bo cała filozofia polega na tym by najpierw oczyścić włosy i skore a potem nałożyć coś "extra". Ja jakiś czas temu trafiłam na fajna regenerację (po wakacjach sprawdziła sie bardzo ) . Szampon i maska do włosów jasnych z firmy Laboratorium Pilomax. Z czystym Sumieniem polecam. I jestem ciekawa waszych opini.
Jeśli macie coś do polecenia to chętnie wypróbuję , bo jak dotat ta regeneracja o której pisze jest najlepsza jaka stosowałem.
nelka94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-30, 12:34   #19
lookgood
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Wiosenna regeneracja włosów - 10 najlepszych sposobów

moim ulubionym zabiegiem na regenerację włosów po zimie są domowe maseczki, można eksperymentować i bawić się produktami, które ma się akurat w lodówce, czy w kuchni. Uwielbiam dodawać do nich olej lniano-rzepakowy Golden Drop - ma on bardzo przyjemny zapach i jak to olej, dobrze nawilża i nabłyszcza. Tylko pamiętajcie, żeby dwa razy umyć włosy po takich zabiegach.
Powodzenia!
lookgood jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-30 13:34:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:13.