Mamusie Wrześniowe 2019 <3 - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-03-21, 11:29   #3601
Pineszka
Raczkowanie
 
Avatar Pineszka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 69
Dot.: ❤ Mamusie Wrześniowe 2019

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny! Nieśmiało odważyłam się wkoncu napisać. Po moich przejściach... od początku. Mam córkę z sierpnia 2014. W ciąży okazało się, ze na poszerzone komory boczne mózgu i nie wykształciło się spoidło. Miała być lekko opóźniona. Po urodzeniu w 4msc życia zaobserwowałam u nie rozne objawy wskazujące na padaczkę,co przy jej wadach było możliwe. Szpital badania i faktycznie. Po podaniu leku ustało. Niestety przy badaniu krwi kwas mlekowy był mega wysoki. No wiec punkcja w lędźwia by pobrać płyn mózgowo rdzeniowy. Tam tez te wartości były wysokie i patrząc na obraz mózgu z rezonansu padły podejrzenia na ultrarzadka postępującą śmiertelna chorobę genetyczna. Nie muszę mówić co czuliśmy. Wysłali nas do centrum zdrowia dziecka jak córka miała 6msc. Pobrali jej wycinek mięśnia do badań genetycznych rozszerzonych, wcześniej próbowano wszystkich z krwi lecz nie wychodziło. Koszmarny czas. Po miesiącu padaczka wróciła wiec znów szpital i nowe leki. Biopsja mięśnia potwierdziła podejrzenia lekarzy. Córka została przebadana wzdłuż i wszerz. Nam tez zrobiono badania genet by mieć pewność jakie jest ryzyko przy następnych ciążach. Okazało się ze jesteśmy zdrowymi nosicielami. 1 na 4 ciąże może być chora. A jesteśmy tacy młodzi... zaryzykowalismy. Półtorej roku temu spróbowaliśmy znów. Miałam zrobione wszystkie badania. Najgorsza biopsja trofoblastu. I czekanie na wyniki. Niestety syn tez był chory na to samo. Już wcześniej zdecydowaliśmy, ze wybierzemy terminację. Nie była to łatwa decyzja. Przy prawie pięcioletniej niepełnosprawnej i leżącej córce ciężko byłoby wychować i zapewnić warunki drugiemu choremu dziecku. Możecie mnie osądzać i myśleć co uważacie. Na tamta chwile szukaliśmy zgodnie ze swoimi postanowieniami. Miesiącami myśleliśmy co zrobić i rozważaliśmy każda możliwa opcje, plusy i minusy. Terminacja to piekło dla psychiki. Mimo wszystko mieliśmy wiarę nadzieje i czułam ze tylko zdrowe dziecko i cieszenie się zdrowa ciąża może mnie uleczyć. I stało się. Jutro wlatuję w 13 tydzień. Dopiero wczoraj dostałam wyniki z tego samego badania czyli biopsja trofoblastu. I są dobre! Nadal w to nie wierze i nie wiem sama co zrobić ze sobą. Po naszych przejściach, po tylu łzach, po takich doświadczeniach będziemy mieli dziecko? I to zdrowe? Szok!!! Wkoncu mogę się chwalić ciąża i oddychać z ulga bez strachu co będzie. Ryzyko się opłaciło. Niestety takim kosztem... bardzo Was proszę byście mnie nie potępiały za to. Taki był nasz wybór. Nie dalibyśmy rade... nie sprawdziłam się w roli matki, mam jeszcze 24 lata i wierze, ze mogę zrobić jeszcze dużo dobrych rzeczy. Pozdrawiam Was wszystkie razem z bobasami w brzuchu 💚💚💚
Witaj! Cieszę się, ze do nas dołączyłas. Absolutnie nie będę Cię oceniać, bo uważam ze przeszliście naprawdę ciężka i długa drogę, na pewno codzienność sama w sobie nie jest dla Was łatwa i nie mam absolutnie żadnego prawa żeby Cię potępiać. Ja Cię podziwiam za ta sile która masz w sobie i życzę Ci spokojnej nudnej ciąży ciesz się nią, a my razem z Tobą! Sciskam
Pineszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 11:47   #3602
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Mamusie Wrześniowe 2019 <3

Cytat:
Napisane przez kamila1011 Pokaż wiadomość
Profesjonalna ta lampa przyda się też do paznokci
O, do paznokci też używałam. Rewelka

NagiAkt, daleka jestem od osądzania. Jesteście dzielni. Nudnej ciąży życzymy!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 11:56   #3603
kamila1011
Wtajemniczenie
 
Avatar kamila1011
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 064
Dot.: Mamusie Wrześniowe 2019 <3

nagiAkt witamy życzę zdrówka dla córki i trzymam kciuki za tą ciążę. Tym razem na pewno będzie wszystko okej

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Mirabelka widzę, że kompletujesz wyprawkę w konkursach też co nieco konkursuję ale słabo mi to wychodzi i powoli z tego rezygnuję

a w ogóle zakupiłam w tym tyg. witaminki Mama Dha premium. Jutro powinny przyjść. Dam znać z jakim składem bo na stronie nawet nie było dokładnie napisane. A kosztowały ok. 25 zł
kamila1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 12:18   #3604
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamusie Wrześniowe 2019 <3

Cytat:
Napisane przez kamila1011 Pokaż wiadomość
nagiAkt witamy życzę zdrówka dla córki i trzymam kciuki za tą ciążę. Tym razem na pewno będzie wszystko okej

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Mirabelka widzę, że kompletujesz wyprawkę w konkursach też co nieco konkursuję ale słabo mi to wychodzi i powoli z tego rezygnuję

a w ogóle zakupiłam w tym tyg. witaminki Mama Dha premium. Jutro powinny przyjść. Dam znać z jakim składem bo na stronie nawet nie było dokładnie napisane. A kosztowały ok. 25 zł
Też konkursujesz? Faaajnie Mi w tym roku gorzej idzie ale czasem coś wpadnie. Z dziecięcych mam narazie 2 smoczki Bibs, laktator ręczny i spacerówka rmf dzisiaj W jakiej aptece zamowilas? Jak dojdzie do koniecznie daj znac o skladzie to zamówię sobie zapas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 12:23   #3605
kamila1011
Wtajemniczenie
 
Avatar kamila1011
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 064
Dot.: Mamusie Wrześniowe 2019 <3

w aptece Olmed zamawiałam na pewno dam znać
jeśli chodzi o konkursy to tak staram się konkursować ale zazwyczaj są nagradzane odpowiedzi kreatywne a w tym jestem cienka. Dlatego słabo mi idzie

Cytat:
Napisane przez mirabelka3690 Pokaż wiadomość
Też konkursujesz? Faaajnie Mi w tym roku gorzej idzie ale czasem coś wpadnie. Z dziecięcych mam narazie 2 smoczki Bibs, laktator ręczny i spacerówka rmf dzisiaj W jakiej aptece zamowilas? Jak dojdzie do koniecznie daj znac o skladzie to zamówię sobie zapas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamila1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 12:24   #3606
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: ❤ Mamusie Wrześniowe 2019

A gdzie konkursujecie dziecięce rzeczy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 12:30   #3607
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamusie Wrześniowe 2019 <3

Cytat:
Napisane przez kamila1011 Pokaż wiadomość
w aptece Olmed zamawiałam na pewno dam znać
jeśli chodzi o konkursy to tak staram się konkursować ale zazwyczaj są nagradzane odpowiedzi kreatywne a w tym jestem cienka. Dlatego słabo mi idzie
Ja bylam kreatywna 2 i 3 lata temu. Wtedy miesięcznie wpadaly nagrody i łącznej wartości 600-700zl, to byly czasy Potem wena zanikla, konkursy staly sie dziwne i coraz wiecej osob jest. Ciężko sie wbic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-21, 12:38   #3608
MagicGirls
Zakorzenienie
 
Avatar MagicGirls
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 8 221
Dot.: ❤ Mamusie Wrześniowe 2019

nagiAkt Hej dzielna dziewczyno !


Co to za konkursy ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
27.06.2015 i żyli długo i szczęśliwie... <3
MagicGirls jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 12:44   #3609
Umka_
Raczkowanie
 
Avatar Umka_
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 101
Dot.: Mamusie Wrześniowe 2019 <3

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny! Nieśmiało odważyłam się wkoncu napisać. Po moich przejściach... od początku. Mam córkę z sierpnia 2014. W ciąży okazało się, ze na poszerzone komory boczne mózgu i nie wykształciło się spoidło. Miała być lekko opóźniona. Po urodzeniu w 4msc życia zaobserwowałam u nie rozne objawy wskazujące na padaczkę,co przy jej wadach było możliwe. Szpital badania i faktycznie. Po podaniu leku ustało. Niestety przy badaniu krwi kwas mlekowy był mega wysoki. No wiec punkcja w lędźwia by pobrać płyn mózgowo rdzeniowy. Tam tez te wartości były wysokie i patrząc na obraz mózgu z rezonansu padły podejrzenia na ultrarzadka postępującą śmiertelna chorobę genetyczna. Nie muszę mówić co czuliśmy. Wysłali nas do centrum zdrowia dziecka jak córka miała 6msc. Pobrali jej wycinek mięśnia do badań genetycznych rozszerzonych, wcześniej próbowano wszystkich z krwi lecz nie wychodziło. Koszmarny czas. Po miesiącu padaczka wróciła wiec znów szpital i nowe leki. Biopsja mięśnia potwierdziła podejrzenia lekarzy. Córka została przebadana wzdłuż i wszerz. Nam tez zrobiono badania genet by mieć pewność jakie jest ryzyko przy następnych ciążach. Okazało się ze jesteśmy zdrowymi nosicielami. 1 na 4 ciąże może być chora. A jesteśmy tacy młodzi... zaryzykowalismy. Półtorej roku temu spróbowaliśmy znów. Miałam zrobione wszystkie badania. Najgorsza biopsja trofoblastu. I czekanie na wyniki. Niestety syn tez był chory na to samo. Już wcześniej zdecydowaliśmy, ze wybierzemy terminację. Nie była to łatwa decyzja. Przy prawie pięcioletniej niepełnosprawnej i leżącej córce ciężko byłoby wychować i zapewnić warunki drugiemu choremu dziecku. Możecie mnie osądzać i myśleć co uważacie. Na tamta chwile szukaliśmy zgodnie ze swoimi postanowieniami. Miesiącami myśleliśmy co zrobić i rozważaliśmy każda możliwa opcje, plusy i minusy. Terminacja to piekło dla psychiki. Mimo wszystko mieliśmy wiarę nadzieje i czułam ze tylko zdrowe dziecko i cieszenie się zdrowa ciąża może mnie uleczyć. I stało się. Jutro wlatuję w 13 tydzień. Dopiero wczoraj dostałam wyniki z tego samego badania czyli biopsja trofoblastu. I są dobre! Nadal w to nie wierze i nie wiem sama co zrobić ze sobą. Po naszych przejściach, po tylu łzach, po takich doświadczeniach będziemy mieli dziecko? I to zdrowe? Szok!!! Wkoncu mogę się chwalić ciąża i oddychać z ulga bez strachu co będzie. Ryzyko się opłaciło. Niestety takim kosztem... bardzo Was proszę byście mnie nie potępiały za to. Taki był nasz wybór. Nie dalibyśmy rade... nie sprawdziłam się w roli matki, mam jeszcze 24 lata i wierze, ze mogę zrobić jeszcze dużo dobrych rzeczy. Pozdrawiam Was wszystkie razem z bobasami w brzuchu 💚💚💚
Witam wśród mam wrzesniowych. Wiele przeszliście więc życzę zdrowia dla Was wszystkich

Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
Ja sobie kupiłam specjalną lampę do puzzli tzn. takie głównie przeznaczenie ma u mnie w domu polecana była na forum puzzlowym i jestem z niej zadowolona. Ma regulację natężenia, można zmieniać barwę światła, ruchome długie ramię. Dzięki niej wieczory zimowe nie były już takie straszne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super lampa. Oj przydałaby się do robienia hybryd.

Kupowanie rzeczy dla drugiej córki zostawiam na 3 trymestr. Poprzednio też tak zrobiłam i wyszło ok. Natomiast wcześniej będę pakować torbę do szpitala,żeby stała chociaż w połowie zapakowana. Myślę,że tak przełom 2/3 trymestr. Jakieś mam przeczucie,że powinnam się to zrobić.
Umka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 13:49   #3610
kami932
Zadomowienie
 
Avatar kami932
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 599
Dot.: Mamusie Wrześniowe 2019 <3

Cytat:
Napisane przez Pineszka Pokaż wiadomość
O matulu, jakie godziny, ja wtedy co najwyżej zaliczam pierwszy spacer do kibelka haha
Gratulacje za ułożenie puzzli, bierzesz się za kolejne od razu czy dajesz sobie jakaś przerwę?
Nie wiem, nie chcę mi się kolejnych. Teraz idzie wiosna/lato, to częściej będę na dworze siedzieć, potem dziecko. Nie chcę rozkładać kolejnych dużych i potem wysłuchiwać od domowników. A i jeszcze kot podejrzanie się kręcił.
Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
Poka!!

U mnie też już ostatnia prosta, ale do końca tygodnia dość napięty plan mam i nie wiem czy uda mi się jeszcze do nich usiąść. Może w piątek jakaś godzinkę wygospodaruje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pokaże na fb, ja tutaj nie mogę zdjec wrzucić, bo za duże i nie umiem zmniejszyć
Cytat:
Napisane przez Umka_ Pokaż wiadomość
Szaleństwo Wstawisz zdjęcie ?plis plis

Szaleństwo numer dwa
Fb

Witam nową mamusię, jesteś super dzielna i życzę wam dużo zdrówka i nudnej ciąży

Puzzle wolę w nocy układać, nastawię sobie lampkę i idzie fajnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Pineszka Pokaż wiadomość
O matulu, jakie godziny, ja wtedy co najwyżej zaliczam pierwszy spacer do kibelka haha
Gratulacje za ułożenie puzzli, bierzesz się za kolejne od razu czy dajesz sobie jakaś przerwę?
Nie wiem, nie chcę mi się kolejnych. Teraz idzie wiosna/lato, to częściej będę na dworze siedzieć, potem dziecko. Nie chcę rozkładać kolejnych dużych i potem wysłuchiwać od domowników. A i jeszcze kot podejrzanie się kręcił.
Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
Poka!!

U mnie też już ostatnia prosta, ale do końca tygodnia dość napięty plan mam i nie wiem czy uda mi się jeszcze do nich usiąść. Może w piątek jakaś godzinkę wygospodaruje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pokaże na fb, ja tutaj nie mogę zdjec wrzucić, bo za duże i nie umiem zmniejszyć
Cytat:
Napisane przez Umka_ Pokaż wiadomość
Szaleństwo Wstawisz zdjęcie ?plis plis

Szaleństwo numer dwa
Fb

Witam nową mamusię, jesteś super dzielna i życzę wam dużo zdrówka i nudnej ciąży

Puzzle wolę w nocy układać, nastawię sobie lampkę i idzie fajnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kami932 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 14:44   #3611
el amor
Zakorzenienie
 
Avatar el amor
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 22 278
Dot.: Mamusie Wrześniowe 2019 <3

Hej!
Ja nie mam tej poduszki do spania, na razie mi nie jest potrzebna, dobrze się układam do snu i wysypiam.
el amor jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-21, 16:36   #3612
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: ❤ Mamusie Wrześniowe 2019

Hej! Witam nowa mamę.

Ja coraz gorzej się czuje przeziębienie jest okropne jak nie można leków brać

Po lekarzu dziś pojechałam do La Millou i kupiłam dla młodego spiworek do wózka i muffke

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 17:12   #3613
kalwinka
Zadomowienie
 
Avatar kalwinka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 502
Dot.: ❤ Mamusie Wrześniowe 2019

NagiAkt spokojnej ciąży i szczęśliwego rozwiązania ci życzę, witaj u nas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kalwinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 17:53   #3614
mysza nova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 123
Dot.: ❤ Mamusie Wrześniowe 2019

Kamila 1011 ja właśnie stosuje mama dha premium. Polecili mi je akurat w mojej aptece. Jestem z.nich zadowolona jeśli chodzi o cenę i skład. Maja tylko jedna wadę... Trzeba 2 tabletki przyjmować i są one dosyć duże do połknięcia. Na szczęście się już przyzwyczaiłam 😊

Zawartość w 2 kapsułkach: olej rybi (1143mg)- źródło kwasów tłuszczowych omega 3, w tym kwas dokozaheksaenowy (dha) 800 mg, kwas eikozapentaenowy (EPA) 68mg, witamina d 50mikrogramow (2000j.m.), kwas foliowy 400 mikrogramów w tym po 200 mikrogramów kwas pteroilomonoglutaminowy i l-metylofolian wapnia, magnez 200 mikrogramów i jod 200 mikrogramów.

Dla mnie te witaminy są ok. Nie mają niestety żelaza ale ja akurat przyjmuje żelazo na receptę.

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------

NagiAkt u mnie też juz 13 tydzień 😃 Dużo zdrowia 😊
mysza nova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 18:11   #3615
kamila1011
Wtajemniczenie
 
Avatar kamila1011
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 064
Dot.: ❤ Mamusie Wrześniowe 2019

Cytat:
Napisane przez mysza nova Pokaż wiadomość
Kamila 1011 ja właśnie stosuje mama dha premium. Polecili mi je akurat w mojej aptece. Jestem z.nich zadowolona jeśli chodzi o cenę i skład. Maja tylko jedna wadę... Trzeba 2 tabletki przyjmować i są one dosyć duże do połknięcia. Na szczęście się już przyzwyczaiłam

Zawartość w 2 kapsułkach: olej rybi (1143mg)- źródło kwasów tłuszczowych omega 3, w tym kwas dokozaheksaenowy (dha) 800 mg, kwas eikozapentaenowy (EPA) 68mg, witamina d 50mikrogramow (2000j.m.), kwas foliowy 400 mikrogramów w tym po 200 mikrogramów kwas pteroilomonoglutaminowy i l-metylofolian wapnia, magnez 200 mikrogramów i jod 200 mikrogramów.

Dla mnie te witaminy są ok. Nie mają niestety żelaza ale ja akurat przyjmuje żelazo na receptę.

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------

NagiAkt u mnie też juz 13 tydzień Dużo zdrowia
Ja je biorę już od początku ciąży. Ostatnio wypatrzylysmy z Mirabelka, że na stronach internetowych podają różne składy stąd takie moje oczekiwanie co przyjdzie ja baaaardzo nie lubię połykać tabletek ale te jeszcze jakoś daję radę chociaż czasami zanim przełknę mija minuta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamila1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 18:35   #3616
Lucy31
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy31
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 6 617
Dot.: Mamusie Wrześniowe 2019 <3

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny! Nieśmiało odważyłam się wkoncu napisać. Po moich przejściach... od początku. Mam córkę z sierpnia 2014. W ciąży okazało się, ze na poszerzone komory boczne mózgu i nie wykształciło się spoidło. Miała być lekko opóźniona. Po urodzeniu w 4msc życia zaobserwowałam u nie rozne objawy wskazujące na padaczkę,co przy jej wadach było możliwe. Szpital badania i faktycznie. Po podaniu leku ustało. Niestety przy badaniu krwi kwas mlekowy był mega wysoki. No wiec punkcja w lędźwia by pobrać płyn mózgowo rdzeniowy. Tam tez te wartości były wysokie i patrząc na obraz mózgu z rezonansu padły podejrzenia na ultrarzadka postępującą śmiertelna chorobę genetyczna. Nie muszę mówić co czuliśmy. Wysłali nas do centrum zdrowia dziecka jak córka miała 6msc. Pobrali jej wycinek mięśnia do badań genetycznych rozszerzonych, wcześniej próbowano wszystkich z krwi lecz nie wychodziło. Koszmarny czas. Po miesiącu padaczka wróciła wiec znów szpital i nowe leki. Biopsja mięśnia potwierdziła podejrzenia lekarzy. Córka została przebadana wzdłuż i wszerz. Nam tez zrobiono badania genet by mieć pewność jakie jest ryzyko przy następnych ciążach. Okazało się ze jesteśmy zdrowymi nosicielami. 1 na 4 ciąże może być chora. A jesteśmy tacy młodzi... zaryzykowalismy. Półtorej roku temu spróbowaliśmy znów. Miałam zrobione wszystkie badania. Najgorsza biopsja trofoblastu. I czekanie na wyniki. Niestety syn tez był chory na to samo. Już wcześniej zdecydowaliśmy, ze wybierzemy terminację. Nie była to łatwa decyzja. Przy prawie pięcioletniej niepełnosprawnej i leżącej córce ciężko byłoby wychować i zapewnić warunki drugiemu choremu dziecku. Możecie mnie osądzać i myśleć co uważacie. Na tamta chwile szukaliśmy zgodnie ze swoimi postanowieniami. Miesiącami myśleliśmy co zrobić i rozważaliśmy każda możliwa opcje, plusy i minusy. Terminacja to piekło dla psychiki. Mimo wszystko mieliśmy wiarę nadzieje i czułam ze tylko zdrowe dziecko i cieszenie się zdrowa ciąża może mnie uleczyć. I stało się. Jutro wlatuję w 13 tydzień. Dopiero wczoraj dostałam wyniki z tego samego badania czyli biopsja trofoblastu. I są dobre! Nadal w to nie wierze i nie wiem sama co zrobić ze sobą. Po naszych przejściach, po tylu łzach, po takich doświadczeniach będziemy mieli dziecko? I to zdrowe? Szok!!! Wkoncu mogę się chwalić ciąża i oddychać z ulga bez strachu co będzie. Ryzyko się opłaciło. Niestety takim kosztem... bardzo Was proszę byście mnie nie potępiały za to. Taki był nasz wybór. Nie dalibyśmy rade... nie sprawdziłam się w roli matki, mam jeszcze 24 lata i wierze, ze mogę zrobić jeszcze dużo dobrych rzeczy. Pozdrawiam Was wszystkie razem z bobasami w brzuchu
Witaj wśród nas Bardzo dużo przeszliście i jesteście mega dzielni.
Zdrowej ciąży życzę
Cytat:
Napisane przez mirabelka3690 Pokaż wiadomość
Ja bylam kreatywna 2 i 3 lata temu. Wtedy miesięcznie wpadaly nagrody i łącznej wartości 600-700zl, to byly czasy Potem wena zanikla, konkursy staly sie dziwne i coraz wiecej osob jest. Ciężko sie wbic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie z takich powodów przestałam zupełnie grywać w konkursach. 4-5 lat temu nie było tygodnia żeby coś nie wpadło. Pół domu w sprzęcie konkursowym, a kosmetyków tyle że rozdawałam po rodzinie. Wyprawkę dla syna pewnie z połowę powygrywaną miałam. Aż zaczęli cudować z tymi konkursami, co raz to durniejsze zadania. Ja nigdy nie brałam udziału w tych z wysyłaniem zdjęcia i tych że kup coś i zgłoś paragon. I konkursy odeszły w siną dal A teraz to już absolutnie czasu na to nie mam.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
26.01.2016 Witaj synku
04.09.2019 Drugie szczęście
Lucy31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 19:55   #3617
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: ❤ Mamusie Wrześniowe 2019

Cytat:
Napisane przez kamila1011 Pokaż wiadomość
Ja je biorę już od początku ciąży. Ostatnio wypatrzylysmy z Mirabelka, że na stronach internetowych podają różne składy stąd takie moje oczekiwanie co przyjdzie ja baaaardzo nie lubię połykać tabletek ale te jeszcze jakoś daję radę chociaż czasami zanim przełknę mija minuta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi je sie okropnie polykalo przez pierwsze 3 miesiące ciazy. Ledwo szly i kilka razy mi się cofaly przez co wymiotowalam Teraz nauczyłam sie je polykac i nawet jak sie cofnie to udaje sie bez wymiotow. Ale mogliby mniejsze robic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 00:11   #3618
kami932
Zadomowienie
 
Avatar kami932
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 599
Dot.: ❤ Mamusie Wrześniowe 2019

Ja się w konkursy nie bawię, nigdy nic nie wygrałam. Ba! Kiedyś trzeba było uzbierać ileś tam etykiet po Kubusiu, odesłać i przysyłali bluze. Mojemu bratu wysłali, a mnie nie

Pojadłam dziś tyle pierogów, że mam dość na długo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kami932 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 06:25   #3619
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: ❤ Mamusie Wrześniowe 2019

Kami, a to nieładnie się zachowali!

Mi się w życiu zdarzyło trochę powygrwac. Pod koniec 2018 startowalam w kreatywnych, gdzie można było wygrać książki i kilka ich wygrałam. A że książki pozeram, to dla mnie idealnie. Może wrócę do tego jak będę na L4

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-22, 07:24   #3620
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: ❤ Mamusie Wrześniowe 2019

Dzięki za ciepłe przyjęcie 😄 Wiecie, ja dalej w to nie wierze i ciężko mi se oswoić.chcialabym żeby wszystkie kobiety po stracie doświadczyły takiej ulgi. Każda na to zasługuje.

Możecie mnie dopisać do pierwszego postu? Dziś nam 13+O, tp 22.09, jedna córka i synek aniołek.

Idę trochę ogarnąć chatę, a potem rehabilitacja z córą.

Miłego dnia!
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 11:54   #3621
kami932
Zadomowienie
 
Avatar kami932
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 599
Dot.: ❤ Mamusie Wrześniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
Kami, a to nieładnie się zachowali!

Mi się w życiu zdarzyło trochę powygrwac. Pod koniec 2018 startowalam w kreatywnych, gdzie można było wygrać książki i kilka ich wygrałam. A że książki pozeram, to dla mnie idealnie. Może wrócę do tego jak będę na L4

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz się śmieje, ale jak się ma poniżej 8 lat to ja pamiętam do dziś jakie to było rozczarowanie.. Moja mama coś tam do nich pisała, że halo, ale zlali ją ciepłym moczem. To chyba nawet zrozumiałe, że się zraziłam do wszelkich konkursów, nawet z nagrodami dla każdego
Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Dzięki za ciepłe przyjęcie Wiecie, ja dalej w to nie wierze i ciężko mi se oswoić.chcialabym żeby wszystkie kobiety po stracie doświadczyły takiej ulgi. Każda na to zasługuje.

Możecie mnie dopisać do pierwszego postu? Dziś nam 13+O, tp 22.09, jedna córka i synek aniołek.

Idę trochę ogarnąć chatę, a potem rehabilitacja z córą.

Miłego dnia!
Spróbuje wywołać dziewczynę od pierwszego postu
Ja też mam plan sprzątać, a jak wyjdzie to się okaże

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kami932 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 13:28   #3622
el amor
Zakorzenienie
 
Avatar el amor
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 22 278
Dot.: ❤ Mamusie Wrześniowe 2019

Kurcze ja też pisałam już dawno, żeby mnie dodano do pierwszego postu, w sumie od początku wątku praktycznie i nie ma mnie, teraz widzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
el amor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 15:59   #3623
mysza nova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 123
Dot.: ❤ Mamusie Wrześniowe 2019

Dla mnie to bez różnicy czy będę na glownej wpisana czy nie😁 nie przywiązuje do tego uwagi. Po prostu czasem poczytam dyskusję o ewentualnie dodam posta.
mysza nova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 21:56   #3624
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: ❤ Mamusie Wrześniowe 2019

Im bliżej września tym częściej każda będzie tam zaglądała 😉 Będzie stresik, se zaraz zbliża się termin porodu jednej czy drugiej 😛
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-23, 12:29   #3625
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamusie Wrześniowe 2019 <3

To fajna ściągawka, bo chyba żadna nie jest w stanie zapamiętać każdego tp

Im później tym fajniejsze rzeczy tam trafiają, np. wózki, bardzo lubię je googlować
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-23, 19:58   #3626
Pineszka
Raczkowanie
 
Avatar Pineszka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 69
Dot.: Mamusie Wrześniowe 2019 <3

Tez nie jestem dopisana mimo ze prosiłam, ale trudno, moze z czasem

Jak Wam minął ten piękny dzień? Ja niestety cały spędziłam na uczelni i jutro czeka mnie to samo
Pineszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-23, 20:36   #3627
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: ❤ Mamusie Wrześniowe 2019

Założycielka tematu się już nie odzywa więc może dlatego, a któraś pisała jej wiadomość prywatna?

Ja dziś byłam na szkoleniu z naszym piesełem. A później po zakupy i ledwie żyje. Niestety choroba trzyma ale dziś już tylko kaszel męczy na szczęście, choć kaszlu najtrudniej się pozbyć zawsze

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-24, 01:09   #3628
kami932
Zadomowienie
 
Avatar kami932
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 599
Dot.: ❤ Mamusie Wrześniowe 2019

Heh, trochę nam wątek leży.

Ja ciągle trochę kaszle, ale jak tak myślę, to mam wrażenie, że ja co rok na wiosnę mam taki kaszel. Mama i babcia mają astme, więc może o to chodzi.

Kupiłam dziś używany leżaczek Tiny Love i nawet tż bardzo się podoba
Wybrałam wózek, będzie Bebetto Holland 2w1, teraz szukamy fotelika. Tż chce wziąć byle w dobrym stanie używany na allegro, a ja się naczytałam i absolutnie się nie zgodziłam. Tzn, kupić może, ale dziecka do niego nie wsadzi No i szukamy pomału Ale jak widzę ten leżaczek w salonie to tak zaczyna do mnie docierać i czuję, że robi się poważnie

Jak u was dziewczyny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kami932 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-24, 05:19   #3629
kamila1011
Wtajemniczenie
 
Avatar kamila1011
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 064
Dot.: ❤ Mamusie Wrześniowe 2019

Jeśli chodzi o temat wózków, leżaczków to ja jestem jak narazie zielona w tym temacie planuję zacząć szukać czegoś bliżej lata

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamila1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-24, 07:51   #3630
Lucy31
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy31
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 6 617
Dot.: ❤ Mamusie Wrześniowe 2019

Cytat:
Napisane przez kami932 Pokaż wiadomość
Heh, trochę nam wątek leży.

Ja ciągle trochę kaszle, ale jak tak myślę, to mam wrażenie, że ja co rok na wiosnę mam taki kaszel. Mama i babcia mają astme, więc może o to chodzi.

Kupiłam dziś używany leżaczek Tiny Love i nawet tż bardzo się podoba
Wybrałam wózek, będzie Bebetto Holland 2w1, teraz szukamy fotelika. Tż chce wziąć byle w dobrym stanie używany na allegro, a ja się naczytałam i absolutnie się nie zgodziłam. Tzn, kupić może, ale dziecka do niego nie wsadzi No i szukamy pomału Ale jak widzę ten leżaczek w salonie to tak zaczyna do mnie docierać i czuję, że robi się poważnie

Jak u was dziewczyny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobry wybór wózka

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
26.01.2016 Witaj synku
04.09.2019 Drugie szczęście
Lucy31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-04 16:41:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:01.