Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach. - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-18, 17:25   #2401
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
Warszawianko, ja Ci powiem że to naprawdę różnie bywa. Jesli chodzi o tajemniczego klienta to np w perfumerii, w której pracowałam pracownictwo o jego wizycie dowiadywali się albo godzinę po jego wyjściu ze sklepu albo już przy kasie. Ale to drugorzędna sprawa.

Bardziej chciałabym się odnieść do tego, że każda skarga przesłana do kierownictwa czy zarządu jest bardzo poważnie rozpatrywana Niedawno przesłałam do prezesa Super Pharm skargę dotyczącą sposobu traktowania pracowników przez kilka osób z kierownictwa. Wiadomość pozostała absolutnie bez odpowiedzi. Niestety - jak widać - zdarza się, że kierownictwo ma głęboko w nosie nieraz bardzo dobitne skargi
Odnośnie tajemniczego klienta:
Tak,czasem jest tak,że pracownicy wiedzą już przy kasie,czasem kilka godzin po wyjściu a czasem dopiero po kilku dniach.
Nie wiedzą jednak kto jak był oceniony

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak jest w Super Pharm..
Ja tutaj mam na myśli Sephorę oraz Douglasa.
Tam kierownictwo przykłada ogromną wagę do pracy pracowników i takie skargi mają konsekwencje.
Może warto byłoby "podsunąć" tę skargę gdzieś dalej?
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 17:32   #2402
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Próbkę wrzucono mi do torebki,torebkę podano i skwapliwie zajęto się klientem stojącym za mną. Dano mi wyraźnie do zrozumienia,że mój czas się skończył.Tajemnicza próbka została wydobyta przez mnie po wyjściu ze sklepu - nie wiem jak inni,ale ja nie oglądam próbek stojąc na środku sklepu. I w związku z tym nie miałam motywacji aby wracać. Postarajcie się mnie zrozumieć.

Warszawianko-odnoszę wrażenie,że miałaś/masz do czynienia z tą branżą,trudno więc wymagać obiektywizmu.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 17:39   #2403
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez taka taka Pokaż wiadomość
Eenax, uwielbiam Cie za te kolorki i podpunkty

ja widze ogromna roznice miedzy obsluga w perfumeriach
- Sephorze i Douglasie- milo, ale niekompetentnie (regula!) zawsze dostaje probki
- Marrionaud moje wejscie nigdy nikogo nie zainteresowalo, ale generalnie milo, niekompetentnie do kwadratu
- w Quality i Galilu bardzo milo i kompetentnie

A ja ciebie uwielbiam za za..... za wszystko czyli za to ze jesteś jaka jesteś.

Sephora - próbki dostaje zawsze, na to nie narzekam Kompetencji za to u konsultantek brak. Nie żebym tego tak bardzo potrzebowała ale po prostu zawsze pytam o coś z ciekawości czy trafiłam na osobę która będzie cokolwiek wiedzieć.
Już mam takie zawodowe zboczenie audytora (czy inspektora).

Douglas - z probkami mam problem. Trafiam zawsze wtedy kiedy "akurat sie skończyły". No ale ze jestem wredna to zawsze mam swoja fiolke lub pojemniczek i prosze o probke z testera do pojemniczka. Kompetencji jest tez tu brak, ale jest lepiej bo czassem nie twierdza ze nie ma takiego czegoś a staraja sie przeszukac pólki i poszukać.

Marrionaud - o kompetencjach nie zdarzyłam sie przekonać. Za to zostałam 2 razy potraktowana z góry hasłami w stylu: pani na to niesteć, to jest dla pani za drogie.

Galeria Centrum - probek nie daja (choc raz diostalam robiona do słoiczka z podkładu) ale i tez nigdy ich tam nie oczekiwalam. O kompetencjach sie nie wypowiem bo akurat zawsze wchodziłam po konkretną rzecz i wychodziłam

Quality - probki zawsze i to co się chce a nawet wiecej. Kompetencje na bardzo wysokim poziomie. Panie wiedza dużo o sprzedawanym asortymencie.

Od dziś wchodze do sephory z hasłem na ustach: "jestem tajnym klientem". Moze wtedy te panie pokaża jakie to sa kompetentne. Moze tylko dla tajnych klientów jest ta ich ogromna wyszkolona wiedza a dla zwykłych klientow jakoś o niej zapominaja.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 17:48   #2404
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Może warto byłoby "podsunąć" tę skargę gdzieś dalej?
A można gdzieś wyżej niz do prezesa zarządu firmy ?
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 17:50   #2405
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
Od dziś wchodze do sephory z hasłem na ustach: "jestem tajnym klientem". Moze wtedy te panie pokaża jakie to sa kompetentne. Moze tylko dla tajnych klientów jest ta ich ogromna wyszkolona wiedza a dla zwykłych klientow jakoś o niej zapominaja.
pomyślę nad tym i ja
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 17:53   #2406
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Próbkę wrzucono mi do torebki,torebkę podano i skwapliwie zajęto się klientem stojącym za mną. Dano mi wyraźnie do zrozumienia,że mój czas się skończył.Tajemnicza próbka została wydobyta przez mnie po wyjściu ze sklepu - nie wiem jak inni,ale ja nie oglądam próbek stojąc na środku sklepu. I w związku z tym nie miałam motywacji aby wracać. Postarajcie się mnie zrozumieć.
Ata, ja bym się tym aż tak nie przejmowała Czasem dostaję próbki lepsze, czasem gorsze w Sephorach czy Douglasie, ale nie obraziłabym się za CK One, myślę że wystarczyłoby poprosić o inną...W większości perfumerii w Irlandii nigdy nie dostaję próbek przy zakupach, niezależnie ile kasy tam zostawię (a bywa że sporo) - zawsze się dowiaduję że żadnych nie ma. No chyba że jest promocja zapachu i rozdają jak leci, zakupy czy bez Więc w Sephorze czy Douglasie zawsze czuję się rozpieszczana....
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 18:01   #2407
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Ata, ja bym się tym aż tak nie przejmowała Czasem dostaję próbki lepsze, czasem gorsze w Sephorach czy Douglasie, ale nie obraziłabym się za CK One, myślę że wystarczyłoby poprosić o inną...W większości perfumerii w Irlandii nigdy nie dostaję próbek przy zakupach, niezależnie ile kasy tam zostawię (a bywa że sporo) - zawsze się dowiaduję że żadnych nie ma. No chyba że jest promocja zapachu i rozdają jak leci, zakupy czy bez Więc w Sephorze czy Douglasie zawsze czuję się rozpieszczana....
Halooo,ale nie o to tu chodzi...Ja się nie przejmuję,ja się tylko żalę
Chodzi o podejście do klienta. Zadałam pytanie, nie otrzymałam odpowiedzi,a w nagrodę zostałam obdarowana tym czym zostałam.
Nie spotkałam się z czymś takim jeszcze.
I wydaje mi się,że umieściłam te swoje "żale" w odpowiednim wątku?
Przedmiotem dyskusji niech nie będzie może to co powinnam ja zrobić z tą nieszczęsną próbeczką- choć dziękuję Wam za dobre rady -ale to jakie to bywa podejście do klienta.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-18, 18:05   #2408
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Próbkę wrzucono mi do torebki,torebkę podano i skwapliwie zajęto się klientem stojącym za mną. Dano mi wyraźnie do zrozumienia,że mój czas się skończył.Tajemnicza próbka została wydobyta przez mnie po wyjściu ze sklepu - nie wiem jak inni,ale ja nie oglądam próbek stojąc na środku sklepu. I w związku z tym nie miałam motywacji aby wracać. Postarajcie się mnie zrozumieć.

Warszawianko-odnoszę wrażenie,że miałaś/masz do czynienia z tą branżą,trudno więc wymagać obiektywizmu.
Ja zerkam na to,co pani mi wrzuca do torebeczki.A jeżeli chcę przetestować coś nowego czy konkretnego to po prostu o tym mówię.


To zależy czy z branżą kosmetyczną czy z Sephorą?
Jeżeli z branżą kosmetyczną to owszem mam do czynienia.
Jednak uwierz mi,ja patrzę na to obiektywnie.
WIem co może być winą konsultanta a co jest odgórnym przykazaniem.
Jednak to już było wałkowane na Wizażu miliard razy...

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
Od dziś wchodze do sephory z hasłem na ustach: "jestem tajnym klientem". Moze wtedy te panie pokaża jakie to sa kompetentne. Moze tylko dla tajnych klientów jest ta ich ogromna wyszkolona wiedza a dla zwykłych klientow jakoś o niej zapominaja.
To może być problem,bo "tajny klient" ma to do siebie,że jest...tajny

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
A można gdzieś wyżej niz do prezesa zarządu firmy ?
Kurcze własnie nie wiem..
A dlaczego uważasz,że się tym nie zajęli?

Edytowane przez 201804200947
Czas edycji: 2009-01-18 o 18:07
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 18:12   #2409
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Swoją drogą dziwne że nie dostałaś Ato tej karty, mi to paskudztwo wciskają we wszystkich Sephorach w których jestem, jak mówię na odczepnego że mam w domu to każą przyjść z paragonem coby mi puktów "dobili" aż w końcu kiedyś grzecznie wyjaśniłam że rabat w wysokości kilku 3% czy coś podobnego nie jest wart mojego wysiłku a) noszenia karty b) pamiętania o niej c) wyciągania orzy zakupach...Więc sądziłam że tę kartę wciskają każdemu a tu proszę...może pani nowa była.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 18:14   #2410
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Ja zerkam na to,co pani mi wrzuca do torebeczki.A jeżeli chcę przetestować coś nowego czy konkretnego to po prostu o tym mówię.To zależy czy z branżą kosmetyczną czy z Sephorą?
Jeżeli z branżą kosmetyczną to owszem mam do czynienia.
Jednak uwierz mi,ja patrzę na to obiektywnie.
WIem co może być winą konsultanta a co jest odgórnym przykazaniem.
Jednak to już było wałkowane na Wizażu miliard razy...?
Wiesz co? W pewnych kwestiach zgadzam się z Tobą,ale nie do końca.
Otóż co do zerkania na próbeczki nie zawsze się da. Czarno-biała papierowa torebka Sephory,w niej moje zakupy, próbka nieszczęsnego CK One wtedy jeszcze dla mnie "niewidoczna" ląduję łukiem prostym, opada na dno.
NIE DAŁO się zerknąć.
Ale dziękuję za dobrą radę

A co do Twojej pracy= to tak, branżę kosmetyczną miałam na myśli. Nie myliłam się więc.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 18:20   #2411
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Wiesz co? W pewnych kwestiach zgadzam się z Tobą,ale nie do końca.
Otóż co do zerkania na próbeczki nie zawsze się da. Czarno-biała papierowa torebka Sephory,w niej moje zakupy, próbka nieszczęsnego CK One wtedy jeszcze dla mnie "niewidoczna" ląduję łukiem prostym, opada na dno.
NIE DAŁO się zerknąć.
Ale dziękuję za dobrą radę

A co do Twojej pracy= to tak, branżę kosmetyczną miałam na myśli. Nie myliłam się więc.
Owszem,branża "kosmetyczna" (jeszcze przez chwilę) ale i ta jest szeroko pojęta...

Ja rozumiem,że nie zawsze się da dojrzeć jaką próbeczkę wrzuca konsultantka.Czasem patrzę,żeby w razie co od razu powiedzieć,że dziękuje ale znam/mam a czasem pani łapie kilka i razem je wrzuca.No wtedy oczywiście wszystkich nie widzę...
Bez sensu jest też wracanie i robienie wielkiego halo o jedną próbeczkę.
Dlatego ja od razu mówię czego oczekuję,co miałabym ochotę dostać.
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-18, 18:30   #2412
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Bez sensu jest też wracanie i robienie wielkiego halo o jedną próbeczkę
Otóż to.
Dlatego nie wydobyłam się z auta. Zwyczajnie nie widziałam sensu.
Pani mnie skutecznie zniechęciła.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 18:40   #2413
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Otóż to.
Dlatego nie wydobyłam się z auta. Zwyczajnie nie widziałam sensu.
Pani mnie skutecznie zniechęciła.
Nie no to jest oczywiście zrozumiałe
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 18:54   #2414
kicia555
Zakorzenienie
 
Avatar kicia555
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 5 656
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Mam pytanie , mialam taka sytuacje w douglasie kupowalam podklad za 170 zł (łącznie doliczyliby mi ok 105 pkt do karty stalego klienta) no wlasnie bym miala na karcie , no ale tej karty zapomnialam... za chwileczke wracam i pytam sie czy moge przyjsc z rachunkiem by te pkt ewentualnie jakos uregulowac , wiem ze np.w marionnaud jest taka mozliwosc ( wypelnia sie krótki formularz i dołącza paragon) no a pani mówi '' o jaka szkoda , no nie mozemy...'' i teraz mam pytanie : tak faktycznie jest ? czy zostalam splawiona?
__________________

GALAXIA
Istanbul lover

kicia555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 18:57   #2415
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Kompetencja i dobrze wykonywana praca to nie jest to samo w tym przypadku. To jest marketing i tutaj dobrze wykonywana praca, to dobra sprzedaż, więc może po prostu na wiedzę o produktach nikt nie zwraca uwagi... więc jaka jest motywacja, żeby znać produkty? później może się skończyć tak, że pani ma dużą wiedzę, a i tak ją zwolnią bo nie ma wyników. więc radzę, żebyście spojrzały na to z innej strony.
Kupowałam ostatnio narty i w wielu sklepach też spotkałam się z niekompetencją, więc to nie tylko perfumerii dotyczy.
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 19:26   #2416
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez inezz6 Pokaż wiadomość
Kompetencja i dobrze wykonywana praca to nie jest to samo w tym przypadku. To jest marketing i tutaj dobrze wykonywana praca, to dobra sprzedaż, więc może po prostu na wiedzę o produktach nikt nie zwraca uwagi... więc jaka jest motywacja, żeby znać produkty? później może się skończyć tak, że pani ma dużą wiedzę, a i tak ją zwolnią bo nie ma wyników. więc radzę, żebyście spojrzały na to z innej strony.
Kupowałam ostatnio narty i w wielu sklepach też spotkałam się z niekompetencją, więc to nie tylko perfumerii dotyczy.
Nie znam przypadku by ktoś z duża wiedza miał kiepska sprzedaż.
Jak się posiada dużo informacji na temat danego produktu to lepiej jest go "wcisnąć" klientowi.

Ja bym prędzej kupiła np krem jak by mi konsultantka powiedziała ze: "ma bardzo lekka konsystencje dlatego jest dobrze akceptowalny przez skóre wrazliwa delikatna i mieszaną, nadaje sie pod makijarz, zawiera wyciąg z białych winogron który znacznie pomaga w zatrzymywaniu wody w wierzchnich warstwach skóry, dodatkowo ma witaminę A i E które odpowiadają za promienny wyglad cery. No i dzieki wprowadzeniu innowacyjnej metody rozbijania czsteczek wody łatwiej one sa z kremu wchłaniane przez co dłużej utrzymuje saie nawilżenie a ze woda została zamknieta w niby kapsułkach uwalnia sie ona stopniowo itp." niz: "jest nawilzajacy".
Bo kremów nawilzajacych na rynku jest tysiace a dobry nawilżajacy lekki krem pod makijaz do cery mieszanej to jest niełatwo znaleść.

Wiedza w danej dziedzinie to podstawa. UWAGA! Bede się chwalic.
Ja np. z jednej z sieci perfumeryjnych dostaje czeste zaproszenia na otwarte imprezy. Bo (słowa włascicielki):
- moja wiedza jest bardzo duza w kwestii zapachów
- potrafie w ciekawy sposób to przekazac
- potrafie dzieki swojej pasji wzbudzic zainteresowanie
- i ilekroś z kims dlużej rozmawiam i zaczynam jej pokazywac zapachy to prawie zawsze taka osoba wyjdzie z flakonikiem.

Czyli WIEDZA to podstawa dobrej sprzedazy.

__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 19:43   #2417
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez kicia555 Pokaż wiadomość
Mam pytanie , mialam taka sytuacje w douglasie kupowalam podklad za 170 zł (łącznie doliczyliby mi ok 105 pkt do karty stalego klienta) no wlasnie bym miala na karcie , no ale tej karty zapomnialam... za chwileczke wracam i pytam sie czy moge przyjsc z rachunkiem by te pkt ewentualnie jakos uregulowac , wiem ze np.w marionnaud jest taka mozliwosc ( wypelnia sie krótki formularz i dołącza paragon) no a pani mówi '' o jaka szkoda , no nie mozemy...'' i teraz mam pytanie : tak faktycznie jest ? czy zostalam splawiona?
Wydaje mi się,że rzeczywiście zostałaś brzydko mówiąc "spławiona"...
Bo -znów mi się wydaje-że po przyniesieniu paragonu punkty powinny zostać doliczone
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 19:47   #2418
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Eenax, wiedza - wszem, ale przede wszystkim sposób, w jaki tą wiedzę przekazujesz. Nie łudźmy się, jedno potrafią sprzedawać, inni nie. Wiedza plus pasja plus sympatia do ludzi to świetne połączenie. Jesli ktoś podchodzi natomiast do sprzedaży na zasadzie "muszę kurczę sprzedać", a uważa, że miła pogawędka z klientem to strata czasu, bo sie gada zamiast sprzedawać, to nie wróżę takiej osobie kariery w sprzedazy czegokolwiek.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 20:19   #2419
Favkes
Zakorzenienie
 
Avatar Favkes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: na żeliwnej żerdzi
Wiadomości: 3 515
GG do Favkes
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez kicia555 Pokaż wiadomość
Mam pytanie , mialam taka sytuacje w douglasie kupowalam podklad za 170 zł (łącznie doliczyliby mi ok 105 pkt do karty stalego klienta) no wlasnie bym miala na karcie , no ale tej karty zapomnialam... za chwileczke wracam i pytam sie czy moge przyjsc z rachunkiem by te pkt ewentualnie jakos uregulowac , wiem ze np.w marionnaud jest taka mozliwosc ( wypelnia sie krótki formularz i dołącza paragon) no a pani mówi '' o jaka szkoda , no nie mozemy...'' i teraz mam pytanie : tak faktycznie jest ? czy zostalam splawiona?
W Sephorze można na 100 %
Byłam kiedyś z tatą i kupował kremy dla Mamy. Nie miałam wtedy portfela i głośno sobie marudziłam przy kasie na moje gapiostwo.
Na co miły Pan przy kasie powiedział, ze w ciągu 2 tygodni mogę doładować kartę punktami w dowolnym sklepie - pokazując ten paragon.
Niestety nie miałam okazji i punkty przepadły - ale wiem, ze można
Favkes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-18, 20:49   #2420
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez kicia555 Pokaż wiadomość
czy zostalam splawiona?
Chyba tak
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 21:07   #2421
Jeanette
Raczkowanie
 
Avatar Jeanette
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 344
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Też mi się tak wydaje Kiciu, ja kiedyś właśnie w Dougasie nie miałam przy sobie karty i pani poinformowała, żeby stawić się później w kasie z kartą i paragonem, a punkty zostaną mi doliczone. Fakt faktem, że było to chyba z rok temu, może coś się zmieniło.
__________________
Four winds at the four winds bar
Two doors locked and windows barred
One door left to take you in
The other one just mirrors it
Jeanette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 21:34   #2422
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez kicia555 Pokaż wiadomość
Mam pytanie , mialam taka sytuacje w douglasie kupowalam podklad za 170 zł (łącznie doliczyliby mi ok 105 pkt do karty stalego klienta) no wlasnie bym miala na karcie , no ale tej karty zapomnialam... za chwileczke wracam i pytam sie czy moge przyjsc z rachunkiem by te pkt ewentualnie jakos uregulowac , wiem ze np.w marionnaud jest taka mozliwosc ( wypelnia sie krótki formularz i dołącza paragon) no a pani mówi '' o jaka szkoda , no nie mozemy...'' i teraz mam pytanie : tak faktycznie jest ? czy zostalam splawiona?
Jeżeli zależy Ci na tych punktach to najlepiej będzie zadzwonić na infolinię.
Tam dokładnie Cię pokierują i poinstruują jeżeli nie jest za późno
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 22:32   #2423
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Nie zauwazylam, zeby ktoras z Wizazanek obrazila konsultantki z Sephory.

Tez naleze do grona osob wybrednych jesli chodzi o zapachy i nie ukrywam, ze sie na nich znam. Jak sie okazuje lepiej niz wiele konsultantek z S. Nie uogolniam jednak - nie wszystkie sa niekompetentne, ale generalnie obsewuje dwa skrajne zachowania: olewanie totalne albo probe pomocy klientowi poprzez przedstawianie mu produktow zupelnie innych, niz on chce.

Ale znam pare uprzejmych i dobrze przeszkolonych pan. Niestety sa one w mniejszosci. Jestem w stanie to ocenic, poniewaz sama znam sie na rzeczy. Nie dlatego, ze musze, ale dlatego, ze sie interesuje tematem. I wydaje mi sie, ze aby pracowac gdziekolwiek, nalezy sie ta swoja praca interesowac, lubic ja. Jesli dla kogos jego praca nie jest pasja albo nie interesuje go nawet w malym stopniu, to nic dobrego z tego nie bedzie.

Co do Galilu i Quality to mam podobne wrazenia - osoby, ktore tam pracuja naprawde siedza w temacie. Moze dlatego, ze perfumy niszowe to zupelnie inne produkty niz "seforaki"
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 22:34   #2424
AimiA
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar AimiA
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań/Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 403
GG do AimiA Send a message via Skype™ to AimiA
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

kawał czasu temu wybrałam się do sephory po euphorie. traf chciał że akurat trwała intensywna promocja Ange ou demon. podchodzi do mnie pan konsultant i bez dzien dobry w czym moge pomóc itp zaczyna ze tutaj idealnie dla mnie ma intrygujaca nutę dębu i widze ze sie rozkreca, juz mi rękę wykrecał zeby psiknac na nadgarstek a ja na to grzecznie "dziekuje, przyszłam po Euphorię" na co pan sie sfochał i z tekstem "jaka elegantka, chce pachniec jak pól Polski" obrucił sie na pięcie i poszedł bez odwracania sie rzucając "tylko szybko bo zaraz zamykamy"(rzeczywiscie było jakies 15 min do zamknięcia galerii). zaczynałam wtedy drugi rok studiów i tak jak rok wcześniej mieszkanie w poznaniu gdzie są sephory było dla mnie megaszczesciem, tak od tamtej pory robie absolutnie wszystko żeby tam nie łazić, a jak mi się zdarzy to wręcz uciekam po zapłaceniu

a co douglasa to nie wiem na czym polega ten fenomen, ale nie ważne po co przyjdę, jesli akurat nie ma tej rzeczy, za każdym razem rózne panie konsultantki wylatują do mnie z tekstem "to może jakiś pomarańczowy błyszczyk, idealny by był do pani urody" w środę był 4 raz w 3 róznych Douglasach. zaczynam podejrzewać że to jakiś spisek

Edytowane przez AimiA
Czas edycji: 2009-01-18 o 22:39
AimiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 22:58   #2425
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

oj, zaraz tam spisek... moze po prostu, AimiO, do twojego typu urody szalenie pasuje pomaranczowy blyszczyk

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2009-01-18 o 23:00
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 10:36   #2426
kicia555
Zakorzenienie
 
Avatar kicia555
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 5 656
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się,że rzeczywiście zostałaś brzydko mówiąc "spławiona"...
Bo -znów mi się wydaje-że po przyniesieniu paragonu punkty powinny zostać doliczone
Cytat:
Napisane przez Favkes Pokaż wiadomość
W Sephorze można na 100 %
Byłam kiedyś z tatą i kupował kremy dla Mamy. Nie miałam wtedy portfela i głośno sobie marudziłam przy kasie na moje gapiostwo.
Na co miły Pan przy kasie powiedział, ze w ciągu 2 tygodni mogę doładować kartę punktami w dowolnym sklepie - pokazując ten paragon.
Niestety nie miałam okazji i punkty przepadły - ale wiem, ze można
Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Chyba tak
Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Jeżeli zależy Ci na tych punktach to najlepiej będzie zadzwonić na infolinię.
Tam dokładnie Cię pokierują i poinstruują jeżeli nie jest za późno


dzieki dziewczyny , wiem ze na 100 % w marionnaud i w sephorze jest taka mozliwosc , w marionnaud Panie same nawet proponuja aby przyjsc z paragonem , wypelnialam taki krótki formularzyk ,dołączyc trzeba paragon i po sprawie, dlatego zdziwilam sie ze douglas takiej formy nie proponuje... a pytalam dwoch roznych Pań ,mowi sie trudno... ale dzieki za odp
__________________

GALAXIA
Istanbul lover

kicia555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 14:54   #2427
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez kicia555 Pokaż wiadomość
dzieki dziewczyny , wiem ze na 100 % w marionnaud i w sephorze jest taka mozliwosc , w marionnaud Panie same nawet proponuja aby przyjsc z paragonem , wypelnialam taki krótki formularzyk ,dołączyc trzeba paragon i po sprawie, dlatego zdziwilam sie ze douglas takiej formy nie proponuje... a pytalam dwoch roznych Pań ,mowi sie trudno... ale dzieki za odp
Na 100% zostałaś spławiona i na 100% w Douglasie można w ciągu 14 dni przyjść z paragonem i uzupełnić punkty na karcie - tak przynajmniej było jeszcze w listopadzie zeszłego roku.
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 15:30   #2428
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez ropuszka Pokaż wiadomość
Nie zauwazylam, zeby ktoras z Wizazanek obrazila konsultantki z Sephory.
Jeżeli nie zauważyłaś,że niejednokrotnie w tym wątku konsultantki były obrażane(w białych rękawiczkach ale jednak...) to nawet jeżeli pokazałabym Ci tutaj taki cytat-powiesz,że nic nie widzisz.
No nic,trudno..
Cytat:
Napisane przez kicia555 Pokaż wiadomość
dzieki dziewczyny , wiem ze na 100 % w marionnaud i w sephorze jest taka mozliwosc , w marionnaud Panie same nawet proponuja aby przyjsc z paragonem , wypelnialam taki krótki formularzyk ,dołączyc trzeba paragon i po sprawie, dlatego zdziwilam sie ze douglas takiej formy nie proponuje... a pytalam dwoch roznych Pań ,mowi sie trudno... ale dzieki za odp
Zasięgnęłam dziś opinii znajomej i tak-oczywiście taka możliwość w Douglasie jest
Nie daj się i udaj się do innej perfumerii
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 15:56   #2429
kicia555
Zakorzenienie
 
Avatar kicia555
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 5 656
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Na 100% zostałaś spławiona i na 100% w Douglasie można w ciągu 14 dni przyjść z paragonem i uzupełnić punkty na karcie - tak przynajmniej było jeszcze w listopadzie zeszłego roku.
Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Zasięgnęłam dziś opinii znajomej i tak-oczywiście taka możliwość w Douglasie jest
Nie daj się i udaj się do innej perfumerii

wiecie co moj douglas funkcjonuje od wlasciwie 1,5 miesiaca , dlatego moze te panie nie sa poinformowane o takim systemie naliczania pkt, jedna zrobila oczy jak 5 zł , za bardzo nie wiedzac o czym mówie... głupio mi sie zrobilo , bo czulam ze ona nie wie o co w ogole chodzi juz po ptakach , paragon dawno wywalilam ,a przypomnialam sobie o tej sytuacji wczoraj przegladajac ten watek. ale dzieki dziewczyny , moze zrobie mała prowokacje
__________________

GALAXIA
Istanbul lover

kicia555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 16:03   #2430
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez kicia555 Pokaż wiadomość
wiecie co moj douglas funkcjonuje od wlasciwie 1,5 miesiaca , dlatego moze te panie nie sa poinformowane o takim systemie naliczania pkt, jedna zrobila oczy jak 5 zł , za bardzo nie wiedzac o czym mówie... głupio mi sie zrobilo , bo czulam ze ona nie wie o co w ogole chodzi juz po ptakach , paragon dawno wywalilam ,a przypomnialam sobie o tej sytuacji wczoraj przegladajac ten watek. ale dzieki dziewczyny , moze zrobie mała prowokacje
Hmm..
Wiesz co,to jest tak,że nawet jak sklep funkcjonuje 1,5 miesiąca,to personel jest już doświadczony,przeniesiony z innych sklepów.Nie jest tak samo "nowiutki".Poza tym każdy pracownik uczył się różnych zasad,nakazów,nakazów,pra w itd.Tak więc niestety wydaje mi się,że pani po prostu albo się nie chciało,albo jakaś wyjątkowo rozkojarzona była...No,albo nowa
Teraz już niestety za późno,tak jak piszesz,ale może przyda się taka wiadomość komuś na przyszłość

A dobra prowokacja nigdy nie jest zła
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-18 23:15:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:03.