Początki pielęgnacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-05, 00:40   #1
Love_Story2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 60

Początki pielęgnacji


Witam

Mam 19 lat i chciałabym zadbać o swoją cerę.

Zakupiłam produkty i mam małą zagwostkę czy mogę je używać jedno po drugim

Dokładnie chodzi mi czy po użyciu peelingu ordinary, tzw. Krwawy peeling ( zawiera on kwas ) mogę nakładać maseczkę z zielonej glinki firmy Naomi

Będę wdzięczna za podpowiedź w tym temacie , ponieważ nie chciałabym pogorszyć stanu swojej cery ( nie do tego mają służyć kosmetyki)

Cieplutko pozdrawiam 😁
Love_Story2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-05, 07:00   #2
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Początki pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez Love_Story2 Pokaż wiadomość
Witam

Mam 19 lat i chciałabym zadbać o swoją cerę.

Zakupiłam produkty i mam małą zagwostkę czy mogę je używać jedno po drugim

Dokładnie chodzi mi czy po użyciu peelingu ordinary, tzw. Krwawy peeling ( zawiera on kwas ) mogę nakładać maseczkę z zielonej glinki firmy Naomi

Będę wdzięczna za podpowiedź w tym temacie , ponieważ nie chciałabym pogorszyć stanu swojej cery ( nie do tego mają służyć kosmetyki)

Cieplutko pozdrawiam 😁
Napisz nam na początku proszę jaki masz typ cery? Jak wygląda Twoja pielęgnacja krok po kroku?
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-05, 09:51   #3
Love_Story2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 60
Dot.: Początki pielęgnacji

rano: wstaje i myje twarz emulsją do twarzy z Cetaphil, następnie spryskuje tonikiem jagodowym z ziaji i nakładam krem cethapil nawilżający
wieczorem: jeżeli w danym dniu się maluję to na początku zmywam makijaż żelem micelarnym z Garniera ( ten do skóry wrażliwej), myje twarz emulsją z Cethapila, tonik z ziaji i krem la roche posay effeclar K.
Moja cera jest normalna ze skłonnością do zaskórników.

Peelingi używam rzadko, maseczek też.Teraz chciałam to zmienić. Słyszałam dużo pozytywnych opinie o peelingu z Ordinary i bardzo chciałabym go wypróbować , do tego słyszałam że maseczka z zieloną glinką jest dobra na trądzik . Zastanawiam się tylko, czy nakładanie maseczki z zieloną glinką jest dobre po peelingu kwasowym( w jeden dzień, jedno po drógim, gdzieś czytałam, że maseczki najlepij robić po peelingach).
Czytałam już coś o tym na wizzazu ale są informacje tylko po kwasach robionych u kosmetyczek a nie domową metodą. Poza tym część osób wypowiadała się że można zaraz po używać glinki a część wręcz przeciwnie. Zastanawia mnie jak to jest po domowych kwasach.

Nie wiem czy to ważne ale mam zamiar zmienić krem cetahpil na krem z Lirene ( ten: Lirene Natura Eco Krem Do Twarzy Nawilżający Na Dzień) , też chce go wytestować, a akurat za jakiś miesiąc skończy mi się krem z Cetaphila

Edytowane przez Love_Story2
Czas edycji: 2020-01-05 o 09:55
Love_Story2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-05, 11:57   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Początki pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez Love_Story2 Pokaż wiadomość
Peelingi używam rzadko, maseczek też.Teraz chciałam to zmienić. Słyszałam dużo pozytywnych opinie o peelingu z Ordinary i bardzo chciałabym go wypróbować , do tego słyszałam że maseczka z zieloną glinką jest dobra na trądzik . Zastanawiam się tylko, czy nakładanie maseczki z zieloną glinką jest dobre po peelingu kwasowym( w jeden dzień, jedno po drógim, gdzieś czytałam, że maseczki najlepij robić po peelingach).
Po peelingach, ale mechanicznych albo enzymatycznych, po ktorych efekty sa natychmiastowe, a nie po kwasowych, na ktore reakcja skory moze byc rozna na przestrzeni do kilku dni. Dopoki nie wiesz, jaka bedzie reakcja Twojej skory to odczekaj z pchaniem na nia wielu nowych produktow.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-05, 15:15   #5
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Początki pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Po peelingach, ale mechanicznych albo enzymatycznych, po ktorych efekty sa natychmiastowe, a nie po kwasowych, na ktore reakcja skory moze byc rozna na przestrzeni do kilku dni. Dopoki nie wiesz, jaka bedzie reakcja Twojej skory to odczekaj z pchaniem na nia wielu nowych produktow.
Jedyną maską jaką ja bym nałożyła od biedy po kwasach jest łagodząca maska w płachcie.
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-05, 15:35   #6
Love_Story2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 60
Dot.: Początki pielęgnacji

Dziękuję za odpowiedź, obserwacja faktycznie na początek będzie dobrym pomysłem 😁
Love_Story2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 18:42   #7
la_folie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: Początki pielęgnacji

Przede wszystkim wprowadzamy na raz tylko 1 kosmetyk. Dajemy skórze 2 tygodnie (tyle czasu potrzebuje na reakcję - czyli albo odrzuci albo przypasuje). Jeśli skóra zareaguje uczuleniem nie będziesz wiedziała, który kosmetyk jest temu winny (a tym samym sprawdzić jego skład i poznać substancję, której w przyszłości powinnaś unikać).

Niestety. Kosmetyki, których używasz mają w składzie substancje negatywnie działające na skórę.

*REKLAMA*

Edytowane przez goooosienka
Czas edycji: 2020-01-08 o 20:27
la_folie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-08 19:42:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:43.