Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-17, 21:01   #1
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125

Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...


... to nie miałby Gramercy Park, Little italy, New Haarlem czy Bleecker Street, ale...

No właśnie, co by wtedy miał?

Czy wyobrażacie sobie perfumy o nazwach odpowiadających poszczególnym miastom, dzielnicom, mostom, placom, itp. ? A jeśli tak, jakie proponowałybyście nazwy? I jesli jesteście w stanie to okreslic, z jakich nut zapachowych składalaby sie taka kompozycja?

Ja nie będę pierwsza, bo w tej chwili odeszła mnie wena, ale z tym wątkiem noszę się od jakichś 2 tygodni
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 21:14   #2
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

Chcialabym aby stworzyl ktoś zapach klubu gejowskiego. Wiem to kontrowersyjne trochę ale pomalu zaczynają mnie nudzic stokrotki i niezapominajki Nazwe już mam Factoria. Zapach musialby być emocjonalny z dreszczykiem i dosyć ogoniasty, pieprzny ale momentami slodki, waniliowy, zmienny , zmienny.Totalny odlot

Druga inspiracja to zabytek Gdański Żuraw. Stojąc tam w wakacje czulam bryze morską , zapach kanalu, starych murów, drewna i szaleńczego tlumu. Mógłby nazywać się Antyk.
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 21:23   #3
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

Ja bym tak chętnie "powąchała" Pragę (ta warszawską). Czułabym w niej zapach bruku, kamieni, wilgoci. Byłby to zapach zimny, przeplatany pojedynczymi drzewnymi akordami, i nie chodzi mi tu o korę drzewa czy o drewno, ale o świeżo roztarte w palcach liście. Może młoda brzózka?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 21:28   #4
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

Praga Warszawska kojarzy mi sie że strachem, zagubieniem po ostatniej podróży



Stocznia metaliczny, spalinowy zapach+ bryza morska

Tytoniówka - u nas zaklad zajmujący się skupem i przerobem tytoniu. Latem wszedzie czuć było zapach suszenia i aromatyzowania liści, do tego cieplo i słońce i spaliny.

Celuloza- zapach mdły do bólu. Slodycz połączona z odorem gnijącego prania w pralce automatycznej.

Stare Miasto Gdańsk- kanały, wilgoć, piwnice, strare kamienice i drewno pruchniejące
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 21:30   #5
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

Nowa-Huta

Zapach raczej ze swiezych, bardziej syntetyczny...
Musialby sie zmieniac jak wjazd z centrum do Huty - zaczynac lzej, swiezo, czuc nowosc - pewnie jakies cytrusy
rozwijalby sie jak przejazd przez Hute - coraz ciezej, ciemniej...

az do starej ciemnej, ciezkiej bazy na starych osiedlach.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 21:31   #6
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

Cytat:
Napisane przez neonka28 Pokaż wiadomość
Praga Warszawska kojarzy mi sie że strachem, zagubieniem po ostatniej podróży
Biedactwo.

Z kolei Centrum Warszawy to zapach palonej kawy i rozgrzanego od upału asfaltu.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 21:36   #7
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Nowa-Huta

Zapach raczej ze swiezych, bardziej syntetyczny...
Musialby sie zmieniac jak wjazd z centrum do Huty - zaczynac lzej, swiezo, czuc nowosc - pewnie jakies cytrusy
rozwijalby sie jak przejazd przez Hute - coraz ciezej, ciemniej...

az do starej ciemnej, ciezkiej bazy na starych osiedlach.
oj no nie jest z tą dzielnicą aż tak źle mieszkam tu od urodzenia i wcale huta tak mi się nie kojarzy tym bardziej, że stare osiedla mają dużo więcej zieleni i są bardziej klimatyczne niż sypialnie z lat 70-tych z wielkich płyt
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-17, 22:19   #8
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

Cytat:
Napisane przez kriss_de_valnor Pokaż wiadomość
oj no nie jest z tą dzielnicą aż tak źle mieszkam tu od urodzenia i wcale huta tak mi się nie kojarzy tym bardziej, że stare osiedla mają dużo więcej zieleni i są bardziej klimatyczne niż sypialnie z lat 70-tych z wielkich płyt

ja lubie hute, urodzilam sie i mieszkalam w samym centrum ale moje mlode zycie spedzilam w NH

ale nie powiesz mi, ze sie zmienia huta - plyta, plyta, a te stare osiedla sa 'ciezsze' - np takie Willowe zupelnie inna architektura domkow.

Ja dziecko w wielkiej-plyty
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 22:33   #9
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

pewnie, że się zmienia - jak wszystko ale "Stylowa" dalej jest tam gdzie była i dalej są w niej dancingi (nawet program niedawno o niej oglądałam w tv), NCK (dla niewtajemniczonych:Nowohu ckie Centrum Kultury) stoi jak stał tylko przeszedł mały lifting, bazylika w mogile zyskała nowy parking a zalew więcej łabędzi a ja właśnie niedaleko willowego mieszkam - w bloku z cegły i nie zamierzam się stąd nigdzie ruszać, i (jak w piosence turnaua "mogłam jechać, wyjechać i stąd się oddalić ale zostałam z tymi co zostali") tu mój dom i tu mi dobrze a statystykom policyjnym nie wierzcie
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 22:49   #10
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

Cytat:
Napisane przez kriss_de_valnor Pokaż wiadomość
pewnie, że się zmienia - jak wszystko ale "Stylowa" dalej jest tam gdzie była i dalej są w niej dancingi (nawet program niedawno o niej oglądałam w tv), NCK (dla niewtajemniczonych:Nowohu ckie Centrum Kultury) stoi jak stał tylko przeszedł mały lifting, bazylika w mogile zyskała nowy parking a zalew więcej łabędzi a ja właśnie niedaleko willowego mieszkam - w bloku z cegły i nie zamierzam się stąd nigdzie ruszać, i (jak w piosence turnaua "mogłam jechać, wyjechać i stąd się oddalić ale zostałam z tymi co zostali") tu mój dom i tu mi dobrze a statystykom policyjnym nie wierzcie
no a jak wg Ciebie pachnialaby NH?

Ja dziecie Kalinowego, pozniej D303
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 22:53   #11
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

Cytat:
Napisane przez neonka28 Pokaż wiadomość
Chcialabym aby stworzyl ktoś zapach klubu gejowskiego. Wiem to kontrowersyjne trochę ale pomalu zaczynają mnie nudzic stokrotki i niezapominajki Nazwe już mam Factoria.
Faktoria w Sopocie


Aggie, rewelacyjny pomysł na wątek
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-17, 23:00   #12
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

Aggie, wątek-kryształ.

---

Ja najchętniej powąchałabym Kraków, Toruń i warszawską Pragę (Aggie, świetny opis)...

Kraków byłby drewniany, ziołowy, suchy, z nutą słońca w jesienny wietrzny dzień. Taki Kraków pamiętam i taki kocham najbardziej. Żadnych kadzideł, będę walczyć ze stereotypem Kraków=kościoły i nic więcej, bo namolnie często się z tym spotykam.

Z Toruniem będzie trudniej, może ze względu na moje nieco przetarte wspomnienia - ale wypalane cegły i naleśnikarnia muszą być

Warszawską Pragę odbieram podobnie do Agi; dla mnie zapach musiałby być kamienny i odrobinę omszały - ale nie dosłownie wilgotny. Nuta przykurzonych książek i może lawendy? Starych koronek i lat świetności.
Nasza Praga jest taka piękna - z jednej strony, szkoda że tyle budynków niszczeje, a z drugiej - właśnie to mnie w niej najbardziej pociąga. Ruiny, przeszłość, zabite dechami ziejące pustką okna i ślady kul na murach.


Co jeszcze? Muzeum Narodowe. Nie wiem, może to moje zboczenie, uwielbiam po raz n-ty oglądać Galerię Malarstwa Polskiego; czuć woskowaną podłogę, charakterystycznie nawilżane powietrze, i te wszystkie specyfiki do konserwacji obrazów. Zapach chemiczny, trochę drażniący w nosie, ale syntetycznie piękny. I również nieco zakurzony.
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 23:07   #13
dreamer4
Zadomowienie
 
Avatar dreamer4
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdynia Śródmieście
Wiadomości: 1 570
GG do dreamer4
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
Faktoria w Sopocie


Aggie, rewelacyjny pomysł na wątek

E tam Sopocka Faktoria jest nudna, Głownie nuty Le Male by dominowały i jakieś różowości, których pełno, już lepszy lesbijski "Niebieski Kot" mroczny, sadomasochistyczny wystrój, zapach cygar, papierosów, wilgoci, świetnych drinków i szyprów, których to używają co odważniejsze "panie kochające inaczej"...
Z Sopockich klimatów najciekawsze by było molo, zwłaszcza teraz kiedy jest odnowione, zapach drewna, morza, jodu i tłumu turystów.
Myślę że Polska mogła by się pochwalić, bardziej straymi, legendarnymi miejscami typu jakieś zamczyska, czy starówki niektórych miast....
__________________

dreamer4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 23:16   #14
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
... to nie miałby Gramercy Park, Little italy, New Haarlem czy Bleecker Street, ale...

No właśnie, co by wtedy miał?

Czy wyobrażacie sobie perfumy o nazwach odpowiadających poszczególnym miastom, dzielnicom, mostom, placom, itp. ? A jeśli tak, jakie proponowałybyście nazwy? I jesli jesteście w stanie to okreslic, z jakich nut zapachowych składalaby sie taka kompozycja?

Ja nie będę pierwsza, bo w tej chwili odeszła mnie wena, ale z tym wątkiem noszę się od jakichś 2 tygodni
Aggie, mam nadzieję, że nie pogniewasz się... Temat fenomenalny, ale ja troszkę zdryfuję. Jeśli nie wolno - proszę bić po łapach.

Najpierw przyszły mi do głowy zapachy krain:

Bieszczady - zapach zielony zielenią wetiweru, czysty ciepłą czystością wysuszonego, wypalonego słońcem drewna sosnowego, przestrzenny, z akordami trawy i polnych kwiatów i mocną, drzewno - dymną bazą.

Jura - zapach pełen kontrastów, w którym ostra, zastygła słodycz kamienia, wapiennej zaprawy (czym uzyskać ten efekt? sucha ambra na wilgotnej paczuli?) miesza się z soczystością nut zielonych i goryczki mleczowego soku (mniszka, tak?). Zapach zmienny, wijący się po skórze, bawiący w chowanego z naszymi zmysłami.

Hel - kolejne wyzwanie. To musi być zapach - najpierw killer, mięta, ostre zioła, czystek przemieszane z nutami ciemnymi, ciężkimi, dusznymi (to od strony otwartego morza) wyciszający się jednak do orzechowo statycznej, wyciszonej zapachowej zatoce. Po stronie zapachu zatoki dałabym jakieś nutki zwierzęce i może korzenie irysa, jakieś bulwy dla wrażenia bliskości lądu.

I wreszcie mój ulubiony polski zapach - Bory Tucholskie. Na początku pełne spektrum dębu - od młodego drzewka, do starego dębiska, kurzliwość opadłych liści rodem z Mandragore (z Mandragore na mnie, bo ono chyba tylko na mnie tak się kurzy), odrobina paczuli, zapach słodkich borówek i dzikiego miodu w bazie. A poza tym cały koncert nut drzewnych liściastych od młodych, rosnących na piasku brzóz począwszy, przez strzelisty, lekko świdrujący zapach brzóz, na starych, próchniejących dębowych i bukowych wiatrołomach skończywszy.


O zapachach miejsc konkretniejszych pomyślę jeszcze, bo temat mnie wziął.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 23:24   #15
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

Aggie - super wypasiony wątek

Gdyby Bond był Polakiem i do tego lubił Gdańsk, to może zabrałby nas w olfaktoryczną podróż po takich dzielnicach jak Nowy Port, czy Dolne Miasto. Seria mogłaby nosić nazwę Strzeż się tych miejsc ewentualnie Nie zaglądaj tam po zmroku.

Nowy Port z racji swojego położenia wypełniałaby gęsta, słona ambra przywodząca na myśl morską bryzę. Jednak pozorna świeżość to tylko złudzenie bo od pierwszej chwili następowałby kontratak zwierzęcego, esencjonalnego piżma. I jeszcze owa metaliczna nuta krwi obecna w Musc Ravageur... Zapach niepokojący, niebezpieczny, trochę odrealniony jak wypełniona różnymi odcieniami szarości pora między nocą a dniem.

Dolne Miasto, które obfituje w kościoły byłoby zapachem w którym dominuje kadzidło i drewno przyobleczone w chmurę gęstego tytoniu...
Może alkoholowe otwarcie jak w Ambre Russe albo Idole de Lubin? Końcówka wypełniona paczulą tym razem w żulerskim wydaniu.
Byłby to zapach niejednoznaczny z natury - z jednej strony nabożny i skupiony, z drugiej żywiołowy i niespokojny.

Edytowane przez Anuschka
Czas edycji: 2008-02-17 o 23:54 Powód: literówka:)
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 00:53   #16
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Z Toruniem będzie trudniej, może ze względu na moje nieco przetarte wspomnienia - ale wypalane cegły i naleśnikarnia muszą być
Hmmm... Toruń?
Dla mnie czerwona cegła - cynamon.
Kurzliwy skansen - zapach starego drewna i mielonego we młynie zboża.
Do tego koniecznie mocno korzenne pierniki rozgrzane w upale zjadane na pachnącym rozgrzanym ebonitem deptaku (nic na to nie poradzę, że mi tak toruński deptak ostatnio pachniał).

A Kraków...
Jakieś szczególne połączenie zapachu starych książek z zapachem święconej wody. Wszystko to na bazie chłodnego zapachu kamienia i lekko wilgotnej piwnicznej paczuli, osnute mgiełką pełnego ciepła i bezpieczeństwa zapachu świeżych precli z makiem. I może jeszcze szczypta tytoniu do tego.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 07:55   #17
Santorio
Zadomowienie
 
Avatar Santorio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 271
GG do Santorio
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

Ale super wątek, nie wiem od czego zacząć.

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
A

--

Ja najchętniej powąchałabym Kraków, Toruń i warszawską Pragę (Aggie, świetny opis)...

Z Toruniem będzie trudniej, może ze względu na moje nieco przetarte wspomnienia - ale wypalane cegły i naleśnikarnia muszą być
Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Hmmm... Toruń?
Dla mnie czerwona cegła - cynamon.
Kurzliwy skansen - zapach starego drewna i mielonego we młynie zboża.
Do tego koniecznie mocno korzenne pierniki rozgrzane w upale zjadane na pachnącym rozgrzanym ebonitem deptaku (nic na to nie poradzę, że mi tak toruński deptak ostatnio pachniał).
Kurcze Rachelo kiedy byłaś w Toruniu, chyba niedawno skoro pamiętasz naleśnikarnię (Manekina zapewnie).

Tak Toruń to powinien pachnieć cegłą, średniowiecznym gotykiem, katedralnym kadzidłem, radio-maryjnym fanatyzmem i rozmodleniem oraz piernikami oczywiście .


Cytat:
Napisane przez neonka28 Pokaż wiadomość
Chcialabym aby stworzyl ktoś zapach klubu gejowskiego. Wiem to kontrowersyjne trochę ale pomalu zaczynają mnie nudzic stokrotki i niezapominajki Nazwe już mam Factoria. Zapach musialby być emocjonalny z dreszczykiem i dosyć ogoniasty, pieprzny ale momentami slodki, waniliowy, zmienny , zmienny.Totalny odlot
Cytat:
Napisane przez dreamer4 Pokaż wiadomość
E tam Sopocka Faktoria jest nudna, Głownie nuty Le Male by dominowały i jakieś różowości, których pełno, już lepszy lesbijski "Niebieski Kot" mroczny, sadomasochistyczny wystrój, zapach cygar, papierosów, wilgoci, świetnych drinków i szyprów, których to używają co odważniejsze "panie kochające inaczej"...
Z Sopockich klimatów najciekawsze by było molo, zwłaszcza teraz kiedy jest odnowione, zapach drewna, morza, jodu i tłumu turystów.
Myślę że Polska mogła by się pochwalić, bardziej straymi, legendarnymi miejscami typu jakieś zamczyska, czy starówki niektórych miast....
Tak klub gejowski to jest to. Zapach plastiku, różowości, sztuczności do bólu. Trochę próżny, acz niebanalny, słodki - homoerotryczny niepokój (made by Toccata). Choć tak sugestywny jest dla mnie Gaiac. Wygrywa w tej kategorii.

Swoją drogą ciekawe jakby mogła pachnieć taka bondowska wersja poznańskiej Voliery oraz Barracudy czy warszawskiej Utopii?

Co do Warszawy to ciekawi mnie zapach dzielnic Brudno i Włochy .
__________________

Santorio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 08:40   #18
Katty_p13
Piers do przodu
 
Avatar Katty_p13
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 285
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

Cytat:
Napisane przez Santorio Pokaż wiadomość
Co do Warszawy to ciekawi mnie zapach dzielnic Brudno i Włochy .
A nie Wola i Ochota

Ja pragnę zapachu warszawskiej Pragi zimą bo to jedyna dzielnica nie willowa pachnąca drewnem palonym w kominku ....
__________________
Dying is easy it's living that scares me to death .
Katty_p13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 08:45   #19
Santorio
Zadomowienie
 
Avatar Santorio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 271
GG do Santorio
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

Cytat:
Napisane przez Katty_p13 Pokaż wiadomość
A nie Wola i Ochota

Ja pragnę zapachu warszawskiej Pragi zimą bo to jedyna dzielnica nie willowa pachnąca drewnem palonym w kominku ....
No dobra to byłby kobiecy, warszawski zapach, wszystko w jednym, najpierw Wola i Ochota a potem... Brudno i Włochy.
__________________

Santorio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-18, 09:31   #20
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Co jeszcze? Muzeum Narodowe. Nie wiem, może to moje zboczenie, uwielbiam po raz n-ty oglądać Galerię Malarstwa Polskiego; czuć woskowaną podłogę, charakterystycznie nawilżane powietrze, i te wszystkie specyfiki do konserwacji obrazów. Zapach chemiczny, trochę drażniący w nosie, ale syntetycznie piękny. I również nieco zakurzony.
Byłam w ubiegłym tygodniu i mam wrażenie że bardziej chłonęłam zapachy niż obrazy. Z jednej z sal za to uciekałam prawie w popłochu - przechadzająca się po niej pracownica muzeum była zlana (dosłownie zlana) Słoniem Kenzo. Ja Słonia mam i lubię, ale tamta intensywność i dysonans mnie wykończyły.
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 10:41   #21
jaceknik
Raczkowanie
 
Avatar jaceknik
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 77
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
A Kraków...
Jakieś szczególne połączenie zapachu starych książek z zapachem święconej wody. Wszystko to na bazie chłodnego zapachu kamienia i lekko wilgotnej piwnicznej paczuli, osnute mgiełką pełnego ciepła i bezpieczeństwa zapachu świeżych precli z makiem. I może jeszcze szczypta tytoniu do tego.
ja bym dorzucił jeszcze rozgrzaną płytę Rynku, lekki wilgotny przeciąg Sukiennic, kawa, lody i ciastka kawiarnianych ogródków i oczywiście dorożki czyli konie i skóra...
jaceknik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 10:47   #22
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

Cytat:
Napisane przez jaceknik Pokaż wiadomość
ja bym dorzucił jeszcze rozgrzaną płytę Rynku, lekki wilgotny przeciąg Sukiennic, kawa, lody i ciastka kawiarnianych ogródków i oczywiście dorożki czyli konie i skóra...
i kupa

Jak sie czasem tak aromatycznie zebzdzi ...
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 11:12   #23
jaceknik
Raczkowanie
 
Avatar jaceknik
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 77
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

nooo drewno,kadzidło i końska kupa.... ciekawe co by można dopasować ???
jaceknik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 11:13   #24
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

Hecate, a fu, jesteś obrzydliwa
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 11:17   #25
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Hecate, a fu, jesteś obrzydliwa
nie skakalas nigdy wokol rynku miedzy konska kupa?

Zycie.


Nigdy nie jechalam dorozka... wlasnie ze wzgledu na te 'aromaty' az nazbyt wyrazne...
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 11:26   #26
jaceknik
Raczkowanie
 
Avatar jaceknik
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 77
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

może nie tyle obrzydliwa co... bezpośrednia ( a zdjęcia takie ładne )... z tym slalomem to nie przesadzaj już tam teraz smutni panowie pilnują dorożkarzy
jaceknik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 11:56   #27
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

Cytat:
Napisane przez jaceknik Pokaż wiadomość
może nie tyle obrzydliwa co... bezpośrednia ( a zdjęcia takie ładne )... z tym slalomem to nie przesadzaj już tam teraz smutni panowie pilnują dorożkarzy
Za zdjecia dziekuje

Troche 'przesady' zawsze dobrze dziala
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 13:13   #28
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

dla mnie kraków to klimatyczne uliczki, stare kościoły, zadymione knajpy, herbaciarnie, gołębie i konie na rynku a więc tytoń, skóra, kadzidło, przyprawy
a huta to akacje i lipy na wiosnę a w bazie coś cięższego np. dymne nutki z palonych liści na jesieni
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 15:18   #29
giancarla
Raczkowanie
 
Avatar giancarla
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 436
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

Cytat:
Napisane przez Santorio Pokaż wiadomość
Co do Warszawy to ciekawi mnie zapach dzielnic Brudno i Włochy .
Pracuję we Włochach. Dla mnie to byłby jakiś zapach "babciny", trochę słodki, trochę stęchly... Ta dzielnica kojarzy mi się ze starymi ludźmi. Plus spora dawka klimatów apteczno-lekarskich (bo ja, proszę Ciebie, w przychodni robię)
giancarla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 15:26   #30
Santorio
Zadomowienie
 
Avatar Santorio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 271
GG do Santorio
Dot.: Gdyby Bond no. 9 był "Polakiem"...

Cytat:
Napisane przez giancarla Pokaż wiadomość
Pracuję we Włochach. Dla mnie to byłby jakiś zapach "babciny", trochę słodki, trochę stęchly... Ta dzielnica kojarzy mi się ze starymi ludźmi. Plus spora dawka klimatów apteczno-lekarskich (bo ja, proszę Ciebie, w przychodni robię)
Naprawdę same babcie . Mam na Solipskiej znajomych i to młode małżeństwo jest . Szkoda mi ich.
A o udziabanie posta się nie martw, nasze Mod są wyjątkowo sprawne, chociaż Tulip to chyba teraz do zlotu wrocławskiego się szykuje a Rachela, no waśnie gdzie Rachela?
__________________

Santorio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:21.