Studiować filologię angielską... - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-04, 17:24   #2401
nelson40
Raczkowanie
 
Avatar nelson40
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 209
GG do nelson40 Send a message via Skype™ to nelson40
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez P-o-n-y Pokaż wiadomość
ale zdajesz sobie sprawe, ze te studia to nie kurs j. angielskiego?
Mam tą świadomość, że będzie ciężko... Ale przecież, nie można się poddawać Przecież mimo wszystko, to ludzie kończą studia, a nie jakieś cyborgi Ciekawa jestem jak będzie wyglądała nauka wosu i angielskiego jednocześnie na jednym kierunku... Hm...
__________________
W odczuciu mężczyzn Raj polegał na tym, że Ewa nie miała się w co ubrać...
nelson40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-04, 17:28   #2402
jussi89
Raczkowanie
 
Avatar jussi89
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 369
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez P-o-n-y Pokaż wiadomość
nikt nie powiedzial, ze ci z prywatnych uczelni nie moga osiagnac sukcesu :P tylko, ze jego "osiąganie" wyglada nieco inaczej tu i tam
Z tym muszę się zgodzić. Jednak nadal uważam, że mówienie iż na prywatnych to za pieniądze ma się papierek jest dość obraźliwe. Oczywiście są różne uczelnie prywatne. Bo te też nie są sobie równe.
jussi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-04, 18:07   #2403
SmoothGirl
Przyczajenie
 
Avatar SmoothGirl
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17
Dot.: Studiować filologię angielską...

"... take them anywhere emotionally with something as deceptively simple as words."

Czy któraś z was jest w stanie to przetłumaczyć ... ?
__________________
If you wanna make
the world a better place
take a look at yourself,

and then make a change ...
SmoothGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 12:38   #2404
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Studiować filologię angielską...

martini. (i inne zainteresowane:P)- w koncu udalo mi sie dodzwonic do CEN-u i oto czego sie dowiedzialam:
uprawnienia pedagogiczne nabywa sie raz na cale zycie, ale chcac pracowac w szkole trzeba odbyc 9-miesieczny staz w ciagu 5 lat od ukonczenia studiow lub zdobycia kwalifikacji nauczycielskich
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 16:52   #2405
gramma
Zadomowienie
 
Avatar gramma
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 197
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez andziuchna Pokaż wiadomość
martini. (i inne zainteresowane:P)- w koncu udalo mi sie dodzwonic do CEN-u i oto czego sie dowiedzialam:
uprawnienia pedagogiczne nabywa sie raz na cale zycie, ale chcac pracowac w szkole trzeba odbyc 9-miesieczny staz w ciagu 5 lat od ukonczenia studiow lub zdobycia kwalifikacji nauczycielskich
A co jeśli tego stażu się nie odbędzie w ciągu wspomnianych 5 lat? Nie można później pracować w szkole np. po 10 latach od ukończenia studiów? Przecież uprawnienia są.
gramma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 17:18   #2406
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Studiować filologię angielską...

teraz żeby w ogóle uprawnienia dostać trzeba spełnić tysiąc pięćset dziwnych warunków, mieć certyfikat z języka na c1 (??!!), czy ktoś ma jakieś info? nie wiem dokładnie ale na polonie tak samo coś się zmieniło. załamałam się. zrobię sobie chyba jakiś kursik metodyczny poza uczelnią
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 18:06   #2407
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez andziuchna Pokaż wiadomość
martini. (i inne zainteresowane:P)- w koncu udalo mi sie dodzwonic do CEN-u i oto czego sie dowiedzialam:
uprawnienia pedagogiczne nabywa sie raz na cale zycie, ale chcac pracowac w szkole trzeba odbyc 9-miesieczny staz w ciagu 5 lat od ukonczenia studiow lub zdobycia kwalifikacji nauczycielskich
O dzięki, rozumiem, że musi to być placówka państwowa? Nie podoba mi się to :/
martini. jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-06, 22:25   #2408
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez gramma Pokaż wiadomość
A co jeśli tego stażu się nie odbędzie w ciągu wspomnianych 5 lat? Nie można później pracować w szkole np. po 10 latach od ukończenia studiów? Przecież uprawnienia są.
te 5 lat jest akurat u mnie- z tego, co pani powiedziala te przepisy moga sie roznic. a to dotyczy chyba publicznych placowek- czyli mozesz byc lektorem

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
teraz żeby w ogóle uprawnienia dostać trzeba spełnić tysiąc pięćset dziwnych warunków, mieć certyfikat z języka na c1 (??!!), czy ktoś ma jakieś info? nie wiem dokładnie ale na polonie tak samo coś się zmieniło. załamałam się. zrobię sobie chyba jakiś kursik metodyczny poza uczelnią
u mnie na uczelni bylo tak: w ramach studiow mialam blok metodyczny (metodyka, analiza podrecznikow, uczenie young learners, psycholingwistyczne podstawy uczenie sie i nauczania jezykow obcych) i dodatkowo przez dwa lata jeden dzien w tygodniu zajecia w CEN-ie (tak mialam przedmioty takie jak dydaktyka, psychologia, wspolczesne myslenie pedagogiczne i jeszcze jakies tam juz nie pamietam dokladnie jakie:P)


Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
O dzięki, rozumiem, że musi to być placówka państwowa? Nie podoba mi się to :/
tak, dotyczy to placowek panstwowych..
nie wiem jak jest tam, gdzie pracujesz, ale u mnie w miescie praca w szkole jezykowej w ogole nie liczy sie do stazu pracy szczerze mowiac bylam tym baaaaardzo zaskoczona i w ogole musze zaczac szukac czegos w budzetowce.
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 22:38   #2409
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez andziuchna Pokaż wiadomość

u mnie na uczelni bylo tak: w ramach studiow mialam blok metodyczny (metodyka, analiza podrecznikow, uczenie young learners, psycholingwistyczne podstawy uczenie sie i nauczania jezykow obcych) i dodatkowo przez dwa lata jeden dzien w tygodniu zajecia w CEN-ie (tak mialam przedmioty takie jak dydaktyka, psychologia, wspolczesne myslenie pedagogiczne i jeszcze jakies tam juz nie pamietam dokladnie jakie:P)
Ja to miałam wszystko w ramach bloku metodycznego.


Cytat:
tak, dotyczy to placowek panstwowych..
nie wiem jak jest tam, gdzie pracujesz, ale u mnie w miescie praca w szkole jezykowej w ogole nie liczy sie do stazu pracy szczerze mowiac bylam tym baaaaardzo zaskoczona i w ogole musze zaczac szukac czegos w budzetowce.
Oh my, to muszę się zacząć za czym kręcić, bo się nie zmieszczę.
I tak, wiem. Żadna praca w czasie studiów nie liczy się do stażu, bo za sam dyplom masz dodane bodaj 8 lat stażu. (więc ja np. mam już prawie - bo mgr jeszcze - 8 lat stażu i 3 lata doświadczenia, nie jest źle ).

A jeszcze - czy to musi być pełen etat? Chyba tam zadzwonię jutro sama. No myślałam, że lepiej to wygląda. Grrr.

Edytowane przez martini.
Czas edycji: 2009-07-06 o 22:39
martini. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 23:06   #2410
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Ja to miałam wszystko w ramach bloku metodycznego.


Oh my, to muszę się zacząć za czym kręcić, bo się nie zmieszczę.
I tak, wiem. Żadna praca w czasie studiów nie liczy się do stażu, bo za sam dyplom masz dodane bodaj 8 lat stażu. (więc ja np. mam już prawie - bo mgr jeszcze - 8 lat stażu i 3 lata doświadczenia, nie jest źle ).

A jeszcze - czy to musi być pełen etat? Chyba tam zadzwonię jutro sama. No myślałam, że lepiej to wygląda. Grrr.
Chodzi mi o to, ze praca w szkolach jezykowych nie liczy sie do lat pracy (nie wazne czy pracujesz w czasie studiow czy po ich skonczeniu)
Co do tego czy pelen etat czy nie to nie mam pojecia. Ale jak sie dowiesz to daj znac
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 23:42   #2411
aniolekKB
Zakorzenienie
 
Avatar aniolekKB
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: K-na ;-)
Wiadomości: 3 183
GG do aniolekKB
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
A jeszcze - czy to musi być pełen etat? Chyba tam zadzwonię jutro sama. No myślałam, że lepiej to wygląda. Grrr.
Z tego co wiem wystarczy pół etatu żeby zrobić staż. Ostatnio to przerabiałam. Cała ta teczka stażysty Na szczęście mam to za sobą i jestem już nauczycielem kontraktowym
aniolekKB jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-08, 09:48   #2412
gosia1351
Raczkowanie
 
Avatar gosia1351
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 114
GG do gosia1351 Send a message via Skype™ to gosia1351
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez nelson40 Pokaż wiadomość
Nie podeszłam do rozszerzonej tylko, dlatego, że strach mnie ogarnął Studia z anglistyką wyszły spontanicznie, ponieważ nauka języka sprawia mi przyjemność Miejmy nadzieję, że wybrałam dobrą szkołę W klasie mieliśmy program rozszerzony z języka angielskiego i piekielnie dobrą nauczycielkę Dzięki wszystkim za pomoc )
Skoro miałaś program rozszerzony i jak mówisz "piekielnie dobrą nauczycielkę", to szkoda, że nie pomyślałaś wcześniej, czy chcesz studiować filologię... Też się bałam matury rozszerzonej, ale tylko wtedy, kiedy jeszcze nie wiedziałam co na niej jest kiedy już zapoznałam się z wymaganiami i tym, jak wygląda rozszerzony arkusz, przestałam się bać. W tym roku rozszerzona była wyjątkowo łatwa, szczególnie listening, na który tak się narzeka.
__________________
RAZEM od 16.08.2004
Zaręczyny w 23. urodziny 18.02.2013
Nasz ślub 16.08.2014

Filologia angielska ;]
gosia1351 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 13:37   #2413
santicia90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 258
Dot.: Studiować filologię angielską...

Witajcie Wizażanki!
mam nadzieję, że niedługo dołączę do Waszego grona filolożek czekam na wyniki przyjęć na uczelnie-złożyłam na 3, zobaczymy jak to będzie
__________________
Kocham to życie kiedy ma styl,
kiedy nie nudzi mnie żadna z chwil
L.A.L.K.A. to nie jestem ja!
santicia90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 10:50   #2414
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Studiować filologię angielską...

Dziewczyny, czy Wam też nie działają englishtips? :/
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 10:52   #2415
nelson40
Raczkowanie
 
Avatar nelson40
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 209
GG do nelson40 Send a message via Skype™ to nelson40
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez gosia1351 Pokaż wiadomość
Skoro miałaś program rozszerzony i jak mówisz "piekielnie dobrą nauczycielkę", to szkoda, że nie pomyślałaś wcześniej, czy chcesz studiować filologię... Też się bałam matury rozszerzonej, ale tylko wtedy, kiedy jeszcze nie wiedziałam co na niej jest kiedy już zapoznałam się z wymaganiami i tym, jak wygląda rozszerzony arkusz, przestałam się bać. W tym roku rozszerzona była wyjątkowo łatwa, szczególnie listening, na który tak się narzeka.

A no widzisz cała ja... Ja się wiecznie wszystkiego boję- muszę się nauczyć wiary w siebie Muszę później zrobić sobie arkusz z rozszerzonej
__________________
W odczuciu mężczyzn Raj polegał na tym, że Ewa nie miała się w co ubrać...
nelson40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 11:07   #2416
oliviaoO
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 788
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Hollyhock Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy Wam też nie działają englishtips? :/
też
__________________
Razem
Zaręczeni
Ślub

Julia

walka z kg:
81- 78 - 76 - 74 - 72- 70 - 68 - 66 - 64

oliviaoO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-11, 10:01   #2417
gosia1351
Raczkowanie
 
Avatar gosia1351
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 114
GG do gosia1351 Send a message via Skype™ to gosia1351
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez santicia90 Pokaż wiadomość
Witajcie Wizażanki!
mam nadzieję, że niedługo dołączę do Waszego grona filolożek czekam na wyniki przyjęć na uczelnie-złożyłam na 3, zobaczymy jak to będzie
Ja też czekam, złożyłam na 2 uczelnie ;]

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez nelson40 Pokaż wiadomość
A no widzisz cała ja... Ja się wiecznie wszystkiego boję- muszę się nauczyć wiary w siebie Muszę później zrobić sobie arkusz z rozszerzonej
Dokładnie, uwierz w siebie! ja uwierzyłam jakiś rok temu i wychodzi mi to na dobre
__________________
RAZEM od 16.08.2004
Zaręczyny w 23. urodziny 18.02.2013
Nasz ślub 16.08.2014

Filologia angielska ;]
gosia1351 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-11, 18:42   #2418
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Studiować filologię angielską...

eh... nie wiem, czy Wy tez mialyscie z czyms takim do czynienia, ale mnie juz nerwica bierze, jak odpowiadam na ogloszenie zamieszczone na pewnym portalu, ze ktos poszukuje korepetycji, czegokolwiek, i okazuje sie, ze to ukryty anons towarzyski... rany... ;/
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 11:10   #2419
suess90
Przyczajenie
 
Avatar suess90
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 11
Dot.: Studiować filologię angielską...

Waszym zdaniem lepiej wybrać się na studia filologii angielskiej zaocznie czy dziennie? Jak uważacie? Pracodawcy zwracają na to uwagę w dużym stopniu, na tryb studiów? Czy Wasz tryb był ważny w przyjęciach do zawodu załóżmy nauczyciela/wykładowcy, bądź tłumacza?
suess90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-12, 11:31   #2420
oliviaoO
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 788
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez suess90 Pokaż wiadomość
Waszym zdaniem lepiej wybrać się na studia filologii angielskiej zaocznie czy dziennie? Jak uważacie?
Moim zdaniem lepiej jest studiować dziennie, bo więcej masz realizowane na zajęciach, a na studiach zaocznych każdych, nie tylko na filologii trzeba o wiele więcej samemu szukać i robić w domu, bo na zajęciach czasami są pewne rzeczy tylko sygnalizowane.
__________________
Razem
Zaręczeni
Ślub

Julia

walka z kg:
81- 78 - 76 - 74 - 72- 70 - 68 - 66 - 64

oliviaoO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 21:28   #2421
suess90
Przyczajenie
 
Avatar suess90
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 11
Dot.: Studiować filologię angielską...

Ja idę na filologię do szkoły prywatnej (SWPS, o której chodzą rózne opinie). Niestety przez błąd popełniony na maturze nie mogę się wybierać do publicznej. Mianowicie zdawałam poziom podstawowy, ale wynik mam stosunkowo wysoki. Rekrutacja trwa do 30 lipca, bądź dłużej. I właściwie pozostało mi wybrać jedynie tryb studiowania.
suess90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 22:12   #2422
kurczak31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 183
Dot.: Studiować filologię angielską...

Witam, Drogie Wizażanki
Ośmielam się napisać na tym forum, ponieważ nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
Chciałabym studiować anglistykę (lub nauczanie j. angielskiego - zależnie od wyników) na uczelni państwowej. W obecnym systemie IRK ustala się kolejność kierunków, które chciałoby się studiować. Jako pierwszy wybrałam filologię, jako drugi nauczanie. Czy jeżeli dostanę się na nauczanie, a na filologii będę np. na liście rezerwowych to po złożeniu dokumentów na nauczanie zostaję skreślona z listy rezerwowych na anglistykę? Gdyby tak się stało to wiem, że muszę złożyć dokumenty na nauczanie w ciągu 4 czy 5 dni, żeby nie zostać skreśloną z listy i mieć jakąś alternatywę, ale wiem też, że są dalsze tury rekrutacji na anglistykę i czasem można się tam dostać np. w sierpniu.
Dość chaotyczny ten mój post, ale mam nadzieję, że uzyskam jakąś pomoc. Wiem, wiem - pewnie jestem kolejną panikującą maturzystką, ale naprawdę nie wiem jak to jest w ww. sytuacji. Każda odpowieź mile widzana
Pozdrawiam i przepraszam jeśli nieumyślnie zdublowałam pytanie
__________________
"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest."
Jonathan Carroll
kurczak31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 09:37   #2423
oLLeSiaaa
Raczkowanie
 
Avatar oLLeSiaaa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 84
Dot.: Studiować filologię angielską...

Witam ponownie .
Moje hm marzenie sie spelnilo i dostalam sie na KUL juz przy pierwszej rekrutacji . Jestem z siebie dumna, choc nie bylo tak ciezko jak sie spodziewalam. Ja mialam 90% z ang R, ale przeczytalam na jakims forum, ze dziewczyna miala 86% i tez sie dostala, wiec po przyjeciu z list rezerwowych prog moze spasc nawet do 80%, tak mysle. Dziwne to troche, no ale nie ma tego zlego, poziom zajec i tak bedzie wysoki, a chociaz nie bede czula sie jak glupek w grupie .

Mam pytanie odnosnie ilosci zajec na pierwszym, drugim roku , najlepiej wlasnie na Kulu, choc nie tylko. Ile czasu spedzacie dziennie na uczelni? I czy zdarza sie, ze macie dzien wolny, bo darujecie sobie jakies wyklady, czy raczej na filologii nie wchodzi to w gre ? Mam plan zajec na str ale jest on dla mnie jeszcze kompletnie niezrozumialy.

Pozdrawiam
oLLeSiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 10:36   #2424
gramma
Zadomowienie
 
Avatar gramma
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 197
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez oLLeSiaaa Pokaż wiadomość
Witam ponownie .
Moje hm marzenie sie spelnilo i dostalam sie na KUL juz przy pierwszej rekrutacji . Jestem z siebie dumna, choc nie bylo tak ciezko jak sie spodziewalam. Ja mialam 90% z ang R, ale przeczytalam na jakims forum, ze dziewczyna miala 86% i tez sie dostala, wiec po przyjeciu z list rezerwowych prog moze spasc nawet do 80%, tak mysle. Dziwne to troche, no ale nie ma tego zlego, poziom zajec i tak bedzie wysoki, a chociaz nie bede czula sie jak glupek w grupie .

Mam pytanie odnosnie ilosci zajec na pierwszym, drugim roku , najlepiej wlasnie na Kulu, choc nie tylko. Ile czasu spedzacie dziennie na uczelni? I czy zdarza sie, ze macie dzien wolny, bo darujecie sobie jakies wyklady, czy raczej na filologii nie wchodzi to w gre ? Mam plan zajec na str ale jest on dla mnie jeszcze kompletnie niezrozumialy.

Pozdrawiam
W wątku "Lublin - gdzie kupię..." ostatnio była rozmowa na temat KULu

Na pierwszym roku filologii raczej rzadko zdarzało się, że darowałam sobie wykłady. Na pierwszych latach nigdy nie zdarzyło się, żebym w ciągu dnia miała tylko wykład, więc siłą rzeczy nie miałam dni wolnych z tytułu opuszczenia wykładów.
gramma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 11:33   #2425
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Studiować filologię angielską...

Przepraszam, że tak się wcinam... Zwłaszcza, że studiowanie filologii angielskiej leży dopiero w mojej daleekiej przyszłości
Aktualnie zdałam do trzeciej klasy gimnazjum... I mam pytanie do Was, studentek, do czego powinnam się przyłożyć w nauce angielskiego? W szkole mam jako główny język niemiecki, a z angielskiego same podstawy. Tak więc angielskiego uczę się dodatkowo, w prywatnej Szkole Języków Obcych. Za dwa lata chciałabym zdać FCE, ale tak się zastanawiam - warto? Poza tym, słyszałam, że nie pozwolą mi zdać egzaminu gimnazjalnego z angielskiego, tylko będę musiała zdawać z niemca
Właśnie widzę, że to niezbyt czytelnie było... Moje pytania są takie: do czego się przyłożyć, na jaki profil pójść do liceum (myślałam nad językowym z rozszerzonym angielskim i niemieckim, ew. dodatkowym hiszpańskim), czy jest sens zdawać to FCE?
Pozdrawiam

Edytowane przez Meell
Czas edycji: 2009-07-13 o 11:54
Meell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 11:41   #2426
oliviaoO
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 788
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Meell Pokaż wiadomość
Przepraszam, że tak się wcinam... Zwłaszcza, że studiowanie filologii angielskiej leży dopiero w mojej daleekiej przyszłości
Aktualnie zdałam do trzeciej klasy gimnazjum... I mam pytanie do Was, studentek, do czego powinnam się przyłożyć w nauce angielskiego? W szkole mam jako główny język niemiecki, a z angielskiego same podstawy. Tak więc angielskiego uczę się dodatkowo, w prywatnej Szkole Języków Obcych. Za dwa lata chciałabym zdać SI, ale tak się zastanawiam - warto? Poza tym, słyszałam, że nie pozwolą mi zdać egzaminu gimnazjalnego z angielskiego, tylko będę musiała zdawać z niemca
Właśnie widzę, że to niezbyt czytelnie było... Moje pytania są takie: do czego się przyłożyć, na jaki profil pójść do liceum (myślałam nad językowym z rozszerzonym angielskim i niemieckim, ew. dodatkowym hiszpańskim), czy jest sens zdawać to SI?
Pozdrawiam
Jeżeli chcesz iść na filologię to na pewno wybierz w liceum profil gdzie jest rozszerzony angielski, żeby dobrze się przygotować do matury no i oczywiście przez całe liceum nie rezygnuj z dodatkowych zajęć., na które chodzisz Btw może jestem jakaś niedzisiejsza ale nie mam pojęcia co to to SI
__________________
Razem
Zaręczeni
Ślub

Julia

walka z kg:
81- 78 - 76 - 74 - 72- 70 - 68 - 66 - 64

oliviaoO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 11:53   #2427
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Studiować filologię angielską...

Czyli i rozszerzony angielski i zajęcia prywatnie? Obawiam się, że mama stwierdzi, że to marnowanie pieniędzy...
Matko, nie wiem, co się ze mną dzieje. Może to już emocje co do wyjazdu, który mam pojutrze mi się udzielają. Oczywiście chodziło mi o egzamin FCE - skąd mi się wzięło to SI to ja nie wiem Przepraszam
Meell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 12:49   #2428
oLLeSiaaa
Raczkowanie
 
Avatar oLLeSiaaa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 84
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez gramma Pokaż wiadomość
W wątku "Lublin - gdzie kupię..." ostatnio była rozmowa na temat KULu

Na pierwszym roku filologii raczej rzadko zdarzało się, że darowałam sobie wykłady. Na pierwszych latach nigdy nie zdarzyło się, żebym w ciągu dnia miała tylko wykład, więc siłą rzeczy nie miałam dni wolnych z tytułu opuszczenia wykładów.
Dziekuje bardzo za odpowiedz . I mam wielka prosbe, moglabys podac mi nr strony z wypowiedziami o KULu? Znalazlam ten watek, cz.2, ale przeszukujac go nie wyswietlily mi sie odpowiednie posty. Jestem blondynka .

@Meel rodzice z reguly wlasnie popychaja dzieci w strone roznych zajec dodatkowych, ciesza sie, gdy ich pociechy same chca na nie uczeszczac i wiedza mniej wiecej co chca robic w przyszlosci. Zdarzaja sie i tacy jak Twoja mama [choc mysle, ze jak z nia pogadasz i przedstawisz logiczne argumenty to nie bedzie problemu]. Przeciez nie chcesz od niej kasy na tipsy czy kolczyk w pepku, ale na inwestycje w siebie [nauka obcego jezyka niewatpliwie nia jest]. To dobrze, ze uczysz sie niemieckiego, ja tez niestety bede sie z nim meczyc juz 7.rok [chociaz wstyd przyznawac bo niewiele umiem], ale jednak znajomosc angielskiego jest bardzo prZydatna w swiecie w ktorym wszedzie ma sie z nim do czynienia .
Ew. jezeli jestes pracowita/latwo sie uczysz ang [tak jak ja] to sciagnij sobie z netu odpowiednie ksiazki z kluczami odpowiedzi, wydrukuj i pracuj sama. W internecie jest wszystko, musisz tylko wiedziec czego szukasz . Masz kupe czasu. Mozesz nadrobic duzo materialu... Lub moze Ci sie odwidziec, ja tam w gimnazjum bylam przekonana, ze nie zdam matury i w ogole widzialam swoja przyszlosc marnie

Edytowane przez oLLeSiaaa
Czas edycji: 2009-07-13 o 12:56
oLLeSiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 12:53   #2429
oliviaoO
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 788
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Meell Pokaż wiadomość
Czyli i rozszerzony angielski i zajęcia prywatnie? Obawiam się, że mama stwierdzi, że to marnowanie pieniędzy...
Matko, nie wiem, co się ze mną dzieje. Może to już emocje co do wyjazdu, który mam pojutrze mi się udzielają. Oczywiście chodziło mi o egzamin FCE - skąd mi się wzięło to SI to ja nie wiem Przepraszam
Zależy ile płacisz w tej szkole, do której chodzisz na dodatkowe zajęcia z angielskiego. Może indywidualne korepetycje okazałyby się korzystniejsze. W każdym razie ja chodziłam w drugiej i trzeciej klasie liceum indywidualnie i jestem zadowolona z tego jak zostałam przygotowana do matury bo jednak same lekcje w szkole mimo, że z rozszerzonym programem języka to nie wszystko. A jeżeli masz aspiracje dostac się na studia to chyba raczej mama będzie zadowolona, że chcesz się uczyć i na pewno na taki cel Cię wspomoże Nie wiem jak inne dziewczyny tutaj ale ja osobiście nie zdawałam FCE Jak idzie się na studia to trzeba być conajmniej i tak na tym poziomie, zresztą ja do matury przygotowywałam się z książek do FCE
__________________
Razem
Zaręczeni
Ślub

Julia

walka z kg:
81- 78 - 76 - 74 - 72- 70 - 68 - 66 - 64

oliviaoO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 12:54   #2430
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Studiować filologię angielską...

To było w cz. III -> http://www.wizaz.pl/forum/showthread...331330&page=24

Hmm, ile płacę? Z tego, co pamiętam, wychodziło jakoś 20-30 zł za 45 minut. Nie orientuję się, jak by to było, gdybym poszła na zwykłe korepetycje, ale szczerze mówiąc, nie chciałabym rezygnować z tej szkoły, bo mamy naprawdę rewelacyjnego lektora, jest fantastyczny! Nigdzie się więcej nie nauczyłam, niż u niego. I grupki stosunkowo małe - 5 osób to wyjątkowo dużo :P
Co do FCE, to już od dwóch lat uczę się z książek przygotowujących do zdania tego egzaminu, ale tak się po prostu zastanawiam, czy nie lepiej zaczekać i zdać sobie CAE, czy może nic nie zdawać, tylko zająć się maturą?
Właśnie, co do matury - wiem, jestem przewrażliwiona - do czego powinnam się najbardziej przyłożyć? Chodzi mi o to, co najważniejsze muszę wiedzieć, bo w zasadzie umiem wszystko po trochu, a może przydałoby się coś udoskonalić... Jeśli ktokolwiek zrozumie coś z mojej wypowiedzi
Dziękuję za odpowiedź

Edytowane przez Meell
Czas edycji: 2009-07-13 o 13:01
Meell jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:31.