Aparaty ortodontyczne cz. XI - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-22, 18:08   #721
oska99
Rozeznanie
 
Avatar oska99
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 507
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

NatkaZzzz, nosiłaś wcześniej jakiegos hassa albo hyraxa? każdy takie coś będzie miał ? bo ja mam hassa i pewnie też to będę miała na podtrzymanie efektu poszerzania szczenki
__________________
Starania od 2015 r.
3x iui
2x ivf Artvimed
10.2019 Macierzyństwo - dr Mirocki lub Przybycień ?



oska99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 18:35   #722
NatkaZzzz
Raczkowanie
 
Avatar NatkaZzzz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 64
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez oska99 Pokaż wiadomość
NatkaZzzz, nosiłaś wcześniej jakiegos hassa albo hyraxa? każdy takie coś będzie miał ? bo ja mam hassa i pewnie też to będę miała na podtrzymanie efektu poszerzania szczenki
Nie, nie, powiedziano mi, że expander jest właściwie tym samym schematem co hyrax i hass tylko budowa szczęki decyduje o założeniu poszczególnego aparatu. Prawdopodobnie będę nosiła oba naraz, tzn i expander i stały aparat na górnej szczęce już od 22go czerwca. I tak leczenie samym expanderem miało trwać znacznie dłużej, bo aż 3 miesiące a tak już po 1,5 mam mieć założony stały aparat. W środę idę na wizytę więc może dowiem się czegoś nowego a z tego co wiem to nie zawsze szczęka wymaga podtrzymani efektu "rozszerzenia" zależy od cech indywidualnych
__________________
Zapraszam na mojego modowego bloga http://blonde-shopaholic.blogspot.com
NatkaZzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 18:51   #723
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Antarktyda Pokaż wiadomość
Mi się raz śniło, że mi aparat cały odpadł i przerażona szukałam go w pościeli ale nigdzie nie było xD
A wczoraj za to śniło mi się, że żułam gumę i mi się caaała oblepiła w aparacie i nie mogłam tego wyczyścić.

Na szczęście to tylko głupie sny
Gumę jakoś potrafię rzuć i często to robię ;D mając dwa aparaty :P a Wy?
Jedyne co jakoś mnie przeraża to ugryźć surową marchewkę :O
ja tam żuję gumę i nic się nie dzieje a mam oba (w sensie dolny i górny)
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 19:15   #724
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez madzieeek Pokaż wiadomość
Całowanie całowaniem, ale.... w sumie nie wiem, czy powinnam pisać, bo tutaj młodzież zagląda
Z całowaniem radzę sobie nieźle, ale ileeee stresu się najadłam przy "innych rzeczach" Zwłaszcza za pierwszym razem... Choć nie wiem, kto był bardziej zestresowany - ja czy on... :p
no nie straszcie mnie ja póki nie mam jeszcze dołu ani żadnych pierścieni itp chyba aż takiego zagrożenia nie stanowię :P zobaczymy co dalej
basior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 19:16   #725
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Mam problem

Wczoraj zauwazylam, ze jak myje zeby to mnie dzaslo boli nad lewa 5 i 6, wlasnie teraz sie temu przyjzalam, bo dalej boli za kazdym razem jak myje zeby, i wlasnie mam tam dzaslo opuchniete tzn takie miekkie jest i troche mi nachodzi na pierscien i wchodzi w zeby miedzy 5 i 6. Wlozylam tam wlasnie wyciorek, krew sie polala, ale w tamtym miejscu nie wiem czemu mi zawsze leci krew, mam tam chyba jakas ranke, no i wlasnie nie wiem co mam zrobic? Mam taka masc na zapalenie dzasel, myslicie ze mam to tym posmarowac? Nie wiem dlaczego tak sie stalo, wczesniej nic nie mialam, moze dlatego ze ostatnio jadlam tamta strona twarde rzeczy
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 19:20   #726
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cześć Dziewczyny,
Mogę się dołączyć? Miło tu u Was
Od 11 maja mam aparat na górnych zębach. Czeka mnie jeszcze dolny jesienią i goshgarian na górę (nie wiem jeszcze kiedy)
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 19:43   #727
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

ale mnie kolacja zmęczyła a właściwie to drugie z obiadu bo nie dałam rady wcześniej zjeść

(puree ziemniaczane nie trzeba gryźć, kurczak tak sobie trochę bolało a starałam się gryźć tyłem ale przy sałacie skapitulowałam )

Kasiu trudno cokolwiek powiedzieć może na razie spróbuj płukać szałwią? ja bym to pokazała lekarzowi (dentyście?) bo to może być jakieś zapalenie

Holly
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-22, 19:54   #728
girl-from-poland
Raczkowanie
 
Avatar girl-from-poland
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 302
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
Mam problem

Wczoraj zauwazylam, ze jak myje zeby to mnie dzaslo boli nad lewa 5 i 6, wlasnie teraz sie temu przyjzalam, bo dalej boli za kazdym razem jak myje zeby, i wlasnie mam tam dzaslo opuchniete tzn takie miekkie jest i troche mi nachodzi na pierscien i wchodzi w zeby miedzy 5 i 6. Wlozylam tam wlasnie wyciorek, krew sie polala, ale w tamtym miejscu nie wiem czemu mi zawsze leci krew, mam tam chyba jakas ranke, no i wlasnie nie wiem co mam zrobic? Mam taka masc na zapalenie dzasel, myslicie ze mam to tym posmarowac? Nie wiem dlaczego tak sie stalo, wczesniej nic nie mialam, moze dlatego ze ostatnio jadlam tamta strona twarde rzeczy

na ostatniej wizycie zapytałam moją ortodontkę, dlaczego dziąsła "zeszły" az do zamkow ( z tylu). powiedziala, ze to normalne w aparcie, bo tak jakby puchna jak cos sie pod nie dostaje, tzn nic sie zlego nie dzieje w kazdym razie i to wroci do stanu normalnego po sciagnieciu. ak ssobie pomyslalam, ze to moze to samo?
girl-from-poland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 19:57   #729
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
ale mnie kolacja zmęczyła a właściwie to drugie z obiadu bo nie dałam rady wcześniej zjeść

(puree ziemniaczane nie trzeba gryźć, kurczak tak sobie trochę bolało a starałam się gryźć tyłem ale przy sałacie skapitulowałam )
Polecam jeszcze serek wiejski, budynie, maczane w herbacie biszkopty, a do puree szpinak lub tarte buraczki (mnie nie zabarwiły - od razu myłam zęby).

Ja po tygodniu zaczęłam już jeść wszystko, łącznie ze skórką od chleba i orzechami... A 5 dni po założeniu bolały mnie tylko jedynki, dwójki i trójki, więc wszystko kroiłam sobie na małe kawałki (ach te kanapki pokrojone na kwadraciki 2x2cm... )
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 20:03   #730
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Hollyhock Pokaż wiadomość
Polecam jeszcze serek wiejski, budynie, maczane w herbacie biszkopty, a do puree szpinak lub tarte buraczki (mnie nie zabarwiły - od razu myłam zęby).

Ja po tygodniu zaczęłam już jeść wszystko, łącznie ze skórką od chleba i orzechami... A 5 dni po założeniu bolały mnie tylko jedynki, dwójki i trójki, więc wszystko kroiłam sobie na małe kawałki (ach te kanapki pokrojone na kwadraciki 2x2cm... )
no takie jedzonko to wiem już się zaopatrzyam w jogurty ale jak przypadkiem dotknę przednich zębów językiem, dolnymi zębami lub jedzeniem to auć
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 20:38   #731
olix6
Raczkowanie
 
Avatar olix6
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 79
GG do olix6
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez girl-from-poland Pokaż wiadomość
na ostatniej wizycie zapytałam moją ortodontkę, dlaczego dziąsła "zeszły" az do zamkow ( z tylu). powiedziala, ze to normalne w aparcie, bo tak jakby puchna jak cos sie pod nie dostaje, tzn nic sie zlego nie dzieje w kazdym razie i to wroci do stanu normalnego po sciagnieciu. ak ssobie pomyslalam, ze to moze to samo?
Ja tak mam miedzy 6 a 7 Spuchlo mi dziaslo i drucik mi sie wbija w te opuchlizne :/
__________________
Szczęśliwa singielka

Aparatka od 3.02.2011
=>
olix6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-22, 20:52   #732
oska99
Rozeznanie
 
Avatar oska99
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 507
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

NatkaZzzz, w sumie to się dowiem wszystkiego od orto, nie będę snuła domysłów ale strasznie bym już chciała mieć górny aparat

mnie bolą dolne od 1 do 3 jak myję zęby ;/ czuje jakbym miała ciasno, ale dopiero się łuk wyrabia więc jeszcze pocierpie ..
__________________
Starania od 2015 r.
3x iui
2x ivf Artvimed
10.2019 Macierzyństwo - dr Mirocki lub Przybycień ?




Edytowane przez oska99
Czas edycji: 2011-05-22 o 21:16
oska99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 21:34   #733
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Ja już w środę mam pierwszą wizytę. Pytając się o dodatkowe koszty oprócz konsultacji, dowiedziałam się od pani w rejestracji, że wycisk kosztuje 200 zł, wydaje mi się to dość drogo. Ile Wy płaciłyście za wycisk?
__________________
Podpisz petycję przeciwko okrutnemu zabijaniu psów w celach konsumpcyjnych

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 21:37   #734
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Felaa Pokaż wiadomość
Ja już w środę mam pierwszą wizytę. Pytając się o dodatkowe koszty oprócz konsultacji, dowiedziałam się od pani w rejestracji, że wycisk kosztuje 200 zł, wydaje mi się to dość drogo. Ile Wy płaciłyście za wycisk?
100 za wizytę, a wycisk w ramach wizyty ale ja go nie dostałam do ręki a niektóre ponoć tak
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki




Edytowane przez Maliniarka
Czas edycji: 2011-05-22 o 21:41
Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 21:39   #735
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
100 za wizytę, a wycisk w ramach wizyty ale ja go nei dostałam do ręki a niektóre ponoć tak
No to u mnie 70 zł konsultacja + 200 zł wycisk, a czy go dostanę do ręki to nie wiem, dopiero się okaże.
__________________
Podpisz petycję przeciwko okrutnemu zabijaniu psów w celach konsumpcyjnych

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 21:46   #736
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

chyba ponowię pytanie bo nikt mi nie odp
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=710
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dół: 02.06.2011
WŁOSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy być lepsi niż jesteśmy..

ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 21:47   #737
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Felaa Pokaż wiadomość
No to u mnie 70 zł konsultacja + 200 zł wycisk, a czy go dostanę do ręki to nie wiem, dopiero się okaże.
no to dziwne, że tak drogo :x w sumie zrobić wycisk to żadna filozofia, to nie wiem niby za co tyle masz płacić

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

ejzii pamiętam, że ktoś pisał o paście BLANX anty osad
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 22:01   #738
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Co gabinet to niestety różne ceny Ja np płaciłam za wycisk i wstępną konsultację razem chyba 150 zł.

Co do kamienia to ja używam Elgydium Anti Plaque polecona przez ortodontę.

Co do tych dziąseł powiększonych to jest to chyba tzw przerost dziąseł i z tego co wiem nie jest to dobry objaw - aby tego uniknąć, należy masować dziąsła miękką szczoteczką, a najlepiej używać irygatora
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 22:11   #739
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Felaa Pokaż wiadomość
No to u mnie 70 zł konsultacja + 200 zł wycisk, a czy go dostanę do ręki to nie wiem, dopiero się okaże.
U mnie wyciski kosztowały 70zł (ale nie dostałam ich dla siebie), a pierwsza konsultacja 50zł. Później plan leczenia był trochę droższy - 100zł
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-22, 22:19   #740
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez oska99 Pokaż wiadomość
NatkaZzzz, nosiłaś wcześniej jakiegos hassa albo hyraxa? każdy takie coś będzie miał ? bo ja mam hassa i pewnie też to będę miała na podtrzymanie efektu poszerzania szczenki
my chyba będziemy miały łuk podniebny na podtrzymanie troche podobne ale troche inne hehehehe



Cytat:
Napisane przez Hollyhock Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,
Mogę się dołączyć? Miło tu u Was
Od 11 maja mam aparat na górnych zębach. Czeka mnie jeszcze dolny jesienią i goshgarian na górę (nie wiem jeszcze kiedy)
a co to jest?


Cytat:
Napisane przez Hollyhock Pokaż wiadomość
Polecam jeszcze serek wiejski, budynie, maczane w herbacie biszkopty, a do puree szpinak lub tarte buraczki (mnie nie zabarwiły - od razu myłam zęby).

Ja po tygodniu zaczęłam już jeść wszystko, łącznie ze skórką od chleba i orzechami... A 5 dni po założeniu bolały mnie tylko jedynki, dwójki i trójki, więc wszystko kroiłam sobie na małe kawałki (ach te kanapki pokrojone na kwadraciki 2x2cm... )

ooo ja jadłam na początku jako przysmak kruche ciasteczka z kawalkami czekolady maczane w cappucino.. . rewelacja!

i tez na poczatku sobie kroiłam wszystko na kawałeczki a teraz... w całośći hahaahah ale orzechy nawet takie malutkie kawałeczki jak są w michałkach to... no malutkie przeszkody .. ale i tak jem michałki




ja za wizytę z wyciskami 150 zl ale nie wiem czy je dostane, za zwykłą 100.
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy

Edytowane przez ajeva
Czas edycji: 2011-05-22 o 22:21
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 22:29   #741
oska99
Rozeznanie
 
Avatar oska99
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 507
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
my chyba będziemy miały łuk podniebny na podtrzymanie troche podobne ale troche inne hehehehe
hehe faktycznie, pisały już dziewczyny o tym

ja za wizytę, za wyciski i plan leczenia zapłaciłam 350zł, ale to już wszystko było liczone jako pierwsza rata za aparat bo podjęłam u nich leczenie
__________________
Starania od 2015 r.
3x iui
2x ivf Artvimed
10.2019 Macierzyństwo - dr Mirocki lub Przybycień ?



oska99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 00:43   #742
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Ja za wyciski placilam 30zl, robilam je u orto, ktora nie podjela sie mojego leczenia. WIec juz u mojej wlasciwej orto nie musialam nic placic za to. Pierwsza wizyta byla za darmo, a trwala dobra godzine, placilam 2500zl i w tym byl plan leczenia, zakladanie i aparat

Co do dzasla to zaczelo mi sie to wczoraj, to nie boli, tylko przy myciu zebow, ale mam opuchniete caly czas. Szalwii nie mam, mam tylko ta masc na zapalenie dziasel z szalwii, bede tym smarowac. Jak mi nie przejdzie to oczywiscie powiem o tym orto za tydzien w poniedzialek na wizycie. Wczesniej nie moge, bo mieszkam za granica i nie mam jak isc do dentysty A wogole to nie jest takie straszne, zeby nie moglo poczekac (przynajmniej na razie), nie boli jak nie dotykam, czy jak jem.
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 05:43   #743
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
Ja za wyciski placilam 30zl, robilam je u orto, ktora nie podjela sie mojego leczenia. WIec juz u mojej wlasciwej orto nie musialam nic placic za to. Pierwsza wizyta byla za darmo, a trwala dobra godzine, placilam 2500zl i w tym byl plan leczenia, zakladanie i aparat

Co do dzasla to zaczelo mi sie to wczoraj, to nie boli, tylko przy myciu zebow, ale mam opuchniete caly czas. Szalwii nie mam, mam tylko ta masc na zapalenie dziasel z szalwii, bede tym smarowac. Jak mi nie przejdzie to oczywiscie powiem o tym orto za tydzien w poniedzialek na wizycie. Wczesniej nie moge, bo mieszkam za granica i nie mam jak isc do dentysty A wogole to nie jest takie straszne, zeby nie moglo poczekac (przynajmniej na razie), nie boli jak nie dotykam, czy jak jem.
mozna wiedziec dlaczego?
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 12:34   #744
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez ajeva Pokaż wiadomość
a co to jest?
jakiś rodzaj łuku podniebiennego
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 12:42   #745
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

gugle obrazki i widać co to jest
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 12:52   #746
Adaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Adaa_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 590
GG do Adaa_
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Felaa Pokaż wiadomość
Ja już w środę mam pierwszą wizytę. Pytając się o dodatkowe koszty oprócz konsultacji, dowiedziałam się od pani w rejestracji, że wycisk kosztuje 200 zł, wydaje mi się to dość drogo. Ile Wy płaciłyście za wycisk?
nic a wizyta 50 zł w ogóle cały cas mam po 50 jak dojdzie doł to 100 będę mieć
__________________
Pamiętaj o tym: jak jesteś w piekle, tylko diabeł może ci pomóc.



Aparatka:

Góra-21.09.10r
Dół-16.06.11r



Dbam o włosy
Adaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 13:47   #747
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
mozna wiedziec dlaczego?
Bo mam problemy z zuchwa. Caly czas mi cos tam przeskakuje i mnie boli jak gryze cos bardzo twardego. I bylam u specjalisty od tego i on napisal do orto notke, ze moge wyrwac zeby (musialam czworki) ale aby nie obnizac i nie podwyzszac stanu zebow (co jest bez sensu, bo zawsze sie tak dzieje przy wyrwaniu), no i ta orto sie nie zgodzila mnie leczyc bo sie bala. Ale to nawet i dobrze, bo byla tak niekompetentna, ze nawet nie raczyla mi tego osobiscie powiedziec tylko przez asystentke, wogole leczyla ona moja siostre i ona tez niezadowolona byla. Bylam jeszcze raz u tego specjalisty i napisal notke do tej nowej orto, ze spokojnie moge wyrywac zeby i jakby co to zawsze moge do niego isc o porade jakby mnie zaczelo bolec etc. a tak na prawde to od zalozenia aparatu jest lepiej bo juz mi tak nie przeskakuje zuchwa za kazdym razem jak ziewam.
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 16:57   #748
zofija141
Przyczajenie
 
Avatar zofija141
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 15
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

A ja mam pytanie..
Czy orto może mi na jednej wizycie zrobić wyciski i założyć aparat bo tak się boję ortodontów że jakoś pominęłam ten fakt kiedy ona mi mówiła co będzie mi robić...?
zofija141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 16:59   #749
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez zofija141 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie..
Czy orto może mi na jednej wizycie zrobić wyciski i założyć aparat bo tak się boję ortodontów że jakoś pominęłam ten fakt kiedy ona mi mówiła co będzie mi robić...?
Ona robi wycisk po to aby ustalić plan leczenia, musi mieć chwilę czasu na zastanowienie co ma zrobić. Więc tak nie można. Dopiero po wyciskach powie też czy np musisz usuwac zęby
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 17:04   #750
zofija141
Przyczajenie
 
Avatar zofija141
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 15
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Właśnie nie ustali dopiero po wycisku bo przed tą wizytą idę na wyrwanie 2 górnych 4.
zofija141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:58.