Studiować filologię angielską... - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-01, 14:59   #4621
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
Eirenn - http://www.angli.uw.edu.pl/index.php...isterskie.html tu są seminaria i moim (i wielu moich znajomych również) te seminaria to dno i metr mułu, najwięcej jest metodycznych ale zachęcam do zerknięcia. myślę o tym tłumaczeniowym z zakładu brytyjskiej.
Ale sobie Gołębiowski opis ułożył...
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 15:02   #4622
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez sashka8 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy istnieje na Wizażu wątek o studiach podyplomowych z tłumaczeń? Jakoś nie mogę niczego konkretnego znaleźć.

A może któraś z Was robiła taką podyplomówkę? Interesują mnie głównie studia dla tłumaczy na UJ w Katedrze UNESCO.
Szczerze to nie widziałam takiego watku. Ale można jeszcze oblukać w wyszukiwarce.
__________________
Uzależniona od wizażu
Niepoprawna optymistka
Ćwiczę z XHIT, Mel B i Jillian
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 16:19   #4623
sashka8
Raczkowanie
 
Avatar sashka8
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Celestia Pokaż wiadomość
Szczerze to nie widziałam takiego watku. Ale można jeszcze oblukać w wyszukiwarce.
Szukałam, ale bez rezultatu. :/
__________________

sashka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 13:33   #4624
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Studiować filologię angielską...

Wie ktoś może czy wystarczy tylko licencjat z profilem nauczycielskim a magister z innym profilem np. językoznawczym czy translatorskim do uczenia w szkole? Czy lepiej na magisterkę też iść dalej na prfil nauczycielski?
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 16:34   #4625
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 587
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Apelly Pokaż wiadomość
Wie ktoś może czy wystarczy tylko licencjat z profilem nauczycielskim a magister z innym profilem np. językoznawczym czy translatorskim do uczenia w szkole? Czy lepiej na magisterkę też iść dalej na prfil nauczycielski?
Jeśli masz licencjat z nauczycielskiej, a magistra np. z translatoryki to możesz uczyć w podstawówce i gimnazjum
Tak mi się przynajmniej wydaje
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 18:54   #4626
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Hollyhock Pokaż wiadomość
Ale sobie Gołębiowski opis ułożył...
ja go zapamiętałam jako nieprzeciętnie negatywnego i z wielkim ego na dodatek :/
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 17:16   #4627
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Studiować filologię angielską...

[1=4ac7eae5f92dfa622d89f02 4e559f952d8de277a_657b977 4600aa;27888920]Jeśli masz licencjat z nauczycielskiej, a magistra np. z translatoryki to możesz uczyć w podstawówce i gimnazjum
Tak mi się przynajmniej wydaje[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Apelly Pokaż wiadomość
Wie ktoś może czy wystarczy tylko licencjat z profilem nauczycielskim a magister z innym profilem np. językoznawczym czy translatorskim do uczenia w szkole? Czy lepiej na magisterkę też iść dalej na prfil nauczycielski?
Z tego co ja wiem, to wymagane jest zdobycie uprawnień nauczycielskich, nie trzeba specjalnie być na seminarium nauczycielskim. To zależy od uczelni w jaki sposób uprawnienia nauczycielskie można na niej zdobyć.

A co do tego gdzie można uczyć - po licencjacie w podstawówce i gimnazjum, po mgr w liceum. W obu przypadkach trzeba mieć uprawnienia nauczycielskie.
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-03, 17:35   #4628
kwiatuszek10031989
Wtajemniczenie
 
Avatar kwiatuszek10031989
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 055
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Apelly Pokaż wiadomość
Wie ktoś może czy wystarczy tylko licencjat z profilem nauczycielskim a magister z innym profilem np. językoznawczym czy translatorskim do uczenia w szkole? Czy lepiej na magisterkę też iść dalej na prfil nauczycielski?
Niestety ale z tego co wiem to żeby uczyć w szkole trzeba mieć skończony albo kurs pedagogiczny uprawniający do nauczania w szkole podstawowej i gimnazjum albo studia magisterskie z profilem nauczycielskim albo magisterka z pedagogiki... Ja robiłam kurs pedagogiczny podczas studiów licencjackich i teraz nie mając jeszcze magisterki mogłabym już uczyć w przedszkolu, szkole podstawowej albo gimnazjum, a żeby uczyć w liceum muszę mieć magisterkę, którą od października zacznę oczywiście na filologii angielskiej
__________________
Razem


kwiatuszek10031989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 20:42   #4629
upper
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11
Dot.: Studiować filologię angielską...

W moim liceum języka niemieckiego uczył nauczyciel, który skończył tylko 3 lata. Tak samo było z nauczycielem języka angielskiego... Nauczyciel był zaledwie 4 lata starszy od swoich uczniów, często go mylono z uczniem

Edytowane przez upper
Czas edycji: 2011-07-03 o 22:32
upper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 21:49   #4630
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Studiować filologię angielską...

Aha, dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Chyba bezpieczniej będzie jak rzeczywiście dalej będę kontynuować dotychczasową ścieżkę nauczycielską :P
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 22:45   #4631
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Studiować filologię angielską...

Aby uczyć w jakiejkolwiek szkole (również w liceum) trzeba mieć uprawnienia nauczyciela, licencjat wystarczy. Wiem, bo studiuję w NKJO i po 3 latach zdobywam uprawnienia nauczyciela plus licencjat. Nieprawdą jest że aby uczyć w liceum trzeba mieć tytuł mgr lub być w trakcie robienia go.
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016

Edytowane przez little.b.blue
Czas edycji: 2011-07-03 o 22:49
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-04, 08:38   #4632
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: Studiować filologię angielską...

Na pewno nie powinno tak być, żeby ktoś po licencjacie uczył wyżej niż w gimnazjum. Fakt jest jednak taki, że to od dyrekcji zależy kogo sobie zatrudnią i nikt w to później nie ingeruje. Znam przypadek, gdzie dyrektorka w państwowej podstawówce zatrudniła swoją synową do nauki jęz. ang. bez żadnych studiów, tylko po maturze. Jest jednak wiele liceów, gdzie na pewno nie wezmą do pracy kogoś po licencjacie.
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 09:09   #4633
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Hortencja Pokaż wiadomość
Na pewno nie powinno tak być, żeby ktoś po licencjacie uczył wyżej niż w gimnazjum. Fakt jest jednak taki, że to od dyrekcji zależy kogo sobie zatrudnią i nikt w to później nie ingeruje. Znam przypadek, gdzie dyrektorka w państwowej podstawówce zatrudniła swoją synową do nauki jęz. ang. bez żadnych studiów, tylko po maturze. Jest jednak wiele liceów, gdzie na pewno nie wezmą do pracy kogoś po licencjacie.
Najczęściej jest tak, że dyrektorzy zatrudniają kogoś z licencjatem pod warunkiem, że w tym samym czasie ta osoba robi mgr. Znam bardzo wiele takich przypadków. Sama jestem właśnie tak zatrudniona.
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 09:12   #4634
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Hortencja Pokaż wiadomość
Na pewno nie powinno tak być, żeby ktoś po licencjacie uczył wyżej niż w gimnazjum. Fakt jest jednak taki, że to od dyrekcji zależy kogo sobie zatrudnią i nikt w to później nie ingeruje. Znam przypadek, gdzie dyrektorka w państwowej podstawówce zatrudniła swoją synową do nauki jęz. ang. bez żadnych studiów, tylko po maturze. Jest jednak wiele liceów, gdzie na pewno nie wezmą do pracy kogoś po licencjacie.

Jeśli ktoś przez te 3 lata licencjatu miał odpowiednie przygotowanie metodyczne to ja nie widzę powodów dlaczego nie powinien uczyć wyżej niż w gimnazjum. Przykładem są właśnie filologie w Nauczycielskich Kolegiach Języków Obcych, co innego jeśli chodzi o "zwykłą" filologię, bez przygotowania stricte nauczycielskiego.
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 09:13   #4635
upper
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Hortencja Pokaż wiadomość
Na pewno nie powinno tak być, żeby ktoś po licencjacie uczył wyżej niż w gimnazjum. Fakt jest jednak taki, że to od dyrekcji zależy kogo sobie zatrudnią i nikt w to później nie ingeruje. Znam przypadek, gdzie dyrektorka w państwowej podstawówce zatrudniła swoją synową do nauki jęz. ang. bez żadnych studiów, tylko po maturze. Jest jednak wiele liceów, gdzie na pewno nie wezmą do pracy kogoś po licencjacie.
"Nie powinno", a "jak jest" to dwie odmienne sprawy. To musiał być ekstremalny przypadek. Kiedyś czytałam że w takim przypadku trzeba uzyskać zgodę kuratorium
upper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 15:36   #4636
suzyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 248
Dot.: Studiować filologię angielską...

Własnie stoję przed dylematem jakie studia wybrać. Od zawsze lubiłam się uczyć angielskiego, nigdy nie sprawial mi żadnych kłopotów i tylko z nim wiązałam przyszłość. Jednak teraz wybór nie jest taki prosty. Wiele osób odradza mi to i sugeruje jakiś "konkretniejszy" kierunek najlepiej na politechnice. Dużo ludzi mówi że teraz język ang. prawie każdy zna i z samą filologią ciężko znaleźć pracę. I teraz mam mętlik w głowie. Złożylam podania na logistykę na uniwersytecie, filologię ang, ZiIP i inżynierię bezpieczenstwa na politechnice. Prawdopodobnie wszędzie się dostane no ale co dalej...
suzyyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 20:29   #4637
upper
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez suzyyy Pokaż wiadomość
Dużo ludzi mówi że teraz język ang. prawie każdy zna i z samą filologią ciężko znaleźć pracę.
Zna, ale pytanie, na jakim poziomie? Matury podstawowej?
upper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 21:04   #4638
allmyloving
ninja
 
Avatar allmyloving
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: A foxhole somewhere in Bastogne
Wiadomości: 109
Dot.: Studiować filologię angielską...

.

Edytowane przez allmyloving
Czas edycji: 2011-07-05 o 10:14 Powód: post zdublowany
allmyloving jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 21:27   #4639
allmyloving
ninja
 
Avatar allmyloving
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: A foxhole somewhere in Bastogne
Wiadomości: 109
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez suzyyy Pokaż wiadomość
Własnie stoję przed dylematem jakie studia wybrać. Od zawsze lubiłam się uczyć angielskiego, nigdy nie sprawial mi żadnych kłopotów i tylko z nim wiązałam przyszłość. Jednak teraz wybór nie jest taki prosty. Wiele osób odradza mi to i sugeruje jakiś "konkretniejszy" kierunek najlepiej na politechnice. Dużo ludzi mówi że teraz język ang. prawie każdy zna i z samą filologią ciężko znaleźć pracę. I teraz mam mętlik w głowie. Złożylam podania na logistykę na uniwersytecie, filologię ang, ZiIP i inżynierię bezpieczenstwa na politechnice. Prawdopodobnie wszędzie się dostane no ale co dalej...
Przed momentem napisałam esej w odpowiedzi na ten post, ale zniknął w dziwnych okolicznościach...

No to jeszcze raz... Uważam, że sprowadzanie filologii do rangi kierunku, który nie daje przyszłości, po którym nie ma pracy i jest ogólnie nieprzydatny jest niepoważne i przesadzone. Mocno przesadzone.

Nie widzę sensu w porzucaniu tego co się lubi na rzecz pójścia na jakiś kierunek który daje (myślę, że złudny) obraz łatwego znalezienia pracy po nim.
Dzisiaj bez determinacji i nieustannej woli rozwijania się i zdobywania nowych doświadczeń trudno jest się odnaleźć na rynku pracy.

W dobie wyścigu szczurów po prostu nie można osiąść na laurach i zachowywać się w sposób "co to nie ja" bo to nigdzie nas nie zaprowadzi.

A z pracą jest tak: nie od razu Rzym zbudowano, więc analogicznie nikt nie przyjmie nas od razu na stanowisko tego przysłowiowego "kierownika"...


To, gdzie pójdziesz powinno być Twoją własną, porządnie przemyślaną decyzją. I nie sugeruj się tym, co mówią inni. A przynajmniej nie do końca. Nie ma kierunku, który nie dawałby perspektyw na przyszłość.

Na pewno jesteś zdolną dziewczyną (jak wszystkie tutaj obecne, czyż nie? ) i poradzisz sobie zarówno na studiach jak i w dalszym, poważnym, dorosłym życiu.

A tak a propos, w pewnej chwili miałam ten sam problem (co prawda na Politechnikę nijak się nie nadaję, mimo że będąc młodszą byłam zdeterminowana studiować informatykę... ale życie potoczyło się inaczej ). Ale teraz, gdy przyszło mi się rejestrować na studia wybrałam filologię angielską. I jestem przekonana, że nie będę tego żałować.


Huh, no to tyle na dzisiaj...

Edytowane przez allmyloving
Czas edycji: 2011-07-05 o 10:18
allmyloving jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-04, 21:55   #4640
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: Studiować filologię angielską...

Wszyscy w Polsce znają język polski, jak to jest, że nie wycofano jeszcze kierunku filologia polska???
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 22:10   #4641
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez upper Pokaż wiadomość
Zna, ale pytanie, na jakim poziomie? Matury podstawowej?
I can has cheeseburger, oto na jakim poziomie

Cytat:
Napisane przez Hortencja Pokaż wiadomość
Wszyscy w Polsce znają język polski, jak to jest, że nie wycofano jeszcze kierunku filologia polska???
hehe znają? a nagminne problemy z łączliwością, z myleniem mianownika i biernika?

Cytat:
Napisane przez suzyyy Pokaż wiadomość
Własnie stoję przed dylematem jakie studia wybrać. Od zawsze lubiłam się uczyć angielskiego, nigdy nie sprawial mi żadnych kłopotów i tylko z nim wiązałam przyszłość. Jednak teraz wybór nie jest taki prosty. Wiele osób odradza mi to i sugeruje jakiś "konkretniejszy" kierunek najlepiej na politechnice. Dużo ludzi mówi że teraz język ang. prawie każdy zna i z samą filologią ciężko znaleźć pracę. I teraz mam mętlik w głowie. Złożylam podania na logistykę na uniwersytecie, filologię ang, ZiIP i inżynierię bezpieczenstwa na politechnice. Prawdopodobnie wszędzie się dostane no ale co dalej...
wzruszyła mnie Twoja historia



szkoda tylko, że u mojego TŻta w wielkiej firmie na stanowiskach kierowniczych (wyjątkiem jest HR) i w jakiś 3/4 niższych zajmują faceci a jego kierunek kończy też relatywnie dużo koleżanek, które nie są głupsze ani gorzej wykształcone, a mimo to jakoś ich w branży prawie nie uświadczysz. więc nie ma się co się tak podniecać politechniką
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 22:26   #4642
allmyloving
ninja
 
Avatar allmyloving
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: A foxhole somewhere in Bastogne
Wiadomości: 109
Dot.: Studiować filologię angielską...

Hej, dlaczego jesteś dla autorki tamtego postu... nieprzyjemna?

Sama nie zastanawiałaś nad tym co masz wybrać? Tak od razu wiedziałaś?
Ona tylko chciała zasięgnąć opinii innych i tego jak to widzą. Kpiny są tu zbędne.
allmyloving jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 22:37   #4643
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Hortencja Pokaż wiadomość
Wszyscy w Polsce znają język polski, jak to jest, że nie wycofano jeszcze kierunku filologia polska???
a) są pasjonaci (a raczej fanatycy) literatury polskiej;
b) są ambitne osoby pragnace w przyszlosci nauczac naszego ojczystego jezyka (tzn chca miec stopień, a nie tylko kurs pedagogiczny z podstawowa wiedze ze szkoly sredniej);
c) mamy baaaaardzo wielu wyksztalconych ludzi, ktorzy z latwoscia dostaja prace na uniwersytetach, czyli w skrocie - zapotrzebowanie pokrywa się z 'siłą roboczą' .

kółko się zamyka
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 22:44   #4644
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez allmyloving Pokaż wiadomość
Hej, dlaczego jesteś dla autorki tamtego postu... nieprzyjemna?

Sama nie zastanawiałaś nad tym co masz wybrać? Tak od razu wiedziałaś?
Ona tylko chciała zasięgnąć opinii innych i tego jak to widzą. Kpiny są tu zbędne.
jeżeli Cię to razi, to zgłoś posta, bożesztymój. czyżby słodkopierdzenie i poprawność polityczna wkraczały już nawet na nasz wątek? jeśli tak, to ja się ewakuuję.
tak, od razu wiedziałam. i na pewno nie robiłam z tego melodramatu, którego świadkiem był cały wizaż... wiedziałam na co chcę iść, dobrze zdałam maturę, dostałam się na obydwa kierunki, poszłam na jeden z nich, po roku poszłam również na drugi i oto jestem. no ale wychodzi na to, że sprecyzowane plany i nie robienie z siebie drama queen jest obecnie nie w modzie? no ale patrząc na wyniki tegorocznej matury (i ilość niezdanych) trudno się dziwić...
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 23:01   #4645
allmyloving
ninja
 
Avatar allmyloving
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: A foxhole somewhere in Bastogne
Wiadomości: 109
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
jeżeli Cię to razi, to zgłoś posta, bożesztymój. czyżby słodkopierdzenie i poprawność polityczna wkraczały już nawet na nasz wątek?
Nie mam najmniejszego zamiaru go zgłaszać, po prostu wydało mi się to niezbyt miłą odpowiedzią.

Cytat:
no ale patrząc na wyniki tegorocznej matury (i ilość niezdanych) trudno się dziwić...
Natomiast co się tyczy matury, to tak wysoki odsetek niezdanych może wskazywać na:
1) Fakt, że nie należała ona do najłatwiejszych - w porównaniu do tego, co było w latach poprzednich.
lub
2) Ludzie po prostu stwierdzili, że egzamin dojrzałości to nic takiego i postanowili go sobie zwyczajnie odpuścić olewając naukę w liceum. (Co koniec końców okazało się celnym strzałem w kolano.)

Cytat:
sprecyzowane plany i nie robienie z siebie drama queen jest obecnie nie w modzie?
Tego nie wiem, może tak, a może nie. Sama też mam już sprecyzowany plan i teraz zamierzam go realizować krok po kroku tak jak zrobiłam to zaczynając liceum, ale zaakceptuj to, że każdy z nas jest tylko człowiekiem i nawet tym najlepszym zdarza się mieć wątpliwości i szukać rady u innych.

Edytowane przez allmyloving
Czas edycji: 2011-07-04 o 23:02
allmyloving jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 23:20   #4646
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
a) są pasjonaci (a raczej fanatycy) literatury polskiej;
b) są ambitne osoby pragnace w przyszlosci nauczac naszego ojczystego jezyka (tzn chca miec stopień, a nie tylko kurs pedagogiczny z podstawowa wiedze ze szkoly sredniej);
c) mamy baaaaardzo wielu wyksztalconych ludzi, ktorzy z latwoscia dostaja prace na uniwersytetach, czyli w skrocie - zapotrzebowanie pokrywa się z 'siłą roboczą' .

kółko się zamyka
No i...?
To była ironia, a ty mi tu z listą a b c wyskakujesz.
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 23:39   #4647
allmyloving
ninja
 
Avatar allmyloving
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: A foxhole somewhere in Bastogne
Wiadomości: 109
Dot.: Studiować filologię angielską...

Dziewczyny, chyba niektóre z nas wstały wczoraj lewą nogą (włączając mnie)... Może dajmy już spokój, bo inaczej niedługo się pozagryzamy.

Śpijcie dobrze...
allmyloving jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 06:59   #4648
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Hortencja Pokaż wiadomość
No i...?
To była ironia, a ty mi tu z listą a b c wyskakujesz.

ode mnie komentarz w załączniku w ogóle coś mało odczuwa się w tym roku sezon ogórkowy, aż to się wydaje mocno dziwne i podejrzane
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7602_f0fe_480.jpg (47,0 KB, 20 załadowań)
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 09:24   #4649
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 314
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez allmyloving Pokaż wiadomość
Tego nie wiem, może tak, a może nie. Sama też mam już sprecyzowany plan i teraz zamierzam go realizować krok po kroku tak jak zrobiłam to zaczynając liceum, ale zaakceptuj to, że każdy z nas jest tylko człowiekiem i nawet tym najlepszym zdarza się mieć wątpliwości i szukać rady u innych.
Ale nie uważasz, że trzeba być mistrzem braku obiektywizmu albo braku taktu (zależnie od intencji), prosząc o pomoc w wyborze studiów anglistki, używając jako argumentu stwierdzenia, że ich kierunek jest mało przyszłościowy?

Czego ona oczekuje? Że powiemy: "Ależ skąd, przyszłościowy!" (bo same go wybrałyśmy pełne nadziei), czy: "Oczywiście, że nieprzyszłościowy!" (bo jesteśmy pasjonatkami, które poszły na angli z myślą, że pracy i tak nie będzie, to sobie chociaż postudujemy coś, co nas interesuje), czy że może po prostu zamkniemy się w sobie i zaczniemy chlipać, bo po 4 latach nauki nagle po przeczytaniu tego posta zdałyśmy sobie sprawę, że nie ma przed nami przyszłości, po czym ochoczo rzucimy te studia i złożymy podanie na polibudę?

Niestety, kółko wzajemnej adoracji na tym wątku nie ma racji bytu. Od dylematów związanych z wyborem kierunku studiów są inne wątki na wizażu, jest chyba nawet zbiorczy. Tam siedzą dziewczyny, które mają ochotę analizować czyjeś życiowe problemy. Tu odpowiadamy chętnie, ale na konkretne pytania. Wystarczyło zadać dwa: czy jesteście wciąż zadowolone z wyboru kierunku studiów i czy pracujecie w zawodzie (odpowiedzi zresztą na któreżto pytania bez problemu można odnaleźć choćby 2-3 strony wcześniej). A najłatwiej byłoby przejrzeć strony kuratorium oświaty i np. gazetapraca.pl w poszukiwaniu ofert pracy dla osób po anglistyce. Nie zamykając się wyłącznie na profesję nauczyciela i tłumacza.

I tak nie podejmiemy za co poniektórych decyzji. A nie jesteśmy typami osób, które głaszczą po główkach, ot i tyle.

Edytowane przez 025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092
Czas edycji: 2011-07-05 o 09:29
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 09:26   #4650
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Studiować filologię angielską...

Eirenn - napisała wszystko w temacie
__________________
Uzależniona od wizażu
Niepoprawna optymistka
Ćwiczę z XHIT, Mel B i Jillian
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:15.