Studiować filologię angielską... - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-20, 08:40   #4861
kokieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 281
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez iamcookie Pokaż wiadomość
Dziewczyny! mam mały dylemat. Zaczynam studia od października. Dostałam się na dwa kierunki na dwie różne uczelnie i złożyłam oba komplety dokumentów :P jeden komplet właśnie - na filologię angielską, a drugi - na ekonomii. Myślę nad tym i zastanawiam się już dłuższy czas co wybrać, ale nie mogę się zdecydować. Z jednej strony bliższa mi jest FA, bardzo lubię angielski i zawsze chciałam ją studiować. Z drugiej- boję się, że jest teraz tylu filologów i o pracę będzie coraz trudniej, bo, tak jak jest mowa, coraz mniej dzieciaków się rodzi i nie potrzeba aż tylu nauczycieli, jest już dużo absolwentów tego kierunku czekających na miejsca pracy. Drugi kierunek na jaki się dostałam- ekonomia, jest na uczelni technicznej, która ma bardzo dobrą renomę i myślę, że raczej po jej ukończeniu nie miałabym problemów z pracą, jeśli dodatkowo zrobiłabym sobie certyfikaty z języka obcego. Z drugiej strony wiem, że będzie mi to ciężej wchodzić do głowy, ponieważ nie interesuje się ekonomią tak bardzo, jak językiem. No i teraz nie wiem, co robić. Czy "kierować się sercem czy rozumem"? z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedź.

Jeśli myślisz o nauczaniu po FA to nie powinnaś mieć problemów ze znalezieniem pracy - na lektorów jest zapotrzebowanie, przynajmniej w moim mieście. Wiem, bo dzwonią do mnie szkoły językowe znajdując mnie w ogłoszeniach o korepetycje.

Ale nie ukrywam, że po ekonomii masz większą szansę znaleźć pracę. Sama po filologii uciekłam na finanse. Na ekonomicznych kierunkach nauczają business english i przeważnie po egzaminie dostaje się certyfikat.

Mówisz, że język Ci szybciej wchodzi do głowy. A co z historią, staroangielskim i literaturą? Bo głównie to jest na filologii
kokieta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 09:48   #4862
mrs bloom
Raczkowanie
 
Avatar mrs bloom
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 30
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez iamcookie Pokaż wiadomość
Dziewczyny! mam mały dylemat. Zaczynam studia od października. Dostałam się na dwa kierunki na dwie różne uczelnie i złożyłam oba komplety dokumentów :P jeden komplet właśnie - na filologię angielską, a drugi - na ekonomii. Myślę nad tym i zastanawiam się już dłuższy czas co wybrać, ale nie mogę się zdecydować. Z jednej strony bliższa mi jest FA, bardzo lubię angielski i zawsze chciałam ją studiować. Z drugiej- boję się, że jest teraz tylu filologów i o pracę będzie coraz trudniej, bo, tak jak jest mowa, coraz mniej dzieciaków się rodzi i nie potrzeba aż tylu nauczycieli, jest już dużo absolwentów tego kierunku czekających na miejsca pracy. Drugi kierunek na jaki się dostałam- ekonomia, jest na uczelni technicznej, która ma bardzo dobrą renomę i myślę, że raczej po jej ukończeniu nie miałabym problemów z pracą, jeśli dodatkowo zrobiłabym sobie certyfikaty z języka obcego. Z drugiej strony wiem, że będzie mi to ciężej wchodzić do głowy, ponieważ nie interesuje się ekonomią tak bardzo, jak językiem. No i teraz nie wiem, co robić. Czy "kierować się sercem czy rozumem"? z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedź.
Filologia angielska to nie tylko praktyczna nauka języka, ale także historia literatury ang. i amerykańskiej, historia tychże krajów. My na UZ mieliśmy jeszcze realioznawstwo brytyjskie i amerykańskie, kulturę amerykańską i brytyjską, historię filozofii, wstęp do teorii literatury, łacinę, lektorat z innego jezyka obcego. Jeżeli od zawsze chciałaś studiować FA i nie przeraziły Cię te powyższe przedmioty, to idź na filologię. Z drugiej strony jeśli nie boisz się matmy to idź na ekonomię, a dodatkowo zrób sobie certyfikat z ang. np. CAE.
Niestety sama musisz zdecydowować i to na dodatek w trybie ekspresowym.
mrs bloom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 13:13   #4863
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Studiować filologię angielską...

[1=4ac7eae5f92dfa622d89f02 4e559f952d8de277a_657b977 4600aa;29498617]
Dziewczyny, wiecie może ile nauczyciel dostaje pieniędzy za praktykanta? Czy może każda uczelnia ma swoje stawki ?
Tak z ciekawości pytam[/QUOTE]
To chyba zależy od uczelni. Nuaczycielka u której teraz mam praktyki dostała rok temu 27zł za praktykanta z jakiegoś kolegium
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 20:22   #4864
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 587
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Hollyhock Pokaż wiadomość
To chyba zależy od uczelni. Nuaczycielka u której teraz mam praktyki dostała rok temu 27zł za praktykanta z jakiegoś kolegium
No co Ty myślałam, że więcej...
Dzięki za odpowedź

Edytowane przez 4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa
Czas edycji: 2011-09-20 o 20:23
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 21:58   #4865
nata_sha
Raczkowanie
 
Avatar nata_sha
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 130
Dot.: Studiować filologię angielską...

Pomocy!

do tej pory dawałam korki tylko dzieciom, natomiast w czwartek mam rozpocząć konwersacje z os. dorosłą. nigdy nie chodziłam na tego typu zajęcia i jakoś nie wyobrażam sobie o czym gadać przez godz... jak to powinno wyglądać? jakieś pomysły? proszęęęę
nata_sha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 22:24   #4866
esle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4
Dot.: Studiować filologię angielską...

Nata_sha - możesz przejrzeć przed lekcją nagłówki gazet, pogadać o tym, co się dzieje na świecie. Spróbuj trafić w zainteresowania drugiej osoby - będzie więcej mówić, przez co twoj apraca stanie się łatwiejsza (no ale może ta strategia dopiero po paru spotkaniach =) )

O filmach, ulubionych i ostatnio widzianych (opisz, podobał się, nie, czemu, aktorzy - gdzie jescze graja). Cała tam seria.

Generalnie ja przygotowuje 3, 4 tematy na 1 h. Trzymam sie ich, staram sie budować wokół nich konwersacje. Moze starcvzyć 1 albo 2, ale dobrze mieć coś w zanadrzu Jak się nie klei, zmienic.

Ja tam zawsze wchodząc, komentuję pogodę... i jakoś idzie. Powodzenia!
esle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 22:25   #4867
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Studiować filologię angielską...

[1=4ac7eae5f92dfa622d89f02 4e559f952d8de277a_657b977 4600aa;29498617]
Dziewczyny, wiecie może ile nauczyciel dostaje pieniędzy za praktykanta? Czy może każda uczelnia ma swoje stawki ?
Tak z ciekawości pytam[/QUOTE]

Prawodpodobnie zależy to od uczelni; jeśli się nie mylę, to mój opiekun dostawał 'za mnie' 80zł za tydzień...
(studiuję lingwistykę, ale to przecież podobne... )
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-20, 22:58   #4868
blackberry456
Zadomowienie
 
Avatar blackberry456
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez iamcookie Pokaż wiadomość
Dziewczyny! mam mały dylemat. Zaczynam studia od października. Dostałam się na dwa kierunki na dwie różne uczelnie i złożyłam oba komplety dokumentów :P jeden komplet właśnie - na filologię angielską, a drugi - na ekonomii. Myślę nad tym i zastanawiam się już dłuższy czas co wybrać, ale nie mogę się zdecydować. Z jednej strony bliższa mi jest FA, bardzo lubię angielski i zawsze chciałam ją studiować. Z drugiej- boję się, że jest teraz tylu filologów i o pracę będzie coraz trudniej, bo, tak jak jest mowa, coraz mniej dzieciaków się rodzi i nie potrzeba aż tylu nauczycieli, jest już dużo absolwentów tego kierunku czekających na miejsca pracy. Drugi kierunek na jaki się dostałam- ekonomia, jest na uczelni technicznej, która ma bardzo dobrą renomę i myślę, że raczej po jej ukończeniu nie miałabym problemów z pracą, jeśli dodatkowo zrobiłabym sobie certyfikaty z języka obcego. Z drugiej strony wiem, że będzie mi to ciężej wchodzić do głowy, ponieważ nie interesuje się ekonomią tak bardzo, jak językiem. No i teraz nie wiem, co robić. Czy "kierować się sercem czy rozumem"? z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedź.
ja się zgodze z tym, że to zbyt poważna decyzja, zebys się sugerowala naszymi opiniami ale co do pogrubionego, to ja bym radzila: serce! Jesli robisz cos co lubisz, robisz to z przekonaniem - to nawet jak sie ''ciezko'' na rynku to i tak znajdziesz robote chociaz ekonomia + certyfikat z jezyka tez daje duuzo mozliwosc, takze tak czy inaczej bedzie dobrze! daj znac co zdecydowalas



o co chodzi z tymi konwersacjami? to jakas forma nauki/korepetycji, ze sie po prostu rozmawia? Bo nie slyszalam jeszcze o tym


Poza tym to dziwne, ze w październiku zaczynam studia a jeszcze nie wiem o nich nic konkretnego? Nie wiem kiedy/o ktorej mam oficjalne rozpoczecie roku, nie znam planu zajec ani nawet spisu przedmiotow na stronie uczelni nic nie ma, jak tam bylam to mowili ze wszystko wysla na maila, ale do tej pory zero informacji a październik tuz tuz..
__________________
W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
w spokoju przy sobie
nie czując czasu..
blackberry456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 08:49   #4869
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez blackberry456 Pokaż wiadomość
Poza tym to dziwne, ze w październiku zaczynam studia a jeszcze nie wiem o nich nic konkretnego? Nie wiem kiedy/o ktorej mam oficjalne rozpoczecie roku, nie znam planu zajec ani nawet spisu przedmiotow na stronie uczelni nic nie ma, jak tam bylam to mowili ze wszystko wysla na maila, ale do tej pory zero informacji a październik tuz tuz..
tak to już bywa na studiach, że informacje pojawiają się czasem dzień przed. na moim wydziale tez nie ma w ogóle informacji dotyczących spotkania z opiekunem roku oraz nie ma planu (jest tylko informacja, że się tworzy ). poza tym, I rok charakteryzuje się tym, że takie prawdziwe zajęcia rozpoczną się w połowie października bo: pierwszy tydzień to albo szkolenia bhp czy biblioteczne, albo inauguracja. w drugim tygodniu na zajęciach zazwyczaj są lekcje organizacyjne (omówienie przedmiotu, jakie książki, jakie wymagania), i dopiero w 3 tygodniu zaczyna się jazda prawdziwa
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 09:28   #4870
nata_sha
Raczkowanie
 
Avatar nata_sha
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 130
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez esle Pokaż wiadomość
Nata_sha - możesz przejrzeć przed lekcją nagłówki gazet, pogadać o tym, co się dzieje na świecie. Spróbuj trafić w zainteresowania drugiej osoby - będzie więcej mówić, przez co twoj apraca stanie się łatwiejsza (no ale może ta strategia dopiero po paru spotkaniach =) )

O filmach, ulubionych i ostatnio widzianych (opisz, podobał się, nie, czemu, aktorzy - gdzie jescze graja). Cała tam seria.

Generalnie ja przygotowuje 3, 4 tematy na 1 h. Trzymam sie ich, staram sie budować wokół nich konwersacje. Moze starcvzyć 1 albo 2, ale dobrze mieć coś w zanadrzu Jak się nie klei, zmienic.

Ja tam zawsze wchodząc, komentuję pogodę... i jakoś idzie. Powodzenia!
dzięki bardzo!
nata_sha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 10:25   #4871
esle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez blackberry456 Pokaż wiadomość

o co chodzi z tymi konwersacjami? to jakas forma nauki/korepetycji, ze sie po prostu rozmawia? Bo nie slyszalam jeszcze o tym

Tak właśnie. Zamiast siedzić godzinami nad niepraktycznymi zagadnieniami gramatycznymi Rozmawiasz, rozmawiasz, rozmawiadz, bo często po to uczymy się jakiegoś języka. Żeby umieć w nim rozmawiać! Swoją drogą, bardzo fajna buźka, taka zwariowana.

nata_sha, weź później napisz, jak było proszę
esle jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-23, 08:31   #4872
nata_sha
Raczkowanie
 
Avatar nata_sha
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 130
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez esle Pokaż wiadomość

nata_sha, weź później napisz, jak było proszę

było dobrze! tak jak napisałaś samo jakoś poszło, rzuciłam pytaniem i godzinka szybko zleciała.
nata_sha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 11:02   #4873
missnovocaine
Raczkowanie
 
Avatar missnovocaine
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 413
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez esle Pokaż wiadomość
Tak właśnie. Zamiast siedzić godzinami nad niepraktycznymi zagadnieniami gramatycznymi Rozmawiasz, rozmawiasz, rozmawiadz, bo często po to uczymy się jakiegoś języka. Żeby umieć w nim rozmawiać! Swoją drogą, bardzo fajna buźka, taka zwariowana.

nata_sha, weź później napisz, jak było proszę
tzw. Metoda Callana?
__________________

studentka III roku filologii angielskiej UMCS
missnovocaine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 13:29   #4874
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: Studiować filologię angielską...

Konwersacje to niekoniecznie od razu Metoda Callana. W zasadzie od zwykłych konwersacji do Callana daleka droga
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 20:33   #4875
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Studiować filologię angielską...

callan to niesamowity crap. jeszcze jako uczennica wylądowałam na jednej lekcji i powiem wam, że taka zaskoczona i zirytowana to na lekcji angielskiego swojej/cudzej już chyba nigdy nie będę
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 22:21   #4876
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Studiować filologię angielską...

Mamy podobne zdanie I wszyscy uczniowie, którzy byli na callanie mówią mi, że są w stanie odpowiedzieć tylko na pytania jakie tam się pojawiły i tylko zdaniami, jakich się tam wykuli
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 23:32   #4877
esle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4
Dot.: Studiować filologię angielską...

Do przeprowadzonych konwersacji - świetnie! =))

A czym Metoda Callana jest, dowiedziałam się z Wikipedii. Nie, mi chodziło o zwykłą rozmowę
esle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 06:50   #4878
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Hollyhock Pokaż wiadomość
Mamy podobne zdanie I wszyscy uczniowie, którzy byli na callanie mówią mi, że są w stanie odpowiedzieć tylko na pytania jakie tam się pojawiły i tylko zdaniami, jakich się tam wykuli
taaak, ja zawsze jak coś się o Callanie pojawiało na zajęciach, opowiadam co mnie tam spotkało. pan wyciągnął z kieszeni koszuli swojego parkera (czy co to było) i ciąg q-a był taki:
what is this? what is this?
this is a pen, this is a pen.

is this pen good? is this pen good?

no i ja odpowiedziałam how should I know? głupio trochę, ale nie wiedziałam, o co mu chodzi i facet się obruszył, kazał mi zostać po zajęciach i powiedział że mam się nie wymądrzać i nie robić takich rzeczy na następnych zajęciach bo będzie praktykant i go zestresuję

komentarz wydaje się zbędny
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 07:01   #4879
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: Studiować filologię angielską...

W ogóle już chyba się odchodzi od Callana. Tyle fajnych metod jest, nie mogę uwierzyć dlaczego akurat callan zrobił taką furorę w pewnym momencie.
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-24, 12:49   #4880
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Studiować filologię angielską...

Jak to jedna pani profesor mówiła: bo jest tani dla szkół językowych - nie trzeba podręczników, kserówek itp.
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 14:00   #4881
nata_sha
Raczkowanie
 
Avatar nata_sha
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 130
Dot.: Studiować filologię angielską...

makeupnotwar czym się różni egzamin C1 UW od C1 IA? do którego lepiej podejść?
nata_sha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 16:38   #4882
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Studiować filologię angielską...

nie wiem, bo za moich czasów był tylko ten z uw a wy macie jeszcze wybór, tak? podobno ten uw jest łatwiejszy, ale szczerze mówiąc - nie mam zielonego pojęcia...
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 18:31   #4883
nata_sha
Raczkowanie
 
Avatar nata_sha
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 130
Dot.: Studiować filologię angielską...

wydaje mi się, że mamy. z 2 str to IA więc nigdy nie wiadomo jeśli można spytać, zdawałaś na 3 roku czy wcześniej?
nata_sha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 05:23   #4884
clever98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: Studiować filologię angielską...

Studenci filologii angielskiej studiów magisterskich uzupełniających odradzam Wam wybierać jako promotora prof.Zyberta, ponieważ przez dwa lata seminarium nic na zajęciach nie robi, luz blues, i gadanie głupot jak uda mu się znaleźć salę ze studentami, z którymi powinien mieć zajęcia. Dodatkowo w ogóle nie potrafi motywować do pisania pracy tak jak robią to inni wykładowcy( Dakowska dla odmiany po każdym semestrze wymagała od swoich seminarzystów jakiejś części pracy co w czerwcu procentuje, bo masz pracę, którą chcesz obronić i nie masz stresu, że jeszcze tego nie zrobiłeś/aś, poza tym każde zdanie jest sprawdzone i przeanalizowane)Zybert prac nie czyta, prosi tylko, aby ktoś z waszych znajomych Wam sprawdził, kto już jest po obronie i tyle.Sam egzamin magisterski u niego to żenada...... Za wszelką cenę chce udowodnić, że jesteś nikim.Zdaje filozoficzne pytania, nie słucha odpowiedzi, przerywa w trakcie i zadaje kolejne pytania, po to aby zbić twoją pewność siebie i to co chciałaś/eś powiedzieć.I ni promotorzy dawali pytania swoim ludziom, i przed wejściem instruowali magistrantów, co powiedzieć i w jaki sposób, aby dobrze wypaść.POLECAM WAM DAKOWSKĄ, NA OBRONIE JEST SUPER, W PRZECIWIEŃSTWIE DO ZAJĘĆ , KTÓRE MA ZE STUDENTAMI NA 1 ROKU. Najlepiej studia magisterskie wybierajcie na innej uczelni II rok, ze względu na egzamin PNJ jest straszny i to co robi uczelnia ze swoimi studentami, od których zebrała cene prze półtora roku zakrawa o Rzecznika Praw Obywatelskich, ale to inna historia. Żeby nie było, że tylko piszę negatywnie to pozytywne jest to, że zajęcia z Dr Sądej są super i można się dużo nauczyć na jej zajęciach oraz dr. Wortman super przygotowuje do PNJ. Omijajcie Zyberta szerokim kołem. Pozdrawiam
clever98 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 13:54   #4885
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Studiować filologię angielską...

melduje, ze dzis sie obronilam na piekna 4, mimo choroby, ktora dopadla mnie w najgorszym mozliwym momencie jakos sie udalo
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 15:18   #4886
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 587
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
melduje, ze dzis sie obronilam na piekna 4, mimo choroby, ktora dopadla mnie w najgorszym mozliwym momencie jakos sie udalo
Gratuluję
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 12:18   #4887
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez nata_sha Pokaż wiadomość
wydaje mi się, że mamy. z 2 str to IA więc nigdy nie wiadomo jeśli można spytać, zdawałaś na 3 roku czy wcześniej?
ja zdałam na 2 roku, gdybym wiedziała, że zwalnia z practicali zdałabym już w sesji wrześniowej po 1 roku jak jedna koleżanka. IMHO łatwy, chociaż kilka typów zadań było dość kosmicznych. nie przygotowywałam się wcale i zdałam na końcowe 4,5 i taką ocenę mam ze wszystkich praticali na które nie chodziłam całe studia licencjackie <3

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
melduje, ze dzis sie obronilam na piekna 4, mimo choroby, ktora dopadla mnie w najgorszym mozliwym momencie jakos sie udalo
super, gratulacje!
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 15:22   #4888
nata_sha
Raczkowanie
 
Avatar nata_sha
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 130
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
ja zdałam na 2 roku, gdybym wiedziała, że zwalnia z practicali zdałabym już w sesji wrześniowej po 1 roku jak jedna koleżanka. IMHO łatwy, chociaż kilka typów zadań było dość kosmicznych. nie przygotowywałam się wcale i zdałam na końcowe 4,5 i taką ocenę mam ze wszystkich praticali na które nie chodziłam całe studia licencjackie <3
dzięki
nata_sha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 22:11   #4889
umbraa3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 6
Dot.: Studiować filologię angielską...

Dziewczyny chciałam Was poprosić o pomoc. Chce udzielać korepetycji - przygotowanie do matury podstawowej z j. ang. Mozecie polecić jakieś książki z testami/ rozmówkami/ inne z których można korzystać? Dziewczynie, którą mam uczyć zależy głównie na przygotowaniu do ustnej części- znacie jakieś książki itp?
Będę wdzięczna za wszelkie rady, gdyż dopiero zaczynam udzielać korepetycji.
umbraa3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 20:45   #4890
sweetpandabear
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 6
Dot.: Studiować filologię angielską...

Postanowiłam wybrać się na trzecim roku na seminarium z literatury. Mam ulubione książki których mogłabym/chciałabym użyć ale nie mam pojęcia jak to wszystko zebrać razem i wymyślić sensowny temat. Zastanawiałam się nad tym żeby połączyć twórczość Arthura Conana Doyle'a z Agathą Christie. Myślałam też o Buszującym w zbożu lub Portrecie Doriana Graya. Pomóżcie mi wymyślić coś fajnego
sweetpandabear jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:20.