Koty część XIII - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-05, 14:58   #181
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
No mówię że nie reagował na wizytę w hodowli 😊
To, że nie było objawów zewnętrznych bez badań przeciwciał w krwi nie świadczy o braku reakcji. Może być tak, że alergia nie manifestuje się przez objawy skórne i oddechowe dopóki nie wystąpi stan ostry.
Raczej polegałabym na wynikach testów z labu niż na wrażeniach. Moja mama ma alergię na nikiel i też nie zawsze są objawy skórne.
Można żyć z alergenem np. ciągle biorąc leki przeciwalergiczne.
Moja mama w sumie tak robi bo inaczej nie mogłaby jeść normalnie.
Bierze stale Telfast. Możecie popytać lekarza. Może to będzie wyjście dla męża?
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 15:00   #182
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
To, że nie było objawów zewnętrznych bez badań przeciwciał w krwi nie świadczy o braku reakcji. Może być tak, że alergia nie manifestuje się przez objawy skórne i oddechowe dopóki nie wystąpi stan ostry.
Raczej polegałabym na wynikach testów z labu niż na wrażeniach. Moja mama ma alergię na nikiel i też nie zawsze są objawy skórne.
Można żyć z alergenem np. ciągle biorąc leki przeciwalergiczne.
Moja mama w sumie tak robi bo inaczej nie mogłaby jeść normalnie.
Bierze stale Telfast. Możecie popytać lekarza. Może to będzie wyjście dla męża?
No tak jak napisałam wizyta jest w poniedziałek i wtedy będzie rozmawiał o lekach. Stan podobno jest ostry bo tak jak pisałam wynik testu wykracza poza normę i to dużo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 19:46   #183
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Koty część XIII

Poproszę o poradę. Robię właśnie zamówienie na zoo+. Możecie polecić dobry żwirek zbrylający dostępny na zoo+?
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 20:43   #184
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: Koty część XIII

Dziewczyny, pytanie - Helena czasami przesadza z szaleństwem, zabawa z nią nie pomaga, potrafi się rozkręcić i ciężko zapanować nad jej wybrykami. Dzisiaj wsadziłam ją na pięć minut do transportera, chyba poskutkowało, bo przyszła i położyła się obok nas zamiast wariować i zrzucać rzeczy z komody. Czy to "dopuszczalna" kara dla kota? Samo warknięcie na nią niewiele daje - chyba traktuje to jako zabawę, formę prowokacji. Czy jak ją na pięć minut zamknę to robię jej krzywdę jakąś?

Jest kochana i nie zamieniłabym jej na żadnego innego kota, nawet najgrzeczniejszego na świecie, po prostu chciałabym żeby przyswoiła wreszcie pewne zasady - tak, wiem, to jest kot, ale wystarczy, żeby przestała włazić na stół a będę zadowolona.
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 21:07   #185
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Poproszę o poradę. Robię właśnie zamówienie na zoo+. Możecie polecić dobry żwirek zbrylający dostępny na zoo+?
Zobacz benek Corn Naturalny.

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

Cytat:
Napisane przez szatanica1989 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pytanie - Helena czasami przesadza z szaleństwem, zabawa z nią nie pomaga, potrafi się rozkręcić i ciężko zapanować nad jej wybrykami. Dzisiaj wsadziłam ją na pięć minut do transportera, chyba poskutkowało, bo przyszła i położyła się obok nas zamiast wariować i zrzucać rzeczy z komody. Czy to "dopuszczalna" kara dla kota? Samo warknięcie na nią niewiele daje - chyba traktuje to jako zabawę, formę prowokacji. Czy jak ją na pięć minut zamknę to robię jej krzywdę jakąś?

Jest kochana i nie zamieniłabym jej na żadnego innego kota, nawet najgrzeczniejszego na świecie, po prostu chciałabym żeby przyswoiła wreszcie pewne zasady - tak, wiem, to jest kot, ale wystarczy, żeby przestała włazić na stół a będę zadowolona.
Postaram się zwięźle:
1. Nie należy karać transporterem. Zrobisz sobie problem na czas wyjazdów, wizyt u weterynarza. Transporter musi się kojarzyć pozytywnie - z zabawą, z byciem kryjówką do drzemek.
Chcesz gdzieś zamykać? Wybierz inne pomieszczenie. Np. łazienkę.
2. Chcesz karcić za pomocą odgłosów? Do tego służy syczenie. Nawet na youtube są filmiki jak zasyczeć na kota. Ale uwaga: to poprzedza u kota bezpośredni atak. Wrażliwszy kot może nas zaatakować jeśli zasyczymy.
3. Należy karać jak kocia mama- lekkie uderzenie palcem w czubek nosa, branie za fraczki za fałd grzbietowy i lekkie potrząsanie kotem na boki. Można przy tym zasyczeć albo mówić, byle spokojnie "Nie, nie wolno!".
4. Na stół najlepiej taśma obustronna. Obkleić, zostawić. Kot musi tam wejść. Ty musisz nie reagować. Kot musi uznać, że stół robi mu krzywdę i sam stwierdzić, że nie chce tam włazić.
5. Najlepsza forma karania kota to kompletne ignorowanie kota.
Każda nasz reakcja może zostać uznana za formę zabawy i wzmacniać niepożądane zachowania. Najlepiej jest przerwać wszelką interakcję z kotem. To działa lepiej.
6. Kot to nie pies. Tresura nie jest możliwa. Można ustalać granice, ale trzeba się liczyć z tym, że kot będzie je przesuwał albo nasze próby kontroli jego zachowania będą nieskuteczne.
U mnie np. koty wiedzą, że nie wchodzi się na stół jak ludzie siedzą na krzesłach i jedzą posiłek. Zawdzięczam to temu, że nigdy nie dostają od nas jedzenia podczas naszego posiłku, żadnych resztek itd. No i z uporem maniaka zestawialiśmy je od początku z blatu podczas posiłku mówiąc "nie, nie wolno". Nie wchodzą wcale na blat kuchenny bo zawsze były od niego odganiane. TŻ m.in. na nie klaskał (koty nie znoszą tego dźwięku) i gonił je ze ścierką (tylko za nimi machał) albo ze szczotką do podłogi (też dobry straszak).
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 21:27   #186
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Cholera, czy wieczorne miauczenie i przebieranie tylnymi łapkami przy tym i chwilowe chodzenie "niskopodlogowo" to oznaka rujki?

Dopiero teraz mi zaswitalo w głowie, że to może być to, a mała polazla na wieczorny spacer...

Szlag by to!

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 21:31   #187
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
Cholera, czy wieczorne miauczenie i przebieranie tylnymi łapkami przy tym i chwilowe chodzenie "niskopodlogowo" to oznaka rujki?

Dopiero teraz mi zaswitalo w głowie, że to może być to, a mała polazla na wieczorny spacer...

Szlag by to!
Jak najbardziej. Nie martw się, sterylizacja aborcyjna też jest możliwa. Moje wetki na pewno robią i wiem, że w miarę bezpieczna dla kota.Najbardziej charakterystyczne jest wypinanie się i odstawianie ogona na bok.
Skontaktuj się z wetem i szybko umówcie się na sterylkę.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-05, 21:34   #188
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Jak najbardziej. Nie martw się, sterylizacja aborcyjna też jest możliwa. Moje wetki na pewno robią i wiem, że w miarę bezpieczna dla kota.Najbardziej charakterystyczne jest wypinanie się i odstawianie ogona na bok.
Bo ja wiem czy to można nazwać wypinaniem... Zaczęła miauczec dziwnie i nie dawała się uspokoić, jak ją glaskalam to przebierała tylnymi łapkami, ogon faktycznie w bok.

Wyszła, teraz wróciła i ma mokry tyłek :/

Cóż, szykuje się sterylka aborcyjna. Jeśli zaszła to nie będzie już szaleć (tzn, objawy się skoncza)?

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 22:07   #189
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
Bo ja wiem czy to można nazwać wypinaniem... Zaczęła miauczec dziwnie i nie dawała się uspokoić, jak ją glaskalam to przebierała tylnymi łapkami, ogon faktycznie w bok.

Wyszła, teraz wróciła i ma mokry tyłek :/

Cóż, szykuje się sterylka aborcyjna. Jeśli zaszła to nie będzie już szaleć (tzn, objawy się skoncza)?

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
Raczej nie. Do końca rui będzie świrować i próbować wychodzić na noc. Niestety. No widać ostatni moment na sterylkę.
Raczej musisz ją teraz do czasu zabiegu zamykać na noc by nie mogła wyjść. Może szaleć po nocy. U mnie Psotka nie spała, śpiewała po północy i wyła pod drzwiami, że ona wychodzi.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2017-01-05 o 22:09
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 22:08   #190
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Raczej nie. Do końca rui będzie świrować i próbować wychodzić na noc. Niestety. No widać ostatni moment na sterylkę.
Jutro nas umawiam. Miałam nadzieję, że mamy jeszcze trochę czasu, ale skoro tak... To lecę nas umawiać.

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 22:09   #191
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty część XIII

Objawy nie przechodzą tak szybko, jeden miot może mieć kilku ojców.

Koniecznie szybko do weta i już jej nie wypuszczaj.
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-05, 22:12   #192
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez daktylek1987 Pokaż wiadomość
Objawy nie przechodzą tak szybko, jeden miot może mieć kilku ojców.

Koniecznie szybko do weta i już jej nie wypuszczaj.
Tak zrobię, tak zrobię.

Cholera, czemu ja wcześniej nie skojarzylam :/

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 13:31   #193
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Zobacz benek Corn Naturalny.

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------


Postaram się zwięźle:
1. Nie należy karać transporterem. Zrobisz sobie problem na czas wyjazdów, wizyt u weterynarza. Transporter musi się kojarzyć pozytywnie - z zabawą, z byciem kryjówką do drzemek.
Chcesz gdzieś zamykać? Wybierz inne pomieszczenie. Np. łazienkę.
2. Chcesz karcić za pomocą odgłosów? Do tego służy syczenie. Nawet na youtube są filmiki jak zasyczeć na kota. Ale uwaga: to poprzedza u kota bezpośredni atak. Wrażliwszy kot może nas zaatakować jeśli zasyczymy.
3. Należy karać jak kocia mama- lekkie uderzenie palcem w czubek nosa, branie za fraczki za fałd grzbietowy i lekkie potrząsanie kotem na boki. Można przy tym zasyczeć albo mówić, byle spokojnie "Nie, nie wolno!".
4. Na stół najlepiej taśma obustronna. Obkleić, zostawić. Kot musi tam wejść. Ty musisz nie reagować. Kot musi uznać, że stół robi mu krzywdę i sam stwierdzić, że nie chce tam włazić.
5. Najlepsza forma karania kota to kompletne ignorowanie kota.
Każda nasz reakcja może zostać uznana za formę zabawy i wzmacniać niepożądane zachowania. Najlepiej jest przerwać wszelką interakcję z kotem. To działa lepiej.
6. Kot to nie pies. Tresura nie jest możliwa. Można ustalać granice, ale trzeba się liczyć z tym, że kot będzie je przesuwał albo nasze próby kontroli jego zachowania będą nieskuteczne.
U mnie np. koty wiedzą, że nie wchodzi się na stół jak ludzie siedzą na krzesłach i jedzą posiłek. Zawdzięczam to temu, że nigdy nie dostają od nas jedzenia podczas naszego posiłku, żadnych resztek itd. No i z uporem maniaka zestawialiśmy je od początku z blatu podczas posiłku mówiąc "nie, nie wolno". Nie wchodzą wcale na blat kuchenny bo zawsze były od niego odganiane. TŻ m.in. na nie klaskał (koty nie znoszą tego dźwięku) i gonił je ze ścierką (tylko za nimi machał) albo ze szczotką do podłogi (też dobry straszak).
Dziękuję!

Przykleiłam taśmę na komodę, ale bestia jest sprytna i wie jak omijać, musiałabym całość wykleić taśmą i usunąć przedmioty, po których może się przemieszczać bez dotykania taśmy. Nie doceniłam przeciwnika.

Nie będę straszyć transporterem, to faktycznie głupi pomysł.

Nad ranem dziesięć razy zdejmowałam ją z komody - szeleści, hałasuje, szuka patyczków, jak nie znajdzie to szuka czegoś innego do zabawy. Łapałam ją za skórę i nic, dalej swoje, więc została wydalona z sypialni, drzwi zamknięte i koniec. O dziwo nie płakała jak zwykle, spała na kanapie i nie wariowała do 10:00 rano.

Teraz znowu ma fazę na komodę, chyba faktycznie brak reakcji byłby najlepszy, ale ciężko jej nie opieprzyć, jak zrzuca moje rzeczy albo robi z nich sobie zabawkę.

Generalnie roznosi ją energia, potrafi biegać od pokoju do pokoju, rozbijać się o meble i czeka tylko, aż zacznę ją gonić. Nie jestem w stanie cały dzień tak się z nią bawić, ale kiedy jestem w domu to oczywiście to robię.
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 03:15   #194
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Masaż nasady ogonka pomaga Kropce w przejściu tego trudnego czasu. Tylko nie wiem, czy dobrze, że to robimy?

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 03:15 ---------- Poprzedni post napisano o 03:10 ----------

Cytat:
Napisane przez szatanica1989 Pokaż wiadomość
Dziękuję!

Przykleiłam taśmę na komodę, ale bestia jest sprytna i wie jak omijać, musiałabym całość wykleić taśmą i usunąć przedmioty, po których może się przemieszczać bez dotykania taśmy. Nie doceniłam przeciwnika.

Nie będę straszyć transporterem, to faktycznie głupi pomysł.

Nad ranem dziesięć razy zdejmowałam ją z komody - szeleści, hałasuje, szuka patyczków, jak nie znajdzie to szuka czegoś innego do zabawy. Łapałam ją za skórę i nic, dalej swoje, więc została wydalona z sypialni, drzwi zamknięte i koniec. O dziwo nie płakała jak zwykle, spała na kanapie i nie wariowała do 10:00 rano.

Teraz znowu ma fazę na komodę, chyba faktycznie brak reakcji byłby najlepszy, ale ciężko jej nie opieprzyć, jak zrzuca moje rzeczy albo robi z nich sobie zabawkę.

Generalnie roznosi ją energia, potrafi biegać od pokoju do pokoju, rozbijać się o meble i czeka tylko, aż zacznę ją gonić. Nie jestem w stanie cały dzień tak się z nią bawić, ale kiedy jestem w domu to oczywiście to robię.
Gonitwy są naturalne czy najczęściej następują przed kupa albo zaraz po kupie?

Można nauczyć kotka kiedy jest czas na zabawę z nami, a kiedy samemu. To ciężka robota, ja się budzilam z piłeczkami i kocimiętką wędkami w wyrku ale da radę (te zabawki to do nieprzytomnej mnie przynosiła Kicia w nadziei na zabawę).

Zebrałam się na odwagę i zadzwoniłam do moich ulubionych wetow (otwarte 24h na dobę) żeby zapytać co z mini kotkiem w rui... "Proszę zadzwonić po 9 bo my teraz to od nagłych przypadków". Szkoda że mnie się na odwagę zbiera w tak dzwinych godzinach :/

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 11:24   #195
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

witchwq, wiesz, dobrze, że zadzwoniłaś. Ale jeśli przed 9.00 rano no to faktycznie mogli odmówić bo w nocy lecznice działają jak pogotowie. Jeśli Ty nie masz nagłe wypadku to ktoś z nagłym wypadkiem może się w tej samej chwili nie dodzwonić.
Zadzwoń później,trzymam kciuki, żeby dało się szybko załatwić zabieg.
Ja bym jej po ogonku nie masowało bo dotyk tylko dodatkowo kotkę w rui podrażnia.
szatanica, kot ma dwie dobowe pory najwyższej aktywności i wtedy biega. Rano i wieczorem. I warto kota nauczyć, że te dwa razy dziennie ma zabawę, przynajmniej kwadrans. Najlepiej bawić się wędkami. U nas idzie w ruch piórko i wędka bird. I bawimy się na łóżku bo tam skoki kota są amortyzowane, kot pozwala sobie na więcej i dzięki temu może się wyszaleć. Moje nauczyłam też aportować piłeczki piankowe i jak rano szaleją to też piłeczkę im porzucam i np. mogę jeszcze w łóżku poleżeć, a kot mi tylko piłeczki donosi żeby im rzucić.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2017-01-07 o 11:26
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 11:45   #196
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Miss, wsadź w taka piłeczkę piankowa dzwoneczek - omg, to jest szał!

Dzisiaj nic nie załatwię, tylko się zblaznilam tym dzwonieniem po nocy. No ale chciałam się dowiedzieć...

Zadzwonię w poniedziałek od razu umówić się na wizytę. Kwestia jest też tego, co mój voucher na sterylke obejmuje a za co muszę dopłacić. Kitka była sterylizowana u nich przed pierwszą rujka, nic nie dopłacalam. Ale tutaj, skoro jest ryzyko potencjalnych kociat, to chyba jakieś USG w grę wchodzi i nie wiem czy to wchodzi w cenę, czy dopłacić trzeba...

Nie to że chodzi mi TYLKO o kasę, ale chcę wiedzieć na jaki wydatek się przygotować. Skoro mam voucher na sterylke, to znaczy że mam z kasą krucho. Czyli muszę wiedzieć wcześniej ile kasy przygotować.

Owszem, drażni ją masowanie przy ogonku, warczy, syczy, ale na koniec widać ogromną ulgę. Coś w stylu " jestem alien nastolatka zbuntowana - masowanko - heeej, zobacz jakie jestem słodkie dzidzi, idę się pobawić piłeczka"

Tzn, najpierw się sama nadstawia, potem jej się bardzo podoba, potem warczy, potem syczy, a na koniec jest ulga.

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.

Edytowane przez witchwq
Czas edycji: 2017-01-07 o 11:51
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 19:35   #197
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Koty część XIII

u mnie zaczęły się zabawy.. mała zaczepia Pixela, on ją. Zawsze kończy się tak, ze ona z brzuchem do góry a on ją tak podgryza, że aż piszczy. Nie zawsze jest w stanie spod niego wyleźć. Tak samo ni z gruchy ni z pietruchy gryzie ją w uszy.
Interweniować czy nie? Vetka twierdziła, że jak krew się nie leje to jest ok.. A mi to jakoś za agresywnie wygląda.
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 19:36   #198
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Nie interweniowac, to kocie zapasy

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 19:37   #199
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty część XIII

Ja też uważam, że jeśli nie jest krwawo i pomiędzy zabawami koty zachowują się normalnie to nie interweniować.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-07, 19:38   #200
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

U mnie Kitka atakuje agresywnie Kropkę. Zaczęło się dwa dni temu. Teraz wiem czemu. Hormony. Mała ma rujke pełną parą.

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 12:26   #201
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Koty część XIII

Nie wiem czy słyszałyście:IMG_1483878379.237185.jpg


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 15:18   #202
Sarcastic
Raczkowanie
 
Avatar Sarcastic
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 207
Dot.: Koty część XIII

Dziewczyny, czy przy karmieniu głównie suchym Applawsem kitten i mokrą Feringą powinnam jeszcze dodatkowo suplementować taurynę/jakiś inny składnik? Kot dostaje jeszcze surowe żółtko tak raz w tygodniu i czasami surowe mięcho
__________________
I'm a loner. I don't have a gigantic group of friends. People don't miss me. I'm never the first person anyone looks for in a crowded room. I'm just me. Take it or leave.


Sarcastic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 07:21   #203
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Dzień dobry

IMG_20170110_071853.jpg

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 10:21   #204
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Sarcastic Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy przy karmieniu głównie suchym Applawsem kitten i mokrą Feringą powinnam jeszcze dodatkowo suplementować taurynę/jakiś inny składnik? Kot dostaje jeszcze surowe żółtko tak raz w tygodniu i czasami surowe mięcho


Nie ma takiej potrzeby. Karmy są zbilansowane.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 15:46   #205
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Koty część XIII

Proszę o poradę, mój kot dostał antybiotyk, ale nie mam pomysłu jak go podawać, weterynarz mówił, żeby rozchylać pyszczek i na siłę wkładać, ale tak się nie da, kota to strasznie stresuje wyrywa się, drapie i gryzie, w jedzeniu też kiepsko, bo albo nie chce jeść, albo zje i wypluje kawałki tabletki najlepiej by było rozpuścić w mleku, ale czy tak można? Nie wiem czemu coś mi się kojarzy, że nie, a zapomniałam zapytać weterynarza o to.
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 16:08   #206
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez P0m Pokaż wiadomość
Proszę o poradę, mój kot dostał antybiotyk, ale nie mam pomysłu jak go podawać, weterynarz mówił, żeby rozchylać pyszczek i na siłę wkładać, ale tak się nie da, kota to strasznie stresuje wyrywa się, drapie i gryzie, w jedzeniu też kiepsko, bo albo nie chce jeść, albo zje i wypluje kawałki tabletki najlepiej by było rozpuścić w mleku, ale czy tak można? Nie wiem czemu coś mi się kojarzy, że nie, a zapomniałam zapytać weterynarza o to.
Są takie strzykawki do podawania kotu tabletek. Zobacz w sklepach zoologicznych on-line. A o rozpuszczanie to bym lekarza zapytała np. przez telefon. Bo może można rozpuścić w wodzie, ale w mleku nie. U mnie Psotka też tabletkami pluje, więc albo musi dostać u weta albo w zastrzyku. Podawanie przez nas w domu nie wchodzi w grę bo nawet jak podam to zwymiotuje.

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

A do podania kotu tabletki na siłę potrzebne są dwie osoby. Jedna za fałd skórny na karku odchyla szczękę, a druga wrzuca do gardła tabletkę i masuje po przełyku, żeby kot dzięki odruchowi bezwarunkowemu przełknął. Co wcale nie oznacza, że kot po takiej aplikacji tabletki jej nie zwróci. U nas tak było. I tabletki były zamieniane na zastrzyk.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 16:32   #207
patuska18
Zakorzenienie
 
Avatar patuska18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 082
Dot.: Koty część XIII

Co może być powodem, że kot mając pełną miskę drapie w podłogę i zakrywa miskę szmatką? Od niedzieli posiadamy z narzeczonym schroniskową 5 miesięczną kotkę i taka sytuacja pojawia się przy jedzeniu mokrej karmy Animoda. Gdy jadła Apllaws'a nie było takiego problemu.
__________________
21.06.2007
2.05.2015
6.05.2017

Antoś 15.03.2018

patuska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 16:38   #208
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty część XIII

He, he, he. Widocznie karma nie podeszła, to jest kot, tego nie ogarniesz przyzwyczajaj się
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 17:03   #209
Sarcastic
Raczkowanie
 
Avatar Sarcastic
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 207
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Nie ma takiej potrzeby. Karmy są zbilansowane.
Hmm w takim razie macie może pomysł dlaczego kotu łamią się wąsy? Nie jest to jakieś nagminne, nie ma połamanych wszystkich ani mu nie wypadają na potęgę, ale nie może się pochwalić wachlarzem długich wąsów, ma parę długich, a resztę krótszych, czasem właśnie w pół złamane, albo ostatnio znalazłam jednego rozdwojonego... Jedyna przyczyna jaką ja widzę czasem, to że ta gapa na chama wpycha pyszczek w dziurki w transporterze, więc może to kwestia uszkodzeń mechanicznych...

Cytat:
Napisane przez patuska18 Pokaż wiadomość
Co może być powodem, że kot mając pełną miskę drapie w podłogę i zakrywa miskę szmatką? Od niedzieli posiadamy z narzeczonym schroniskową 5 miesięczną kotkę i taka sytuacja pojawia się przy jedzeniu mokrej karmy Animoda. Gdy jadła Apllaws'a nie było takiego problemu.
Kot imituje "zakopywanie" jedzenia, tak jak to koty robią w środowisku naturalnym Albo nie jest głodny i sobie zostawia na później, albo mu nie smakuje.
__________________
I'm a loner. I don't have a gigantic group of friends. People don't miss me. I'm never the first person anyone looks for in a crowded room. I'm just me. Take it or leave.


Sarcastic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 17:05   #210
patuska18
Zakorzenienie
 
Avatar patuska18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 082
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
He, he, he. Widocznie karma nie podeszła, to jest kot, tego nie ogarniesz przyzwyczajaj się
Problem w tym, że kot wcina karmę
__________________
21.06.2007
2.05.2015
6.05.2017

Antoś 15.03.2018

patuska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-25 21:51:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:15.