boję się ciąży:/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-26, 22:50   #1
nieufajaca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 17

boję się ciąży:/


drogie forumowiczki mam problem z przełamaniem lęku przed ciążą.Mam 21 lat mam kochającego faceta to moj pierwszy poważny związek bardzo się kochamy i chcemy uprawiać seks. Jestem dziewicą i bardzo się boję zajść w ciąże co wiąże się z tym że boję się zbliżenie. Podejrzewam że powodem tego lęku jest przykład mojej siostry która zaszła w ciąze w wieku 19 lat i w domu była przez to źle traktowana przez mamę przez co mama właśnie jest uczulona na to że ja też mogę zajść w ciąże , mam przed oczami jest wyraz twarzy i ciągłe obraźliwe teksty w stronę siostry gdyż nie chcę tego samego przechodzić. Wykluczam tabletki dlatego zastanawiam się nad prezerwatywami choć moj partner chciałby zaprzestać na stosunku przerywanym jednak wcale niewierze by on był skuteczną metodą by nie zajść. Ile procent skuteczności daje prezerwatywa? I jak wytłumaczyć to facetowi że się boje
nieufajaca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 22:59   #2
Vallarr
Raczkowanie
 
Avatar Vallarr
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
GG do Vallarr Send a message via Skype™ to Vallarr
Dot.: boję się ciąży:/

Słusznie nie wierzysz, facetowi wytłumacz prosto, ze nie chcesz i nie wierzysz. Jak będzie się upieral to kop w tyłek lub celibat.
Jeśli wykluczasz tabletki (swoją drogą - czemu? najskuteczniejsze i to Ty masz kontrolę), to zostają Ci w zasadzie tylko gumki, w skali roku bodajże 98%.
Vallarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 22:59   #3
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: boję się ciąży:/

stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną
a prawidłowo używane prezerwatywy dają praktycznie 100% pewności.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 23:05   #4
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: boję się ciąży:/

Uświadom sobie, że są jeszcze pigułki ''po'', więc nawet jak Wam ta prezerwatywa pęknie, to nie zajdziesz w ciąże. Takie myślenie powinno pomóc.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 02:17   #5
Krolowa Lasu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 27
Dot.: boję się ciąży:/

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Uświadom sobie, że są jeszcze pigułki ''po'', więc nawet jak Wam ta prezerwatywa pęknie, to nie zajdziesz w ciąże. Takie myślenie powinno pomóc.
Ale tabletki po sa bomba hormonalna, to chemiczna aborcja.
A prezerwatywa nie chroni przed ciaza, czesc peka, zsuwa sie a czesc szczegolnie zle przechowywana przepuszcza plemniki przez mikropekniecia.
Powiedz mu ze zdecydowalas ze jest na to za wczesnie, nie powinnas czuc sie zmuszona do czegokolwiek. Duza szansa ze chlopak bedzie Cie bardziej szanowal jak zobaczy ze sama sie szanujesz. A jesli Cie kocha to poczeka z tym.

Edytowane przez Krolowa Lasu
Czas edycji: 2013-08-27 o 02:20
Krolowa Lasu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 03:43   #6
Vallarr
Raczkowanie
 
Avatar Vallarr
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
GG do Vallarr Send a message via Skype™ to Vallarr
Dot.: boję się ciąży:/

Cytat:
Napisane przez Krolowa Lasu Pokaż wiadomość
A prezerwatywa nie chroni przed ciaza, czesc peka, zsuwa sie a czesc szczegolnie zle przechowywana przepuszcza plemniki przez mikropekniecia.
A o tabletce można zapomnieć, może się nie wchłonąć, można nie doczytać ulotki i brać razem z czymś neutralizującym. Wazektomia może być źle wykonana, albo plemniki magicznie teleportują się prosto do komórki jajowej jak się ma pecha Może już bez tekstów, że gumki nie chronią, prawidłowo stosowane są świetnym zabezpieczeniem. Gumka mi w życiu nie pękła, nie ma co dziewczyny straszyć jak i tak juz się boi.

Najlepsza jest szklanka wody - zamiast. Każdy zaczynając łóżkowe zabawy musi mieć świadomość ryzyka wpadki i minimalizacji, oraz wiedzieć co zrobi jak test ciążowy wyjdzie dodatni. Inaczej gorąco odradzam.
Vallarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 05:52   #7
chloe89
Raczkowanie
 
Avatar chloe89
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 69
Dot.: boję się ciąży:/

Cytat:
Napisane przez nieufajaca Pokaż wiadomość
drogie forumowiczki mam problem z przełamaniem lęku przed ciążą.Mam 21 lat mam kochającego faceta to moj pierwszy poważny związek bardzo się kochamy i chcemy uprawiać seks. Jestem dziewicą i bardzo się boję zajść w ciąże co wiąże się z tym że boję się zbliżenie. Podejrzewam że powodem tego lęku jest przykład mojej siostry która zaszła w ciąze w wieku 19 lat i w domu była przez to źle traktowana przez mamę przez co mama właśnie jest uczulona na to że ja też mogę zajść w ciąże , mam przed oczami jest wyraz twarzy i ciągłe obraźliwe teksty w stronę siostry gdyż nie chcę tego samego przechodzić. Wykluczam tabletki dlatego zastanawiam się nad prezerwatywami choć moj partner chciałby zaprzestać na stosunku przerywanym jednak wcale niewierze by on był skuteczną metodą by nie zajść. Ile procent skuteczności daje prezerwatywa? I jak wytłumaczyć to facetowi że się boje
Zdecydowanie niepokojące jest to, że facet proponuje Ci coś tak mało skutecznego, jak stosunek przerywany. Jakbym od swojego usłyszała taką propozycję w momencie, kiedy na 100% nie chcemy dzieci, to by usłyszał takie kazanie, że by mu się seksu na miesiąc odechciało
Prezerwatywy mają wysoki wskaźnik, wystarczy użyć google'a. Nas nie zawiodły od paru miesięcy regularnego używania ani razu (żadnego pęknięcia, zsunięcia się itp.). Można ewentualnie dołączyć do tego globulki. Pamiętaj tylko, że nie warto robić tego dla faceta, jeśli sama nie jesteś gotowa i jedyne co Ci to da, to stres. Jak po każdym stosunku będziesz się czuć fatalnie, to możesz Wam "skrzywić" życie seksualne już na zawsze. Nie warto się zmuszać.
chloe89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-27, 07:32   #8
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: boję się ciąży:/

Cytat:
Napisane przez Krolowa Lasu Pokaż wiadomość
Ale tabletki po sa bomba hormonalna, to chemiczna aborcja.
A prezerwatywa nie chroni przed ciaza, czesc peka, zsuwa sie a czesc szczegolnie zle przechowywana przepuszcza plemniki przez mikropekniecia.
Powiedz mu ze zdecydowalas ze jest na to za wczesnie, nie powinnas czuc sie zmuszona do czegokolwiek. Duza szansa ze chlopak bedzie Cie bardziej szanowal jak zobaczy ze sama sie szanujesz. A jesli Cie kocha to poczeka z tym.

Autorko, proszę, nie czytaj tego, co ta pani pisze, bo to takie bzdury, że aż żal.

Stosunek przerywany to nie jest metoda antykoncepcji, więc dobrze kombinujesz.
Prezerwatywa zupełnie wystarczy, a w razie czego - tak jak dziewczyny pisały jest tabletka "po". Nie przejmuj sie, takie "w razie czego" wcale moze nie nastąpic, w końcu jeśli prezerwatywa jest dobrze dopasowana i dobrze zalożona, a do tego nie zleżała ani nic to nie powinna pęknąć.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 10:40   #9
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: boję się ciąży:/

Dla pewności można użyć gumki + globulki.

A na "dłuższą metę" polecam od siebie spiralę dla nieródek. Ja mam miedzianą z dodatkiem srebra, niehormonalną i wyjdzie mnie to w skali 5 lat jakieś 4 razy taniej niż tabletki anty, a do tego nie ma skutków ubocznych(poza obfitszym okresem).
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 15:48   #10
arahajka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 8
Dot.: boję się ciąży:/

Jeszcze nikt nir wspomniał o tabletkach antykoncepcyjnych, większa wygoda oraz skuteczność. warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.
arahajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 16:00   #11
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: boję się ciąży:/

Cytat:
Napisane przez arahajka Pokaż wiadomość
Jeszcze nikt nir wspomniał o tabletkach antykoncepcyjnych, większa wygoda oraz skuteczność. warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Zapewne dlatego, że Autorka napisała "wykluczam tabletki"
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-27, 18:21   #12
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: boję się ciąży:/

Autorko, dobrze założona prezerwatywa ma dużą skuteczność. Jeśli facet nie będzie chciał jej założyć to zaproponuj mu, żeby znalazł jakieś inne rozwiązanie, bo seksu bez zabezpieczenia nie będzie.
Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcji, jest zawodny i na dłuższą metę przykry w skutkach.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 19:16   #13
KiniaaxD
Rozeznanie
 
Avatar KiniaaxD
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 659
Dot.: boję się ciąży:/

Autorko, jeżeli nie chcesz tabletek, to są jeszcze plastry
Także nie musisz się męczyć z tabletkami
Prezerwatywa jak jest dopasowana to nic nie powinno się stać, oczywiście zawsze jest możliwość pęknięcia. A co to stosunku przerywanego, to żadna z niego antykoncepcja
__________________
Michał

Razem: 25.09.2010r

Zaręczyny: 16.08.2014r

Zapuszczaaam kłaczki
było 35 jest 47 będzie 60!

Dbam o pazurki

CEL= 60cm
KiniaaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 11:13   #14
Ania3111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 91
Dot.: boję się ciąży:/

Cytat:
Napisane przez nieufajaca Pokaż wiadomość
Wykluczam tabletki dlatego zastanawiam się nad prezerwatywami choć moj partner chciałby zaprzestać na stosunku przerywanym jednak wcale niewierze by on był skuteczną metodą by nie zajść. Ile procent skuteczności daje prezerwatywa? I jak wytłumaczyć to facetowi że się boje
Prezerwatywa nie jest najlepszym rozwiązaniem. Mimo, iż stosowaliśmy z mężem te najlepsze i "uważaliśmy" zdarzyło się, że pękły lub spadły. Wówczas jeszcze nie wiedziałam, że nie mogę mieć więcej dzieci po porodzie pierwszego i dlatego stosowaliśmy taką formę zabezpieczenia.
Z pewnością gdym mogła zaszłabym wówczas w nieplanowaną ciążę.

Wg mnie najlepszą formą rozwiązania dla Ciebie jest wkładka domaciczna. Jednak jesli jeszcze nie rodziłaś, to ginekolog musi rozpatrzyć "za" i "przeciw":
http://www.ginekolog.net.pl/antykonc...rena-ginekolog

Używa jej wiele moich Koleżanek i bardzo sobie chwalą. Nie czują żadnego dyskomfortu i mają 100% pewność (oczywiście jeśli jest poprawnie założona, dlatego musiałabyś iść do najlepszego specjalisty), że nie zajdą w ciążę. Kiedy tylko zechcesz ginekolog może Ci ją usunąć. Powraca normalny cykl owulacyjny.

Edytowane przez Ania3111
Czas edycji: 2013-08-28 o 11:15
Ania3111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 11:15   #15
amantka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 13
Dot.: boję się ciąży:/

Cytat:
Napisane przez Krolowa Lasu Pokaż wiadomość
Ale tabletki po sa bomba hormonalna, to chemiczna aborcja.
A prezerwatywa nie chroni przed ciaza, czesc peka, zsuwa sie a czesc szczegolnie zle przechowywana przepuszcza plemniki przez mikropekniecia.
Powiedz mu ze zdecydowalas ze jest na to za wczesnie, nie powinnas czuc sie zmuszona do czegokolwiek. Duza szansa ze chlopak bedzie Cie bardziej szanowal jak zobaczy ze sama sie szanujesz. A jesli Cie kocha to poczeka z tym.
Nie możemy popadać w skrajności owszem tabletka PO to duża dawka hormonów, ale tez nie jest to cukierek który się bierze co chwilkę trzeba mieć świadomość, że taka awaryjna antykoncepcja istnieje, jak działa i kiedy sie ją stosuje.Czasem dla niektórych to jedyne wyjście i jeżeli kobieta nie jest dojrzała to lepsze takie niż niechciana ciąża. Każde rozpoczęcie współżycia powinno rozpoczynać się od wizyty u ginekologa, który przepisze odpowiednią antykoncepcję uświadomi w temacie zabezpieczenia również w tego awaryjnego rzetelnie i konkretnie. Roztrząsanie bez wiedzy medycznej czy działania jakichkolwiek tabletek uważam, że powoduje więcej szkody niż pożytku zwłaszcza na początku miłosnej przygody
amantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 11:35   #16
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: boję się ciąży:/

A czemu prezerwatywa nie? U mnie nigdy nie pękła ani się nie zsunęła.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 12:46   #17
Krolowa Lasu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 27
Dot.: boję się ciąży:/

Cytat:
Napisane przez amantka Pokaż wiadomość
Czasem dla niektórych to jedyne wyjście i jeżeli kobieta nie jest dojrzała to lepsze takie niż niechciana ciąża. Każde rozpoczęcie współżycia powinno rozpoczynać się od wizyty u ginekologa, który przepisze odpowiednią antykoncepcję uświadomi w temacie zabezpieczenia również w tego awaryjnego rzetelnie i konkretnie. Roztrząsanie bez wiedzy medycznej czy działania jakichkolwiek tabletek uważam, że powoduje więcej szkody niż pożytku zwłaszcza na początku miłosnej przygody
W sumie jesli dziewczyna nie jest dojrzala to nie powinna rozpoczynac milosnej przygody
Tabletki antykoncepcyjne nie sa niestety neutralne dla kobiety, maja wiele dzialan ubocznych i niepozadanych jak np zakrzepy, co jest bardzo grozne dla zdrowia.
Krolowa Lasu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 13:34   #18
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: boję się ciąży:/

Cytat:
Napisane przez Krolowa Lasu Pokaż wiadomość
W sumie jesli dziewczyna nie jest dojrzala to nie powinna rozpoczynac milosnej przygody
Tabletki antykoncepcyjne nie sa niestety neutralne dla kobiety, maja wiele dzialan ubocznych i niepozadanych jak np zakrzepy, co jest bardzo grozne dla zdrowia.
Żaden lek nie jest neutralny dla naszego zdrowia.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 20:33   #19
Bacardi_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bacardi_
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2 464
Dot.: boję się ciąży:/

Gumki są jak najbardziej ok, dobrze założone - dobrze zabezpieczają
Jeśli nie chcesz zajść w ciąże nie zgadzaj się na stosunek przerywany, to nie jest metoda antykoncepcyjna
__________________

Czekamy na Ciebie

Bacardi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-28, 20:56   #20
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: boję się ciąży:/

Cytat:
Napisane przez Krolowa Lasu Pokaż wiadomość
Tabletki antykoncepcyjne nie sa niestety neutralne dla kobiety, maja wiele dzialan ubocznych i niepozadanych jak np zakrzepy, co jest bardzo grozne dla zdrowia.
A cukierki powodują próchnicę, mogą być przyczyną otyłości, a do tego nie mają żadnych wartości odżywczych... znasz kogoś kto nie je cukierków? Nie popadajmy w paranoję, że tabletki to takie wielkie zło. Owszem, są ingerencją w organizm kobiety, ale - paradoksalnie - dzięki tej ingerencji (mam nadzieję) nie padnę na zawał w wieku 30 lat.

Co do tematu wątku - u mnie taki paniczny strach, niepozwalający mi rozpocząć życia seksualnego, wynikał po prostu... z niedojrzałości do takiej decyzji; wobec tego radzę rozważyć to także w ten sposób.
Pozdrawiam.

Edytowane przez willy_nilly
Czas edycji: 2013-08-28 o 21:00
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 21:20   #21
Lady Audrey
Zakorzenienie
 
Avatar Lady Audrey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 656
Dot.: boję się ciąży:/

Na początku też miałam straszne obawy przed zajściem ale jeśli chce się uprawiać seks to trzeba się liczyć z tym że można wpaść. Najlepiej porozmawiać o ewentualnej ciąży z facetem, na wypadek "co by było gdyby", mi to pomogło

Autorko, stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną więc jeśli nie chcesz zajść w ciąże to odradzam a jeśli Twój facet nie zmieni zdania daj mu kopa w tyłek tak, że mu się odechce wszystkiego włącznie z seksem.
Nigdy nie używałam prezerwatyw więc się nie wypowiadam ale z opinii znajomych wiem, że mają dość wysoką skuteczność i dobrze założone - nie pękają. Jeśli nie prezerwatywy to są jeszcze plastry itp, poczytaj
Pisałaś, że wykluczasz tabletki, mogę z czystej ciekawości wiedzieć dlaczego?
__________________


Wczoraj, dzisiaj, zawsze.





Lady Audrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 01:43   #22
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: boję się ciąży:/

Nie zgadzaj się na stosunek przerywany
Ja jestem zwolenniczką prezerwatyw - używam ich długi czas i tylko jedna mnie zawiodła, ale może to był efekt tego, że z chłopakiem byliśmy po alkoholu i chyba niezbyt dokładnie przyłożyliśmy się do jej założenie. Była to nauczka dla nas Dobra data ważności, dobrany rozmiar, dobrze założona i nie trzeba się martwić. A jakby coś (odpukać!) miało pójść nie tak, to zostaje tabletka awaryjna.

---------- Dopisano o 02:43 ---------- Poprzedni post napisano o 02:40 ----------

Cytat:
Napisane przez KiniaaxD Pokaż wiadomość
Autorko, jeżeli nie chcesz tabletek, to są jeszcze plastry
Także nie musisz się męczyć z tabletkami
A to już zależy od tego, dlaczego Autorka nie może/nie chce zażywać tabletek. Jeżeli są problemy z krzepliwością krwi, żyłami, to plastry również nie wejdą w grę. Odciążają one wątrobę, ale mocniej walą po układzie krwionośnym.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 12:45   #23
Pilar_Ternera
Raczkowanie
 
Avatar Pilar_Ternera
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Macondo
Wiadomości: 190
Dot.: boję się ciąży:/

Skoro już teraz boisz się ciąży , myślę że prezerwatywy nie będą dla Ciebie odpowiednim zabezpieczeniem Szczególnie na początku będziesz się martwić ( czy na pewno nie pękła , czy dobrze założona , czy nic się nie przedostało , a może jednak jakiś cud i coś przeoczyliście ... ) Uwierz mi , że będą Ci te myśli większość czasu chodzić po głowie ;-) najlepszym rozwiązaniem byłyby tabletki , miałabyś większe doznania podczas zbliżeń i praktycznie zero stresu polecam ponieważ ja zaczynałam od prezerwatyw i dla mnie było to bardzo stresujące - czekałam na okres co miesiąc bardzo zmartwiona

STOSUNEK PRZERYWANY kochana , to nie żadna antykoncepcja ! Dużo osób już się o tym przekonało , że to po prostu nie działa :-D
Pilar_Ternera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 13:41   #24
trufelka
Raczkowanie
 
Avatar trufelka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 171
Dot.: boję się ciąży:/

a czy ktoś wspomniał tutaj o czyms taim na ringi? to tez antykoncepcja, tez chor,ony, ale z lagodniejszym skutkiem dla watroby.
trufelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 15:53   #25
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: boję się ciąży:/

Cytat:
Napisane przez Krolowa Lasu Pokaż wiadomość

Ale tabletki po sa bomba hormonalna, to chemiczna aborcja.
A prezerwatywa nie chroni przed ciaza, czesc peka, zsuwa sie a czesc szczegolnie zle przechowywana przepuszcza plemniki przez mikropekniecia.
.
Hahahahahahhahahaha dawno się tak nie uśmiałam. Patrz - tabletki po zagęszczają śluz, aby plemniki nie dotarły do komórki jajowej. Jeśli już uprzemy się. że zaraz po zapłodnieniu jest dziecko (chociaż to oczywiście embrion, ale bla lbla bla niech będzie dziecko) to powiedz mi, jakim cudem niezapłodniona komórka jajowa (bo te plemniki do niej nie dotarły) może być abortowana? patrz, narysuję ci obrazek - O / ~ ~ ~ gdzie O - komórka jajowa, / śluz (gęsty, nie dopuszczająca do przepłynięcia plemników) a ~ to plemniki. Idąc tym tokiem myślenia, okres i wytrysk to poronienie (wydalenie niezapłodnionej komórki jajowej). Nie, komórka PO to nie jest ABORCJA bo ona NIE DOPUSZCZA DO ZAPŁODNIENIA, a jeśli nie ma ZAPŁODNIENIA, to nie może dojść do aborcji.

A co do drugiego... prezerwatywy pękają - owszem. zsuwają się - owszem. nieumiejętne stosowane. Otwierane zębami, długimi paznokciami, noszone po kilka miesięcy w portfelu. Ale prezerwatywa kupiona w aptece, prawidłowo zastosowana daje prawie 100% pewności. Mikropęknięcia? Chyba jedna na milion -.-
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 16:18   #26
kebula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 130
Dot.: boję się ciąży:/

Cytat:
Napisane przez willy_nilly Pokaż wiadomość
A cukierki powodują próchnicę, mogą być przyczyną otyłości, a do tego nie mają żadnych wartości odżywczych... znasz kogoś kto nie je cukierków? Nie popadajmy w paranoję, że tabletki to takie wielkie zło. Owszem, są ingerencją w organizm kobiety, ale - paradoksalnie - dzięki tej ingerencji (mam nadzieję) nie padnę na zawał w wieku 30 lat.

Co do tematu wątku - u mnie taki paniczny strach, niepozwalający mi rozpocząć życia seksualnego, wynikał po prostu... z niedojrzałości do takiej decyzji; wobec tego radzę rozważyć to także w ten sposób.
Pozdrawiam.


y.,..tak, ja nie jem słodyczy.
h0rmony to najgorsza metoda antykoncepcji. robią taką krzywdę kobietom jak żaden inny "lek".
teoretycznie dobrze by się sprawdziła kombinacja gumka+npr. ale raz, że npr wymaga dyscypliny, dwa...prawda jest taka, jaką przedstawiła koleżanka powyżej. ani Ty, ani Twój chłopak, który nie odrobił lekcji z antykoncepcji nie dojrzeliście na seks.
kebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 18:24   #27
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: boję się ciąży:/

Cytat:
Napisane przez kebula Pokaż wiadomość
y.,..tak, ja nie jem słodyczy.
h0rmony to najgorsza metoda antykoncepcji. robią taką krzywdę kobietom jak żaden inny "lek".
teoretycznie dobrze by się sprawdziła kombinacja gumka+npr. ale raz, że npr wymaga dyscypliny, dwa...prawda jest taka, jaką przedstawiła koleżanka powyżej. ani Ty, ani Twój chłopak, który nie odrobił lekcji z antykoncepcji nie dojrzeliście na seks.
NPR to najgorsza metoda, z jaką się spotkałam. Jeżeli któraś z Was stosuje- OK, ale chyba tylko bycie otodoksyjnym katolikiem usprawiedliwia takie ''akrobacje''. A jeżeli ktoś jest ortodoksem, to prezerwatywa odpada. Nie wspominając, że jest niepotrzebna, skoro ktoś ma dni niepłodne.

Ani ja, ani mój ginekolog nie spotkaliśmy się osobiście z przypadkiem kobiety, której zaszkodziły prawidłowo przyjmowane pigułki. Niektóre dziewczyny mają skutki uboczne, ale wtedy-w najgorszym razie- po prostu się z tabletek rezygnuje.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 18:36   #28
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: boję się ciąży:/

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Hahahahahahhahahaha dawno się tak nie uśmiałam. Patrz - tabletki po zagęszczają śluz, aby plemniki nie dotarły do komórki jajowej. Jeśli już uprzemy się. że zaraz po zapłodnieniu jest dziecko (chociaż to oczywiście embrion, ale bla lbla bla niech będzie dziecko) to powiedz mi, jakim cudem niezapłodniona komórka jajowa (bo te plemniki do niej nie dotarły) może być abortowana? patrz, narysuję ci obrazek - O / ~ ~ ~ gdzie O - komórka jajowa, / śluz (gęsty, nie dopuszczająca do przepłynięcia plemników) a ~ to plemniki. Idąc tym tokiem myślenia, okres i wytrysk to poronienie (wydalenie niezapłodnionej komórki jajowej). Nie, komórka PO to nie jest ABORCJA bo ona NIE DOPUSZCZA DO ZAPŁODNIENIA, a jeśli nie ma ZAPŁODNIENIA, to nie może dojść do aborcji.
Pozwolę sobie zacytować fragment ulotki Escapelle, którą znalazłam w internecie (nie wiem, czy aktualna):

Uważa się, że lek Escapelle tabletka 1500 mikrogramów działa poprzez
  • hamowanie uwalniania komórki jajowej przez jajniki;
  • uniemożliwienie zapłodnienia już uwolnionej komórki jajowej; lub
  • zapobieganie zagnieżdżeniu się zapłodnionej komórki jajowej w błonie śluzowej macicy.

Wiem, że wyniki badań na temat możliwego działania tabletek PO są różne. Niektóre wskazywały na to, że tabletka PO nie ma wpływu na zagnieżdżanie się zapłodnionej już komórki jajowej. Niemniej sam producent nie wyklucza, że Escapelle może mieć takie działanie. Dlatego też nie dziwi mnie, że niektórzy wolą dmuchać na zimne i na wszelki wypadek nie ryzykować.

Z ciekawości przejrzałam też ulotkę ellaOne (ma inną substancję czynną niż Escapelle) i nie znalazłam żadnej informacji na temat utrudniania zagnieżdżenia się komórki jajowej. Informacja jest tylko taka:

ellaOne wpływa na aktywność naturalnego hormonu, progesteronu. Uważa się, że lek działa poprzez
zatrzymanie uwalniania komórki jajowej przez jajniki.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 21:04   #29
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: boję się ciąży:/

Ja czytałam ulotkę tej drugiej chyba, bo o tym utrudnieniu zagnieżdżenia nie słyszałam...
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 21:47   #30
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: boję się ciąży:/

Ja za to słyszałam, że jeżeli juz doszło do zapłodnienia, to jakiś składnik tej tabletki podtrzymuje ciążę Ale nigdy się tematem specjalnie nie interesowałam. Jak biorę tę tabletkę, to zależy mi tylko na tym, żeby nie być w ciaży.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:01.