Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-21, 06:36   #241
Caatalina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 28
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

[QUOTE=Spirulina na włosy jakoś mnie nie przekonuje Chyba za każdym razem musiałabym prać ręcznik do włosów, żeby pozbyć się tego zapachu Ale dziękuję za radę, może ktoś inny skorzysta [/QUOTE]

Ja i tak piorę ręczniki po każdym użyciu. Głupi AZS. Więc jakoś musimy żyć w zgodzie. Ale zapach spiruliny mi nie przeszkadza. Co do kwasu mlekowego, to mi nie szkodzi. A nawet pomaga. Więc u mnie, to nie jego wina. Sama spirulina? Nie wiem już sama.
Caatalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 10:46   #242
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 179
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

No nie wiem czy wywalenie k. ferulowego to dobry pomysł, on stabilizuje wit C z tego co mi się kojarzy. (bo o serum z wit C piszesz?)
Ja zostawiłam tak jak jest, dodałam glikol potem kwas ferulowy pomieszałam trochę bagietką i zaczęłam dodawać resztę, serum wyszło jak w opisie. Bardzo je lubie, jest dużo lepsze niż z formą wit C rozp w oleju.

EDIT: Nie zauważyłam linka do serum Ja robię też z tego przepisu

Fajną maseczkę sobie zrobiłam, glinka zielona+eclipta(+spirulin a ew.) i to doprowadzone do konsystencji papki przez mleczko manuka, a nie wodę czy hydrolat (ale uwaga mleczko manuka zabija zapachem )
__________________
Hold The Line..
Scorpions


Edytowane przez Kathja
Czas edycji: 2010-03-21 o 10:49
Kathja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 18:04   #243
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Kathja Pokaż wiadomość
Ja zostawiłam tak jak jest, dodałam glikol potem kwas ferulowy pomieszałam trochę bagietką i zaczęłam dodawać resztę, serum wyszło jak w opisie. Bardzo je lubie, jest dużo lepsze niż z formą wit C rozp w oleju.

EDIT: Nie zauważyłam linka do serum Ja robię też z tego przepisu
Tak chodzi o serum z witaminą C .Dalej nie rozumiem cytuje " ja zostawiłam tak jak jest " koniec cytatu . Nie wytrącił ci się kwas ? nie ścieło się ? nie wygladało to jak kreda ? już nie wiem jak to opisywać
Jestem już po lekturze na LU i widze że z tym kwasem felurowym , prawie wszyscy mają problemy , jak już jakimś cudem się rozpuści , to potem się ścina Sprobuje jeszcze rozpuścić w spirytusie , ponoć jest lepszy do tego kwasu .
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 18:17   #244
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 179
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Jak kreda? Nieee... i nic się nie ścięło. Po prostu jak dodałam to wyglądało jakby się nie rozpuściło wszystko, ale stwierdziłam że dodaję resztę, bo co innego zrobić - wyrzucić? i potem zobaczę co z tego wyjdzie.
W gotowym serum w buteleczce nie ma osadu - dlatego nie przejęłam się i szczerze mówiąc zapomniałam o tym, na razie używam.
Może mój błąd.

Nast razem też spróbuję z tego drugiego przepisu z alkoholem, daj znać co Ci wyszło.
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 18:40   #245
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Kathja Pokaż wiadomość
Jak kreda? Nieee... i nic się nie ścięło. Po prostu jak dodałam to wyglądało jakby się nie rozpuściło wszystko, ale stwierdziłam że dodaję resztę, bo co innego zrobić - wyrzucić? i potem zobaczę co z tego wyjdzie.
W gotowym serum w buteleczce nie ma osadu - dlatego nie przejęłam się i szczerze mówiąc zapomniałam o tym, na razie używam.
Może mój błąd.

Nast razem też spróbuję z tego drugiego przepisu z alkoholem, daj znać co Ci wyszło.
Dzięki to sprobuje zrobić tak jak ty , czyli najpierw glikol potem kwas , bo robiłam odwrotnie . Spirytu nie mam , jak kupie to napisze jak wyszło
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 18:50   #246
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 179
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Dzięki to sprobuje zrobić tak jak ty , czyli najpierw glikol potem kwas , bo robiłam odwrotnie . Spirytu nie mam , jak kupie to napisze jak wyszło
Ja robiłam tak jak na mazidłach napisane było, czyli właśnie najpierw glilok potem kwas. Ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie w końcu to tylko dwa składniki, które trzeba połączyć.
Jakby się je dodawało do czegoś to wtedy mogłoby mieć to znaczenie a tak.. to chyba bez różnicy.

Tak jak pisałam, jak wszystko dodałam, wymieszałam, w serum nie zrobił się osad, kolor taki jak w opisie to zaczęłam używać

Spróbuj zrobić do końca i zobacz co wyjdzie
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 21:16   #247
wakingdream
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 41
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny, ja wczoraj też walczyłam z kwasem ferulowym

W serum kwas askorbinowy + lipodermina nie rozpuścił mi się całkowicie, ale jakoś to nie przeszkadzało - przy aplikacji niewyczuwalny, zero jakichkolwiek podrażnień. Tylko wstrząsać trzeba przed użyciem.
Wczoraj za to wzięłam się za serum z samym kwasem ferulowym, na hydrolacie. I jak w przepisie - najpierw alkohol etylowy 95% 0,4 ml, potem kwas 0,3 ml, następnie hydrolat i do łaźni. Walczyłam z tym, nie rozpuściło się do końca, ale stwierdziłam, że no trudno. Dodałam resztę składników i do lodówki. A dziś patrzę, a na dnie buteleczki osad, którego nie rozbiję nawet wstrząsaniem
wakingdream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-21, 21:57   #248
mmajkaa3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 115
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Mam problem z kwasem felurowym , jak go rozpuszczacie w takiej mikroskopijnej ilości glikolu ???? Mi się nie udało dałam o połowe mniej kwasu , dwa razy tyle co w przepisie jest glikolu i dopiero rozpuściło się . potem dodałam wody i wszystko się ścieło - pierwszy raz coś takiego widziałam . Kupiłam lipodermine i tak mi się marzyło takie serum . Na razie zrobie bez kwasu felurowego .
Czekam na Wasze rady co źle robie

tu link do tego serum
http://mazidla.com/index.php?option=...d=294&Itemid=2
ja robiłam je w tamtym tygodniu
ja poprostu pomerdałam te dwa czynniki zmieszałam na ile mogłąm i dalej z produktami leciałam
mi bardziej wit.C ni e chciała się rozpuścić, ale teraz jak sie packam na twarz to nie czuj żadnych grudek, chyba sie rozpusciło

dziewczyny otworzyłam mocznik dzisiaj i co widze same grudy zbite bardzo mocno
jak taka skawalona sól czy tak to powinno wygladac?
mmajkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 21:58   #249
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez mmajkaa3 Pokaż wiadomość

dziewczyny otworzyłam mocznik dzisiaj i co widze same grudy zbite bardzo mocno
jak taka skawalona sól czy tak to powinno wygladac?
Tak, te grudki się rozbiją.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 22:22   #250
opelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 304
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Mam zamiar zrobić tonik z kw. glikolowym, ale w przepisie jest, że powinno się go robić z hydromanilem, którego nie mam ochoty kupować, czy można zastąpić go kw. hialuronowym? Jak tak to w proszku/w żelu?
opelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 22:54   #251
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez opelka Pokaż wiadomość
Mam zamiar zrobić tonik z kw. glikolowym, ale w przepisie jest, że powinno się go robić z hydromanilem, którego nie mam ochoty kupować, czy można zastąpić go kw. hialuronowym? Jak tak to w proszku/w żelu?
mozesz , kwas hialuronowy jest w przepisie na tonik migdalowy . Ja lubie tonik kwasowy z mocznikiem , mniej oblepia twarz
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-22, 18:00   #252
judith20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 73
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Makobratek Pokaż wiadomość
Dziewczyny chcę się poskarżyć na mazidlaną spirulinę
W tamtym tygodniu robiłam maseczkę ze spiruliny i jogurtu naturalnego. Chwilę po nałożeniu poczułam pieczenie na czole i brodzie (co było dla mnie dziwne, myślałam że będą mnie piec moje naczynkowe policzki ale nie). Po ok. 15 min zmyłam, ale efekt był mizerny. Różny od tego opisywanego na forum: żadnej promienności, ukojenia Pomyślałam, że za tydzień dam spirulinie drugą szansę. I dziś przyszła na maseczkę moja siostra, ukręciłyśmy spirulinę ze śmietaną. Po zmyciu siostra była w szoku. Buzia miejscami czerwona jak burak, reszta dziwny odcień.

Nie wiem co jest nie tak Czy algi mogą w ogóle podrażniać? Miał ktoś podobnie? Jestem zawiedziona spiruliną, która najprawdopodobniej wyląduje w koszu.

moja koleżanka zrobiła z wodą i miała to samo, burak nieziemski pieczenie i gorąca buzia. Może niektórzy po prostu jej nie tolerują? (zrobiła z wodą sugerując się jednym z wpisów na mazidlach)
judith20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 18:45   #253
opelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 304
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
mozesz , kwas hialuronowy jest w przepisie na tonik migdalowy . Ja lubie tonik kwasowy z mocznikiem , mniej oblepia twarz
Czyli jak w przepisie jest 1 ml hydromanilu to mogę spokojnie dodoać 1 ml kwasu HA w żelu? (wolę się upewnić )
opelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 19:33   #254
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 179
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Może po prostu wam nie służy spirulina, a ja ją za to bardzo lubię , są inne fajne mazidła, także nie ma co płakać
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 21:23   #255
mmajkaa3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 115
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

dziewczynki powiedzcie mi jedną rzecz
nie chce mi się dzień w dzień merdać kremu z mocznikiem i wit.E czy balsamem
czy mogę sobie przygotowac miksturkę na tydzień ?
nie popsuje mi się to, nie straci na właściwosciach?
mmajkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 22:44   #256
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez opelka Pokaż wiadomość
Czyli jak w przepisie jest 1 ml hydromanilu to mogę spokojnie dodoać 1 ml kwasu HA w żelu? (wolę się upewnić )
Może być 1ml lub więcej , sama zobaczysz co ci lepiej pasuje .Szukaj podobnych receptur i będziesz widzieć co z czym można łączyć np.
http://mazidla.com/index.php?option=...d=109&Itemid=2

Jeżeli zmienisz recepture , np. zamienisz hydromail na HA lub zmienisz stęzenie to zmianie ulegnie ilość sody . Patrz na ph dodawanego produktu i tak hydromail ma niższe ph niż kwas hialuronowy . Po dodaniu HA ilość sody bardzo ogranicz , im więcej HA tym mniej sody . Może wogóle nie trzeba bedzie dodawać sody , jak w podanym linku do toniku migdalowego. Musisz sprawdzać ph papierkami . Niestety nie umiem wyliczyć ile dać sody . Papierki tne na małe kawełeczki , tak taniej wychodzi

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2010-03-22 o 22:48
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 22:46   #257
opelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 304
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Straaaaaszne dzięki, dużo mi wyjaśniłaś, bo ja zielona w tym temacie
opelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 22:50   #258
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez opelka Pokaż wiadomość
Straaaaaszne dzięki, dużo mi wyjaśniłaś, bo ja zielona w tym temacie
jeszcze cos dopisałam , szybko się nauczysz , ja też kiedyś byłam zielona a toniki kwasowe są świetne
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 07:46   #259
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Wczoraj dotarło do mnie moje zamówienie mazidlane Parę hydrolatów(z głogu, lipowy, neroli, oczarowy), ukochany HA, copaiba, olej śliwkowy(ten zapach) i telocapil W dodatku jestem mile zaskoczona tym, że otrzymałam próbki wszystkiego o co poprosiłam(a było ich aż 4). Dzisiaj mam zamiar zmieszać sobie drogeryjny balsam z telocapilem i tu pytanie do dziewczyn, które już stosowały: czy używacie go również w okolicach bikini czy tylko nogi i pachy?

I jeszcze jedno, chciałam sobie wzbogacić hydrolat stosowany na noc(w tej chwili oczarowy) niacynamidem, co by na moje pory dobrze podziałał. Myślicie, że mogę sobie po prostu wsypać go w odpowiednim stężeniu i wszystko mi się ładnie rozpuści?I czy jak to będzie stało trochę w łazience to się nie zepsuje?
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-23, 10:19   #260
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Nati_kk Pokaż wiadomość
Dzisiaj mam zamiar zmieszać sobie drogeryjny balsam z telocapilem i tu pytanie do dziewczyn, które już stosowały: czy używacie go również w okolicach bikini czy tylko nogi i pachy?
Ja robię serum z telocapilem i stosuję również w okolice bikini - nic nie podrażnia i bardzo dobrze ogranicza odrost włosków.
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 10:55   #261
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Nati_kk Pokaż wiadomość
Wczoraj dotarło do mnie moje zamówienie mazidlane Parę hydrolatów(z głogu, lipowy, neroli, oczarowy), ukochany HA, copaiba, olej śliwkowy(ten zapach) i telocapil W dodatku jestem mile zaskoczona tym, że otrzymałam próbki wszystkiego o co poprosiłam(a było ich aż 4). Dzisiaj mam zamiar zmieszać sobie drogeryjny balsam z telocapilem i tu pytanie do dziewczyn, które już stosowały: czy używacie go również w okolicach bikini czy tylko nogi i pachy?

I jeszcze jedno, chciałam sobie wzbogacić hydrolat stosowany na noc(w tej chwili oczarowy) niacynamidem, co by na moje pory dobrze podziałał. Myślicie, że mogę sobie po prostu wsypać go w odpowiednim stężeniu i wszystko mi się ładnie rozpuści?I czy jak to będzie stało trochę w łazience to się nie zepsuje?
Też stosuję na okolice bikini. Działa świetnie.
Co do drugiego pytania. Robię sobie tonik tzn do hydrolatu dodaję na oko niacynamid, mocznik i NMF. Robię mały zapasik na jakieś 2 tygodnie w małej, ciemnej szklanej butelce. Trzymam w łazience w ciemnym miejscu. Jeszcze nigdy nic się nie zepsuło. Jeśli chcesz zrobić większą ilość to tylko dodaj trochę konserwantu.
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 13:56   #262
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Też stosuję na okolice bikini. Działa świetnie.
Co do drugiego pytania. Robię sobie tonik tzn do hydrolatu dodaję na oko niacynamid, mocznik i NMF. Robię mały zapasik na jakieś 2 tygodnie w małej, ciemnej szklanej butelce. Trzymam w łazience w ciemnym miejscu. Jeszcze nigdy nic się nie zepsuło. Jeśli chcesz zrobić większą ilość to tylko dodaj trochę konserwantu.
No właśnie chciałam tylko tak trochę z 20ml i na bieżąco sobie uzupełniać Także dziękuję za odpowiedzi
To idę kręcić balsam z telocapilem i mam nadzieję, że z efektów będę zadowolona
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 16:34   #263
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 179
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Nati_kk Pokaż wiadomość
No właśnie chciałam tylko tak trochę z 20ml i na bieżąco sobie uzupełniać Także dziękuję za odpowiedzi
To idę kręcić balsam z telocapilem i mam nadzieję, że z efektów będę zadowolona
Też ulepszam hydrolaty tym na co akurat mam ochotę, tylko że ja robię większe ilości i dodaje konserwant, nie chce mi się co parę dni robić nowej porcji
A nad telocapilem przy każdym zamówieniu się zastanawiam.. może w końcu trzeba kliknąć.
__________________
Hold The Line..
Scorpions


Edytowane przez Kathja
Czas edycji: 2010-03-23 o 16:37
Kathja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 17:19   #264
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Kathja Pokaż wiadomość
Też ulepszam hydrolaty tym na co akurat mam ochotę, tylko że ja robię większe ilości i dodaje konserwant, nie chce mi się co parę dni robić nowej porcji
A nad telocapilem przy każdym zamówieniu się zastanawiam.. może w końcu trzeba kliknąć.
Klikaj klikaj ja się długo zastanawiałam ale w końcu się zdecydowałam Dziewczyny tak zachwalają...Od dzisiaj będę go testować u siebie

No i dosypałam sobie do 40ml hydrolatu jakiś 1ml niacynamidu, myślicie, że będzie ok? ile taka niezakonserwowana buteleczka może stać(buteleczka po hydrolacie z BU, stoi zamknięta w szafce w łazience).
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014


Edytowane przez Nati_kk
Czas edycji: 2010-03-23 o 17:43
Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 17:36   #265
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Kathja Pokaż wiadomość
Też ulepszam hydrolaty tym na co akurat mam ochotę, tylko że ja robię większe ilości i dodaje konserwant, nie chce mi się co parę dni robić nowej porcji
A nad telocapilem przy każdym zamówieniu się zastanawiam.. może w końcu trzeba kliknąć.
gdzie można znaleźć jakieś przepisy na taki 'ulepszony' np. mocznikiem hydrolat (chodzi mi o ilość konserwantu)? bo zalecane stężenie mocznika napisane jest na stronie Mazideł, prawda? czy może sama ustalasz ilość konserwantu?
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 19:36   #266
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 179
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
gdzie można znaleźć jakieś przepisy na taki 'ulepszony' np. mocznikiem hydrolat (chodzi mi o ilość konserwantu)? bo zalecane stężenie mocznika napisane jest na stronie Mazideł, prawda? czy może sama ustalasz ilość konserwantu?
To zależy jaki masz konserwant, ja mam aktualnie optiphen plus z mazideł, możesz sobie ściągnąć ilość konserwantu z jakiegoś przepisu (na mazidłach(receptariusz), czy zsk(receptury), musisz zerknąć czy są) albo wyliczyć po prostu, przy każdym konserwancie powinno być podane ile się go używa do czego.
Optiphen plus KLIK tam patrz: sugerowane stężenie; jeśli masz inny konserwant też zerknij w specyfikację na pewno będzie podane
A przeliczyć sobie możesz na konkretną objętość za pomocą kalkulatora. KLIK
A mocznika tak samo jak konserwantu, sugerowane stężenia znajdziesz na stronie

Cytat:
Napisane przez Nati_kk Pokaż wiadomość
Klikaj klikaj ja się długo zastanawiałam ale w końcu się zdecydowałam Dziewczyny tak zachwalają...Od dzisiaj będę go testować u siebie
Napisz jak efekty, chyba następnym razem kliknę, ale będzie musiał trochę poczekać, dopiero co robiłam zakupy.. nie przesadzajmy.. ale pociesza mnie to że mam wszystkie składniki, żeby ukręcić sobie mleczko z telocapilem spróbuję i tak, i dodawać do balsamu jak już go zamówię oczywiście..

Cytat:
Napisane przez Nati_kk Pokaż wiadomość
No i dosypałam sobie do 40ml hydrolatu jakiś 1ml niacynamidu, myślicie, że będzie ok? ile taka niezakonserwowana buteleczka może stać(buteleczka po hydrolacie z BU, stoi zamknięta w szafce w łazience).
Nie wiem czy nie powinnaś w lodówce tego trzymać, mogę się mylić ale chyba max to jakieś 2 tygodnie, niech ktoś poprawi mnie, ja zwykle robię większe ilości i konserwuję, dlatego nie sugeruj się zbytnio tym co napisałam.
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 19:49   #267
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Nati_kk Pokaż wiadomość
No właśnie chciałam tylko tak trochę z 20ml i na bieżąco sobie uzupełniać Także dziękuję za odpowiedzi
To idę kręcić balsam z telocapilem i mam nadzieję, że z efektów będę zadowolona
Daj znać jak efekty i czy bardzo brudzi
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 20:34   #268
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Kathja Pokaż wiadomość
Napisz jak efekty, chyba następnym razem kliknę, ale będzie musiał trochę poczekać, dopiero co robiłam zakupy.. nie przesadzajmy.. ale pociesza mnie to że mam wszystkie składniki, żeby ukręcić sobie mleczko z telocapilem spróbuję i tak, i dodawać do balsamu jak już go zamówię oczywiście..


Nie wiem czy nie powinnaś w lodówce tego trzymać, mogę się mylić ale chyba max to jakieś 2 tygodnie, niech ktoś poprawi mnie, ja zwykle robię większe ilości i konserwuję, dlatego nie sugeruj się zbytnio tym co napisałam.
Efekty opiszę na pewno A póki co dodałam jednak do tego toniku 4 krople FEOG. Na stronie ZSK pisze, że na 50ml ma być od 5-10 kropel, ja mam w butelce jakieś 35-40ml więc chyba 4 krople będą ok...
A alantoinę myślicie, że też sobie mogę do takiego toniku dorzucić?
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 21:41   #269
kasiek.pe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Praemislia
Wiadomości: 485
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Telocapilu używam od 3 tygodni i już widzę różnicę. Włoski są słabsze
Jestem zachwycona olejem śliwkowym w połączeniu z kwasem hialuronowym - moja cera bardzo polubiła ten duet ))
No i niezmydlana frakcja sojowa - idealnie matuje mi cerę na kilka dobrych godzin
__________________



kasiek.pe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 18:03   #270
judith20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 73
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

ja zrobiłam serum z telocapilem. uzywam ok 2 tyg i wydaje mi się, ze ma efekt, ale może to moje zwidy i marzenia :P poczekam jeszcze trochę
serum jest fajne, ale dość długo się wchłania i jeśli się nie odczeka za dużo to robią się kluski :P
judith20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 22:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:23.