Druty - podstawy, ściegi - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-20, 20:05   #241
kari_87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2
Dot.: Problem ze wzorem.

Cześć! Dzięki za dotychczasową pomoc. Aga__tka jeśli nie było by to dla ciebie problemem, prosiłabym o tłumaczenie całości, szczerze mówiąc ma to być jedno z moich pierwszych dzieł, a tłumaczenie całości pomogłoby mi się bardzie odnaleźć w sytuacji, a może i innych użytkowniczką kiedyś ta instrukcja będzie pomocna.
kari_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 08:56   #242
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez BebeLilyy Pokaż wiadomość
Chciałabym coś takiego:
http://allegro.pl/estyl-rewelacyjny-...815786519.html
w takim fasonie bez żadnych skomplikowanych wzorów wiec myślę że nie byłby mocno skomplikowany ale bez schematu nie wiem jak sie o tego zabrać
ta góra to chyba nie będzie jednak taka najprostsza (choć w sumie mogę się mylić...) - ale może coś z tego Ci się spodoba:
http://www.berroco.com/exclusives/laurel/laurel.html
http://www.berroco.com/exclusives/cali/cali.html
ten pierszy wydaje sie miec podobny fason
E: może jeszcze później coś znajdę. Bo muszę się przełączyć na piosenki dla dzieci ;p

Kari: jak będę miała chwilę to po kawałku mogę tłumaczyć, jakbyś mnie przegoniła w robocie z tłumaczeniem, to się przypomnij na pw - bo może mi się zdażyć że zapomnę , jak nikt nie będzie odświeżał wątku...

E2: np:
http://gosyo.co.jp/english/pattern/e...Slub_Gilet.pdf
http://www.ravelry.com/patterns/libr...-wrap-cardigan
znalazlam jeszcze takie coś:
http://www.ravelry.com/patterns/libr...openwork-gilet
schemat ma taki:
http://www.gosyo.co.jp/img/acrobat/a...amicomo6-1.pdf - niby jest napisane ze można sciagnąć ang wersję, ale nie znalazłam...

Edytowane przez aga__tka
Czas edycji: 2011-09-21 o 10:16
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 20:17   #243
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez BebeLilyy Pokaż wiadomość
Chciałabym coś takiego:
http://allegro.pl/estyl-rewelacyjny-...815786519.html
w takim fasonie bez żadnych skomplikowanych wzorów wiec myślę że nie byłby mocno skomplikowany ale bez schematu nie wiem jak sie o tego zabrać
sam fason jest skomplikowany !!!! , że nie wspomnę i rodzaju włóczki, z czego masz zamiar robić ? żeby tak ładnie się układał ? pod szyją i żeby rękawy można było tak zwinąć ?
i żeby to jakoś wyglądało !
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 23:25   #244
confusion
Rozeznanie
 
Avatar confusion
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 621
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cześć wszystkim druciarom

Jestem bardziej niz początkująca, a żeby się nie zniechecić, postanowiłam zrobić cos przydatnego, czyli kocyk-otulacz na chłody

http://www.garnstudio.com/lang/en/vi..._id=27&lang=en

Może któraś przetłumaczyć mi co oni tu piszą?

Coś takiego tylko bym zrobiła nie 70x100, a 140x100

Pytanko - skąd wziąć włóczkę z której paski będą "same" wychodzić??

Wiem że takie są, a nie umiem narazie łaczyć kolorów, więc sporo by to ułatwiło. Na allegro nie mogę znaleźć.

Edit: znalazłam Drops delight do paseczków, czyli tak jak we wzorze

Edytowane przez confusion
Czas edycji: 2011-09-22 o 23:36
confusion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 17:51   #245
cocci
Zakorzenienie
 
Avatar cocci
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kiel DE
Wiadomości: 12 235
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

piszą, żeby nabrać około 119 oczek na druty 5,5 (najlepiej takie z żyłką) i na wysokości 100cm zakończyć. Wszystkie oczka na prawo, czyli prościej już się nie da Rzędy parzyste i nieparzyste przerabiasz na prawo, dlatego nie będzie wyraźnej lewej strony. Tylko musisz pilnować, żeby Ci się robótka nie zwijała na brzegach. Jeśłi chcesz zrobić 2x większy kocyk, to musisz przeliczyć ile oczek będzie na 100cm (bo wtedy to będzie ten krótszy bok - wg podanej we wzorze próbki (17x34) to wyjdzie 170) ale musisz wziąc pod uwagę 3 rzeczy: po pierwsze musisz mieć druty z dłuuugą żyłką, po drugie: po zrobieniu większego kawałka może być niewygodnie bardzo i ciężko trzymać druty, i po trzecie - obawiam się,ze się zanudzisz, bo to bardzo monotonne będzie. Jednakowoż życzę szczęścia i samozaparcia do wykończenia.
Co do pasków - możesz zwyczajnie odciąć nitkę na końcu rzędu, zrobić supełek i przerabiać normalnie dalej. To wygodny sposób, jeśli masz dużo resztek motków.
__________________
Moje wpadki "twórcze":
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501734

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

cocci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 07:19   #246
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez confusion Pokaż wiadomość

Coś takiego tylko bym zrobiła nie 70x100, a 140x100

Pytanko - skąd wziąć włóczkę z której paski będą "same" wychodzić??

Wiem że takie są, a nie umiem narazie łaczyć kolorów, więc sporo by to ułatwiło. Na allegro nie mogę znaleźć.

Edit: znalazłam Drops delight do paseczków, czyli tak jak we wzorze
Musisz niestety też wziąć pod uwagę, że jak będziesz mieć trochę szerszy bok, to paseczki będą cieńsze niż w oryginale - ale u nich raczej bardzo cienkie nie są, więc i tak powinno być ok
ale rzeczywiście to będzie monotonna praca...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 21:13   #247
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Problem ze wzorem.

Cytat:
Napisane przez kari_87 Pokaż wiadomość
Witam! Poszukując w internecie jakiegoś fajnego wzoru na męski sweter natknęłam się na ciekawą propozycję http://www.berroco.com/exclusives/ro.../rockport.html.
Niestety mój angielski jest bardzo kiepski, dlatego proszę o pomoc w tłumaczeniu. Ewentualnie jeśli ktoś posiadał by ciekawy wzór na męski rozpinany sweter, może być z kapturem, w języku polskim to prosiła bym o przesłanie. Z góry dzięki.
Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
sam wzorek (TEXTURED PATTERN)
(nieparzysta liczba oczek)(Odd number of sts)
Row 1 (RS): K1, * p1, k1, rep from * across.
Rząd 1 (prawa strona): oczko prawe *1lewe,1prawe, powtarzaj od * w poprzek
Row 2: Purl.
Rząd 2: oczka lewe
Powtarzaj te 2 rzędy aby dostać wzór. (Rep these 2 rows for Textured Pat.)

Cable pattern - wzór warkocza (jest też tam narysowany)
(Worked over 16 sts) - na długości 16 oczek
Rows 1, 3, 7 and 9 (RS): P2, k12, p2.
Rząd 1,3,7 i 9 (prawa strona): 2oczka lewe, 12prawych, 2 lewe.
Row 2 and all WS rows: K2, p12, k2.
Rząd 2 i wszystkie strony lewej: 2 prawe, 12 lewych, 2 prawe
Row 5 (RS): P2, sl 4 sts to cn and hold in BACK, k4, k4 from cn, k4, p2.
rząd 5(prawa strona): 2 lewe, przełozyć 4 oczka na dodatkowy drut i trzymać je z TYLU robótki, 4prawe, 4prawe z dodatkowego drutu, 4prawe, 2 lewe
Row 11 (RS): P2, k4, sl 4 sts to cn and hold in FRONT, k4, k4 from cn, p2.
rząd 11(prawa strona):2lewe,4prawe,prze lozyc 4 na dodatkowy drut i trzymac z PRZODU robótki, 4 prawe, 4 prawe z dodatkowego drutu, 2 lewe
Row 12: Rep Row 2.
Rząd 12: Powtorzyc rząd 2
Rep these 12 rows for Cable Pat. - powtarzać te 12 rzędów dla uzyskania wzoru warkocza
GAUGE
19 sts = 4”; 30 rows = 4” in Textured Pat on larger needles
16 sts = 2” in Cable Pat on larger needles
TO SAVE TIME, TAKE TIME TO CHECK GAUGE

Próbka:
19 oczek, 30 rzędów = 4'' (10cm) wzór główny na większych drutach
16 oczek = 2'' - wzór warkocza na większych drutach.

BACK = TYŁ
With smaller needles, cast on 106(118-130-142-154) sts.
Na mniejszych drutach: nabrać 106(118-130-142-154)oczek

Ribbing: Row 1 (RS): K2, * p2, k2, rep from * across.

ściągacz: Rząd 1 (prawa strona) 2 prawe, *2 lewe 2prawe * (powtarzać to co między gwiazdkami do końca)

Row 2: P2, * k2, p2, rep from * across. Rep these 2 rows until piece
measures 3” from beg, end on RS. Change to larger needles and p the
next row, dec 7(7-11-15-15) sts across – 99(111-119-127-139) sts.

rząd 2: 2lewe * 2prawe, 2lewe *
powtarzać powyższe 2 rzędy aż róbótka będzie mieć 3'' (ok 7,5cm), skończyć na prawym rzędzie, zmienić na większe druty i przerobić oczkami lewymi kolejny rząd, zmniejszając o 7(7-11-15-15) oczek równomiernie = 99(111-119-127-139) oczek.

Establish Pat Sts: Row 1 (RS): Work Row 1 of Textured Pat over 23(29-33-37-43) sts, place marker, work Row 1 of Cable Pat over 16 sts, place marker, work Row 1 of Textured Pat over 21 sts, place marker, work Row 1 of Cable Pat over 16 sts, place marker, work Row 1 of Textured Pat to end.

ustalony wzór:
rząd 1 (prawa strona) przerób rząd pierwszy Textured pat przez 23(29-33-37-43) oczek, wstaw marker, przerób 1 rząd wzoru warkocza przez 16 oczek, wstaw marker, przerabiaj Textured Pat przez 21oczek, wstaw marker, przerób 1rząd wzoru warkocza przez 16 oczek, wstaw marker, przerabiaj 1 rząd textured pat do końca...


Row 2: Work Row 2 of Textured Pat to first marker, work Row 2 of Cable Pat to next marker, work Row 2 of Textured Pat to next marker, work Row 2 of Cable Pat to next marker, work Row 2 of Textured Pat to end. Work even in pat as established until piece measures 17” from beg, end on WS.

rząd 2 przerabiać rząd 2 textured pat do pierwszego markera, rząd 2 wzoru warkocza do następnego itd....
Przerabiaj kolejne rzędy dalej wg powyższego schematu do momentu gdy robótka będzie mierzyć 17” od początku - zakończ lewą stroną...

Shape Armholes: Bind off 3(4-5-5-6) sts at beg of the next 2 rows –
93(103-109-117-127) sts. Dec 1 st each side every RS row 2(3-4-5-8) times – 89(97-101-107-111) sts. Work even until armholes measure 9(9 1/2-10-10 1/2-11)”, end on WS.

Kształtowanie otworów rękawów:
zakończ 3(4-5-5-6) oczek na początku w kolejnych 2 rzędach = 93(103-109-117-127) zmniejsz 1 oczko po obu stronach w każdym rzędzie prawej strony 2(3-4-5-8) razy =89(97-101-107-111)oczek.
Przerabiaj aż wycięcia na rękawy będą mierzyć 9(9 1/2-10-10 1/2-11)”,zakończ lewą stroną


Shape Shoulders: Bind off 6(8-8-9-11) sts at beg of the next 2 rows, then 7(8-9-10-10) sts at beg of the next 4 rows. Bind off remaining 49 sts for back neck.

Kształtowanie ramion: zakończ 6(8-8-9-11) oczek na początku 2 kolejnych rzędów, następnie 7(8-9-10-10) oczek na początku kolejnych 4 rzędów.
Zakończ pozostałe 49oczek na wycięcie tyłu szyi.

E:
LEFT FRONT Lewy przód

With smaller needles, cast on 54(62-66-70-78) sts. Work in ribbing same as back for 3”, end on RS. Change to larger needles and p the next row, dec 3(5-5-5-7) sts across – 51(57-61-65-71) sts.

Na mniejszych drutach nabierz:54(62-66-70-78) oczek. Przerabiaj wzór ściągacza jak dla tyłu na 3'', zakończ na prawej stronie.
Zmień druty na większe, przerób na lewo kolejny rząd zmniejszając równomiernie o 3(5-5-5-7) = 51(57-61-65-71)


Establish Pat Sts: Row 1 (RS): Work Row 1 of Textured Pat over 23(29-33-37-43) sts, place marker, work Row 2 of Cable Pat over 16 sts, place marker, work Row 1 of Textured Pat over 11 sts, end p1.

rząd początkowy wzoru: Rząd 1 (prawa strona): Przerób rząd 1 Textured Pat przez 23(29-33-37-43) wstaw marker przerabiaj rząd 2 (tu raczej powinien być pierwszy a nie drugi!!) wzoru warkocza przez 16oczek, wstaw marker, przerób rząd 1 Textured Pat przez 11 oczek, zakończ oczkiem prawym.

Row 2: P1, work Row 2 of Textured pat to first marker, work Row 2 of Cable Pat to next marker, work Row 2 of Textured Pat to end. Work even in pat as established until piece measures 17” from beg, end on WS.

rząd 2: oczko prawe, przerabiaj rząd 2 Textured Pat do pierwszego markera, rząd 2 wzoru warkocza do markera i rząd 2 Textured pat do końca. Przerabiaj dalej wg powyższego schematu kolejne rzędy, aż robótka będzie mieć 17'' od początku, skończ na lewej stronie.

Shape Armhole: Bind off 3(4-5-5-6) sts at beg of the next row, work to end – 48(53-56-60-65) sts. Dec 1 st at armhole edge every RS row 2(3-4-5-8) times – 46(50-52-55-57) sts. Work even until armhole measures 6(6 1/2-7-7 1/2-8)”, end on RS.

Kształt ramion: Zdejmij 3(4-5-5-6) oczka na początku następnego rzędu, przerób do końca = 48(53-56-60-65). Zmniejszaj po 1 oczku w każdym prawym rzędzie 2(3-4-5-8) razy – 46(50-52-55-57) oczek. Przeraniaj aż dziura na rękaw będzie mieć 6(6 1/2-7-7 1/2-8)”, skończ prawą stroną.


Shape Neck: Next Row (WS): Bind off 10 sts, work to end – 36(40-42-45-47) sts. Dec 1 st at neck edge EVERY row 16 times. When armhole measures 8(8 1/2-9-9 1/2-10)”, end on WS. Bind off 6(8-8-9-11) sts at armhole edge once, then 7(8-9-10-10) sts twice for shoulder.

Kształt szyi (następny rząd - lewa strona): zdejmij 10 oczek, przerabiaj do końca = 36(40-42-45-47) oczek. zmniejszaj jedno oczko na brzegu szyi w KAZDYM rzędzie 16 razy. Kiedy wycięcie na rękaw będzie mierzyć 8(8 1/2-9-9 1/2-10)”, zakończ na lewej stronie. Zakończ 6(8-8-9-11) oczek po stronie rękawa raz, następnie 7(8-9-10-10) dwukrotnie na ramię.

RIGHT FRONT
Work same as left front until piece measures 3” from beg and dec row has been completed – 51(57-61-65-71) sts.
Establish Pat Sts: Row 1 (RS): P1, work Row 1 of Textured Pat over 11 sts, place marker, work Row 1 of Cable Pat over 16 sts, place marker, work Row 1 of Textured Pat to end. Complete to correspond to left front, reversing all shaping. Bind off for armhole and shoulder on WS rows. Bind off for neck on RS row.

Prawy przód:
PRzerabiaj tak samo jak lewy przód aż robótka będzie mieć 3'' od początku i rząd zmniejszający będzie zakończony = 51(57-61-65-71) oczek.
Rząd początkowy: Rząd 1 (prawa strona): oczko prawe, przerabiaj rząd 1 Textured Pat przez 11 oczek, wstaw marker, przerabiaj rząd 1 Wzoru warkocza przez 16 oczek, przerabiaj wzór Textured Pat do końca. Dokończ tak aby pasowało do lewego przodu, odwracając lutrzanie wszystkie "kształtowania" Zdejmuj dla wycięcia na rękaw i ramię na lewej stronie. Zdejmuj dla wycięcia na szyję na prawej stronie.

E: UWAGI do tłumaczenia
w sumie nie jestem do końca pewna, czy dobrze ponazywałam zdejmowanie oczek na dziurę rękawa/ramienia a ramię, ale podejrzewam że ramię idzie od szyi, a dziura na rękaw zaczyna się na końcu tego ramienia... niestety obawiam się że nie znam na tyle prawidłowych oznaczeń po polsku i angielsku, żeby prawidłowo to ponazywać po polsku, więc mam nadzieję że mi wybaczysz i się domyślisz, nawet jeśli czasem mieszam jedno z drugim - postarałam się poprawić na czerwono, żeby było bardziej jednolicie...

Zdejmowanie oczek i zakańczanie oczek to dla mnie jedno i to samo -używam zamiennie...

Na wszelki wypadek możesz sobie rozrysować po której stronie co się gdzie kończy - można w ten sposób uniknąć prucia jeśli pojawiłyby się błedy we wzorze/rozumieniu wzoru/moim tłumaczeniu... ja już robiłam z różnych wzorów i czasem trudno się domyślić po której stronie zdjąć oczka, narysowanie z reguły pomaga...

Będę stopniowo edytować posta, jak przetłumaczę kolejne fragmenty...

Edytowane przez aga__tka
Czas edycji: 2011-10-02 o 13:44
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-29, 11:28   #248
BebeLilyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 48
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
ta góra to chyba nie będzie jednak taka najprostsza (choć w sumie mogę się mylić...) - ale może coś z tego Ci się spodoba:
http://www.berroco.com/exclusives/laurel/laurel.html
http://www.berroco.com/exclusives/cali/cali.html
ten pierszy wydaje sie miec podobny fason
E: może jeszcze później coś znajdę. Bo muszę się przełączyć na piosenki dla dzieci ;p

Kari: jak będę miała chwilę to po kawałku mogę tłumaczyć, jakbyś mnie przegoniła w robocie z tłumaczeniem, to się przypomnij na pw - bo może mi się zdażyć że zapomnę , jak nikt nie będzie odświeżał wątku...

E2: np:
http://gosyo.co.jp/english/pattern/e...Slub_Gilet.pdf
http://www.ravelry.com/patterns/libr...-wrap-cardigan
znalazlam jeszcze takie coś:
http://www.ravelry.com/patterns/libr...openwork-gilet
schemat ma taki:
http://www.gosyo.co.jp/img/acrobat/a...amicomo6-1.pdf - niby jest napisane ze można sciagnąć ang wersję, ale nie znalazłam...
Dziekuje slicznie Pierwszy jest ladny tylko teraz musze sie wziac za przetlumaczenie wszystkiego
BebeLilyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 20:16   #249
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Liczba oczek podzielna przez 4+2 o brzeg.
Rz. 0 -nitka B- oczka prawe
Rz. 1 -nitka A- 1 o. brzeg. * 1 o. prawe, 1 o. prawe wkłuwane o jeden rząd poniżej, 1 o. prawe, 1 o. prawe wkłuwane o jeden rząd poniżej*, 1 o. brzeg.
Rz. 2 - nitka A- oczka prawe.
Rz. 3 - nitka B - 1 o. brzeg. * 1 o. prawe wkłuwane o jeden rząd poniżej, 1 0. prawe, 1 0. prawe wkłuwane o jeden rząd poniżej, 1 o. prawe *, 1 o. brzeg.
Rz. 4 - nitka B- oczka prawe
Powtarzać od rz. 1.
W tym szalu występują oczka przeciągane (te wkłuwane poniżej) i to powoduje efekt takiej kratki.
Jak myślicie czy to ten wzór?
Hej w końcu znalazłam chwilę żeby sprawdzić ten wzorek, i to raczej nie jest ten przeze mnie poszukiwany:
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...0&d=1314822897
(chyba że ja coś źle robię ten wzór)

Wklejam zdjęcie mojej próbki - jedna strona w ogóle wygląda kiepsko, a druga choć lepiej - są te powyciągane oczka, to też nie daje rządków oczek ciemnych (nie ma kratki ) co prawda moje włóczki są nie równe - nie mam żadnych wolnych motków w jednym rozmiarze nitki ale i tak efekt jest w miarę widoczny...
jeszcze pomyślę nad modyfikacjami tego wzoru - bo się zastanawiałam czy nie pomogłoby np. zmiana ilości rzędów w jedym kolorze - np 2 ciemne 1 jasny albo odwrotnie - choć we wzorze, którego szukam wydaje się że ilość nitki jest taka sama dla obu kolorów...
E: zapomniałam o zdjęciu próbki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg szalik.jpg (94,6 KB, 26 załadowań)

Edytowane przez aga__tka
Czas edycji: 2011-10-02 o 20:18
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 21:37   #250
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
to też nie daje rządków oczek ciemnych (nie ma kratki ) co prawda moje włóczki są nie równe - nie mam żadnych wolnych motków w jednym rozmiarze nitki ale i tak efekt jest w miarę widoczny...
jeszcze pomyślę nad modyfikacjami tego wzoru - bo się zastanawiałam czy nie pomogłoby np. zmiana ilości rzędów w jedym kolorze - np 2 ciemne 1 jasny albo odwrotnie - choć we wzorze, którego szukam wydaje się że ilość nitki jest taka sama dla obu kolorów...
Agatko, ja obstawiam ,ze to na jakichś krosnach zrobione (tkane), nie widziałam na drutach takiego efektu
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 12:20   #251
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez Malinka_5 Pokaż wiadomość
Agatko, ja obstawiam ,ze to na jakichś krosnach zrobione (tkane), nie widziałam na drutach takiego efektu
Też mi się zaczyna tak coraz bardziej wydawać, ale jeszcze spróbowałam raz i nawet nieźle to wyszło co prawda w oryginale jest chyba jeszcze inaczej - podejrzewam inną ilość oczek - ale 4 zdjęcie, to już nawet w miarę przypomina co trzeba ;p...
4 zdjęcie to lewa strona tego co widać na górze zdjęcia 2.
Kolory są prowadzone po 1 rządku, co 4 oczko jest zdejmowane bez przerabiania - na jednej stronie żółte, na drugiej brązowe.
efekt przerabiania po 2 lub 4 rządki jednym kolorem widać na 1 i 3 zdjęciu - widać że to jednak nie to, bo nie ma efektu mieszania się kolorów - mieszanie wychodzi tylko na 1 stronie dla 2 rządków, a dla 4 rządków znów za szerokie są te paski w 1 kolorze i też mieszanie tylko po 1 stronie...
Nie wiem czy będzie mi się chciało sprawdzić jakby wyszło na wzorku z 5 oczek... zobaczę jeszcze ale uważam że i tak ciekawe efekty wyszły
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN4176.jpg (108,8 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN4177.jpg (98,5 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN4178.jpg (87,6 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN4179.jpg (45,0 KB, 7 załadowań)
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-03, 21:01   #252
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
T ale uważam że i tak ciekawe efekty wyszły
pierwszy od prawej niebanalny i interesujący
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 11:07   #253
damurek
Zakorzenienie
 
Avatar damurek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 721
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Witam .... ja z prośbą
Po iluś tam latach wzięłam druty do ręki i .... stanęło na ,,nie pamiętam,,.
Mam robić coś wzorem ,,śpiącej królewny,, ...
liczba oczek podzielna na 4+2 brzegowe
1 rz - oczko brzegowe z następnego przerobić 3oczka(plp) 3 o razem brzegowe
2rz - oczka lewe
3rz -3 o razem , z 1 oczka 3 (plp)
4rz - oczka lewe

Łatwe i przyjemne .... mam tylko problem jak oczka dodawać by poszerzyć!
Chyba zawsze robiłam prosto, bez dodawania .....
Niby proste ale ... nie wiem (choć raczej daję sobie radę).
Nie mogę znaleźć nigdzie jak dodawać (czy odejmować) by ,,kuleczki,, prawidłowo były ustawione!

Znajoma wprawiona w robieniu na drutach też nie wiedziała .....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ,,śpiąca królewna,,.jpg (80,3 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 002 (2).jpg (101,8 KB, 3 załadowań)
__________________
Gdyby mnie ktoś szukał to jestem TUTAJ

Edytowane przez damurek
Czas edycji: 2011-10-12 o 13:08 Powód: dopisek + zdjęcia
damurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 19:23   #254
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez damurek Pokaż wiadomość
Witam .... ja z prośbą
Po iluś tam latach wzięłam druty do ręki i .... stanęło na ,,nie pamiętam,,.
Mam robić coś wzorem ,,śpiącej królewny,, ...
liczba oczek podzielna na 4+2 brzegowe
1 rz - oczko brzegowe z następnego przerobić 3oczka(plp) 3 o razem brzegowe
2rz - oczka lewe
3rz -3 o razem , z 1 oczka 3 (plp)
4rz - oczka lewe

Łatwe i przyjemne .... mam tylko problem jak oczka dodawać by poszerzyć!
Chyba zawsze robiłam prosto, bez dodawania .....
Niby proste ale ... nie wiem (choć raczej daję sobie radę).
Nie mogę znaleźć nigdzie jak dodawać (czy odejmować) by ,,kuleczki,, prawidłowo były ustawione!

Znajoma wprawiona w robieniu na drutach też nie wiedziała .....

jakie to ma być dodawanie ?
jeśli po jednym oczku dodasz, to dopiero po kilku rządkach (po dodaniu 4 oczek - tyle jest oczek w raporcie) wyjdzie wzorek, będą kawałki jersejowe...
chyba, że od razu dodasz 4 oczka, ale raczej się tak nie stosuje

---------- Dopisano o 20:23 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

żeby się nie pogubić, ja daję pętelkę z innego koloru nitki w takich newralgicznych miejscach...czyli w tym przypadku przed oczkiem dodawanym, nitkę tą w następnych miejscach trzeba przekładac z lewego na prawy drut

Edytowane przez Malinka_5
Czas edycji: 2011-10-12 o 19:18
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 09:39   #255
damurek
Zakorzenienie
 
Avatar damurek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 721
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Dziękuję Malinko za odpowiedź
Właśnie tych kawałków jersejowych chciałam uniknąć .....
Lubię robić tym wzorkiem ale tylko ,,prosto,,
Żeby się nie stresować zmieniłam robię sukienkę innym wzorem.

Twoje rady zapamiętam. Może kiedyś się zdecyduję znowu coś ,,różyczką,, robić. Dziękuję
__________________
Gdyby mnie ktoś szukał to jestem TUTAJ
damurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 01:06   #256
noicojamamtuwpisac
Zadomowienie
 
Avatar noicojamamtuwpisac
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 313
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Zapraszamy poczatkujacych z Krakowa...
noicojamamtuwpisac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 15:03   #257
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Dzięki, siadłoby wykorzystać zapasy włóczki
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 14:17   #258
bogusiaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 66
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Drogie Panie mam serdeczną prośbę o odnalezienie takiego wzoru a może ktoś ma bardzo bym była wdzięczna:
[IMG]file:///C:/Documents%20and%20Setting s/Mamusia/Pulpit/szalik.JPG[/IMG][IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Mamusia/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot.png[/IMG][IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Mamusia/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot-1.png[/IMG]http://antosia2.blogspot.com/search/label/czapki
chodzi mi o ten czerwony szalik oraz o ten wzór z kółeczkami szary
Bardzo dziękuję
Pozdrawiam
bogusiaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 14:39   #259
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

bogusiaS, linki masz xle powklejane...
SZALIKI to płatne wzory,
http://www.ravelry.com/patterns/libr...d-ruched-scarf
baktusa też ...

a kółka w chuście są darmowe tu:
http://www.ravelry.com/patterns/libr...t-sonata-shawl

https://www.elann.com/Commerce.web/p...turedID=118822

ale trzeba się zalogować, żeby były widoczne

Edytowane przez Malinka_5
Czas edycji: 2011-10-23 o 14:43
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-27, 20:44   #260
bogusiaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 66
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Uprzejmie dziękuję za wyjaśnienie dot. mojej prośby
Przepraszam za złe linki no tak jak się człowiek uczy wybaczcie
Pozdrawiam i dziękuję
bogusiaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 08:10   #261
E87
Wtajemniczenie
 
Avatar E87
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 2 480
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Czesc dziewczyny!
Zamierzam sie wziac za robienie na drrutach/szydelku, pare lat temu robilam co nieco - np. torebke czy szalik... ale teraz nic nie pamietam... Czy macie moze dostep do jakich stronek zeby mozna bylo za darmo sciagac gazetki o robotkach recznych? Z gory dzieki!

Edytowane przez E87
Czas edycji: 2011-11-03 o 08:18
E87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 17:37   #262
bogusiaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 66
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Witam miłe Panie może któraś wie jak odrobić ten wzorek
Będę niezmiernie wdzięczna
Pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_1195.jpg (38,4 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_1196.jpg (39,9 KB, 30 załadowań)
bogusiaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 17:58   #263
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez bogusiaS Pokaż wiadomość
Witam miłe Panie może któraś wie jak odrobić ten wzorek
Będę niezmiernie wdzięczna
Pozdrawiam!
Robione jest na drutach ,według mnie to są dwa -trzy rzędy robione prawe oczka i dwa -trzy rzędy lewe oczka ,a że robione grubą włóczka daj taki sympatyczny wzorek i ciekawie się układa.
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 16:59   #264
bogusiaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 66
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Dzięki za odpowiedz ale nie jest to o czym piszesz w powiększeniu widać jakieś supełki .
Pozdrawiam
bogusiaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 13:23   #265
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

ja nie widzę supełków - może zrób strzałkę w paincie np. w którym miejscu? Ja myślałam że one mogą być robione tak jak pisze Malinka i do tego dodatkowo z tyłu łapana nitka, żeby wybrzuszyć, tak jak mniej więcej ta czapka smerfetka o którą ktoś pisał w wątku szukasz czegoś na druty/szydełko https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=60512&page=16 post 465 i dalej ew. odpowiedzi...

Edytowane przez aga__tka
Czas edycji: 2011-11-13 o 13:27
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 14:01   #266
bogusiaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 66
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Dzięki Agatko próbowałam, ale nie jest to o co mi chodzi jak powiększysz to zdjęcie tam jest takie v z podwójnej nitki a pod nim węzełek,jest z niebieskiej nitki w niebieskim rzędzie a z żółtej w żółtym rzędzie itd, jest to z prawej strony ,a z lewej to same lewe po dwa rzędy. i jakieś długie oczka,Jak ją rozciągam to tak jak by były po dwa oczka razem,a w następnym rzędzie to właśnie takieV a pod spodem węzełek.
Koleżanka kupiła w szmateksie taki ocieplacz na czajnik i nie możemy rozgryźć tego wzoru.
Pozdrawiam Wszystkie Panie i dziękuję.
bogusiaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 15:05   #267
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez bogusiaS Pokaż wiadomość
Witam miłe Panie może któraś wie jak odrobić ten wzorek
Będę niezmiernie wdzięczna
Pozdrawiam!
Mnie to wygląda na rzędy ściegu francuskiego przedzielone oczkami prawymi na prawej stronie i w tym miejscu lewymi na lewej stronie. Miejsce schodzenia się tych oczek (francuskie i prawe) układa się w literkę V, ale trzeba zrobić próbkę. Na pewno jest to robione podwójną nitką.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 15:11   #268
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

może właśnie podwójna nitka....
Możesz też spróbować takiego czegoś co się nazywa oczka podnoszone... To mogą być te długie oczka...
tu jest przykład takich oczek na ostatnim zdjęciu - może jakby zrobić cały rządek podnoszonych, to by wyszly równo V
http://www.makatka.pl/index.php/rece...resztek-woczek
więc może ścieg francuski (albo podwójnie: rządek prawe lewe lewe prawe itd i do tego te podnoszone tam gdzie ma byc to V?)
W sumie sama jestem ciekawa, bo to jakoś interesująco brzmi - może mi się też uda porobić jakieś próbki jeśli znajdę chwilę
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 18:15   #269
bogusiaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 66
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Witam! proszę o wyjaśnienie co oznacza we wzorze ta gwiazdka oraz w tym drugim J i jak to się robi będę wdzięczna.
pozdrawiam.
Znalazłam piękne wzory na druty po rosyjsku i nie tylko ale nie mogę znaleźć niektórych oznaczeń w polskim wydaniu. oto cała stronka może komuś się przyda
https://picasaweb.google.com/1164625...ty#53843711722
jest to zdjęcie 185 i 301
Bardzo Wam dziękuję
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Haapsalu sall 076.jpg (56,9 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 71821637_a38.jpg (46,9 KB, 26 załadowań)
bogusiaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 18:27   #270
comcia
Raczkowanie
 
Avatar comcia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 216
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Ta gwiazdka to pajączek.
Trzy oczka przerabiasz razem, robiąc w jednym trzy oczka.
__________________
Witam.
Na imię mam Mariola.

Moje próby z decoupage
comcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 10:25:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:39.