Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje ciê motoryzacja? Do³±cz do forum Auto Marianna, podziel siê swoj± pasj± i wiedz±.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2012-08-21, 09:19   #2401
Martita 88
Zakorzenienie
 
Avatar Martita 88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Mazury ;)
Wiadomo¶ci: 13 211
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez versatille Poka¿ wiadomo¶æ
Eee to mój wcale nie przeklina. Na szczê¶cie.

No. To niefajnie
A kiedy egzamin?
mój te¿ nie,raczej to by³o jednorazowe

mam nadzieje ¿e jak najszybciej
Cytat:
Napisane przez versatille Poka¿ wiadomo¶æ
Teraz sprawdzam pogodê i burze u mnie odwo³ane no i bardzo dobrze.
___
Edit: ledwo napisa³am, ¿e burz ma nie byæ, a ju¿ wieje i siê b³yska
__________________
What you see here
What you do here
What you hear here
Let it stay here
2.07.2013- prawo jazdy w kieszeni
Martita 88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-21, 10:08   #2402
As_kaa
Raczkowanie
 
Avatar As_kaa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: z ³ó¿ka.
Wiadomo¶ci: 428
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez srebrna_smuga Poka¿ wiadomo¶æ
o kurcze by³abym z³a na Twoim miejscu ja uczy³am siê parkowaæ wczoraj czyli na 10h, na 7-8h mia³am zawracanie na 3, ci±gle mam wra¿enie ¿e nie zd±¿ê ze wszystkim w ci±gu tych 30h
Zd±¿ysz zd±¿ysz ze spokojem Ja tez panikowalam kolo 18 godziny ze tego nie umiem tamtego itd a na dobra sprawe od 25 godziny jedzilam juz na luzie tylko sobie wszystko powtarzajac

U mnie takie burze ze cala noc pradu nie bylo
__________________
Je¶li odmawiasz sobie wszystkiego, to tak jakby¶ umar³ za ¿ycia.
As_kaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-21, 11:30   #2403
srebrna_smuga
Wtajemniczenie
 
Avatar srebrna_smuga
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomo¶ci: 2 257
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez As_kaa Poka¿ wiadomo¶æ
Zd±¿ysz zd±¿ysz ze spokojem Ja tez panikowalam kolo 18 godziny ze tego nie umiem tamtego itd a na dobra sprawe od 25 godziny jedzilam juz na luzie tylko sobie wszystko powtarzajac

U mnie takie burze ze cala noc pradu nie bylo
Próbujê sobie to w g³owie pouk³adaæ bo jak zwykle panikujê
__________________

Najpierw mieli¶my siebie, potem stworzyli¶my Ciebie..teraz mamy wszystko 
Zuzia ju¿ na ¶wiecie

srebrna_smuga jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-21, 11:46   #2404
Maarta94
Raczkowanie
 
Avatar Maarta94
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomo¶ci: 298
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cze¶æ dziewczyny Mam do was pewne pytanie, poniewaz ja ostatnio jakos tak dawno nie jezdzilam i mam wrazenie ze wszystko zapoinam Jak wy robicie parkowanie/ zawracanie czy zawsze wje¿d¿acie na 1? czy zdarza wam sie np na 2?I ogolnie jakie macie na to sposoby?
__________________
"Ile razy bêdê musia³a przej¶æ obok Ciebie z rozdartym sercem, aby przestaæ kochaæ"
"Trudniej ¿yæ po stracie kogo¶, kiedy jest siê starym. Mam za du¿o czasu na smutek"
Maarta94 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-21, 11:58   #2405
As_kaa
Raczkowanie
 
Avatar As_kaa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: z ³ó¿ka.
Wiadomo¶ci: 428
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Maarta94 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ dziewczyny Mam do was pewne pytanie, poniewaz ja ostatnio jakos tak dawno nie jezdzilam i mam wrazenie ze wszystko zapoinam Jak wy robicie parkowanie/ zawracanie czy zawsze wje¿d¿acie na 1? czy zdarza wam sie np na 2?I ogolnie jakie macie na to sposoby?
Siemka

Trudno tak w teorii to opisaæ. Wiadomo ze z parkowaniem to jest tak, ¿e gdy upatrzymy sobie jakies miejsce to zwalniamy (ja redukuje zazwyczaj do 2) albo sie zatrzymujemy, wrzucamy 1 i powoli z polsprzeglem wtedy wjezdzamy w miejsce (prostopadle zaczynamy krecic kierownica kiedy lusterko minie sie z tylnymi prawymi swiatlami samochodu obok ktorego chcemy zaparkowaæ)

a zawracanie to ja zazwyczaj sobie stawalam, wrzucalam jedynke i znow z delikatnym polsprzeglem . Chyba ze z wykorzystaniem infr. drogowej, czyt bramy podjazdy i inne to spokojnie wystarczy zwolnic, wrzucic 2 bieg i wjechac, wsteczny, jedynka i jedziemy
Jednak pamietaj, ze to jest teoria i moja metoda , Tobie moze ona nie przypasowaæ
__________________
Je¶li odmawiasz sobie wszystkiego, to tak jakby¶ umar³ za ¿ycia.

Edytowane przez As_kaa
Czas edycji: 2012-08-21 o 11:59
As_kaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-21, 12:25   #2406
Maarta94
Raczkowanie
 
Avatar Maarta94
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomo¶ci: 298
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez As_kaa Poka¿ wiadomo¶æ
Siemka

Trudno tak w teorii to opisaæ. Wiadomo ze z parkowaniem to jest tak, ¿e gdy upatrzymy sobie jakies miejsce to zwalniamy (ja redukuje zazwyczaj do 2) albo sie zatrzymujemy, wrzucamy 1 i powoli z polsprzeglem wtedy wjezdzamy w miejsce (prostopadle zaczynamy krecic kierownica kiedy lusterko minie sie z tylnymi prawymi swiatlami samochodu obok ktorego chcemy zaparkowaæ)

a zawracanie to ja zazwyczaj sobie stawalam, wrzucalam jedynke i znow z delikatnym polsprzeglem . Chyba ze z wykorzystaniem infr. drogowej, czyt bramy podjazdy i inne to spokojnie wystarczy zwolnic, wrzucic 2 bieg i wjechac, wsteczny, jedynka i jedziemy
Jednak pamietaj, ze to jest teoria i moja metoda , Tobie moze ona nie przypasowaæ


Zawsze robi³am mniej wiecej podobnie jak ty. Ale pamietam ze nie raz zle mi sie parkowalo czy tam zawracalo na 2 bo bylo to za szybko. A czesto tez sie wachalam czy mozna sie tak zatrzymac zeby zmienic na 1 jak jest stylu ruch. Wiadomo jak jest to jakas droga osiedlowa ruchu nie ma to sie spokojnie zatrzymam No nic bede miala kilka godzin przed egzaminiem to sobie wszystko poprzypominam
__________________
"Ile razy bêdê musia³a przej¶æ obok Ciebie z rozdartym sercem, aby przestaæ kochaæ"
"Trudniej ¿yæ po stracie kogo¶, kiedy jest siê starym. Mam za du¿o czasu na smutek"
Maarta94 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-21, 12:35   #2407
As_kaa
Raczkowanie
 
Avatar As_kaa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: z ³ó¿ka.
Wiadomo¶ci: 428
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Maarta94 Poka¿ wiadomo¶æ
Zawsze robi³am mniej wiecej podobnie jak ty. Ale pamietam ze nie raz zle mi sie parkowalo czy tam zawracalo na 2 bo bylo to za szybko. A czesto tez sie wachalam czy mozna sie tak zatrzymac zeby zmienic na 1 jak jest stylu ruch. Wiadomo jak jest to jakas droga osiedlowa ruchu nie ma to sie spokojnie zatrzymam No nic bede miala kilka godzin przed egzaminiem to sobie wszystko poprzypominam
mi zawsze I. powtarzal ze mam robic jak mi pasuje, nie zapominajac o spojrzeniu we wsteczne lusterko. Jak wiesz ze chcesz zaparkowac to zwolnij sobie nawet jesli nie ma wolnego miejsca w zasiegu wzroku, a kiedy chcesz sie zatrzymac to oczywiscie ze mozesz, tyle ze z kierunkowskazem prawym, zmieniasz bieg na 1, jak masz miejsce wrzucasz lewy kierunek, patrzysz w lusterko, wjezdzasz i gotowe
ja na szczescie nie mialam na egzaminie prostopadlego, ktorego nienawidze - wole chyba rownolegle bardziej :p M trafi³o sie skosne
__________________
Je¶li odmawiasz sobie wszystkiego, to tak jakby¶ umar³ za ¿ycia.

Edytowane przez As_kaa
Czas edycji: 2012-08-21 o 12:37
As_kaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-08-21, 13:57   #2408
Maarta94
Raczkowanie
 
Avatar Maarta94
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomo¶ci: 298
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez As_kaa Poka¿ wiadomo¶æ
mi zawsze I. powtarzal ze mam robic jak mi pasuje, nie zapominajac o spojrzeniu we wsteczne lusterko. Jak wiesz ze chcesz zaparkowac to zwolnij sobie nawet jesli nie ma wolnego miejsca w zasiegu wzroku, a kiedy chcesz sie zatrzymac to oczywiscie ze mozesz, tyle ze z kierunkowskazem prawym, zmieniasz bieg na 1, jak masz miejsce wrzucasz lewy kierunek, patrzysz w lusterko, wjezdzasz i gotowe
ja na szczescie nie mialam na egzaminie prostopadlego, ktorego nienawidze - wole chyba rownolegle bardziej :p M trafi³o sie skosne
Tez wole rownolegle a skosnego w ogole nie umiem bo mi I nie pokazywa³... Niedlugo bede miala jazdy z innym wiec musze sie go spytac. Nie bardzo rozumiem to co pogrubi³am. po co najpierw prawy kierunek a potem lewy? nie odrazu ten kierunek w ktorej strone skrecamy? Ja bym zrobila tak ze dalabym np lewy kierunek jesli skrecam w lewo, zatrzymala bym sie zmienila na 1 no i wtedy lusterko i parkowanie. Tak bylam przynajmniej mniej wiecej uczona. Juz troche sie pogubi³am.
__________________
"Ile razy bêdê musia³a przej¶æ obok Ciebie z rozdartym sercem, aby przestaæ kochaæ"
"Trudniej ¿yæ po stracie kogo¶, kiedy jest siê starym. Mam za du¿o czasu na smutek"
Maarta94 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-21, 14:27   #2409
felufela
Raczkowanie
 
Avatar felufela
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 163
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Maarta94 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja bym zrobila tak ze dalabym np lewy kierunek jesli skrecam w lewo, zatrzymala bym sie zmienila na 1 no i wtedy lusterko i parkowanie. Tak bylam przynajmniej mniej wiecej uczona. Juz troche sie pogubi³am.
Ja te¿ tak robiê, ¿e jak parkujê z lewej, to dajê lewy kierunek, jak z prawej to prawy, ale ja raczej siê ca³kiem nie zatrzymujê przy parkowaniu, tylko zwalniam, redukujê biegi do 1 i powolutku wje¿d¿am.
Mi nic I. nie mówi³a o takim zmienianiu kierunków

A co do parkowania to wolê prostopad³e ni¿ równoleg³e ;P

Edytowane przez felufela
Czas edycji: 2012-08-21 o 14:29
felufela jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-21, 14:41   #2410
anett174
A.
 
Avatar anett174
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 17 887
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Ja egz. mam w pi±tek i dzisiaj mia³am jazdy po 3 tyg. przerwy i dobrze ze wziê³am sobie doszkalaj±ce przed egz jeszcze bo mi parkowanie prostopadle nie wychodzi³o znaczy sie wychodzi³o ale krzywo i musia³am korekty robiæ a zawsze idealnie by³o. Za to równoleg³ego ja nie mia³am i wole sko¶ne od prostopad³ego
__________________
Wymieniam

Insta


anett174 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-21, 14:58   #2411
Inspire
Ku¼nia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 30 455
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

jak moja siostra mia³a z pierwszym instruktorem to w ogóle nie uczy³ jej równoleg³ego, dopiero drugi (a ¿e to ten sam co ja mia³am to wiecie), a ja dobrze, ¿e umia³am zrobiæ, bo na egzaminie mia³am to. I chyba bardziej wolê to ni¿ prostopad³e, chocia¿ technicznie trudniejsze.
__________________
Recenzujê w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-21, 15:26   #2412
Maarta94
Raczkowanie
 
Avatar Maarta94
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomo¶ci: 298
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez felufela Poka¿ wiadomo¶æ
Ja te¿ tak robiê, ¿e jak parkujê z lewej, to dajê lewy kierunek, jak z prawej to prawy, ale ja raczej siê ca³kiem nie zatrzymujê przy parkowaniu, tylko zwalniam, redukujê biegi do 1 i powolutku wje¿d¿am.
Mi nic I. nie mówi³a o takim zmienianiu kierunków

A co do parkowania to wolê prostopad³e ni¿ równoleg³e ;P

Ja bym tez robi³a tak jak ty ze bym sie nie zatrzymywala calkiem tylko zwalnia³a i do 2, ale I mi mowil zeby daj 1 trzeba sie calkiem zatrzymac i wlasnie nie wiem... Kurcze kazdy mowi inaczej.
__________________
"Ile razy bêdê musia³a przej¶æ obok Ciebie z rozdartym sercem, aby przestaæ kochaæ"
"Trudniej ¿yæ po stracie kogo¶, kiedy jest siê starym. Mam za du¿o czasu na smutek"
Maarta94 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-21, 15:43   #2413
olivien
Raczkowanie
 
Avatar olivien
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: gdynia
Wiadomo¶ci: 442
GG do olivien
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

ja równoleg³e zaczê³am siê uczyæ od 23 godziny i nadal nie umiem.. prostopad³e czasem wychodzi czasem nie sko¶ne tak samo. powiedzcie mi proszê jak instruktorzy uczyli was zawracania z wykorzystaniem infrastruktury? mi ca³y czas powtarza³, ¿e muszê byæ przy prawej krawêdzi, wje¿d¿aæ na maksa do prawej strony, jednak na egzaminie wewnêtrznym zaczê³am za wcze¶nie krêciæ i nie by³am blisko prawej i przez to obla³am zawracanie ..

dzisiaj by³am zdaæ wewnêtrzny z teorii i zda³am 18/18 mam nadzieje, ¿e w PORDzie zdam tak samo wyku³am na pamiêæ
jutro jadê z³o¿yæ papiery na egzamin, ciekawe ile bêdê czeka³a a tak w ogóle jestem ciekawa jazd z nowym instruktorem
__________________
zapuszczam naturalki, ostatnie farbowanie 25.09.2013r
dbam o zdrowie i o w³osy
olivien jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-21, 15:44   #2414
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 12 864
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

ja parkujê na dwójce, nawet nie pamiêtam jak mnie I. uczy³, ale to chyba obojêtne
ty³em nie lubiê parkowaæ prostopadle, a równolegle dwa razy robi³am na kursie i jestem totalna noga
__________________


"Dzieci s± kotwicami, które trzymaj± matkê przy ¿yciu"

zanka205 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-21, 15:45   #2415
felufela
Raczkowanie
 
Avatar felufela
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 163
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez olivien Poka¿ wiadomo¶æ
dzisiaj by³am zdaæ wewnêtrzny z teorii i zda³am 18/18 mam nadzieje, ¿e w PORDzie zdam tak samo wyku³am na pamiêæ
jutro jadê z³o¿yæ papiery na egzamin, ciekawe ile bêdê czeka³a a tak w ogóle jestem ciekawa jazd z nowym instruktorem
No to gratki
Grr, te¿ ju¿ bym chcia³a zdac te wewnêtrzne i siê zapisac, a czekam nie wiadomo na co


Cytat:
Napisane przez Maarta94 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja bym tez robi³a tak jak ty ze bym sie nie zatrzymywala calkiem tylko zwalnia³a i do 2, ale I mi mowil zeby daj 1 trzeba sie calkiem zatrzymac i wlasnie nie wiem... Kurcze kazdy mowi inaczej.
Nie wiem, w ka¿dym razie ja siê nie zatrzymujê, tylko zwalniam na maksa i wrzucam 1, ale najczê¶ciej parkujê w strefach ograniczonej prêdko¶ci do 30 to i tak tam na 2 je¿d¿ê. Najpierw na 2 parkowa³am, ale trochê za szybko wje¿d¿a³am, nie mia³am czasu siê dobrze ustawic i za gwa³townie hamowa³am, wiêc wolê na 1

Edytowane przez felufela
Czas edycji: 2012-08-21 o 15:48
felufela jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-21, 16:15   #2416
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 19 328
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

dziewczyny, czy wy te¿ mia³y¶cie na samym pocz±tku problem z kierownic± przy cofaniu, np. w któr± stronê krêciæ kierownic± przy cofaniu na ³uku?
czy tylko ja jestem taka dziwna?
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-21, 16:21   #2417
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 4 993
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Poka¿ wiadomo¶æ
dziewczyny, czy wy te¿ mia³y¶cie na samym pocz±tku problem z kierownic± przy cofaniu, np. w któr± stronê krêciæ kierownic± przy cofaniu na ³uku?
czy tylko ja jestem taka dziwna?
Te¿ mia³am ten problem .
Ostatnio uczy³ mnie na pó³sprzêgle je¼dziæ, korzystaj±c w³a¶nie z prostego odcinka ³uku, tak by zaparkowaæ miêdzy pacho³kami. Nie by³o ¼le, raz wyjecha³am, drugi raz potr±ci³am pacho³ek, a za trzecim ju¿ by³o idealnie .
Dopiero wyje¼dzi³am 4,5h, w czwartek kolejna jazda, po ponad tygodniu przerwy. Strasznie wolno mi to idzie, ale tak siê z³o¿y³o...
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks


Whim jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-21, 16:36   #2418
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny ¦l±sk 
Wiadomo¶ci: 3 940
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Maarta94 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja bym tez robi³a tak jak ty ze bym sie nie zatrzymywala calkiem tylko zwalnia³a i do 2, ale I mi mowil zeby daj 1 trzeba sie calkiem zatrzymac i wlasnie nie wiem... Kurcze kazdy mowi inaczej.
Nie chodzi o to, ¿e TRZEBA siê ca³kiem zatrzymaæ kiedy siê parkuje, bo nie trzeba
Zatrzymaæ to siê musisz jak masz znak STOP.
Instruktor, ¿eby siê nie myli³o mo¿e Ci kazaæ zawsze siê zatrzymaæ jak zmieniasz na 1. Bo potem z przyzwyczajenia jak bêdzie STOP i da siê tylko t± jedynkê, ale siê nie stanie to oblany egzamin (prawda? )
Cytat:
Napisane przez olivien Poka¿ wiadomo¶æ
powiedzcie mi proszê jak instruktorzy uczyli was zawracania z wykorzystaniem infrastruktury? mi ca³y czas powtarza³, ¿e muszê byæ przy prawej krawêdzi, wje¿d¿aæ na maksa do prawej strony, jednak na egzaminie wewnêtrznym zaczê³am za wcze¶nie krêciæ i nie by³am blisko prawej i przez to obla³am zawracanie ..
1. Jak najwolniej
2. Jak najbli¿ej krawê¿nika (czy tam pobocza)
3. Je¿eli jakie¶ auto wyjedzie obojêtnie z której strony musisz byæ tak ustawiona, ¿eby bez problemu przejechah³o (kole¿anka na tym obla³a, bo nie przejecha³o )

Ja mam opanowane do perfekcji zawracanie, bo pierwsze to zrobi³am prowadz±c auto to by³o w³a¶nie to
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Poka¿ wiadomo¶æ
dziewczyny, czy wy te¿ mia³y¶cie na samym pocz±tku problem z kierownic± przy cofaniu, np. w któr± stronê krêciæ kierownic± przy cofaniu na ³uku?
czy tylko ja jestem taka dziwna?
Moje pytanie do I: ' A jak chcê skrêciæ w prawo to mam skrêcaæ kierownic± w prawo czy lewo?'
__________________
naprawdê
pisze siê
razem !

Gdy schudniesz bêdziesz fajnie wygl±daæ w ubraniu,
gdy æwiczysz - ¶wietnie wygl±dasz we wszystkim, zw³aszcza nago!

Edytowane przez versatille
Czas edycji: 2012-08-21 o 16:39
versatille jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-21, 17:00   #2419
ilussia
Wtajemniczenie
 
Avatar ilussia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomo¶ci: 2 624
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Maarta94 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja bym tez robi³a tak jak ty ze bym sie nie zatrzymywala calkiem tylko zwalnia³a i do 2, ale I mi mowil zeby daj 1 trzeba sie calkiem zatrzymac i wlasnie nie wiem... Kurcze kazdy mowi inaczej.
Mój kaza³a z 1 parkowaæ... Powiedzia³, ¿e nie ma co siê spieszyæ, i ¿e w razie potrzeby nawet trzeba siê zatrzymaæ

---------- Dopisano o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Poka¿ wiadomo¶æ
dziewczyny, czy wy te¿ mia³y¶cie na samym pocz±tku problem z kierownic± przy cofaniu, np. w któr± stronê krêciæ kierownic± przy cofaniu na ³uku?
czy tylko ja jestem taka dziwna?
Ja to w ogóle mia³am problemy z kierownic±, ha!

A jak u Was z parkowaniem równoleg³ym? Bo ja z instruktorem zrobiê(jak mi podpowiada), a je¶li na egz.to bêdzie, to...oblejê...
ilussia jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-21, 17:03   #2420
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny ¦l±sk 
Wiadomo¶ci: 3 940
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez ilussia Poka¿ wiadomo¶æ
A jak u Was z parkowaniem równoleg³ym? Bo ja z instruktorem zrobiê(jak mi podpowiada), a je¶li na egz.to bêdzie, to...oblejê...
Jeszcze tego nigdy nie robi³am
__________________
naprawdê
pisze siê
razem !

Gdy schudniesz bêdziesz fajnie wygl±daæ w ubraniu,
gdy æwiczysz - ¶wietnie wygl±dasz we wszystkim, zw³aszcza nago!
versatille jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-21, 17:05   #2421
Maarta94
Raczkowanie
 
Avatar Maarta94
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomo¶ci: 298
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

[QUOTE=versatille;36027403]Nie chodzi o to, ¿e TRZEBA siê ca³kiem zatrzymaæ kiedy siê parkuje, bo nie trzeba
Zatrzymaæ to siê musisz jak masz znak STOP.
Instruktor, ¿eby siê nie myli³o mo¿e Ci kazaæ zawsze siê zatrzymaæ jak zmieniasz na 1. Bo potem z przyzwyczajenia jak bêdzie STOP i da siê tylko t± jedynkê, ale siê nie stanie to oblany egzamin (prawda? )


1. Jak najwolniej
2. Jak najbli¿ej krawê¿nika (czy tam pobocza)
3. Je¿eli jakie¶ auto wyjedzie obojêtnie z której strony musisz byæ tak ustawiona, ¿eby bez problemu przejechah³o (kole¿anka na tym obla³a, bo nie przejecha³o )

Ja mam opanowane do perfekcji zawracanie, bo pierwsze to zrobi³am prowadz±c auto to by³o w³a¶nie to

Moje pytanie do I: ' A jak chcê skrêciæ w prawo to mam skrêcaæ kierownic± w prawo czy lewo?' [/QUO



WIem o tym ze nie trzeba sie calkiem zatrzymac do parkowania, ale mowie ze mi jest lepiej na 1 bo na 2 jest dla mnie za szybko, a I mi powtarzal ze jesli chce wrzucic 1 musze sie zatrzymac bo nie kazde auto przyjelo by dobrze zmiane na 1 jesli auto nie zatrzymalo sie do konca. Ale moj I nie byl perfekcyjny wiec ja tam nie wiem... Teraz bede miala dokupione godziny z innym wiec moze pokaze mi cos inaczej rowniez skosne
__________________
"Ile razy bêdê musia³a przej¶æ obok Ciebie z rozdartym sercem, aby przestaæ kochaæ"
"Trudniej ¿yæ po stracie kogo¶, kiedy jest siê starym. Mam za du¿o czasu na smutek"
Maarta94 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-21, 18:10   #2422
Inspire
Ku¼nia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 30 455
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez versatille Poka¿ wiadomo¶æ
Nie chodzi o to, ¿e TRZEBA siê ca³kiem zatrzymaæ kiedy siê parkuje, bo nie trzeba
Zatrzymaæ to siê musisz jak masz znak STOP.
Instruktor, ¿eby siê nie myli³o mo¿e Ci kazaæ zawsze siê zatrzymaæ jak zmieniasz na 1. Bo potem z przyzwyczajenia jak bêdzie STOP i da siê tylko t± jedynkê, ale siê nie stanie to oblany egzamin (prawda? )

potwierdzam, sprawdzi³am empirycznie ¿e tak powiem
.
Tak poza tym to zmieniam sobie na 1 jak ju¿ wyhamujê i sobie jadê naprawdê powolutku no i krêcê potem
Cytat:
Napisane przez ilussia Poka¿ wiadomo¶æ

A jak u Was z parkowaniem równoleg³ym? Bo ja z instruktorem zrobiê(jak mi podpowiada), a je¶li na egz.to bêdzie, to...oblejê...
Je¿eli tylko siê dobrze ustawisz wzglêdem samochodu za którym bêdziesz staæ (i bêdziesz mia³a dobrze ustawione lusterka, ale nie wiem, jak± masz technikê robienia tego) to dasz radê. Ja mia³am to na egz i jak ciê mogê zrobilam, chocia¿ za pó¼no mi powiedzia³ i potem walczy³am z tym autem.
__________________
Recenzujê w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-21, 18:16   #2423
felufela
Raczkowanie
 
Avatar felufela
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 163
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

No, instruktorka mnie umówi³a na jutro na jazdê z inn± I. - sprawdzenie moich umiejêtno¶ci
Ju¿ my¶la³am, ze bd czekac z tydzieñ
felufela jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-21, 19:43   #2424
Kasienka1231
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 192
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Poka¿ wiadomo¶æ
dziewczyny, czy wy te¿ mia³y¶cie na samym pocz±tku problem z kierownic± przy cofaniu, np. w któr± stronê krêciæ kierownic± przy cofaniu na ³uku?
czy tylko ja jestem taka dziwna?
Nie jeste¶ dziwna, ja te¿ mia³am ten problem. [Albo obie jeste¶my dziwne]
Wczoraj mia³am drugie jazdy i pierwszy raz by³am na placu manewrowym. Nie umia³am zrobiæ tego ³uku, krêci³am kierownic± nie w t± stronê, ale to dopiero pierwszy raz wiêc siê nie przejmujê
Za którym razem/ Na której godzinie uda³o wam siê zrobiæ ³uk?

Edytowane przez Kasienka1231
Czas edycji: 2012-08-21 o 19:46
Kasienka1231 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-21, 19:45   #2425
Inspire
Ku¼nia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 30 455
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

mo¿e gdzie¶ jak by³am za 3 razem na placu, ale nie baczê, która godzina jazd.
__________________
Recenzujê w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-21, 19:47   #2426
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 19 328
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Kasienka1231 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie jeste¶ dziwna, ja te¿ mia³am ten problem.
Wczoraj mia³am drugie jazdy i pierwszy raz by³am na placu manewrowym. Nie umia³am zrobiæ tego ³uku, krêci³am kierownic± nie w t± stronê, ale to dopiero pierwszy raz wiêc siê nie przejmujê
Za którym razem/ Na której godzinie uda³o wam siê zrobiæ ³uk?
no w³a¶nie, ja te¿ mia³am pierwszy raz ³uk i górkê, o ile górka by³a banalna, to np. z ³ukiem mam problem, do przodu jako tako dam radê, ale np. przy cofaniu za bardzo nie wiem jak krêciæ, ¿eby znale¼æ siê na prostej
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-21, 19:48   #2427
foxy123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomo¶ci: 5 650
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Dziewczyny, moj TZ normalnie uratowal mi (nam) przed chwila zycie.
Wyjezdzalam z podporzadkowanej na glowna.. z prawej strony czysto jak wzrokiem siegnac, z lewej zakret zakryty drzewami.. mimo tego byl kawalek do tego zakretu, wiec zanim ruszylam spojrzalam w prawo, lewo - pusto- wiec ruszylam. Az moj TZ nagle przerazliwym (doslownie!!!) glosem krzyknal STOJ i cale szczescie,ze wcisnelam hamulec, bo jakbym wyjechala to facet wjechalby mi w bok i bylo by po wszystkim...hoooj z autem, ale nic by ze mnie nie zostalo ;/ jeszcze TZ Bogu Ducha winien

Qrde, no centralnie sprawdzalam i bylo pusto, musial leciec bardzo szybko,ze tak nagle sie pojawil

Cale szczescie,ze TZ piszac jeszcze sms'a looknal w lewa strone i mi krzyknal, bo ja nie zauwazylam i jakbym byla bez niego to na stowe bym wyjechala... masakra...
__________________
15.10.2010-
foxy123 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-21, 20:06   #2428
spejsik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomo¶ci: 92
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

heja
witam sie ponownie i ja
bylam 9 dni chora
znowu wznawiam jutrojazdy
poki co mam tylko 10 godz wyjedzonych
dopiero zaczynam robic luk
i dupa blada ze tak powiem
a o zawracaniu i parkowaniu to jeszcze moge sobie pomarzyc
ale mam jeszcze 25 godzin wiec spoko
spejsik jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-21, 20:27   #2429
ilussia
Wtajemniczenie
 
Avatar ilussia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomo¶ci: 2 624
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Kasienka1231 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie jeste¶ dziwna, ja te¿ mia³am ten problem. [Albo obie jeste¶my dziwne]
Wczoraj mia³am drugie jazdy i pierwszy raz by³am na placu manewrowym. Nie umia³am zrobiæ tego ³uku, krêci³am kierownic± nie w t± stronê, ale to dopiero pierwszy raz wiêc siê nie przejmujê
Za którym razem/ Na której godzinie uda³o wam siê zrobiæ ³uk?
Ja sama te¿ æwiczê ³uk, na ³uku instruktora. Tzn.æwiczy³am z godzinê.
Jutro znowu jadê poæwiczyæ, powtórzyæ, bo nieraz wychodzi a nieraz nie
ilussia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-21, 20:37   #2430
tamistra
Rozeznanie
 
Avatar tamistra
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 524
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek - cz. VIII

Cytat:
Napisane przez foxy123 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, moj TZ normalnie uratowal mi (nam) przed chwila zycie.
Wyjezdzalam z podporzadkowanej na glowna.. z prawej strony czysto jak wzrokiem siegnac, z lewej zakret zakryty drzewami.. mimo tego byl kawalek do tego zakretu, wiec zanim ruszylam spojrzalam w prawo, lewo - pusto- wiec ruszylam. Az moj TZ nagle przerazliwym (doslownie!!!) glosem krzyknal STOJ i cale szczescie,ze wcisnelam hamulec, bo jakbym wyjechala to facet wjechalby mi w bok i bylo by po wszystkim...hoooj z autem, ale nic by ze mnie nie zostalo ;/ jeszcze TZ Bogu Ducha winien

Qrde, no centralnie sprawdzalam i bylo pusto, musial leciec bardzo szybko,ze tak nagle sie pojawil

Cale szczescie,ze TZ piszac jeszcze sms'a looknal w lewa strone i mi krzyknal, bo ja nie zauwazylam i jakbym byla bez niego to na stowe bym wyjechala... masakra...


Jejku, Biedna Brawo dla Twojego T¯ za spostrzegawczo¶æ i uwagê! Dobrze, ¿e nic Wam siê nie sta³o!
__________________
"Trzyma w rêkach wróbelka ze z³amanym skrzyd³em,
w³asne pieni±dze na podró¿ dalek± i d³ug±,
tasak do miêsa, kompres i kieliszek czystej.
Dok±d tak biegnie, czy nie jest zmêczona.
Ale¿ nie, tylko trochê, bardzo, nic nie szkodzi..."

......................... .

wcze¶niej jako arcydiablica
tamistra jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Auto Marianna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:44.