Jesli wiesz cokolwiek o studiach w Gdańsku to prosze o pomoc! :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-30, 07:51   #1
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214

Jesli wiesz cokolwiek o studiach w Gdańsku to prosze o pomoc! :)


Lada dzień rekrutacja, a ja postanowiłam zaryzykować i zdawać na Uniwersytet Gdański. Nie będę pytać o atmosferę czy ilość nauki, bo z tym sobie poradzę. O UG marzę od lat i czas to marzenie spełnić (wybieram się na historię sztuki).

Głównie martwię się o kwestię finansowe, zamieszkam w akademiku, z tego co widziałam to ceny wahają się od 350-500, ale być może nie doczytałam i są jakieś "ukryte" opłaty jeszcze(?).

Jeśli nie dostanę stypendium socjalnego, to wezmę kredyt studencki i pewnie znajdę dorywczą pracę (doświadczenie mam, więc tragedii wielkiej mam nadzieję nie będzie).

No i w końcu to pytanie: ile miesięcznie idzie wam na życie w Trójmieście? Do tej pory zawsze mieszkałam z rodzicami, więc się nie za bardzo orientuję.

Jedyne o co się boję to o czas.. mam nadzieję, że pomiędzy uczelnią a pracą zostanie czas na jakiś wolontariat, kursy itp.

Z góry dziękuję za pomoc!
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 18:40   #2
e_liska
Raczkowanie
 
Avatar e_liska
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 338
GG do e_liska
Dot.: Jesli wiesz cokolwiek o studiach w Gdańsku to prosze o pomoc! :)

Też wybieram się do Gdańska na studia Wydaje mi się, że koszty utrzymania nie są takie wysokie, jak w innych dużych miastach, ale raczej ciężko jest podać konkretną kwotę, każdy inaczej wydaje pieniądze. Mój brat ma miesięczny budżet 900 zł, mieszka w akademiku i jakoś daje radę
__________________
Tomorrow may rain, so I'll follow the sun
e_liska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 18:46   #3
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jesli wiesz cokolwiek o studiach w Gdańsku to prosze o pomoc! :)

po pierwsze, nie ma spiny - wybór trójmiasta to najbardziej ekonomiczny wybór, ponieważ nie ma najmniejszego problemu by żyć po kosztach. trójmiasto jest porównywalne wielkością do warszawy, jednak studiując w gdańsku a mieszkając w gdyni zaoszczędzisz kupę kasy - jeśli kwestia finansowa jest dla ciebie na pierwszym miejscu to znalezienie taniusiego miejsca w pokoju w gdyni nie jest problemem. za 450 zl to i pokój jednoosobowy dostaniesz. pod ug dojazd jest bardzo dobry, bo większość wydziałów leży przy szybkiej kolei miejskiej która jest jednym z głównych środków transportu a dojazd nie zajmuje dużo.
życie w trójmieście jest naprawdę tanie jeśli umiesz szukać, pewnie i tak na początku rzucisz się na gdańsk, ale moi znajomi w późniejszych latach studiów jak poznali miasta, chętniej wyprowadzili się do sopotu - ci imprezowi, albo do gdyni - ci którzy np się zaręczali i chcieli mieszkać sami nie na kupie. także wiesz, 900 zł przy oszczędnym trybie życia może ci wystarczyć :P
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 20:43   #4
Rekombinantka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 133
Dot.: Jesli wiesz cokolwiek o studiach w Gdańsku to prosze o pomoc! :)

Mieszkałam teraz przez rok w Gdańsku i od rodziców dostawałam 600 zł na życie, a akademik (320 w moim przypadku) i telefon płacili oni.
Za 600 zł można w Gdańsku spokojnie pożyć i nawet sporo kasy zaoszczędzić Jedzenie robiłam sobie raczej sama, czasem coś z domu przywoziłam. Nie polecam jedzenia na uczelni, bo to dość drogo wychodzi.
__________________
Studentka!

"Odważny, to nie ten kto się nie boi, ale ten który wie, że istnieją rzeczy ważniejsze niż strach."
Rekombinantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 11:28   #5
Chees
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9
Dot.: Jesli wiesz cokolwiek o studiach w Gdańsku to prosze o pomoc! :)

Ja również wybieram się na UG, chociaż mam wątpliwości, czy się dostanę. Jeżeli nie, to chyba przepłaczę resztę mojego życia, bo zależy mi tylko i wyłącznie na jednym kierunku. Też zamierzam mieszkać w akademiku. Wiesz, to zależy jak bardzo wymagający jest Twój kierunek, bo zawsze możesz gdzieś pracować jako hostessa czy korepetytor, a nawet w sieciówce na kasie, wszystko można zgrać. U mnie zanosi się na dosyć oszczędne studiowanie, więc na pewno spróbuję sobie dorobić dając korki z ang.
Chees jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-02 12:28:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:14.