Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-24, 09:32   #1
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271

Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka


Pisałam wcześniej o tym na innym wątku, ale pomyślałam, żeby inni też mieli tego świadomość. Ta sensacyjna wiadomość wzięła się z tego że niedawno wróciłam z targów w Dusseldorf w Niemczech. Tam właśnie dowiedziałam się, że wszystkie lakiery hybrydowe, żele i pozostałe lakiery do malowania paznokci z efektem termicznym czyli zmieniające kolor pod wpływem zmiany temperatury działają szkodliwie na naturalną płytkę paznokciową i wywołują raka - tak właśnie - raka.

Jak myślicie ile firm z branży paznokciowej i kosmetycznej zamieszcza o tym informację, że takich produktów nie wolno stosować na naturalną płytkę?
Zobaczcie sobie etykietę na butelce z takiego lakieru albo żelu jeśli któraś posiada taki lakier.
Będąc na zaproszenie mojej koleżanki w Niemczech na targach gdzie ludzi było jak mrówek, stoisko na stoisku, firmy z całego świata zobaczyłam jak wygląda prawdziwy handel. Takich targów w Polsce nie zobaczycie nawet w jednej dziesiątej tego co tam.
wracając do sedna sprawy zobaczyłam jak sprzedawany był lakier termiczny. Szok, żaden sprzedawca nie informuje o niebezpieczeństwie stosowania takich lakierów. Możliwe że wychodzą z założenia że każdy powinien sam się o tym dowiedzieć. Były tam też firmy, które żeli i lakierów termicznych nie mieli w ofercie. Kiedy koleżanka zapytła sprzedawcę dlaczego nie mają takich lakierów wtedy okazało się że lepiej im nie sprzedawać czegoś co potem moze być nie lada problemem. W dalszej rozmowie okazuje się, że lakiery termiczne mogą być stosowane pod jednym warunkiem. Musi być spory podkład na płytce np warstwa żelu lub akrylu. Dopiero potem można nakładać coś termicznego. I nie wystarczy tu tylko lakier bazowy tylko solidny podkład. Żaden lakier termiczny albo żel nie może (nie powinien) dotykać naturalnej płytki bo w innym przypadku grozi to utratą zdrowia. Tak przynajmniej dowodzą zrobione w Niemczech testy.
Cały czas chodziłam i zastanawiałam się czy w Polsce jest jakaś informacja na ten temat ze strony producentów lub handlowców. Sprawdziłam w Rossmanie, sprawdziłam sklepach internetowych i ci co takie lakiery sprzedają nic o niczym nie wiedzą albo może nie chcą wiedzieć. Stąd moja informacja. Zobaczcie i czytajcie etykiety. Pytajcie sprzedających. Acha i jeszcze jedno, przypomniałam sobie że dotyczy to także lakierów neonowych, odblaskowych.

Jestem ciekawa czy ktoś w Polsce przebadał jeden czy drugi taki lakier pod kątem zdrowia. Opinia w Niemczech jest taka że najwięcej szkodliwych lakierów pochodzi z Chin które rozlewane są pod różnymi markami i o dziwo z USA.
Niemcy widać są bardzo ostrożni chociaz takie marki jak Emmi, German Dream nails, Hollywood Nails z Niemiec też oferowali takie lakiery. U Alesandro np nie wiem bo do środka wpuszczali tylko "swoich".
Czy należy się tymi informacjami martwić czy nie musisz ocenić sama.

Znalazła któraś informacje na etykiecie albo w opisie produktu jak stosować lakiery i żele termiczne oraz lakiery neonowe?

Może warto wiedzieć przynajmniej która firma ma lojalne informacje o swoich produktach. Podajcie link do takich informacji - przydają się pewnie.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 15:59   #2
TOMASZKA
Raczkowanie
 
Avatar TOMASZKA
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 241
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

Z całym szacunkiem, ale nie wierzę, że są bardziej szkodliwe niż sztuczne napoje z aspartamem i innymi barwnikami, wędliny z konserwantami, mięso ostrzykiwane na każdym kroku chemią, czy nawet serki homo-konserwowane chemicznie. Nie przesadzaj. Największym problemem jest żywność, którą spożywa większość ludzi a nie lakiery, czy żele zmieniające kolor. Te same substancje są dodawane nawet do bielizny, którą nosimy na co dzień. Czy widziałaś na któryś majtkach informacje : noszenie tylko na własną odpowiedzialność - materiał i barwnik może spowodować raka"
?
TOMASZKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 17:44   #3
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

Cytat:
Napisane przez Sabina_32 Pokaż wiadomość
Teraz jak byłam na wakacjach to spotkałam osobę z kręgu producentów kosmetyków do paznokci. Dowiedziałam się np że kolorowe żele zmieniające odcień pod wpływem temperatury są szkodliwe dla zdrowia płytki paznokciowej. Ponoć takie żele przed laty były dostępne na zachodzie lecz po testach je wycofano. Żele te mają jakiś składnik powodujący niszczenie płytki. Europa zachodnia jest z tym ostrożna a Amerykanie rzucają na rynki wszystko co się da żeby tylko zarobić. Często dzieje się to kosztem klienta. Osobiście boję się kupić teraz takie żele chociaż jeszcze niedawno mnie do tego ciągnęło. Od niedawna są takie żele również w Polsce.

Czy miała już któraś taki żel termiczny na paznokciach? Może zauważyłyście jakieś zmiany. I czy niszczenie płytki po żelu termicznym widoczne jest natychmiast czy dopiero po jakimś czasie?


resztę wątków sobie daruje...

konkretne strony o konkretnym problemie:

http://portal.abczdrowie.pl/czy-laki...jest-toksyczny


http://phenome.pl/pl/main/baza-wiedz...ch/formaldehyd
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 22:17   #4
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

W sumie to mnie zawsze zastanawial wplyw naswietlania dloni lampa uv. Czy to czegos nie powoduje w dluzszej perspektywie czasu tak jak solarium,
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 13:55   #5
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

to można polecieć w taką stronę jak zmniejszająca się dziura ozonowa i te sprawy

w dzisiejszych czasach wszystko szkodzi jeśli jest stosowane niezgodnie z przeznaczeniem lub w nadmiarze.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 21:04   #6
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

Więc wybór należy do Ciebie. W końcu nie musisz czytać żadnych składów na opakowaniach. To co kupujesz i co użyjesz jest Twoje i zrób sobie z tym co chcesz. Moje informacje mogą się przydać innym, takim którym akurat nie jest wszystko jedno.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 21:14   #7
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

od 2 lat o tym trąbisz. Płacą Ci za to?
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-01, 18:51   #8
robaszekk
Zadomowienie
 
Avatar robaszekk
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 214
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

Wszystko co nas otacza przyczynia się do utraty zdrowia niestety, żyjemy w czasach wszystkiego, co sztuczne i niebezpieczne. Gdybyśmy tak panikowali, odrzucilibyśmy 3/4 produktów spożywczych i kosmetyków, którymi na co dzień się otaczamy.
__________________
Extraordinary things are always hiding in places people never think to look.
robaszekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 19:27   #9
lilitha
Raczkowanie
 
Avatar lilitha
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin/Inowrocław
Wiadomości: 115
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

Cytat:
Napisane przez Sabina_32 Pokaż wiadomość
Pisałam wcześniej o tym na innym wątku, ale pomyślałam, żeby inni też mieli tego świadomość. Ta sensacyjna wiadomość wzięła się z tego że niedawno wróciłam z targów w Dusseldorf w Niemczech. Tam właśnie dowiedziałam się, że wszystkie lakiery hybrydowe, żele i pozostałe lakiery do malowania paznokci z efektem termicznym czyli zmieniające kolor pod wpływem zmiany temperatury działają szkodliwie na naturalną płytkę paznokciową i wywołują raka - tak właśnie - raka.

Jak myślicie ile firm z branży paznokciowej i kosmetycznej zamieszcza o tym informację, że takich produktów nie wolno stosować na naturalną płytkę?
Zobaczcie sobie etykietę na butelce z takiego lakieru albo żelu jeśli któraś posiada taki lakier.
Będąc na zaproszenie mojej koleżanki w Niemczech na targach gdzie ludzi było jak mrówek, stoisko na stoisku, firmy z całego świata zobaczyłam jak wygląda prawdziwy handel. Takich targów w Polsce nie zobaczycie nawet w jednej dziesiątej tego co tam.
wracając do sedna sprawy zobaczyłam jak sprzedawany był lakier termiczny. Szok, żaden sprzedawca nie informuje o niebezpieczeństwie stosowania takich lakierów. Możliwe że wychodzą z założenia że każdy powinien sam się o tym dowiedzieć. Były tam też firmy, które żeli i lakierów termicznych nie mieli w ofercie. Kiedy koleżanka zapytła sprzedawcę dlaczego nie mają takich lakierów wtedy okazało się że lepiej im nie sprzedawać czegoś co potem moze być nie lada problemem. W dalszej rozmowie okazuje się, że lakiery termiczne mogą być stosowane pod jednym warunkiem. Musi być spory podkład na płytce np warstwa żelu lub akrylu. Dopiero potem można nakładać coś termicznego. I nie wystarczy tu tylko lakier bazowy tylko solidny podkład. Żaden lakier termiczny albo żel nie może (nie powinien) dotykać naturalnej płytki bo w innym przypadku grozi to utratą zdrowia. Tak przynajmniej dowodzą zrobione w Niemczech testy.
Cały czas chodziłam i zastanawiałam się czy w Polsce jest jakaś informacja na ten temat ze strony producentów lub handlowców. Sprawdziłam w Rossmanie, sprawdziłam sklepach internetowych i ci co takie lakiery sprzedają nic o niczym nie wiedzą albo może nie chcą wiedzieć. Stąd moja informacja. Zobaczcie i czytajcie etykiety. Pytajcie sprzedających. Acha i jeszcze jedno, przypomniałam sobie że dotyczy to także lakierów neonowych, odblaskowych.

Jestem ciekawa czy ktoś w Polsce przebadał jeden czy drugi taki lakier pod kątem zdrowia. Opinia w Niemczech jest taka że najwięcej szkodliwych lakierów pochodzi z Chin które rozlewane są pod różnymi markami i o dziwo z USA.
Niemcy widać są bardzo ostrożni chociaz takie marki jak Emmi, German Dream nails, Hollywood Nails z Niemiec też oferowali takie lakiery. U Alesandro np nie wiem bo do środka wpuszczali tylko "swoich".
Czy należy się tymi informacjami martwić czy nie musisz ocenić sama.

Znalazła któraś informacje na etykiecie albo w opisie produktu jak stosować lakiery i żele termiczne oraz lakiery neonowe?

Może warto wiedzieć przynajmniej która firma ma lojalne informacje o swoich produktach. Podajcie link do takich informacji - przydają się pewnie.
A jakieś dowody? Bo ten powiedział, że tamten powiedział, bo słyszał jak tamten mówił to nie są dowody. Akryl też według pań stosujących tylko żel powoduje raka, a dlaczego? Bo używają tylko żelu i tak debilnie reklamują swoje usługi. Jak dla mnie to informacja typu "Brzoza w Smoleńsku została złamana na wysokości 666 cm...to dzieło szatana!"...Tia...na pewno...
lilitha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 21:27   #10
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

Napisałam to czego się dowiedziałam na targach w Dusseldorfie.
Jestem ciekawa o jakich dowodach myślisz, chyba nie takich że mam zebrać przypadki osób które dzięki takim lakierom mają teraz raka...
Fakt że skoro podano gdzieś informacje o szkodliwości takich produktów to gdzieś muszą być wyniki testów. W Niemczech je mają a to co termiczne jest zakazane, więc ktoś kogo to bardzo interesuje lub powinno zainteresować (myślę o jakimś polskim urzędzie) to może zwrócić się do swojego odpowiednika w Niemczech albo sam urząd powinien zlecić testy i badania.
Inna sprawa jest taka, że jak w Polsce będą znane wyniki badań to te produkty zdążą już wycofać albo się sprzedać.

Jestem za wprowadzaniem nowości do paznokci ale nie kosztem zdrowia. I za to że napisałam o tym to na pewno nikt mi nie płaci - zapewniam.
Poza tym to chyba dobra informacja dla tych co szanują swoje zdrowie. Zła dla tych co sprzedają takie cudeńka. I zdaję sobie sprawę, że niektórzy będą próbowali przyćmić te informacje - ich sprawa.
Wybór zawsze należy do kupującego.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 08:48   #11
Patka75
Raczkowanie
 
Avatar Patka75
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 319
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

taaaa
owszem wybuchl skandal co do zeli i hybryd bez nablyszczania czyli takich co to nie maja bazy i topu a od razu blyszcza - powod w skladzie bya/ jest rtęc.... Porzadne marki nie maja go w skladzie
Patka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-07, 08:44   #12
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

Cytat:
Napisane przez Patka75 Pokaż wiadomość
powod w skladzie bya/ jest rtęc.... Porzadne marki nie maja go w skladzie
Według Ciebie oznacza to że porządne marki nie mają lakierów i żeli, które się po utwardzeniu same nabłyszczają, czy chodzi o to, że porządne firmy mają takie lakiery i żele ale bez rteci w składzie?
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 12:34   #13
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

Nie ma odpowiedzi
Chyba niewygodny temat dla wielu.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 18:16   #14
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

nie, zwyczajnie większość wizażanek weszła na Twój profil i odechciało im się odpisywać
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 16:04   #15
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

Trochę nie rozumiem tego rozgoryczenia bo pytanie padło w stronę Patka75 i liczyłam na to, że to ona odpowie.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 16:50   #16
Gianna M
Zakorzenienie
 
Avatar Gianna M
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 602
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

Wszystko dzis powoduje raka...powinnismy zamknac sie w szczelnych plastikowych kulach i tak wegetowac a zeby go nie miec...tylko trzeba pamietac ze komorki rakowe sa w kazdym z nas a od wielu czynnikow zalezy czy sie zmutuja czy nie wiec tez wiele rzeczy ma na to wplyw uwazam ze wiele gorsze jest np promoeniowanie z twojego kompa czy tel.... taka rzeczywistosc dbajmy o siebie robiac kontrolne badania a nie zajmujmy sie wytykaniem co moze powodowac raka bo lista jest znacznie dluzsza...
Gianna M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 09:29   #17
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

Masz rację i zgadzam się z tym, że w wielu rzeczach jest coś co mniej lub wiecej wywołuje tą brzydką chorobę. Mam tylko jedno "ale". Jeśli nie mamy świadomości to czy życie byłoby spokojniejsze? Może lepiej jednak wiedzieć co złe a co mniej złe albo mniej lub wcale nie szkodzi.
Wybór przecież należy do każdej z nas, ale świadomość powinna mieć każda. I właśnie dlatego są te wszystkie informacje - mysle.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 18:30   #18
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

przestań jeść, oddychać, schowaj się przed słońcem, skryj się w ciemności w komorze jakiejś..i MOŻE rak Cię nie dopadnie, ale tylko MOŻE
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 14:48   #19
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
przestań jeść, oddychać, schowaj się przed słońcem, skryj się w ciemności w komorze jakiejś..i MOŻE rak Cię nie dopadnie, ale tylko MOŻE
Tak, i trzeba jeszcze dodać - nie czytaj żadnych informacji i żyj o niczym nie wiedząc.
Może nie będzie trzeba płacić podatków i chodzić do lekarza. Po co wiedzieć o wszystkim? - lepiej o wszystkim zapomnieć.
Po co telewizja radio? czyżby wszyscy oszukiwali starając się jedynie coś na kimś zarobić?
Czy żyjesz tylko po to żeby umierać bez względu na to jak długo będziesz żyć?
Mnóstwo jest takich pytań. Każda musi sama o sobie decydować. I po to chodzi sie do szkoły żeby się czegoś nauczyć. I poto dowiadujesz się z TV, radia gazet i forum żeby żyć długo i szczęśliwie
chyba że ktoś jest innego zdania
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-12, 18:46   #20
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

wpadnij na to, że nikt głupi nie jest i większość ma dość Twojego trollowania.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 08:01   #21
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

trollowanie - mówią ci co śmiało uzywają tak niebezpiecznych lakierów albo może nawet stoją za tymi co je sprzedają, może nawet sami te badziewia sprzedają. W innym przypadku nie podnosiliby głosu.
Ten wątek ma wystarczająco dużo odsłon więc gdyby to było trollowanie to nikt by tego nie czytał.

Chciałam tylko jeszcze napisać że ja nie staram się nikogo obrażać.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 00:06   #22
yashe
Rozeznanie
 
Avatar yashe
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 685
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

ale spór

polecam film - Świat bez raka https://www.youtube.com/watch?v=w9CFUn_6BFA
Zawiera bardzo interesujące informacje, warto poświęcić kilkanaście minut.
to tak na marginesie dla zainteresowanych
yashe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 13:43   #23
macianca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

Sabina mieszkam w Niemczech i nie wiem czy na tych targach rowniez sie dowiedzialas ze aluminium ktore znajduje sie w dezodorantach wywoluje raka piersi? sa jedynie dwie firmy produkujace deo gdzie tego skladnika jest brak. Nie wiem czy wiesz ze zjadlas juz w swoim zyciu mase produktow wywolujacych raka? po co siejesz panike? w szamponach, plynach do kapieli i nawet jeans-ach ktore nosisz jest barwnik ktory raka wywoluje (nawet jesli sa markowe) nawet niby w tak zdrowej hennie ktora niby jest na bazie ziol.
macianca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 13:00   #24
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

Poprzedni wpis dawno ma już swoją odpowiedź
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 11:27   #25
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

Cytat:
Napisane przez Gianna M Pokaż wiadomość
Wszystko dzis powoduje raka...powinnismy zamknac sie w szczelnych plastikowych kulach i tak wegetowac a zeby go nie miec.
Plastik powoduje raka
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 12:28   #26
kaiyara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

widzę że szykujesz się do zakupów jak tylko mozesz
Lakiery są całkiem dobre. Niczym się nie różnią od tych droższych. Mam już je długo (jakieś pół roku albo więcej) i jeszcze nie zgęstniały. Perłowe utrzymują się na paznokciu bardzo dobrze, a matowe jak to matowe odpryskują
kaiyara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 19:32   #27
Diuna_4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

Sabina

Dzięki za newsy, to bardzo cenna informacja i dzięki Tobie właśnie nie zamówiłam i już nie zamówię lakieru termicznego. Dobrze, że chce Ci się prowadzić batalię i informować o tym innych. Może tylko za rzadko dziękują. Właśnie dlatego że świat jest taki toksyczny trzeba minimalizować ryzyko chorób i dbać o siebie z głową. Nie pociesza mnie fakt, że wszystko jest dla nas złe. Jeśli można ominąć coś podejrzanego to trzeba to zrobić. Zapytajcie chorych na raka, czy zarobiliby coś gdyby mogli zapobiec chorobie. Poza tym to strasznie głupio chorować na własne życzenie- bez względu na to co to będzie. Jeszcze głupiej chorować z ignorancji. Mnie również interesuje długofalowe ryzyko naświetlania lampą UV- nigdzie się o tym nie pisze. Kupiłam lampę LED- też brak informacji, ale wydaje mi się lepsza. Będąc wielką fanką hybryd, z zainteresowaniem czytam wiedzących więcej. Jestem bardzo ciekawa ich wpływu na zdrowie. Spór o zdrowotność lakierów do paznokci, albo raczej jej brak trwa od dawna i jest jednoznaczny. To czego używa się do ich produkcji nie jest obojętne, a obojętnych dla zdrowia lakierów jest mało i są drogie. Twoje odnośniki mówią właśnie o tym. Sabina nie daj się i pisz jeśli znajdziesz coś więcej to na prawdę ważny temat.
Diuna_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 10:13   #28
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

OK, dzięki za wsparcie Diuna.
Miałam wrażenie że jestem babcią mówiącą do wnuczki żeby nie bawiła się przy drodze bo tam jest niebezpiecznie a ona i tak tam poszła – z ciekawości. Tak to już jest że każdy lubi uczyć się na własnych błędach tylko dlaczego to musi często tyle kosztować....
O lakierach co miałam napisać napisałam. Może jeszcze coś co ostatnio się dowiedziałam to że lakiery hybrydowe 3 w jednym też nie są bezpieczne. Ale co zrobić gospodarka potrzebuje podatków...
O lampach UV a raczej ich szkodliwości nie wiem zbyt dużo. Ogólnie to promienie są szkodliwe podczas długotrwałego ich używania lub promieniowanie się nimi na dużej powierzchni skóry. Nie wydaje misię żeby to dotyczyło utwardzania paznokci za pomocą lampy uv. LED owe lampy też wkońcu emitują promienie. Tutaj jedyne co mi się nasuwa to należałoby uważać jeśli na palcach / paznokciach znajdują się zmiany chorobowe. Zaczerwienienia, stany zapalne, świąd, brodawki kurzajki, lub inne sprawki.
Zawsze uważałam i uważam, że przed jakąkolwiek ingerencją w ludzkie ciało we własnym zakresie należy wpierw skontaktować się z lekarzem, stylistką paznokci albo podologiem. Trzeba zasięgnąć jak najwięcej informacji i poznać opinię mądrzejszych od siebie. Kończąc nie obawiam się problemów pochodzących od światła lamp uv u zdrowych osób.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 12:45   #29
ponetna
Przyczajenie
 
Avatar ponetna
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 13
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

Teraz to chyba wszystko szkodzi. A promieniowanie, którego nie da się ustrzec, fale magnetyczne? One też są bardzo szkodliwe. Taka prawda, że mamy w genach zapisane mutacje i albo się kiedyś uruchomią albo nie. Nie ma nic do końca nieszkodliwego.
ponetna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 09:16   #30
ciekawajak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Wiadomości: 118
Dot.: Termiczne lakiery, żele i lakiery hybrydowe wywołują raka

My młode dziewczyny i nastolatki nic sobei z tego nie robimy
Mama powiedziała mi zobacz ile dojrzałych kobiet często maluje paznokcie, starsze prawie wcale, dlaczego tak jest? W starszym wieku nie ma potrzeby malować paznokci?
Ja nie spotkałam babci z paznokciami malowanymi lakierem termicznym a wy?
__________________
Wiedza to skarb. Dlatego pytam często by być bogatą
ciekawajak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-26 10:00:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:27.