Chce przytyc! Czy antykoncepcja pomoze??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: Czy tabletki antykoncepcyjne pomoga mi przytyc?Bo bardzo chce przytyc!
Tak, na pewno pomoga 0 0%
Nie, nie pomoga - to bujda 1 10,00%
Tak, jezeli beda nieprawidlowo dobrane 1 10,00%
Tak, jesli lekarz zechce przepisac dobierajac je nieprawidlowo 0 0%
To zalezy od organizmu i tabletek 8 80,00%
Głosujący: 10. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-31, 00:34   #1
puffy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1
Question

Chce przytyc! Czy antykoncepcja pomoze???


Hej! Od wielu wielu lat mam problem. Otoz jestem za chuda - przy wzroscie 174cm waze 51kg (w zime czasem 54). Nie mam zadnych kraglosci, widac mi wiekszosc kosci. Chcialabym troszke przytyc. W okresie dorastania bylam w klasie sportowej - gralam w koszykowke - treningi byly bardzo obciazajace az za bardzo - dlatego jak wiekszosc dziewczyn wycofalam sie. (na treningach z przeciazenia bolaly mnie kolana i kregoslup)W ciagu kolejnych kilku lat udalo mi sie przytyc z 49 do 50. Dzis mam 20 lat i zaledwie 51kg.Jestem zalamana. Slyszalam ze wiekszosc kobiet - sportowcow nie ma biustow ze wzgledu na liczne cwiczenia.Czy pobyt w klasie sportowej mogl sie do tego przyczynic?W porownaniu z innymi dziewczynami biust zaczal rosnac mi bardzo pozno a okres dotsalam w wieku 14lat.Wszystkie kobiety w mojej rodzinie maja biust o rozmiarze b lub c.Dodam ze moj ojciec byl bardzo wysoki i szczuply.

Od 7 lat wogole nie cwiczylam bo balam sie schudnac (regularnie cwiczac jak na zlosc przyspiesza mi sie przemiana materii).Jednak ostatnio zaczelam cwiczyc codziennie godzine w domu - starajac sie wyrobic miesnie a nie po prostu schudnac. I tak przy mojej wadze mam naprawde ladne miesnie co sprawia ze moje ramiona wygladaja na troche grubsze. Jednak z drugiej strony gdy patrze w lustro widze jaky meskie cialo-zero kraglosci, marzy mi sie aby byc lekko pulchniutka, tak jak prawdziwa kobieta.

I tu pojawia sie moje pytanie. Otoz od jakiegos czasu zastanawiam sie nad tabletkami antykoncepcyjnymi. Wiem ze mozna po nic przytyc czasem piersni moga troche urosnac. Dodam ze mam bardzo bolesne dlugie i obfite miesiaczki ( do tego mam wymioty, biegunke-lub zatwardzenie -boli mnie caly odbyt, czuje jakbym miala zyletke w brzuchu, mam straszne bole nog i stop, robie sie zielona na twarzy, jest mi zimno a oblewa mnie pot, nie raz bylam na pogotowiu co konczylo sie zastrzykiem w tylek, mam przeokropne wzdecia i czesto drgawki - jednak nigdy zaden z lekarzy nie zaproponowal mi tabletek a slyszalam ze moga usmierzyc bol - jedyne co to stwierdzili ze po urodzeniu dziecka powinno przejsc)

Bardzo prosze o rade bo ja juz tak dluzej nie moge. Moze dla niektorych to smieszne ale ja juz mam swojego ciala serdecznie dosyc. Jedyne co mi brakuje to pare kilo wiecej.A jedzenie gucio daje bo im wiecej zjem tym czesniej odwiedzam wc.

Czy ginekolog moglby sie zgodzic na przepisanie mi tabletek antykoncepcyjnych jesli poprosze o takie po ktorych bede miala pewnosc ze przytyje? ( Miesiaczke mam stala co 28 dni).

Czekam na wasze propozycje.
puffy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 07:50   #2
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Dot.: Chce przytyc! Czy antykoncepcja pomoze???

Puffy, stosowanie antykoncepcji hormonalnej, tylko w celu zmiany masy ciala, jest fatalnym pomyslem. Tabletek nie mozna traktowac jako sposobu na modelowanie sylwetki, hormony to powazna sprawa. W kwestii wagi- kazdy organizm reaguje indywidualnie, niektore kobiety troszke chudna zazywajac pigulki, inne tyja (bo wzmaga sie apetyt), wiekszosc pozostaje przy swojej wadze.
W kazdym przypadku, po odstawieniu pigulek, wszystko wraca do normy, wiec jest to objaw chwilowy, bo pigulek nie mozna przyjmowac w nieskonczonosc.
Moja uwage zwrocio tez jedno z pytan ankiety- naprawde zdecydowalabys sie na przyjmowanie pigulek zle dobranych? Rujnujac i narazajac swoje zdrowie? hmm...
Mysle, ze w twoim przypadku, rozwiazaniem moze byc dietetyk, ustalenie optymalnego stylu zywienia- i wartosciowa dieta- nie w ilosci tkwi tajemnica, ale w jakosci spozywanych produktow. Dietetyk ustalic moze odpowiednia dla twojego tempa przemiany materii diete, dzieki ktorej twoja waga bedzie odpowiednia.
Eksperymenty z pigulkami hormonalnymi zdecydowanie odradzam!
Piszesz o dokuczliwych miesiaczkach- owszem, tutaj pigulki moga pomoc, ale tylko dobrze dobrane, po przeprowadzeniu badan, w przeciwnym razie- ryzykujesz zdrowiem.
Pomoc moga takze naturalne srodki regulujace problemy menstruacyjne.
Zycze zdrowia, rozwagi i madrych lekarzy na drodze
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 08:55   #3
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Chce przytyc! Czy antykoncepcja pomoze???

Cześć!
Jeżeli chodzi o Twoje co miesięczne dolegliwości związane z miesiączką to na pewno stosowanie środków antykoncepcyjnych tabletek złagodziło by objawy złego samopoczucia,które wystepuje u Ciebie co m-c.Ja przechodziłam to samo ciągłe ,silne bóle ,wymioty,fatalne samopoczucie było aż tak źle że czasami musiałm zostawac w domu no i obfite krawawienia.Od ponad 5 lat przyjmuję najpierw tabletki a teraz od 7 m-cy evre plastry .Jest duzo lepiej miesiączka trwa zdecydowanie krócej .Jeżeli chodzi o przytycie to mysle ,że to sprawa indywidulana każdego organizmu.Duzo tu Wizażanek pisze ,że ma problem tyciem po nich ,Bo nawet w ulotce jest o tym mowa.Ja stosując antykoncepcję nic nie przytyłam choć jestem osoba o bardzo dobrej przemianie materii.Zatem musiałabyś na pewno spróbować tabltek antykoncepcyjnych bo na pewno będzie musiało minać troche czasu zanim Twój organizm sie przyzwyczai.A poza tym ku Twojemu pocieszeniu chce Ci powiedziec ,że przytyc jest chyba łatwiej niż schudnąc także głowa do góry .Ja mam 168 wzrostu i ważę 52kg figurkę zatem mamy ekstra.
powodzenia
pzdr asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 09:27   #4
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Chce przytyc! Czy antykoncepcja pomoze???

Tabletki powodują zatrzymywanie wody w organiźmie, a co za tym idzie takie opuchnięcie, nabrzmienie organizmu. Mogą powodować większy apetyt. Nie wiem, po co ci to potrzebne. I tak mija po odstawieniu. Nikt ci też nie przepisze źle dobranych tabletek. Bo skutki uboczne to nie są tylko apetyt, zatrzymywanie wody, ale cały szereg ciężkich efektów ubocznych. Niby jak miałby lekarz je rozdzielić?

Są specjalne diety pogrubiające. Jest o tym cały wątek na forum fitnessl
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 13:25   #5
ggoraa
Zadomowienie
 
Avatar ggoraa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 1 498
Dot.: Chce przytyc! Czy antykoncepcja pomoze???

a wlasnie ze przytyc jest ciezko:P hehe. a tak powaznie, to czytajac ten watek czytalam o sobie- z ta roznica, ze nie jestem sportsmenka, mam 162 cm i 44 kg.ale comiesieczne dolegliwosci identyczne. u mnie skonczylo sie w szpitalu nawet w dni plodne- bardzo bolesna owulacja=7 dni w szpitalu , mdlenie, wymioty, zatwradzenie, biedunka, drzenia, zimne poty....no mieszanka wszystkiego.....do tego czesto nieregularny.
tez myslalam o myslalam o pigulkach, aby przyztyc.ale niestety musze miec cos nie tak z hormonami, bo pare lat temu bralam przez 3 miesiace i bardzo zle to znosilam. a gadanie , ze sie po dziecku wyrowna to mnie tak dobija ze szok- acha, biust tez mam mayly i nie wiem czy cokolwiek da sie z tym zrobic (operacja heh). wiec nie martw sie- nie jestes sama z problemem. ale podobnie jak ty- jestem w kropce i nie wiem co robic
ggoraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:33.