Alpicort a farbowanie włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-03, 07:06   #1
Lidka2603
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 40

Alpicort a farbowanie włosów


Witam..
mam pytanie i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże
W związku z wypadaniem włosów stosuje od 3 tygodni Alpicort e i i tu pojawia się problem...mam w przyszłym tygodniu wesele i chciałabym zafarbować włosy, bo mam masakryczne odrosty i pełno siwych włosów , a będę świadkową i nie chcę wyglądać jak jakiś kocmołuch na tym weselu
Czy ktoś może wie, czy farbowanie w połączeniem z tym lekiem może wywołać jakieś skutki uboczne, w postaci reakcji chemicznych??
Wiem, ze nie powinnam farbować włosów, ale to wyjątkowa sytuacja a już dawno nie farbowałam i muszę to zrobić...
Dzięki wielkie za pomoc
Lidka2603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 21:12   #2
KamilaKamilaKamila
Raczkowanie
 
Avatar KamilaKamilaKamila
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 30
Dot.: Alpicort a farbowanie włosów

A czy naprawdę musisz je farbować? Może jakaś szamponetka?! Skoro wcierasz Alpicort E to masz problem z wypadaniem a farba chemiczna tylko wzmocni ten problem, uwiez będziesz żałowała!
Jeżeli jednak postawisz na swoim to przeczytaj ulotke Aplicortu tam powinno być napisane z jakimi środkami nie mozna go stosować, poza tym włosy (a przede wszystkim skóra głowy powinna być lekko tłusta) przed farbowaniem a z tego co pamiętam wcierkę stosuje się po myciu więc reakcji jakiejś nie powinno być, tylko nie stosuj jej zaraz po zmyciu farby.
Jednak lepiej by było gdybyś nie farbowała!
__________________
emina.pl/ CapelliBelli.blogspot.com
KamilaKamilaKamila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 06:55   #3
Lidka2603
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 40
Dot.: Alpicort a farbowanie włosów

Dzięki za odpowiedź, ale szamponetka w moim przypadku jest bezużyteczna. Ponadto już rozmawiałam z moim dermatologiem i doktor powiedziała mi, ze farba osłabi jedynie zewnętrzną strukturę włosa, nie wnika tak głęboko, aby mieć jakiś wpływ na cebulkę, a Alpicort przenika głębiej, więc jedno z drugim nie powinno wywołać dodatkowych skutków ubocznych jakich się bałam. Musiałam je zafarbować niestety, ale jest ok, użyłam delikatniejszej farby.
Lidka2603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:13.