Jakie studia magisterskie po geodezji? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-29, 19:47   #1
patricia28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14

Jakie studia magisterskie po geodezji?


Doradźcie mi na jakie studia magisterskie iść najlepiej. Jaki kierunek wybrać? Skończyłam Geodezję i Szacowanie nieruchomości i mam tytuł inżyniera. Nie wiem co dalej robić. Zastanawiam się nad Zarządzaniem Inwestycjami i Nieruchomościami, Gospodarką Przestrzenną, logistyką, bądź nad kierunkami ekonomicznymi. Myślę też nad podyplomówką jakąś i zrobieniu praktyki płatnej u rzeczoznawcy. Sama nie wiem, bo bez magisterki tak jakoś dziwnie jakbym się zdecydowała na podyplmówkę. Co robić? Pomóżcie proszę

Edytowane przez patricia28
Czas edycji: 2015-06-29 o 19:49
patricia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-30, 00:18   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jakie studia magisterskie po geodezji?

Cytat:
Napisane przez patricia28 Pokaż wiadomość
Doradźcie mi na jakie studia magisterskie iść najlepiej. Jaki kierunek wybrać? Skończyłam Geodezję i Szacowanie nieruchomości i mam tytuł inżyniera. Nie wiem co dalej robić. Zastanawiam się nad Zarządzaniem Inwestycjami i Nieruchomościami, Gospodarką Przestrzenną, logistyką, bądź nad kierunkami ekonomicznymi. Myślę też nad podyplomówką jakąś i zrobieniu praktyki płatnej u rzeczoznawcy. Sama nie wiem, bo bez magisterki tak jakoś dziwnie jakbym się zdecydowała na podyplmówkę. Co robić? Pomóżcie proszę
Czemu dziwnie iść na podyplomówkę bez magisterki? Jeśli masz taką możliwość, to nic dziwnego w tym, że nie masz mgr. Część podyplomówek dostępna jest już po I stopniu, po to aby nie musieć robić mgr.

A z czego podyplomówka? Z wyceny nieruchomości? Czy może Twoje studia umożliwają podjęcie praktyki u rzeczoznawcy bez podyplomówki, sprawdzałaś?

Jeśli chcesz mimo wszystko wybrać się na jakąś magisterkę, to odradzam GP. Przez 1,5 roku wiele się nie nauczysz. A jestem zdania, że "im dalej w las" tym bardziej powinno się ukierunkowywać swoją ścieżkę edukacji, a GP to bardzo ogólny kierunek. Chyba, że masz na myśli jakąś ciekawą specjalizację.

Osobiście wybrałabym Zarządzanie Inwestycjami i Nieruchomościami, ale to moja subiektywna opinia, ponieważ interesuje mnie ten temat
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-30, 17:55   #3
patricia28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14
Dot.: Jakie studia magisterskie po geodezji?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Czemu dziwnie iść na podyplomówkę bez magisterki? Jeśli masz taką możliwość, to nic dziwnego w tym, że nie masz mgr. Część podyplomówek dostępna jest już po I stopniu, po to aby nie musieć robić mgr.

A z czego podyplomówka? Z wyceny nieruchomości? Czy może Twoje studia umożliwają podjęcie praktyki u rzeczoznawcy bez podyplomówki, sprawdzałaś?

Jeśli chcesz mimo wszystko wybrać się na jakąś magisterkę, to odradzam GP. Przez 1,5 roku wiele się nie nauczysz. A jestem zdania, że "im dalej w las" tym bardziej powinno się ukierunkowywać swoją ścieżkę edukacji, a GP to bardzo ogólny kierunek. Chyba, że masz na myśli jakąś ciekawą specjalizację.

Osobiście wybrałabym Zarządzanie Inwestycjami i Nieruchomościami, ale to moja subiektywna opinia, ponieważ interesuje mnie ten temat
Mam możliwość już teraz odbycia tej płatnej praktyki u rzeczoznawcy, ale na razie chcę wybrać jakieś studia też i odłożyć pieniądze na tę praktykę

To może jeszcze jakieś studia byś poleciła dla mnie?

I powiedz sama co byś zrobiła na moim miejscu
patricia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-30, 18:12   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jakie studia magisterskie po geodezji?

No w zasadzie już powiedziałam, wybrałabym to zarządzanie i szła na praktykę (na którą sama zaraz też idę) jeśli miałabym na nią fundusze
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-30, 18:17   #5
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Jakie studia magisterskie po geodezji?

Cytat:
Napisane przez patricia28 Pokaż wiadomość
Mam możliwość już teraz odbycia tej płatnej praktyki u rzeczoznawcy, ale na razie chcę wybrać jakieś studia też i odłożyć pieniądze na tę praktykę

To może jeszcze jakieś studia byś poleciła dla mnie?

I powiedz sama co byś zrobiła na moim miejscu
Może zrób magisterkę także z geodezji i kartografii. Po co tak kombinować
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-30, 18:47   #6
patricia28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14
Dot.: Jakie studia magisterskie po geodezji?

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Może zrób magisterkę także z geodezji i kartografii. Po co tak kombinować
Nie chcę robić magisterki z geodezji i kartografii, bo mi to się nie podoba, wolę iść w nieruchomości

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
No w zasadzie już powiedziałam, wybrałabym to zarządzanie i szła na praktykę (na którą sama zaraz też idę) jeśli miałabym na nią fundusze
A sama jakie studia robiłas, jeśli mogę wiedzieć?
patricia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-30, 19:05   #7
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jakie studia magisterskie po geodezji?

Cytat:
Napisane przez patricia28 Pokaż wiadomość
A sama jakie studia robiłas, jeśli mogę wiedzieć?
GP Zarówno pierwszy jak i drugi stopień. I równocześnie z mgr robiłam podyplomówkę z wyceny.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-30, 19:40   #8
patricia28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14
Dot.: Jakie studia magisterskie po geodezji?

Zazdroszcze Tobie Ja już sama nie wiem co robić, niczego nie jestem pewna :/
patricia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-30 20:40:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:21.