Herbata - zielona, czerwona, czarna, żółta czy biała? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-10-24, 13:12   #151
kac_ha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 17
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Polecam zielona herbate !! Jest bardzo zdrowa i smaczna, szczegolnie z OPUNCJA FIGOWA, warto pic takze herbate BIAŁĄ - BIO Active Panda- b. zdrowa i rowniez smaczna i ladnie pachnie. Co do Ginko to czerwonej nie polecam lepsza z jasminem - Ginko dziala na koncentracje, polecem studentom!!
kac_ha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-27, 08:14   #152
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Droga Midi!
A czy moge pić jeden kubek białej,4 zielonej i dwa lub jeden czerwonej.Czy myślisz że to będzie zdrowe?
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-27, 10:56   #153
TUPTUŚ
Raczkowanie
 
Avatar TUPTUŚ
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 87
GG do TUPTUŚ
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Ja kiedyś piłam czerwoną herbatę, ale niestety po pewnym czasie zaczęłam po niej mieć okropne bóle żołądka. Bardzo mi podrażniała przewód pokarmowy, więc musiałam ją odstawić. Przez pewien czas nie piłam herbaty w ogóle (nawet tej czarnej) - tak sie zraziłam Teraz od miesiąca popijam herbatkę zieloną Smak....hmmm....kwestia przyzwyczajenia. Aby do niego przywyknąć dodaję do filiżanki 2 łyżeczki soku z pigwy (jest cool). Choć szczerze przyznam, że nie wiem czy przez to herbata nie traci swoich właściwości Jeśli chodzi o kupowanie herbat kolorowych, to polecam te ze sklepów ze zdrową żywnością, kupowane na wagę. Mają dużo lepszy aromat i skuteczniejsze działanie, niż herbaty pakowane w pudełkach. Mieszane są z różnymi gadżetami, przez co smak jest naprawdę zajefajny (jak skończę tą swoją, to pobiegnę kupić zieloną na wagę z jakąś mieszanką ).
TUPTUŚ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-28, 11:58   #154
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Cytat:
Napisane przez SandraBullock
Droga Midi!
A czy moge pić jeden kubek białej,4 zielonej i dwa lub jeden czerwonej.Czy myślisz że to będzie zdrowe?
Sandra, ja nigdy nie słyszałam o przeciwskazaniach ilościowych czy jakichś poważniejszych skutkach ubocznych, związanych z herbatami zielonymi (biała i czerwona w pewnym sensie są odmianami zielonej, różnice w procesie fermentacji są nieduże). Japończycy wypijają czasem po kilka litrów, zaparzając po wielekroć ten sam imbryk i pijąc napar godzinami. Herbata nie powinna być za mocna i oczywiście dobrze jest używać do zaparzania czystej (przefiltrowanej albo źródlanej) wody.
To zależy, czy chcesz osiągnąć jakieś konkretne rezultaty (odchudzanie, poprawa cery, leczenie nadciśnienia, profilaktyka i leczenie nowotworów, detoksykacja itp.), czy po prostu lubisz.
W przypadku samej czerwonej pewnie można się liczyć z działaniem odchudzającym (jeśli pić po 4 kubki czerwonej). Zielona i biała nie mają takiego silnego działania, aczkolwiek zielona też blokuje wchłanianie tłuszczu (zwłaszcza ta bardziej esencjonalna, z młodych [górnych] listków).
Wydaje mi się, że w takiej ilości jak piszesz, może to mieć działanie pobudzające - ja np. nie piję herbaty po 18-19, bo trudno mi potem zasnąć.
Inna sprawa, że jeśli wypijesz codziennie tyle herbaty (wychodzi ok. 1,5 litra, jeśli masz na myśli kubki po 250 ml), to może Ci się nie chcieć więcej pić, a warto też regularnie pić soki (zwłaszcza warzywne), kefiry/jogurty i wodę mineralną. Ale to kwestia przyzwyczajenia pewnie.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-03, 11:52   #155
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Cytat:
Napisane przez Midi
Sandra, ja nigdy nie słyszałam o przeciwskazaniach ilościowych czy jakichś poważniejszych skutkach ubocznych, związanych z herbatami zielonymi (biała i czerwona w pewnym sensie są odmianami zielonej, różnice w procesie fermentacji są nieduże). Japończycy wypijają czasem po kilka litrów, zaparzając po wielekroć ten sam imbryk i pijąc napar godzinami. Herbata nie powinna być za mocna i oczywiście dobrze jest używać do zaparzania czystej (przefiltrowanej albo źródlanej) wody.
To zależy, czy chcesz osiągnąć jakieś konkretne rezultaty (odchudzanie, poprawa cery, leczenie nadciśnienia, profilaktyka i leczenie nowotworów, detoksykacja itp.), czy po prostu lubisz.
W przypadku samej czerwonej pewnie można się liczyć z działaniem odchudzającym (jeśli pić po 4 kubki czerwonej). Zielona i biała nie mają takiego silnego działania, aczkolwiek zielona też blokuje wchłanianie tłuszczu (zwłaszcza ta bardziej esencjonalna, z młodych [górnych] listków).
Wydaje mi się, że w takiej ilości jak piszesz, może to mieć działanie pobudzające - ja np. nie piję herbaty po 18-19, bo trudno mi potem zasnąć.
Inna sprawa, że jeśli wypijesz codziennie tyle herbaty (wychodzi ok. 1,5 litra, jeśli masz na myśli kubki po 250 ml), to może Ci się nie chcieć więcej pić, a warto też regularnie pić soki (zwłaszcza warzywne), kefiry/jogurty i wodę mineralną. Ale to kwestia przyzwyczajenia pewnie.
Tzn.wiesz Midi ja pije jesze tak ok. litra lub więcej wody mineralnej niegazowanej i te produkty z wapniem też.Natomiast soki warzywne w zimę,gdy warzyw jest mało,bo teraz pochłaniam duże ilości jarzynek
A pije jeszcze z jeden mały kubek czarnej(taerubigina i teofilina) i HoneyBush-jeden.Tak dla zdrowia to wszystko pije,a poza tym picie to sama przyjemność

Edytowane przez SandraBullock
Czas edycji: 2005-11-03 o 11:55 Powód: dodanie info
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-03, 15:07   #156
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Pogubiłam się - to ile Ci wychodzi łącznie litrów dziennie (tak średnio)? Mam wrażenie, że strasznie dużo
Jasne, że to nie szkodzi, ja po prostu jakoś nie zdążam, a poza tym jak za dużo wypiję, to nie chce mi się jeść w ogóle potem...
Midi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-03, 15:18   #157
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Tak herbat to ok. 2litrów.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-03, 18:11   #158
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

To znaczy, że łącznie z innymi płynami pewnie z 4 litry dziennie? Ja chyba połowę tego wypijam...
Midi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-04, 10:51   #159
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Łącznie to w dniach,kiedy ćwiczę koło 4 litrów,a wtedy kiedy nie ćwiczę to 3-3,5l
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-04, 11:02   #160
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Kiedyś litrami piłam czerwoną herbatę, nic nie pomogła, potem przerzuciłam się na figurę1, owszem rezultaty były w postaci regularnych wizyt w toalecie (a właśnie z tym miałam kłopot). Jednak tyle złego się naczytałam , że przestałam ją pić i zaczęłam zieloną ze względu na inne zalety zdrowotne, a tu się okazało, że świetnie radzi sobie z zaparciami i akurat skutek u mnie jest taki sam jak przy figurze, jednak samo zdrowie!
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-05, 18:57   #161
kac_ha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 17
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

a co myslicie o 2 w 1?? czerwona( liscie) wymieszana z zielona (liscie)?? mozna mieszac czy lepiej osobno pic??
kac_ha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-05, 21:59   #162
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Jeśli Ci smakuje, to oczywiście, że można mieszać, w dowolnych proporcjach. To tylko i wyłącznie kwestia indywidualnych upodobań.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-06, 09:30   #163
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

A może ja sobie zmieszam czarną z zieloną?Co o tym sądzicie?
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-06, 13:08   #164
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Zaszkodzić na pewno nie powinna; ja osobiście nie lubię, ale to rzecz gustu - moi rodzice taką mieszankę często piją.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-07, 09:02   #165
kac_ha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 17
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

co do mojej mieszanki to wyszla super!! samej czerwonej bym nie wypila (bleee). Sandra na twoim miejscu to wogule bym czarna odstawila jak zielonej czystej nie lubisz to kup z aromatem cytrynowym albo z opuncja figowa, etc. Bziaki kochane Pijaki
kac_ha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-07, 16:32   #166
Ev@
Raczkowanie
 
Avatar Ev@
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 325
GG do Ev@
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

ja właśnie ostatnio piję taką mieszankę, tzn. dosypuje do czerwonej trochę zielonej. Ta zielona, którą mam teraz, nie jest zbyt smaczna sama w sobie, ale w połączeniu z czerwoną daje ciekawy smak i aromat.
Ev@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-08, 08:08   #167
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

A czy takie mieszanie czerwonej herbaty z zieloną nie powoduje obniżenie wartości tych cennych składników?
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-08, 10:55   #168
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Cytat:
Napisane przez kac_ha
co do mojej mieszanki to wyszla super!! samej czerwonej bym nie wypila (bleee). Sandra na twoim miejscu to wogule bym czarna odstawila jak zielonej czystej nie lubisz to kup z aromatem cytrynowym albo z opuncja figowa, etc. Bziaki kochane Pijaki
Piję czarna i będę ją pić(1 mały kubeczek),bo ma też ważne składniki,a tak się składa,że uwielbiam czystą zieloną A teraz mieszam białą z zieloną i wychodzi coś pysznego(mniam)Do tego tylko soczek malinowy(1 łyżeczka) i będzie zdrowy napój


SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-09, 10:24   #169
kac_ha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 17
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

hehhe, ko najgorsze to to sikanie co 30 min :P
kac_ha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-10, 08:30   #170
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Kupiłam sobie mieszankę Mate z pu-erh i żeń szeniem.Wychodzi coś pysznego.Gorąco polecam!A kupiłam w herbaciarni


SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-10, 08:40   #171
cecylka123
Przyczajenie
 
Avatar cecylka123
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: białystok
Wiadomości: 11
GG do cecylka123
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

zdecydowanie czerwona lepsza
i smaczniejsza dla mnie
cecylka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-10, 18:20   #172
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Sandra, mate z pu-ehr i żeńszeniem?? Ho, ho, niezły miks energetyczny, powinien się w zimie sprawdzić A jaki to ma smak (porównaj z czymkolwiek, co można uznać za ogólnie znane)? Dominuje któryś ze składników? Zainteresowało mnie to, poszukam, jak będe w Polsce
Midi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 11:06   #173
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Wiesz Midi-dominuje mate,pu-erh jest trochę,nadaje kolorku troszkę.Mam zamiar dokupić jeszcze żeń szeń w tym sklepiku i dorzucić kilka wiórkówBardzo smaczna w każdym razie ta herbatka,jechałam wczoraj na niej cały dzień,wypiłam 3 kubki i miałam sporo energii,a potem z łatwością zasnęłam po 22.Kupiłam też Honeybush malinową i cukier trzcinowy(do peelingu).Mam zamiar zaopatrzyć się w tym sklepie,bo mają tam dobre wyroby.Pewnie wydam z 50zł.Ale co tam,na herbatki to można.



SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 12:58   #174
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Ja równiez piłam mate z pu erph, sama mieszałam, wyszedł bardzo szlachetny smak. W ofercie herbaciarni Five o'clock jest mieszanka z żeńszeniem. Ale zazywczaj jest go bardzo mało. Ja zażywam go w tabletkach

A honeybush jest pyszna. Ostatnio wyprobowuje tez Pickwicki, nie do kupienia niestety w Polsce. Rozkoszuję się nimi przy wieczornych partyjkach w Scrabble
inch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 13:33   #175
Dolot
Zadomowienie
 
Avatar Dolot
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :) - Lublin :)
Wiadomości: 1 483
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

A ja sobie kupiłam Puh-er z ananasem Wiec u mnie czerwona górą choć zielona też popijam
__________________
16.04.2007- rozpoczęcie postu od słodyczy
30.04.2007- [62.5] kg
30.05.2007- [?] kg
Dolot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 13:40   #176
naughty18
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 425
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

ja piję czerwonš z dodatkiem cytryny liœciastš pu-erh
piję też zielonš (samš albo mieszam z białš) yunnan bodajże
i piję granulowanš czerwonš z dodatkiem suszonego jabłka i cynamonu

natomiast nie lubię herbat ekspresowych-jakoœ nie bardzo mnie przekonujš

naughty18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 13:41   #177
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Cytat:
Napisane przez inch
Ja równiez piłam mate z pu erph, sama mieszałam, wyszedł bardzo szlachetny smak. W ofercie herbaciarni Five o'clock jest mieszanka z żeńszeniem. Ale zazywczaj jest go bardzo mało. Ja zażywam go w tabletkach

A honeybush jest pyszna. Ostatnio wyprobowuje tez Pickwicki, nie do kupienia niestety w Polsce. Rozkoszuję się nimi przy wieczornych partyjkach w Scrabble
Oj Inch,Inch-to ty w scrabble grasz???Nie dość,że ćwiczy ciało to jeszcze umysł.Może ja zacznę grac w warcaby-b.lubię,nie mówię o kartach.Tysiąc i remik to moje ulubione gry...


SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 13:44   #178
naughty18
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 425
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

yunnan to oczywiscie zielona
a biała z pandš

naughty18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 13:47   #179
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

Cytat:
Napisane przez naughty18
ja piję czerwonš z dodatkiem cytryny li�ciastš pu-erh
piję też zielonš (samš albo mieszam z białš) yunnan bodajże
i piję granulowanš czerwonš z dodatkiem suszonego jabłka i cynamonu

natomiast nie lubię herbat ekspresowych-jako� nie bardzo mnie przekonujš

Naughty-czyli ty pijesz dwa rodzaje pu erh?po co tyle?Tę z bio-active piłam i cytrynową liściastą też.Teraz dałam ją koleżanceA sama piję tę mieszankę i La karnitę,ale teraz zrobiłam przerwę ze względu na senes(na jakieś 2,5 tyg.-musze sobie to zapisać,że 28listopada mam znowu pić La karnitę)-ona jest z dodatkiem brzoskiwni i ananasaPyszna(mniam)
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 13:50   #180
naughty18
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 425
Dot.: Która herbatka lepsza: zielona czy czerwona?

piję naprzemian -raz pu-erh z cytrynš a raz tš granulowanš....
w sumie czerwonych koło 4 dziennie
i białej z zielonš też ok 4
..chociaż ostatnio ciężko mi się doliczyć ile wypiłam ich

muszę sobie z tym ananaskiem kupić
smaku mi narobiłaœ

naughty18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-21 14:32:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:02.