Praga - wątek zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-16, 10:15   #31
atabe85
Raczkowanie
 
Avatar atabe85
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 218
Dot.: Praga - jak tanio dojechać i spędzić cudny weekend:)

A wiecie może jak najtaniej dostać się z Lublina do Pragi? pociągiem? busem bezpośrednio? czy do Wrocławia i tam przesiadka?będę wdzięczna za wszelkie wskazówki
atabe85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 12:00   #32
ToMi290
Raczkowanie
 
Avatar ToMi290
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 243
Dot.: Praga - jak tanio dojechać i spędzić cudny weekend:)

Najlepiej do do Wrocławia, bądź Warszawy. Stamtąd można bardzo tanio dojechać autokarem.
__________________
„Quidquid latine dictum sit, altum viedetur.”


ToMi290 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 18:56   #33
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Praga - jak tanio dojechać i spędzić cudny weekend:)

czy w pradze jest jakis bilet jedno-trzy-dniowy obecjmujący i metro i autobusy, tramwaje?

i ktoś wie jaka jest tego cena?
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 19:24   #34
ToMi290
Raczkowanie
 
Avatar ToMi290
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 243
Dot.: Praga - jak tanio dojechać i spędzić cudny weekend:)

Oczywiście, że jest jedno jak i trzydniowy. Ceny nie pamiętam, ale łatwo można ją sprawdzić.

Wysłane z mojego R800i za pomocą Tapatalk 2
__________________
„Quidquid latine dictum sit, altum viedetur.”


ToMi290 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 20:25   #35
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Praga - jak tanio dojechać i spędzić cudny weekend:)

Cytat:
Napisane przez plywok Pokaż wiadomość
czy w pradze jest jakis bilet jedno-trzy-dniowy obecjmujący i metro i autobusy, tramwaje?

i ktoś wie jaka jest tego cena?
http :/ / www.dpp.cz/en/fares-in-prague/
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 20:27   #36
Charmain
Zakorzenienie
 
Avatar Charmain
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Hl.m. Praha
Wiadomości: 24 166
Dot.: Praga - jak tanio dojechać i spędzić cudny weekend:)

3 dni 310 KC, 1-dniowy 110 KC (normalne)
Charmain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 21:12   #37
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Praga - jak tanio dojechać i spędzić cudny weekend:)

Cytat:
Napisane przez ToMi290 Pokaż wiadomość
Oczywiście, że jest jedno jak i trzydniowy. Ceny nie pamiętam, ale łatwo można ją sprawdzić.

Wysłane z mojego R800i za pomocą Tapatalk 2
Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez Charmain Pokaż wiadomość
3 dni 310 KC, 1-dniowy 110 KC (normalne)
dzięki.

a czy orientujecie się może czy na dworcu autobusowym. jade polskim busem, jest informacja turystyczna?
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-10, 06:02   #38
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Praga - jak tanio dojechać i spędzić cudny weekend:)

Cytat:
Napisane przez plywok Pokaż wiadomość
dzięki.

a czy orientujecie się może czy na dworcu autobusowym. jade polskim busem, jest informacja turystyczna?
Chyba tak

http://www.praguewelcome.cz/en/visit...ation-centres/

Jeśli chodzi o bilety to na pewno kupisz w biletomacie, zazwyczaj na stacjach metra. Chyba była opcja wyboru j. angielskiego, w każdym razie ja kupiłam bez problemów (teraz widzę, że mogłam sobie zrobić kartę miejską, wyszłoby taniej ).

Zabierz mnie ze sobą
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 07:32   #39
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Praga - jak tanio dojechać i spędzić cudny weekend:)

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Chyba tak

http://www.praguewelcome.cz/en/visit...ation-centres/

Jeśli chodzi o bilety to na pewno kupisz w biletomacie, zazwyczaj na stacjach metra. Chyba była opcja wyboru j. angielskiego, w każdym razie ja kupiłam bez problemów (teraz widzę, że mogłam sobie zrobić kartę miejską, wyszłoby taniej ).

Zabierz mnie ze sobą
zapraszam
a w listopadzie mogę Cie zabrać jeszcze do krakowa.
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 23:22   #40
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Praga - jak tanio dojechać i spędzić cudny weekend:)

Cytat:
Napisane przez plywok Pokaż wiadomość
zapraszam
a w listopadzie mogę Cie zabrać jeszcze do krakowa.
Kraków powoduje we mnie ból i cierpienie, bo go nie rozumiem, ale mogę jechać, czemu nie
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 17:14   #41
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Praga - jak tanio dojechać i spędzić cudny weekend:)

no i żeby nie było offa.
to z komunikacją miasta dałam radę. raz jak zwykle to u mnie bywa wsiadłam w przeciwnym kierunku do metra, ale to normlane .


Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Kraków powoduje we mnie ból i cierpienie, bo go nie rozumiem, ale mogę jechać, czemu nie
w krakowie mi ukradli portfel i mają za dużo studentów\turystów. i tylko kazimierz mi się tam podoba ale jak już kupiłam te tanie bilety to pojadę odwiedzić znajomych i przy okazji może znów zwiedze miasto
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-27, 13:17   #42
kolorowo_
Raczkowanie
 
Avatar kolorowo_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 145
Dot.: Praga - jak tanio dojechać i spędzić cudny weekend:)

Cytat:
Napisane przez plywok Pokaż wiadomość
w krakowie mi ukradli portfel i mają za dużo studentów\turystów. i tylko kazimierz mi się tam podoba ale jak już kupiłam te tanie bilety to pojadę odwiedzić znajomych i przy okazji może znów zwiedze miasto
kiedy dokładnie wybierasz się do Krakowa?
Planuję odwiedzić znajomego, myślałam właśnie o listopadzie, więc jeśli nie miałabyś nic przeciwko kompance podróży to mogłabym się dołączyć
__________________
"(...) somehow we forget that all that matters is people. And whether we walk away leaving them better or worse for having met us. We control that (...)" - McSteamy
kolorowo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 09:29   #43
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Praga - jak tanio dojechać i spędzić cudny weekend:)

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Chyba tak

http://www.praguewelcome.cz/en/visit...ation-centres/

Jeśli chodzi o bilety to na pewno kupisz w biletomacie, zazwyczaj na stacjach metra. Chyba była opcja wyboru j. angielskiego, w każdym razie ja kupiłam bez problemów (teraz widzę, że mogłam sobie zrobić kartę miejską, wyszłoby taniej ).

Zabierz mnie ze sobą
O jaką kartę miejską chodzi??


Witam
Odświeżam wątek Wybieramy się z koleżanką w czerwcu do Pragi, bilety na Polskiego Busa mamy już kupione

Szukamy teraz noclegu, czy możecie polecić jakiś tani hostel?? do 40 zł/os.
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 17:43   #44
agataa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 97
Question Praga- jest się czego obawiać?

Hej

Parę dni temu zakładałam temat o wakacjach (w Polsce). Chciałam się wybrać w Sierpniu do Krakowa na 3 dni.
Słyszałam że warto pojechać do Pragi. Z trójmiasta bezpośrednio jedzie tam chyba tylko polski Bus - 13 godzin kurs nocny 60zl. Ale słyszałam też że tam podróżuje sie metrem. Znalazłam coś takiego : http://www.wycieczkipopradze.pl/
Najprawdopodobniej będę jechała tylko z siostrą ale obawiam się wielu rzeczy bo nie mam doświadczenia w podróżach, nie wiek czy wiek ma znaczenie jestem studentką.
Wolałabym chyba mieć nocleg w centrum aby jak najmniej podróżować tym metrem. A wiadomo chciałabym tanim kosztem więc centrum pewnie odpada. Tamta wycieczka na miejscu fajnie wygląda ale właśnie fajnie by było gdyby to było niedaleko hostelu.

Też nie wiem jak z językiem. Moj angielski bardzo komunikatywny też nie jest.
Wiem że są tam też duże sklepy wiec np do jedzenia można cos kupić. Ale ile mniej więcej powinno się mieć pieniędzy jadąc do Pragi.
A wybierała bym się w sierpniu.
No i jak mam tyle pytań i obaw to zastanawiam się czy warto ryzykować czy lepiej wybrać miasto w Polsce - Kraków.

Pozdrawiam
agataa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 18:10   #45
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Praga- jest się czego obawiać?

Cytat:
Napisane przez agataa92 Pokaż wiadomość
Hej

Parę dni temu zakładałam temat o wakacjach (w Polsce). Chciałam się wybrać w Sierpniu do Krakowa na 3 dni.
Słyszałam że warto pojechać do Pragi. Z trójmiasta bezpośrednio jedzie tam chyba tylko polski Bus - 13 godzin kurs nocny 60zl. Ale słyszałam też że tam podróżuje sie metrem. Znalazłam coś takiego : http://www.wycieczkipopradze.pl/
Najprawdopodobniej będę jechała tylko z siostrą ale obawiam się wielu rzeczy bo nie mam doświadczenia w podróżach, nie wiek czy wiek ma znaczenie jestem studentką.
Wolałabym chyba mieć nocleg w centrum aby jak najmniej podróżować tym metrem. A wiadomo chciałabym tanim kosztem więc centrum pewnie odpada. Tamta wycieczka na miejscu fajnie wygląda ale właśnie fajnie by było gdyby to było niedaleko hostelu.

Też nie wiem jak z językiem. Moj angielski bardzo komunikatywny też nie jest.
Wiem że są tam też duże sklepy wiec np do jedzenia można cos kupić. Ale ile mniej więcej powinno się mieć pieniędzy jadąc do Pragi.
A wybierała bym się w sierpniu.
No i jak mam tyle pytań i obaw to zastanawiam się czy warto ryzykować czy lepiej wybrać miasto w Polsce - Kraków.

Pozdrawiam
Nie przesadzaj Praga jest bliziutko, nie ma się o co martwić.
Jeśli nie przeszkadza Ci spanie w Hostelu to myślę że nie ma problemu żeby wyrwać coś taniego w centrum
Praga jest dość bespieczna, młodzi ludzie mówią po angielsku a jakbyś wpadła w tarapaty to na upartego po polsku wytłumaczysz.
Ile powinno mieć si pieniedzy.. No nie wiem. Dojazd i nocleg są najdroższe .
Wydać można każdą kwotę, ani dolnej ani grnej nie ma
Nie wiem co chcesz robić, jedzenie jest w miarę tanie , muzea dość drogie jak wszędzie. Generalnie nawet mając pare dyszek warto jechać ( o ile masz nocleg i bilet powrotny) bo co zobaczysz to Twoje
Nie przejmuj się tylko jedz , to nie koniec świata.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 12:10   #46
agataa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 97
Dot.: Praga - jak tanio dojechać i spędzić cudny weekend:)

Ja planuje w sierpniu urlop, i myślałam Kraków, Wrocław albo Praga. Jechać będę z trójmiasta - myślałam o polskim busie on do Pragi jedzie 13 godzin i kosztuje około 60 zł najtaniej zależy od godziny podróży itd. Ale myślałam aby np. to połączyć. Pojechać np. pociągiem do Wrocławia lub Krakowa tam np. nocleg albo dwa i zwiedzanie, i stamtąd do Pragi.

Nie mam doświadczenia w podróżach ale może jakoś by się udało. Bałam się języka i podróży metrem w Pradze ale w sumie młoda jestem jedziemy chyba we 2 osoby więc może to nic strasznego

Może coś podpowiecie, może ktoś tak jechał?
agataa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 17:23   #47
Charmain
Zakorzenienie
 
Avatar Charmain
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Hl.m. Praha
Wiadomości: 24 166
Dot.: Praga - jak tanio dojechać i spędzić cudny weekend:)

Jesli chcialabys zatrzymac sie w Krakowie to w tym momencie najwygodniej z Krakowa dojechac busem (Krakow-Ostrawa) i potem pociagiem (Ostrawa-Praga) - wszystko w ramach jednego biletu.

Metra nie ma sie co bac, 3 linie nie komplikuja zycia
Charmain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 20:38   #48
agataa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 97
Dot.: Praga - jak tanio dojechać i spędzić cudny weekend:)

Aha. Bo jeszcze słyszałam o jakiś busach express czy coś takiego podobne do polskiego busa, i nie wiem czy one nie kursują z Warszawy i Wrocławia. Ale to też jeszcze sobie w google poszukam

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Hmm.. Ale nie wiem czy z tą Pragą wyjdzie. Jeszcze parę dni temu sprawdzałam ceny polskiego busa z trójmiasta do Pragi były nawet spoko dzisiaj to już jest ponad 100 zł.. A z Krakowa lub Wrocławia w graniach 80, 90 zł.
agataa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 20:46   #49
szynka_w_toscie
Zadomowienie
 
Avatar szynka_w_toscie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 798
Dot.: Praga - jak tanio dojechać i spędzić cudny weekend:)

Za ile Wam się udało w Pradze upolowac noclegi? Od rana siedze i szukam, najlepsze znalazlam na booking - od 45 zl/osoba w hotelu ze sniadaniem.
Palnujemy wyjechac z chlopakiem na 3 dni (2 noce) od tej niedzieli do wtorku.
__________________
"When I let a day go by without talking to you...
then that day's just no good."
A.
szynka_w_toscie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-03, 18:33   #50
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Praga - jak tanio dojechać i spędzić cudny weekend:)

Cytat:
Napisane przez szynka_w_toscie Pokaż wiadomość
Za ile Wam się udało w Pradze upolowac noclegi? Od rana siedze i szukam, najlepsze znalazlam na booking - od 45 zl/osoba w hotelu ze sniadaniem.
Palnujemy wyjechac z chlopakiem na 3 dni (2 noce) od tej niedzieli do wtorku.
hey, możesz podać namiary na ten nocleg? również planuję wyjazd, ale we wrześniu
inverso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 18:37   #51
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Praga- jest się czego obawiać?

hey, na jaki termin planujesz wyjazd do Pragi?
inverso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-04, 12:24   #52
szynka_w_toscie
Zadomowienie
 
Avatar szynka_w_toscie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 798
Dot.: Praga - jak tanio dojechać i spędzić cudny weekend:)

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
hey, możesz podać namiary na ten nocleg? również planuję wyjazd, ale we wrześniu
Najlepiej poszukaj wlasnie na booking.com. Mozna tam znalezc naprawdę fajne promocje. Jedyny minus jest taki, że w większości trzeba podać swoją kartę kredytowej, a ja takiej nie posiadam i musiałam zarezerwować tam gdzie tego nie wymagają. W sumie wyszło mi 50 zł za osobę, bez śniadania, w hotelu 3 * z bezpłatnym parkingiem, w pokoju z łazienką, a do centrum szliśmy 40 min spacerkiem. To był hotel Mega w Pradze, polecam
__________________
"When I let a day go by without talking to you...
then that day's just no good."
A.
szynka_w_toscie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-04, 13:17   #53
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Praga - jak tanio dojechać i spędzić cudny weekend:)

Tylko przez booking szukam wszelkich noclegów, inne strony do mnie nie przemawiają. Znalazłam coś takiego : https://www.booking.com/hotel/cz/apa...e2baba6;dcid=5, blisko dworca Florence i starówki, wyszło 120 euro za 4 noclegi dla 2 osób, pokój ze wspólną łazienką dzieloną na 3 pokoje, kuchnia do dyspozycji. Jestem zachwycona wystrojem pokoju, chociaż wiadomo że będę w nim tylko spać, bo całe dnie chce chodzić po mieście i zaglądać w każdy zakamarek Już się nie mogę doczekać września. Tanio też udało mi się kupić bilety na 'polskiego busa' za 31 zł w 2 strony, to jak za darmo chociaż te 11 godzin w autobusie ...
inverso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 09:16   #54
szynka_w_toscie
Zadomowienie
 
Avatar szynka_w_toscie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 798
Dot.: Praga - jak tanio dojechać i spędzić cudny weekend:)

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
Tylko przez booking szukam wszelkich noclegów, inne strony do mnie nie przemawiają. Znalazłam coś takiego : https://www.booking.com/hotel/cz/apa...e2baba6;dcid=5, blisko dworca Florence i starówki, wyszło 120 euro za 4 noclegi dla 2 osób, pokój ze wspólną łazienką dzieloną na 3 pokoje, kuchnia do dyspozycji. Jestem zachwycona wystrojem pokoju, chociaż wiadomo że będę w nim tylko spać, bo całe dnie chce chodzić po mieście i zaglądać w każdy zakamarek Już się nie mogę doczekać września. Tanio też udało mi się kupić bilety na 'polskiego busa' za 31 zł w 2 strony, to jak za darmo chociaż te 11 godzin w autobusie ...
Ja akurat do Pragi mam 200 km (jechalismy jakies 3 godziny) i jechalismy autem, dlatego dla mnie było ważne żeby był praking przy hotelu. To co znalazłaś też brałam pod uwagę, ale właśnie nie było prakingu pod hotelem.
__________________
"When I let a day go by without talking to you...
then that day's just no good."
A.
szynka_w_toscie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 12:17   #55
Pinklady
Raczkowanie
 
Avatar Pinklady
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 336
Dot.: Praga - wątek zbiorczy

Bylam w Pradze w czerwcu 2 dni i teraz koncem sierpnia 1 dzień. Piękne miasto.
Bilet na Hradczany 250 kc, na fontanny 230 (byl balet na żywo).
Cola itp. 0,5 l ok 30 kc, piwo od 16 wzwyż, Studentska 40 kc, Haribo male 20 kc.
Bilet na metro 20minutowy 27 kc (obowiązuje też na autobus czy tramwaj).
Tortilla w Macu 80 kc z colą 130 kc.

__________________
"Zabijać to nie znaczy wyjąć rewolwer jak Buck Jones i zrobić pif-paf! To wcale nie tak. Można zabijać w sercu. Po prostu przestać kogoś kochać. I wtedy ten ktoś umiera."
Pinklady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 23:47   #56
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Praga - wątek zbiorczy

Byliśmy w Pradze w ubiegłym roku. Z Krakowa najłatwiej pojechać busem do Cieszyna (nie pamiętam niestety ceny ale chyba ok 20 - 25 zł), piechotą przejść na stronę czeską i pociągiem do Pragi.
Nocowaliśmy w hostelu Chili - raczej nie polecam. Cena co prawda niska, ok 20 zł/ os w pokoju 10 osobowym i blisko do centrum ale hostel dość ponury i zimny i taki, hm wilgotny. Mojemu tż buchnęli spodnie.
Zwiedzaliśmy miedzy innymi Hradczany - na to warto poświecić cały dzień, jest na prawdę pięknie. Dzielnica żydowska -też fajnie ale dość drogo, a i tak wybraliśmy najtańszą opcję. Za taką cenę drugi raz bym się nie zdecydowała.
Mojemu tż bardzo podobało się muzeum lotnictwa, wstęp darmowy.
Zrobiliśmy też sobie spacer do Wyszehradu, po drodze muzeum nocników i toalet :P
Polecam restaurację V Cipu - jeśli ktoś kojarzy knajpę Pod Wawelem w Krakowie to klimat bardzo podobny. Smaczne i niedrogo można zjeść w Havelskiej Korunie - bar samoobsługowy.
Miasto jest bardzo piękne i z chęcią bym tam powróciła. Tż wyznał mi, że podczas spaceru na Moście Karola myślał o oświadczynach ale nie miał pierścionka :P W sumie mógł to zrobić i bez
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 11:01   #57
FajnaMariola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 19
Dot.: Praga - wątek zbiorczy

Praga jest taka piękna. Tez planowałam jechać . Świetne miejsce. Niestety nie udało się w tym roku, ale może za rok...

Miasto ma niepowtarzalną atmosferę i jest na pewno warte zobaczenia
FajnaMariola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 21:49   #58
jarus102
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Dot.: Praga - wątek zbiorczy

Witam znalazłem super blog, na którym w bardzo szczegółowy sposób autorka podeszła do zwiedzania Pragi. Powstało 6 wpisów każdy o innej dzielnicy wraz z planem zwiedzania. Bardzo pomogło mi to w planowaniu mojego fantastycznego pobytu w Pradze. Może komuś się przyda.
http://archistacja.pl/index.php/2015...wska-praga-66/

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2015-12-04 o 08:52 Powód: linki
jarus102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-03 22:49:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.