Kto gdzie siedzi na weselu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-08, 13:08   #1
Angie144
Zadomowienie
 
Avatar Angie144
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Wiadomości: 1 522
GG do Angie144 Send a message via Skype™ to Angie144
Question

Kto gdzie siedzi na weselu?


Dziewczyny mam mały kłopocik... w przyszłą sobotkę wesele, a my z narzeczonym nadal jesteśmy niezdecydowani co do jednego - czy usadzać naszych gości po swojemu czy pozwolić im się 'zabijać' o miejsca...

Pomyśleliśmy, że ustawimy winietki i każdy będzie miał swoje miejsce, ale nie jesteśmy do końca przekonani czy uda nam się wszystkich zadowolić, czy nie będą mieli do nas później pretenscji...

Jak myślicie? Czekam na opinie...
Angie144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 13:47   #2
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Usadzanie gości

Cytat:
Napisane przez Angie144
Pomyśleliśmy, że ustawimy winietki i każdy będzie miał swoje miejsce, ale nie jesteśmy do końca przekonani czy uda nam się wszystkich zadowolić, czy nie będą mieli do nas później pretenscji...
my tez mielismy podobny dylemat, bardziej mój mąż bo ja byłam na 100% za karteczkami, pozniej on tez sie przekonał. Dotarła do nas wiadomosc tylko od jednej pary (starszej) ze siedzieli przy filarze. Ja go tam nie wybudowałam, ktos siedziec przy nim usiał. Problem straszny....
Poza tym jeszcze w trakcie wesela wiele osób sobie chwaliło ten pomysł, jedna pani zabrała karteczke na pamiątkę. A wczoraj byli u nas znajomi którzy po naszym weselu byli na kolejnym i mówili ze wyszedł bałagan bo karteczek nie było, ich "ekipa" została rozbita, czesc siedziała obok starszych cioć i bylo malo fajnie.
A ja przed weselem z niektórymi sie kontaktowałam czy nie maja nic przeciwko karteczkom, odpowiedzi były ZA i od razu ułatwiali sprawe bo mówli koło kogo chcą siedzieć.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 13:48   #3
Tysiak7
Wtajemniczenie
 
Avatar Tysiak7
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: pogranicze śląskie - łódzkie
Wiadomości: 2 179
Dot.: Usadzanie gości

mam ten sam problem i nie wiem co zrobić... jedni ni doradzają a inni odradzają. po pierwsze musisz sie z konsultować z narzeczonym, ale według mnie nigdy nikogo sie nie zadowoli, ale chyba lepiej jak młodzież siądzie sobie razem a starsi razem i będą rozmawiaż o starych karabinach , ja bym chciała młodzież obok nas a reszte rodziny posegregować pokoleniowo i jednocześnie stronami Panny Młodej i Pana Młodego bo tak jest zagwarantowane że wszyscy będą sie znali i mieli o czym pozormawiac a jak 60- letni wujkek siądzie obok kolegi mojego przyszłego męża to nie wiem co będzie...ani tematu do rozmowy...i nie wiadomo kto kogo opije
ja jestem za. A czy z winetkami przy bez i tak będą tacy co będą niezadowoleni.
Pozdrawiam
__________________
"Daj swojemu dziecku 2 rzeczy: korzenie i skrzydła"
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz".
" Żyj według życiorysu który chciałbys sobie sam napisać"
W i N -córeczki mamusi
Tysiak7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 13:48   #4
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Usadzanie gości

Jesli zostawisz im dowolność w wyborze miejsca to nic nie będzie TAK istotne jak zajęcie właśnie miejsca. Znam przypadek, ze zamiast jechac do kościoła goście w większości pojechali na salę zając sobie krzesła. Ale mniej więcej każdy siedzi jak chce i z kim chce, to jest duża swoboda dla gości.

Z kolei z wizytówkami zaś jest problem, bo to trochę "przymusowe" sadzanie gości koło innego gościa. Dlatego moim znajomi jak robili wesele pytali mnie koło kogo chcę siedzieć. I było w miarę dobrze, choc okazało się, że między mnie, a inne pary, wcisnęli samotną dziewczynę. Także ta dziołszka odgradzała mnie od mojego ustalonego towarzytwa i na odwrót. No nic i tak się pobawiłam.

Z wizytówkami trzeba NAPRWDĘ dobrze pokombinować, aby wszystkich dobrze ustawić i usadzić. Bez problemów się nie obchodzi, przynajmniej ja tak trafiałam, że zawsze coś było do kitu z wizytówkami...
Najlepiej popytaj swoich gości jak oni się widzą w tych sytuacjach. Zapytaj koło kogo ewent. chcą siedzieć i tak mniej więcej rób listę. Jeśli wyjdzie za dużo kombinacji, to zrezygnuj z tego, goście sami usadzą i nie będą mieć później pretensi, że źle siedzieli, koło złej pary, nie w tym miejscu.... Samo życie.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 13:50   #5
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534
Dot.: Usadzanie gości

My zrobiliśmy wizytówki i uważam, że to dobry pomysł. Nikt nie marudził, że mu nie odpowiada sąsiedztwo Byłam kiedyś na weselu gdzie każdy walczył o miejsce i w efekcie siedziałam nie tam gdzie powinnam, nawet świadkowie wylądowali w dziwnych miejscach.

Mieliśmy stół ustawiony w podkowę i przy jednej „odnodze” siedziała moja rodzina, a przy drugiej rodzina męża + całe młode towarzystwo (bo jego rodzinka malutka była).
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 14:08   #6
Angie144
Zadomowienie
 
Avatar Angie144
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Wiadomości: 1 522
GG do Angie144 Send a message via Skype™ to Angie144
Dot.: Usadzanie gości

Bardzo dziękuję za opinie... my też jesteśmy zdania, że usadzenie gości jest jak najbardziej pożyteczne. Nie chciałabym na przykład by koło nas (Młodych) usiedli jacyś starsi ludzie, a moja najlepsza koleżanka wylądowała na końcu ponieważ przy mnie nie było już miejsca...

Troszkę pogłowimy się nad tym kto gdzie i koło kogo ale rozsadzimy ich wedłóg naszego uznania...

Dziękuję bardzo, pozdrawiam!!
Angie144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 09:36   #7
justyskaa
BAN stały
 
Avatar justyskaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 740
Dot.: Usadzanie gości

a ja na ten temat powiem tylko tyle, że przy młodych powini zawsze najblizej siedzieć rodzice i świadkowie, czy jak tam wolicie pierwsi drózbowie. Reszta gości usadzi się sama jak komu odpowiada. Nigdy nie wiadomo, z kim kto chce siedzieć, a zaprzątanie sobie głowy przed własnym weselem tym, kto kogo darzy sympatią to istna głupota i strata czasu
justyskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-09, 11:17   #8
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Usadzanie gości

Cytat:
Napisane przez justyskaa
a ja na ten temat powiem tylko tyle, że przy młodych powini zawsze najblizej siedzieć rodzice i świadkowie, czy jak tam wolicie pierwsi drózbowie.
eee moi rodzice nie chcieliby siedzieć wsród młodziezy, zreszta mama powiedziała ze jej jest wszystko jedno, ale jak da sie usadzić rodzinnie to ok.

Cytat:
Napisane przez justyskaa
Reszta gości usadzi się sama jak komu odpowiada.
albo jakie miejsca zostaną

Cytat:
Napisane przez justyskaa
Nigdy nie wiadomo, z kim kto chce siedzieć, a zaprzątanie sobie głowy przed własnym weselem tym, kto kogo darzy sympatią to istna głupota i strata czasu
mozna dopytać, a wiele osób zna sie więc pewnie woli wsrod znajomych twarzy siedzieć a nie obcych. Strata czasu to nie jest, tak mi sę wydaje, wesele robi sie dla gości i nalezy zadbac by sie dobrze czuli i dobrze bawili.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 12:06   #9
Angie144
Zadomowienie
 
Avatar Angie144
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Wiadomości: 1 522
GG do Angie144 Send a message via Skype™ to Angie144
Dot.: Usadzanie gości

Mi też to czasu zbytnio nie zabiera, moja mama też nie chce siedzieć blisko mnie, a moim zdaniem Młodzi w tym dniu są i tak już dosyć zestesowani i potrzebują mieć przy sobie młode i lubiane osóbki by mieć z kim porozmawiać i pobawić się 'za stołem'.
Już podjęliśmy decyzję - usadzimy naszych gości...
Pozdrawiam!!
Angie144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 23:22   #10
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Usadzanie gości

Ja jestem zdania, ze przy Młodej Parze powinni siedzieć najpierw świadkowie i dalej młodzi ludzie znajomi, kuzyni itp.
Nie bardzo widzę ciocię Zenię i wujka Heńka wśród roztańczonej młodzieży, bo zwyczajnie ze sobą nie mają o czym gadać, poza grzecznościowymi zwrotami.
Jak dla mnie to takie połaczenie gości jest kompletnym nieporozumieniem.

Oczywiście nie demonizuję, ani starszych ani młodszych uczestników wesela, ale warto to wziąc pod uwagę.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 23:40   #11
Abuba
Zadomowienie
 
Avatar Abuba
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 089
Dot.: Usadzanie gości

Jestem jak najbardziej za usadzaniem - mozna przecież zapytać gości wcześniej czy maja jakieś preferencje - z kim chcą, obok kogo nie chcą siedzieć i na tej podstawie zaplanować usadzenie.
Można wtedy również przemieszac trochę rodziny, zeby nie zamykały się we własnych gronach.
My nie usadzaliśmy gości, nawet nieźle sami sie porozsiadali - podobało mi się, że nasi rodzice usiedli razem i razem się bawili.
Jesli nie decydujecie się na wizytówki, to dobrym pomysłem jest też wcześniejsze przekazanie ustne pewnych ustaleń - np. że przy Młodych siedzą młodzi. Choć byłam na weselu gdzie mimo takich wczesniejszych ustaleń babcia Młodego chciała usiąść blisko niego, oczywiście nie sama, tylko bodajże z synem i synową. Więc znajomi Młodych zaczęli uciekać z tego końca stołu - i w sumie średnio to wyszło.
I jeszcze byłam na weselu, na którym nie mogłam siedzieć obok mojego mana, tylko naprzeciwko - bo nie weszliśmy odpowiednio wcześnie na salę...
Ta więc jestem za usadzaniem!
Abuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-29, 08:58   #12
Angie144
Zadomowienie
 
Avatar Angie144
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Wiadomości: 1 522
GG do Angie144 Send a message via Skype™ to Angie144
Dot.: Usadzanie gości

Jestem już po...
Było super fantastycznie. Z moim mężusiem postanowiliśmy się świetnie bawić bo to przecież nasz dzień i nie zwracać uwagi na głupotki... i tak właśnie było. Niektórzy goście mieli jakieś 'ale' co do swoich mejsc - trudno, nam nikt nie był w stanie zepsuć zabawy. Było świetnie!!
Pozdrawiam gorąco!!
Angie144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 10:20   #13
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: Usadzanie gości

Cytat:
Napisane przez Angie144
Jestem już po...
Było super fantastycznie. Z moim mężusiem postanowiliśmy się świetnie bawić bo to przecież nasz dzień i nie zwracać uwagi na głupotki... i tak właśnie było. Niektórzy goście mieli jakieś 'ale' co do swoich mejsc - trudno, nam nikt nie był w stanie zepsuć zabawy. Było świetnie!!
Pozdrawiam gorąco!!

Gratuluję!!!! : roza:

wszystkiego wszystkiego dobrego!!!!!!!!!

teraz czekamy na sprawozdanie i fotki!!!

sohf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 11:17   #14
Angie144
Zadomowienie
 
Avatar Angie144
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Wiadomości: 1 522
GG do Angie144 Send a message via Skype™ to Angie144
Dot.: Usadzanie gości

niestety, mam na razie tylko kilka zdjęć ale nie umiem ich zamieścić, są za duże...
Angie144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 21:56   #15
ewa.nea
Zakorzenienie
 
Avatar ewa.nea
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 502
Dot.: Usadzanie gości

U mie obyło się bez wizytówek i zabijania się o miejsca. Goście byli na tyle zorganizowani, że usiedli w mig. I nie było żadnego problemu.
ewa.nea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 18:09   #16
hefalumpa
Rozeznanie
 
Avatar hefalumpa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: b-stok
Wiadomości: 906
Dot.: Usadzanie gości

nigdy nie bedzie tak,ze wszyscy beda szczesliwi i zadowoleni. choc u mnie mimo iz nie bylo wizytowek i kazdy siedzial gdzie mial ochote - nie doszly do mnie glosy narzekania czy niezadowolenia ;p Angie wszystkiego naj i gratuluje!!!!
hefalumpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 13:39   #17
lawania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 43
co piszemy na winietkach?

Witam,
mam takie pytanko: Co w wpisujemy na winietkach, gdy zapraszamy koleżankę z osobą towarzyszącą i nie znamy jej (os. tow.) imienia ani nazwiska?
Pomóżcie

pozdrawiam i dziękuję
lawania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 13:50   #18
Tysiak7
Wtajemniczenie
 
Avatar Tysiak7
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: pogranicze śląskie - łódzkie
Wiadomości: 2 179
Dot.: co piszemy na winietkach?

ja dzwoniłam i pytałam o imię i nazwisko osoby towarzyszącej zawsze to milej siedzieć wiedząc ze chodzi o mnie niż pusta kartka czy anonimowe osoba towarzysząca
__________________
"Daj swojemu dziecku 2 rzeczy: korzenie i skrzydła"
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz".
" Żyj według życiorysu który chciałbys sobie sam napisać"
W i N -córeczki mamusi
Tysiak7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 13:54   #19
joasia25
Raczkowanie
 
Avatar joasia25
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 248
Dot.: co piszemy na winietkach?

Dokładnie jw. lecz jeśli faktycznie osoba zapraszana kompletnie jeszcze nie wiedziała z kim pójdzie (w końcu z pewnym wyprzedzeniem wypada przekazać zaproszenie) wówczas pisaliśmy zwyczajnie, że zapraszamy Sz. P. ......................... ......z osobą towarzyszącą i tyle
joasia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-23, 13:58   #20
lawania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 43
Dot.: co piszemy na winietkach?

Cytat:
Napisane przez joasia25
Dokładnie jw. lecz jeśli faktycznie osoba zapraszana kompletnie jeszcze nie wiedziała z kim pójdzie (w końcu z pewnym wyprzedzeniem wypada przekazać zaproszenie) wówczas pisaliśmy zwyczajnie, że zapraszamy Sz. P. ......................... ......z osobą towarzyszącą i tyle
Na zaproszeniu tak, masz rację, ale chodzi o winietki, które ustawia się na stole, czy tez talerzykach, żeby odpowiednio usadzić gości. Co wówczas wpisujemy??
lawania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 14:07   #21
joasia25
Raczkowanie
 
Avatar joasia25
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 248
Dot.: co piszemy na winietkach?

ach tak, ja po prostu nie miałam czegoś takiego, na moim przyjęciu było ok 35 osób więc były zbędne. Młodzi siedzieli z młodymi i "starsi" ze "starszymi".
Zamieszania nie było.
joasia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 14:07   #22
kasiak-22
Raczkowanie
 
Avatar kasiak-22
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 153
Dot.: co piszemy na winietkach?

My też próbowaliśmy się dowiedzieć o nazwiska wszyskich osób towarzyszących, ale oczywiście się to nie udało. Więc jeśli go nie znaliśmy, to pisaliśmy 2 winietki z nazwiskiem osoby, którą zaprosiliśmy.
Czyli 2 winietki np z Janem Kowalskim
kasiak-22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 19:21   #23
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: co piszemy na winietkach?

Cytat:
Napisane przez kasiak-22
My też próbowaliśmy się dowiedzieć o nazwiska wszyskich osób towarzyszących, ale oczywiście się to nie udało. Więc jeśli go nie znaliśmy, to pisaliśmy 2 winietki z nazwiskiem osoby, którą zaprosiliśmy.
Czyli 2 winietki np z Janem Kowalskim
my tak samo.
Nie było mozliwe zeby dowiedziec sie o wszystkich, a poza tym jesli to byly tylko osoby towrzyszące, to mogło by byc głupio gdyby ktos sobie zmienił towarzyszkę w ostatniej chwili, a ta na swoim talerzyku miałaby nie swoje nazwisko.
A nawet dla par małżeńskich robilismy 2 takie same, czyli 2x "Krysia i Jan Kowalscy", a gdzie kto siądzie to ich sprawa.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 14:57   #24
dziunia3105
Raczkowanie
 
Avatar dziunia3105
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Krosno:-)
Wiadomości: 342
Dot.: co piszemy na winietkach?

My na naszym weselu mieliśmy 100 osób, na szczęście udało mi się dowiedzieć z kim dana osoba przyjdzie, jeśli nie znałam nazwiska pisałam tylko imię tej osoby i wiem, że było to bardzo miłe. Kiedyś byłam na weselu przyjaciółki, spotykałam się wtedy z chłopakiem krótko i mój były miał karteczkę z napisem "osoba towarzysząca", było to może troszke nietaktowne i jemu było przykro, że nie ma winietki choćby ze swoim imieniem.
dziunia3105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 12:42   #25
sasanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 265
GG do sasanka
rozsadzenie gości przy stole

Zdecydowalismy się na tzw. "karteczki" - zeby nie było zamieszania na poczatku, żeby młodzeż siedziała z młodzieżą, starsi ze starszymi, itp. Wiem, że może nie zadowole wszystkich, ale dla mnie jest to itak mniejsze zło. Stoły będa jak w większości przypadków - w podkowę, środkowy "nasz" i dwa boczne - rodzina pana młodego i panny młodej.
Nurtuje mnie kwestia, czy jest jakas zasada, która mówi kto ma siedzieć przy stole państwa młodych i w jakiej kolejnosci? np. czy musza tam siedziec świadkowie z rodzinami, albo rodzice chrzestni ? Zastanawiamy się tez czy dzieciom nie zafundowac osobnego stolika ( bedzie ich sporo ), ale tu tez nie mam pewności. Jeżeli borykacie się z podobnymi problemami albo tez juz je rozwiazałyście napiszcie
sasanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 12:48   #26
nejka
Raczkowanie
 
Avatar nejka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 275
GG do nejka
Dot.: rozsadzenie gości przy stole

tez myslalam o czym takimale musze to jeszcze przedyskutowac z czescia rodzinkikolo pary mlodej zazwyczaj siedza swiadkowie,
rodzice pani i pana mlodego tez powinni siedziec razem
nejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 14:43   #27
madzik1000
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 576
Dot.: rozsadzenie gości przy stole

a u mnie przy stole z mloda para beda siedzieli swiadkowie i "mlodziez". tak bylo u mojej kuzynki i bardzo fajnie to wyszlo, bo mlodzi sobie z mlodymi gadali, a "starzy" ze starymi. a jak sie komus to nie bedzie podobalo to juz jego problem, to jest moja impreza i ma byc tak jak ja chce, a nie babcia z inna ciocia
madzik1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 15:05   #28
sasanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 265
GG do sasanka
Dot.: rozsadzenie gości przy stole

Cytat:
Napisane przez madzik1000
a u mnie przy stole z mloda para beda siedzieli swiadkowie i "mlodziez". tak bylo u mojej kuzynki i bardzo fajnie to wyszlo, bo mlodzi sobie z mlodymi gadali, a "starzy" ze starymi. a jak sie komus to nie bedzie podobalo to juz jego problem, to jest moja impreza i ma byc tak jak ja chce, a nie babcia z inna ciocia
ja tez dopuszczam dowolność i dlatego pytałam jak sobie gosci pousadzałyście nie wiem co z tymi dziećmi - przy stole będa luki jak będa siedzialy z rodzicami a siedzac same nie będą jadły wcale i mamy będą kursowały żeby chociaz obiadu dopilnować...............
sasanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 15:09   #29
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: rozsadzenie gości przy stole

Cytat:
Napisane przez madzik1000
a u mnie przy stole z mloda para beda siedzieli swiadkowie i "mlodziez". tak bylo u mojej kuzynki i bardzo fajnie to wyszlo, bo mlodzi sobie z mlodymi gadali, a "starzy" ze starymi. a jak sie komus to nie bedzie podobalo to juz jego problem, to jest moja impreza i ma byc tak jak ja chce, a nie babcia z inna ciocia
Tak było na wszystkich weselach na jakich byłam, nigdy nie spotkałam się z karteczkami z informacją gdzie kto ma siedziec.
Nie wydaje wam sie, że byłby okropny harmider jak wszyscy "rzucą" sie do stołu w poszukiwaniach swojego miejsca???
Jest taka niepisana zasada, że obok pary młodej siedzą świadkowie i młodzież, dalej rodzice i "starsi".
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 18:04   #30
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: rozsadzenie gości przy stole

Cytat:
Napisane przez Yoolia
Tak było na wszystkich weselach na jakich byłam, nigdy nie spotkałam się z karteczkami z informacją gdzie kto ma siedziec.
Nie wydaje wam sie, że byłby okropny harmider jak wszyscy "rzucą" sie do stołu w poszukiwaniach swojego miejsca???
na moim weselu były kartki i zanim weszlismy na salę, goście juz czekali przy swoich miejscach każdy z szampanem w ręku. Zorganizowali się chyba sprawnie skoro zdążyli znleźc swoje miejsca i szampana dostać

1,5 miesiąca poźniej byłam gościem na weselu z kartkami i też nie było harmideru. Zresztą Młody nam wczesniej powiedział że siedzimy gdzies obok nich, więc wiedzielismy gdzie się szukać.

Polecam lekturę: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...dzanie+go%B6ci temat ten sam.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-10 08:35:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:24.